UVS: schoonheid op tweede plaats Doelman De Ridder redder in de nood Venijn aan het eind Zijn moment, ons verhaal! Weer winst in uitwedstrijd SJC verrast Alphense Boys Roodenburg en Lugdunum delen punten "Wij houden u op de hoogte LEIDSCH DAGBLAD Kansen van FC lisse gestegen MAANDAG 14 APRIL 1986 ROTTERDAM - UVS heeft zichzelf in een uitstekende uitgangspositie gemanouevreerd door de lastige uitwedstrijd tegen het Rotterdamse Sparta met 1-0 te winnen. De positie op de ranglijst werd nog rooskleuriger nu koploper Nieuwenhoorn het in een directe confrontatie met een andere kanshebber, Papendrecht, met 0-1 moest afleggen. Dat maakt dat de Leidenaars plotseling een serieuze kans maken op de titel in de eersteklasse B (zondag). Het grote probleem is eenter de achterstand in de te spelen wed strijden. De Leidenaars moeten nog er in totaal nog negen spelen en lopen op Nieuwenhoorn één en op Papendrecht twee duels achter. UVS-oefenmeester Melbi Raboen is zich dat terdege bewust. "We zijn aan het aftellen", sprak hij. "Door de achterstand moeten we op onze tenen lopen en nu tellen alleen de punten", waarmee Raboen aangaf dat de schoonheid van het spel op de tweede plaats diende te komen. Dat de Leidse trainer daarin goe de hoop heeft liet hij blijken uit de vaststelling dat het met het karak ter van UVS de laatste tijd wel goed zit, "want daar heeft het in de vorige seizoenen weieens aan ont broken". Raboen stelde tevens dat het in deze wedstrijd pompen of verzuipen" was. Een kreet die zou Knieval van Blauw Zwart WASSENAAR - Blauw Zwart kon Xerxes gisteren één helft lang goed tegenstand bieden, maar in de tweede helft moes ten de Wasenaarders een diepe knieval maken voor de Rotter damse middenmoter: 0-4. Voor de pauze waren de bes te kansen voor Blauw Zwart dat Watze Smits en Mark Oly slagers op doelman Hugo Houten zag stuiten. Xe stelde daar weinig tegenover maar daar kwam na de rust andering in. Mark Ij in Tjoen Lim scoorde al snel 0-1, dezelfde speler scoorde even later ook 0-2, waarna Arie Mandos er 0-3 van maakte. Leonard bepaalde de eindstand op 0-4. doen veronderstellen dat UVS in derdaad alle krachten moest verza melen om tegen Sparta het hoofd boven water te houden. Niets was minder waar. Het spel van de Rot terdammers van een dermate ni veau, dat niet de indruk kon wor den gewekt dat hier twee eer steklassers aan het werk waren. Er was er maar één die daar aan spraak op mocht maken, en-, dat was UVS. De Leidse aanvallen waren van een groot technisch niveauverschil in vergelijking met die van de op ponent. Hoewel enkele Leidenaars wellicht niet in hun beste vorm sta ken (Theo van Seggelen), sprong de bonkige stijl van de gastheer te gen het lichtvoetige werk van de gasten in het oog. Met name aan voerder Hans van Leeuwen had in Peter Boudestein een vaak kans loos slachtoffer en het getuigde haast van een soort sadisme van de de kant van trainer Frank Franken, dat hij Boudenstein pas in de twee de helft langs de kant hield. Reeds in de 9de minuut kreeg de ijverige Mario Faber een werkelijk uitgele zen mogelijkheid aangeboden door Van Seggelen, die in de eerste rondgang nog wel enkele solo's zag lukken. Faber besloot echter tot een hard maar niet gericht schot die voor het doel met veel effect de verkeerde kant opging. Terwijl ook Faber tamelijk lastig voor zijn directe tegenstander Frans Kerpel was, toonde Van Leeuwen aan Boudestein weer eens zijn hielen. Ook Jaap van den Heeden werd achteloos voorbijgesprint en de scherpe voorzet van de Leidse middenvel der werd door Hans de Kruys ach ter de Rotterdamse doelman Theo Speelmeyer gegleden (0-1). Sparta schrok even wakker en als stond het onder een koude douche. Di rect na de aftrap kreeg de gastheer een prachtige mogelijkheid toen UVS-doelman Arno Schouten al geslagen was en Ger van der Heide vrij mocht uithalen. Gelukkig voor UVS stond op de doellijn Rob Ver meer geposteerd, die met het hoofd de inzët tot hoekschop ver werkte. Na de hervatting vrijwel hetzelf de spelbeeld, met dien verstande dat UVS zich wat bescheidener op stelde en het spel aan de Rotter dammers liet. Tekenend voor Sparta was wel dat het niet in staat, was op iets opbouwends te verrich ten. Zodra het maar even mogelijk was werd de lange trap gehanteerd en slechts Van der Heide kwam de eer toe iets positiefs te onderne- De frustratie werd met name door Van den Heeden zichtbaar ge maakt, die van geluk mocht spre ken toen hij bij een duel met Leide- naar Bert Jansen een natrappende beweging maakte. Ron Stevens ontliep de boeking door arbiter Van den Ende overigens niet toen hij Van Seggelen al te zwaar aan pakte. Raboen toonde zich na af loop meer dan tevreden met zijn ploeg, die aantoonde dat naast kwaliteit ook karakter in deze fase van de competitie een onontbeer lijke rol moet spelen. RUUD PATTIAPON ALPHEN AAN DEN RIJN - Het programmablad van Alphense Boys kondigde het al aan: "Nor maal gesproken zijn ze niet meer te redden, maar je weet het met die kustbewoners maar nooit". En in derdaad hoor, SJC greep zich vast aan de bekende strohalm en ver sloeg in een slechte wedstrijd de thuisclub met 0-1. De Noordwij- kers staan nu voorlaatste met nog altijd drie punten achterstand op het Leidse Lugdunum. Een moei lijk te overbruggen kloof, maar aangezien de competitie nu al in een eindfase verkeert en de meeste middenmoters verschrikkelijk veel punten verliezen lijkt er nog van alles mogelijk. Dit geldt wel heel nadrukkelijk voor middenmoter Alphense Boys, dat in de laatste vier wedstrijden slechts eenmaal tot scoren kwam en twee armzalige punten meepik te. De accu is na de koude winter periode compleet leeg en ondanks uitgebreide besprekingen met de individuele spelers lijkt trainer Jan van Daal niet meer bij machte om de zaak opnieuw op te starten. "Wy waren echt van plan om er vandaag het beste van te maken", aldus aan voerder Frans Bahlmann, "maar eenmaal in het veld merk je toch dat de echte bezieling ontbreekt. We misten scherpte, vooral in de voorhoede waar we toch meer dan genoeg kansen hebben gehad". Om wat preciezer te zijn, een keer of twaalf kreeg een Boys-spe ler een redelijke mogelijkheid om het doelsaldo wat op te krikken. Belangrijkste sta-in-de-weg hierbij was vreemd genoeg een veldspe- ler, die met schitterende reacties een flink aantal ballen uit zijn hei ligdom sloeg. A-junior Marco de Ridder kon zo uitgroeien tot held van de wedstrijd. Hij moest nood gedwongen het Noordwijkse doel verdedigen na een ernstige enkel blessure van goalie Ed Zuidhoek. De Ridder was overigens altijd sluitpost geweest en dat was te merken ook. Slechts eenmaal moest hij een afstandspoeier van Frank Bakker (overigens goed in ADVERTENTIE Typerend, beeld uit de derby. Opnieuw houdt uitblinker Wim Eradus het been van de Roodenburger zit 'iets' té hoog, maar ook dat heeft arbiter De hoofd koel, ditmaal in het luchtgevecht met Ronald Jansen. Het rechter- Wit gezien. (foto Loek Zuyderduinl Hèt moment waar iedere sporter voor vecht. De overwinning, via een prima samenspel in het team, het uitschakelen van de tegenstander of het overtreffen van jezelf. Zijn moment, ons verhaal. Onze journalisten zijn erbij. Alert op een goed verslag van de wedstrijd, alert op de ontwikkelingen in de sport, alert op de achtergronden die zo bepalend zijn voor een topprestatie. Als u niets wilt missen neem dan 'n abonnement. Gewoon even de bon invullen en opsturen naar het Leidsch Dagblad, Antwoordnummer 10050, 2300 VB Leiden of bel 071-144941. Ja, Ik wil uw krant. 7 weken op proef voor 25,- Kwartaalabonnement f 67,45 Ik krijg hem eerst twee weken gratis. Naam Adres Postcode (B7) TZT LEIDEN - Het venijn zat 'm, zoals zo vaak, ook by Roo denburg - Lugdunum weer in de staart. En dat zelfs in dubbel opzicht, althans wanneer de twee speelhelf- ten van de derby afzonder lijk in ogenschouw worden genomen. In beide gevallen viel er een goal pal voor het signaal tot inrukken. Met daarbij als frappante over eenkomst, dat niemand van de twaalfhonderd toeschou wers bij het sluiten van de markt eigenlijk nog reken de op wapenfeiten van dat kaliber. Want niet alleen waren de doelpun- ten gisteren in de door nervositeit beheerste maar toch onderhouden de stadsontmoeting schaars, de treffers dfe uiteindelijk de 1-1 stand op het bord brachten kwa men ook nog eens zomaar uit de lucht vallen. Dat gold nog wel het meest voor de 0-1 die Cees van Tongeren namens Lugdunum drie minuten voor rust liet aantekenen. Dat doelpunt stond geheel op zich zelf. De gelykmaker van Richard Gottmer drie minuten voor tijd was in elk geval nog een soort lo gisch gevolg van de voortdurende pressie die de thuisclub na de pau ze op het doel van de bezoekers uit oefende. Al duürde het allemaal wel zó lang dat beslist niet ieder een op Noord nog rekening hield met een gelijkspel. Bluf Wie dat, achteraf gesproken dan, wél deed was uitgerekend de uit blinkende Lugdunum-doelman Wim Eradus. "Eerlijk is eerlijk, zij verdienden zeker de helft. Al was het alleen maar om ze veel meer kansen kregen dan wij. Je kon het zien aankomen" aldus 'Bluf. Die pas zo laat moest capituleren dat hij, los van bovenstaande, ook te recht mocht concluderen dat: "het maar weinig had gescheeld of we waren met twee punten naar huis gegaan. We kunnen ze zo goed ge bruiken. Maar als we zo doorgaan komen we er ook. Al met al denk ik dat dit de juiste uitslag was". Daar waren ze het, bij de tegen partij, roerend mee eens. "Schiet Cees Verver", zo keek collega-doel man Sjaak Nievaart terug op de even spannende als tumultueuze slotfase, "de bal vlak na ons doel punt niet tegen de paal maar ge woon in het net dan winnen we die partij alsnog. Maar daarmee zou den wij toch teveel hebben gekre gen. Je kan wel kansen krijgen, maar je moet ze er ook inschoppen. En dat lukte vanmiddag dus niet zo erg best." Oranje Tevreden gezichten dus in beide kampen nu de puntendeling de de- gradatiedruk voor beide teams weer wat verlichtte, al staat het sein voor met name Lugdunum nog altyd op orarye. Minder vol doening daarentegen bij het pu bliek dat zijn warmte vooral moest betrekken van het door Pelleboer genegeerde, maar desalniettemin toch verschenen vooijaarszon- netje. Het spel van de acteurs gaf namelijk veel minder aanleiding tot aangenaam verpozen. Daarvoor ging er doodeenvoudig veel te veel mis op het overigens hobbelige veld. Niet dat over een gebrek aan in zet viel te klagen of dat er geen sprake zou zijn van een spannende afwikkeling. Integendeel, niemand uitgezonderd liepen de tweeen twintig zich, de belangen indach tig, tweemaal drie kwartier het vuur uit de sloffen. Waarbij, zonder de sportiviteit uit het oog te verlie zen (alleen Verver en Van As ver wisselden een keer been voor bal en kregen daarvoor een bon), op het scherpst van de snede werd ge streden. Maar dat karaktervolle voetbal kon het heersende gebrek aan creativiteit en kwaliteit niet ver hullen. Althans zeker niet na rust. In de eerste helft viel dat minder op omdat toen in elk geval nog twee spelers af en toe kans zagen wat lijn aan te brengen in het ze nuwachtige spel van hun ploegge noten. Kooimans voor Lugdunum en Koet namens Roodenburg de den naam en faam eer aan en de monstreerden waarom juist zij bin nen hun ploeg spraak mogen ma ken op een aparte status. Zo stichtte de moeilijk van de bal te zetten Kooimans voor de pauze en binnen de counteropzet van Lugdunum enkele malen gevaar met lange dribbels. Die puur en al leen vanwege een gebrek aan man kracht voorin echter niet de juiste voortzetting kregen. Zelf was hij nog het dichtst bij een doelpunt. Vanuit een 'dooie situatie', een vrije trap net buiten de zestienme terlijn, lepelde hij de bal over de muur. Nievaart lag evenwel in de lijn van de krommende bal. Het was zo'n beetje het enige dat de Roodenburg-goalie te doen kreeg. Aan de andere kant moest Era dus veel vaker handelend optre den. Maar met een beetje publiek erbij is Bluf traditiegetrouw op z'n best en wat Koet ook verzon, hy wist niet van wijken. Eerst stopte hij een inzet van Ronald Jansen, vervolgens verwerkte hij twee dreunen van Koet zelf tot corner, tussendoor plukte hij links en rechts nog wat hoge ballen weg en uiteindelijk had hy de spreekwoor delijke mazzel van een goede kee per toen Cees Verver de bal na een listig tikje van opnieuw Koet tegen de paal schoot. Maar het venijn zat dus aan het eind. Roodenburg leek zich voor wat betreft de eerste helft voorlo pig maar neergelegd te hebben bij de suprematie van Eradus toen voor eigen doel een enorm misver stand de onverwachte 0-1 inleidde. Een klutsbal afgegeven door Al- bert Siera stuiterde pardoes voor de voeten van Duncan Alberga die: "Dacht dat Sjaak Nievaart zou uit lopen". De doelman schreeuwde evenwel: "Weg die bal", maar toen was het al te laat. Was Cees van Tongeren tussenbeide gekomen. Omdat Albert Siera nog geen mi nuut later verzuimde Lugdunum op 0-2 te brengen bleef Rooden- burgs' uitzicht op een beter resul taat na rust nog alleszins redelijk. Een beeld dat naarmate de tijd vor derde stilaan vertroebelde toen bleek dat by spelverdeler Koet de haast het won van de accuratesse. De rol van Kooimans was inmid dels uitgespeeld om de doodeen voudige reden dat hij vanachter uit geen enkele speelbare bal meer hoefde te verwachten. Maar omdat zijn tegenstrever steeds veelvuldi- ger greep naar de 'blinde' hoge trap richting het doel van Eradus leek de besnorde ex-Roodenburger toch aan de winnende hand. Dit mede omdat Marcel Valk, bij de weinige kansen die het stug verde digende Lugdunum weggaf, het vi zier niet op scherp had staan. Maar de niet aflatende werklust van Koet en de zijnen werd uitein delijk dan toch beloond. In een moment van helderheid legde hij met een uitgemeten pasje de bal precies voor de voeten van de in stormende Richard Gottmer. Met een daverende knal ramde de frêle middenvelder de bal buiten bereik van Eradus in de touwen. Er zat. dat laat zich raden, behoorlijk wat venijn in dat schot.. AD VAN KAAM bedwang gehouden door Hans van Abswoude) laten glippen, maar in dat geval bracht de paal uitkomst. Voor de rest was het De Ridder of de eigen onkunde van de Alphena- ren die een doelpunt voorkwamen. SJC kon, zeker in de tweede helft, alleen via de counter gevaar lijk worden. Uit zo'n schaarse te genaanval viel een kwartier voor tijd het enige doelpunt. René de Ridder kon op rechts vrijwel onge hinderd voorgeven, waarna inval ler Jan van de Berg nog voor de slapende Johan van Capel kon in tikken: 0-1. Alphense Boys be greep dat een nederlaag een aan fluiting was en probeerde in de slotfase de gelijkmaker te forceren. Weer stuitte men op doelman De Ridder (o.a. een knal van Bakker en Van Vliet) of men verslikte zich in zijn eigen aanvalspatronen (o.a. Peter Gerse). SJC ging uiteraard juichend van het veld maar het staat nog te be zien of dit optimisme gerechtvaar digd is. Gezien het spelpeil lijkt een plaats in de derde klasse een redelijk alternatief voor de con stant in degradatienood verkeren de Noordwijkers. Trainer Jan Faas hierover: "Er zyn zeker vier of vijf ploegen die moeite hebben met dit tweede klas niveau. Ik heb een paar weken geleden tegen de spe lers gezegd, dat het me niet zoveel uitmaakt in welke klasse we ko men te spelen. We zijn toen vrijuit gaan voetballen en sindsdien gaat het steeds beter". Dus wie weet HENNIE WEEBER LISSE - De kansen op een kam pioenschap voor FC Lisse zijn aan merkelijk gestegen nu de ploeg er zelf in slaagde om HW met 2-0 te verslaan en concurrent VCS met 1- 0 verloor van DOSR. Met nog drie wedstrijden te spelen staat de ploeg van trainer Wahlen er goed voor. Het was echter allesbehalve een kampioenselftal, dat aantrad tegen HW. Een verkrampt spelend Lis- se behaalde eigenlijk maar een be nauwde overwinning, die pas in de blessuretijd veilig werd gesteld. HW had thuis FC Lisse nog zijn eerste nederlaag toegebracht. De Hagenaars trokken onvervaard het initiatief naar zich toe. De eerste aanval bracht Robin Ouwehand meteen al voor keeper Mark van Berkel. Zijn harde schot werd door van Berkel gekeerd en de rebound door dezelfde Robin Ouwehand over geschoten. FC Lisse was ge waarschuwd, maar HW bleef de eerste twintig minuten het beste van het spel houden. Op het mid denveld leden Wim Bouckaert en Ron Mesman steeds weer balver lies, terwijl bij de schaarse aanval- spogingen van FC Lisse Hagenaar Louk van Vliet, tegenstrever Pim Hoekstra uitstekend afschermde. Het enige wat er aan het spel van HW ontbrak was de afwerking. Keeper van Berkel hoefde name lijk nauwelijks in actie te komen. Geheel tegen de verhouding in kwam Lisse, na vijfentwintig mi nuten spelen op voorsprong. Pim Hoekstra kon eenmaal de bal aan nemen. Hij tikte het leer voor de voeten van aanvoerder Ron Mes man, die van ruim twintig meter uithaalde en de bal tot verrassing van vriend en Vijand in de rechter bovenhoek van het doel van Ernst jan van Gellikum zag verdwijnen. De Lisser ploeg putte hieruit vanzelfsprekend moed en waren van dit moment af veel gevaarlij ker. Vijf minuten later brak Ruud van der Voort op links door, maar de hem meegegeven bal had echter iets teveel vaart zodat hij het leder slechts in het zijnet kon werken. Pal daarna ontving hij de bal van Peter van Ruiten en kwam op nieuw in kansrijke positie. Nu was zyn gerichte inzet iets te zacht en werd zonder moeite door Van Gel likum verwerkt. Na de rust nam Jack van Ruiten zijn vertrouwde plek als laatste man weer in en verving daarmee Frans Wessels. Het was meteen al paniek, toen na een verwarde si tuatie in het doelgebied van FC Lisse, Lau van der Voort de bal op de doellyn keerde. FC Lisse had echter het antwoord klaar. Pim Hoekstra, aangespeeld door Harry van der Zwet belaagde met een ve nijnig schot de HW-goalie. Dat was voorlopig het laatste wa penfeit. Daarna liep het patroon van de wedstrijd zoals in het begin. Met dit verschil dat de Haagse aan vallen nog wat eerder opgevangen werden en HW nu helemaal niet meer aan schieten toe kwam. In blessuretijd kwam dan toch de ver lossende tweede treffer voor FC Lisse. Na een mooie trekbal van Peter van Ruiten, schoof Wim Brouckaert de bal binnen. Trainer Andfe Wahlen:"Natuur lijk ben ik bly met de punten. Maar ik ben met vertoonde spel hele maal niet tevreden. Ik denk dat de zenuwen ons parten spelen, nu de kans op het kampioenschap er in zit." MI EP VROONHOF

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 13