Tm Ajacieden doen aan arbeidstij dverkorting Hiele 'spelbreker' in voetbalparodie 4 Club stelt orde op zaken VW biedt PSV de helpende hand Scores in profvoetbal Den Haag blijft ook bij NAC ongeslagen Cruijff: "Ze moeten minder praten" Beroering bij Haarlem Z&msiiau -m j êÉE'3i„ Rugbyers knokkend naar zege Wijnstekers: 'er zit iets niet goed' PAGINA 12 SPORT MAANDAG 14 APRIL 1986 Eredivisie Heracles - AZ'67 1-1 (0-0). 75. Ter Mors 1-0, 87. Lens 1-1. Scheidsrech ter: Keizer. Toeschouwers: 2000. VW - PSV 0-3 (0-0). 58. McDonald 0-1 66. Arnesen (strafschop) 0-2, 78. Tho- resen 0-3. Scheidsrechter: Bannet. Toeschouwers: 13.000. Gele kaart: Heintze (PSV) en Nijssen (WV). Boerebach 3-0, 86. Dekker 4-0. Scheidsrechter: Blankenstein. Toe schouwers: 3500. Gele kaart: Waslan- der (Excelsior) en Voskamp (Eagles). Feyenoord - Sparta 4-3 (3-1) 8 Erik sen 1-0, 18. De Kant 2-0 (eigen doel), 27. Blind 2-1, 45. Barendse 3-1, 54. Eriksen 4-1, 62. Olde Eiekerink 4-2, 84. Van Stee 4-3. Scheidsrechter: Tho mas (in de tweede helf wegens een blessure vervangen door Kempers), toeschouwers: 12.549. Gele kaart: Andriessen. FC Utrecht FC Twente 2-2 (1-0). 28 Wouters 1-0, 71. Van der Meer 2-0, 77. Koopman (strafschop) 2-1. 84. Birke- dal 2-2. Scheidsrechter: Verhoef. Toe schouwers: 3500. FC Den Bosch-Fortuna S. 2-2 (1-1). 3. Gillhaus 1-0, 19. Thijssen 1-1, 46. Lin- ford 1-2, 85. Steinmann 2-2. Scheids rechter: Mulder. Toeschouwers: 5800. Gele kaart Linford (Fortuna). Roda JC - MW 3-0 (1-0) 9. Van Geel 1-0, 81. Van de Ven 2-0. 90. Van Geel 3-0. Scheidsrechter: Van Ettekoven. Toeschouwers: 7.000. Gele kaart: Maas (MVV). FC Groningen - NEC 2-0 (0-0) 67 De Koek 1-0, 70. De Koek 2-0. Scheids rechter: vd Niet. Toeschouwers: 8.882. Haarlem-AJax 1-2 (1-1). 14. Bosman 0- 1. 41. Balm (strafschop) 1-1. 85. Rij- kaard 1-2. Scheidsrechter Geurds. Toeschouwers: 7000. Gele kaart: Ny- holt (Haarlem) Scheidsrechter: Robé. toeschouwers: 500. Gele kaart. Sonneville (SVV). Heerenveen - DS'79 0-0. Scheidsrech ter: Engbertzen, toeschouwers: 3300. Gele kaart: M. de Jong (Heerenveen). Eindhoven - Helmond Sport 4-2 (1-1). 29. Alkemade (strafschop) 1-0,41. Van Tilburg 1-1, 58. Bruinen (strafschop) 2-1, 67. Van Rijsingen 3-1, 79. Vroo- mans 4-1, 89. Van Tilburg 4-2. Scheidsrechter: De Vrieze, toeschou wers: 2500. Gele kaarten: Vincent (Helmond Sport), Wouterse en Hy- pas-Tobing (beiden Eindhoven). (Veendam). NAC FC Den Haag 0-2 (0-2). 20. en 41. Boere 0-1 en 0-2. Scheidsrechter: De Munnik. toeschouwers: 42UU. Geel: Van Kraay en Small (beiden NAC). Wageningen - PEC Zwolle 0-3 (0-2). 41. Booy 0-1, 45. Doufikar 0-2. 81. McNulty 0-3. Scheidsrechter: Dolstra, toeschouwers: 2000. De Graafschap RBC 1-0 (1-0). 16. Bosveld 1-0. Scheidsrechter: Van der Leek, toeschouwers: 3200. Geel: Voets en Pijpers (beiden RBC). RKC - Vitesse 2-3 (0-2). 10. Schouwe- naar 0-1,41. en 46. Talan 0-2 en 0-3,77. De Kok 1-3, 82. Jooren 2-3. Scheids rechter: Van Vliet, toeschouwers: 2000. Volendam - Cambuur 5-0 (2-0). 1. Schokker 1-0, 27. Lambert (straf schop) 2-0, 48. en 62. Bóckling 3-0 en 4-0, 90. Lambert 5-0. Scheidsrechter: Van der Meijden, toeschouwers: 2500. Roda JC, 3-0 winst op MVV, Groningen, 2-0 tegen NEC, Den Bosch en Fortuna, die in De Vliert de punten deelden, zijn na het afgelopen week einde de belangrijkste kandidaten voor de vierde plaats in de eredivisie, die mogelijk recht geeft op Europees voetbal. Excelsior, dat met 4-0 van Go Ahead Eagles verloor, en MW gaan waarschijnlijk samen uitmaken wie Heracles, dat tegen AZ weer eens een puntje pakte en NEC naar de eerste divisie zullen vergezellen. PEC Zwolle lijkt samen met FC Den Haag rechtstreeks te gaan promo veren naar de eredivisie. De Zwollenaren, de nummer twee op de rang lijst van de eerste divisie, wonnen gisteren met 3-0 van Wageningen. Hun voornaamste concurrent, Willem II, verloor zaterdagavond met 1-0 var Veendam. FC Den Haag had in de wedstrijd tegen NAC geen problemen om onge slagen te blijven. Remco Boere scoorde twee keer HAARLEM (GPD) - Ajax zou er goed aan doen om de spelers naast nieuwe contracten ook een prikklok te geven. De meeste Am sterdammers begonnen gistermid dag zo laat aan de uitwedstrijd te gen Haarlem (voor zover er al van begin sprake was), dat tech- „De zaak is echt nog niet beklon ken. We hebben vorige week wedstrijd tegen Utrecht pas het eerst met hem gesproken. Het kan nog wel vier weken duren Potentiële kopers zullen gister- de middag ook niet extra geïnspireerd zijn geraakt om een greep te doen in de etalage van Ajax. Daarvoor gebeurde er veel te weinig 2 het helemaal eens zijn. Voor het Haarlem-stadion, dat door niet overige kan ik alleen i dat we op zoek zijn i rzeggen dan 7000 toeschouwers bij nog meer vlagen tot stiltegebied werd ver- nisch-directeur Johan Cruijff er versterking. De financiën hoeven klaard. Ajax, dat in het eerste half veel voor voelde om het startgeld op te eisen: „Je kan zeggen dat de competitie voorbij is, maar ze krij gen er toch geld voor. Dat wordt legd" toch niet ingehouden? Ze kunnen Om beter minder praten en meer pres- doen teren", Voornamelijk dankzij het feit dat ming te houden, alle geruchten Haarlem zich ook een groot stander toonde van arbeidstijdver korting en bovendien lange tijd geimponeerd was door een takti- sche zet van Cruijff (Ronald Koe veel meer afstand had moeten nemen, kwam na het openings doelpunt onnodig in problemen na een door Wim Balm benutte penal- investeringen te ty (Bosman hield Marcel Liesdek vast) en slaagde er pas vijf minuten voor tijd via Frank Rijkaard in om voor het eerst sinds 28 augustus 1982 bij Haarlem te winnen. geen bezwaar te zijn. We hebben geld en bovendien heefl Johan reë le verlangens bij ons op tafel ge- Ajax derhalve seizoensoprui- gedwongen vertrek Spelbos, Boeve en Ophof ten spijt. Het aantal afzwaaiers zal vermoe delijk ook beperkt blijven tot de Utrecht uitgeleende doelman VENLO (GPD) - De competitie in de eredivisie sleept zich naar het einde. Met de aanstaande lands kampioen PSV voorop (3-0 winst bij VW) kijken de meeste clubs al wekenlang reikhalzend uit naar de dag waarop de bel voor de laatste ronde klinkt. In de nooit eerder zo vroeg doodgebloede puntenstrijd staat het gevecht om de overwin ning inmiddels op het tweede plan en zijn het de randzaken die veruit de meeste aandacht opeisen. In dat kader past ook de commo tie die in Eindhoven is ontstaan na de loslippigheid van Hans Kraay. De technisch directeur van de Bra bantse voetbalgigant somde na het duel met FC Groningen de namen op van een aantal spelers dat wat hem betreft kan uitzien naar een andere werkgever. Tot die spelers behoort bijvoorbeeld René van der Gijp, die vervolgens uit pure ballo- righeid en om Jan Reker te jennen in een shirt van VW op de training verscheen. „Neem nou van mij aan", nam de toekomstige trainer van VW za terdagavond in de Koel Kraay de wind uit de zeilen, „dat er tot het kampioenschap van PSV met niet een speler wordt onderhandeld over contractverlenging. Tenzij het helemaal niet anders kan, zoals in het geval Heintze. Hq had een geli miteerde transfersom in zijn con tract en er was concrete belangstel ling (Club Brugge red.) voor hem. Dan is het logisch datje snel zaken Voor het overige beperkte Jan Reker, op de achtergrond nauwlet tend gadegeslagen door zijn opvol ger Guus Hiddink, zich tot een doorzichtig verkooppraatje. Afge zet tegen de duels van de laatste weken had Reker als een der wei nigen ook een goede wedstrijd ge zien en prees hij VW „dat een uur goed mee heeft gedaan" en „dat een stadion heeft waar het aardig kan spoken. Als zo'n ambiance een speler niet kan motiveren", nam de PSV-trainer alvast een voorschot op het volgende seizoen, „dan ben je een slechte sportman". Maar in werkelijkheid had PSV zaterdagavond weinig te duchten van het timide en nerveuze VW, dat aanvankelijk de eigen helft ver koos boven dat van de tegenstan der en dat op die manier de Bra banders amper een scoringskans gunde. Loerend op de counter bleef de thuisclub zodoende in het eerste part simpel overeind en kreeg de debutant op slag van rust zelfs twee uitgelezen mogelijkhe den om Van Breukelen na drie wedstrijden weer eens te passeren. Maar Van Rosmalen en Verbeek (na een slordige terugspeelbal van Gullit) wisten zich met die kansen geen raad. „En net toen wij wat meer greep op de wedstrijd kregen", treurde Sef Vergoossen naderhand, „komt PSV op voorsprong. En je weet te voren dat één foutje tegen dit PSV fataal is. Daar heb ik de hele week op gehamerd". Dat doelpunt ont stond een kwartier na de rust, toen de als linker middenvelder uitblin kende Arnesen van afstand uit haalde en doelman Roox het ef fectvolle schot niet onder controle kon krijgen. Voor McDonald, die eerder in de wedstrijd een dot een kans miste, was het nu koud kunstje om de bal in een leeg doel te lopen. „Vanaf dat moment", wist ook Jan Reker, „was het voor ons een gelopen koers". „In de rust", mok te Vergoossen, volgend seizoen in Venlo de assistent van Reker, na, „hadden we afgesproken de nul zo lang mogelijk vast te houden. In de hoop dat PSV onrustig zou worden en op een gelijk spel zou gaan spe len". De knullige manier waarop de doelpunten tot stand kwamen, bedierf voor de thuisclub echter al les. Was het eerst Roox die in de fout ging, vervolgens deed scheids rechter Bannet ook nog eens een duit in het zaKje door in de theatra le val van de halverwege in het veld gekomen Van der Gijp een strafschop te herkennen. Vanaf elf meter maakte Arnesen geen fout en mocht Thoresen vervolgens de derde treffer voor zijn rekening ne- man op het middenveld. Frank Rij- Hans Galjé, die graag naar Grie kenland wil en Vanenburg, „al heeft zich", zo gaf Van Eijden gis- kaard als libero) kon Ajax dit bodige duel toch nog met 2-1 nen. Op papier een succes na de teren het laatste nederlaag van vorig jaar en het ge- spelersbeurs, „nog altijd geen en- lijkspel een seizoen eerder. In werkelijkheid een aanfluiting. Dat was des te opvallender, omdat Cruijff zich, door het deponeren van het nodige kapitaal op de re servebank (Edo Ophof en Rob de Wit), verzekerd dacht te hebben van een gezonde concurrentie strijd. Handelt Cruijff aanstaande zon dag vóór de uitwedstrijd tegen VVV even consequent als gisteren vóór de ontmoeting tegen Haarlem kele koper voor hem gemeld". HAARLEM (GPD) - Binnen de se lectie van Haarlem is beroering ontslaan over de bezuinigings- dan staat straks in Noord-Limburg maafrp(,(llpri van Hpot,„,r ni. maatregelen van het bestuur. Di verse spelers zijn het oneens met linlcpr^nitc Dp Wit dit de verlaagde contractaanbiedin- een en hebben om die reden al te kennen gegeven te stoppen (Ver schoor) of naar een andere club uit te kijken (Metgod). In de ogen van het Haarlem-be stuur is het aanbieden van lagere contracten aan spelers wier ar beidsovereenkomst aan het einde van dit seizoen afloopt, een logisch i de i groep vrijwilligers op het veld Voor dezelfde disciplinaire maatre gel, maal de dupe werd (hij viel overi gens na 58 minuten in voor Rob Rijnink), komt namelijk het me rendeel van de Ajacieden in aan merking. „Het wordt tijd dat De Wit merkt dat hij meer moet doen. Twee acties per wedstrijd zijn niet genoeg. Hij verdedigt wel gem>eg", voorbeeld te stellen dat echter nt geen enkele indruk maakte. Met uitzondering van de overac tiev^ John Bosman (Idj tekende als stand-in van Marco van Basten na een kwartier voor Ajax' honderd ste doelpunt) voelde niemand zich „phetveMdepositle geroepen aan de onderhandelingstafel te sterken. Zo kon Koeman, die slechts bij hoge uitzondering in beeld verscheen, bij deze gelegen heid niet aantonen waarom hij het hem door Ajax aangeboden con tract in eerste instantie heeft kun nen afwijzen. Gerald Vanenburg maakte evenmin de 1,8 gulden, waarvoor hq aan van het seizoen uit Amsterdam mag vertrekken, waar en ook Son- nie Silooy, met wie de komende dagen zal worden gesproken, ging in zijn solidariteit met zijn collega's zover dat hij weigerde om zich aan het matige niveau te onttrekken. Toch wil Cruijff, die gistermid dag nog eens herhaalde dat hij als opbouwwerker in De Meer zal doorgaan, in principe alle spelers behouden. „Ik wil er wel twee a drie bij hebben. Dat wil zeggen als niemand vertrekt. Zodra iemand afvalt zal er compensatie moeten komen". De vraag is alleen wie. Tot nu toe staat slechts vast dat Jan Wouters „hoogstwaarschijnlijk" voor 6,5 ton zal overkomen van FC Utrecht. „Hoogstwaarschijnlijk ja", aldus vice-voorzitter Arie van Eijden. bleven en recettes dientengevolge tegenvielen. Gesproken wordt tekort over deze competi- bedrag, dat de honderd- Haarlem heeft voor vier spelers (Metgod, Bóckling, Balm en Ver- kaik) een ontslagaanvraag inge- ROTTERDAM - Feyenoord is er gisteren net niet in geslaagd Sparta in de race voor Europees voetbal te houden. Bij een 4-1 voorsprong deed het profteam uit de Kuip er echt alles aan om de stadgenoot alsnog aan de punten te helpen in de bizarre derby, maar de verwoede pogingen die daartoe werden ondernomen liepen allemaal stuk op één man. Joop Hiele fungeerde als spelbreker in het Rotterdamse onderonsje x-w. HHHSPHHHLfe ****+.- Ed de Goey heeft de bal na een voorzet diend bq het Gewestelijk Arbeids handen laten glippen en vervolgens het nakijken op Bureau (GAB). Eriksen (midden) die 4-1 scoort. Links Piet Wijnberg. „Met een engeltje op de lat" hield hij de winst (4-3) in de Kuip, waar vrijwel al zijn ploeggenoten in de tweede helft een kostelijke parodie op het voetbalspel" opvoerden. „Qua voetbal en qua kansen had den we hier met 7-4 moeten win nen, maar die Hiele keepte onge looflijk goed", sprak Spartaan Louis van Gaal naderhand en hij overdreef daarbij in geen enkel op zicht. In een nog niet zo ver verleden was een treffen tussen de clubs van de linker en de rechter Maasoever een met sentimenten overladen duel dat voor minimaal 30.000 kij kers vaak in de echte derbysfeer werd afgewikkeld. Gisteren leken Stanley Brard uit zijn de spelers van Feyenoord de stads- inzet van John botsing alleen te willen aangrijpen (foto anp) om aan te tonen hoe weinig club- Ploeg van Henk Houwaart op gelijke hoogte met Anderlecht sentimenten er nog leven in deze groep. Na de sterke start stelden ze in elk geval alles in het werk om aan te tonen dat het midweekse verlies bij NEC geen incident was geweest. Paniek Dat lukte net niet in de merk waardige partij, waarin van alles gebeurde. Van de vervanging van een scheidsrechter (Thomas liep een kuitblessure op en moest het arbitragewerk na de pauze overla ten aan de inderhaast opgetrom melde Ben Kempers) tot de wissel van een wisselspeler aan toe. De nog overgebleven 12.500 Kuipklan- ten werden dan ook uitstekend vermaakt, alleen niet op de manier die in de bedoeling lag. Althans, niet waar het Feyenoord betrof. Zonder Ling, vorige week woensdag geblesseerd door Hoek stra... en de weer met zijn enkel tobbende Wijnstekers, begon de formatie gretig. In 54 minuten le- een strafschop claimde omdat Troost de bal uit het doel sloeg, was zijn schuld niet. Feyenoord mocht hem dan ook bijzonder dankbaar zijn. „Hij was goud waard voor zijn ploeg", loofde Van Gaal hem terecht, maar diens trai ner Theo Vonk zag dat iets anders. „Hiele keepte prima, maar er wa ren toch kansen waarbij we zelfs zo'n goede keeper hadden moeten passeren". Gemakzucht Ook nu dat niet gebeurde heerste bij het Sparta-bestuur nog opluch ting. Het contract dat Theo Vonk bij Twente tekende ontlast de Kas teelclub voor volgend seizoen in elk geval van een forse salarispost. De arbeidsrecht-deskundigen zijn dus niet nodig op Spangen, maar misschien wel in de Kuip. Fafié heeft nog altijd niets definitiefs vernomen van PAOK Saloniki en het aantal spelers dat weg wil groeit gestaag. Na Tahamata en verde dat een 4-1 marge op dankzij Molenaar gaf gisteren ook de grote HILVERSUM - Het Nederlands rugbyteam heeft gisteren eindelijk bewe zen. dat ze in staat zijn om een hele wedstrijd 'vechtrugby' te spelen. Zij bleven in een keiharde confrontatie tegen het fysiek zeer sterke Tslecho- Slowakije fier overeind, en wisten met 9-6 te zegervieren. Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat de Nederlandse rugbyploeg gisteren de Tsjechen enig weerwoord kon bieden. Door zeer gegroepeerd rugby wisten de Oost-Europeanen de Nederlandse ploeg constant onder druk te houden. De overmacht werd in punten tot uitdrukking gebracht door een penalty en een drop-goal hetgeen resulteerde in een 0-6 rust stand. Niemand gaf Oranje in de tweede helft nog kans op een goed resultaat, behalve de vijftien spelers zelf. De Nederlandse ploeg had het geluk dat doelpunt, het startsein full-back Andre Marcker al in de eerste minuut na de hervatting uit een penalty voor 3-6 kon zorgen. Met dit steuntje in de rug kreeg Oranje vleugels en gooide er nog een extra schepje bovenop. De Tsjechen wer den op hun beurt in de verdediging gedrongen, en onder deze druk be gonnen zij fouten te maken. Twee van deze fouten werden wederom door Andre Marcker genadeloos afgestraft waardoor Nederland aan de leiding kwam (9-6). Het furieuse eindofPensief van de Tsjechen bracht hun nog wel in de buurt van de Nederlandse trylqn, maar de stugge Nederlandse defensie jarenlang bij de topploeg wist van geen wijken waardoor er in de stand geen verandering kwam. Vervoort zette Beerschot LIER (ANP) - Club Brugge is door de 3-6 winst op Lierse toch nog op gelijke hoogte gekomen met An derlecht dat zaterdagavond in Beerschot met 2-0 onderuit ging. Met nog één wedstrijd te spelen dreigen twee beslissingwedstrij den voor het Belgisch kampioen schap, waardoor de voor 23 april geplande oefenwedstrijd van het nationale elftal tegen Bulgarije in gevaar komt. Anderlecht speelt in het laatste weekeinde in het eigen Vandenstockstadion tegen Charle roi, terwijl Club Beerschot ont vangt. Club Brugge stond na een half uur met 0-2 achter. In een laatste poging zich te redden was Lierse, dat met Waterschei degradeert, met heftig aanvalsspel gestart, het geen resulteerde in treffers van Mertens en Antonisse. Vlak voor de pauze werd de Lierse doelman Verlinden gepasseerd door één van zijn eigen verdedigers na een schot van Leo van der Eist. Na de pauze maakte Van der Eist j Engeland LONDEN (Reuter) - Liverpool lijkt niet meer kapot te kunnen in o het Engelse voetbal. De twee beste bij bekerhouder Bayer Uerdingen ploegen van de stad, Everton en Li- tegen een nederlaag van 0-1 van verpool, zullen niet alleen onder- aangelopen. Met nog drie wedstrij- ling uitmaken wie de beker wint, den te spelen staat Bayern, dat desliga te halveren. Bayern wist voor de wedstrijd bij Borussia Dortmund waar'het aan toe was want Werder was een dag eerder goals van Eriksen, De Kant (eigen doel), een tegentreffer van Blind en scores van Peter Barendse en op nieuw Eriksen. Daarna echter zet ten de Feyenoorders, toch zes da gen in de week alleen met voetbal bezig, alle elementaire beginselen van het voetbalspel overboord. Met voortdurend zeven man voor de bal brak een constante paniek uit in de laatste linie, „waarin de vraag toen werd wie dan wel uitblinker Joop Hiele te kennen dat hij volgend seizoen eigenlqk liever ergens anders zou spelen. Hq zei het niet met zoveel woor den, maar liet wel doorschemeren dat die wens mede een gevolg is van de binnen Feyenoord heersen de sfeer. Volgens hem was „de ge makzucht" die zijn collega's bij 4-1 overviel, in de hand gewerkt door de wijze waarop de aankopen za terdag publiekelijk door het be- moest dekken", aldus trainer Ab stuur over de hekel waren gehaald - ook wie de landstitél krijgt. Dortmund 47.000 toeschou- Zaterdag tqdens de vijf na laatste wers en door treffers van Pflügler speelronde in de eerste divisie en Wohlfarth (2x) met 0-3 zegevier- boekten beide clubs overwinnin- de nog twee punten achter op Wer- gen. Liverpool walste op Anfield der. Coventry heen: 5-0 i met 1-0 de moeilijke Borussia Mönchengladbach, uitwedst^d tegen Arsenal. Beide nummer drie op de ranglijst liet eluhs kwamen °p een totaa^an 73 fensief van de kampioenskandi daat, dat met treffers van Wellens en Papin (3x) werd afgesloten. Bosch bepaalde de eindstand op 3- 6. Anderlecht stond met de rust met 0-1 achter, uitgerekend door Wim Hofkens, de Nederlander die lelde, ilver- Het Nederlands B-team speelde een voorwedstrqd in Hilversum tegen wege de^tweede he]ft op2-0.Van Vlaanderen, en wist deze wedstrijd overtuigend te winnen met 31-0. J"~' *-1 Het Nederlands B-team, een kweekvijver voor toestormend talent voor het A-team. heefl ook gisteren bewezen goed in vorm te zijn. Er werd een r overtuigende overwinning behaald op on2e Zuiderburen. De rust- denbergh had inmiddels Grün vangen, maar speelde net als de rest van het elftal te slap. Ander lecht kwam niet meer in de buurt stand van 17-0 werd onder andere bereikt door een try van Basset-speler van doelman Legge, die met af- Peter Schrama, terwql sen ook goed was voor i de tweede helft DIOK speler Eric-Jan Berend- r punten. fers: 78-36 tegen 75-38, maar speel de wel een wedstrijd meer, zodat Everton de beste kampioenskan sen behield. In de onderste regio nen viel al een beslissing: West Bromwich Albion speelt volgend seizoen weer in de tweede divisie. De rode-lantaarndrager verloor za terdag bij Queen's Park Rangers door een doelpunt van Bannister. West Ham United bleef een ge vaarlijke outsider. De Londense club won thuis met 3-1 van Oxford United en kan nog kampioen wor den als de achterstallige wedstrij den in winst worden omgezet. Manchester United daarentegen haakte af in de titelstrijd door ver lies op eigen veld tegen Sheffield Wednesday (0-2). West-Duitsland Bayern München heeft zaterdag de kans met beide handen aange grepen de achterstand met lijstaan voerder Werder Bremen in de Bun- ruststand van 0-2. Dit resultaat was voor Bayer niet onbelangrijk omdat nu de mogelijkheden op een plaats in het UEFA-bekertoernooi tastbaar bleven. Na de nederlaag van vrijdag te gen Vfl Bochum (2-3) is het doek voor het onderaanstaande Han- nover'96 bijna gevallen. Ook FC Saarbrücken, dat met 0-1 ten onder ging bij Waldhof in Mannheim, staat er heel slecht voor. Bij het sprokkelen naar kostbare punten in de onderste regionen hadden Eintracht Frankfurt (3-0 tegen Schalke'04), FC Nümberg (winst op FC Köln) en Fortuna Düssel- dorf (3-1 tegen Hamburger SV) het meeste succes. FC Kaiserslautern sleepte vrijdag een punt uit het duel met het hoog geplaatste Vfb Stuttgart. In Italië is AS Roma, dat de uit wedstrijd tegen Pisa met 2-4 won, verrassend op gelijke hoogte geko men met Juventus dat bij sampdo- ria niet verder kwam dan een 0-0 gelijkspel. Fafié, „en het gevolg mand niemand meer dekte". Beter had hij niet kunnen om schrijven wat er in de laatste wed strijdperiode was gebeurd na het uitvallen van Keje Molenaar (en kelblessure). Met het verdwijnen van de enige middenvelder die zich nog wel eens om het verdedi gende werk wil bekommeren, sloe gen bij Feyenoord alle stoppen door. Reflexen „Door de slechte bezetting van de middenlinie", aldus Fafié. „Met Tahamata en Barendse konden we daar geen bal meer veroveren en de enige die nog een beetje body heeft, ging steeds voorin lopen. Hoekstra, dus. Ik word af en toe echt gek van hem", mopperde de meer wist wast hij moest doen landelijk ochtendblad. „En die mening mag je best verkondi gen, maar doe het dan aan het ein de van het seizoen en niet tussen tijds", aldus Hiele. „Nu lqkt het wel alsof ze de sfeer zo slecht wil len maken dat ze geen geld voor overwinningspremies meer hoe ven uit te keren". PAUL DE TOMBE ROTTERDAM (GPD) - Ben Wqn- oefenmeester die tenslotte ook niet stekers moet mogelijk een ingreep -a zqn linkerenkel ondergaan. De het tij te keren. Hij bracht eerst aanvoerder van Feyenoord, die vo- Kwidama in voor Molenaar, maar rige week tegen NEC wel mee- verving die invaller later weer door speelde Monkou. Het was lood om oud ijzer, ook Monkou ging tenonder in de chaos. De enige die Feyenoord echt over eind hield was Joop Hiele. De doel man voorkwam in het tweede be drijf zeker drie geheide treffers, als het er al niet meer waren en frus- teerde met zijn reflexen achtereen volgens Danny Blind (2x), Robin Schmidt en Olde Riekerink (2x). gisteren tegen Sparta de kant bleef vanwege zijn blessure, laat zich vandaag on derzoeken door clubarts Van den Bosch. Wqnstekers laat het van de uitslag daarvan afhangen of hij zich operatief zal laten behandelen. Dat die laatste speler uit een vrqe trap de 4-2 vond en dat invaller Van Stee tenslotte nog de 4-3 bin- nenmikte namens Sparta, dat nog „Er zit iets niet goed in die en kel", zegt hij, „maar we weten niet wat dat is. Ik weet in elk geval wel dat ik niet voluit kan gaan. Ik blijf er last van houden. Van den Bosch probeert de oorzaak nu op te spo ren en wanneer hij die kent, beslis sen we wat we eraan gaan doen".

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 12