Covra kiest opslagplaats kernafval Crisis in een dure hotelsuite Masson staat wegens alle aangevoerde feiten terecht Borssele of Moerdijk IKV gaat met brieven bouw raketbasis te lijf Drukkerij maakt voor miljoen valse dollars Minister wil dwarse politieman ontslaan Deskundigen waken over gevolgen nieuw sociaal stelsel ZATERDAG 12 APRIL 1986 BINNENLAND PAGINA 5 DEN HAAG (GPD/ANP) - Het kabinet laat de aanwijzing van een opslagplaats voor kernafval aan de Centrale Orga nisatie voor Radioactief Afval (Covra) over. De Covra moet vóór 1 juli kiezen uit drie opties. Het gaat om twee poten tiële lokaties in Borssele (Sloegebied) en één in Klundert (Moerdijk). Als de Covra op 1 juli nog geen knopen heeft doorgehakt, zal de regering dat alsnog op korte termijn zélf doen Het kabinet is gisteren akkoord ge gaan met een voorstel van deze strekking van minister van milieu beheer Winsemius (WD). Op zijn wekelijkse persconferentie sprak premier Lubbers van een goede oplossing. Zoals gemeld komt in het Sloe gebied terrein van het Havenschap Vlissingen en de Provinciale Zeeuwse Energiemaatschappij (PZEM) voor de opslag in aanmer king. Waarnemend directeur Co- dee van de Covra zei gisteren in een reactie dat hij binnen een maand een beslissing verwacht van directie en raad van commissa rissen van de Covra. Zijn organisa tie is tevreden over zowel Borssele als Moerdijk, maar heeft nog geen voorkeur uitgesproken. Lubbers zei gisteren dat het ka binet de planologische en milieu hygiënische verschillen tussen de lokaties 'marginaal' vindt. „De plekken hebben alledrie hun voors en tegens". Geen regeringsvoor keur dus. Daaruit vloeit voort dat een uiteindelijke keuzebepaling sterk afhankelijk is van de voor waarden die Covra - beheerder van het opslagcomplex - stelt en dus, aldus de premier, is het 'verant woord' de beslissing aan die orga nisatie te laten. Overigens heeft het kabinet bepaald dat de keuze wordt beperkt tot de-drie lokaties. Kritiek De Covra - een bedrijf waarin het Rijk voor tien procent deel neemt en waarvan ook de PZEM mede-eigenaar is - moet het radioactieve afval 50 tot 100 jaar bewaren. Het bedrijf kreeg eind ja nuari nogal wat kritiek te verduren van de voorlopige commissie voor de milieu-effectrapportage, die vond dat een door Covra ingesteld onderzoek naar de effecten van de opslag ernstig tekortschoot. De cij fers over straling in de omgeving (bij normaal bedrijf en bij een on geluk) zouden nauwelijks zijn on derbouwd. Het kabinetsbesluit, zo bleek gis teren, is mede ingegeven door de bestuurlijke medewerking in Zee land en Brabant voor elk van de drie lokaties. Het kabinet ziet dan ook geen reden om af te wijken van de procedure die geldt voor vesti ging van normale industriële acti viteiten. Lubbers bevestigde, dat de poli tiek er nu in feite niet meer aan te pas komt, tenzij de Tweede Kamer over het nu genomen besluit wil debatteren. „Je kunt niet louter op grond van politieke overwegingen zeggen, dat bijvoorbeeld Borssele veel geschikter is dan Moerdijk", zo zei hij. De Stichting Natuür en Milieu verklaarde gisteren dat het kabinet het besluit zou moeten terugdraai en zolang de milieugevaren van de opslag van radioactief afval nog niet goed bekend en bestudeerd zijn. De stichting wijst erop dat het milieu-effectrapport van de Covra over de opslag door een commissie van onafhankelijke deskundigen volledig is gekraakt. DEN HAAG (GPD) - Het IKV wil in een groots opgezette brieven- campagne bouwbedrijven er toe bewegen niet mee te werken aan de bouw van kruisrakettenbasis in Woensdrecht. Omdat het ministe rie van defensie de namen van de bedrijven niet wil vrijgeven, zal de vredesbeweging eerst moeten pro beren de namen boven water te krijgen. Indien nodig, zullen daar toe juridische stappen worden on dernomen. Dit blijkt uit een folder die het IKV naar zijn plaatselijke afdelin gen, de kernen, heeft gestuurd. Volgens de folder zullen niet alleen de kernen protestbrieven moeten schrijven; ook moeten zij kerken, vakbonden, gemeenteraden en plaatselijke 'notabelen' tot actie aanzetten. Kroonberoep anders DEN HAAG (ANP) - De regeling voor het instellen van een kroonbe roep (voor geschillen met de over heid) wordt zo veranderd, dat een groot deel daarvan in handen komt van de afdeling geschillen van be stuur van de Raad van State. De wijziging is een rechtstreeks gevolg van een uitspraak van het Europese Hof voor de rechten van de mens. Deze bepaalde dat het kroonberoep niet kan worden be schouwd als een rechterlijke in stantie, omdat de verantwoordelij ke minister daarin rechtstreeks een rol speelt. Het kroonberoep blijft wel gelden voor besluiten waarbij uitsluitend overheidsorga nen betrokken zijn en ook voor be sluiten van algemene strekking. Een en ander staat in een wets voorstel. Merendeel mogelijk in omloop LELYSTAD (ANP) - Prinses Juliana opende gisteren het nieuwe wooncentrdm 'De Uiterton' in Lelystad. Ze kreeg van de oudste bewoonster van het bejaardencentrum, de 96-jarige mevrouw G.F. Vereschild, een stevige ruiker aangeboden. (fotoANP) Raadsman twijfelt aan onpartijdigheid rechtbank LEEUWARDEN (GPD) - Bij de Leeuwarder drukkerij De Oldeho- ve zijn voor ruim een miljoen gul den valse dollarbiljetten gedrukt. Daarvan is slechts een klein deel, 43.000 dollar, teruggevonden. De rest, ter waarde van bijna negen ton Nederlands geld, is spoorloos en mogelijk als betaalmiddel in omloop. Dat zegt de Postale Re cherche, die begin vorige maand de valsemunterij oprolde. In totaal zijn tien arrestaties verricht. Uit het onderzoek is gebleken dat bij De Oldehove behalve dol lars ook postwissels werden nage maakt en dat er cheques van het Provinciaal Elektriciteitsbedrijf (PEB), girobetaalkaarten en rijbe wijzen werden vervalst. Op die fal- sificaten zijn door diverse mede plichtigen begin dit jaar tiendui zenden guldens geïnd bij postkan toren in Friesland en Groningen. Onder de arrestanten, die inmid dels allemaal weer zijn vrijgelaten, bevindt zich een 22-jarige werkne mer van het PEB die in dienstbe trekking 70 voor afnemers bestem de terugbetalingscheques achter- overdrukte. De cheques werden in de drukkerij 'opgewaardeerd' en van een andere naam voorzien. De zaak kwam aan het rollen door de aanhouding, eind januari, van een 34-jarige vrouw uit Leeu warden. Een oplettende loketbe ambte van het postkantoor in Gro ningen kreeg argwaan toen hem een vervalste PEB-cheque werd aangeboden. Valse rijbewijzen De inval van de gemeentepolitie en de Postale Recherche bij de Leeuwarder drukkerij De Oldeho ve kwam op een uitgelezen tijd stip: er lag een groot aantal valse postwissels klaar om de volgende dag te worden verzilverd voor in totaal f260.000. De politie trof ook voor dat doel te gebruiken valse rij bewijzen aan. Tijdens de inval wer den de 32-jarige eigenaar van de drukkerij en zijn 33-jarige hulp gearresteerd. Verder onderzoek leidde tot nog zeven aanhoudin gen. Twee Leeuwarders van 23 en 27 jaar worden door de recherche be schouwd als medeplichtigen in de postwisselzaak en het knoeien met de PEB-cheques. Zij worden ver der verdacht van heling en verval sing van girobetaalkaarten, die zij voor elfduizend gulden hebben verzilverd bij postkantoren. Voor medeplichtigheid aan de uitgifte van valse dollars werden vier mannen uit Leeuwarden aan gehouden in de leeftijd van 25 tot 29 jaar. Op aanwijzing van de oud ste van de vier konden 43.000 valse dollars worden achterhaald. Hij had ze ergens in de stad verborgen. De rest van het nagemaakte geld is spoorloos. Mogelijk, is het in ïloop. nog i omlo De actie richt zich in de eerste plaats tot de directies van de bouw bedrijven, maar de ondernemings raden zullen eveneens benaderd worden. De ondernemers moet duidelijk worden gemaakt dat zij beter niet 'in één adem met Woens drecht' genoemd kunnen worden. Ook wordt er bij hen op aange drongen werknemers die niet aan de bouw willen meewerken, finan cieel niet te 'straffen'. Bij de folder is een lijst van vijf bedrijven gevoegd die op een of andere manier betrokken zijn bij de bouw van Woensdrecht: het in genieursbureau Witteveen in De venter, het grondbedrijf WIHA in Haastrecht, ABC uit België, het aannemersbedrijf Van Hees in Til burg en MAVO-bouw in* Empe (Gelderland). Met het oog op de komende ver kiezingen heeft het IKV samen met de katholieke vredesbeweging Pax Christi een 'top tien' van pun ten opgesteld die als leidraad moet dienen bij het bepalen van de par tijkeuze. Daarin wordt onder meer stelling genomen tegen de plaat sing van kruisraketten, Star Wars, moeten de kerntaken worden afge stoten, de defensie-uitgaven bevro ren of verlaagd, en alle kernproe ven verboden worden. Pax Christi-voorman Ter Laak wilde niet spreken van een stemad vies. Maar volgens IKV-secretaris Faber heeft dit kabinet „alles wat we aan progressief beleid hadden ten aanzien van de kruisrakketten, chemische wapens en kernproe ven om zeep geholpen". De vredesbeweging zal ook een actie op touw zetten tegen de 'drei gende' invoering van chemische wapens. Faber constateerde in dit geval 'parallellen met de gang van zaken rond de kruisraketten'. DEN HAAG/ANNA PAULOWNA (ANP) - Minister Korthals Altes (justi tie) wil de wachtmeester eerste klasse Henk Kwak uit Anna Paulowna oneervol te ontslaan. De politieman heeft zes dagen de tijd om op dit plan schriftelijk te reageren, zo is gisteren bevestigd door een woordvoerder van het ministerie van justitie. Wachtmeester Kwak weigerde als eerste Nederlandse politieman be wakingsdiensten op Schiphol te verrichten, omdat hy de veiligheid, be wapening en instructie van de op Schiphol gedetacheerde politiemensen volstrekt onvoldoende vond. Hy werd in verband met die weigering door zijn districtscommandant, overste J.A.H. Stokreef, op 22 januari buiten functie gesteld en op 13 februari op voorstel van de algemeen inspecteur van het Korps Rijkspolitie, W. Frackers, door de minister geschorst. „Ontslag zou een schandalige zaak zijn, maar inmiddels is het een pres- tigeslag geworden, waarin de criticus kennelijk moet hangen", zei wacht meester Kwak in een reactie op het ontslagplan van de minister van justitie. Hij acht zich door 'de loop en de resultaten van diverse discus sies' in het gelijk gesteld in zijn kritiek op de Schiphol-beveiliging. Volgens Kwak is voor hem het meest grievend dat hij na 16 jaar 'als een zak vullis' terzijde dreigt te worden geschoven. MAASTRICHT (ANP) - De Maas trichtse rechtbank heeft gistermid dag na urenlang beraad het ver zoek van de officier van justitie om de strafzaak tegen mr. drs. Masson (63), een van de twee hoofdver dachten in de ABP-affaire, te mo gen splitsen afgewezen. De recht bank stond er op dat de officier van justitie de reeds uit augustus 1984 daterende dagvaarding nader moest invullen en alle aan Masson ten laste gelegde feiten in de defi nitieve dagvaarding moest vermel den. Na een korte schorsing ging offi cier van justitie mr. Laumen daar toe over. De definitieve dagvaar ding bevat drie feiten. Eerst vals heid in geschrifte, waaraan Masson als toenmalige directeur-beleggin gen bij het ABP van 1 december 1979 tot 31 juli 1980 leiding zou hebben gegeven. Het betreft, aldus de officier van justitie, vier verval ste akten waarin A.F. Poot en/of Sport en Spel BV's in Bergen op Zoom, Dordrecht, Etten-Leur en Aalsmeer, erkenden grote bedra gen schuldig te zijn aan het ABP. Het ging daarbij speciaal om de in akten vermelde persoon die optrad namens het ABP. In totaal gaat het om een bedrag van 1.435.000 gul den. Van Zon Het tweede feit slaat op het aan nemen van steekpenningen samen met zijn vriend en adviseur van het ABP ir. J. van Zon (67) van bouw bedrijf Nelissen in Haarlem, groot 1.057.000 gulden in ruil voor het verwerven door het bedrijf Nelis sen van bouwopdrachten van het ABP, of het kunnen verkopen van onroerend goed aan het ABP. Hier is sprake van grove schending door Masson van zijn plicht als ambtenaar, aldus mr. Laumen. Masson, aldus de officier van jus titie, verstrekte onjuiste informatie aan de centrale beleggingsraad over de aankoop van bedrijfshallen Politie zoekt naar ontvoerde casino-eigenaar EINDHOVEN (ANP) - De Eindho- vense gemeentepolitie houdt er ernstig rekening mee dat de 45-jari- ge Paul Gerd Hertel - eigenaar van onder meer casino's in Eindhoven - uit het Westduitse Gladbeck is ont voerd. Zijn echtgenote heeft bij de Eindhovense politie aangifte ge daan van ontvoering. Een woord voerder van de Eindhovense ge meentepolitie heeft dat gistermid dag meegedeeld. De man is op 22 maart voor het laatst gezien. Kort daarna hebben onbekenden per brief contact ge zocht met de echtgenote en een losgeld geëist. In die brief werden aanwijzingen gegeven die ertoe hebben geleid dat de auto van het slachtoffer in Brussel is terugge vonden. Er is voor het onderzoek, dat vanuit Eindhoven wordt gecoördi neerd, een speciaal rechercheteam opgericht. De politie werkt by het onderzoek samen met politie-in- stanties in België en West-Duits- land. Het slachtoffer is onder meer ei genaar van casino's in Eindhoven, Amsterdam en Arnhem. Hij woont in Gladbeck en heeft zyn hoofd kantoor in het Belgische Poppel. Op 22 maart is hij vanuit zijn wo ning eerst naar Breda gereden en vandaar naar Poppel. Sindsdien is niets meer van hem vernomen. Drie dagen daarna heeft zijn vrouw de Eindhovense politie op de hoogte gesteld van zijn verdwij ning. De auto van het slachtoffer is teruggevonden op de Avenue Louise in Brussel. Het sleuteltje stak nog in het slot. in Halfweg, kantoorgebouwen in Den Haag en het stadscentrum Nieuwegein, waarvan het door gaan afhankelijk werd gesteld van deelname van bouwbedrijf Nelis- Volgens mr. Laumen werd dit bedrijf bewust aan bouwonderne ming Wilma opgedrongen. Buiten de voornaamste beschuldiging voerde de officier van justitie als subsidiair feit nog aan het aanne men van giften, voor een totaal-be drag van 350.000 gulden, van de tweede hoofdverdachte, ir. Van Zon, de bekende geldtransacties op het Britse kanaaleiland Jersey. Het derde feit omschreef mr. Laumen als oplichting door mid del van valse facturen. Hiertoe be hoort onder meer de verkoop van het Weena-gebouw in Rotterdam via Niels Hemmes of Hemmes Vastgoed BV. Hy zou door toedoen van Masson ten onrechte van het ABP een vergoeding voor bemid deling hebben ontvangen van 486.750 gulden. De verdediger van Masson, mr. A. Pfeil, vroeg de rechtbank drie weken tijd om de uitgebrachte de finitieve dagvaarding te kunnen bestuderen. De rechtbank willigde dit verzoek in en schorste de recht zitting tot vrijdag 2 mei, 09.30 uur. Dan zal mr. Pfeil reageren. De ei genlijke behandeling van de straf zaak tegen Masson is nog niet vast gesteld. Die wordt niet eerder dan in het najaar verwacht. De rechtbank wees eerder op de dag een verzoek van Massons raadsman om de behandeling in deze zaak aan een anders samenge stelde rechtbank over te geven, af. Mr. Pfeil twijfelt aan de onpartij digheid van de huidige rechtbank, met name aan die van haar presi dent, mr. J. Wortmann. Hij ondertekende op 12 juli 1985 een verzoek om rechtshulp aan de gerechtelijke autoriteiten van het Britse kanaaleiland Jersey. Daarin, aldus Pfeil, wordt Masson niet meer als verdachte aangemerkt, maar wordt er al vanuit gegaan dat Masson de ten laste gelegde feiten heeft gepleegd. Dit leidt mr. Pfeil speciaal af uit de Engelse vertaling van het verzoek om rechtshulp. Die is evenwel niet door president Wortmann ondertekend, maar al leen voorzien van zijn getypte naam. Het ondertekende Neder landse stuk gaat minder ver. Na afloop van de rechtzitting verklaarde mr. Laumen liever te hebben gezien dat de steekpennin gen waren losgekoppeld van de an dere ten laste gelegde feiten. Dit in verband met nader onderzoek op Jersey, waar gisteren de rechter commissaris mr. J. Swané ver bleef, om bankbescheiden in te Het niet mogen splitsen van de feiten schept wat problemen, aldus mr. Laumen, maar die zijn niet on overkomelijk. Jeugdige vandaal helpt slachtoffer en ontloopt straf NIJMEGEN (ANP) - Jeugdige vandalen kunnen in Nijmegen straks hun straf ontlopen als zij in overleg met het slachtoffer de aangerichte schade herstel len. Dat is de kern van een pro ject dat is opgezet door Nij meegse wijkagenten, een kin derrechter, jongerenwerk en het school-maatschappelyk werk. Het project heeft de goedkeu ring van het Openbaar Ministe rie, dat echter wel voorwaarden heeft gesteld. Het moet gaan om schade van maximaal 500 gulden en de dader moet tus sen 14 en 18 jaar oud zijn. Het herstel mag maximaal 25 uur vergen. De kosten van het pro ject bedragen 140.000 gulden per jaar, aldus de initiatiefne mers. Voor het merendeel is subisidie verkregen van het rijk. Het idee voor het anti-vanda- lismeproject is ontstaan door dat de politie als gevolg van toenemende werkdruk niet in staat bleek het kleinere vanda lisme aan te pakken. Meerderheid en minderheid voor CDA en WD KORTENHOEF/HILVERSUM (ANP) - De regeringscoalitie van CDA en WD blijft in het jongste verkiezingsonderzoek van TROS/ NSS verstoken van een kamer meerderheid: beide partijen zou den volgens vandaag gepresenteer de cijfers nog slechts op 73 zetels kunnen rekenen. De AVRO, die door het NIPO eveneens een on derzoek liet instellen, kwam gister avond echter met een geheel ande re uitkomst: CDA (48) en WD (28) zouden een krappe meerderheid behouden van 76 zetels. In het TROS/NSS-enquéte is het verlies van de huidige regerings coalitie te wyten aan een duikeling van 10 zetels by de WD (van 36 naar 26). Het CDA stelt daar slechts een winst van 2 zetels, ten opzichte van de kamerverkiezingen van 1982, tegenover. De christen-demo craten komen hierdoor op 47 ze tels. De AVRO logenstrafte gister avond al by voorbaat de voorspel de ontwikkeling van de TROS/ NSS-enquête en trok de conclusie dat er 'een toenemende aanhang' voor de huidige regeringscombina tie te bespeuren is. Dat zou dan vooral komen doordat de WD in de kiezersgunst klimt. In de enquête van TROS/NSS zou de PvdA op een riante winst van 11 zetels (47 naar 58) uitkomen, bij de AVRO/NIPO op 8. Voor D66 werd een winst genoteerd van resp. 2 zetels en 1 zetel (van 6 naar 8 en 7). In de AVRO/NIPO enquête zou de PSP van 3 naar 4 zetels gaan, in de andere enquête zou de partij 1 zetel kwijtraken. DEN HAAG - Donderdag. Terwijl de Haagse 'kouwe kak' zich in de wintertuin van het statige hotel Co rona aan het Buitenhof tegoed doet aan royale slagroompunten of ver se zalm met Chablis, wordt hon derd meter verderop in de Tweede Kamer gepraat over het verlagen van de toch al karige sociale uitke- ringén. Op het Binnenhof loopt een enkele Wüo'er boos te wezen, pamfletje in de hand, mopperend „schandalig, tweedeling van de sa menleving, eigen huis opeten en, meneer, ik kan het ook niet helpen dat mijn rug kapot is gegaan toen ik als sjouwer in de bouw werkte". door Ben Rogmans In een van de riante suites van Corona, waar normaal gesproken alleen gefortuneerde Amerikaanse toeristen het tapijt aan hun enkels laten kriebelen, vinden we het cri siscentrum van het brede maat schappelijke verzet tegen de plan nen van de-regering om het stelsel van sociale uitkeringen te verande ren. Daarover wordt deze weken in de Tweede Kamer gepraat. „Er zijn in heel Nederland nog ongeveer tien mensen die precies weten hoe het in elkaar steekt", zegt de arts Peter Buijs in de Haag se suite. „Het stelsel van sociale uitkeringen is dermate ingewik keld, dat er makkelijk fouten ge maakt kunnen worden. En die worden er bij de vleet gemaakt. Wij zitten hier de hele dag te luisteren naar wat er in de Tweede Kamer wordt gezegd. We controleren elk woord, rekenen elk bedrag na en geven aan het eind van de dag steeds persberichten uit met ons commentaar. In de hoop dat er niet al te veel fouten in de wet komen". Het gaat er allang niet meer om dat ze (FNV. CNV. Ombudsman, bureaus voor rechtshulp, invaliden en gehandicapten, wao'ers, sociale diensten, artsen en anderen) tegen de plannen van de regering zijn. Dat hebben ze de afgelopen maan den al voldoende laten horen. Bea Irik, jurist bij de stichting Om budsman: „Het gaat om een heel dik pak papier waarin tot eergiste ren nog dingen zyn veranderd. Zelfs de kamerleden halen soms dingen door elkaar. Wij zitten hier met een flink aantal juristen die de technische kanten van de wet in de gaten houden. Zodat niet straks blijkt dat er groepen mensen voor honderden guldens het schip in gaan terwijl dat helemaal niet de bedoeling was van de kamerle den". De Ombudsman krijgt in rustige tyden al honderden brieven per maand waarin mensen schrijven over problemen met hun uitkering. Irik: „Wij nemen dan contact op met de kamerleden of de beleids makers en vragen of ze er niet iets aan kunnen doen". In het crisiscentrum staan twee computers waarmee elk moment kan worden nagerekend wat be paalde veranderingen betekenen. De telefoon rinkelt onophoudelijk en zo nu en dan blijkt er zelfs een kamerlid aan de lyn te hangen met het verzoek een of ander nog eens door te rekenen. Vooral kamerle den van de oppositie. Zelfs in de badkamer hangt een luidspreker, van waaruit onophoudelijk het mo notone stemgeluid van onze volks vertegenwoordigers rondzingt in het turquoise ligbad. We horen de wao, aaw, aww. aow en nog veel meer a'tjes, w'tjes en o'tjes. Peter Buys: „Er zijn nog maar weinig mensen die het begrijpen. De minister en de staatssecretaris hebben het departement achter zich. De kamerleden hebben geen uitgebreide staf van deskundigen en dat proberen wij nu voor ben te zijn". „Het probleem is om de gevol gen van wat zich hier in Den Haag afspeelt aan het grote publiek dui delijk te maken. Ze zullen het in ieder geval niet al vóór de verkie zingen in hun portemonnee mer ken. Wij denken dat het een ramp wordt. Neem nou de nieuwe wet op de arbeidsongeschiktheid. Die mensen komen uiteindelijk in de bijstand terecht. Nou, ik ben arts en ik weet wat er dan gebeurt: mensen worden ziek, maar melden zich uit angst om afgekeurd te wor den, niet by de bedrijfsarts. Ze werken door en dat is op.den duur funest. Het kan bok schade opleve ren voor andered: voor collega's of bijvoorbeeld voor de passagiers van een buschauffeur die niet fit De nieuwe wet op de sociale uit keringen komt er, dat is wel duide lijk. Misschien dat het CDA hier en daar een mi(joentje of honderd mag uitgeven aan kleine verbete ringen, maar op de 110 miijard gul den die er in Nederland jaarlijks aan sociale zekerheid wordt uitge geven, is dat natuurlijk 'peanuts'. Wat Buijs, Irik en hun medestan ders in het crisiscentrum frap peert, is dat de politiek rustig door gaat met de wet, terwijl het volgens hen duidelijk is dat de samenle ving anders wil. Buys: „Het zal staatssecretaris De Graaf wel luk ken om in de politiek een meerder heid te krijgen voor de wet. Maar het gaat hier om iets waar drieë neenhalf miljoen mensen bij be trokken zijn. Hun mening moet toch ook meetellen. Bovendien: ie dereen betaalt aan de uitkeringen, iedereen kan op elk moment in een situatie komen waarin hy of zij er een beroep od moet doen". Dc CNV-man A. J. Molendijk be vestigt dat beeld: ..Als ik in het land uitleg welke risico's de men sen die nu werk hebben, gaan lo pen. dan zijn ze er allemaal tegen. We zijn het er toch over eens dat wc in dit land behoorlijke sociale voorzieningen moeten hebben?" Bea Irik: ..Wc hebben de afgelopen maanden heel wal terechte kniick geuit op dc wel Ik heb hel gevoel dat de kamerleden van CDA en VVD hun oren hebben dichtge stopt om al die geluiden uit dc- sa menleving maar niet te hoeven ho-

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 5