Meubelplein Leiderdorp draait Eerste zaken geopend ZATERDAG 12 APRIL 1986 PAGINA 17 LEIDERDORP - De eerste be- drijven hebben zich in het Lei derdorpse Meubelplein (oftewel de Meubelboulevard) aan de Persant Snoepweg geïnstal leerd. Baalbergen en Mijnders openden gisteren de deuren ter wijl Lederland al een paar da gen eerder aan het verkopen is geslagen - alle drassigheid en bouwpuinhopen ten spijt. De overige zes deelnemers zullen in de loop van de komen de weken volgen. Dat zijn Stou- tenbeek, Groenewegen, Valhal, Kooreman, Houwelingen en het Slaapkamercentrum. Waarna medio juni de officiële opening van de.^oor Nederland unieke, meubelconcentratie volgt. Wat cijfers. Het Meubelplein beschikt over een totale be- drijfsoppervlakte van 22.000 vierkante meter. Het centrum, gebouwd door de Leidse aanne mer Du Prie, heeft een slordige 30 miljoen gulden gekost. Men verwacht straks een jaaromzet van in totaal 61 miljoen. Als de afwerking straks een feit is kunnen er 285 auto's in en om het Meubelplein worden ge parkeerd. Eventueel uit te brei den tot 350 stuks. Zelf zal het Meubelplein niet groter kunnen groeien: het bestemmingsplan laat dat niet toe. De deelnemen de bedrijven vinden dat allesbe halve een probleem. "We verte genwoordigen met z'n negenen precies alle stijlen", aldus een woordvoerder van de overkoe pelende Stichting Promotie Meubelplein. Meubelplein, Meubelboule vard: de naamgeving van de concentratie levert nog wat ver warring op. Aanvankelijk werd laatstgenoemde naam gebruikt, maar een enquête onder 400 in woners van deze regio leerde dat 'plein' het meeste aahsloeg. Vandaar. De bouw heeft anderhalf jaar in beslag genomen. De voorbe reidingen namen aanzienlijk meer tijd in beslag. Leiden wil de ook best zo'n groot project binnen de gemeentegrenzen hebben en Zoeterwoude tracht te de belangen van de aldaar aanwezige meubelbedrijven te beschermen. Zelfs Den Haag mengde zich in de strijd om de meubels. Slepende procedures volgden, maar in oktober '84 gaf de provincie uiteindelijk haar goedkeuring aan de komst van het Meubelplein naar Leider dorp. Het hart van het centrum Overzichtsfoto: het plein met de vijver vormt het i hart van de meubel concentratie. Daar omheen zijn de negen meubelbedrijve- 'n, elk in een eigen kleur uitgevoerd, gegroepeerd. Zichtbaar zijn van links naar rechts Baalbergen, Lederland en Mijnders, de drie die de deuren al hebben geopend. (foto Wim Dijkman) De buitenkant. Op de plaats waar nu nog bergen bakstenen liggen moet worden geparkeerd. Het zal duidelijk zijn dat de auto hier nog even niet kan worden gestald. (foto wim Dijkman» Nog éven een paar streekjes. Laatste moment-werk vlak voor de ope ning, gistermiddag. (foto Wim Dijkman) Doorkijkje bij het trappenhuis van Mijnders. De eerste nieuwsgierigen die gistermiddag bij een van de gloednieuwe bedrijven naar binnen stapten keken wel even verrast op: ze kregen een welkomstoespraak van directeur W. Baalbergen. Het gelijknamige bedrijf opende om klokslag twee uur de deuren. Baalbergen komt van origine uit Katwijk, waar het bedrijf drie (foto Wim Dijkman) Vestigingen heeft. (foto Holvast) hand aan de bestratïiig. (foto Wim Dijkman) Zo'n rommelige aanblik als de buitenkant nog oplevert, zo geordend is het binnen. Klaar voor de start.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 17