6863350 mededelingen gemeentebestuur 14 t/m 18 april '86 Salontafe Kasten [£Y§j 2995.- Massief gedisseld eiken EETHOEK bestaande uit tafel 180x140 cm. met lade, inkl. 4 zware eiken knopstoelen met biesmatzittinq. Van 2810.- voor 2395.- Massief eiken HANC FEL in gedisseld eiken, penstoelen. Diverse massief eiken i Massief eiken, handgedis in royale uitvoering. Van (1 Commissie voor Onderwijs, Samenle vingsopbouw en Emancipatie Maandag 14 april a.s. van 19.00 tot 20.30 uur in kamer 23/24 van het Gulden Vlies. Agenda: Vaststelling inspraakreacties en beant woording door B W van de nota "Com puters in het Onderwijs". Commissie Ruimtelijke Ordening, Open bare Werken en Verkeer Woensdag 16 april a.s. om 20.00 uur in kamer 23/24 van het Gulden Vlies. Agenda: Voortzetting behandeling/vaststelling be stemmingsplan Waardeiland Voorbereidingsbesluit Schuttersveld Voorbereidingsbesluit Noordvest Voorbereidingsbesluit Stadhouderslaan 3 Voorbereidingsbesluit ged. Morskwartier Voorlopige aanleg deel wijkpark Zeehel denbuurt Concept-reactie Streekplan Zuid-Holland West Verlenen krediet bouw marktverzamel- kraam Verlenen krediet bouw Waagbrug Verlenen krediet restauratie Kerkbrug B en W-besluit inzake verlenen vrijstelling Steenstraat 45-47 Belangstellenden, die naar aanlei ding van één van de bovengenoem de agendapunten het woord willen voeren, wordt, aangeraden dit uiter lijk één dag voor de vergadering aan de secretaris van de commissie ruimtelijke ordening, openbare werken en verkeer, mw. E. Visser- v.d. Vlist, telefoon 254236, kenbaar te maken. Commissie voor de Rekeningen Donderdag 17 april a.s. om 19.00 uur In kamer 13 van het Gulden Vlies. Agenda: In deze vergadering zullen de volgende jaar rekeningen worden behandeld t.w.: Jaarrekening 1982 van de Dienst Gemeen tewerken. Jaarrekeningen 1983 van: het Saneringsbedrijf het Erfpachtbedrijf Commissie voor Financiën Donderdag 17 april a.s. om 20.00 uur in het Gulden Vlies. Agenda Behalve de agendapunten die reeds in de andere commissies behandeld zijn komen aan de orde: Conceptbrief inzake OGB-systematiek Verordening op het beheer van de ge meentelijke kredietbank Verdeling strukturele investeringsimpuls, compensatiekosten Brandweerwet Herbezettingsgelden diverse rijksbijdrage regelingen Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar. Wie meer wil weten over de te behandelen agendapunten kan daarvoor terecht in het informatie centrum In de hal van het stadhuis. Werkgroep Pleters- en Academlewljk/Le- vendaal West Maandag 14 april a.s. om 15.00 uur in de kantine van het Stadsbouwhuls. Agenda: Stand van zaken plannen rond het oude politieburo Overige bouwplannen Informatie over deze agenda: 254505. Percentagecommissie Kunstopdrachten Dinsdag 15 april a.s. om 10.00 uur In kmr. 219 van het stadhuis. Agenda: 10.00 uur: besteding percentagegelden Merenwijk 12.00 uur: verplaatsing beeld Rembrandt (wordt ter plekke bekeken) 13.30 uur: lopende zaken vervulling vacature lidmaat schap commissie 14.00 uur: presentatie schetsontwerp kunstopdracht Lucas van Ley- denschool door Frans de Wit Werkgroep Hogewoerd Dinsdag 15 april a.s. om 20.00 uur in het Gulden Vlies. Agenda Bouwplannen terrein Camerabioscoop/ Barbara/Cunera Aanleg riolering Hogewoerd Stand van zaken m.b.t. parkeergarage Sanders Voor méér informatie kunt u bellen: 254505. Vrijdag 18 april a.s. om 14.15 uur in de koffiekamer van het stadhuis. Agenda: 14.15 uur: hoorzitting bezwaarschrift van de heer Zaki tegen de afwij zing op zijn verzoek om recla mevoering aan het pand Steenstraat 8 14.30 uur: hoorzitting bezwaarschrift van de heer van Egmond tegen de afwijzing op zijn verzoek om een parkeervergunning 14.45 uur: hoorzitting bezwaarschrift van de heer Verbeek inzake de af wijzing op zijn verzoek om een parkeervergunning 15.00 uur: hoorzitting bezwaarschrift van de heer Hoek tegen de afwij zing van zijn verzoek om een ontheffing betaald parkeren 15.15 uur: hoorzitting beroepschrift van de firma Water inzake de plaatsing van pand Nieuwe Rijn 27 op de gemeentelijke monumentenlijst 15.35 uur: hoorzitting beroepschrift van de Vrijmetselaarsloge 'La Vertu' tegen plaatsing van pand Steenschuur 4-6 op de gemeentelijke monumenten lijst 15.55 uur: hoorzitting beroepschrift van de heer Kooreman tegen plaatsing van pand Nieuwe Rijn 23 en 23a op de gemeen telijke monumentenlijst bellen Voor informatie "Overige vergade ringen" zie telefoonnummer(s) con tactpersonen onderaan agenda's. Diversen Bagd-onderzoek Het beleid van het rijk is er op gericht een sluitend net van basisgezondheidsdiensten in Nederland tot stand te brengen. In dit ka der is op 1 juni 1985 een onderzoek naar de mogelijkheden voor de ontwikkeling van een basisgezondheidsdienst voor de gemeenten Leiderdorp. Leiden, Oegstgeest, Zoeterwou- de en Voorschoten van start gegaan. Deze intergemeentelijke dienst zal ten minste de door het rijk voorgeschreven taken op het terrein van de collectieve, preventieve zorg uitvoeren. Het is de bedoeling dat de taken van de G.G. en G.D. van de gemeente Lei den door deze basisgezondheidsdienst wor den overgenomen. Alle direct betrokkenen worden door middel van voortgangsberichten op de hoogte ge houden van de voortgang van het onder zoek. Er zijn inmiddels twee voortgangsbe richten verschenen. Deze kunnen worden aangevraagd bij het secretariaat (zie onder staand adres). Daarnaast zijn er twee nota's door de 5 gemeenten vastgesteld. Eén nota met achtergrondinformatie getiteld: "De op richting van een basisgezondheidsdienst voor de agglomeratiegemeenten" en "Een eerste rapportage in het kader van het on derzoek naar een basisgezondheidsdienst". Deze ee?3Te rapportage bevat o.a. een in ventarisatie van de basisgezondheidsdienst- taken, die op dit moment in de 5 gemeenten worden uitgevoerd; een indicatie van het ta kenpakket van de toekomstige basisgezond heidsdienst en ten slotte een voorstel om een tweetal werkgroepen in te stellen. Beide nota's kunnen worden afgehaald bij het se cretariaat of bij de informatiebalie van het stadhuis. Tentoonstelling wandelen rond Leiden In de tentoonstellingszaal van het Leidse Gemeentearchief, De Vlietpanden, Vliet 45 wordt een tentoonstelling gehouden getiteld Wandelen rond Leiden, drie eeuwen veran derend landschap. Vier wandelingen worden in beeld gebracht beschreven in het onlangs verschenen boek "Het Groene Hart van Hol land. Een verkenning in 17 Wandelingen van de Leidse auteur en wandelaar Herman Amptmeijer. Middels oude kaarten, prenten, tekeningen, gravures, oude en nieuwe foto's krijgt men een indruk van hoe hetzelfde landschap er nu uitziet en hoe het vroeger was. De tentoonstelling duurt van 11 april tot en met 2 mei a.s. De Vlietpanden zijn ge opend van maandag t/m vrijdag van 9.30 tot 17.00 uur en tijdens het komende mu- seumweekelnde op zaterdag 12 april van 9.00 tot 16.00 uur. De toegang Is gratis. Het boek met de 17 wandelingen is ter plek ke verkrijgbaar voor de normale winkelprijs ad 19,50. De onlangs in de kranten ver schenen kortingsbon kan ook hier worden ingeleverd. Adres secretariaat: De heer D. Toet p/a G.G. en G.D. Roodenburgerstraat 1a 2313 HH Leiden tel. 071-146341 Afsluiting Burcht binnen de ronde muren In de periode van 15 april t/m 15 mei a.s. zullen op het terrein van de Burcht, binnen de ronde muren, ingrijpende onderhouds werkzaamheden worden uitgevoerd. Dit geldt m.n. voor de bomen en het gras. Om een grasmat te creëren die bestand is tegen het intensieve gebruik kan het terrein tijdens de aangeduide periode niet worden betre den. Daarom zullen de deuren in de muur in de periode van 15 april t/m 15 mei a.s. geslo ten blijven. De heuvel buiten de ronde mu ren blijft wèl toegankelijk voor het pu bliek. Wij vragen uw begrip voor dit ongemak en wij hopen dat u na 15 mei het binnenterrein weer fris en groen zult betreden. Medewerkers Dlrektle Groen Informatieavond rioolvernieu wing Hogewoerd e.o. Op woensdag 16 april a.s. organiseert de gemeente een informatieavond over de aan leg van nieuwe riolering in de Hogewoerd en in enkele aangrenzende straten. Ook de her indeling van de Hogewoerd zal besproken worden. De avond wordt gehouden in het gebouw van de studentenvereniging SSR aan de Hogewoerd 108 en begint om 20.00 uur. De bewoners en bedrijven van de straten waar het om gaat hebben een uitnodigings brief vooide avond ontvangen. Ook andere belangstellenden zijn welkom. Mogelijkheid te adverteren in Wegwijzer voor Leiden '86-'87 Op dit moment wordt door Buro Voorlichting van de Gemeente en uitgeverij Holland Ad vertising bv gewerkt aan de totstandkoming van de wegwijzer voor Leiden '86-'87 In dit handige boekwerkje komen o.a. allerlei zaken m.b.t. gemeente, cultuur, onderwijs, sport, recreatie e.d. aan de orde. Voor com merciële bedrijven/instellingen bestaat de mogelijkheid om óók (tegen vergoeding) voor vermelding in aanmerking te komen. De uitgever heeft hiertoe al diverse bedrijven telefonisch, schriftelijk of persoonlijk bena derd. Als u geïnteresseerd bent en er door Holland Advertising bv nog geen contact met u opgenomen is, dan kunt u zelf het beste even naar het volgende adres schrijven of bellen: Holland Advertising bv., Kanostraat 37-39. 1780 AB Den Helder tel. 02230-32324. Het Is dus niet de bedoeling dat u contact opneemt met Buro Voorlichting! Inspraakprocedure Discus sienota Bijstelling Verkeers circulatieplan (VCP) Vanaf maandag 14 april a.s. is aan de balie van stadhuis en Stadsbouwhuis de nota Bij stelling Verkeerscirculatieplan, deel 1: dis cussienota 10,- per stuk verkrijgbaar. Deze nota die reeds om kommentaar werd toegezonden aan direct betrokken organisa ties op het gebied van verkeer en vervoer, is nu ook voor andere belangstellenden be schikbaar. De nota, waarin hoofdlijnen voor het toe komstig verkeers- en vervoersbeleid worden uitgezet en waarin knelpunten en mogelijke oplossingen worden aangegeven is een eer ste stap om te komen tot een herziening van het Verkeerscirculatieplan 1978. Op de Inhoud van dit stuk kan iedereen thans schriftelijk reageren en wel tot en met 30 juni. Na beëindiging van de inspraaktermijn zal de nota ter behandeling aan raadscommis sie ROV en Gemeenteraad worden aange boden. Voor nadere Inlichtingen kan men kon- takt opnemen met dhr. J.H. van Gelder, Directie Verkeer en Vervoer, kamer 244, Stadsbouwhuis, tel. 254476. Leidse Politie gaat verhuizen Op dinsdag 15 en woensdag 16 april a.s. zal de Leidse politie gaan verhuizen van het oude politiebureau aan de Zonneveldstraat naar het nieuwe gebouw aan de Lange- gracht 11Het nieuwe postadres van de po litie wordt: Postbus 9101 2300 PC Leiden Bereikbaarheid In verband met de verhuizing zullen de ad ministratie en het bureau Vreemdelingen van de politie op 14,15 en 16 april voor het publiek gesloten zijn. De overige bureau's zullen geopend blijven. Voor bezoek aan de politie tijdens de verhuizing is het verstandig om tevoren een telefonische afspraak te ma ken (tel. 149961 of 258888). U hoort dan of u op het oude of het nieuwe adres moet zijn. Ook voor 't overige kan de verhuizing voor het publiek tijdelijk enig ongemak opleveren. Telefoonnummers Het alarmnummer van de politie blijft, ook na de verhuizing ongewijzigd: 144444. Het nieuwe algemene Informatienummer van de politie wordt met ingang van dinsdag 15 april: 258888 (tot 15 april: 149961). Parkeerpolitie De parkeerpolitie zal vanaf donderdag 17 april tijdelijk worden ondergebracht in het pand Nieuwsteeg 6 en zal in de loop van septerriBer 1986 in het oude politiebureau aan de Zonneveldstraat worden gevestigd. Betalingen Voor het doen van betalingen per kas (boe tes/bekeuringen) dient men (na de verhui zing) op het nieuwe politiebureau aan de Langegracht te zijn. De kas is op werkdagen geopend tussen 8.00 en 16.15 uur. Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 9 en 11 maandag 14 april Wijk 10 en 12 woensdag 16 aprH Wijk 13 en 15 donderdag 17 april Wijk 14 en 16 vrijdag 18 april Bouwplannen Burgemeester en Wethouders zijn van plan de volgende bouwvergunningen te verlenen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Woningwet: Zandzegge 25, bouwen schoorsteenka naal ten behoeve van open haard; Klimroos 26, plaatsen 2 dakkapellen in voorgeveldakvlak woning; Buizerdhorst, Valkenhorst, Milanenhorst, Kiekendiefhorst, Havikshorst, aanbrengen buitengevelisolatie aan kopgevels flatge bouwen; Zwartemeerlaan 42, plaatsen indelings- wanden in pand; Morsweg 10a, verbouwen bovenwoning. Verder hebben Burgemeester en Wethou ders het voornemen de volgende bouwver gunningen volgens de normale procedure te verlenen: Jacob Catslaan 44, inwendig verbouwen woning; Rooseveltstraat 61uitbreiden bedrijfs pand; Thorbeckestraat 49, bouwen afdak aan zijgevelwoning; Haarlemmerstraat 144, verbouwen winkel tot winkel en schoenmakerij; Oude Rijn 34, verbouwen woning; Franchimontlaan 23, plaatsen dakkapel op voor- en achtergeveldakvlak; Rijndijkstraat 92, bouwen kapverdieping op woning; Roodenburgerstraat 6, verbouwen en uit breiden woning; Herengracht 58-60, verbouwen en restau reren panden; Jan Palachstraat 20, plaatsen dakkapel in voorgeveldakvlak woning; Kneppelhoutstraat 45, uitbreiden aan bouw aan woning; Turfmarkt 11, verbouwplan Alle bovengenoemde bouwplannen liggen vanaf 14 april 1986 gedurende veertien da gen (bij voorkeur tussen 10.00 uur en 12.00 uur) ter inzage in het Stadsbouwhuis. Lan gegracht 72. In die periode kan iedereen schriftelijk bezwaar tegen de bouwplannen indienen bij Burgemeester en Wethouders van Leiden, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Als Burgemeester en Wethouders ondanks de ingediende bezwaarschriften en de even tuele toelichting in de commissie ruimtelijke ordening, uiteindelijk toch een bouwvergun ning verlenen, krijgen de indieners van be zwaarschriften hiervan bericht. Daarbij krij gen ze ook informatie over nog openstaande beroepsmogelijkheden. Milieu Hinderwet Verzoeken Een verzoek om vergunning is ingediend voor de volgende inrichtingen: 1. Niels Bohrweg 19, biotechnologisch be drijf (MOGEN International B.V.) 2. Doezastraat 39-41, verkoopinrichting voor brood en banket (Van der Hoeven). Verleende vergunningen Op 11 april 1986 is vergunning verleend voor de volgende inrichtingen: 3. Stevenshofjespolder, vlek 6, onderstation t.b.v. stadsverwarming (Energiebedrijf Rijnland) 4. Stevenshofjespolder, vlek 15, ondersta tion t.b.v. stadsverwarming (Energiebe drijf Rijnland) Inzage van stukken De onder 1 t/m 4 genoemde verzoeken en verleende vergunningen liggen ter inzage: a. gedurende de gehele behandelingster mijn in kamer 012 van het Stadsbouw huis, Langegracht 72, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur; b. tot 11 mei 1986 in het Informatiecentrum van de Directie Voorlichting in de hal van het stadhuis elke werkdag van 8.30 uur tot 16.45 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur. Bezwaren - Beroep bij de Kroon Tot 11 mei 1986 kunt u m.b.t. de onder 1 en 2 genoemde verzoeken gemotiveerde be zwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders indienen. Op 1 mei 1986 kunt u mondeling bezwaren indienen tijdens een openbare zitting in kamer 230 van het Stads bouwhuis te houden om: 14.00 uur (voor zaak 1) en om 15.00 uur (voor zaak 2). Wie bezwaren heeft ingebracht op de bo vengenoemde wijze en iedereen die aan toont dat hij/zij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kan later bezwaren tegen de ontwerp-vergunning indienen. Tegen het verlenen van de onder 3 en 4 genoemde vergunningen kan tot 11 mei 1986 beroep bij de Kroon worden ingesteld door: - de aanvra(a)g(st)er van de vergunning - de betrokken adviseurs - iedereen die schriftelijk of mondeling be zwaren heeft ingediend tegen het verzoek en/of ontwerp-vergunning - iedereen die aantoont dat hij/zij redelijker wijs niet in staat is geweest schriftelijk of mondeling bezwaren in te dienen tegen het verzoek en/of ontwerp-vergunning. De vergunningen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepas sing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden ge zonden aan de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De ver gunning wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Voor nadere inlichtingen betreffende boven genoemde hinderwetzaken kunt u zich wen den tot de Directie Milieu, Stadsbouwhuis, kamer 012, tel. 254437.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 24