Tm Promotie voor DAC en Gemini/Kangeroes Kampioen neemt vrije dagen op Minister De Korte wil 'hardere lijn' Credit Lyonnais prijst 'motivatie' werknemers Weer Israëlische aanval op PLO in Zuid-Libanon Brunnenmeier: volle tank Deurne en Meijel in ban van Koninginnedag DINSDAG 8 APRIL 1986 PAGINA 13 Zaalvoetbalcompetitie KATWIJK - Nu de druk van de ke tel is kunnen de zaalvoetballers van Zwarte Wolf zich nog maar moeilijk opladen voor de resteren de duels. Coach Stouten kon gis teravond in Waddinxveen praten als Brugman, maar de motivatie bleef ontbreken. FC Grovo profi teerde dankbaar en sleepte een 7-6 overwinning in de wacht tegen de interregionale kampioen. Glasber gen/De Best liet zich eveneens ver rassen. Ceverbo bleef de Katwij- kers met 2-4 de baas. FC Snoekie won bij De Maas met 3-5 en De Ro zet kwam in Mijdrecht tot een ge lijkspel tegen Datarex (2-2). Van der Plas besloot de strijd in de hoofdklasse met een 3-2 zege op streekgenoot ROAC'79. Grovo - Zwarte Wolf 7-6 De Leidse spelers liepen maar Goede start autocoureurs PHOENIX (ANP) - De twee Ne derlandse autocoureurs in Ameri kaanse dienst, Arie Luyendijk en Jan Lammers, zijn het wedstrijd- seizoen van de Amerikaanse Cart- Indycar-serie verdienstelijk begon nen. In de eerste race in Phoenix eindigde Luyendijk als zesde, Lammers als negende. In het verloop van de 200-mljls- race hadden Luyendijk en Lam mers te kampen met wegliggings- problemen. Lammers moest ook nog een extra pitstop maken van wege een loszittend wiel. De uitslag is: 1. Kevin Cogan (Can), March; 2. Tom Sneva (Vst), March; 3. Emerson Fit- tipaldi (Bra), March; 4. Danny Sullivan (Vst), March; 5. Johnny Rutherford (Vst), March; 6. Arie Luyendijk (Ned), Lola; Solo van Rossi ANTZUOLA (ANP) - De Italiaan Maurizio Rossi heeft gisteren de eerste etappe van de Ronde van het Baskenland gewonnen» De 22- jarige Rossi zegevierde in de 167 kilometer lange rit met start en fi nish in Antzuola met een voor sprong van 3 minuten en 40 secon den op een groep van dertig ren ners, van wie de Belg Frank Hoste de sprint won. Steven Rooks, tien de, was de beste Nederlander. wat te dollen, maar wisten door treffers van Nagtegeller (2) en Cees de Roode voor de rust toch een voorsprong te behalen (2-3). Na de hervatting liepen de wolven door Jan van der Reijden uit tot 2-4 alvo rens de wakker geschudde thuis ploeg zijn kansen ging benutten. De nonchalance van ZW werd af gestraft en via 4-4 werd het 7-4. Piet Sloos en Ben de Roo brachten de titelhouder nog terug, maar de winst bleef in Waddinxveen: 7-6. Glasbergen - Ceverbo 2-4 Voordat de Katwijkers goed en wel beseften wat er aan de hand was, leidde Ceverbo al met 0-3. De fouten in de Katwijkse afweer wer den goed uitgebuit. Jan Hogewo- ning en Huug Aandewiel gaven de thuisploeg weer uitzicht op een goed resultaat, maar doelman Westdijk van Ceverbo stónd geen gelijkmaker toe. Vlak voor tijd ver grootte Ceverbo het verschil weer tot twee punten: 2-4. Van der Plas - ROAC'79 3-2 De Katwijkse formatie ging uit eindelijk met de winst strijken in het gelijkopgaande duel met ROAC. Ronald Wortman opende de score voor de bezoekers, die na treffers van Rick Curffs en Jaap van Duyn weer op gelijke hoogte kwamen door Hans Wemink (2-2). Ron van der Kolk scoorde de be slissende treffer voor VD Plas: 3-2. V olleybalcompetitie LEIDEN - Bij de mannen in het rayon Leiden van de volleybalcompetitie promoveerden DAC 2 en Gemini/Kangeroes 3 rechtstreeks naar de promotieklasse. Beide ploegen kun nen niet meer achterhaald worden door de concurrentie. Voornaamste gegadigde voor de derde plaats, die ook nog recht kan geven een plaats in de promotieklasse, is thans LUSV, Bij de vrouwen beschikken Orion en LUSV nog steeds over de beste papieren, met RVV en Novo 2 als gevaarlijke outsiders. De Korte: tuchtrecht invoeren. DELDEN (GPD) - Minister De Korte (binnenlandse zaken) wil dat de KNVB tuchtrecht instelt tegen voetbalclubs die zich niet houden aan de regels tegen voetbalvanda lisme. De KNVB moet deze clubs kunnen uitsluiten of straffen met het spelen van wedstrijden zonder publiek. De Korte maakte deze opmerkin- MÜNCHEN (DPA) - De voormalige Westduitse voetbalinternatio nal Rudi Brunnenmeier zit achter slot en grendel. Hij wordt ervan verdacht eind februari een pompbediende te hebben overvallen. Volgens het slachtoffer, een kennis van Brunnenmeier, liep de vroegere sterspeler van 1860 München midden in de nacht in dron ken toestand het tankstation binnen. Eerst zou Brunnenmeier hem hebben voorgesteld een overval in scène te zetten. Toen de pompbediende daar niet op in ging, bedreigde hij hem met een mes en ging hij er met 135 Mark (ongeveer 160 gulden) vandoor. Brunnenmeier beweert dat hij het geld slechts wilde le nen om een taxi naar huis te kunnen betalen. gen naar aanleiding van de rellen op Tweede Paasdag bij de wed strijd Feijenoord-Ajax. Tijdens een spreekbeurt voor de WD in Del den hekelde hij het beleid van sommige clubs. "Het valt me op dat bepaalde voetbalorganisaties enerzijds stellen dat ze zo bijzon der bedrijfsmatig en professioneel werken, en naar mijn smaak grote sommen geld uitgeven om voetbal lers aan te kopen, maar dat zij wel dit soort elementaire, aan hun be- drijf verbonden zaken willen af wentelen op de politie. Dat kan niet". De Korte verklaarde dat hij wel begrip kon opbrengen voor uitla tingen van de Rotterdamse com missaris van politie Blaauw. Blaauw wilde voetbalvandalen op sluiten in een werkkamp. Maar met zijn collega Korthals Altes (justitie) meende De Korte dat de opmerkingen van Blaauw zich niet "verdragen met ons systeem van strafrecht". Lijstaanvoerder Gemini/Kange roes 3 liet bij de mannen een punt liggen in Warmond. WVC steeg daar in de tweede en derde set bo ven zichzelf uit (15-9 en 15-13). De ploeg uit Voorschoten, die in de eerste set (6-15) via de middenaan- val sterk voor de dag was geko men, had in het vierde speldeel de betere conditie: 4-15. Bovendien was WVC al lang blij met een punt. Het tweede van DAC profiteerde van de halve misstap van Gemini en staat nu weer op een gedeelde eerste plaats. Aarlanderveen werd in Alphen met 3-1 (15-5, 12-15, 15-1 en 15-11) geklopt. Overtuigend was het optreden van DAC niet. Doordat SKC met 3-0 van RVV won staat het Leidse team nu met Aarlanderveen op een gedeelde voorlaatste plaats. RW speelde in Leiden vrij chaotisch. De Rijnsbur gers bleven proberen via de snelle aanval aan de punten te komen, maar maakten daarbij erg veel fou ten. SKC, zeker niet groots, zette er een degelijk spelletje tegenover en won met hard werken de match: 16-14, 15-12 en 15-8. Orion 2 degra- Dieter Hoeness terug in spits BAZEL (DPA) - Dieter Hoeness keert morgenavond na een afwe zigheid van zes en een half jaar te rug in het Westduitse voetbalelftal. Samen met Olaf Thon vormt de ve teraan van Bayern München de aanvalslinie van de Westduitsers in de vriendschappelijke interland te gen Zwitserland in Bazel. Bonds coach Beckenbauer kon om uit eenlopende reden niet beschikken over de spitsen Rummenigge, Al lots, Mill, Voller en Littbarski. De opstelling van West-Duits- land is: Stein; Augenthaler, Ber- thold (of Brehme), Förster, Briegel; Mathaus, Rolff, Magath, Falken- mayer; Hoeness en Thon. deerde door een 3-0 nederlaag te gen Ridderveld naar de tweede klasse van het rayon. In een matige partij volleybal kwam het tot sco res van 15-11, 16-14 en 15-6. Ook het eerste team van Orion was niet erg succesvol. In Hazers- woude werd met 1-3 van het greti ge LUSV verloren. De ploegen wa ren aan elkaar gewaagd: gezien het spelbeeld had Orion wel een punt verdiend. Het feil dat in het tweede speldeel Joan Remmerswaal ge blesseerd uitviel speelde de thuis club echter parten. Wisselmoge lijkheden waren er daardoor niet meer. VCS zag de laatste promotie kans verloren gaan door een 1-3 ne derlaag tegen het derde team van Leython (8-15,15-5, 12-15 en 10-15). De Leidenaren, die bezig zijn aan een sterke tweede seizoenhelft, hadden in Richard Scholtes en Ro nald Hack hun beste mensen. Vrouwen De vrouwenploeg van LUSV verslikte zich half in het Katwijkse Blok '77. In Leiden speelden de twee ploegen tegen elkaar gelijk, waardoor Orion (winst op Liusna) weer alleen de ranglijst aanvoert. Blok, dat al eerder de punten deel de met Orion, pakte de eerste set brutaal met 11-15. Elf serveerpun- ten op rij deden in het tweede be drijf een 4-8 score in 15-8 verande ren. Nog niet bekomen van de schrik stond Blok ook de derde set af (15-10). In de vierde evenwel wa ren de bezoeksters weer in goeden doen: 6-15. Leython 3 en Gemini/ Kangeroes 3 speelden in Leiden te gen elkaar gelijk: 15-10, 15-8, 12-15 cn 9-15. Het vierde van Leython had wei nig in te brengen bij RW, dat zich via een derde plaats nog kan klas seren voor de promotieklasse. De Rijnsburgse Equipe, zonder zwak ke plekken, won met 3-0 (15-4, 15- 11 en 15-8). Orion dacht na de eer ste set weinig tegenstand van Lius na te zullen ondervinden. Het Lis- ser team werd in eerste instantie weggeserveerd. maar bleek later toch echt wel te kunnen volleybal len. Vooral in de verdediging werd er na de afstraffing van 15-4 fana tieker geknokt. Orion had het er maar moeilijk mee, doch trok toch de volle winst naar zich toe: 16-14 en 17-15 (na 6-11). DAC 2 is na de 1-3 nederlaag te gen het derde team van Novo niet meer te redden. In het meest gun stige geval kan de ploeg nog gelijk komen met Leython 4. Het is ech ter niet waarschijnlijk dat de Al- phense formatie de laatste drie duels winnend zal afsluiten. Met de weer beschikbare Ciska van Luik won DAC de eerste set met 15-7. Vervolgens werd de pass slechter, wat Novo de gelegenheid bood scores van 8-15, 12-15 en 13-15 te bewerkstelligen. Het tweede van Novo bleef in de race voor de derde plaats middels een 0-3 overwin ning op het altijd lastige S'70. Set standen in dit spannende treffen waren 9-15, 9-15 en 10-15 (na 6-0). bedrag v De prijzen in de verschillende sportprys- vragen werden als volgt verdeeld: Lotto 14 Eerste prijs: 1 winnaar krijgt bruto f. 418.518,60; tweede prijs: 2 deelnemers voor f. 150.000,00; derde prijs: 78 deelnemers voor f. 2.109,80; vierde prijs: 4.671 deelne mers voor f. 35,20; vijfde prijs: 72.282 deel nemers voor f. 5,00. Cijferspel 14 In het cijferspel had niemand de zes cijfers goed. 4 deelnemers hadden vijf cijfers voor de (vaste) tweede prijs, 25 deelnemers vier cijfers voor de derde prijs, 227 deelnemers drie cijfers voor de vierde prjjs en 2173 twee cijfers voor de vijfde prys. Toto 14 Eerste prijs: 6 winnaars voor f. 4.102,50; tweede prijs: 122 spelers voor f. 134,50; der de prijs: 1276 deelnemers voor f. 32,10. Toto-gelijk 14 In toto-gelijk kwam niemand in aanmer king voor de eerste en de tweede prijs. 26 deelnemers kregen f. 104,10 voor de derde prijs en 670 deelnemers f. 6.20 voor de vier de prijs. Op Koninginnedag pleegt Beatrix zich nadrukkelijk onder de plaatselijke bevolking te mengen en dat zal ook weer in Deurne en Meijel te gebeuren. oriëntatietocht, komt dit jaar te vervallen. In plaats daarvan ne men zij deel aan behendigheids spelen waarbij de koninklijke gasten aanwezig zullen zijn. Ten- (foto ANP) slotte bezoekt de koningin nog demonstraties van diverse sport verenigingen. Tevens treden voor haar op de 'Mehlse durskes' (Meijelse meisjes), die als majo rettes een show te zien zullen ge ven. Ook in het 29.000 inwoners grote Deurne klopt het hart vol verwachting. De voorbereidin gen zijn in volle gang en verlo pen volgens burgemeester Van Genabeek helemaal volgens plan. De koningin en haar gezel schap blijven ruim een uur in Deurne, waarna ze richting Meij el vertrekken. Voor koningin Beatrix is bij aankomst een vier span, gemend door de oud-we reldkampioen T^eerd Velstra. Voor de rest van het gezelschap zijn plaatsen gereserveerd in twee tweespannen en een Jan Plezier. Voordat de stoet vertrekt brengen de plaatselijke gilden de traditionele groet en wandelt de koningin over de gespreide vaan dels. In het centrum van Deurne loopt het gezelschap naar de Markt. De route voert onder meer over een terrein waar de ruim 3.800 schoolkinderen uit Deurne 34 verschillende spel letjes spelen. Burgemeester Van Genabeek is er vast van over tuigd dat het dit jaar op konin ginnedag stralend weer wordt. "Volgens een oud gebruik offert de plaatselijke Orar\jevereniging een worst aan Sint Clara. Is dat eenmaal gebeurd dan hoort de zon te schijnen", aldus de burge meester. In reactie op Slavenburg-verleden ROTTERDAM (GPD) - Credit Lyonnais Bank Nederland heeft de winst sinds 1984 zien verdubbelen tot 96 miljoen gulden en spreekt daarvoor ongewoon veel waarde ring uit voor de inzet en motivatie van de 2500 werknemers. Daarmee hoopt de Franse bank definitief af te rekenen met het belaste verle den. Zoals bekend nam Credit Lyonnais drie jaar geleden Slaven- burgs Bank over, dat door fraude en forse verliezen in de problemen was geraakt. In het proces tegen oud-direc teur mr. P. Slavenburg, die ver dacht wordt leiding te hebben ge geven aan het grote zwart-geldcir- cuit bij de bank en tegen wie een jaar gevangenisstraf is geëist, is ge regeld de chaos bij de bank en de demotivatie van het personeel aan de orde gesteld. Met loftuitingen aan het adres van datzelfde perso neel maakt de directie van Credit Lyonnais nu duidelijk dat dit tot het verleden behoort. „De voortdurende groei is gro tendeels mogelijk geworden door de positieve instelling van onze medewerkers. Die heeft bijgedra gen tot een verdere verbetering van zowel de produktiviteit als de effectiviteit van onze commerciële inzet", aldus de directie in het jaarverslag. „Getuige de groei van onze kredietportefeuille in een sta biele binnenlandse markt, had on ze benadering duidelijk succes, on danks het feit dat wij zeer selectief waren bij het aantrekken van nieu we cliënten". Stroppenpot In 1983 werd een winst geboekt van 49 miljoen gulden. Een jaar la ter was dat 76 miljoen en in 1985 dus 96 miljoen gulden. Ook dit keer verdwijnt die winst echter in z'n geheel naar de 'stroppenpot', waaraan in de afgelopen drie jaar een kleine f200 miljoen is toege voegd. Nog steeds te weinig, vindt de directie, die meedeelt ook in de komende jaren de winst opzij te zullen leggen voor tegenvallers. In alle bankonderdelen bevindt Credit Lyonnais zich in een stij gende lijn, zo blijkt uit het jaarver slag. De ingelegde spaargelden na men met 11,2 procent toe tot f 1.659 miljoen en de deposito's zelfs met 20 procent tot f 2,3 miljard. De kre dietverleningen gaven een verdere groei te zien van f7,1 miljard in 1984 tot bijna f7,6 miljard in het afgelopen jaar. Overigens wordt ook een van de huidige directieleden, drs. H.S. Gonggrijp, verdacht van mede plichtigheid aan frauduleuze han delingen in de periode voor de Fransen het roer overnamen. Hij heeft tot nu toe echter een gang naar de rechtbank kunnen voorko men door vertragende procedures. SIDON/TEL AVIV (Rtr./AFP/ DPA) - Israëlische gevechtsbom menwerpers hebben gisteren op nieuw twee Palestijnse vluchtelin genkampen aangevallen in de buurt van de Zuidlibanese haven stad Sidon. Volgens een voorlopi ge balans zouden zeker twee men sen om het leven zijn gekomen en 23 zijn gewond. De zes gevechtsbommenwerpers vielen binnen een uur zes doelen aan in de vluchtelingenkampen Vijf jongeren opgepakt voor moord op homo ENSCHEDE (ANP) - Vier jonge mannen en een meisje zijn gearres teerd wegens het doodsteken van een 46-jarige man uit Enschede. De verdachten variëren in leeftijd van 16 tot 20 jaar en wonen alle vijf in Enschede. Volgens de politie had den de vijf het plan opgevat een homofiel te beroven in de buurt van het Volkspark, een ontmoe tingsplaats voor homo's. Puur toe vallig werd Paping hun slachtoffer. Toen hij zich verzette trok een van de daders een mes en stak de man in heup en hartstreek. Enkele uren later werd Paping dood aangetrof fen. Twee van de vijf arrestanten hebben inmiddels bekend. De 18- jarige jongeman die de dodelijke messteken toebracht werd vorige week al aangehouden. Aan de hand van diens verklaringen volg den het afgelopen weekeinde de andere vier arrestaties. Miyeh Miyeh en Ain el-Hilweh aan de rand van Sidon. In Tel Aviv maakte een Israëli sche militaire woordvoerder be kend dat de doelen gebouwen wa ren van de Palestijnse organisatie al-Fatah van PLO-leider Jasser Arafat en van het marxistische Volksfront voor de Bevrijding van Palestina (PFLP) van Georges Habbash. Bovendien zou een zen der van al-Fatah zijn getroffen. Alle toestellen keerden veilig op hun basis terug. Uit Palestijnse bron werd vernomen dat zeker 50 hui zen en 14 auto's schade hadden op gelopen. De aanval volgde op de poging van een guerrilla-eenheid op Israë lisch grondgebied door te dringen, zo zei de militaire woordvoerder. Voorts werden in het weekeinde vanuit Zuid-Libanon raketten op het Israëlische grensgebied afge schoten. De katjoesja-raketten hadden geen schade aangericht. De vorige Israëlische luchtaan val op vrijwel dezelfde doelen werd op 27 maart uitgevoerd. Toen werden tien mensen gedood en 30 gewond. Ook kort voor dit bom bardement was Noord-Israël van uit Zuid-Libanon beschoten met raketten. AMSTERDAM (ANP) - Denemar ken heeft politiek asiel geweigerd aan 14 bewoners van de Amster damse De Ruyterkade, die ons land willen verlaten uit protest te gen de tippelprostitutie voor hun deur. De Amsterdammers voldoen niet aan de Deense voorwaarden voor politiek asiel, aldus gisteren een woordvoerster van het - ook aan de De Ruyterkade gevestigde - Deense consulaat. Kleding tegen het roken ENSCHEDE (GPD) - Niet-ro- kers die duidelijk aan hun om geving kenbaar willen maken dat ze in het geheel geen prijs stellen op rookwolken, kunnen deze maand kleding kopen waarop het non smokers-em- bleem met een wegrennend si garetje prijkt. Het idee is af komstig van de Utrechter Ger- rit Wollaars, die een leerzaak heeft aan het Vredenburg. Enige tijd geleden lanceerde hij t-shirts met daarop het niet- roken etiket. Wollaars, die zelf eveneens de sigaret in de ban heeft gedaan, kreeg hierop zul ke leuke reacties, dat hij het embleem ook op een collectie jeans en polotruien heeft gezet. De 'rookvrije' kleding is uiter aard in zijn zaak in Utrecht en in jeanswinkels verkrijgbaar. MEIJEL/DEURNE (ANP) - Het Brabantse Deurne en het Lim burgs Meijel maken zich al op voor Koninginnedag. Koningin Beatrix, prins Claus, en prinses Margriet en haar echtgenoot Pie- ter van Vollenhoven bezoeken dan samen met enkele prinsen deze twee gemeenten. Meijel krijgt als eerste Limburgse ge meente Beatrix op bezoek en burgemeester Kirkels toonde zich daar gisteren zeer gelukkig mee. Hij ziet in het koninklijk be zoek een blijk van waardering voor de in zijn 5300 inwoners tel lende gemeente bestaande tradi tie van een luisterrijke viering van Koninginnedag. "We hoeven niets extra's te doen. Het programma van voor gaande jaren is ook voor deze ge legenheid heel bruikbaar en zeer aantrekkelijk". Het koninklijk gezelschap arriveert rond half twaalf in Meijel vanuit de Noord brabantse buurgemeente Deur ne en wordt bij aankomst gecon fronteerd met de Limburgse schuttersfolklore. Twee plaatse lijke schutterijen, Wilhelmina en Sint Nicolaas, houden een geza menlijke schietwedstrijd om de Oranjebeker. Koningin Beatrix en haar gevolg wonen een deel van deze wedstrijd bij. Het gebruikelijke programma punt voor de oudere jeugd, een Museumverbod voor vernieler ILj»§ jTJ* Sj AMSTERDAM (ANP)-Een 31-jarige man die kort geleden het beroemde ijtf f. Ijl W jHÉ schilderij 'Who is afraid of Red, Yellow and Blue' van de Amerikaanse ImSK 'fjMH| kunstenaar Barnett Newman met een stanleymes vernielde in het Stede- fPfPltE 1 MmI lijk Museum in Amsterdam, mag dit museum de komende zes maanden uibS ,r niet meer binnen. Per overtreding van dit verbod moet hij 5.000 gulden Wh Dit heeft de Amsterdamse rechter mr. E.W. de Kruljff gisteren bepaald in het kort geding dat door de Haarlemse stichting Ateliers 63 en drie kunstenaars die in het Stedelijk Museum exposeren, tegen de man was aangespannen. De Stichting en de kunstenaars eisten een museumver- H bod voor de man omdat zij bang zijn dat de man nog meer kunstwerken H Tijdens de behandeling van het geding had de advocaat van de vernie- Ier aangeveerd dat de vrees voor herhaling ongegrond is omdat zijn cliënt het uitsluitend op dit schilderij gemunt had. Het kunstwerk van Newman H stuitte de man tegen de borst omdat het, in zijn ogen, een duidelijk voor- H beeld is van de voorkeurspositie die abstracte kunstenaars innemen in de ^^^^^^^^^^^ÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊêêêêêêMÊÊKIKII^ÊKÊÊ^^ÊÊÊKÊÊ^Ê kunstwereld. Volgens de rechter is met de belofte van de man geen ver- uxRECHT (ANP) Van 3 mei tot 29 juni zal de Utrechtse Domtoren dere vernielingen aan te richten, echter geen garantie gegeven dat de man (westzijde) rijn gehuld in een imitatie van de Satumus V maanraket in zich inderdaad zal onthouden van verdere vernielingen. De man zal oven- het kader van de tentoonstelling Space'86 die dan in Utrecht wordt gehou- gens nog door Justitie worden vervolgd wegens vernieling. den. Op de foto een schaalmodel met daarachter de Domtoren. (r,t« anpi

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 13