'Warmond niet via deze film verkocht' 'Kom in de kas' trekt 5000 bezoekers Centrum Zoeterwoude wekenlang overhoop Wassenaarse brandweer blust best Regisseur teleurgesteld over uitblijven subsidie Kortsluiting: auto in brand op rijksweg Staatssecretaris morgen in Voorschoten I PAGINA 2 REGIO LEIDEN MAANDAG 7 APRIL 198 Agenda VALKENBURG/WASSENAAR - Onder grote publieke belangstel ling zijn zaterdag in Valkenburg re gionale brandweerwedstrijden ge houden. Aan deze ontmoeting de den 18 korpsen uit Zuid-Holland mee. Twee korpsen - uit Ottoland en Giesenburg - kwamen niet op dagen. Zij hadden de voorkeur ge geven aan kringwedstrijden in de Hoeksewaard. Voor de spuitgasten stonden twee branden op het programma. Een bij het open jongerencentrum De Peuk en een bij het bedrijven complex van de Hanab. Met zoge naamde vlammenborden en knet- terkasten waren door de gastheer van de regionale wedstrijden, het brandweerkorps uit Valkenburg, fikse branden gesticht. Bij beide branden vielen twee gewonden, die door de Valken- burgse EHBO werden verzorgd. Op baan één - De Peuk - ging de overwinning naar de spuitgasten uit Numansdorp. De bedrijfs brandweer van Lever Sunlight uit Vlaardingen werd tweede. De zege op baan twee ging naar het Wassenaarse brandweerkorps. Hier werd het korps uit Nieuwe Tonge tweede. De vier korpsen plaatsen zich voor de gewestelijke selectiewedstrijden, die in juni worden gehouden. WARMOND - Omdat 99,9 procent ziJn subsidie-aanvraag zullen her- van zijn speelfilm zich in Warmond overwegen als ze inzage krijgen in afspeelt, bekende Warmondse het scenario. In elk geval kan Van plekken op het witte doek te zien Leeuwen voorlopig naar War- zullen zijn en daardoor van de film mondse subsidie fluiten In mei promotionele waarde voor het nioeten de opnamen beginnen dorp uitgaat, heeft regisseur/scena- v00r dit drama met voldoende hu- rioschrijver/producent Bas van mor zodat het geen zwaarmoedige Leeuwen (26) subsidie aange- vertelling is^ Van Leeuwen vertelt vraagd bij de gemeente Warmond. 92 000 gulden nodig te hebben. Hu Op het gemeentehuis wordt danig heeft de sponsoring nog lang niet getwijfeld aan de promotionele r°nd maar is ervan overtuigd dat waarde. De projectgroep specifiek ?ls er één geldschieter over de dam welzijn, die in eerste instantie sub- 1S- anderen rap zullen volgen. De sidie-aanvragen beoordeelt, wond gemeente Warmond had de eerste er weinig doekjes om: het filmver- kunnen zijn. haal, door Van Leeuwen in een zo- geheten synopsis samengevat, "is Hnnr dusdanig slecht dat wij met deze film Warmond niet verkocht willen Wim Koevoet zien", gaven zij B en W te kennen die deze bewering omzetten in het advies aan de gemeenteraad om Van Leeuwens aanvraag niet te ho noreren. Wat milder zijn de diverse raads commissies. Die zijn met Van RIJNSBURG - De Rijnsburgse tuinders in het gebied Klooster- schuur hebben afgelopen zaterdag niet voor niets hun deuren open gezet. De open dag onder het mot to 'Kom in de kas' heeft volgens de organisatoren alleen al in het bloe- mendorp ruim 5000 bezoekers ge trokken. Dit jaar nam ook de veiling Flora weer deel aan de door de vereni- j ging voor Nederlandse Tuinbouw- studiegroepen (NTS) georganiseer de landelijke manifestatie. Om tien uur zaterdagochtend stond er al een lange rij wachtenden voor de ingang van het Flora-complex. Vanaf het veilinggebouw konden de belangstellenden in de bus stap pen om zich vervolgens naar het tuinbouwgebied Kloosterschuur te laten vervoeren. In totaal kon aan tien bedrijven een bezoekje wor den gebracht. De bezoekers aan de open dag werd in de kantine van Flora een gratis kopje koffie aangeboden. Al leen daarvoor werden al 4600 kaar ten uitgereikt. In een van de vei linghallen waren bovendien exa menstukken te zien van deelne- mers aan de bloembindcursus i 'Rijnsburg'. Het comité dat deze jn dg veiling Flora werden de werkstukken 1 geeft bestaat dit jaar 40 tijdens 'Kom in de kas' veel belangstelling. Koudenhoorn de bloembindcursus Rijnsburg getoond. Ook daarvoor jaar. Ook deze expositie trok veel belangstelling. Plaatselijk organisator W. van enthousiast aldus Van Noort. Het Noort toonde zich na afloop van goede weer heeft er volgens hem 'Kom in de kas' uitermate tevreden mede toe bijgedragen dat het vrij r de opkomst. "Ze kwamen uit druk was. Vorig jaar viel 'Kom het hele land en iedereen v de kas' op paaszaterdag en moest opnieuw Van Leeuwen, sinds kort in Leir den woonachtig maar een geboren en getogen Warmonder, noemt Hogewoning) Warmond als filmlocatie "een doel bewuste keus". "Het verhaal kan zich hier het best afspelen. Hier de heb ik alles bij elkaar wat ik nodig nu heb. De muziektent op De Baan, Rijnsburgse tuinders volgend jaar g<izi?n de belangstel- het Bos van Krantz, De Oude To en het voormalige hotel De Flora het wegens drukke werk zaamheden die dag laten afweten. Wat Van Noort betreft doen de de kas. "En dan zullen we probe ren meer of grotere bussen i te zetten. Er reden i Door komst riolering, verkeersplan en herinrichting plein ZOETERWOUDE - Nadat er jarenlang over is gesproken, is het nu echt bijna zo ver: de komst van riolering in Zoeter- woudse Dorpsstraat. Vanaf volgende week (16 april) wordt deze straat midden in het dorp afgesloten omdat die dag met de werkzaamheden wordt be gonnen. Tot eind mei kan het (auto)verkeer er niet terecht. Nu er toch moet worden gebroken wil de gemeente tegelijk de straat reconstrueren. Het is de bedoeling dat, nadat de riolering is aange legd, de Dorpsstraat in een 'nette' vorm wordt herbestraat. De onder grond krijgt vervolgens enkele maanden de tijd om zich te stabili seren en medio september wordt er dan herbestraat. In de tussentijd wil de gemeente het Dorpsplein een fraaier aanzicht geven. Een aanzicht waarbij plein, winkels en straat meer dan nu een geheel moeten vormen. Een zoge heten omgevingskunstenaar gaat r de vraag hoe rommelig kan OEGSTGEEST - Op de rijksweg 44 bij Holiday Inn is zaterdag- straat...«o--- auto in de brand ge- rechtsaf slaan, het Watertje op zich nu buigen ove het daar minder worden. Op verzoek van CDA-raadslid Hogenelst worden de winkeliers van het Dorpsplein wel degelijk bij de herinrichting betrokken. Ze krijgen inspraak, zoals dat heet. Voor de zomervakantie moet het 'totaalbeeld' aan de raad worden vorgelegd. Is het plein opnieuw ingericht, dan komt het zo geruchtmakende verkeersveiligheidsplan weer op de proppen. Nu de Dorpsstraat zo- meteen toch overhoop ligt wil de gemeente daar maar meteen (me dio september) de maatregelen in het kader van het verkeersveilig heidsplan toepassen. Andere banen Maar zo ver is het nog niet. Voor lopig gaat het erom het verkeer tot eind mei in andere banen te leiden. Om te beginnen mogen auto's van af volgende week woensdag tijde lijk wel vanaf de Noordbuurtseweg richting Watertje rijden. Ook de eenrichtingroute Dr. Bouwdijk- straat - Veldzichtstraat wordt opge heven. Verkeer mag zo lang in bei de richtingen door deze straten rij den. Het verkeer Ambachtsherenweg - Veldzichtstraat mag bij de krui sing Dr. Bouwdijkstraat zo lang linksaf slaan. Alleen vrachtwagens mogen dat niet. Zij moeten doorrij den via de lus Verlaatweg - Dr. Kortmannstraat. Het verkeer op de Dr. Bouwdijk- Dorpsstraat mag gewoon Het 'aangezicht' van het Zoeterwoudse Dorpspleintje en de Dorpsstraat wordt de komende tijd veranderd. raakt. Het vuur ontstond onder het dashboard, waar een stroomsto ring kortsluiting veroorzaakte. De bestuurder, een 30-jarige Ha- VOORSCHOTEN - VVD-staatsse- doctoraal wijsbegeerte en Grieks. Het eenrichtingverkeer"blijft ge- cretaris F. Bolkestein (53) komt Tijdens zijn wereldwijde carrière handhaafd voor de hele Kerklaan morgenavond naar Voorschoten, bij Shell studeerde hij vervolgens en de Veldzichtstraat (tussen Ri- In het Ambachts- en Baljuwhuis af in rechten. In 1978 werd hij lid fhellestraat en kruising Dr. Bouw aan de Voorstraat praat de man. van Tweede Kamer. Bolkestein die in het buitenland de titel r genaar, kon de auto op tijd op de dijkstraat). vluchtstrook parkeren, vlak voor Parkeren wordt de komende tijd ter voert, onder meer over buiten de afrit Oegstgeest. En ongedeerd moeilijk. De gemeente raadt auto- landse politiek, koopkracht cn de stapte hij uit. Ondanks ingrijpen mobilisten die in het winkelcen- bestrijding van de criminaliteit, van de brandweer is de vierwieler trum moeten zijn aan om de auto te politie- stallen aan het Kosterspad en de Bolkestein behaalde een kandi Loethe. daats wis- en natuurkunde en een vangend lid fungeerde als WD-woordvoerder voor buitenlandse zaken en han delspolitiek. Hij was lid van de va- se commissies voor buitenlandse zaken, handelspolitiek en over heidsuitgaven, alsmede plaatsver- De liberaal schreef enkele boe ken en artikelen in verschillende kranten en tijdschriften. Vooral de internationale economische ver houdingen. defensie en buiten landse politiek deden hem naar de pen grijpen. Dc avond begint om half negen. De plaatselijke WD Sport en Koudenhoorn natuurlijk. Een scene op Koudenhoorn? René probeert een deel van Kouden hoorn in beeld te brengen en ter wijl hij schildert, cirkelt Therésa, het meisje van het hotel waar hij verblijft, om hem heen. Ik stel mij zelf bij zulke scenes in staat om de schoonheid van Warmond in beeld te brengen. Van Koudenhoorn zal goed te zien zijn dat het een prima wandelgebieden is. Vandaar die promotionele waarde. Het is ook een trage film dus iedereen krijgt alle tijd om Warmond te zien. Je hebt van die film die zich in Am sterdam afspelen. Door de enorme hoeveelheid achtervolgingscenes, krijg je dan echter niets van Am sterdam te zien". MAANDAG Leiden Helianth, Herenstraat 5a, demonstrate avond natuurlijke cosmetica, voor opg< ve tel. 141513. BOA-kantoor. Oude Vest 79. scholini avond Boycot Outspan Actie, met inl ding over racisme in Rotterdam, 20 ui De Vrolijcke Arke. Pieterskerkchooi steeg 15, informatieavond over'kind veiligheid in en om huis'. 20 uur. Leidse Schouwburg, Oude Vest, Rob d Nijs met 'Pur Sang'. 20.15 uur. Leiderdorp Scheppingskerk, Van Poelgeestlaan, leveren voor UW-kledingbeurs, 19 19.30 uur Kapelzaal K&O, Oude Vest, pianocoi cert Alwin Bar. 20.15 uur. Universiteit, Cleveringaplaats 1, oper baar college 'Erasmus en zijn tijd', 18. maatschappelijk welzijn, 19.30 uv Voorschoten De Werf, Schoolstraat 4, Verzamelaar: beurs, 19 uur, zaal open 18 uur. DINSDAG Leiderdorp Muzenhof, Gordijnsingel 4, volksdar sinstuif voor ouderen, 14 uur. Scheppingskerk, Van Poelgeestlaan, leveren voor UW-kledingbeurs, S "Het wordt een speelfilm van an derhalf uur, in zwart-wit, met een landelijke uitbreng, die is bedoeld voor kleinere theaters, voor het Regisseur Bas van Leeuwen: is een doeib— keus „oor de eo'^'eT met Tan film. Hier heb ik alles bij elkaar wat ik nodig heb foto Holvast» LeeUWen overeengekomen dat ze opmerkt op de Vrije Lademie tl -Den Haag les te hebben gehad van cineast Frans Zwartjes. De rol prent handelt over een jonge kun stenaar, gespeeld door René Wer- nars, in de film René Revallier ge heten, die van een uitgever de op dracht krijgt om bij een boek over Warmond de tekeningen te verzor gen. De werktitel van de film is 'Opdracht in Warmond'. Welke ti tel de film ook krijgt, Van Leeu wen zal er zorg voor dragen dat het woord 'Warmortd' erin voorkomt. "Tijdens een zomervakantie op een boerderij in Frankrijk zag ik op een avond Rein Dool, één der te genspelers van René samen zitten. De een zat banjo en de ander gitaar te spelen. De anderen zaten hen te tekenen. Ik raakte gefascineerd door de verhouding van die twee. Daar wil ik een keer wat mee doen, dacht ik. En ik wilde altijd al wat met Warmond, vandaar". René aanvaardt de opdracht, reist af naar Warmond, denkt zijn "problemen te ontvluchten", aldus Van Leeuwen, maar blijkt ze toch naar het luisterrijke dorp aan de Leede te hebben meegenomen. Van Leeuwen: "Eigenlijk gaat de film over het loslaten van proble men in plaats van het verwerken van problemen. Een specifiek au to-biografische film zou ik het niet willen noemen. Maar er zijn altijd bepaalde grondthema's die in elke film die je maakt terugkomen maar waarvan de de kern nooit zult ra ken". APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst de apotheken in de regio Leiden, word waargenomen van vr 4 tot vr 11 apri door: Zuider Apotheek, Lammenschanswe 7, Leiden, tel. 123553. Apotheek Boehmer, Florijn 21, Leidei dorp, tel. 894400. In hoeverre staat Van Leeuwen inmenging van de gemeente War mond, die nu het scenario wil zien, toe? Stel dat de gemeente de pro motionele waarde eerst dan ont dekt nadat Van Leeuwen er een soort toerisme-film van heeft ge maakt? Van Leeuwen: "Ik sta open voor suggesties. Ze moeten wel binnen mijn verhaal passen, het doel van de scènes moet gehand haafd blijven. Daar loopt de grens. Stel dat ze willen dat duidelijker naar voren komt dat Koudenhoorn prima zonneweiden en surfstran- den heeft. Dan moet daar zonder het verhaal geweld aan te doen, een mouw aan te passen zijn". De jonge cineast voelt zich niet gegriefd door de harde veroorde ling J BI.JHHL welzijn. "Ik kan met dergelijke kn- ten_ m„„ten e.d.) kunnen tiek helemaal met uit de voeten. Ik av0nd worden geruild in het zaal heb ook van de secretaris van de tje De Werf, gelegen in de School projectgroep begrepen dat toen straat 4 in Voorschoten. Aanvang zeven uur; de zaal gaat oi open. Entree een gulden. Ruilbeurs Alle mogelijke verzamelobjec- n»nt Proj f jO0p sJP.?cl?ek ten (postzegels, oude ansichtkaar- mijn subsidie-aanvraag c de was, ze elkaar alleen maar een beetje hebben zitten aankijken, dat ze alleen maar hebben gezegd dót Voordracht Victor Nixdorff geeft morgen en a i_ tr__ o avond een voordracht in het lite- rair café van het Voorschotens geeft toe dat het col ege van Ben W jongerencentrum De Lindehoeve er geen mening in de tramt van Een klein half uur |ang za, Nix. goed of slecht op nahoudt maar Horff worstelen met sex de tiid Schift overeennmen nTh'. een chronische identiteitscrisis g.°?„ waanzin en vrouwen. Aanvang half tien in het jongerencentrum synopsis is hem wel duidelijk ge worden "dat deze film geen War mondse zaak dient". De wethouder schetste nancien het volgende probleem "Eigenlijk kun je van zo'n draai boek weinig zeggen. Je kan pas wat zeggen met de beelden erbij, als je de film dus hebt gezien. Maar het Van der Haarplein; toe- K cuem ue weinouaer f - de raadscommissie fi- gang gralIS' Informatie vogels De Vogel werkgroep Koudekerk) Hazerswoude e.o. geeft morgen een informatie-avond over vogels die kan pas worden gemaakt als er in het Leiderdorpse milieu-educa- geld is". In die raadscommissie op- tief centrum, gelegen in park De perden enige leden de mogelijk- Houtkamp (ingang naast het res- heid van een lening, door Van taurant). Door middel van dia's en Leeuwen terug te betalen als er geluidsopnamen kunnen geïnte voldoende middelen terugkomen, resseerden nader kennismaker Voor alle duidelijkheid: het ligt ui- met een aantal soorten vogels, die teraard niet in Van Leeuwens be- in deze tijd in veel parken worden doeling om de gemeente alle 96.000 gezien en gehoord, met name in de gulden te laten subsidiëren. In zijn Houtkamp. Aanvang half acht. aanvraag heeft hij geen bedrag ge- Nadere informatie bij W.B. noemd. Eijk, telefoon 071-892006. "Als het niet doorgaat, dan is dat wel een domper, ja", aldus Van AnjertOIMlS Leeuwen. "Het is moeilijk om aan geld te komen voor een kunstzinnig film. Recla me wil ik er zeker niet in. En seks komt er niet in voor, nee, wat dat betreft is het een on-Nederlandse f.lm 7Pirpr Het Anjerfonds Zuid-Holland iim Po/Sa- geeft morgenavond een voorlich tingsbijeenkomst in het ge meentehuis van Zoeterwoude. Be doeling van de avond is om Zoe film Van binnenuit komt het ge- opTef fönds kunnen doën Aan erg sterk druk dat bevreesd king, dat Ik heb de nen in Warmond vooral 5 voor de precedentwer- e zoeken naar een crite- tegen de een 'ja' en de ander 'nee' kunnen verko pen. Ik begrijp best dat ze in War mond niet meteen de beurs open trekken voor een film waarin een shot van Warmond voorkomt. Maar ik ga drie weken in Warmond draaien. Ik maak kosten in War- vang acht uur. Videokunst Video-kunstenares Henny v Oosten treedt morgenavond op het artistiek café van de Holland- sche Tuyn, Hoofdstraat 24 in Lei derdorp. Aan de hand van video-; opnamen licht zij haar werk toe: en beantwoordt ze vragen haar werk, waarbij de natuur mond. Dat geld komt uiteindelijk grootste inspiratiebron is voor toch bij de Warmondse onderne- Henny van Oosten. Aanvang half terecht". negen. de commissies verwacht een grote toeloop. LEIDSCH m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071144941 Voor inlichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoortijden; C. Juffermans-Duyverman, tel. 071-893256, A. Kluppel, tel. 071-763088, F. Terwijn, tel. 02522-14192, D. Vink. tel. 079-412440. C. Spigt, tel. 02523-76823 SLEUTELTJES ma.-vrij van 8 00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8 30-17 00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19 30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) REDACTIE (071) 144941 ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 22,70 per maand, per post 31,10 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd 67,45 per post (binnenland) 92,55 per half jaar, aan huis bezorgd 134,90 per jaar, aan huis bezorgd 256,90 per post (binnenland) 357,20 losse nummers 1,10 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt hel abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. REGIOKANTOREN Julianastraat 19, 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 2221 JB Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M J Post Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn. Brussel. Jo hannesburg, Tokio. Londen, Parijs. Was hington, Rome. Madrid. Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2