TOP neemt optie op titel 'Ik kan niet zonder' Kampioenskansen voor De Algemene verkeken Nederland herstelt zich in Karatsji Henk Krauwel, een coach pur sang RIC wint vierkamp MAANDAG 7 APRIL 1986 SPORT PAGINA 19 LEIDEN - Twee weken na het behalen van de zaalkorf- baltitel lijkt TOP ook op het veld vrij baan te hebben naar het kampioenschap. Naaste concurrent Kinder dijk werd met 7-2 geklopt en met nog vijf wedstrijden te gaan hebben de Sassen- heimers nu een comfortabe le voorsprong van vijf pun ten. Pernix, dat hekkeslui- ter OEC kansloos liet (8-4) is een punt uitgelopen op Fi des Pacta, dat na het jubi leumfeest een kostbaar punt verspeelde (9-9) bij Blauw Wit'51 In de zaal gold Kinderdijk nog als TOP's meest gevaarlijke tegen stander, verantwoordelijk voor drie verliespunten, maar op het veld viel het verweer fors tegen. "Kinderdijk speelde zoals wij wil de", kon een opgeluchte Wim Ker- kum, bij afwezigheid (vakantie) van Hans Oele coach van de rood witte formatie, na afloop tevreden melden. "Ze hebben een paar spelers, die doelpunten kunnen maken en die zijn er vandaag niet aan te pas ge komen. Juist verdedigend hebben we Kinderdijk geklopt, terwijl dat anders vaak het grote probleem bij TOP is. Met opzet is er daarom niet snel aangevallen, maar we hebben geprobeerd het spel te dicteren en Kinderdijk vast te zetten". In de slotfase van de eerste helft forceerde TOP de afscheiding. Ron van der Willik, heel nuttig onder de korf, scoorde fraai met een wijkbal en Stella van der Zaag verschalkte haar tegenstandster: 3-1. Nadat kort na rust Jacqueline Winter eerst foutief werd afgestopt (Sjoerd van der Klaauw scoorde vanaf de stip) en vervolgens onder de korf zelf succesvol was, zakte Kinderdijk weg. Nauwelijks nog kon de toch fy siek sterke ploeg enig gevaar stich ten voor de TOP-korf. Na ruim twintig minuten van vergeefse po gingen rolde de bal voor de tweede maal door de mand. Inmiddels had TOP via Frank Nijenhuis de score al naar 6-1 getrokken. Ron van der Willik bepaalde de eindstand op 7- 2. Kater De dag na het feest ter gelegene- hid van het 75-jarig bestaan kwam in Dordrecht de kater. Blauw Wi t'51 ontfutselde de Leidse ploeg een wel heel kostbaar punt. "We hebben het volkomen uit handen gegeven", aldus een hevig teleur gestelde coach Frank Berendes. "Een kwartier in de tweede helft kwamen we op 5-8 en toen hadden we hel af moeten maken. Ik stel keihard: als je pretenties hebt kam pioen te worden, mag je dergelijke fouten je niet veroorloven". Kritiek was er ook op de scheids rechter, die tijdens het fysiek stevi ge duel wel strafworpen uitdeelde, maar vooral de onnozele overtre dingen bestrafte. De ploegen hiel den echter vooral zichzelf in de hand. zodat er geen al te gekke din gen gebeurde. Tol even na de rust (3-4 met goals van Dick Onderwater (2), Wilma Neuteboom en Robin Sommeling) bleef het verschil in de score mini maal. Ook de 5-3 (Nico Pikaar) werd door de Dordtenaren goedge maakt. Henk van der Waals, Ro nald van der Velden en Bettina Sommeling brachten de stand ver volgens op 5-8, in vele gevallen een beslissende marge. Niet echter in dit duel, want door veel onnodig balverlies raakte Fi des Pacta weer onder druk. De har de wind mocht daarbij niet als ex cuus gelden. Zelfs nadat Blauw Wit rond de veertigste minuut te rug was gekomen tot 8-8, had Fides nog winstkansen. Ronald van der Velden benutte een tweede straf- worp, maar aan de overzijde ging de bal direkt daarna eveneens op de stip: 9-9. Eenzijdig Pernix maakte tegen hekkeslui- ter OEC geen fout. Daarvoor was de tegenstand die de ploeg uit Hel mond bood ook veel te gering. Het opende de score wel, maar na dc strafworp in de negende minuut, bleef de Leidse korf onaangeroerd. De laatste tien minuten kwam de bal zelf niet eens meer in het eind- vak terecht. LEIDEN - Fides Pacta-spcclsler Jo Niesing viel zaterdag tijdens de receptie ter gelegenheid van het 75-jarig jubileum een bonds- onderscheiding ten deel. De met haar 67 jaar oudste actieve korf balster in de Leidse regio werd benoemd tot lid van verdienste van de afdeling Rijndelfland. Voorzitter Jaap van Nierop, zelf jarenlang voorzitter van Fluks en teamgenoot van Jo Niesing reikte de bijbehorende versierselen uit. Door doelpunten van Carla Kui pers, Daan Vreeken, Sandra Bak ker en Peter Kuipers was bij rust (1-4) alle spanning al uit het duel. Het verschil was in de ogen van coach Jasper Engel zelfs wat aan de magere kant. "De aanval miste nog de mooiste kansen. Toch heb ben we het spel steeds onder con trole gehouden en het overleg in het aanvalsvak bleef bestaan". Dc tweede helft was een ver plicht nummer. De marge liep op tot 7-2 door goals van Lian Ticle- man. Kees Brokaar en een straf worp van Kees Hortensius. In de slotfase kon OEC nog tweemaal scoren, Lian Tieleman eenmaal: 8- 4. De Danaïden is na het verlies te gen medckoploper Kwick(Hg) naar de wachtkamer verwezen. Een ontwikkeling, waar coach Hans van Huis al langer voor vrees de. "Toen in de loop van de zaal competitie Cees Christiaanse, Hen- nie Devilee en Eric Peters kwamen melden, dat ze er de tweede veld- helft niet meer bij zouden zijn, vreesde ik al dat we de titel wel zouden kunnen vergelen". 'Studie' heette de reden te zijn van hel drietal, maar de Warmon- der hecht daar voor wat betreft Pe ters en Devilee weinig geloof aan. "Een binnenbrandje in de ploeg, maar ik hoopte dat het zou doven", merkte hij cryptisch op. Nieuwkomers Marcel Keijzer en Heiko Locher speelden beslist een prima partij tegen Kwiek(Hg). De Hagenaars waren echter domweg te sterk voor De Danaïden, met na me onder de korven en schoten aanmerkelijk zuiverder. Voordat Leon Brouwers vanaf de stip (Keij zer forceerde leep een strafworp) cn van onder dc korf scoorde, had Kwiek al een 0-4 voorsprong opge bouwd. Ook na rust kreeg De Danaïden nauwelijks zicht op een redelijk re sultaat. Via 3-5 werd het 3-7. waar bij Eric Kromhout voor de enig Leidse treffer tekende. Zuiderkwartier kwam tegen OSCR pas bijzonder laat op dreef. Een kwartier na rust (4-2) stond de Leidse eersteklasser, met gelegen- hcidscoach Simon Boot op de bank, nog met 7-3 achter. Toen het eenmaal de juiste richting had ge vonden, was Zuiderkwartier ook niet meer te stoppen. Rcns Henzen, Theo van Leeu wen, Dirk Jan de Kreek, Tineke Homan, Aldo Spadon en Els van Lunteren joegen de score naar 7-9. Voor rust scoorden Aldo Spadon en Ineke de Herog voor Zuiderkwartier. Laatstgenoemde viel nog voor rust uit met een en kelblessure en werd vervangen door Sandra Markuenie. Afstand Door een 10-6 overwinning op achtervolger Oranje Nassau ver dubbelde Fiks haar voorsprong op de concurrentie tot vier punten. Was het spel in de beginfase stroef (1-3), gaandeweg kwam de Oegst- geester tweedeklasser beter in haar spel. Na rust (3-3) drukte Fiks in het eerste half uur door naar 8-4. Theo Vreeken (3). Sandra van Gel deren, Nico van Weizen en Diede- rik van Veen (allen 2) waren de be langrijkste doelpuntenmakers in de ploeg van coach Nico Steelink, die na overleg met het bestuur van Fiks zijn contract niet zal verlen gen. Onderin IIA leed Ons Eiland een onnodige nederlaag bij GKV(G). De Leidse ploeg bleef tot het einde toe (rust 2-2) in het spoor van de thuisploeg, maar kon tenslotte niet meer langszij komen: 4-3. Anja Ou- werkerk, Mando Frans en Huib Hasselbach scoorden. Kampioenskansen zijn er niet meer voor De Algemene na de 5-7 nederlaag tegen koploper De Ber men. Voor rust (1-5) leek de wed strijd al beslist, maar de ploeg van coach Lenie Slegtenhorst kwam in de tweede helft nog erg dichtbij (5- 6) door Marco Mud, Martin Filippo en Bert Molloy. Crescendo-coach Ruud Niesing bestempelde het gelijkspel tegen Zwijndrecht als een verliespunt. Halverwege immers stond zijn ploeg na twee treffers van Wijnand Alberts nog met 3-1 voor. De voor sprong werd na 4-2 echter prijsge geven: 4-4. Fluks bleef door een 6-3 overwin ning op hekkesluiter DVS'69 aan de leiding in IIIB. De overwinning van de Noord wijkers kreeg pas in de laatste twintig minuten gestalte toen Kees Zwanenburg, Thilly Vink en Aad van Drongelen de sco re van 3-3 naar 3-6 tilden. BRAM VAN GENT KARATSJI (ANP) - Het Neder lands hockeyelftal herstelde zich in de strijd om de Champions Trophy in Karatsji zaterdag van de fikse nederlaag in de eerste wed strijd tegen Australië. Het duel te gen Groot-Brittannjp leverde de eerste twee punten op van het toer nooi: 2-1. Dat resultaat dreigde het verloop van de wedstrijd, die van bedenkelijk laag peil was, naar de achtergrond te verdringen. Neder land speelde in de eerste helft met uitzondering van doelman Lex Bos uitermate zwak en kwam terecht achter door een doelpunt van Ker- ly vlak voor rust. De ommekeer kwam na de plu- ze, toen het Indisch-Pakistaanse scheidsrechtersduo Walia en Baj- wa de spelers verre overtrof in fa len. De irritatie, die dat tot gevolg had, verhoogde in ieder geval de agressie binnen de lijnen, waar door tevens het tempo, dat voor rust alleen bij golfers paste, steeg. Ties Kruize bracht Oranje op gelij ke hoogte door een strafbal te be nutten. Het venijn ontaarde, on danks de medewerking van de ar bitrage bij een flink aantal inciden ten met onder meer een gele kaart voor Diepeveen, net niet in een veldslag. Linksbuiten Gijs Wete- rings deed in de voorlaatste mi nuut tenslotte een zucht van ver lichting gaan op de Nederlandse bank door bekwaam de Britse doelman Taylor te verslaan. West-Duitslad zorgde later op de dag voor een daverende verrassing door titelhouder Australië met 3-2 te verslaan. Carsten Fischer was de grote man bij de Westduitsers die de laatste vier duels tegen de Au straliërs verloren. India bleef gisteren trouwens niet achter bij de Westduitsers door gastland Pakistan, dat met Australië een hoofdrol werd toege dacht, eveneenns met 3-2 te ver slaan. Het duel zelf verdiende de rechtstreekse televisie-uitzending vooral in de tweede helft volko men. Beide teams demonstreerden typisch Aziatisch hockey met erg veel tempo en een sublieme stick techniek. Omdat daarbij tevens de ogen op de grond bleven gericht, waren de fouten legio en de onder scheppingen niet te tellen. Het kwam de genietbaarheid voor de bijna 25.000 toeschouwers bepaald ten goede. De ontevreden heid steeg echter op de tribunes naarmate het duidelijker werd dat India op een terechte overwinning afstevende. De ploeg uit het buur land verdedigde knap en was bo vendien in de aanval dreigender dan de Pakistani, die na afloop de woede van de supporters in de vorm van stenen en stokken over zich heen kregen. Tijdens de wed strijd, die onder de uitstekende lei ding stond van de Nederlander La thouwers en de Westduitser Stel- ter, gebeurde hoegenaamd niets. Lathouwers, die met darmklach ten aan het duel begon, verklaarde na afloop een heerlijke wedstrijd te hebben gefloten. „Het ging uitste kend. De spelers gedroegen zich voorbeeldig bij iedere beslissing". LEIDEN - Zondag is de dag des heren. De zevende dag, een rust dag. Zo staat het ge schreven en ook Henk Krauwel handelt al sinds jaar en dag vol gens de letter van die wet. Geen stap zet de 33-jarige Noordwijker op zondag buiten de deur, al zijn zijn be weegredenen om dat te doen weliswaar an dere dan die met dat gebod worden be doeld. Maar dit terzij de. Henk Krauwel gaat, in voorkomende gevallen, soms zelfs nog veel verder dan alleen maar rusten. Want mocht het name lijk zo zijn dat hij de dag daarvoor, op de zaterdag dus, binnen de lijnen van sport veld of hal louter te genslagen kende, dan verzet hij helemaal geen stap meer. Dan komt hij doodeenvou dig zijn bed niet uit. Dan ligt hij, uitgeteld gelijk een blei en onbe reikbaar voor ieder een, in het halfdonker en staart voor zich uit. Bekommert zich om niks, vraagt zich uit sluitend en alleen nog af wat er mis is ge gaan. Waar het fout ging en waarom. In zijn gedachten komen de beelden dan als vanzelf terug. Eerst die van zijn Quick Boys-regionalen uit Katwijk. Vervolgens die van Blitz, zijn bas ketballers uit Voor schoten. Misser na misser projecteert hij, blunder na blunder elimineert hij, punt na punt confisceert hij. Zodat er stilaan prachtige, heldere beeldjes ontstaan. Daar kan hij dan uren van genieten, totdat ze uitein delijk langzaam vervagen. Met een schok schiet hij wakker. Het is maandag de eerste dag. Werk aan de winkel voor Henk Krauwel. Overdag en 's avonds, met dien verstande dat hij op de 'normale' uren voorlopig nog op non-actief staat, gevolg van een ernstige virusziekte die hem deze winter bijna tot op het randje bracht. Het gaat inmiddels de goede kant op en hij hoopt op 1 augustus zijn werkzaamheden als leraar lichamelijke opvoe ding op de school voor Kort Mid delbaar Beroeps Onderwijs in Katwijk te hervatten. Tot dan dient hij zich in elk geval te be perken tot het geven van voetba- londerricht aan de jeugdige ta lenten van Quick Boys en het be waken van de grote lijnen bij de veel geroutineerdere spelers groep van Blitz. Natte vinger Nou ja, beperken. Wat heet, als je daar elke avond van de week plus een complete zaterdag van 's ochtends elf tot 's avonds elf mee in de weer bent En dan niet met een natte vinger of met afstande lijke blik, nee, Henk Krauwel doet dat met de volle honderdtien procent inzet en met een overga ve en bezieling waar mensen in zijn directe omgeving af en toe wel eens een beetje bang van wor den. Of hoofdschuddend de schouders over ophalen. Of, in het ongunstigste geval, de vinger voor naar het voorhoofd brengen. 'Compleet maf, volslagen gek, hardstikke idioot', zijn door an deren gebruikte, op hem'van toe passing zijnde benamingen. En het gaat in deze dan niet alleen om de hoeveelheid hooi die hij op zijn vork neemt, maar vooral om de manier waarop hij met dat puntige attribuut tamelijk rück- sichlos in het rond zwaait. Daar bij niets en niemand sparend. Henk Krauwel op de bank bij Blitz. Een vulkaan die elk moment kan uitbarsten. (foto Lock Zuyderduin) "Twee dingen", reageert het on derwerp van gesprek op dergelij ke aantijgingen die hem bepaald niet vreemd in de oren klinken. "Ten eerste maak ik zelf uit wat ik doe, hoeveel ik doe en hoe ik het doe. Ik ben inderdaad een fanaat en helemaal gek van sport. Ik kan geen dag zonder. Ik heb dat wel eens geprobeerd, het een jaartje rustiger aan doen, maar dat werkt bij mij totaal niet. Ik kan dus niet stilzitten. Ze zeggen wel eens tegen me: als jij zo door gaat in dit tempo, dan word je niet oud. Jammer dan. Liever vroeg doodgaan en alles gedaan hebben, dan oud worden uit ver veling. Ten tweede: ik ontzie nie mand, inclusief mezelf. Ik ben een perfectionist. Het moet altijd nóg beter. Ik eis het allerbeste. En ik kan absoluut niét tegen mijn verlies". Overwerk Dat komt slecht uit, althans af gelopen zaterdagmiddag, op de zesde dag dus. Tege n die tijd heeft hij er, door de bank geno men, drie trainingen per club op zitten, met daarbij overwerk op vrijdagavond want dan wordt hij op beide locaties verwacht om de puntjes op de i te zetten. Op Nieuw-Zuid in Katwijk slaat de door hem eveneens getrainde Al zijn wijze raad in de wind en krijgt prompt tik van Ter Leede. Vervolgens is het paradepaardje van de club, het landelijke jeugd- team, tussen drie en vijf legen Excelsior helemaal niet bij de les. Dat komt nóg slechter uit, want juist die profjes in de dop uit Rot terdam zijn voor Quick Boys dé grote concurrenten in de strijd om de vijfde plaats, een plek die straks nog net recht geeft op pro motie naar de superklasse. Op het Leidschendamse RKAVV na maakt van de amateurclubs in Nederland alleen Quick Boys nog een kans. Die is er, na de onnodi ge 0-1 nederlaag, niet beter op ge worden. Juist ook vanwege het onnodi ge karakter van die nederlaag maakt Krauwel, die vorig sei zoen bij Quick Boys kwam na eerder de jeugd van KRV en SJC te hebben getraind, zich na af loop geweldig kwaad. Alle, in de dug-out opgespaarde emotie, ont laadt zich in één klap gelijk een uitbarsting van een vulkaan. Niets en niemand deugt er, ieder een krijgt een veeg of sneer. Voor al degenen van wie hij verwacht dat ze de kar behoren te trekken hebben het zwaar te verduren. Het is doodstil als de coach de deur van kleedkamer één kei hard achter zich dichtslaat. "Zo, die hebben morgen ook wat om over na te denken", gromt hij. Knop Tussen Katwijk en Voorscho ten komt het moeilijkste moment van de dag. "Nou moet dus de knop om", hapt Krauwel haastig een broodje weg dat dient als brunch/diner. "Van voetbal naar basketbal, van verliezen hopelijk naar winnen. Om vervolgens in zijn Mercedes te stappen. "Nee", zegt hij desgevraagd, "het is geen liefdewerk-oud papier. Maar, ge loof me, geld is beslist niet mijn drijfveer. Kan ook niet, want ik steek er zoveel uren in dat dat on mogelijk te vergoeden is. Voor mezelf heb ik niet veel nodig. Ik ga twee keer per jaar skiëen, dat moet, dat is mijn ontspanning. Verder rook ik niet en drink ik niet. Ik heb", zo grapt hij, "eigen lijk niet eens de tijd om het uit te geven". Het blijkt dan, dat hij voor wel méér dingen geen tijd heeft. Voor een harmonieus huwelijksleven bijvoorbeeld. Krauwel, die trou wens toch van zijn hart geen moordkuil maakt, doet daar niet moeilijk over. "We gaan dus scheiden, Carla en ik. Dat heeft inderdaad niet alles, maar toch ook wel veel te maken met sport. Ik ben daar de hele week mee be zig en Carla al evenzeer. Zij is nationaal kampioene triathlon. Die sport, nou ja ze noemen het sport maar voor mij is het gek kenwerk, vergt enorm veel trai- ningsarbeid. Op gegeven mo ment kwamen we er achter dat we elkaar haast nooit meer za gen. Dan heeft het ook weinig zin natuurlijk, om getrouwd te zijn. Zodoende zetten we er maar een punt achter." Saillant detail in deze is dat hij zijn vrouw leerde kende bij het basketbal, naast het voetbal straks definitief zijn enige liefde. "Het is moeilijk kiezen", ver woordt hij dan zijn gevoelens in zake deze twee meest verbreide sporten ter wereld, "het is voor mij juist de combinatie die ik zo mooi vind. Ik heb beide sporten beoefend, ik geef nu al jaren trai ning en ik weet nog altijd niet wat leuker is. Er zijn overeen komsten. Niet opvallend. De ver schillen daarentegen zijn duide lijk. Ja, dat geldt zelfs voor de beoefenaars." Dat is dan ook te merken aan de toon die Krauwel na het ver plicht wisselen van schoeisel (de ster in plaats van de drie stre pen) bij het betreden van de Vliethorst aanslaat. Hoewel Blitz in de eerste divisie het water tot aan de lippen staat, geeft de coach rustig en bedaard zijn op drachten en gunt routinier Will Moerer zelfs het recht op in spraak. "Bij voetballers, en zeker bij junioren, moet je alles uitleg gen, overal opnieuw op hameren. Hier hoef ik slechts wat kleine puntjes aan te stippen, want die gasten weten exact wat ze moe ten doen. Belangrijk is natuur lijk wel dat je bij basketbal door time-outs en wissels directe in vloed kan uitoefenen op het spel. Dat vanzelfsprekend, mits je ook op de bank zit. Maar vanwe ge het primair uiten van opge kropte emoties belandde Krau wel ("bij het voetbal zit je er ver der vandaan, horen ze daarom minder en tolereren de arbiters bovendien meer dan bij het bas ketbal"), in het verleden nogal eens op de tribune, of erger nog, buiten de hal. Wat dat betreft heeft hij bij de tuchtcommissie van de NBB een reputatie op te houden, nu hij in totaliteit voor bijna een compleet seizoen werd geschorst. Maar een oplossing voor dat 'ongerief had de blijk baar even fanatieke als inventie ve Krauwel altijd wel voor han den. Zo zat hij al eens met een ba byfoon vanaf de tribune de spe- lersbank van aanwijzingen te Pijnbank Zijn dag wordt in elk geval nog deels gered door de basketballers die zeer geconcentreerd tegen stander Amsterdam op de pijn bank leggen. Hoewel zijn ploeg, die hij overigens aan het eind van het seizoen zal verlaten ("Ik heb nog geen alternatief, in elk geval moet het een club zijn die én ambititeus en' in de buurt is), geen moment in gevaar komt ziet de steeds roder wordende Krau wel toch nog bijna kans om tegen een technische fout aan te lopen. Opgelucht haalt hij tegen een uur of elf adem. "Het moest effe. Als je nou weer verliest heb je helemaal het idee dat je een hele week voor niks hebt gewerkt. Misschien", zo hoopt hij hardop", "dat ik van nacht toch nog wat kan slapen." En anders toch op zondag... AD VAN KAAM AMSTERDAM - De acht van heeft de Heineken-Vierkamr wonnen. De Amsterdamse ro- leverden daarmee een unieke pre tatie, want nooit eerder scoorde een niet-studenten-verenigings- ploeg het hoogst Tweede werd Okeanos en derde de Leythe- Hoop-Orca-Phocas-Trier-combina- tie met daarin Rob Robbers en Ro nald Florijn. Bij de lichte achten zegevierde met Jaap Boreel als Leidse inbreng, de Njord-Laga- Skadi-Orca-combinatie. Bij de da mes dubbelvieren werd een combi- natieploeg eerste, waarin Jos Com- paan de slagplaats bezette. Het tournooi bij de mannenach- ten kende vier verschillende af- stands-winnaars. De RIC-ploeg won de eerste afstand, de 2500 me ter. Daarin werd de Leythe-combi- natie, die ochtend voor het eerst in de boot, slechts zevende en was daarmee bijna kansloos voor de overwinning in het totaal klasse ment. Op de sprint, die in tegen stelling tot bij het schaatsen als tweede afstand wordt afgewerkt, herstelde de gelegenheidscombi natie zich enigszins en werd derde. Triton pakte hier verrassend de eerste plaats. Gisterochtend op de 750 meter verloren de steeds beter op elkaar ingeroeid rakende internationals met slechts ééntiende seconde van de Westduitse ploeg uit Dortmund, maar eindigden voor RIC Okeanos en Triton. Het belang van de laat ste afstand, de vijf kilometer, zat hem niet zozeer in de uiteindelijke uitslag van de vierkamp - RIC was al nagenoeg zeker van de overwin ning - als wel in de verwachtingen ten aanzien van de Head of the Ri ver, die volgende week wordt ge houden, over acht kilometer wordt verroeid en waarvan de overwin ning aanzienlijk hoger wordt aan geslagen dan die van de vierkamp. De Leythe-combinatie met naast Robbers en Florijn Paulssen, Abelsma, Van der Velde, Nelis, Go- bel en de voor Steven van Gronin gen invallende Orcaroeier Kleppe, won die laatste afstand met 5 se conden voor Okeanos en 8 secon den voor RIC. De ploeg is daarmee een van de favorieten voor de Head, maar zal terdege rekening moeten houden met de Njord-La- ga-combinatie, die de vierkamp voorbij liet gaan om zich te prepa reren op de Head en de kort daarna te houden Varsity. Bij de damesdubbelviercn was van enige strijd geen sprake. In het toch al smalle Nederlandse veld waren de beste roeisters ook nog eens verdeeld over de acht en de dubbelvier. Jos Compaan won met Marijke Zeekant, Marieke Drogen- broek en Floor de Blocq van Kuffe- ler alle vier de afstanden. Opmer kelijk daarbij was dat de vijf kilo meter werd gewonnen in een snel lere tijd, dan die van de winnende acht van Nereus. Ook een vieraf- standszege behaalde de winnende juniorenacht met daarin voor Die Leythe Jaap Krijtenburg en Mar- tijn Blansjaar. Ook hier was van enige strijd geen sprake en de Head of the River kan volgende week evengoed telefonisch wor den afgehandeld. Niet alleen op puntentotaal, maar ok via drie afstandsoverwin ningen toonde de lichte acht van Njord-Laga-Skadi-Orca aan duide lijk de snelste te zijn. Toch was het verschil op de langste afstand met de Asopos-combinatie niet zo groot, dat de Head bijvoorbeeld al zou zyn beslist. Slechts vier secon den had de Asopos de Vliet-Laak Spaarne-Viking-combinatie met op de slagplaatsen de ervaren Sib- bes en De Bruyn meer nodig dan de JAN KLERKS

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 19