5 0 T Forescate maakt zich waar Yolleybalsters van NOVO in problemen na nederlaag Waterpoloteam Katwijk op weg naar promotie Rijnstreek gunt Saturnus geen revanche Hockeywinst op Roomburg Dekker Squash gepromoveerd IS™ Van Weerde zwemt limiet Na winst in topper tegen DSZ Basketbalsters MSV twee keer onderuit PAGINA 18 DO/ST SPORT MAANDAG 7 APRIL 1986 LEIDEN - Leython kwam zoals verwacht slagkracht tekort om in de volleybalcompetitie de mannen van Radius van de winst af te hou den (0-3). Het gemis van de gebles seerde Rob van der Bosch speelde hierin zeker mee. Gemini had geen moeite om het reeds gedegradeer de Spirit/B te verslaan (3-0), terwijl NOVO probleemloos zegevierde over Vlaardingen 2 (3-1). Bij de vrouwen bleek Leython de sterk ste in de streekderby met DAC (3- 1). Gemini verspeelde twee punten aan het lager geklasseerde Starlift 3. Voor NOVO rijzen er problemen na de kansloze uitnederlaag tegen Simokos (0-3). Leython startte met Paul-Jac ques Verhoeven op de plaats van de absente Rob van der Bosch, maar de Leidenaars konden geen vuist maken en moesten de eerste setwinst aan Radius laten: 15-10. Beter ging het met John Molenaar, die voor het eerst sinds weken weer een goede vorm demonstreer de. Toch lukte het ook in de twee de set niet-om tot winst te komen. Het ontbrak Leython simpelweg aan stootkracht. Er werd achter de feiten aangehold (0-8 achterstand in de derde set), waardoor de wed strijd uiteindelijk met 3-0 (15-11, 15-9) verloren ging. Het duel tussen NOVO en Vlaar dingen 2 leverde bij vlagen een aar dige strijd op. De prima verdedi gende acties van Simon Beurze, gecombineerd met de harde aanval van Wilfred van Duuren beslisten de eerste set in het voordeel van NVO (15-8). Vlaardingen was in de volgende set volstrekt kansloos (15-3), doch revancheerde zich in de derde set: 5-15. De Noordwij- kers pakten in de vierde set de draad weer op en wonnen vry een voudig met 15-9 (3-1). Gemini ondervond van Spirit bijzonder weinig tegenstand en kon zelf moeilijk de motivatie op brengen om er toch iets van te ma ken. Het treffen verloor daardoor aan gehalte en Gemini bleek de minst slechte van de twee ploegen getuige de setstanden 10-15, 5-15 en 11-15. Spirit, dat na de degrada tie uit de tweede divisie liefst vijf spelers verloor, zal het straks in de promotieklasse nog moeilijker krijgen. In de promotieklasse revan cheerde Donar zich tegen Skania 2. Donar, dat de uitwedstrijd verloor, won nu met 3-0. In de eerste set be gon Skania ronduit zwak en Donar speelde moeiteloos naar de set- winst (15-5). De banksspelers van Skania vormden in de tweede set enige tijd een serieuze bedreiging voor de Leidse volleyballers, maar Donar won met de hakken over de sloot; 11-14, 16-14. In de derde set ging het tot de service van Wout van hei Veer gelijk op (7-5). Daarna was het afgelopen voor Skania: 15- 5 (3-0). NOVO 2 zorgde in de eerste set tegen Jupiter voor een stunt door een 7-14 achterstand om te buigen in een 16-14 zege. Daarbij bleef het, want de bezoekers konden dakzij de foutenregen bij de Noordwij- kers zonder veel moeite de drie volgende sets in winst omzetten: 9- 15, 10-15 en 7-15. Evenals het eerste team slaagden ook de reserves van Leython er niet in om Radius te verslaan. Op de kritieke momenten (in elke set werd het 10-10) liet de pass uit de service het bij Leython afweten, waardoor de aanval niet goed door kwam. Koploper Radius 2 won met 0-3(12-15, 14-16 en 12-15). Vrouwen Het team van Gemini zag de eer ste set tegen Starlift 3 alleen op de service al verloren gaan. Gemini kwam met 8-1 aan de leiding, maar wist een inhaalrace van de Voor- burgse ploeg (die negen punten op rij scoorde) niet te stuiten. In de tweede en derde set liep het aan Voorschotense kant gesmeerd. Een goede dreiging in het midden en veelvuldig scoren aan de bui tenkant brachten tweemaal winst. Ook service en pass waren uitste kend. In de vierde en vijfde set sloeg de onzekerheid echter weer toe. Starlift zich daardoor herstel len en won met de laatste sets (11- 15 en 12-15) ook de wedstrijd: 2-3. In de streekderby tussen Ley thon en DAC was de eer belangrij ker dan de winst. Er wordt door beide ploegen dan ook altijd fel en fanatiek gespeeld. Leython zette de trend van de laatste jaren door en toonde zich iets beter dan DAC. Dankzij een uitblinkende Fredy Wamelink en Tine de Bloois werd het 3-1 voor Leython (15-7. 9-15. 15- 12 en 15-12). NOVO heeft de kans om de de gradatie te ontlopen in het uitduel tegen Simokos laten liggen. NOVO kende een volledige off-day. Bijna de gehele produktie van Simokos kwam uit de opslag, terwijl ook de aanval van de vrouwen uit Groote broek NOVO voor onoverkomelij ke problemen stelde. In slechts 45 minuten tijd werd met de veelzeg gende cijfers 15-2, 15-2 en 15-6 ver loren. In de promotieklasse kwam Ley thon door ongeconcentreerd spel al snel met 7-0 achter tegen DOS 2, dat de eerste set met 15-6 won. Ley thon 2 toonde in de volgende drie sets een ander gezicht en maakte korte metten met DOS: 10-15,10-15 cn 10-15(1-3). Gemini 2 kende amper proble men in de confrontatie met het Al- phense Ridderveld. Met als basis een venijnige opslag en een geva rieerde aanval werd Ridderveld Nnaar een 3-0 nederlaag gespeeld (15-10,15-5 en 15-6). De druk van de Voorschotense ploeg was zo groot dat Ridderveld niet aan een eigen aanval toekwam. WW kwam ook al tot de volle winst (0-3) op ZOVOC. Van meet af aan bleken verdediging en aanval de sterkste wapens. De passslag was wat minder goed verzorgd. ZOVOC vocht echter meer tegen de scheidsrechter dan tegen WW. Prettige bijkomstigheid voor WW was dat het de arbiter daardoor ze ker niet 'tegen' zich kreeg: 10-15, 8-15 en 6-15. LEIDEN - De hockeyers van Forescate maakten gister middag hun tweede positie volledig waar door met 6-3 van het derde geplaatste Roomburg te winnen. Asvion blijft echter, met vier punten voorsprong, de ontbetwiste leider in de tweede klasse A. Alecto verkeert nog steeds in moei lijkheden na verlies (2-1) tegen Dopie. Derde-klaskoploper Noordwijk bleek ongeslagen na 3-1 winst op Alphen. Roomburg - Forescate 3-6. bal opleverde: 2-4. Goossens zorg- Erik Kruysmulder schoot al na de evenwel voor een marge door drie minuten raak voor Forescate uit een korte hoekslagvariatie via uit een strafcomer. Enkele minu- de klomp van Ronald Cijs 2-5 in te ten later kon Roomburg al weer schieten. In de snelle wedstrijd opgelucht ademhalen door de 1-1 combineerden Jurjen van Aken en van Max Ligtenberg die daartoe in Wendt knap naar de cirkelrand, staat werd gesteld door Paul Lam- waarvan Van Aken 3-5 inpushte. ping die in een rommelige situatie Peter Verheggen kreeg vervolgens meester bleef. Forescate effec- wegens commentaar op de leiding „yf.minutenstraf, waarvan Nol tueerde zijn lichte veldoverwicht met een 1-3 ruststand. Bernard Thieme (strafcomer) en Jelmer Siersema sloegen raak. Tien minu ten na de pauze bleef heel Room burg toekijken nadat Hans van Ek- dom een keihard geslagen bal uit R|ucl| uc ^lucll Beyers Dopie onder der Steen voor Forescate uit weer een andere afschuif bij een strafcomer 6-3 scoorde. Dopie - Alecto 2-1. In de eerste twintig minuten hielden de Leiderdorpse hoc- druk, Europees en wereldkampi oen schaatsen Hein Vergeer werd zaterdag in zijn woonplaats Haastrecht uitbundig gehuldigd. Hoewel hij zijn prestaties alweer enige tijd geleden leverde, betrad. De schaatser kreeg bij de huldiging van een Goudse schilderes ondermeer een schilderij waarop ook zijn vriendin staat afgebeeld. Vergeer was er bijzonder verguld mee. (foto ANP) lieten de vele kansen onbe nut. Een goede keeper en de arbi- Piet Goossens echter ging door liet 4-1 aantekenen. Profiteerde de thu.s- ÏÏ^Tlccto^dwaTs. "vo" moest de goed op dreef zijnde Hans Dolman in het eerste deel op geven wegens een blessure. Vijf minuten voor rust opende Dopie de score die het na een kwartier in het tweede part uitbreidde naar 2- 0. Hugo Kranenburg scoorde even voor tijd nog tegen uit een strafbal. Noordwijk - Alphen 3-1. Noordwijk kon zich tegen Al phen een zwakke eerste helft per mitteren. Noud Hekkens maakte 1-0 uit een strafbal en Bing Voor- WARMOND - Na het succes voor het eerste vrouwenteam, dat naar de eredivisie werd bevorderd, ook het mannen squashteam va' Dekker gepromoveerd. Door winst r™""l3'"f Tn n.,,, O ham rondde een solo af naar 2-0 ningS0°maark Tjebtes ^nce NooldwfkTeepeTTamFrank'Rm en DePCin boTen deachteSand bin*h st°Pte no® cen strafPush' r de zege die goed was voor klassebevordering. AMVJ - Hisalis 4-5. Een spectaculair scoreverloop in Amsterdam waar AMVJ na twintig minuten met 4-0 aan de leiding ging. Hisalis was een ploeg met twee gezichten. Waar de ploeg van Ernst Libourel aanvankelijk traag was, werd die gaandeweg feller. Vlak voor rust scoorde Peter Tien stra 4-1. Philip Janssen hielp Hisa- KATWIJK - In het Katwijkse ijs verder op het goede spoor: 4-2. zwembad Miereweide is zaterdag Een strafcomergoal van Frank een begin gemaakt met de kam- d'Ancona en een treffer van de pioenschappen van de kring Gou- jeugdige debutant Duncan Leedig we-Rijnstreek. Op het programma zorgden voor 4-4. Twee minuten stonden de lange afstandsnum- voor tijd was het Tienstra die Hisa- mers, 400, 800 en 1500 meter vrije ns op 4-5 zette, slag. De Leidse deelnemers heb ben de strijd in Katwijk gedomi neerd. De Zyl/LGB sleepte vijf eer ste plaatsen in de wacht en daar naast een tweede en derde plaats. LZ'86 trad met een eerste plaats minder op de voorgrond, maar kwam met vijf keer 'zilver' en een Noordwijk - Dordrecht 2-3. Nadat de thuisploeg binnen een kwartier op 2-0 was gekomen door Jacqueline de Groot en Nicole Brouwer zakte het Noordwijkse peil bedenkelijk. Voor de doelwis- seling kwam Dordrecht op 2-2. Tien minuten voor hét einde maak te Dordrecht door 2-3 te scoren van Noordwijk een ploeg die nog moet oppassen om zich te handha ven in de eerste klasse. Kieviten - Hudito 4-2. Elke Wright opende de score voor Kieviten, waarna Hudito door twee treffers tot aan de rust de lei ding had. Pauline Toet zorgde met LEIDEN - De Katwijkse waterpoloërs hebben een reuze stap gezet op weg naar promotie naar de tweede klasse. De Katwijkers slaagden er in koploper DSZ in eigen huis een nederlaag toe te brengen. De Katwijkse 6-7 zege was verdiend. Ook DKD leverde een goed resultaat af. In Rotterdam werd met 3-6 van RWV ge wonnen. WIK Wassenaar moest in en tegen Woerden een 10-6 nederlaag incasseren. De vrouwen van LZ'86 konden het in Enschede niet reddep tegen kam pioenskandidaat ZCE. LZ'86 verloor met 13-7. Katwijk kan zich gaan opmaken voor het promotie feest. De Zeekanters wonnen het belangrijke topduel tegen DSZ met 6-7. Volgende week moét het thuis- hattrick voor de Wassenaarse winst. Zij deed dat door twee straf- cornergoals en een treffer na een solo. Bennebroek - Roomburg 4-1. De Bennebroekse hockeysters stopten en sloegen beter op het na- tuurgras dan de Leidse opponent en waren daarbij ook nog agressie ver. Voor de rust was het al 3-0 voor de thuisploeg. Maija Sprey pushte vlak voor de wisseling strafbal naast. Inge Oudkerk Pool duel tegen het laag geplaatste DWT gewonnen worden lx. Beide ploegen staan nu gelijk op de ranglijst. Ook het onderlinge resultaat is gelijk (beide een 6-7 uit- overwinning) zodat het doelsaldo van doorslaggeven de betekenis wordt. DSZ heeft +65, Katwijk +65. WVZ ligt met 1 punt achterstand nog op de loer. Goals: P. v.d. Putte 3, K. Boonstoppel 2x, C. Hoek 2x. Voor DKD staat er niets meer op het spel. De Lei derdorpers konden vrijuit spelen. Het hoger geplaat ste RWV werd in Rotterdam met 3-6 verslagen. DKD dat Kees v.d. Plas in het goal had was de gehele wed strijd de betere. Met sober maar effectief spel werd de zege binnen gehaald. Doelpunten: Sjouke Kuiper 2x, Frank Dreef 2x, Harry v. Hoven lx en Chris Waasdorp Ring Pass - Leiden 2-0. Goede mogelijkheden in de be ginfase voor Leiden tegen koplo per Ring Pass. De mooiste kans Karen van der Lee. Haar zorgde voor de Leidse 1. Bennebroek bleef echter de door 4-1 bij te laten schrijven. Groen Geel - Forescate 5-0. Koploper Groen Geel kwam goedkoop aan zijn eerste twee doelpunten. Voorschotense blun ders werden door de Wassenaarse ploeg benut. Forescate herstelde zich uitstekend en overheerste een periode, maar kon niet scoren. De snelle linker spits van Groen Geel deed Forescate uiteindelijk nog fors verliezen. Nieuwkoop - Alecto 0-3. Ver in het eerste part zag Alecto strafpush werd echter gestopt. De zijn betere spel beloond met Delftsen kwamen nog voor de doelwisseling aan de 1-0 leiding. Leiden kwam in het vervolg min der goed uit de voeten op het na derde positie toch ook goed voor de dag. De Leidse successen vielen w x namelijk te noteren bij de jongste tuurgras en incasseerde nog jeugd. Bianca Singeling (eerste, gentreffer uit een strafbal 6.06.3) en Bianca Hoeks (derde, 6.12.3) deden het goed op de 400m vrij meisjes onder 10 jaar. Maaike Parrel werd eer6te bij de 800m vrij m/o 12. Nancy Kijk inde Vegte werd op dit nummer tweede. Sand ra Schotsman noteerde een per soonlijk record en een eerste plek by de m/o 16 (800m in 9.58.7). Bij de m/o 18 waren er slechts deelneem sters, waardoor de zege van Ingrid Kerkvliet aan glans verloor, treffer. Eugenie Westerduin hielp Alecto aan 1-0 uiteen strafbal. Cor- relien van Buren en Maijolein van Alderwerelt volgden door uit res pectievelijk een scrimage en een strafcomer te scoren. om de tweede klasse te bereiken. Als DSZ dan nog vriendelijk zou zijn om nog een puntje te verspelen is zelfs het kampioenschap nog een feit. De wedstrijd tegen DSZ had een uiterst spannend verloop. In de eerste twee periodes speelden de Kat wijkers te nerveus. In aanvallend opzicht werd veelal te gehaast geschoten en in verdedigend opzicht ging er ook nog al eens wat mis. Het pleit echter voor de Katwijkers dat men toch in de buurt van DSZ kon blijven. Nooit werd de kloof groter dan 1 doelpunt. Halverwege de derde periode nam Katwijk het ini tiatief over en was er eigenlijk nog maar één ploeg die speelde. De Katwijkse defensie sloot dermate goed dat de doelman nauwelijks behoefde in te grijpen. Aanvallend zag men weer de van Katwijk bekende snel uitgevoerde counters. Dat het in de laatste periode nog zo spannend bleef werd hoofdzakelijk veroorzaakt door het feit dat de Katwijkse voorwaartsen grote belangstelling toonden voor het houtwerk rond de Haagse goalie. Met nog één minuut te spelen vond ten slotte Paul v.d. Putte de goede richting en scoorde zo 6-7. WIK Wassenaar werd door een sterker Woerden met 10-6 verslagen. De Wassenaarders kwamen nog wel met 1-0 voor maar hiermee hadden zij hun kruit ver schoten. Woerden liep uit naar 6-2. Nog éénmaal kon men aansluiting krijgen (6-5) maar in de laatste perio de was WIK kansloos. De vrouwen van LZ'86 verloren met 13-7 van En schede van koploopster ZCE. In de beginfase leken de Vrouwen van coach Wim v. Zijl voor een verrassing te gaan zorgen. Via 0-3 werd het 3-5 en leek een goed resultaat mogelijk. In de laatste periode echter brak het gemis aan wisselspeelsters LZ op en werd het toch nog een ruime 13-7 nederlaag. Volgende week zal van Pluvius gewonnen moeten worden wil men in de eer ste klasse blijven spelen. Doelpunten: Yvonne Flippo 3x, Ellen Hoogeboom 2x en Jeanet de Jong 2x. De vrouwen van de Zyl/LGB hebben zich via een 1-4 overwinning op streekgenoot Koudekerk gehand- haaft in de tweede klasse. De Zijl/LGB was de gehele wedstrijd de sterkere ploeg, zodat de zege terecht was. Goals: Pamela Tegelaar 2, Inge Bouwmeester en Irma van Veen. DIRK KLOOS LEIDEN De mannen van Satur- linkerhoek nus hebben in de landelijke eerste cirkelverdedigers n klasse van de veldhandbalcompe- volgens broer Wim titie geen revanche kunnen nemen ge hoek induiken w op rivaal Rijnstreek. Het begin was werd jiangespeeld door Menno worpen werden niet benut en ook hoopvol; 7-4 bij rust na een snel binnen, nam de en zag ver- i Rijn de le ge hoek induiken waar hij pasklaar rust terug tot 5-3 en eigenlijk had de achterstand weggewerkt moe ten zijn. Maar Oase had te veel kan- nodig om te scoren. Twee straf- Bij de jongens onder 14 jaar werd hoopvol; 7-4 by rust na een snei Niels Ouwerkerk derde op de verkregen 3-0 voorsprong, maar de per cue öatumus ooit neen genaa, VsOOm SSFtorUl 1Marco Blok- tweede helft werd een deceptie. De werd met een lob geklopt: 16-10. Toch had Oasedat zich^met twee Bom. Rob Otten, de grootste kee per die Saturnus ooit heeft gehad, het geluk wilde niet meewerken. nnpi n/o 16) als eerste aantikte in Saturnus-defensie werd telkens In de landelijke tweede klasse fraaie treffers van Helma van der Fo cc 4 Rpinipr Haasnoot besloot weer van uit de hoeken opengere- leek Oase Quintus weer te zullen Geest en Leme Straathoff een 8-6 lö.oo.t. rvexniei "«miuuv c ten Menno Bom de sterke speler- aftroeven. De Wateringse vrouwen voorsprong veroverde met nog coach van Rijnstreek, had zijn openden conform hun status als acht minuten te spelen, de pot de lange zwemsessie met eveneens een eerste plek (18.1.4). Tweede plaatsen waren er verder nog voor Willemsen en Van Weerde. Gisteren wist Atoine van Weerde de limiet te zwemmen voor de na tionale zomerkampioenschappen. De LZ'zwemmer zwom tijdens de vierde ontmoeting van de vijfkamp met Delft de 200m schoolslag in 2.28.2. i de rust voorgehouden kampioen in de derde divisie, ten dat dit Saturnus te kloppen koste van Oase, imponerend moeten winnen. Maar met vijf te gen zes (tijdstraf voor Helma Hij kreeg gelijk. Het werd 16-10 men een 3-0 voorsprong. Maar Oa- der Geest) wilde de ploeg liever voorde Alphenaren. "Ze vormden, se blijkt voor Quintus toch een J~ J"' "1 1 vooral defensief, een sterker col lectief' aldus Wim van Leeuwen. scoren dan de tijd uitspelen. De ko gel van Roos van der Poel ging te gen de paal en Quintus profiteerde: 8-7 en direct daarop met een zeer H mf.HM... dubieuze strafworp, 8-8. Quintus de gevaarlijk waren. Oase kwam voor mocht toen op de valreep een ca- terst lastige tegenstandster. De Oa se-defensie ging verder uitstappen. Het laatste doelpunt van Ryn- Resultaat was dat de sprongschut- streek leek zo uit het handbalboek ters van Quintus vrijwel niet te komen. Van Rijn flitste i deautje incasseren van de arbiters. Anita van der Poel werd bij een breakout van Quintus frontaal de cirkel ingelopen en in plaats van een vrye worp voor Oase kreeg Quintus een strafworp: 9-8 voor Quintus. De vrouwen van MMO speelden gelijk tegen EHC, 7-7. Dankzij een foutieve ruststand, aldus coach Benno Nieuwenhuyzen. Volgens de arbitrage was de tussenscore 3-5 voor EHC, volgens MMO 4-5. Cora van der Meer schoot een minuut voor tijd een strafworp in en dat betekende dat MMO op 7-7 finish te. De mannen van HW70 wonnen met 12-11 van SOS. Verdiend, maar op het nippertje omdat de Voorschotenaren dachten de buit NOORDWIJK/LEIDERDORP - Het vrouwenteam van MSV heeft de 'dubbel' met Green Eagles het afgelopen weekeinde niet in winst kunnen omzetten. Zaterdagavond verloor de Noordwijkse basketbal- ploeg met 50-54 en gisterochtend trok MSV in Maassluis andermaal aan het kortste eind: 50-49. In de eerste divisie wonnen de mannen van Blitz de belangrijke ontmoe ting met Amsterdam (75-60). MSV heeft dit seizoen geen enke le keer kunnen winnen van Green Eagles. De eerste twee ontmoetin gen werden kansloos verloren, maar het afgelopen weekeinde wa ren er volop winstkansen. De Maassluise aanval werd getuige de lage tegenscores (54 en 50 punten) goed afgestopt. Het probleem lag echter in de Noordwijkse aanval, waarin de centers nog niet goed uit de verf kwamen tegen de prima uitgevoerde zone van Green Eagles. Arine Vlieger was deson- daks in beide wedstrijden goed op dreef. In de Northgohal werd Vlieger topscoorster met 19 punten. „Als we beter gebruik van haar hadden gemaakt waren dat er 30 geweest en hadden we moeiteloos gewon nen", analyseerde coach Flapper na afloop. Nu bleef de teller voor het zeer slecht schietende (34% dankzij een 9 uit 10 score van Vlieger) MSV steken op 50-54 (25- 29). In Maassluis ging het na de rust (26-23) vooral door een ge smeerd lopende boxing-verdedi- ging veel beter (37-42), maar de winst kon niet vastgehouden wor den. Green Eagles profiteerde van herhaald Noordwijkse balverlies (48-43) en bleef ook in de slotmi nuut op de been. Ria Bröring's po gingen om de stand nog gelijk te trekken mislukten: 50-49. Zwaar Blitz stond tegen Amsterdam voor een zware opgave. Alleen bij winst kon de 'loterij' die de na- competitie om het behoud van een plaats in de eerste divisie is, wor den ontlopen, mits aanstaande za terdag ook de ontmoeting met Rot terdam wordt gewonnen. Dan is er nog steeds rekenwerk nodig, maar eerst moest Amsterdam verslagen worden. Dat lukte zaterdag met bijzonder gemak. Blitz zorgde er voor dat de Amsterdammers niet in hun ritme konden komen en stond bij rust al ruim op winst: 43- 25. Erik Paul van Weeren (24) en Wil Moerer (13) zorgden ervoor dat Amsterdam ook na de hervatting niet meer .gevaarlijk kon worden: 75-60. al binnen te hebben. In deze wed strijd kwam nog een manco van HW70 aan het licht met een slecht schotpercentage, hooguit 1 op 5. Bij rust leidde HW'70 met 7-4. "Het had toen al 10-4 moeten zijn" zei coach-trainer Paul 't Man netje. De vrouwen van HW'70 gingen traag uit de startblokken ten HVK. Daarom kon HVK de score ope nen, 1-0. Die voorsprong kon niet lang worden vastgehouden. HW'70 dat defensief vrijwel geen kansen meer weggaf leidde by rust: 4-3. Na de hervatting domi neerde de Voorschotense ploeg en mede door beter schieten ging de winst naar HW'70, 7-5. FRANK BONTE i Grasshoppers kijken reikhalzend uit naar de play-offs om een plaats in de pro motiedivisie. Zaterdag was de Kat wijkse formatie verre van com pleet voor het treffen met Blues. Desondanks Werd ook deze wed strijd zonder veel problemen in winst omgezet: 71-56 (36-33). In de rayoncompetitie valt pas eind deze week de beslissing. BVO moet hopen op een 'wonder' in Noordwijk, waar MSV gastheer is van koploper AMVJ. De Noordwij- kers lijken, getuige de minimale winst op Dunckers (75-76), echter niet in staat een Rotterdams kam pioensfeest te verhinderen. Gras- shoppers weet zich door benauw de zege van MSV overigens defini tief veilig, de eigen 62-59 nederlaag tegen OSG bleef zonder conse quenties. Trotters moest Leider dorp voor laten gaan op het mo ment dat de slecht fluitende arbi ters center Monkhorst naar de kant 93-80 (48-44). Vijfde De kadettenploeg van BS Lei den is tijdens het internationale toernooi van Malgrat in Spanje als vijfde geëindigd. Na winst op het Duitse Rhöndorfer (49-23) werd verloren van de thuisploegen Pine da (39-61) en Malgrat (37-41). Lei den verpletterde met Frank Altink (27 punten) in een hoofdrol daarna nog het Deens Roskilde met 72-32 Malgrat won de in de finale van Pi neda (47-45). Twee Leidse spelers werden om disciplinaire redenen eerder naar huis gestuurd. HANS JACOBS

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 18