SINGELLOOP Armoe troef op degradantenbal Lugdunum na deling bedroefd én blij UDO helpt Lisse aan de leiding Historische finale op Wembley Roodenburg bewijst zichzelf bij RKAW een uitstekende dienst Blauw Zwart verrast bij Papendrecht Vrijdag 25 april LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 7 APRIL 1986 SPORT PAGINA 15 NOORDWIJK - Armoe was troef op het degradantenbal van SJC en VIOS. De dans rond de twee degradatieplaatsen was die van een stervende zwaan in een slechte uitvoering. Het leek alsof beide ploegen persé wilden be wijzen dat zij inderdaad niet op het platform van de tweedeklas se behoren te acteren. De dub- belblanke eindstand was eigen lijk tekenend voor het niveau van de belabberde wedstrijd. De meeste opwinding ont stond eigenlijk pas na afloop van de wedstrijd toen de Haagse voorstopper Edwin Meyer met enige toeschouwers in de clinch ging en Noordwijker Hans van Abswoude wat 'bestraffende' tik jes uitdeelde. Tijdens de toch niet emotierijke wedstrijd werd ook nog Noordwijker Piet Alders na wat trek en duwwerk met Ha genaar Marcel Ophuysen door arbiter De Maar van het veld ge stuurd. SJC-oefenmeester Jan Faas ziet de bui wel wat duidelijker hangen dan een week geleden, toen hij nog enige optimisme ten toon spreidde. Nu ziet hij de deur naar de derdeklasse open staan en beseft dat het nu wel eens SJC niet verder dan 0-0 "SJC exit" kan zijn. "Laat ik het zo zeggen", sprak Faas somber, "als we blijven spelen als van middag dan is handhaving geen haalbare kaart. Ik mis gewoon de bezieling". Een gegeven dat eigenlijk al een groot deel van het lopende seizoen op SJC van toepassing is. Faas voert als excuus de bles sures van mannen als Ben van der Zalm, Peter Marijnen en niet in het minst Peter Ruygrok aan. Vooral Ruygrok, een speler met inzicht, wordt node in het Noord- wijkse elftal gemist. Daarmee wordt wel duidelijk dat SJC ze ker in de breedte niet sterk ge noeg is en broodnodig aanvul ling behoeft. Ook VIOS klungelde maar wat aan en het technisch kunnen van sommige spelers was soms van een schrikbarend gehalte. In de eerste helft konden zegge en schrijve twee scoringsmogelijk- heden worden genoteerd, waar van die van Hagenaar Chris de Gier (met het nodige geluk van uit een hoekschop op de krui sing) nog het meest in het oog springend was. Dezelfde speler werd overigens door arbiter De Maar voor te stevig ingrijpen ver- baliseerd. In de aanvalslinies van beide ploegen hielden zich overigens Ho mopst nnvallende voetballers van gistermiddag op. Bij VIOS was dat de al eerder genoemde De Gier en bij SJC Jos Alders. "Jos was voor zijn doen erg ag- gressief', bevestigde Faas het opvallende optreden van zijn verguisde spits. "Hij zou eigen lijk buiten de basis staan en mis schien is hy daardoor geprikkeld geraakt". Alders, die behoorlijk tegen spel kreeg geboden van de Haag se verdediger Ophuysen, legde als één van de weinigen een be hoorlijke portie venijn in zijn schoten en was met name in de {weede helft dicht bii een treffer. Ook liep hij nog een keer in de weg bij een gevaarlijke kopstoot van invaller Piet Put en was hij in de rebound weinig gelukkig. SJC kroop in de 29ste minuut werkelijk door het oog van de naald toen doelman Ed Zuid hoek slechts door een grove overtreding Hagenaar Toon Meyer op de rand(?) van het strafschopgebied kon stuiten. Een strafschop was hier op zijn plaats geweest, maar ook scheidsrechter De Maar was niet van plan zijn optreden boven het niveau van dit duel uit te tillen. RUUD PATTIAPON LEIDSCHENDAM - Roodenburg bewees zichzelf gistermiddag een uitstekende dienst door het crucia le treffen met RKAW met 1-3 te winnen. Met de 'stadsbotsing' met Lugdunum in het vooruitzicht be draagt de voorsprong van de Leid- se zondagtweedeklasser op de be langrijkste degradatiekandidaten SJC en VIOS respectievelijk negen en zeven punten. Het is dan ook niet overdreven om te stellen dat de Kooiclub zich gistermiddag in Leidschendam in veiligheid heeft gespeeld. Aantredend met vier invallers, onder wie jeugdspeler Hennie Ro mein, verweerde het gretig spelen de Roodenburg zich tegen RKAW prima. Bij de eerste aanval van de gasten, in de vijfde minuut, was het al meteen raak toen linker mid denvelder Richard Gottmer, op aangeven van Marcel Valk, met een fraai schot doelman Rob Hoog stad passeerde: 0-1. RKAW nam vervolgens het ini tiatief en ging massaal op jacht naar de gelijkmaker. Ron Halve maan hield echter Paolo Sobral uit de wedstrijd, terwijl Hans Korree. Martin van de Valk steeds te vlug af was. Bovendien zette RKAW de aanvallen te gehaast op en het gevaar van de thuisclub moest dan ook uit de 'dode' spelmomenten komen. Hetgeen na een half uur gebeur de. Op twintig meter van het doel van Sjaak Nievaart mocht RKAW een vrije trap nemen en verdediger Rob van der Tas plaatste de bal snoeihard langs het niet goed op gestelde muurtje en achter doel man Nievaart: 1-1. Na de pauze werd bij RKAW Paolo Sobral vervangen door Frank Valken en een kwartier later werd ook Martin van de Valk ver vangen. Het mocht echter niet ba ten, want hoewel Valken nog een maal van afstand rakelings over schoot, werd Roodenburg gaande weg sterker. Vooral Ronald Jansen werd steeds gevaarlijker. Tot twee maal toe werd hij hardhandig ge- stuir en bij de tweede 'aanslag' deelde scheidsrechter Tetteroo uit Zoetermeer een boeking uit aan Martin Munier. De derde keer dat Geen doelpunten in streektreffen LEIDEN - Met het 0-0 gelijkspel tegen Alphense Boys boekte Lugdunum gistermiddag zowel winst als verlies. Verlies omdat de Leidse degradatiekandidaat in het saaie streek treffen de beste mogelijkheden had gekregen en winst omdat de jeugdige formatie einde lijk eens had geweigerd de opponent één of meer treffers cadeau te doen. Van de vrijgevigheid die dit sei- door Wim Eradus tot e zoen het onzekere spel van het schop worden verwerkt, jeugdige Lugdunum maar al te vaak had gekenmerkt, was gister- niddag in de winderige Kikkerpol der weinig te bespeuren. Eindelijk de doelwisseling verloor Lugdu- plaats geen presentjes voor de vijandelij- ke aanvallers die bovendien sporadisch aandrongen dat het i steeds meer terrein. De spit- Albert Siera (vervanger van de geschorste Gijs Collé) en Cees zichtig naar adem hapten, bleef de genadeklap uit. En omdat dat eer der dit seizoen wel eens anders was geweest, maakte de teleurstelling om het puntverlies dan ook snel de vreugde om de punt winst. Lugdunum-uitblinker Daan Kooimans, blij vlagen ongrijpbaa JAAP VISSER langs Hans de Hey. Op de achtergrond volgt arbiter Govers het duel nauwlettend. het duel met Alphense Boyswerkt zich (foto Fred Rohde) genlijk geen wonder was dat het Schouten werden nog maar zelden keurkorps van de scheidende oe- bereikt fenmeester Clement Koster achter- geval in eens 'de nul' hield. Dat die voorin ook werd vast ge houden was te wijten aan de Al phense sluitpost Arie Tollenaar, die zijn ploeg voor de pauze over eind hield. Eerst, na twaalf minu ten, sloeg de lange doelverdediger de bal na een vrije trap van Daan Kooimans uit de kruising en bij een identieke situatie belandde het tekortkomingen te verdoezelen, als dat een keer wel het lieten zij zich eenvoudig de bal af zetten. Met uitzonde ring van spelverdeler Daan Kooi mans, die een schorsing van twee wedstrijden had uitgezeten, kwa men ook de Leidse middenvelders er in de tweede helft niet meer aan te pas. Jeroen Brussee slaagde er niet in met noeste arbeid zijn (technische) LFC boekt belangrijke zege tegen ODB: 2-1 LEIDEN - Terwijl het eind van de dig zoals bleek uit de kansen 1 Nico\ Rijn (zijnet) en Oscar Ma- het eerste half uur kreeg HBS maar liefst drie reëele scoringskansen. (gekeerd op de doellijn). Een Jack van Ruiten gaf met speeltuig een kwartier later via zijn vingertoppen op de paal. Na terwijl Peter Bekkering (in de slot fase vervangen door Aad van Ton- half uur redde Tollenaar opnieuw geren) en Mohammed Ait el Houssi bij een halve omhaal van Albert vooralsnog kracht tekort komen Siera. Geluk had de Alphense doel- om langer dan één speelhelft te be man toen Kooimans, met afstand wijzen dat zij inderdaad talentvol de beste Leidenaar, na een van zijn zijn. koploper Lisse in de derde klasse scrimmage voor het doel van UDO B een uitstekende dienst bewezen werd benut door John van de Hoo- door concurrent VCS uit op 1-1 te genband die van een misverstand houden. Lisse won zelf de moeilij- tussen de Oegstgeester verdedi- af- vele individuele acties op dè bui tenkant van de kruising mikte. Gelukkig voor Lugdunum be schouwde de opponent de ontmoe- ting in de Kikkerpolder kennelijk mócht UDO verplicht nummer. Alphen ke uitwedstrijd tegen HBS met me cijfers (1-4), terwijl LFC aangename verrassing in petto had zand zou uiteindelijk de held door tegen ODB met 2-1 te gers Han Susan en Jos Witteman profiteerde. Invaller Peter Stuif zand zou uiteindelijk de held van UDO worden, zij het met behulp van gestuntel in de Haagse verde- VCS - UDO 1-1. In de eerste helft diging. Een diep gespeelde bal geluk spreken dat werd door de Haagse verdediger de Hagenaars de doelrijpe kansen Boys, dat in de eerste helft nog verprutsten. Nu misten de bezoe- titelkans had verspeeld, stelde had gegrossierd in overtredingen kers belangrijke daar slechts een mogelijkheid Capel en Stef Asbai), der Salm en Gert-Jan als Jan waarop Stuifzand kon tegensco- i Rijn, Nick Verwoerd tegenover. De ken- drong in de slotfase dan ook geen die met vingerblessures aan dè nelijk weer in ere herstelde routi- moment echt aan. kant moesten blijven. UDO bleef nier zag zijn te zachte inzet echter Terwyl de meeste Leidenaars op- het antwoord niet helemaal schul- VCS drong nog wel de Oegstgeester defensie stond pal. HBS - FC Lisse 1-4. Lisse kwam moeilijk uit de startblokken en in standschot de ommekeer nadat Ruud van der Voort tot drie maal toe op de Haagse doelman was gestuit, prikte Harry van der Zwet de 0-1 binnen. Van Ruiten be kroonde zijn sterke optreden door de 2-0 binnen te schieten waarop Pim Hoekstra eendrachtige sa menwerking tussen Paul Pijpers en Van der Voort doeltreffend af rondde (3-0). Hagenaar Ton Hem mes scoorde vervolgens nog wel tegen, maar Wim Boukaert maakte aan alle Haagse illusies een einde (4-1). name in de Haagse sluitpost Chris Wareman een bijna niet te passe ren obstakel vond. Het werd dan ook pas in de 35ste minuut 1-0 door een bekeken schuiver van Eric van de Wijngaard. Pogingen van Ties Sébregts en Marcel Rietbergen ble ken vergeefse moeite. Na rust veer de ODB op en bekroonde deze op leving met een schitterend omhaal van Ron Houteman (1-1). Een aan val die door Nico van As tien minu ten voor het eindsignaal werd inge zet, vond als eindstation Edwin Bekkering die geen moment aar zelde (2-1). Trainer Visser toonde zich uitermate tevreden over' het spel van zyn pupillen. "Als je niet aanvalt, kan je geen mazzel heb ben", stipte hy de Leidse instelling Jansen onreglementair werd afge stopt, deponeerde de arbiter de bal op de stip. Jansen zelf voltrok het Roodenburg verzuimde de voor sprong te gaan verdedigen en ver grootte de druk op het doel van Rob Hoogstad. Steeds weer bracht Arno Lancel met fraaie passes de Leidse aanvallers in kansrijke po sitie. Het was weer Ronald Jansen die het pleit beslechtte toen hij Henk Kooimans van zich afschud de en met een simpele beweging Hoogstad uitspeelde. Dat de blon de aanvaller de bal met zijn hand had meegenomen was Tetteroo overigens niet opgevallen. Bij Roo denburg kon niemand daar om ma len. Met tien minuten voor tijd de overwinning in de knip nam Roo denburg geen risico's meer en trok zich op eigen helft terug om de voorsprong te verdedigen. Hoewel RKAW hier nog wat moed uit putte, kwamen zij niet verder dan een afstandschot van Ton Key, dat door de lat gekeerd werd. MIEP VROONHOF PAPENDRECHT - Blauw Zwart zorgde gisteren opnieuw voor een verrassing door nummer twee Pa pendrecht op 0-0 te houden. Het elftal van Chiél Jansen is dankzij dit resultaat opgerukt naar een vei lige positie in de middenmoot van de eerste klasse B. Dat Blauw Zwart het sterke Pa pendrecht op 0-0 kon houden, had het elftal van Chiel Jansen te dan ken aan Carlo l'Ami. De Wasse- naarse doelman, die goed werd geassisteerd door laatste verdedi ger Peter van Leeuwen (terug na een blessure) en voorstopper Ed Ruigrok, kreeg in de eerste helft een groot aantal schoten op zich af gevuurd, maar Peter Bouw en Sjaak van Giersbergen konden de keeper niet verschalken. Na de pauze werd de druk op het Blauw Zwart-doel nog groter. Via de invallers Watse Smit en Rob Gras counterden de Wassenaars een enkele keer gevaarlijk, maar het woord was toch aan de thuis club. Trainer Joop van Daele stuurde op het laatst bijna alle Pa- pendrechters naar het vijandelijke strafschopgebied, maar Blauw Zwart hield, zij het met kunst en vliegwerk, stand. Verplaatst LEIDEN - In verband met de in- haalduels voor de competitie, zijn een paar wedstrijden uit de eerste ronde van het toernooi om de LD- Cup, die morgenavond wordt afge werkt, verplaatst. Zo zullen SVLV (zo>-Ter Leede, SVOW-Voorscho ten en KRV-Haz.Boys donderdag avond worden gespeeld en de duels Katwyk-Roodenburg en Woubrugge-Rynsburgse Boys worden op 15 april afgewerkt. Het duel tussen SJZ (za) en VN A gaat morgenavond wel door, maar zal pas om 20.30 uur beginnen. Lis- se-Quick Boys begint een half uur eerder. Alle andere wedstrijden in de eerste ronde van de LD-Cup be ginnen om 18.45 uur. Programma: zie scorebord. FA Cup inzet van derby van de Merseyside LONDEN (Rtr.) - Het Wembley- stadion wordt 10 mei het tijdelijk hoofdkwartier van de Merseyside als Liverpool en Everton elkaar voor de eerste maal in de geschie denis ontmoeten in de finale van het toernooi om de FA-Cup. Beide clubs hadden zaterdag een verlen ging nodig om zover te komen. In die extra minuten won Liverpool op White Hart Lane in Londen met 2-0 van Southampton, terwyl Ever- ton voor de derde achtereenvol gende maal finalist werd door op Villa Park (Birmingham) de 1-1 te gen Sheffield Wednesday om te buigen in een overwinning van 2-1. Vooral Southampton spartelde verwoed tegen, terwyl juist deze club zwaar gehandicapt was door dat international Mark Wright tien minuten voor rust met een gebro ken been van het veld werd gedra gen. De door elkaar gehusselde verdediging hield het de reglemen taire negentig minuten vol, maar was niet opgewassen tegen de energie, die Liverpool in de verlen ging opbracht. Het was uiteinde lijk de aanvaller van Wales Ian Rush, die met twee typische op portunistische doelpunten in de 99ste en 104e minuut de strijd be sliste. De komst van vervanger Alan Harper pakte voor Everton geluk kig uit. Vier minuten na rust bracht hij met een lob het ope ningsdoelpunt op zijn naam. Wed nesday had slechts drie minuten nodig de stand gelijk te trekken. Dat gebeurde door Carl Schutt, één van de ontdekkingen van het seizoen. Eén minuut voor tyd ver knoeide Graeme Sharp voor Ever ton een gemakkelijke kans. In de zevende minuut van de verlenging richtte hy beter en maakte daar mee het eerste treffen tussen de twee clubs uit de Merseyside op Wembley tot een feit. West-Duitsland Bayern München heeft zaterdag in de Bundesliga niet ondergedaan voor het met vier punten voor sprong leidende Werder Bremen. De koploper behaalde vrijdag avond thuis een overwinning van 5-0 op Bayer Leverkusen. De Beierse titelhouder en tweede op de ranglijst maakte zaterdagmid dag in eigen stadion ook de vijf vol: tegen 1. FC Kaiserslautern. Twee treffers kwamen op naam van Sö- ren Lerby. Eén daarvan, de derde van Bayern, werd de Deen ge schonken door Dieter Hoeness. De 33-jarige spits, die komende woensdag de Duitse aanval tegen Zwitserland zal leiden, liet in idea le positie de bal onder de schoen door lopen ten einde Lerby een niet te missen kans te geven. Dat tekende enigszins de verhoudin gen. Bayern wil Lerby, die na af loop het vliegtuig nam om verder te onderhandelen met AS Monaco, eigenlijk niet kwijt. Zowel trainer Lattek als Hoeness praatten vrij dagavond urenlang op de Deen in. „Hy heeft als alle Denen behoefte aan een familiaire atmosfeer. By ons weèt hij wat hij heeft. De spreekkoren van het het publiek en de beide doelpunten hebben hem goed gedaan", vertelde Lat tek. Het verweer van Kaiserslautern was uiterst zwak. Bij 4-0 poogde Lattek het vuurtje op te stoken door 2000 mark uit eigen porte- ter beschikking te stellen nog vier treffers bij zouden komen. Verder dan een treffer van Michael Rummenigge (57ste mi nuut) kwam de Beierse ploeg niet. België Met nog slechts twee wedstrij den te spelen heeft Anderlecht dit weekeinde door een overwinning met 3-0 op Lierse SK de koppositie behouden in het Belgische voetbal. FC Brugge, dat op twee punten volgt, maakte in het eigen Olym pisch stadion geen fout en won met 2-1 van FC Seraing. Lierse was naar Anderlecht ge komen met de uitgesproken be doeling de schade beperkt te hou den. Maar die opzet werd na een half uur doorkruist door een doel treffende kopbal van Georges Grün. Aangemoedigd door 10.000 bezoekers ging Anderlecht op weg naar een sprekende zege. Lierse- doelman Danny Verlinden werkte echter niet mee. Hij stopte onder meer gevaarlijke afstandschoten van Rene Vandereyken. Tegen een achterwaartse kopbal van zijn ei gen speler Kurt van Oostbroeck was hij echter niet bestand. Na nog een misser in de Lierse-verdedi ging zorgde Juan Lozano voor 3-0. FC Brugge had in het eigen sta dion meer moeite met FC Seraing. Weliswaar strafte Alex Querter na tien minuten een foutieve terug speelbal van Kimoni af, maar Se raing bleef gevaarlijk en scodriie in de 43ste minuut de gelijkmaker door Vrablic. Eén minuut later maakte Rene Verheyen uit een vrye trap 2-1. Na rust had de ploeg van Henk Houwaart opnieuw een licht veldoverwicht, maar ge scoord werd er niet meer. Italië Daniel Passarella heeft Fiorenti- na een schitterend afscheidsca deau aangeboden. In zijn laatste wedstrijd zette de Argentijn zijn club met een fraaie kopbal op een voorsprong van 1-0 tegen Juven- tus, dat in Florence uiteindelijk met 2-0 verloor. De spanning aan de kop van de Italiaanse ranglijst kwam helemaal terug. AS Roma won met 1-0 van Sampdoria en na derde Juventus tot op één punt. Er moeten in Italië nog drie competi tiewedstrijden gespeeld worden. Na de glorieuze wedstrijd verliet Passarella Florence om zich met de Argentijnse nationale selectie op het wereldkampioenschap in Me xico te gaan voorbereiden. Vol gend voetbalseizoen keert hij terug in de Italiaanse competitie om voor Inter te gaan spelen. Passarella rondde kort na rust een vrije trap van Antognoni af. Na zijn doelpunt deed Juventus verwoedde pogin gen de gelijkmaker te scoren. Ca- brini, Laudrup en Platini kregen kansen, maar misten. In de blessu retijd scoorde Berti 2-0. Dit bete kende de eerste overwinning van Fiorentina op Juventus in zes jaar. AS Roma zegevierde met 1-0 over Sampdoria dank zij een doel punt van Graziani in de 73e mi nuut. De thuisclub speelde zonder Conti en werd gaandeweg gedwon gen topscorer Pruzzo en de Poolse international Boniek voor blessu res te wisselen. In de 71e minuut raakte Roma ook Cerezo kwijt. De Braziliaan kreeg de rode kaart voor een charge op Paganin. Twee mi nuten na dit incident pakte Roma met tien tegen elf toch de winst door Graziani, die werd aange- SDeeld door Nela. '86 Aanvang: 19.30 uur. Parkoers: 7 kilometer langs de Leidse Singels Inschrijfgeld: 5,- in de voorverkoop 4,- Opbrengst bestemd voor de gehandicapten sportvereniging Voorverkoop: Witte Singel - Leiden VVV Leiden VVV Katwijk

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 15