Berger botst met arbiter Zijn moment, ons verhaal! Ajax komt er één tekort Scores in profvoetbal 'Video werkt perfect' MW pain strohalm Trainer beschuldigt De Vrieze van klas se-justitie FC Twente krijgt na hervatting de rekening gepresenteerd: 0-4 Wij houden u op de hoogte LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 14 DO/ST MAANDAG 7 APRIL 1986 Kassa voor FC Den Haag DEN HAAG (GPD)- FC Den Haag heeft het sponsorcontract met Ho telplan. dat dit seizoen na drie jaar zou aflopen, gistermiddag met een jaar verlengd. Struikelblok was lange tijd de hoogte van het bedrag dat met de sponsoring gemoeid is. Voorzitter Dé Stoop eiste aan vankelijk een verdubbeling van het sponsorbedrag indien FC Den Haag erin zou slagen dit seizoen naar de eredivisie te promoveren. FC Den Haag-secretaris Fred van Hal gaf wel toe dat de reisorga nisatie uiteindelijk aardig aan de wensen van de eredivisieploeg-in spe tegemoet is gekomen. Eredivisie PSV - FC Groningen (Ml. Schcid&rcch- 1 Fortuna S - Haarlem 4-0 (2-0). 19 Lin- tor: Bakker (na 22 minuten vervangen tcr 1-2,86. Nijgh 1-3. Scheidsrechter Van Loupatty (Wagcningcnl en Van der Ark Vliet, toeschouwers 1600. Gele kaart: (Cambuur) Linford 4 0. Scheidsrechter Verhoef. wers: 19.000. Gele kaart Verkuyl (Gro toeschouwers 5000 ningcn). Van Lansbergen (Helmond Sport). Willem 2 Volendam 1-1 113)1. 34 Mad- JC De" Haag SVV 3-:(13)1.45 Schelle rlorV 1 (1 71' Rnprklimi l.l Srhcidsrcrh- 15 Lanen ..-0. 8/ Boere 3-0. 88. Ier Bann.J t.,. Iimi, r :'.ni) G<-l. Sonneville 3-1 Scheidsrechter- Slikkcr- vc•Tu..ni. L„v„nnn^ n_4 m n. vi MVV - Heracles 1-0 (0-0). 88. Thai 10 0-1. 61. Enkscn 0-2. 70 Barcndse 0-3. 72 Sdiradsrcchtcf: Geunte- «"cschouwi-i Tahamala 0 4 Scheidsrechter: Mulder zuuu' Toeschouwers 7.500. Gele kaart: Rullen (FC Twente» Excelsior - Roda JC 0-1 (0-01. 50 Van Tour 0-1 (eigen doel) Scheidsrechter: k.arUF, én. Volend am» veer. toeschouw,-r-- Geel Jol (Den kaart. Fijcnt (Volendam) Haag) pn M van Buufcn (SVV) Emmen - De Graafschap 1-1 (1-1). 14 Waalderbos 1-0. 39. Leeuwerik (straf- Vitesse - Telstar 2-1 (1-0). 42. Krcilcman schop) 1-1 Scheidsrechter Smccnk. toe- 1-0. 69. Schouwenaar 2 0. 84 Panhuis 2- sehouwers 3200 Gele kaart Peitsman 1 Scheidsrechter Ten Hoven, tocsehou- Thomas. toeschouwcrs:2500. AZ'67 - VVV 0-0. Scheidsrechter Van SP»»» - C» Ahead Eaeles 2-1 113)1. <2 ten Kleton en Nortan (beiden AZ) Lengkeek 1-0. 01 Smit 1-1 90. Ellerman 2-1. Scheidsrechter: Van Swielen Toe schouwers: 2.500. Toeschouwers: 10.800. Gele kaart: Kruys (FC Utrecht) l (Graafschap). Waalderbos en Van der wers 1500 Geel Dc Me ijer en Kuut (bei- Ley (beiden Emmcn). den Telstar). PEC Zwolle - NAC 1-1 (1-1). 26. Van Hel DS '79 - RKC 0-0. Scheidsrechter Ho mond 0-1, 42. Van Buuren 1-1. Scheids- bec. toeschouwers: 1200. Geel: Matcna rechter Keizer, toeschouwers 5000. (DS) en Boogers (RKC). NEC - FC Den Bosch 1-2 (1-1). 17 Frans Janssen 1-0. 22 Scholten 11, G9 Gill Amsterdam: Ajax - FC Utrecht 3-0 (2-01. haus 1-2. Scheidsrechter: Blankcnstoin. 30. Bosman 1-0. 39. Spelbos 2-0. 84. Win Helmond Sport - Volendam 1-3 (0-1). 25 Klompstra 0-1. 58. Viswat 0-2. 61. Hcys- Cambuur - Wageningen 0-2 (0-0). 57. Lok RBC - Heerenveen 0-2 (0-1). 2. De Jonge 0-1, 84. Morren 1-1. Scheidsrechter Dc 0-1,87. Schuurmans 0-2. Scheidsrechter. MunniV loMrhnnwcrs 2500. Gele kaart: Van Mierlo, toeschouwers: 1500. Landskampioen doet toch goede zaken AMSTERDAM - Het had er alle schijn van dat er al zaken waren gedaan. Direct na het verplichte nummer tegen FC Utrecht, waarin Ajax de honderdste seizoengoal net niet kon scoren (3-0), had Johan Cruijff namens Ajax een onderhoud met Jan Wouters. Gezien de uitlatingen die de technisch directeur even daarvoor had gedaan over „de specifieke kwaliteiten" van de Utrechtse middenvelder, leek het er sterk op dat tijdens dat gesprek op z'n minst een principe-overeenkomst was bereikt. Wouters zelf ontkende dat echter en hield zich wijselijk op de vlakte. „We hebben alleen over voetbalzaken gesproken, er is verder nog niets rond". Dat het dit seizoen hoe dan ook tot een transfer van de neo-internatio- nal komt, is een publiek geheim. Cruijff is al lang gecharmeerd van de talenten van Wouters, die pre cies datgene in zijn voetbalbagage meedraagt wat binnen het huidige Ajax ontbreekt op het middenveld. Hij is vooral een 'breker' die bo vendien ook opbouwend goed werk kan verrichten, hetgeen hij gistermiddag in de „drooggelegde" Meer af en toe nog eens aantoonde. „Hij speelde precies zoals ik had verwacht. We gaan binnenkort dan ook contact zoeken met FC Utrechtmeldde Cruijff voor de verandering eens openhartig. Hoewel Wouters met het bestuur van zijn club heeft afgesproken „dat Utrecht niet mag overvra gen", lijkt het niet onwaarschijn lijk dat Ajax een uitwisseling zal voorstellen met doelman Hans Galje' als ruil-object. Dat zou voor Utrecht geen slechte zaak zijn, want de gehuurde stand-in voor de zieke Van Ede (hyperventilatie) be valt uitstekend bij de club uit de Domstad. Gistermiddag was het voornamelijk aan zijn reddings werk te danken dat de schade in de per traditie verloren uitbeurt be perkt bleef tot 3-0 en dat Ajax op 99 goals bleef steken. Dat had de Amsterdamse ploeg trouwens ook aan zichzelf te wij ten. Met name Rob de Wit leek te gen zijn oude ploeg niet te willen beantwoorden aan de roep om de honderdste, die het treffen in de slotfase nog van enige spanning voorzag. Voor het overige was Ajax-FC Utrecht, waarbij geen al cohol mocht worden verkocht, oen plichtmatig gebeuren met voetbèl waarvan niemand dronken gewor den kan zijn. Zonder de geschorsie Van Loen stelde de tegenstander aanvallend zo weinig voor dat Menzo rustig een atv-dag had kunnen opnemen. Misschien moet hij dat de komen de zondagen noodgedwongen wel doen, want naar aanleiding van de tv-beelden van het duel PSV-Ajax dreigt alsnog een schorsing voor de Ajax-doelman voor de overtre ding die hij destijds maakte op Wil ly van de Kerkhof. Hoe dan ook, Cruijff („dat is te belachelijk om over te praten; als ze dat gaan doen kunnen ze nog wel zes man schorsen als gevolg van die wedstrijd") kon het zich gisteren zelfs veroorloven tijdens het duel zijn hele achterhoede door elkaar te husselen en De Meer hel aanzien te geven van een scholen gemeenschap. Bij absentie van Ophof en Silooy (geschorst). Van Basten en Mühren (geblesseerd), trok de technisch di recteur een „blik jeugd" open. Met Desmond Gemerl als debutant in de basis. Riinink en de invallers Regtop en Arend Winter stond er op een gegeven moment wel een heel jong team in het veld, waarin vooral de laatste van zich deed spreken. Vermoedelijk meer uit balorigheid dan uit bewondering voor diens kwaliteiten scandeer den de supporters onmiddellijk na de wissel Rijkaard-Winter het "Arie. Arie". Het aardige was dat de 19-jarige middenvelder, die vo rig jaar nog bij een vierdeklasser uit Lelystad in de Al speelde, prompt scoorde. Aangezien alleen Bosman, met een fraaie omhaal, en Spelbos voor dié tijd hun keus hadden kunnen bepalen uil de voorraad mogelijk heden, werd pas vijf minuten voor het einde de honderdste goal actu eel. Die werd niet gevonden, maar Ajax leek naderhand toch goede zaken te hebben gedaan. PAUL DE TOMBE AMSTERDAM (ANP) - Tijdens de voetbalwedstrijd Ajax-FC Utrecht heeft de Amsterdamse politie gisteren drie supporters van Utrecht aangehouden. De drie hadden volgens de politie met ste nen en een rookbommetje gegooid naar Ajax-supporters, aldus een woordvoerder van de politie. Tijdens de wedstrijd werden door de politie video-opnamen ge maakt van de tribunes. Toen tijdens de eerste helft van de wed strijd wat rumoer ontstond in vak O, het vak van de Utrecht-sup porters, kon de politie aan de hand van die video-opname later de drie aanhouden. Volgens de woorvoerder werkt de video, waarmee gisteren voor het eerst officieel werd gewerkt door de politie, perfect. DEN HAAG (ANP) - MVV heeft te gen Heracles de laatste strohalm voor het behoud van het verblijf ii de eredivisie gegrepen. De Lim burgers kregen veel kansen n benutten er pas twee minuten tijd een door Thai. Roda JC hielp zijn streekgenoot een handje door Excelsior met 1-0 te verslaan. De Limburgers speelden laf voetbal i Rotterdam. Een eigen doelpunt van Van Tour en uitstekend werk van doelman Nederburgh bezorg de de ploeg uit Kerkrade - tegen de verhouding in - de winst. Bij AZ'67-VVV waren twee machteloze voorhoeden aan werk. De ontmoeting eindigde dan ook zoals begonnen: 0-0. Meer doelpunten zagen de 5000 toe schouwers bij Fortuna - Haarlem. De Limburgers wonnen met 4-C door treffers van Linford (2), Evers en Hoyer. Een minuut voor tijd be zorgde amateur Ellerman Sparta de winst op Go Ahead Eagles: 2-1. De Rotterdammers kregen daar mee na een zeer matig duel te veel. Lengkeek had Sparta drie minuten voor de rust op 1-0 gebracht. Smit zorgde in de 61e minuut voor FC Den Bosch verstevigde zijn vierde plaats door in Nijmegen met 2-1 van NEC te winnen. De Bra banders moesten eerst een achter stand, Frans Janssen had na 17 rr nuten voor 1-0 gezorgd, wegwe ken voordat de winst een feit wer De Bossche doelpunten kwamen van Scholten (22) en Gillhaus (69). Eerste divisie FC Den Haag lijkt steeds mei te stevenen op rechstreekse pro motie naar de eredivisie. Niet al leen wint de ploeg van trainer Rob Baan nog steeds, de concurrentie helpt een aardig handje mee door punten te verliezen. SVV was teren niet opgewasen tegen de Haagse ploeg. Schellevis, Danen en Boere scoorden voor de thuis club. Sonneville was de enige die daadwerkelijk iets terug deed. In Zwolle hield NAC PEC Zwolle op 1-1. De Bredase ploeg kwam door Van Helmond na 26 minuten op 0- 1. Van Buuren zorgde vlak voor rust voor de eindstand. Ook de nummer drie op de lijst, Willem 2, verloor een punt. In eigen huis kwam de ploeg tegen Volendam niet verder dan 1-1. Maddock voor de gastheren en Böckling zorgden voor de treffers. Henk Nienhuis wond zich bij het duel tussen Helmond Sport en zijn verenigng Veendam behoorlijk op over de leiding van arbiter Van Vliet. Zeven minuten voor het ein de werd het de leidsman te gortig. Hij stuurde Nienhuis de dug-out uit. PSV haalt 'baldadige supporter' weer terug EINDHOVEN (GPD) - De vori ge week als NAC-supporter gearresteerde Willem II-speler Henk Vos wordt door PSV te ruggehaald naar Eindhoven. De 17-jarige spits werd eerst aangezien voor een baldadige supporter en weer op vrije voe ten sloeg hij als invaller bij Wil lem II-NAC zijn tegenstander Van den Dungen een gebroken neus. Vos was door PSV uitge leend aan de Tilburgse eerste- divisieclub. Manager Hans Kraay ver wacht dat Vos voor de rest van de competitie geschorst wordt en vindt het niet reëel dat Wil lem II huurprijs en salaris moet opbrengen zonder dat van Vos gebruik gemaakt kan worden. ADVERTENTIE EINDHOVEN (GPD) - In drie op eenvolgende thuiswedstrijden te gen NEC. FC Twente en FC VVV en de uitwedstrijd tegen Heracles wilde FC Groningen het gat slaan met de concurrenten voor de vier de plaats, bij bekerwinst van Ajax recht gevend op de tweede UEFA- Cup-positie. Van het bezoek aan de aanstaande landskampioen PSV. met 1-6 de enige ploeg die in Gro ningen dit seizoen beide punten pakte, werd geen rendement ver wacht. Berger hield niet eens een tacti sche bepreking. „Zorgen dal er geen gele kaarten vallen, vrijuit voetballen", luidde de mini-op drachten. Dal legen PSV toch een punt bijgeschreven mocht worden was een gevolg van het razendsnel in de steek laten van die uitgangs punten. De Einrlhovense ploeg - zonder Michel Valke (zondag uit tegen FC VVV hersteld) en Frank Arnesen (afgeschreven voor de in terland Bulgarije-Denemarken, zondag we) in Venlo) - kon op nieuw zijn draai moeizaam vinden en toen FC Groningen dat begreep, werd vrijuit spelen vertaald in alle dek en met man en macht hel schip drijvend te ENSCHEDE (GPD) - Hoewel het resultaat, een ruime 4-0-overwin ning bij FC Twente, anders doet vermoeden, lijkt het erop dal hel seizoen voor Fcycnoord na de ople ving tegen Ajax echt voorbij is. De Rotterdamse formatie, die aan van kelijk bereid leek om echt te knok ken voor een tweede plaats op de ranglijst, vond het in hel Diekman stadion aanvankelijk allemaal wel best en kreeg na de rust de winst op een presenteerblaadje. Hel was voornamelijk te danken aan de of fensieve zwakte van de Enschede- se ploeg - die vier geblesseerde aanvallers in de ziekenboeg heeft zitten - dat hel elftal van Ab Falie niet al voor rust op achterstand kwam. Toen niemand minder dan Johnny Rep in de 52e minuut voor Feyenoord de openingstreffer scoorde, stortte FC Twente ineens als een kaailenhuis in elkaar en mocht Feyenoord zich uitleven Voornamelijk door een allesbe halve professionale instelling van de Rotterdamse ploeg leek FC Twente lange tijd hard op weg naar de eerste echte stunt in deze com petitie. De ploeg van trainer Fritz Korbach, die dit seizoen al tien spelers op de operatietafel heeft gehad, was er alles aan gelegen om het thuispubliek een verrassing voor te schotelen maar ging ten on der aan eigen onmacht. Met Paus en Ten Caat wist de ploeg uil En schede niet veel meer dan een tweede-rangs aanval in het strijd perk te werpen en de rekening daarvoor kreeg het na de hervat ting gepresenteerd Daarbij had de toch al gehandi capte ploeg uit hel Dickmansla- dion wel de poeh dat scheidsrech ter Mulder een zuivere strafschop (overtreding van Duut tegen de doorgebroken Ten Caat) bij een 0- 0 stand door de vingers zag en dat centrumspits Paus staande op de doellijn een unieke mogelijkheid miste. „Dat heb je als je in de hoek zit waar de klappen vallen", zei trainer Fritz Korbach naderhand, „maar daarover wil ik niet zeuren. Wc hebben gewoon niet 4 0 verin ren en dan kun je het beste je mond houden". Na de fraaie openingstreffer van Johnny Rep liep Feyenoord dc ploeg uit het Dickmanstadion in derdaad aan alle kanten voorbij, inaar daar stond wel tegenover dal de beste kansen ook na rust aan vankelijk voor FC Twente waren Nadat de Enschcdeers die echter op kinderlijk eenvoudige wijze hadden laten liggen en dc Rotter dammers hun tweede echte kans in de wedstrijd (in de eerste helft had Ling in riante positie al eens huizchoog over geknald) wel wis ten te benutten, was het voor de objectieve toeschouwers meteen gedaan met de pret. Via Tahamala. invaller Enkscn, en Barcndse werd het uiteindelijk 4-0. Een score die doet vermoeden dat Feyenoord nog zonder Been, Wijnstekers en Sorensen, welke laatste tot cn- thiousiasme van het enigszins sceptische Ensehedese publiek kort voor lijd nog even mocht op draven inderdaad nog een klein beetje op een topclub lijkt. hens a probcre houden. In de eerste helft verscheen de noordelijke subtopper nog een en kele keer voor het doel van Hans van Brcukelen, dc tweede helft had de PSV-sluitposl in een luie stoel kunnen doorbrengen. Dc lijstaanvoerder sloof in een hoog tempo richting Storm, op zoek naar Rob McDonald, llalvar Thorc- sen en later ook Ruud Gullit in hel centrum van de aanval. De Eindho- venaren troffen hel niet dal juist daar de sterkste Groningers ston den, een zeer betrouwbare doel man Jacques Storm, een ijzcrsler- ke voorstopper John de Wolf en een voortreffelijke Adrie van Tig- gelen. Hij zou de ster van het veld geworden zijn als bij de andere partij niet Ruud Gullit gelopen had. Dc international bckampte FC Groningen in de eerste helft vrijwel in zijn centje, pas na tien minuten in de tweede periode kreeg hij steun, nog nauwelijks yan zijn ploeggenoten maar wel van dc 19.000 ongeduldig gewor den toeschouwers. Grenzen Als je voetballend de tegenstan der niet kunt verslaan dan moet het op karakter, dan moet er ge knokt worden. Vorig seizoen had den de Brabanders moeite met die omschakeling, maar sinds Jan Heintze (hij heeft een vierjarig con tract getekend) is ingepast en Eric Gereis op dc loonlijst prijkt, is dat veranderd. Dc Belg voelbaldb slecht, maar ging na dc zoveelste foutieve pass voor in dc strijd. Dc grenzen van het toelaatbare wer den daarbij door hem overschre den, aanslagen op de benen van Roossien en Huizingh en het weg duwen, wegslaan, van tegenstan ders hadden hem enkele gele kaar ten en dus rood moeten opleveren. Een mening die PSV-managcr Hans Kraay niet deelde. „Gereis is een echte prof. hij steekt het sta dion in de brand, maar zijn tegen stander uit dc wedstrijd schoppen doet hij niet". En ook De Vrieze. na 22 minuten gepromoveerd van grensrechter tol fluitist (Cees Bak ker viel met een spierblessure uit) vond dat de grens niet overschre den werd. Hij had zich overigens in de eerste helft in een positie gema- reerd die hem weinig anders ïiiiet. Na een klein kwartier werd de ebt van Jlan Berger („Zorgen geen gele kaart krijgt") ver dooi Mark Verkuyl. Hij haal- Ue 1 lene van der Gijp onderuit en kreeg het gekleurde karton voorge houden. Een kwartier later greep de Groningse verdediger de vrij dag 25 jaar geworden Van der Gijp bij het shirt. De Vrieze maakte de beweging naar de borstzak, maar toen hij door vijf spelers van Gro ningen besprongen werd, zette hij niet door en hield hij het bij een vermaning. Boekhouding Die van weinig persoonlijkheid getuigende houding brak de inval ler-scheidsrechter op in het ver volg. Dc ervaren Gereis voelde dat aan en ging ver in zijn poging het publick als twaalfde man achter de ploeg te krijgen. Met het risico weer tegen een forse boete op te lopen trok Groningen-lrainer Han Berger ten strijde tegen de arbitra ge. „Klassc-justilie, Verkuyl krijgt bij zijn eerste overtreding geel. Ge reis mag alles. Hem neem ik dal niet kwalijk, wel dc scheidsrechter die uiteindelijk de grenzen van het toelaatbare bepaalt". Ook Hans Kraay had aanmerkin gen op de leiding. Niet eens op De Vrieze, die er in het verleden toch voor zorgde dat zijn zoon voor 24 wedstrijden geschorst werd, maar op Cees Bakker. Toen Mark Ver kuyl bestraft werd met zijn gele kaart schoot Rob MacDonald de toegekende vrije trap in de boven hoek. Een treffer die geen genade vond bij dc scheidsrechter. Bij het begin van de competitie is in een poging hel aantal dode momenten in een wedstrijd te beperken de af spraak gemaakt dat bij vrije trap pen niet op het fluitje van de scheidsrechter gewacht hoeft te worden, maar tegen het einde van de punlenslrijd weel niemand nog van het beslaan van die richtlijn aan de arbiters af. Bakker was het geel van Verkuyl aan het bijschrij ven loen PSV's Engelse spits met links uithaalde. „Wordt die goal af gekeurd oindat de scheidsrechter zijn boekhouding nog niet bijge werkt heefV'. mopperde Kraay. Het bleek dc enige bres die in dc Groningese muur geschoten werd. De vervanging van René van der Gijp (blessure) door Ernie Brandts zorgde dal dc onbetwiste uitblin ker Ruud Gullit nog frequenter naar voren trok. Iels wat FC Gro ningen in het geheel niet meer deed. Weg is weg. een weinig posi tieve speelwijze die in maart uil te gen Ajax door een laat doelpunt van Gerald Vanenburg geen punt opleverde, maar die in Eindhoven een onverwacht punt bracht. Hèt moment waar iedere sporter voor vecht. De overwinning, via een prima samenspel in het team, het uitschakelen van de tegenstander of het overtreffen van jezelf. Zijn moment, ons verhaal. Onze journalisten zijn erbij. Alert op een goed verslag van de wedstrijd, alert op de ontwikkelingen in de sport, alert op de achtergronden die zo bepalend zijn voor een topprestatie. Als u niets wilt missen neem dan 'n abonnement. Gewoon even de bon invullen en opsturen naar het Leidsch Dagblad, Antwoordnummer 10050, 2300 VB Leiden of bel 071-144941. Ja, Ik wil uw krant. 7 weken op proef voor 25,- Kwartaalabonnement 67.45 Ik krijg hem eerst twee weken gratis Naam Adres Postcode (B7)

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 14