Alex Blanchard: Tk kwam kracht te kort' Een aanwinst voor uw collectie IJshockeyploeg op rand afgrond Leiden in zaal maar net onderuit (3-4) tegen Oranje Derde onbeslist voor Europees bokskampioen Dammers eisen warmte Na pak slaag van Zwitserland Leconte haakt af in Ahoy- tennistoernooi DONDERDAG 27 MAART 1986 SPORT PAGINA 21 VOORHOUT Het Leids zaal voetbalteam heeft de nationale ploeg gisteravond in een saai duel goed party weten te geven, al ging Oranje na drie keer 25 minuten spelen wel met de winst strijken: 3-4. Leiden-coach Jan Schoen toon de zich na afloop een tevreden mens: „Ik vind het een prima pres tatie. Ga maar na, drie van mijn spelers deden bij de tegenstander mee en daarnaast miste ik ook nog de geblesseerde Huug Aandewiel". Het talrijke publiek werd daar door in feite de grote verliezer. Oranje, met 'Leidenaars' Hans van Leeuwen, Mario Faber en Wim Bouckaert, werd goed van de bal gehouden en kreeg door de strakke dekking geen ruimte om in het ei gen spelletje te komen. Leiden kon aanvallend ook geen vuist maken, het gemis van de uitgeleende 'ka- s daar niet vreemd aan. AMSTERDAM Voor de derde achtereenvolgende keer is Alex Blanchard er niet in geslaagd om een bokspartij op zijn naam te schrijven. Weigerde een jaar geleden de Fransman Richard Caramanolis het hoofd te buigen voor de regerend Europees kampioen en wist enkele maanden terug de Engelsman Dennis Andries van geen wijken, gis teravond in de Amsterdamse Edenhal bevocht ook Tarmo Uusivirta uit Finland een onbeslist tegen Blanchard. Het Nederlands team nam in de eerste speelperiode met 0-2 de lei ding, maar Leiden wist na de pauze de zaken weer recht te trekken. De Menken-spelers Ruud Alkemade en Piet Alders scoorden kort na el kaar. Haps van Leeuwen, in de competitie uitkomend voor Bax, en Jeffrey Foree bezorgden Oranje Aanval op het Leidse doel. Mario Faber m) volgt gespannen de bal. nog voor de tweede spelonderbre- king andermaal een voorsprong: 2- 4. In de laatste periode viel er nog maar weinig te genieten. Leiden scoorde nog éénmaal en bepaalde door de treffer van Bennie de Roo (Zwarte Wolf) de eindstand op 3-4. loerder op de avond verloor het nog in de kinderschoenen staande Leidse jeugdteam van Bax met 2-4. Menken Landbouw verloor zijn, competitieduel tegen FC Lisse met UTRECHT (ANP) - De twee internationale grootmeesters Jannes van der Wal en Rob Clerc hebben in de tweede ronde van het nationëal damkam pioenschap hun eerste overwinning behaald. Van der Wal versloeg stad genoot Rob Geurtsen en Clerc boekte zijn winst in het duel met clubge noot Geert van Aalten. Doordat Hans Vermin de uitgestelde partij tegen Jeroen Goudt in winst omzette, wordt na twee ronden de ranglijst door vier spelers aangevoerd. Debutant Rob Geurtsen is de enige speler zon der punten. Nog vóór de ronde begon, werd de organisatie een petitie door de spe lers overhandigd. Daarin eisten zij voor de vierde ronde - de derde ronde wordt vandaag niet in de Domtoren maar elders in Utrecht gespeeld - een andere speelaccommodatie. De Egmbndkapel in de Domtoren werd van wege de kou als ongeschikt beoordeeld. Indien deze problemen niet zou den worden opgelost, dreigen zij niet meer te spelen. Het verschil tussen deze en de twee vorige partijen was dat in de hoofdstad de Europese titel niet op het spel stond. Een tweede onder scheid was dat Alex Blanchard dit maal erg goed wegkwam met een remise. Jurylid Meijer hield het zelfs op Uusivirta als winnaar (97- 96), maar omdat de twee andere rechtsprekers, Schulein en Adriaanse, er niet uitkwamen (bei den 96-96) ontsnapte de Nederlan der aan de tweede nederlaag in zijn loopbaan. „Het is moeilijker om aan de top te blijven, dan om er te komen", haalde de op twee plaatsen fiks aan zijn linkerwenkbrauw gehavende Blanchard een versleten waarheid aan. De kampioen, die mits gene zen van zijn blessures vóór 11 mei verplicht is zijn verworven status tegen de West-Berlijner Rolf Roc- chigiani op het spel te zetten, zei begrip op te kunnen brengen voor het fluitconcert dat hem na afloop teisterde. „Aanvankelijk bokste ik aardig, maar halverwege kwam ik kracht te kort. Bovendien heeft die oog- blessure me nogal parten gespeeld. In de achtste ronde zag ik zelfs niets met m'n linkeroog. Die won den liep ik op door kopstoten, niet door stoten. Ik snap niet dat de scheidsrechter daar niet tegen op trad". Blanchard voegde daar overi gerts onmiddellijk aan toe dat Uu sivirta een 'moedige en goeie' par tij had gebokst. De Amsterdammer heeft zich de slijtageslag vrijwillig op de hals gehaald. „Ik wilde nu eens een goeie warming-up voor EINDHOVEN (GPD) - De bizarre overwinningen van Joegoslavië (4- 1) en Frankrijk (6-1) op achtereen volgens Italië en Oostenrijk heb ben het Nederlands ijshockeyteam tijdens het WK voor B-landen in Eindhoven op de rand van cTe af grond gebracht. Immers: Oranje verloor gisteravond tegen het op de titel afstevende Zwitserland zijn vierde duel in successie met ramp zalige cijfers: 11-3. Nederland klop te de Helveten op het vorige WK nota bene nog met 6-2. De ploeg van coach Cliff Stewart staat in de poule nu laatste met twee punten en dient minimaal van Italië (vrijdag) of Oostenrijk (zaterdag het slotduel van het WK) in winst om te zetten om voor ei gen morrende aanhang niet uit de B-groep te knikkeren. Als Neder land de komende twee dagen een paar puntjes verovert zijn de per spectieven om in de B-groep te blijven nog niet rooskleurig. De als zwakke broeders aangemerkte lan den Joegoslavië en Frankrijk lij ken plotseling op drift geraakt. Bij aanvoerder Ron Berteling en zijn ploegmaten is daar na de afstraf fing van Zwitserland weinig zicht op. Trainer Cliff Stewart en tech nisch directeur Dummy Smit zit ten met de handen in het haar, de spelers ook. Feitelijk is iedereen moe van het geschuif in posities en lijnen. Bijna de gehele selectie is inmiddels op het ijs geweestmet telkens hetzelfde beroerde resul taat als gevolg. Tegen Zwitserland stond Rob Polman Tuin van Heerenveen als derde doelman in de basis. Hij schaatste met gebogen hoofd naar de reservebank, nadat Dekumbis de Zwitsers in de negende minuut van de tweede periode op 8-2 had gebracht. Jan Bruysten (Nijmegen) verving Polman Tuin. De aanvan kelijk uit de gratie gevallen verde diger Rob van Steen (Geleen), die had gedreigd naar huis te gaan, was al in het eerste verdedigings- blok verschenen. Door deze manoeuvres nam de onrust louter toe. De wanorde bij Nederland was deze keer niet al leen ontstaan door een drukke be zetting op de strafbank, maar door Zwitserse doelpunten, die erg vroeg vielen. Zo scoorde Lühti, de centrumaanvaller uit de sterke eer ste lijn, al na negen seconden uit een face-off, hetgeen zelden ge schiedt in het Ijshockey. Nederland hervond zijn zelfver trouwen slechts even, in de tweede periode toen de tweede lijn be hoorlijk draaide scoorde aanvoer der Ron Berteling (Amsterdam) 1- 3. Voor Zwitserland was dit geen aanleiding tot paniek. In hoog tem po vonden de spelers elkaar blin delings, zoals dat in de betere Oost bloklanden ook gebeurt en de doelpuntenmachine stopte pas by Een dreun voor Oranje, maar Ste wart probeerde de moed erin te houden. „Hoe penibel onze positie op dit moment ook is, als Frankrijk van Oostenrijk kan winnen en Joe goslavië van Italië hoeven wij de moed niet op te geven. Maar echt lekker staan we er natuurlijk niet voor. Ons doelsaldo heeft ook al een fikse knauw opgelopen". WK B-groep. Vijfde ronde: Joegoslavië- Italië 4-1, Frankrijk-Oostenrijk 6-1, Ja pan-Oost Duitsland 3-4. Zwitserland - Nederland 11-3 (3-1, 6-2, 2-0). 0.09 Alfred Lühti 1-0,10.10 Marcel Bürtschi 2-0,11.08 Jörg Eberle 3-0.17.39 Ron Berte ling 3-1, 20.32 Jakob Kölliker 4-1, 23.23 Bartschi 5-1, 25.51 Eberle 6-1, 26.24 Bennie (Tsj), geassisteerd doorTaticek (Tsj) en Iva- nov (Bul). Toeschouwers: 2300. Strafminu- ten: Nederland 14, Zwitserland 10. Stand: 1. Zwitserland 5-10, 33-13, 2. Oost- Duitsland 5-6, 20-17, 3. Italië 5-6, 13-12, 4. Oostenrijk 5-4, 16-17, 5. Frankrijk 5-4, 18- 20, 6. Japan 5-4 13-15, 7. Joegoslavië 5-4, 17-21. 8. Nederland 5-2. 17-27. Grand Prix-toernooi in Rotterdam. Enkel spel, eerste ronde: Guy Forget (Fra)-Wolf- gang Popp (Wdl) 64, 6-3, Jacob Hlasek (Zwi)-Slobodan Zivojinovic (Joe) 7-6 (7-2), 6-2, Peter Lundgren (Zwe)-Matt Mitchell (VS) 7-5, 6-1. Tweede ronde: Tomas Smid (Tsj)-Vyay Amritny 6-4, 7-6 (7-4), Joakim Nyström (Zwe)-Brian Teacher (VSt) 6-3, 7- 5, Anders Jarryd (Zwe)-Heinz Günthardt (Zwi) 6-3, 6-4, Wojtek Fibak (Pol)-Libor Pi- mek (Tsj) 7-5, 6-3. Vandenhaute (Bel) op 1,07; 6. Adri van der Poel op 1,08; 7. Fignon op 1,14; 8. Alan Pei- per (Aus) op 1,20; 9. Nüdam op 1,23; 10. Ni co Emonds (Bel) op 1,31. Ronde van de Pyreneeën. Eerste etappe is; 1. Charly Mottet (Fra), 193 kilometer van Cahors naar Auch in 5 uur 37 minuten en 12 seconden, met tijdsvergoeding 5.37.02, 2. Stephan Joho (Zwi) 5.37.12, met tijdsver goeding 5.37.06, 3. Francis Castaing (Fra) 5.37.12, met tijdsvergoeding 5.37.08, 4. Americo Silva 5.37.12, 5. Flip Vandenbran- Palmer 1-1, Van der Wal-Geurtsen 2-0, Van der Borst-Oudshoorn 1-1, Clerc-Van Aalten 2-0, Meijer-Jansen 1-1. (Bel)-Kortsjnoi (Zwi) afgebroken, Karpov (Sov)-Van der Wiel (Ned) l-2>/z, Seirawan (VSt)-Romanisjin (Sov) Vi-Vi. Zapata (Col)- Timman (Ned) afgebroken, Miles (Eng)- Torre (Phi) tfc-VL Stand: 1. Kortsjnoi 2'A pnt 1 afgebroken partij, 2. Romanisjin 2xh, 3. Miles 2 pnt 1 afg, 4 Ljubojevic, Seirawan, Van der Wiel n Torre 2 pnt. 8. Timman V/z 2 afg, 9. Driedaagse van De Panne. Tweede etappe, van Herzele naar De Panne over 211 kilo meter. 1. Jef Lieckens (Bel) 6 uur 50 minu ten en 30 seconden; 2. Eric Vanderaerden (Bel); 3. Jean-Paul van Poppel (Ned); 4. Ed dy Planckaert (Bel); 5. Sean Kelly (Ier); 6. KARLSRUHE (ANP) De Neder landse amateurbokser Arnold Vanderlijde heeft gisteravond in Karlsruhe de finale van het Inter- cup-toernooi bereikt. De Lim burgse zwaargewicht versloeg in de Westduitse stad in de halve- eindstrijd de Joegoslaaf Branko Kovacevic op punten: 5-0. In de fi nale treft Vanderlijde, de winnaar van het brons bij de Olympische Spelen van Los Angeles, de Cu baan Ventura Donatin, die in Pforzheim te sterk was voor de Egyptenaar Khaled. Simply Red/Picture Book Rob de Nijs/Pur Sang Clannad/Macalla Rolling Stones/Dirty Work Madonna/Like A Virgin Matt Bianco/Matt Bianco Talk Talk/The Colour Of Spring (Cassette I) Haarlemmerstraat 66 LEIDEN Tel: 071-121980. een titelgevecht, ik heb myn mana ger Ruhling gevraagd om een ster ke man uit te nodigen. Het publiek, de pers, ikzelf, we snakten ernaar. Ruhling heeft me ook gewaar schuwd: dit zou een topper zijn". Uusivirta, die als amateur een prachtige staat van dienst heeft op gebouwd (goud op een EK, zilver op een wereldkampioenschap) en ook als professional zijn mannetje staat (dertien partijen, tien over winningen), bleef tegen Blanchard dan ook kaarsrecht overeind. De Nederlander trok in de eerste drie ronden het voordeel weliswaar naar zich toe, maar werkte zich in de nesten toen de Fin zijn strijdwij ze aanpaste. Uusivirta zocht het lijf-aan-lijf-gevecht en de mislukte partij in Londen tegen Andries had al eerder uitgewezen dat Blan chard het antwoord schuldig moet blijven op dergelijke foefjes. „Deze avond heeft m'n zelfver trouwen flink opgekrikt", ver klaarde toeschouwer Rocchigiani, ook al klein van stuk en een knok ker van nature. De Westduitse uit dager gaf zijn ogen vooral goed de kost in de laatste drie ronden, toen de conditioneel niet stuk te krijgen Uusivirta aan de overwinning mocht ruiken. In de tiende en laat ste ronde ging Blanchard zelfs door de knieën na een linkse hoek, die hem op acht tellen rust kwam te staan. „Ik concentreerde me op zijn rechtse", haalde Blanchard zich het bijna fatale moment voor de geest, „ik was volkomen verrast door die linkse, ik zag 'm niet aan komen". Het seizoen heeft voor Blan chard vermoedelijk nog één party in petto. Als de twee winkelhaken onder de wenkbrauw voorspoedig genezen, dan staat het titelgevecht tegen Rocchigiani op 28 april op de agenda. Of de lange halfzwaarge- wicht ingaat op de bedekte uitno diging van wereldkampioen (WBA-versie) Marvin Johnson is de vraag. „Het gaat om de poen. Staat het geld me aan, dan zeg ik 'ja', anders ga ik door als Europees kampioen. Ik ben geen liefhebber meer, maar een prof', zegt Blan chard, die in deze vorm eigenlijk niets te zoeken heeft in de ring te gen de sterke zwarte Amerikaan. ROTTERDAM (GPD/ANP) - Het niveau mag dan niet altijd even hoog zyn, toch heeft het publiek tydens het dertiende tennistoer nooi van Rotterdam weinig reden tot klagen. Mede door de zeer trage speelvloer in de Ahoy-hal krijgen de toeschouwers in elk geval kwantitatief gezien waar voor hun geld. Maar liefst negen van de zes tien partijen, die tijdens de eerste ronde werden afgewerkt, besloe gen drie sets en er waren boven dien al zeven tie-breaks te zien. Wel een tegenvaller betekende het afhaken van de kleurrijke Hen ri Leconte voor het enkelspel. De als zesde geplaatste Fransman, die van de organisatie een 'wilde kaart' had gekregen, bleek gisterochtend weer zoveel last te hebben van de geelzucht waar hij al sinds de Mas ters begin dit jaar mee kampt, dat spelen onmogelijk was. Leconte had eerder wel gedubbeld met Evernden en verloren van het kop pel Dyke-Masur. Omdat Matt Mitchell, die in het kwalificatietoernooi reeds in de eerste ronde werd uitgeschakeld door Amos Mansdorf, zich als eni ge zogeheten 'lucky loser' bij de or ganisatie aanmeldde, mocht hij Le- conte's plaats innemen. Het lever de de Amerikaan 'slechts' een ver liezerspremie van 2125 dollar op, want hij was niet opgewassen te gen Peter Lundgren. Waarmee van de zes Zweedse deelnemers aan het hoofdtoernooi tot dusverre alleen Jan Gunnars- son is gesneuveld. Gisteren plaat ste zowel Joakim Nyström als An ders Jarryd (respectievelijk derde en vierde geplaatst) zich reeds by de laatste acht. De eerste elimi neerde de enig overgebleven Ame rikaan Brian Teacher en Jarryd re kende vrij probleemloos af met Heinz Günthardt Ook de Fransman Guy Forget en de Pool Wotjek Fibak zegevierden. Ook Tomas Smid kwam verder, de meeste eer ging echter naar Vy- ay Amritny. De party tussen de In diër en de Tsjechoslowaak werd de mooiste van de eerste dagen. Amri tny speelde een technisch perfecte partij. Gebrek aan wedstrijdritme brak hem echter op. De Indiër speelde in Rotterdam zijn vyfde party in een half jaar. Filmopna men in de Verenigde Staten hiel den hem vyf maanden van de baan. Drie optredens in de strijd om de Davis-beker brachten hem ook niet het gewenste wedstrijdrit me bij. Smid heeft over vastheid en wedstrijden niet te klagen. Hy speelt ieder jaar zo'n 25 toernooien per jaar. Geen andere topper haalt dat aantal. Ook in andere opzich ten zyn de twee tegenpolen. Tegen het bijna strelen van de bal door Amritr^j, staat het krachtspel van Smid. Het bleek woensdag effi ciënter dan de technische demon stratie van Amritry.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 21