Haar design Yessica, haar modegevoel. Paulides coach Leiderdorp Leiden-jeugd naar Spanje Wielerzege Iieckens Verrassing Belgische bekerstrijd Quick Boys boekt winst AZC met vijf man in Oranje DEcouEcmim GEVOEL EN VERSTAND PAGINA 20 SPORT DONDERDAG 27 MAART 1986 LEIDEN - Peter Paulides wordt hof, nu nog coach van de vrouwen- men aan een vierdaags toernooi, met ingang van het nieuwe basket- ploeg van Lisse, in een vergevor- Leiden is ingedeeld in een zware balseizoen de trainer-coach van het derd stadium. Morgen volgt er een groep met thuisploeg Margrat Bas- eerste team van Leiderdorp. Pauli- afrondend gesprek. ket, het naburige UDR Pineda en des, ex-eredivisie speler van BS Peter Paulides vertrekt morgen- het Westduitse Rhöldorser. De Leiden, volgt in die functie Hans middag nog met de kadettenploeg wedstrijden worden tijdens het van Rooijen op. Bij Blitz zijn de on- van BS Leiden naar het Spaanse Paasweekeinde verspeeld en de fi- derhandelingen met Frans Broek- Margrat de Mar om daar deel te ne- nale is gepland op woensdag DE PANNE (ANP) - Jef Lieckens heeft gisteren de tweede etappe van de Belgische etappekoers de Driedaagse van De Panne gewon nen. De sterke Belg versloeg in de pelotonsprint zijn landgenoot Eric Vanderaerden, die zijn leiderstrui behield. De Nederlander Jean- Paul van Poppel finishte in de 211 kilometer lange etappe van Herze- le naar De Panne als derde, voor Eddy Planckaert en Sean Kelly. In de eindsprint deed zich een valpartij voor, waarbij de Belgen Freddy Martens en Werner de Vos betrokken waren. De Vos brak het sleutelbeen. Charley Mottet won gisteren de eerste etappe van de Ronde van de Midi-Pyreneëen. Mottet was het snelst in de eindsprint in de straten j van Auch. Gilbert Duclos-Lassalle,1 die dinsdag de proloog over 4800 j meter had gewonnen, bleef leider j in het algemeen klassement. BRUSSEL (ANP) - Derde klasser Francsboraing heeft de halve fina les van het toernooi om de Belgi- sche voetbalbeker bereikt. In Se- raing speelde het clubje gister avond gelijk (0-0) na de wedstrijd op eigen veld met 1-0 te hebben ge wonnen. Met Francsboraing kwa men KV Mechelen, Cerkel Brugge en Club Brugge in de halve finale. Club Brugge heeft tegen Lierse verlenging nodig gehad om de laat- ste vier te halen. Na de normale I speeltijd leidde Club met 2-1, de j score die ook in Brugge, maar dan in het voordeel van Lierse, op het bord stond. In de verlenging scoor den de internationals Leo Vande- relst en Degryse voor Club. Beide ploegen eindigden het duel onvol ledig. De Franse international Pa- pin van Club en Frank Dauwen van Lierse werden van het veld ge- j stuurd. Voor rust nam Lierse door i Bosch een voorsprong, het sterke re Brugge slaagde er pas na rust in j de uitstekende Lierse-doelman Verlinden te passeren. Wellens maakte gelijk, Degryse zorgde voor de verlenging. KV Mechelen, succesrijker sinds Aad de Mos er werkt, raakte ook een man voortijdig kwijt, namelijk Erwin Koeman. Dat gebeurde toen Mechelen tegen Beerschot al met 2-0 leidde door doelpunten van Benfeld en Den Boer. Voor het Me- chelse tiental scoorde Den Boer j nog eens. Stuttgart speelt op 3 mei de fi nale van het Westduitse bekertoer- nooi tegen Bayern München, dat dinsdag met 2-0 bij Waldhof Mann heim had gewonnen. Stuttgart had 1 in eigen stadion voor 40.000 toe schouwers niet te veel moeite met Borussia Dortmund. Müller scoor de al vlug voor Stuttgart en vijf mi nuten na rust verdubbelde Klins- mann de voorsprong. Simmes scoorde tegen, maar in de laatste vijf minuten troffen Schlegel en Klinsmann nog doel voor de Stutt- garters. GORINCHEM - De landelijke jeugdploeg van Quick Boys heeft gisteravond een belang rijke zege geboekt in de uit wedstrijd tegen het Gorkumse Unitas. In de laatste minuut kregen de Katwijkers een straf schop toegewezen nadat Humphrey onderuit was ge haald. Kees Guyt vonniste Uni tas vanaf de stip: 0-1. Quick Boys, dat eerder enkele goede scoringskansen onbenut liet en een doelpunt afgekeurd zag worden, blijft door de overwin ning in de race om een plaats bij de eerste vijf. Die plaats is belangrijk om ook volgend jaar op het hoogste jeugdplan te kunnen acteren. avond. De ploeg keert volgende week zondag weer in Leiden terug. Peter Paulides ziet de trip var zijn jeugdige ploeg (de jongste spe ler is 13, de oudste 17 jaar) vooral als een leerproces. Een ding heb ben de Leidenaars reeds geleerd In de voorbije weken was de aan dacht dermate op Spanje gericht dat in de competitie de leidersposi tie door nederlagen tegen Wad dinxveejn en Leiderdorp op schle mielige wijze verloren ging. Het team bestaat uit Frank Altink, Ro bert van der Meer, Bas Hoving Martin Abtspoel. Jeroen Verwey Robert Roeloffs, Dennis van Kom mer, Ed Boom en Merco Pikaar. ALPHEN AAN DEN RIJN - De onttroonde landskampioen AZC is de belangrijkste leve rancier voor het Nederlands waterpoloteam. In de selectie van bondscoach George Geurt- sen zijn vijf Alphenaren opge nomen. Ook Zijl/LGB en HZC De Robben hebben met elk vier spelers een belangrijke in breng in het voorlopige Oranje. De volgende spelers werden geselecteerd: Misdorp, Noordegraaf, Piel- stroom, Van Winsen, Jansen (AZC), Stan en Mark van Bel- kum, Redegeld, Nieuwenburg (Zijl/LGB), Landeweerd, Hermsen, Bizot, Van Groen <HZC/De Robben), Van Es, Schoeman, Otto van Noort (VZC), Brinkman. De Vries, Holman (Het Ravijn), Nonne- kes (Rotterdam), Helmsing (Merwede) en Havekotte (Bran denburg). Gijsbert van der Leeden (AZC) kreeg eveneens een invi tatie voor Oranje, doch zegde om studieredenen af. Hij speelt wel voor jong Oranje. Daarvoor komen in eerste instanttie ook Brinkman, De Vries, Havekotte en Nieuwenburg in actie. Zij kunnen wel door Geurtsen op geroepen worden. Veel straffen betaald voetbal ZEIST (ANP) - De tuchtcommis- sie van de KNVB heeft negen spe lers een schorsing van een wed strijd opgelegd naar aanleiding van een derde of meerdere boeking. Het zijn: Steur (Volendam), Den Bakker (DS 79), Purvis en Jol (bei den FC Den Haag), allen wegens een derde boeking. Verder Ooster- veer (Telstar) en Portyk (Heeren veen), die afgelopen weekeinde respectievelijk hun vijfde en zesde gele kaart zagen. Een wedstrijd schorsing wegens een derde gele kaart was er voor de tweede elftalspelers: Ten Caat (Twente), Wallenburg (FC Utrecht) en Atteveld (Haarlem). fooie kleuren, bijzondere belijning 7opmerkelijke details, fijne stoffen. De stijl van het merk Yessica is exclusief en eigentijds. Een mooie collectie voorde modegevoelige vrouw op zoek naar een goed ontwerp, maar kritisch wat het prijskaartje betreft. u op de foto: Yessica jack De nieuwe parkastijl met mooie accenten op rug en schouders. Glansstof c Q met kreukeffekt. 38-42 IvJU." Yessica polo Wijde snit en in een kleurrijke keus. Q"7 Polyester/katoen. S-XL C. Yessica pantalon Met madras ruitdessin in drie geraffineerde kleurstellingen. Katoen/polyester. QQ 38-46 Oct" en nog meer in de winkel: Yessica broekrok In de nieuwe blue-denim look met in geweven kleurige ruit. Katoen/ QQ polyester. 38-44 Ovü? Yessica blouse Lang en blousend op heupband met strik. Glansdobby in wit en felle QQ kleuren. 38-44 OvJ, Yessica schoenen 'n Eigentijdse collectie in de nieuwste kleuren. Van 45 tot 65 gulden en in de maten 36-41.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 20