Verzet woonwagenbewoners tegen dwang bij verhuizing actief in vrije 'Overbezetters' Leids kamp bereid tot vrijblijvend overleg Open dag bij apotheken in Leiden en omgeving Bewoners willen geld stadsverwarming terug Lezers Schrijven PAGINA 4 LEIDEN WOENSDAG 26 MAART 1986 LEIDEN - Niet één bewo ner van het woonwagencen trum aan het Leidse Trek vaartplein laat zijn wagen wegslepen. Als het zover komt, belooft dat een ware veldslag te worden. De woonwagenbewoners wil len in alle vrijblijvendheid praten over een eventueel vertrek naar kleinere kampjes in onder meer Voorschoten, Noordwijk en Oegstgeest, maar van dwang mag geen sprake zijn. Die boodschap kregen gisteren zo wel burgemeester C. Goekoop van Leiden als de Katwijkse wethou der N. Parlevliet, die voorzitter is van het Woonwagenschap, heel duidelijk te horen. Alhoewel dat schap onlangs een brief aan de woonwagenbewoners afzwakte door er een passage over mogelijk wegslepen van woonwagens uit te schrappen, is de druk niet van de ketel. In een brief die de 'overbezetters' van het Leidse centrum vrijdag ontvingen is nameUjk blijven staan dat de bewoners een andere stand plaats elders in de regio "noodge dwongen zullen moeten accepte ren". En daarin lezen de bewoners weer de dwang die zij zo resoluut van de hand wijzen en waarvan zij dachten dat die nu van de baan was. Vandaar dat zij gisterochtend in groten getale op de stoep ston den bij burgemeester Goekoop en gisteravond bij wethouder Parle vliet. Doel van de beide bijeenkom sten was de keiharde toezegging te krijgen dat er niet zal worden ge sleept en dat partijen in alle rust met elkaar kunnen praten over een vrijwillig vertrek van een aantal woonwagenbewoners naar andere kampjes. Daarbij mag wegslepen niet als een stok achter de deur staan. Maar zover kwam het niet. Burgemeester Goekoop stuurde de bewoners door naar wethouder Parlevliet die op zijn beurt de be woners in 'Het Witte Huis' in Oegstgeest een nieuw gesprek aan bood waarbij zowel vertegenwoor digers van het Woonwagenschap als van de gemeente Leiden aan wezig zullen zijn. Opening Daarmee namen de woonwagen bewoners gisteravond voorlopig genoegen. Woordvoerder Bruno van Veen noemt dat nieuwe ge sprek een kleine opening: "In ieder geval zitten dan alle partijen eens een keertje bij elkaar. Nu worden we steeds van de gemeente Leiden naar het Woonwagenschap ge stuurd en omgekeerd". Dat ge sprek zal in de eerste helft van april plaatshebben. LEIDEN - Leiden, Voorschoten en Leiderdorp staan zaterdag 12 april in het teken van de apo theek. Twaalf apothekers in deze drie gemeenten houden een open dag, waarop het publiek een kijkje kan nemen in de keu ken van het apotheek wezen. Aanleiding voor het organise ren van de open dag is dat bij het publiek doorgaans weinig be kend is oVer het werk dat in een apotheek wordt verricht - wat de organisatoren overigens niet vreemd vinden gezien het feit dat de meeste mensen niet ver der komen dan de wachtruimte. In de twaalf deelnemende apo theken is 12 april onder meer te zien hoe medicijnen (zalf, zetpil len, capsules) worden gemaakt. Op het woonwagenkamp dat door de gemeenten Katwijk en Noordwijk is ingericht zijn momenteel al zes ondergebracht. Een woordvoerder van het woonwagenschap verwacht dat binnen tien dagen alle ge: vijftien plaatsen bezet zullen zijn. De gemeenteraad van Leiden moest secretaris J. Sommeling van heeft onlangs uitgesproken dat er het woonwagenschap een tik ïn- niet gedwongen mag worden ge- casseren van een bewoonster. En sleept. Als de raad bij dat stand- ook gisteren laaiden de emoties punt blijft, dan is er een kans dat hoog op. Herhaalde malen werd de kleinere kampjes niet volko- een verband gelegd met de Tweede men. En die ontwikkeling wenst Wereldoorlog waarin ook mensen het Woonwagenschap niet. Die verplicht werden naar elders te kampjes zijn niet voor niets ge- vertrekken, bouwd en bovendien staat in de "Wij zijn Leidenaars en willen Woonwagenwet dat ze er moeten daar blijven wonen", was een van komen. Ook staat in die Wet dat de overduidelijke uitspraken. En het grote Leidse kamp moet wor- natuurlijk volgde daarop een ver den ingekrompen tot maximaal 41 gelijking met de vrouw van burge standplaatsen. Als Leiden die plan- meester Goekoop die in Amster nen tegenhoudt door niet mee te dam is blijven wonen: "Als ze werken aan gedwongen wegsle- wil, heeft ze groot gelijk. Maar pen, zou de rijksoverheid die ge- slepen haar dan toch ook met naar Wim Dijkman) meente weieens de rekening daar- Leiden?". Aan het adres van Parie van kunnen presenteren. Volgens vliet: "Zullen we u en uw gezin Parevliet is gedwongen wegslepen morgenochtend vroeg ook even uitgesloten als Leiden daaraan niet naar Drente brengen?" wil meewerken. De bewoners van het Leidse een- De Katwijkse wethouder presen- trum zouden minder moeite heb- teerde zich gisteren als een bood- ben met een verhuizing néar een schappepjongen, die met de uit- ander kamp m de gemeente Lei voering van een door de Tweede den. Maar dat komt er niet. Toch is Kamer aangenomen wet is belast, een aantal inmiddels naar Noord- "Wij kunnen geen kant meer op. wijk vertrokken. Volgens de bewo- De aanleg van kleinere kampjes is ners is dat ook onder dwang ge- al jaren vertraagd. Als op korte ter- beurd, want zij gingen er vanuit mijn geen uitvoering wordt gege ven aan de Woonwagenwet, drei gen maatregelen van de kant van de rijksoverheid". En met die uit spraak illustreerde hij nogmaals dat gedwongen wegslepen nog steeds als een stok achter de deur staat. Die mogelijkheid trok hij gis teravond ook niet in. "Ik wil met u praten binnen de onderhande lingsruimte die de Woonwagenwet toelaat. Maar dat het Leidse kamp dat er op den duur niet aan wegsle pen zou zijn te ontkomen. Boven dien kregen jonge stellen geen nieuwe wagen in Leiden, maar wel - op basis van huurkoop - in Noord wijk. Hoe tegenstrijdig trouwens, de woonwagenbewoners die gisteren naar Noordwijk wensten te ver trekken, mochten dat niet. De woonwagens waren te breed. De diepladers waarop de wagens wa ren geplaatst hadden maar vergun ning voor vervoer tot 3,50 meter. Dik een halve meter te weinig voor dat de soms meer dan vier meter brede woonwagens. De rijkspolitie, die het vervoer moest begeleiden, ver bood het transport. Afgelopen nacht mochten de vrachtwagens na veel heen-en- weer-getelefoneer toch vertrekken. Wie schuldig is aan die vertraging? Volgens de bewoners het Woonwa genschap dat de vervoerder heeft ingeschakeld en een te geringe breedte van de wagens heeft opge geven. Volgens Parlevliet had de vervoerder zelf voor de goede ver gunningen moeten zorgen. Emoties De mogelijke gedwongen ver huizing heeft de gemoederen op het Leidse kamp de laatste weken flink bezig gehouden. Tijdens Een woonwagenopgetakeld op t chtwagen. Deze bewoners zijn bereid van het centrum in Leiden te vertrekken. Maar omdat de wagen bijeenkomst maandagmiddag breed is, gaf de politie geen toestemming voor het Voorlopig geen rechtstreekse trein Den Haag -Amsterdam DEN HAAG - Volgens minister Smit-Kroes (verkeer) is de tot standkoming van een directe trein verbinding tussen Amsterdam en Den Haag pas in het begin van de jaren negentig weer mogelijk. Zij heeft dat in een brief aan de Twee de Kamer meegedeeld. Aan de mogelijkheid worden en kele voorwaarden verbonden. Een daarvan geldt het opheffen van het knelpunt Den Haag (Mariahoeve) - Leiden. De extra treinverbinding is ook afhankelijk van de vervoer- somvang. De rechtstreekse verbin ding tussen Den Haag CS en Am sterdam CS bestond tot voor kort wel. Het opheffen daarvan had tot gevolg dat passagiers voortaan op het centraal station van Leiden moeten overstappen. Doorgereden na aanrijding LEIDEN - De politie heeft gister avond in de Pasteurstraat een 25- jarige Leidenaar aangehouden, die omstreeks kwart over elf na een aanrijding op de Lammermarkt was doorgereden. Bij het naderen van een oversteekplaats was hij op een auto vóór hem, bestuurd door een 52-jarige Leidse, gebotst. De auto van de vrouw werd aan de achterkant flink beschadigd. Toen de politie hem had opge spoord, verzette hij zich tegen zijn aanhouding door in de richting van de agenten te trappen. Een 36-jari- ge Leidenaar, die bij hem in de au to had gezeten, bedreigde een van de agenten met een mes. Na een kleine schermutseling konden bei de mannen, die overigens goede bekenden van de politie zijn, wor den aangehouden. Piraat uit de lucht gehaald LEIDEN - De piratenzender 'Ra dio Fantasy' is- gisterochtend uit de lucht gehaald. Tegen de eigenares se, een 39-jarige Leidse, en de 63- jarige bewoner van het huis aan de Ooosterstraat van waaruit werd uitgezonden, is proces-verbaal op gemaakt. De zender, ter waarde van tweeduizend gulden, en drie honderd singles en 27 lp's zijn in beslag genomen. Voorts kunnen bezoekers wor den geïnformeerd over de zoge heten medicatiebewaking, wat inhoudt dat de apohtekers nauw keurig in de gaten houden of een cliënt geen twee elkaar tegen werkende of versterkende medi cijnen krijgt en zodoende onac ceptabele nadelen van het medi cijngebruik ondervindt. Ook over geneesmiddelen wordt op de open dag informatie ver strekt. Aan de open dag doen alle apo theken in Leiden. Voorschoten en Leiderdorp mee met uitzon dering van de Leidse apotheken Reyst en Centraal en de Leider- dorpse apotheek Van Breest. Twee van hen hebben weekend dienst, Centraal is bezig met een reorganisatie. De open dag, die in nauwe samenwerking met de patiëntenverenigingen in de Leidse regio is georganiseerd, duurt van 's morgens tien tot 's middags vier uur. In de apothe ken is een informatiekrant over de open dag verkrijgbaar. (klaverjassen en jokeren) in haar kantine aan de Voorschoterweg. Aanvang acht uur. Muziek Het Sportcafé aan de Vrou- wensteeg organiseert voorlaan regelmatig muziekavonden on der het motto 'Back to the sixties'. Met diverse soorten muziek uil c.'i jaren zestig treedt zaterdag avond de band The Jumping Strings op. Het optreden begint om half negen. De Leidse groep Tilt Team treedt zondagmiddag om vier uur op in eetcafé De Oude Har monie aan de Breestraat 16. Prestatieloop De sportcommissie van de Leidse brandweer organiseert zondag de derde polderloop in Hazerswoude. Deze prestatieloop Dq SlBlitcls is voor iedereen toegankelijk. Deelnemers kunnen naar keuze vijf tien of twintig kilometer lo pen. De start is om elf uur bij de Avantihal in Hazerswoude-dorp, ivaar ook de inschrijving is. Cabaret Het cabaret 'Klein foutje' treedt vrijdagavond met het pro gramma 'Klein foutje' op in het Inloophuis Psychiatrie aan het T Rapenburg 48. Aanvang half ne- Jl/UgeiS gen. De Leidse voetbalvereniging De Sleutels organiseert ter gele genheid van haar veertigjarig bestaan een reünie. Dat gebeurt op 22 augustus van dit jaar op sportpark De Vliet aan de Voor schoterweg. om half acht 's avonds. Voor inlichtingen: Jan Veefkind, tel. 071-311860 en Elie Stikkelorum. tel. 071-220744. Kaarten Buurthuis Morschwijk begint binnenkort op de maandag avond een cursus Engels voor be ginners. Opgave en inlichtingen: Topaaslaan 19, tel. 765656. Onvrede in Stevenshof LEIDEN - De bewoners van deel gebied ('vlek') 5 van de Stevenshof proberen in overleg met andere be- wonersgroepen in deze nieuwe woonwijk zo snel mogelijk het geld terug te krijgen dat zij te veel heb ben betaald voor de stadsverwar ming. In een brief aan het Energie bedrijf Rijnland (EBR) en de Fede ratie van Leidse Woningbouwver enigingen spreken zij hun verba zing uit over het feit dat beide in stanties van mening zijn dat de be woners 200 gulden per jaar te veel betalen, maar beide de hoogte van de tarieven gewoon handhaven. "Het maakt eigenlijk een treurig stemmende indruk: volmondig toegeven dat de mensen te veel be talen, maar er niets aan willen doen! Dit is wel een heel slordige i met de portemonnee van de bewoners om te springt n". schrijft de bewonerscommissie van vlek 5. "De bewonerscommis sie verzoekt u met klem om op kor te termijn een einde te maken aan de onrechtvaardige situatie en over te gaan tot terugbetaling van wat de afgelopen jaren te veel is be taald". De brief van de bewoners volgt op een vergadering van de raads- commissis voor financiën en volks huisvesting, waarin de tarieven van de stadsverwarming werden besproken. Daarin konden het EBR en de Federatie niet lot elkaai komen, hoewel beide inderdaad toegaven dat de bewoners te veel betalen. Het EBR meent echter dat de woningbouwverenigingen de bewoners te veel berekenen, ter wijl de Federatie zegt dat het EBR de boosdoener is. 71 J gen is deze her-renovatie te betalen ^eeneiaeilDUUl l vanwege de opzettelijke knoeierij- Naar aanleiding van uw artikel d.d. 19 maart, hebben wij als betrokke nen - Stedelijk Comitee Beter Wo nen - er behoefte aan onzerzijds een aantal opmerkingen te plaat sen. Doordat de voorzitter van "Eensgezindheid", dhr. Nagtegaal herhaaldelijk en categorisch ont kende dat hem geen klachten ge meld en bekend waren, hebben wij op verzoek van bewoners een en quête gehouden, teneinde de leu gens van dhr. Nagtegaal te weer leggen. De uitslag van deze enquête overtrof onze somberste verwach tingen: het werd duidelijk dat hier opzettelijk op een schandalige wy- ze was geknoeid en dat het ontken nen van de klachten tot een tactiek behoorde die ten doel had de dek sel op de renovatie-beerput te hou den. De klachten waren van dusdanig ernstige aard dat bewoners de Technisch Bewoners Adviseurs hebben ingeschakeld voor een technisch onderzoek en doordat bewoners zich door "Eensgezind heid" bedonderd voelen is ook een onafhankelijk onderzoeksbureau ingeschakeld, dat evenals de T.B.A.'s tot de conclusie kwam dat er op ergelijke manier was ge knoeid. Ook is gebleken dat er kennelijk geen architect was die de werk zaamheden moest controleren, waardoor het mogelijk werd dat de aannemer er maar op los kon knoeien. Wel moeten 92 bewoners het ho norarium van 282.000 via de 2'/i>% regeling betalen voor een waar schijnlijk niet bestaande architect. Vragen aangaande de architect zijn onbeantwoord gebleven. Is er geen architect geweest dan betekent dit huurverlaging met terugwerkende kracht. Door de woordvoerder van de fa. Arbouw worden deze ergerlijke knoeierijen gebagatelliseerd; een "missertje" noemt hij dat. Om dit "missertje" te verhelpen moet wel eerst een proefwoning worden ge maakt, bewoners komen in de grootste rommel en narigheid te zitten en naar deskundigen bewe ren kunnen de totale kosten wel 1.000.000 gulden gaan belopen. Volgens dhr. Nagtegaal betaalt de fa. Arbouw dat allemaal, waar schijnlijker is dat de fa. Arbouw door gezamenlijke actie gedwon- Wat de schadevergoeding en het smartegeld betreft zeggen wij "het is tenminste iets", maar bewoners moeten er alert op blijven dat werkelijk alle schade wordt ver goed, want dikwijls zijn schadever goedingen de sluitpost op de be groting. Tot slot willen wij de Technisch Bewoners Adviseurs hulde betui gen voor hun geweldige techni sche ondersteuning van de bewo ners van de Zeeheldenbuurt. Ondanks de denigrerende en be ledigende uitlatingen van wethou der Tesselaar aan het adres van de T.B.A.'s, hebben zij wederom be wezen hoe onmisbaar zij voor be woners zijn als het gaat om techni sche ondersteuning bij renovatie schandalen. Namens het Stedelijk Comitee Beter Wonen Jacq. Kooien, Lombokstraat 54, Leiden H. Zandvliet, Van Speykstraat 48. Leiden Utrechtse Jaagpad (1) Naar aanleiding van een op 12 maart jl. gehouden vergadering van de commissie ruimtelijke or dening inzake het afmeren van woonboten aan het Utrechtse Jaagpad wil ik gaarne mijn bezwa ren uiten. Het Utrechtse Jaagpad is jarenlang een achtergebleven ge bied geweest wat betreft: onder houd, riolering, verlichting, trot toirs etc. etc. Nu na jarenlange in spanningen van de bewoners een reconstructie heeft plaatsgevon den, waardoor het Utrechtse Jaag pad eindelijk leefbaar is geworden, meent de gemeente Leiden (onder het motto we geven één vingen en pakken er dan tien terug) het recht te hebben om daar woonboten te laten afmeren. We hebben tenslot te al twee maanden van iets leef baars mogen genieten. De gemeen te Leiden zou zich dood moeten schamen. Er wordt namelijk inbreuk ge maakt op de privacy van de bewo ners, er ontstaat waardeverminde ring van de woonhuizen, er onl- staan parkeerproblemen, er komt nog minder speelruimte voor de kinderen, de ligplaatsen van de plezierbootjes van de bewoners wordt ontnomen, het uitzicht wordt ontnomen, er ontstaat ont siering van de huidige situatie en met eerdere woonbootbewoners zijn er al slechte ervaringen ge weest. Daarbij komt nog dat het Utrechtse Jaagpad een pad is en geen brede doorgaande weg, waar door de drukte toeneemt en men op eikaars lip komt te zitten. Hoe haalt de gemeente Leiden het in vredesnaam in haar hoofd om woonboten af te meren aan een zijtak van een zeer druk door rijna ken bevaren Oude Rijn, waardoor in de zijtak van de Oude Rijn (Utrechtse Jaagpad) een golf ont staat die vaak over de schoeiing heenrolt. Het lijkt mij mede daar om onverantwoord om aan het Utrechtse Jaagpad woonboten af te meren. Ik vraag mij dan ook af of de gemeente Leiden een situatie wel verkent voor men plant. Ten slotte merk ik op dat publicaties inzake ter visie-legging erg mislei dend zijn en wat de gemeente Lei den betreft mijns inziens zijn geba seerd op: ter visie leggen, niemand zeggen. De bewoners van het Utrechtse Jaagpad vechten door al moet het op een keiharde wijze ge beuren. N. van den Hout, Utrechtse Jaagpad 111, Leiden. Utrechtse Jaagpad (2) Naar aanleiding van de hoorzitting op 12 maart 1.1., betreffende be stemmingsplan Waardeiland, wil len wij op deze wijze nog enige punten uiteenzetten. 1) Als het college van B en W de huidige situatie persoonlijk zou be kijken kan het niet anders dan tot de conclusie komen dat het plaat sen van tien woonboten aan het Utrechtse Jaagpad volkomen onte recht is. 2) De parkeerruimte is niet toe reikend en zal dus ten koste gaan van het door de bewoners zo fel be geerde trottoir. 3) De ligplaatsen van pleziervaar tuigen en het recreëren voor de be woners zouden totaal of voor een groot deel verloren gaan. 4) Het waterniveau is dusdanig dat er eerst een grondige bodem reiniging en baggerwerkzaamhe- den verricht moeten worden. We gen die kosten wel op tegen ge plande woonschepen? Die kosten komen wel jaarlijks terug, aange zien er doorvaart is van grote sche pen door de Oude Rijn. Het is ook totaal onmogelijk vanwege die doorvaart een woonboot te plaat sen. De golfslag is van dermate grote aard dat de hele huisraad van tafel af en de kasten uitgerammeld wordt. Met dat probleem heb ik als pleziervaartuighouder al meerdere malen geworsteld. 5) Als de gemeente de situatie ter plekke bekijkt, ter hoogte van de heer Crispijn. gelegen naast Utrechtse Jaagpad 120c, zal zij zien dat de daar geplaatste woonboot al dermate problemen met de fietsen berging en postbestelling heeft, dat de opslag daarvan plaatsvindt aan het hek van de heer Crispijn. Wij vinden het hemeltergend dat dit soort probleem ook ons te wachten staan. 6) In de zomer maken alle bewo ners van het Utrechtse Jaagpad ge bruik van hun voortuin om van de zon te genieten, omdat er achter het huis totaal geen ruimte is om buiten te zitten. Aangezien de be woners van de woonboten heel be grijpelijk ook buiten willen vertoe ven, voorzien we totaal geen enke le vorm van privacy meer. Discri minatie ten opzichte van woon bootbewoners is er onzerzijds niet, het grootste deel van deze argu menten zou ook het geval zijn bij te bouwen woningen. Maar woon bootbewoners kunnen hun auto's, fietsen, vuilnis en wasgoed nou eenmaal niet op hun nek nemen. We maken ons dan ook ernstige zorgen over het nu zo mooi gere construeerde Utrechtse Jaagpad ten aanzien van dit soort proble men. Mocht de gemeente derhalve tol plaatsing van woonboten over gaan dan kan zij rekenen op een schadeclaim in verband met de waardevermindering van de wo ning. Alsmede zal ze een duidelijk alternatief moeten bieden voor de overplaatsing van de pleziervaar tuigen die jarenlang gevochten hebben voor het legaliseren van een ligplaats. Dat laatste zal niet eenvoudig zijn, daar de bestaande jachthavens een stuk duurder zijn, en er in vele gevallen een leden stop is, omdat de bestaande voor zieningen overvol zijn. Indien de gemeente na onze argumentatie toch besluit woonboten te plaatsen voorzien wij nu al ernstige moei lijkheden voor de woonbootbewo ners. Is democratie in deze zaak al leen een woord zonder enige bete kenis? Fam. L. den Os, Utrechtse Jaagpad 110, Leiden. Roomburg De Leidse ambtelijke wereld hangt als los zand aan elkaar. Tot die con clusie komt men wanneer men kijkt naar het geharrewar rond het bestemmingsplan Roomburg. Za terdag 15 maart werd daar Leidens nieuwste stadspark "de Bult", aan gelegd op de voormalige vuilstort, officieel voor het publiek openge steld. Nog geen drie dagen later laat de heer Logtenberg, directeur van de Leidse vuilverbranding, in het Leidsch Dagblad weten dat on middellijk naast dit park een uit stekende locatie is voor een nieu we vuilverbranding. Niet een vuilverbranding, maj complete verbrandings- en kingsinstallatie voor Den Haag. Leiden en nog vele andere ge meenten. Snapt u het? Ik niet. Zou de heer Logtenberg van oor deel zijn dat er nog niet genoeg vuil in de grond van het park ligt? Wil hij van Leidens jongste park een chemische bezienswaardigheid maken met in de bodem de giftige getuigen van een tekort schietend milieubeleid uit de jaren zestig en in de atmosfeer de uitwerpselen van een door een ambtelijke werk groep in de jaren tachtig ontwor pen vuilverbranding? Dat kan toch niet de bedoeling zijn van de werk groep waarvan Logtenberg deel uitmaakt. Het kan toch niet zo zijn dat de ene groep ambtenaren in Leiden een park ontwerpt en een andere daarnaast een vuilverbranding. Of brengt de dreiging van overtollig heid de Leidse ambtenaren tot de meest tegenstrijdige voorstellen, zodat er weer een werkgroep kan worden ingesteld die een en ander aan een diepgaande "toetsing" kan onderwerpen? Als dat zo is staat Leiden nog heel wat fraaie voor stellen te wachten. F.J. Meijer, Kasteelhof 9, Leiden. Volkstuinen (3) Tot mijn spijt moet ik vaststellen dat de PvdA-fractie zich op zeer negatieve wijze wil afmaken van de kwestie rond de maximumprijs voor huisjes op volkstuincomple xen. Wat het raadslid Van der Pluijm zegt, klopt in het geheel niet. Deze man moet zijn huiswerk overmaken. Als je over volkstuinen wilt mee praten, moet je er jaren mee bezig zyn. Als ik een auto, huis, boot, ca ravan, boot enz. wil kopen, moet ik op 'de eerste plaats sparen. Ik kan niet naar de dealer zeggen: de drempel moet omlaag, de auto moet goedkoper anders kan ik geen auto rijden. De auto is nog meer een volksprodukt dan een volkstuin! De enige oplossing is en blijft sparen en kopen als de beurs het toelaat. Dit is al eeuwenlang zo. Misschien is dat sparen ook iets voor de PvdA-fractie in Leiden. Maar laat ze vooral eerst goed na denken, voordat ze andermans beurs manipuleert! H. den Hartog Timorstraat 16 Leiden Uitslag Naar aanleiding van de uitspraken van Hans de la Mar over de verkie zingsuitslag van Links Leiden, SP en Leiden Weer Gezellig zou ik hem een paar dingen willen uitleg gen. Het feit dat de SP nu net als vier jaar geleden niet ïn stemmen is achteruit gegaan, heeft alles te ma ken met een manier van werken in veel Leidse buurten en weinig met het uitrijden van een Elfsteden tocht. Nee, ik constateer een ander frappant verschijnsel. Een deel van de stemmen van LWG zou best eens uit de hoek van Links Leiden kunnen komen.. Men treft elkaar immers zéér re gelmatig na elven in een van de ve le Leidse kroegen. Een 'vergissing' is dan snel gemaakt. Drank leidt nogal eens tot nihilistisch gedrag. Daar ligt nog veel werk voor Links Leiden - hoef je ook niet zo'n kou de donkere buurt in! Dat Hans de indruk heeft dat zijn 1600 stemmen "gelukkig niet naar de SP, maar naar de PvdA zijn ge gaan", kun je niet anders noemen dan: vervreemding van de eigen achterban. De mensen prikken daar toch niet doorheen, zegt hij, verwijzend naar SP en LWG. Ik vind dat de mensen er met betrekking tot Links Leiden keihard doorheen geprikt hebben. Nico van Es Hogewoerd 31 Leiden Kooipark Mede als gevolg van de schitteren de actie 'Kooipark strontpark' van enkele Kooiparkbewoners een paar maanden terug, is dan nu een maatregel getroffen t.a.v. de hon denbezitter. Honden laten poepen op een speciale strook langs de Kooilaan. Belachelijk. Het gevolg hiervan: een grote infectie- en ziek tebron voor de honden. Ik ben niet te beroerd om de rommel van mijn hond op te ruimen, maar waarom betaal je dan hondenbeken Dan nog even iets anders, vour u ie is het Kooipark eigenlijk? Voor en kele bewoners die over alles en ie dereen wat te zeggen hebben, maar er zelf n.b. met de auto doorheen rijden om hem voor de deur te was sen? Of voor enkele bewoners die er zelf dagelijks door heen fietsen? (Voetgangersgebied Nee, het is er voor de bewoners die er zelf allerlei etenswaren als visresten, kippebotjes e.d. (goed voor de honden) in deponeren. Een Kooipark dus voor enkele bewo ners en niet voor de omgeving. Mijn vraag is dus eigenlijk niet voor wie is het Kooipark maar. van wie is het Kooipark Edwin Redegeld. Kooilaan 6. Leiden.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 4