Israel 'blij voor twee.. Ajax toont zich 'onvolwassen' Ushockeyteam strompelt verder Haagse fans houden huis Na deling in de Kuip Ook nederlaag tegen DDR Slordig Roda spaart schutterende landskampioen Nijboer zeker van Stuttgart PSV waant zich al kampioen Bayern in bekerfinale WOENSDAG 26 MAART 1986 SPORT PAGINA 13 Allebei de keren tegen ons en daar mag ik geen oordeel over vellen"' Hij weet nu in elk geval wel hoe de zaken er voor staan in Rotter- PAUL DE TOMBE ROTTERDAM (GPD) - Hij wilde het niet zeggen, maar Rinus Israel zal ongetwijfeld met gemengde gevoelens te rugkijken op zijn bezoek aan De Kuip. Aan de ene kant kon de trainer tevreden zijn met het punt dat zijn huidige team bij Feyenoord had gepakt (1-1), aan de andere kant kon hij zich in gemoede afvragen waar hij volgend seizoen moet beginnen om van zijn nieuwe ploeg weer een topper te maken. Israel hield zich diplomatiek op de vlakte: „Ik ben voor beide kanten blij. Feyenoord is verzekerd van Europees voetbal en Den Bosch is nog in de race om de vierde plaats", maar hij zal wel zo zijn eigen gedachten hebben over wat er moet gebeuren bij zijn nieuwe werkge ver. Zelf sprak hij zich niet uit „want Rinus Israel kon da\ ook zijn. dat is mijn werk nog niet. Ik heb Tenmiste over zijn huidige team. alleen naar mijn eigen elftal geke- Over zijn nieuwe ploeg wilde hij ken en daar had ik meer dan zat geen oordeel vellen. „Ik heb Feye- aan". Ook hem moet gisteravond noord dit seizoen tweemaal gezien, echter zijn opgevallen hoe drama tisch Feyenoord ineens kan weg zakken. Na een redelijke eerste helft en een pauzevoorsprong van 1-0 (Eriksen), gingen de Rotter- dam dammers voor het eigen publiek - welgeteld 8117 man - weer zodanig lopen tobben dat Kaiser ten slotte de gelijkmaker kon vinden. Het excuus voor de Rotterdamse terugval in de eerste thuisklus sinds zeven weken (Roda 1-0) lag ditmaal echter voor de hand. Feye noord moest gisteravond in een fantasie-opstelling aantreden om dat Duut (geschorst), Been, Wijn stekers, Nielsen en Hoekstra ont braken. Trainer Ab Fafié had daar door bijkans zijn hele elftal door el kaar moeten hutselen en een expe rimenteel middenveld moeten sa menstellen met jeugdspeler Peter Barendse, Jan Sörensen en Simon Tahamata. „Een middenveld dus, waarvan je denkt: kan het wel". In de eerste helft bleek het te kunnen. Om twee redenen. Het Is rael-effect werkte toen nog bij die Feyenoorders, die zich waar wil den maken voor de nieuwe oefen- meester. Het gold met name voor Ling, die anders vaak de helotnaal- alleen-in-je-eentje-show opvoert, maar nu een opvallende bereid heid tot combineren vertoonde. Bovendien gunde Den Bosch de tegenstander in de eerste helft te veel ruimte. „En als je Tahamata en Ling de bal laat aannemen, kun nen ze wel voetballen", aldus Is rael. Het leidde tot de treffer van Erik sen en een Rotterdams overwicht, dat echter na de pauze abrupt werd afgebroken. Eriksen miste de mooiste kans van de wedstrijd en daaruit putte Den Bosch zoveel moed dat het allengs brutaler werd. De-ploeg die eerder alleen had gedreigd via spits Gilhaus, die geregeld aantoonde waarom Israel hem best mee zou willen nemen naar De Kuip, ging fanatieker in de dekking en liet libero Van Herpen steeds vaker inschuiven. In die fase brak de middenveld bezetting Feyenoord op. Peter Ba rendse verdween volledig uit beeld, Tahamata kon zijn spelma- kende rol niet meer vervullen en Jan Sörensen ging zo ongeveer li bero spelen en miste de macht en de snelheid om uit de defensie te komen. „We misten de kracht en de breker op het middenveld in die periode", karakteriseerde Fafié die fase. „Dan kun je wachten op de tegengoal". Die viel dan ook. Acht minuten voor het einde via Kaiser. De 1-1 demoraliseerde Feyenoord zoda nig, dat Den Bosch zich zelfs kon veroorloven de laatste minuten met 10 man uit te spelen. Omdat de tegenvallende aankoop Van Duren (Israel: „Hij kwam er niet uit en dan zeg ik het nog voorzichtig") in de pauze al gewisseld was voor Wim van der Horst, en John van Nielen later het veld had geruimd voor Johan Bijnen, kon Israel zijn geblesseerde verdediger Gijs Steinmann niet meer vevangen. Feyenoord kon er niet van profite ren, maar Fafié was 'gezien alle problemen die we hadden met de bezetting', toch tevreden. DDR-doelman René Bielike i Reinhard Fengler. i de spagaat bij een doelpoging 1 Duel met RKC voor twintig minuten onderbroken EINDHOVEN (GPD) - Het Neder lands ijshockeyteam baant zich strompelend een weg door het WK in Eindhoven. Na vier duels kan het team van coach Cliff Stewart slechts bogen op een totaal van twee winstpunten, omdat gister avond ook de wedstrijd tegen de al evenzeer ploeterende DDR met 5-2 werd verloren. In de B-poule die met acht uit vier trots wordt aange voerd door Zwitserland, staat Oranje in de zone waaruit zaterdag twee landen naar de C-groep dui kelen. Het ziet ernaar uit dat Neder land, Joegoslavië en Frankrijk met elkaar de strijd om lijfsbehoud zul len voeren. Het trio staat met twee puntjes gebroederlijk op de laatste plaats en afgaande op het program ma dat deze landen nog voor de boeg hebben zal het een hele toer worden dit puntentotaal op te voe- peanen af te troeven. Stewart: „Zo lang de ploeg blijft knokken valt de spelers niks te verwijten. Helaas moeten we het van inzet hebben. En een beetje geluk. Ook van avond zat het ons niet erg mee bij doelrijpe kansen". Het is overigens zeer de vraag of Nederland met wat meer fortuin in de resterende ont moetingen van Zwitserland, Italië of Oostenrijk broodnodige punten zal afsnoepen. De drie beste ploe gen uit de poule beschikken ten opzichte van Orarye over zo'n sur plus aan klasse dat geluk gepaard aan vechtlust zelfs geen garantie geeft op een positief resultaat. Feyenoord-Ajax niet uitverkocht ROTTERDAM (GPD) - Hoewel de rol van Feyenoord in de voetbalcompetitie is uitge speeld loopt de voorverkoop voor het duel met Ajax redelijk. Tot nu toe zijn 29.000 kaarten van de hand gegaan voor de ge devalueerde voetbalklassieker op Tweede Paasdag. De schat ting is dat zich in totaal 40.000 klanten zullen melden, waar mee Feyenoord-Ajax dan voor het eerst sinds acht jaar niet uitverkocht zal zijn. DEN HAAG (ANP) - De supporters van FC Den Haag, de club die al maanden lijstaanvoerder is in de eerste divisie, hebben gisteravond in Waalwijk tijdens de wedstrijd te gen RKC weer eens huisgehouden. eerder op de dag, nadat zij in de kwam te staan, maar de ontslagen binnenstad van Waalwijk een ruit van een juwelierszaak hadden in gegooid. De andere vyf werden tij dens de wedstrijd gearresteerd, on der meer wegens mishandeling Scheidsrechter Bannet moest het vernieling. Een politieman, die rakke klappen kreeg, bleek na on derzoek een gebroken kaak te heb ben opgelopen. Op het moment, dat de scheids duel na zestien minuten in de twee de helft zelfs voor twintig minuten onderbreken om de gemoederen tot bedaren te laten komen en de veiligheidsvoorzieningen te verbe teren. Even eerder had Bram Ront- o berg, die onlangs te horen kreeg ters op het veld. Bannet liet het Rontberg na afloop uitbundig mocht danken, bleef zodoende ook in zijn 22e wedstrijd nog ongesla gen. De voorsprong op nummer twee bleef vijf punten, omdat ook PEC Zwolle won, en wel met 3-2 by Heerenveen. Bij de negen wedstrijden vielen in totaal 31 doelpunten, waarbij Bos (Emmen) en Schuurmans De DDR is na de zege op Neder land vermoedelijk in staat tot een scherp eindsprintje. Wolfgang Nic kel, team-manager van de Oost- duitse ijshockey ploeg, verbaast het dat zijn land voor het begin van het WK werd bestempeld als een van de titelfavorieten. De vorig jaar de A-poule gedegradeerde ,Maar ik ben bly dat Joegoslavië DDR krijgt volgens Nickel zo lang- ,r m zamerhand de rekening gepresen- teerd van een kampioenscompeti tie waarin maar twee clubs uitko men: Dynamo Berlijn en Dynamo Weiswasser. „Alle spelers uit de se lectie komen uit deze twee clubs", legt Nickel uit. voor ons van Frankrijk won", klaarde Stewart. „Mochten we in derdaad met zijn drieën gelijk ein digen dan gaat het doelsaldo de doorslag geven. Van één ding ben ik overtuigd: dat dat van ons aan het einde van de race het beste is". dat hij bij FC Den Haag kan ver- duel stopzetten om de politie de trekken, met zijn tweede treffer de gelegenheid te geven de orde te Haagse koploper sprong van 2-1 (tevens de eind stand) geschoten. In totaal werden tien Haagse ting bleef alles rustig, supporters aangehouden. Vijf fans FC Den Haag, dat met 0-1 achter rechter de wedstrijd staakte, be- (Heerenveen) in eigen doel scho- vonden zich twee Haagse suppor- ten. De meeste toeschouwers kwa- men by RKC-FC Den Haag: 4500. DS'79 mocht thuis tegen Veendam I slechts 750 bezoekers begroeten. In totaal kwamen ruim 20.500 men sen naar de wedstrijden in de eer ste divisie kijken. Er vielen tien ge le kaarten. Vier daarvan kwamen bij spelers van Veendam terecht. herstellen. Pas na aanvulling de hondenbrigade liet hij de spe lers weer opdraven. Na de hervat- Tegen de DDR had Stewart zijn aanvalslinies voor de tweede maal door elkaar gegooid. Leo Koop- mans, Johan Toren en Brian de Bruijn vormden de eerste lijn, Ron Berteling, Bennie Tijnagel en Hen ri Stoer de tweede, terwijl Theo van Gerwen, Peter van Ooyen en de debuterende Risto Mollen de aanval completeerden. Bovendien verkoos Stewart in het doel Jan Bruijsten boven Cor Hoogendoorn die in de voorgaande wedstrijden een paar maal in fout was gegaan. Aan vechtlust ontbrak het Oran je in de Eindhovense ijsarena niet, wel aan kwaliteit om de Oosteuro- KERKRADE (GPD) - Vorig seizoen wérd free-lancer Jo han Cruijff door de sponsor van Roda JC ingehuurd om de ploeg door te lichten. In hoeverre de Limburgse formatie in deze competitie van die adviezen geprofiteerd heeft, is niet aan te geven, feit is dat de ploeg van de vertrekkende Frans Körver de bij Ajax in vaste dienst debuterende Cruijff het laatste sprankje hoop op de titel ontnam. Op de plaats waar vorig jaar het landskampioenschap veroverd werd, ging Ajax tien seconden in blessuretijd onderuit. Martin van Geel passeerde doelman Menzo van dichtbij voor gerechtigheid, want zelfs op het ene punt mocht het sukkelen de Ajax geen aanspraak maken sprong te komen. In het duel tus sen Silooy en Edwin Gorter zag hij een overtreding. De agerende Op- hoff kreeg geel, Gorter benutte de strafschop. Onzichtbaar Voor de zoveelste keer had Ge- raid Vanenburg toen al het veld Johan Cruijff zag na het gelijk- moeten ruimen. De matchwinnaar spel in Eindhoven tegen PSV nog mogelijkheden, maar moest zondag moet in een gesprek eens om uitleg vragen, Kerkrade erkennen dat zijn ploeg en ook de gepasseerde Johnny hem in zijn hemd had laten staan „We hebben fouten gemaakt die op dit niveau niet gemaakt mogen worden", blikte de coach terug 't Schip kan zich dan beklagen. Mühren, De Wit en Boeve bleken meer voor vervanging in aanmer king te komen. Menzo en Silooy maakte een nauwelijks teleurge- mogen de f250 extra premie die stelde indruk. „Waarom zou ik, va- het bestuur na de party tegen Gro- DEN HAAG (ANP) - Op voor stel van de sectie wedstrijd sport heeft het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Atle tiek Unie (KNAU) gisteren be sloten Gerard Nijboer aan te wijzen voor deelneming aan de marathon tijdens de Europese titelstrijd in Stuttgart. Nijboer is, na zijn blessure opgelopen tijdens de 20 kilometer van Al phen aan den Rijn op 15 maart, weer volop in training. KNAU- arts Peter Vergouwen heeft de sectie wedstrijdsport geadvi seerd Nijboer zich in alle rust verder te laten voorbereiden op Stuttgart. Hij verdedigt daar zijn Europese titel op de 42 ki lometer en 195 meter. Het voldoen aan de limiet van 2 uur en 12 minuten binnen de daarvoor geldende termijn zal in het geval van Nijboer een te groot risico betekenen ten opzichte van de nog maar net genezen blessure. De atleet uit Uffelte zal in samenwerking met de sectie wedstrijdsport een testwedstrijd lopen in juni of juli. ker dit seizoen heb ik gezegd dat ningen uitloofde behouden, de rest nog geen prestatievoetbal ver- komt na de wanvertoning van gis- wacht mocht worden. Topvoetbal teravond meer in aanmerking voor eist meer dan alleen kwaliteit, wie een boete. kan er aan voldoen, wie niet. Dit Dat Ajax bijgeleerd heeft sinds seizoen was nodig om dat te kun- Aad de Mos op de loonlijst vervan nen beoordelen. Ik moet zeggen gen werd door Johan Cruijff werd dat de spelers me het vanavond in Kerkrade niet duidelijk. Verde- wel heel erg gemakkelijk hebben digend zwak georganiseerd, stuur- gemaakt". loos op het middenveld, onzicht baar in de voorhoede. Voor het duel tegen PSV scoorde de Am sterdammers gemiddeld 4,2 doel- u AU punten per wedstrijd, sinds die ^et op Kaalheide dit seizoen pro- toDDer komt men vprdp_ dan i MVV probeert de uitblinkende PSV'e Communicatie duktieve Roda JC spaarde Ajax i topper komt men niet verder dan goaltje per partij. Tegen Roda werd gescoord uk de Se pe Gorter, Meyer en Van der Ven ver- naltv terecht toecekend wesen^ STh1™fdt?r^nirV^niams^ vastLuden va^nvaUer Rob^y euvel was Sdi^ d00r John de J°ng' communicatie. De Limburgers Tn^lrnmct hadden al drie dotten van moge- Aucis.uuis>t lijkheden gemist toen Edo Ophoff De jonge Rijnink was een ver- aan de zijlijn raad ging vragen aan sterking in de aanval. Hij leidde de maestro van weleer, die een- een periode in waarover Johan maal in het veld nimmer de hulp Cruijff na afloop tevreden mocht van zijn trainer hoefde in te roe- zijn. De nonchalance in de afwer pen. De vijf verdedigers, samen king leek Roda fataal te worden, goed voor meer dan 50 interlands, het wegzenden van Edo Ophoff puttend uit vele jaren ervaring in veranderde daar niets aan. Hij nationale en internationale compe- kreeg zijn tweede geel toen hy de tities, kregen nogmaals hun op- rappe Hennie Meyer in een onge- dracht uitgelegd. Spelbos laatste vaarlijke situatie vloerde, man, Ophoff in de dekking op Roda wankelde bij mogelijkhe- Meyer, Boeve als bewaker van Hof- den van Rijkaard en Rynink. Kör- man, Koeman en Silooy doorschui- ver had zich al verzoend met het vend naar het middenveld. Cruyff gelijkspel toen de nederlaag alsnog had voor het geschutter achterineen feit werd, het vijfde Ajax-ver- maar een woord: „Onvolwassen", lies in 24 wedstrijden. De KNVB- Verhelderend werkte de aanwij- beker is vanaf nu de begeerde zingen niet. Roda, dat thuis zes troostprijs. „Maar ook in de com- keer scoorde tegen AZ en NEC, petitie is het nog niet gedaan, de vijfmaal tegen Go Ahead Eagles en komende tien wedstrijden moet FC Twente en ook Feyenoord met blijken wie blijft en wie afvalt, de een 2-0 nederlaag westwaarts spelers voetballen voor hun toe stuurde, bleef kansen krygen en komst", besloot Cruyff, die met de missen. Het had twee minuten na 9000 toeschouwers moest constate- de hervatting de hulp nodig van ren dat de spelers van dat belang scheidsrechter Mulder om op voor- niet doordrongen waren. lossingen, schoot de bal via de bin nenkant van de paal in het doel: 1- EINDHOVEN (ANP) - Het hoogte punt bij PSV - MW was het mo ment waarop in het stadion de eindstand van RODA JC - Ajax vaji later opnieuw bejubelen. Nadat Van der Gyp liet zich vijf r bij de Eindhovense aanhang enthousiasme los dan de wedstrijd Stevens de bal op maat had gegeven, passeerde PSV's wissel- die zü zelf hadden gezien. Echter ^Hgste' s^ïer Baetsen met «n ook zonder te overtuigen won de hard schot. 2.0 De Maastrichtse a" degradatiekandidaat maakte de daüekandidaat gemakkehjk, 3-0. wedstnjd voor doelman Van Breu- Üolen slechts één keer spannend. stander van het kaliber MW trof. Vooralmdebeginfaseknoe.denfe Rechterspits Van der Luer dreigde vedetten hopeloos. Met nonchalant de eredivisie met een kopbal de spel toonde PSV dat het rich ei- passeren maar de bal ging enkele genlyk al kampioen waant Slechts centimeters over de lat als Gullit, met de ijverige Valke de beste man van het veld, uit de ver dediging oprukte, dreigde gevaar. Het krachtloze MW kon niet pro- De tweede helft bood aanvanke lijk meer vermaak. Hoewel de Eindhovenaren slordig omspron- „Dat heeft het voordeel dat ie dereen iedereen kent. De spelers zyn tot en met op elkaar inge speeld. Maar de keerzijde van de medaille is, dat je met twee top- teams niet kunt spreken van echte concurrentie. Het merendeel van de spelers is al jaren zeker van een plaats in de nationale formatie. De ploeg vergryst enigszins, terwijl de meeste landen in de B-groep regel matig verjonging kunnen toepas sen. In Zwitserland, Oostenrijk, Italië en ook in Nederland spelen in de hoogste divisies zo'n tien clubs. Jonge spelers hebben dus meer mogelijkheden om door te breken dan in de DDR. Als je ta lent hebt kun je bij ons maar bij twee clubs terecht. Dan is het drin gen geblazen. De doorstroming van de jeugd stagneert op deze ma- Het falen van de DDR in Eindho ven heeft volgens Nickel nog een andere reden. „Het heeft niet al leen te maken met het slechter worden van onze oudere spelers en het ontbreken van nieuw bloed. We staan nu ook onder een zekere druk. In de A-poule hadden we. niets te verliezen, nu heerst er by de spelers toch een zekere druk om geen gezichtsverlies te lijden. Dat maakt ijshockeyen in de B-poule moeilijker dan in de A-groep. Ver geet verder niet dat de landen die al geruime tyd de dienst uitmaken in deze afdeling zich goed hebben ontwikkeld de laatste jaren. We wisten wel dat bijvoorbeeld Zwit serland, Oostenrijk en Japen beter waren geworden, maar als je zoals wy een jaartje het contact met de B-landen kwijt zyn, kom je voor onaangename verrassingen te staan. Dat blijkt nu". DUSSELDORP (SID) - Bayern München heeft zich gisteren voor de negende keer geplaatst voor de finale van toernooi om de West- duitse voetbalbeker. In Mannheim werd het voor eigen publiek spe lende Waldhof in de halve-eind- stryd met 2-0 teruggewezen. De uitblinkende Michael Rum- menigge en Dieter Hoeness, zoals gebruikelijk met het hoofd, zorg den binnen het half uur voor de be slissende treffers. Bayern maakte geen moment de indruk aangesla gen te zijn van de uitschakeling in de Europa Cup, door Anderlecht, en het slinken van de kansen in de landscompetitie, door toedoen van het sterk doorzettende Werder Bre men. Bayern München treft op 3 j mei in West-Berlijn de winnaar van het duel Stuttgart-Borussia Dort mund, dat vandaag wordt ge speeld. In de competitie van de Bundes- liga brachten de drie duels telkens winst voor de thuisclubs. De over winningen van Bayer Uerdingen In de onderste regionen was er (3-1 tegen Kaiserslautern) en Bayer voor Heracles een succesje tegen Leverkusen (2-0 contra Frankfurt) Twente. De 0-0 bracht de ploeg het waren conform de posities op de 'kampioenschap van het oosten', ranglijst. Bochum en Köln begon- De Almeloërs hebben op de laatste nen aan de 27ste competitieronde positie nu evenveel punten als met evenveel punten (24). Bochum NEC. dat in Alkmaar met 0-1 (Tol kreeg in de rust (0-0) nog fluitcon- scoorde) van het opvallend sterk certen te verwerken van de eigen doorzettende AZ verloor. Excel- afhang, maar een bevlieging rond sior, met MW de voornaamste het vijfde kwartier, met doelpun- kandidaat voor de derde degrada- ten van invaller Wegmann en de tiepositie, kwam er tegen Gronin- trefzekere Kuntz, zorgde voor de gen niet aan te pas. De schade bleef winst van 2-0. door de Groningse slordigheid be- a Perkt^tot 2-0, dank zy doelpunten CreVangeillSStraf Een Engelse voetbalsupporter is door de rechtbank in Carlisle ver- Ruud Gullit de voet dwars te zetten. In het midden Arie (foto ANP) wat fiteren van blunders die PSV in de gen met de mogelijkheden die het combinatie maakte. slecht verdedigende MW bood. Scheidsrechter Blankenstein gaf Eén minuut na de aftrap zette Val ke de kroon op zyn goede werk. Hij maakte gebruik van verwarring de thuisclub in de achttiende nuut een duwtje in de rug. Busk dreigde Van der Gijp te slim af te de defensie en maakte de derde zyn in het Maastrichtse strafschop- treffer. Dat doelpunt had nog lang gebied, waarna de vleugelspits niet het laatste behoeven te zijn. zich in grote stijl liet vallen. Straf- Maar McDonald, Thoresen en Van schop oordeelde Blankenstein. der Gijp verzuimden te scoren. Dat Gullit, de man van de creatieve op- maakte het publiek niets meer uit. van De Koek. In Deventer verscheen de tach tigjarige Leo Halle gisteravond nog oordeeld tot zes jaar gevangenis eens op de hem zo vertrouwde straf. De rechter achtte bewezen grasmat aan de Vetkampstraat. dat de man de dood van een andere Voorafgaand aan het duel Go supporter op zyn geweten had. De Ahead Eagles-Fortuna (1-0. doel- bestrafte supporter wierp tijdens punt Woudsma) wijdde de bejaar- de wedstrijd Carlisle-Blackburn de Halle, bekend geraakt als de Rovers uit de tweede League een 'Leeuw van Deventer', de naar zware baksteen in een ander tribu- hem genoemde nieuwe staantribu- nevak. De steen raakte een man vol ne officieel in. Oud-doelman Halle op het hoofd. Die overleed later speelde zeventien keer in het Ne- aan de gevolgen van de zware ver- derlands elftal. wondingen.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 13