Storm laat overal sporen na in regio Leiderdorp krijgt sportcomplex Geplaagd minister: meer borden naar Duinrefl Brandweer continu in de weer Brandje in sportzaaltje 'Als er nu windkracht 12 is?' Rudingbij vijftigjarig jubileum Wassenaars attractiepark Bouw 33 huizen voor bejaarden Leiderdorp Wim Kan onthult Wim Kan PAGINA 2 REGIO LEIDEN DINSDAG 25 MAART 1986 LEIDERDORP - Het Leiderdorpse zwembad wordt voor 7.3 miljoen gulden omgebouwd tot een sport complex met een recreatiebad. een sporthal en een kantine met zaal- ruimte. De Leiderdorpse raad is gisteravond akkoord gegaan met het project. Daaraan zijn heel wat discussies vooraf gegaan. Het ambitieuze pro ject kwam herhaalde malen aan de orde in raads- en commissieverga deringen. Aanvankelijk stonden de raadsleden niet te juichen over het plan, dat jaarlijks zo'n zes ton aan gemeenschapsgelden zal opslok ken. De verantwoordelijk wethouder Gehner bleef er echter steeds op hameren dat het kiezen of delen was: zwembad 'De Does' was in zijn huidige vorm niet meer te ex ploiteren. Er moeten allerlei drin gende reparaties worden verricht. Technische ingrepen, waar de zwemmer niets aan heeft Dus kwam het zwem bad bestuur met een plan om van 'De Does' een recreatiebad te maken, compleet met whirlpool, sauna, knuffelmuur en andere attracties. Een bad dat veel meer bezoekers moet trekken Raad zegt ja tegen komst sporthal, nieuw zwembad en zaalruimte dan nu het geval is. Het plan ont stond om er meteen een sporthal naast te zetten. Waarop burge meester en wethouders met de suggestie kwamen er zaalruimte bij te bouwen, die de functies van het aloude Dorpshuis in de Hoofd straat, dat anders voor ruim drie ton moet worden aangepast, voor een gedeelte kunnen overnemen. Uiteindelijk besloot de gemeen teraad vorige maand dat het sport complex in principe mocht wor den gebouwd, mits een onderzoek van deskundigen zou uitwijzen dat het allemaal kan. Dat de beoogde 200.000 bezoekers per jaar daad werkelijk naar het nieuwe bad ko men en de tekorten niet groter zijn dan respectievelijk vijf ton (zwem bad) en 115.000 gulden (sporthal). En: de raad wilde weten of de Lei derdorpse scholen straks inder daad gebruik gaan maken van de sporthal. Eind vorige week gaven de on derzoekers groen licht voor de plannen. Desondanks ging de raad gister avond niet zonder slag of stoot ak koord met de grootscheepse ver- (nieuw)bouw aan de Hoogmadese- weg. De PvdA wilde er nog steeds niets van weten. PvdA-raadslid Holierhoek vergeleek het zwem badplan met een "ijsschots die on bestuurbaar ronddrijft. We zitten erop en moeten machteloos toe zien. Voor mijn fractie kleven er nog veel te veel onzekerheden aan". Ook het sporthal-plan was nog te onduidelijk, betoogde Ho lierhoek. Voor Van der Zande (PPR) was en bleef het Samen met Den Boeft (CDA) en Stam (D66) drong het PPR-raads- lid er op aan dat de vaste gebrui kers van het bad straks tegen rede lijke tarieven kunnen zwemmen als de abonnementen het veld heb ben geruimd. Hetgeen de wethou der toezegde. Van sloop van het Dorpshuis kan geen sprake zijn, zo betoogde de meerderheid van de raad. Dat hoeft volgens wethouder Gehner ook niet. Er zijn particulieren die er iets leuks mee willen doen dat past in de bestemming. "Atelier achtige woningen maken of zoiets", zei ze vaag. De aarzelingen van PPR en PvdA jegens de zwembad/sport halplannen irriteerden haar duide lijk: "Jammer, van die ijsschots. Als' u op basis van deze adviezen geen besluit kunt nemen, dan zult u het nog moeilijk krijgen als raadslid. In de toekomst zult u op basis van heel wat minder gege vens besluiten moeten nemen". De suggestie van de PPR om de sporthal te vergeten en het zwem bad alleen bescheiden te renove ren wees Gehner resoluut af. "Als we dat doen. gaan de exploitatie lasten per jaar zeven ton bedragen. Zoals- het er nu staat kan het zwem bad niet blijven bestaan. Of u moet het willen laten inzakken". Van der Zande en Holierhoek bleven echter bij hun (minder heidsstandpunt. Hetgeen CDA- fractievoorzitter Den Boeft bitter teleurstelde. "Niet omdat ze tegen stemmen, dat is hun goed recht. maar omdat ze niet met een echt wezenlijk alternatief komen. Heb dan de moed zo'n alternatief in een uitgewerkte vorm te presenteren". Van Houdt De gisteravond protesterende exploitant van sportschool Van Houdt heeft in zoverre zijn zin ge kregen dat de in het zwembad ge bouwde sauna niet concurrentie vervalsend zal worden. Van Houdt benadrukte tijdens de raadsverga dering dat er in Leiderdorp abso luut geen plaats is voor een tweede "Als dat wel zo was, had ik het moeten merken. De sauna is renda bel. maar niet meer dan dat", aldus de Leiderdorpse ondernemer. Hij is bang dat zijn sauna straks het loodje zal moeten leggen, terwijl eventuele tekorten op de sauna in het zwembad met gemeenschaps gelden worden gedekt. De meeste raadsleden hadden een willig oor voor zijn bezwaren. Daarop beloofde wethóuder Geh ner dat de sauna in het zwembad geen aparte ingang zal krijgen en zeker geen lagere toegangsprijzen hanteert dan Van Houdt. REGIO - De stormachtige wind van gisteren heeft in de regio een spoor van ver nielingen achtergelaten. Overal sneuvelden bomen. Van de daken werden zink, lood of bedekking losgesla gen en antennes afgerukt. Ook een aantal dakkapellen moest het ontgelden. De brandweer is in tal van ge meenten vanaf half drie gis termiddag tot elf uur 's avonds continu in de weer geweest. Ambassadeur - ondanks bezuinigingen - toch gered (Vervolg van pagina 1) WARMOND - Hemel en aarde moest burgemeester Hen- drickx-Vlaar van Warmond gis teravond bewegen om de War- mondse rijkspolitie te water het water op te krijgen. Op 't Joppe was de ambassadeur van Italië in België en zijn gezin met een van Olympia Sales ge huurde boot op een zandbank vastgelopen. Aanvankelijk kreeg de eerste burger van het dorp te horen dat er vanwege de bezuiningen bij de politie niemand 's avonds het water op mag zo lang er geen mensenle vens op het spel staan. Hulp kwam er uiteindelijk toch. Van de Warmondse en de Alphense politie te water maar ook van de Warmondse schip per Vredenborg, van Schouten van Olympia Sales zelf, van de echtgenoot van de burgemees ter, die ook aan boord stapte van de RP48 en van collega Juf fermans. De boot kon na een uur worden losgetrokken en verkeert nu in rustig vaarwater. In Warmond kan echter de al jaren slepende discussie over de onderbezetting van de wa- terpolitie plus de tot absurde si tuaties leidende bezuinigingen andermaal worden aangegaan. Burgemeester Hendrick-Vlaar. die al lange tijd pleit voor per soneelsuitbreiding is na gister avond vele argumenten rijker geworden. Mevrouw Schouten van Olympia, die vol lof is over de burgemeester en de welwillen de commandant Haasnoot, weet nog niet zo zeker of er in derdaad geen mensenlevens op het spel stonden. "Wat moesten die mensen, overboord sprin gen soms? Of wachten tot het weer licht werd? Het dak was de boot af, het regende en die mensen waren niet de meest er varen watersporters die er be staan". Zij vertelt dat het Italiaanse gezelschap tegen het avonduur in de problemen geraakte. Door de storm was namelijk het schuifdak van het schip ge waaid. De ambassadeur heeft geprobeerd het dak uit het wa ter te krijgen maar dat lukte niet. Door al die manoeuvres geraakte de boot op een zand bank en kwam daar, aldus schipper Vredenborg. "droog te staan". Volgens de 73-jarige 'redder van de Kagerplassen' groeide het gevaar dat het schip zou breken met de mi nuut. Inmiddels had men bij Schouten de politie te water ge beld. Mevrouw Schouten kreeg echter het antwoordapparaat aan de lijn. Ze moest met Am sterdam bellen. Dat deed ze maar ook hier kreeg ze lik op stuk. Waarna ze overging tot het inroepen van particuliere hulp. Die was er uiteindelijk veel eerder dan die van de poli tie. Vredenborg (lachend): "Het is toch eigenlijk wat. dat de po litie niet het water op mag. en dat er dan maar een man van 73 wordt gestuurd". Meest opvallende gebeurtenis was het wegwaaien van de dakbedek king (mastiek) van een flat aan het Aletta Jacobsplantsoen in Voor schoten. Het houten geraamte on der het mastiek bleek sterk genoeg om de storm te weerstaan, zodat de flatbewoners toch nog deels een dak boven hun hoofd hadden. Zeil en zandzakken werden aangevoerd om wat van het dak over was zo veel mogelijk te beschermen. Voorbijgangers ondervonden nog de meeste hinder van de grote stukken afgerukte dakbedekking die door de wind door de straat werden gejaagd. Om ongelukken te voorkomen sloot de politie op een gegeven moment de gehele Admiraal de Ruytersingel af voor alle verkeer. Het openbaar vervoer moest worden omgeleid. Het dak zal vandaag worden gerepareerd. Verder raakten enkele bomen ontworteld en werd het zinken dak van een dakkapel door de wind meegevoerd. In Zoeterwoude raakte een 36-ja- rige bouwvakker uit Sassenheim gewond toen hij door een heftige windvlaag een steigerplank in het gezicht geslingerd kreeg. Het gebit van de man werd flink beschadigd. De wind beukte zo in op de stop lichten aan de Europaweg in Zoe terwoude dat de palen werden ver draaid en de lichten niet langer zichtbaar waren voor het verkeer. Ook in Wassenaar hield de storm flink huis, al is de schade volgens de politie niet bijzonder te noe men. Een woordvoerder somt op: gesneuvelde ruiten, omgevallen bomen, loslatende dakpannen en alarmsystemen die zo maar afgaan. In de badplaats raakte niemand ge wond bij welk stormvoorval dan ook. Het meest spectaculaire voorval met een omgewaaide boom deed zich voor aan de Oegstgeester En- degeesterstraatweg. Een flink uit de kluiten gewassen exemplaar be landde met zijn kruin in een boom aan de overkant van de weg. Vol gens de politie werd het verkeer er niet door gehinderd. De boom werd na - letterlijk - touwtrekken uit zijn benarde positie bevrijd. Aan het Lange Voortplein liep een vrouw forse autoschade op als gevolg van een lading plexiglas. Ook nog uit Oegstgeest: het verkie zingsbord op de hoek Dorpsstraat/ Warmonderweg dat door de felle windstoten afbrak. Leiderdorp heeft de storm goed doorstaan. Behalve wat dakpan nen en een dakje van de bushalte aan de Engelendaal bleef in deze gemeente alles heel. Wel sloegen er - net als in het voorbije weekeinde - inbrekers toe. Dit keer in wonin gen aan de Splinterlaan, de Merel- straat, de Julianastraat en de Bloemhofstraat. Vermist worden sieraden en geld. De inbrekers drongen via de achterzijde de wo ningen binnen. In Warmond heeft de storm geen noemenswaardige problemen ver oorzaakt, aldus de politie. ANNAKLINIEK - Oegstgeeste- naar H.W. Dielesen is benoemd tot nieuwe voorzitter van de Annakli- niek. Hij volgt mr. S.C.H. Coe- bergh op, die deze functie vele ja ren heeft vervuld. Tot secretaris/ penningmeester is de Leidse ac countant J. Booij benoemd. DINSDAG Leiden Stadsgehoorzaal - Mattheus Passion door Ex Animo, 19.15 uur. Universiteit - Cleveringaplaats, Open baar college 'Erasmus en zyn tijd', 18.45 De Lakenhal - lezing over 'Leids zilver1 door prof. dr. C.W. Fock. 20.15 uu K&O-gebouw - Oude Vest, film 'Blow Up', 20.15 uur. Lak-cinema - Cleveringaplaats, films 'Szerelem, Elektra', 20 uur en 'Edipo Re'. 22 uur. Oud-Katholieke kerk - Zoeterwouds* singel, oecumenisch avondgebed, 19.30 uur. LVC - Breestraat 66, sportkafe, 20-21 WOENSDAG Leiden K&O-gebouw - Oude Vest, kinderfilm, middag, 14.30 uur. Voorschoten Joke Smitlan - boomplantdag, leerlin gen scholen planten 94 bomen, 9 Wassenaar Johan de Wittstraat, eerste paal plex 45 woningwetwoningen, 15 i APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van: vrijdag 21 tot vrijdag 28 maart door: Apotheek Zuid-West, Brahmslaan 18- 20, Leiden, tel. 763134. WARMOND - In een sportzaaltje aan de Endepoellaan in Warmond woedde gisteren een klein brandje. Vermoedelijk door kortsluiting vatte een electriciteitskastje vlam. Tijdig ingrijpen van een aanwezige gymlerares voorkwam dat het zich in het gebouw kon versprei den. De flats aan het Aletta Jacobsplantsoen in Voorschoten, waar een gedeelte van de dakbedekking is afgewaaid. Op de voorgrond een van de brokstukken die overal op straat terecht kwamen. (foto Holvast) Bewoners getroffen flat klagen al anderhalfjaar VOORSCHOTEN - Bewoners van de door storm ge troffen flat aan het Voorschotense Aletta Jacobsplant soen klagen al ruim anderhalfjaar over lekkages in de badkamer en enorme scheuren in wanden en pla fonds. Bewonerscommissielid Annemiek Kooij zou in haar hoekflat een scheur hebben over de hele lengte van de zijmuur, van vensterbank naar vensterbank. Haar benedenbuurman heeft dezelfde klacht. Regelmatig had ze contact met algemene woning bouwvereniging en bouw- en woningtoezicht. Ze stel den een uitgebreid technisch onderzoek in en susten de zaak. Het zou de werking van het lange gebouw zijn, een normaal verschijnsel. Een onafhankelijke deskundige, door Annemiek benaderd had het echter over constructiefouten. Bij de bouw, ruim twee jaar geleden, zou teveel zijn bezuinigd. Hoe ernstig het allemaal is, weet ze niet. Bij het ene sussende toespraakje denkt ze dat de mensen het niet weten, de andere keer denkt ze: "Ja, ze gaan natuur lijk niet vertellen dat de zaak morgen in elkaar stort". En die onzekerheid vindt ze nu juist zo nijpend. Want: "wat gebeurt er met windkracht 12? Wat moeten we hiervan denken?". Als ze nu iemand tegen komt gaat ze schreeuwen, eenmaal gekalmeerd wil ze rond de tafel gaan zitten met woningbouwvereniging en bou- wer. H.J. Kampinga van de Algemene Woningbouwver eniging is daartoe bereid. Hij vindt het wegwaaien van de sierbestrating (dakbedekking) heel naar, maar niet verontrustend. Of er sprake is van een bouwfout is moeilijk te zeggen. De goed verzekerde vereniging iaat de zaak nog deze week herstellen. De klachten over scheuren en lekkages vindt hij overdreven: "Dat komt overal voor en heeft niets met het type bouw te maken. Na een uitgebreid onderzoek konden we ook zeggen: geen problemen". WASSENAAR - Het kabi net gaat de komende vier jaar door - de economische groei blijft dus. Dat was de enige landelijke uitweiding van minister O.H.C.R Ru- ding, gistermiddag op be zoek bij Duinrell. Voor de rest was het niets dan min zaamheid over het Wasse- naarse attractiepark dat 50 jaar bestaat en "steeds ho gere eisen stelt aan het speelgoed". Zijn kinderen maken bij tijd en wijle gretig gebruik van het grote en mooie terrein en de Duinrell- kleuren (veel groen) spreken de CDA-minister voor financiën zeer aan. Wel vindt deze eminente Was senaarder het soms onprettig dat zovelen hem de weg vragen naar Duinrell of Djuneral. Zijn sugges tie aan de gemeente: meer borden zodat minder burgers lastig wor den gevallen. Nu staat op Vele kruispunten niets. Andere, wat minder concrete vraag: geef het particulier initiatief meer kans om te groeien. Natuur lijk, Duinrell moet alle belastingen blijven betalen en zich houden aan overheidsvoorschriften. Grote overheidssubsidies hoeft het park bovendien niet te verwachten. Maar een stukje deregulering is nooit weg voor de graaf met zijn Minister Ruding: fungeert als ingezetene van Wassenaar niet zelden als wegwijzer naar Duinrell... (archieffoto) "grote investeringen en hoge risi- Ruding vroeg zich af waarom juist hij, minister van financiën, was gevraagd. Gaten in zijn begro ting kan het park niet schieten en de verschillende belastingen "zul len wel betaald zijn". Zijn voorlopi ge antwoord: misschien heeft het te maken met de vennootschaps belasting die in de jaren dertig zo hoog was dat de familie het park moest openen. Kikkerbaas En toen was het tijd voor de tu ne. De uiterst hitgevoelige Hans Vermeulen (Sandy Coast, Rainbow Train en Anita Meijer), had het ge schreven en zong een beetje verlo ren met de reusachtige kikkers mee. Zo van: 'de kikkerbaas van Duinrell was de lange winters zat en bouwde een prachtig Tiki bad en dromen die worden waar, dat wonderland in Wassenaar'. De single met tune was voor graaf H.R.J, van Zuylen van Nuije- veld, minister Ruding en burge meester P.H. Schoute, die zijn speech dreigend begon: "In het be gin was de entree een dubbeltje, was de ingang aan de Katwijkse weg en waren er parkeer- noch per soneelsproblemen. Want: de huis knechts van de familie hielpen Er was nog rust in het dorp". Wie een schrijnend contrast ver wachtte met de harde werkelijk heid kwam bedrogen uit. De ge meente is al 25 jaar zoekende naar het evenwicht. Duinrell wil meer bieden om de concurrentie voor te blijven, de gemeente kijkt naar overlast, parkeerproblemen, ver keersstromen en milieuaspecten. De roep van Ruding om meer borden wees hij af. "Daar beginnen wij niet aan. En een minister die deregulering hoog in het vaandel heeft staan, had dat soort sugges ties ook niet moeten wekken. Trouwens, moet iedere buitenlan der overal Duinrell kunnen vin den?" Ook de graaf deed een dringend beroep op de bewindsman: minder ambtenaren a.u.b. Inspecteurs van loon en vennootschapsbelasting en bedrijfsvereniging lopen stuk i stuk kort na elkaar de boeken door. Ontwrichte weken voor het bedrijf. Kan dat niet in een keer? Ruding moest echter weg. Om vier uur begon het Haagse kabinetsbe raad. Na het vertrek van de excellentie wees de graaf er nog eens op hoe slecht het in 1983 ging en hoe goed het 'elk weer' park zich heeft her steld. De oud-directeur van de Ef- teling prees De Graaf en hoopte dat de regering haar goede toeristi sche ideeën zal verwezenlijken. Pretparken zijn van belang voor de toeristische balans en deviezen, stelde hij. BOUWMATERIALEN WEG - Uit een container op een bouwterrein aan de Havixhorst in Alphen zijn in het weekeinde een aggregaat, twee boormachines en een lucht- sleutel gestolen. De waarde van de buit bedraagt ongeveer zevendui zend gulden. PPR-raadslid vraagt vergeefs om maatregelen op Engelendaal LEIDERDORP - Tevergeefs heeft PPR-raadslid Van der Zande gisteravond bij burge meester en wethouders tijdens de rondvraag geprobeerd een belofte los te krijgen over het aanbrengen van verkeersrem- mende maatregelen op de En gelendaal. Volgens Van der Zande zijn er de laatste paar weken nogal wat ongelukken gebeurd op de weg, die door zijn partij als 'ra cebaan' wordt betiteld. Im mers, automobilisten worden de laatste maanden niet meer gehinderd door rode stoplich ten. De Engelendaal heeft een (gedeeltelijke) groene golf ge kregen om weggebruikers te stimuleren via deze route Lei derdorp in en uit te komen, ten gunste van de Van der Valk Boumanweg. Met alle gevolg van dien, al dus Van der Zande. Afgelopen vrijdagmiddag nog raakte een Leiderdorpse ernstig gewond toen ze tijdens het oversteken op het zebrapad bij Winkelhof door een auto werd aangere den. Stel alsjeblieft de verkeers lichten voorlopig weer in wer king, pleitte Van der Zande. Maar hij vond geen gehoor bij burgemeester Bruggeman, die het PPR-raadslid vriendelijk doch dringend verzocht zijn vragen voortaan schriftelijk en bijtijds in te dienen. En wet houder Meerburg van verkeers zaken verschool zich direct achter de burgemeester. Het heet dat B en W zich "gaan be raden". WASSENAAR - De Wassenaarse gemeentevoorlichter Wim Kan zal op 15 augustus aanstaande in Amsterdam een beeld van de overleden cabare tier Wim Kan en zijn vrouw Corrie Vonk onthullen. Wim Kan is niet alleen een naamgenoot maar ook een volle neef van de cabaretier. Hij volgde in 1980 de toen overleden gemeentevoorlichter Piet Zonneveld op. Enige associaties met de showbusiness kunnen hem niet ontzegd worden want de afgelopen jaren werd menig ambtelijk feestje opgeluisterd door Kan met z'n piano- of orgelspel. Het twee meter hoge bronzen beeld van de cabaretier komt midden op het Amsterdamse Leidseplein te staan. Het beeld, waar kunstenaar Si mon Bolhuis momenteel de laatste hand aan legt. is over twee weken klaar. Van het in brons gegoten artiestenechtpaar worden na de onthulling door ambtenaar Kan ook replica's van zo'n 35 centimeter hoogte ver kocht. LEIDERDORP - Het stuk braak liggend terrein op de hoek Gallas laan/Voorhoflaan in Leiderdorp wordt binnenkort bebouwd. Er komt een gebouw te staan dat 33 appartementen voor bejaarden herbergt. De Leiderdorpse gemeenteraad heeft gisteravond ingestemd met de verkoop van het bewuste stuk grond aan de Stichting Britten- stein. Leiderdorp krijgt er 360.000 gulden voor. De stichting heeft inmiddels al een behoorlijke lijst met gegadig den voor een van de appartemen ten. Overeengekomen is dat ver huur in overleg met de gemeente, dan wel met de Algemene Woning bouw Vereniging, moet gebeuren. Overigens komen ook niet-Lei- derdorpers voor zo'n bejaardenwo ning in aanmerking. Raadslid Tie- ken (CDA) verzocht gisteravond om eigen inwoners "voor honderd procent voorrang te geven". Maar volgens wqthouder Meerburg kan dat in dit geval niet en is het ook niet afgesproken met de stichting. Zij neemt een soort uitzonderings positie in omdat de stichting er naar streeft ouders in de buurt van hun 'Leiderdorpse' kinderen te la ten wonen. Meerburg: "Maar de Leiderdorpse lijst mag zeker niet vergeten worden". De gemeente Leiderdorp heeft ten behoeve van het plan de be stemming van het stuk grond ge wijzigd. Oorspronkelijk had het de bestemming 'sporthal'. Nu wordt het 'gestapelde woningen'. LEIDSCH m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 Voor inlichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoortijden; C. Juffermans-Duyverman. tel. 071-893256. A. Kluppel, tel. 071-763088, F. Terwijn. tel 02522-14192. D. Vink. tel. 079-412440. C. Spigt. tel. 02523-76823. SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8 00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16 30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) REDACTIE f 67.45 92.55 134.90 256.90 357.20 ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 22,70 per maand, per post 31.10 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd per post (binnenland) per halt jaar, aan huis bezorgd per jaar. aan huis bezorgd per post (binnenland) losse nummers 1,10 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11, 2221 JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur; drs. J.W.E. Metselaar Adj hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv alg redactiechef: J.M J. Post Stad: J. Kroon Duin- ei Bin./Bui Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn. Brussel. Jo hannesburg, Tokio, Londen. Parijs. Was hington. Rome. Madrid. Mexico-City. Tel

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2