Schapers imponeert nu ook in Rotterdam Philips wil 'werkafspraken' maken met Japanse bedrijven Gedecideerd naar winst op Bill Scanion Volleybalsters LUSV onderuit in topper Keizer fluit Real-Inter Feyenoord mist Duut John van der Wiel in Brussel naar remise Fraude met dekhengst Lucky Boy gigantisch DINSDAG 25 MAART 1986 SPORT PAGINA 13 ROTTERDAM (GPD) - Binnen de eigen landsgrenzen heeft Michiel Schapers zijn tennisambities eigenlijk nooit met daden kunnen onderstrepen. Uitgerekend in het ABN-toernooi, de belangrijkste (internationale) graadme- dertiende ABN-tennistoernooi u. nn H i i 1»* de eerste dae al veraekerd van een andere punten voorsprong op Unon IS de ter en nog wel georganiseerd in zijn woonplaats, gebruikte eindoverwinnaar. Miiosiav Mecir, die vo- (mentaal kwetsbare) ploeg weer de Rotterdammer de 'wilde kaarten' die hem telkens weer rig jaar in aeisnaie van Rotterdam jakob kwijt - >-— ter beschikking werden gesteld, slechts kortstondig. Drie (6T°7^)VvanróutinierSwójtèk keer verloor Nederlands grootste troef voor eigen publiek JJg; gep|aatste 2 Tsjecho. al in de eerste ronde, maar gisteravond doorbrak hij dan siowaak had - - LEIDEN - In het rayon Leiden van de volleybalbond ging alle aan dacht uit naar de topper tussen de vrouwenteams van LUSV en Orion. Omdat de Hazerswoudse équipe de zenuwen beter in be dwang hield, voeren de twee ploe gen thans weer samen de ranglijst van de eerste klasse aan. LUSV stond in de thuiswedstrijd tegen Orion stijf van de zenuwen. J Dat was al in de, eerste set het ge- ji t iin ae—eerste-sei uai nei tut.ii ccm Vervolgens legde het Hazerswoud se team alle schroom van zich af. Het blok kreeg meer kijk op de dia gonaal geslagen ballen van LUSV en ook in aanvallend opzicht lukte alles. LUSV stond erbij en keek er 8-15, 2-15 en 9-15. De twee eindelijk de ban. waarop Schapers zich door Bill Scanion (twee pen, John McEnroe te klop- zijn revalidatie knieblessure verloopt moei zaam en heeft zichtbaar zijn tol geëist. De 29-jarige Texaan, momenteel 121e in het ATP-klassement, ver loor binnen een maand De ontdeed keer 6-3) maakte veel duidelijk. Vooral over de progressie van de winnaar, die zich geen moment uit het evenwicht liet brengen door het feit dat hij ruirp twee uur later dan gepland op het centre-court in de Ahoy-hal verscheen. De drie derde keer van Schapers, die in voorafgaande partijen, die bij el- Boca West al geen set hoefde af te kaar negen sets lang waren, namen staan en bijna twee weken terug in veel meer tijd in beslag dan was Metz met succes terug vocht na voorzien, zodat het toch nog nacht- een 0-6 en 0-3-achterstand. werk werd. Ondanks de trotse aan- Typerend voor de huidige veer- kondiging van de organisatie dat kracht van Michiel Schapers, een zo iets door de meerdere pistes klein jaar geleden nog een tobben- juist niet meer zou voorkomen. de twijfelaar. De nationaal kam- Het deerde Michiel Schapers pioen had in twaalf Grand-Prix- echter geenszins. Geconcentreerd, toernooien slechts drie partijen ge- solide en vooral sterk serverend wonnen, hetgeen zijn zelfvertrou- zette hij in een uurtje zijn Ameri- wen tot een minimum reduceerde, kaanse opponent opzij, die bewees De bijna twee meter lange Rotter- geen schim meer te zijn van de top- dammer "verlaagde" zich zelfs tot tien-speler die hij ooit was. Scan- het afwerken van een satelliet-cir- lon stond twee jaar geleden nog in cuit in plaats van Wimbledon. De de halve finale van de US Open bezinningsperiode slaagde echter redelijk, want Schapers, die inmid dels ook via een aangepast dieet zijn gezondheidsproblemen had aangepakt, haalde ten koste van fa voriet Henrik Sundström prompt de kwartfinales op het Melkhuisje, waarin hij overigens verloor van Menno Oosting. Happy-end Maar het werkelijke herstel openbaarde zich pas eind vorig Melbourne. Als Boris Bec- ker-bedwinger bereikte Schapers de laatste acht tijdens de open Au- n antwoord rieerde spel van zijn twaalf jaar oudere Poolse opponent, die tegen de nummer 10 van de wereld als in zijn jonge jaren ten niste. En dat terwijl Fibak afgelopen zo- het Hilversumse Melkhuisje verscheen omdat hij z het moet wel heel reuttSS1Woitèk >°Pen wü de promotic niet door- gaan. Ook de ontmoeting tussen Ley- thon 4 en Liusna was belangrijk, zij het dat daar het degradatiespook om de hoek gluurde. Leython greep z'n laatste kans door Liusna een 3-1 nederlaag toe te brengen. Het verschil tussen de twee ploe gen is nu nog slechts twee punten. Het tweede team van DAC is al lang niet meer te redden. Tegen j gestopt kanten en werden vele serves in het net geslagen. De gevolgen wa ren ernaar: 15-5, 15-2 en 15-9; dus 3-1 voor Novo. Het derde van Novo verloor de prestigestrijd tegen RVV met 1-3 <11-15, 8 15, 16-14 en 5-15). Het Rijnsburgse team had gewoon wat meer kwaliteit in huis. Blok'77 moest het eerste en tweede speldeel in Katwijk aan Leython 3 laten: 7-15 en 14-16. Hierna kwam met name de pass beter uit de verf bij Blok, waardoor de aanvalsters Cobie Rovers en Marjan van Wolferen beter in stel ling werden gebracht. Dat had voor Leython fatale gevolgen: 15- 10, 15-5 en een 2-2 eindstand. S'70, met Ans Zeilstra als meest opval lende speelster, zegevierde in Voorschoten met 1-3 over Gemini/ Kangeroes 3. Er kwamen setstan den van 7-15,10-15,15-13 en 4-15 in de boeken. Mannen Bij de mannen kwam het derde team van Gémini'Kangeroes twee keer in actie. Zowel vrijdag als za terdag kwamen de Voorschotena ren tot winst. De inhaalwedstrijd tegen LUSV werd een fraaie met veel spanning. Na twee uur toonde Gemini de sterkste zenuwen in de Universitaire sporthal: 6-15, 20-18, 14-16 en 8-15. Een dag later bleek ook Ridderveld, dat de laatste we ken opzienbarende vooruitgang had geboekt, niet bij machte Gemi ni te weerstaan. Ih Voorschoten werd het 3-0 (15-13, 15-10 en 15-12. De Alphenaren stonden in het eer ste speldeel met 5-13 en in het tweede met 4-10 voor. In de derde set kwam Ridderveld van 13-4 te rug tot 14-12. Levthon 3-LUSV eindigde in 2- 2. Na een 2-10 achterstand pakte Leython de laatste set met 15-13. Het tweede mannenteam van DAC. dat Joop van den Wijngaard wegens een gebroken midden voetsbeentje voor de rest van het seizoen moet missen, gaf Orion 2 geen kans. 0-3 (10-15, 9-15 en 5-15). Het eerste van Orion werd een punt rijker door tegen SKC gelijk te spelen. Met Rick Uiterwijk als uitblinker pakte Orion het eerste speldeel (7-15). Na een 0-7 achter stand was de tweede set voor SKC (15-12). Omdat een gelijkspel de meest terechte uitslag was, werden ook de twee volgende sets gedeeld (15-13 en 6-15). Aarlanderveen raakte verder in de problemen doordat VCS niet wilde meewerken aan een punten- deling. Daar was overigens alk- kans op. want in de tweede set kon Aarlanderveen de zaak bij een 14- 10 voorsprong net niet klaren. Nu kwam het tot scores van 9-15, 15- 17. 15-10 en 9-15. Door een degelijk spelletje af te leveren klopte WVC RVV met 0-3. De afwezigheid van spelverdeler Jan Dingemanse doet zich aan Rijnsburgse kant steeds meer gevoelen. Er zit tegenwoor dig te weinig lijn in het spel van de ploeg, die in eigen huis tegen een 0 3 nederlaag (9-15. 10-15 en 13-15) opliep. ZEIST (ANP) - Jan Keizer staat hoog genoteerd op de lijst van de w Europese toparbiters. De Volen- jaar damse scheidsrechter werd na Ju- ventus - Barcelona andermaal een *J89SPH!!P^8!HH H topper in het Europese bekervoet- stralische titëïsteUdT'waardoor zijn bal toegewezen. De scheidsrech- misiukte seizoen toch nog een hap- lercömmissie van de UEFA ste de py.end kende en hij zich op het hem aan voor de return in de halve nippertje tot de beste honderd finales van het UEFA-toecpooi tus- proftennissers ter wereld mocht re- sen Real Madrid en Inter Milan op kenen Dat het geen eenmalige op- 16 april in de Spaanse hoofdstad, leving is geweest bewijst Schapers' De grensrechters zullen door de huidige 63e positie op de compu- KNVB in de loop van deze week lerranglijst. Na Melbourne speelde aangewezen worden. hij tot dusverre acht toernooien en i schril contrast tot afgelopep i zoen kwam de 26-jarige laatbloeier alleen vorige week in Brussel niet verder dan de eerste ronde, toen Mecir te sterk bleek. Verder waren er dit jaar twee fraaie overwinningen op de huidi- i de wereld Jo- Michiel Schapers ZEIST (ANP) - Henk Duut zal han Kriek (in Boca West dinsdagavond ontbreken in het elf- Quinta), evenals een halve-finale- tal van Feyenoord in de competi- P tiewedstrijd tegen FC Den Bosch. De libêro werd zijn vijfde boeking maandag Zeist door de tuchtcommissie het Franse Metz. Kortom, v ÜUÜVI1 Schapers lijkt zich definitief bij de aanleiding vaii brede en kwalitatief gezien r te ontdekken wat er diep binnen in me nog verborgen zit". Bij die speurtocht naar zijn ten- nisgrenzen heeft de enige Neder landse deelnemer in Rotterdam de eerste stap trouwens reeds gezet. Door zich voor de eerste twee ron den - tegen Saoedie-Arabië, waar na Noorwegen of Nigeria als tegen stander volgt - niet beschikbaar te BRUSSEL (ANP) - De oogst stellen voor het nationale Davis- ters Jan Timman en John Cupteam zodat hij zich optimaal nationale toernooi kan voorbereiden op het gras van Wimbledon, getuigt Schapers in elk geval weer van geloof in eigen capaciteiten. "Maar ik kan nog veel beter", wist hij gisteravond na zijn zege. Hij heeft immers altijd al geroe- "Zeker wat betreft mijn tweede op- »n dat de top-50 voor hem haal- slag en de beweeglijkheid op de H _aar moet zijn en de successen ge- baan. Ik presteer nu tenminste Graafschap) voor een duel ge- durende de laatste maanden heb- constant. Ik heb inmiddels al een schorst. Van der Steene van RBC ben hem alleen maar gesterkt in stuk of zes van dergelijke partijen werd voor vier wedstrijden ge- die mening. "Tennis wordt iets als gespeeld. Dat kwam ook omdat ik schorst en beboet met 150 gulden. eten en drinken voor me", liet goed uitgerust was. Ik heb einde- Van Duppen van SW kreeg drie Schapers in het Ahoy Info-magazi- lijk weer eens lekker in mijn eigen wedstrijden straf. ne afdrukken. "Daardoor hoop ik béd geslapen". I lijks variërende sub-top te gaan voegen, waarmee Jiij dan toch een de KNVB voor één wedstrijd ge- belofte inlost. Naast Duut werden ook Lems Eten en drinken (DS'79), Adam (MW), Van den Wildenberg (Heerenveen), Van Ham (RBC), en Peitsman (De Lotto Slechts één deelnemer heeft het afgelopen weekeinde een grote prijs veroverd in de nationale sportprijsvragen. Lotto 12 keert 300.000 gulden bruto uit aan de enige deel nemer, die in aanmerking komt voor de tweede prijs. Voor de hoofdprijs waren geen kandidaten. De resultaten van de sportprijsvragen van e prijs g r. Twee- r. bruto f300.000.-. Der- bruto f6148.20. Vier- irs. f85.20. Vijfde prijs c f 5.-. Jackpot voor lotto 13: ruim de prijs een de prijs 46 de prij 61.328 86.000 guldt Ook in Cijferspel 12 zal de hoofdprijs niet worden uitgekeerd, er zijn drie kandidaten voor de tweede prijs van 10.000 gulden. Toto bruto Toto 12. Eer^e prijs 8 f2883,70. Tweede prijs f77.20. Derde prijs 1700 winnaars, f25.40. Toto-geluk 12. Eerste prijs geen winnaar. Tweede prijs 1 winnaar, f467.70. Derde prijs 12 winnaars f 194.80. Vierde prijs 347 winnaars, f 10,70. Bij de hoofdprijs voor Toto-gelijk 13 is een jackpot van ruim 8200 gulden. WK B-groep, uitslagen vierde ronde: Ita- lië-Japan 1-0. 9.29 Robert de Piero 1-0. Scheidsrechter: Hansen (Noo), geassis teerd door Engelsman en Douwes (Ned). Zwitserland - Oostenrijk 4-3 (2-1, 2-0, 0-2). 3.07 Marcel Bartschi 0-1, 7.58 Johann Fritz 1-1. 8.56 Peter Schlagenhauf 2-1. 24.29 Schlagenhauf 3-129.55 Thomas Muller 4-1 48.17 Herbert Poek 4-2. 51.44 Edward He- bler 4-3. Scheidsrechter Adam (Tsj), geas sisteerd door Van Agtmael en Plas (Ned). Toeschouwers: 300, strafminuten: Zwitser land en Oostenrijk 12. Stand: an de twee Nederlandse schaakgrootmees- der Wiel in de tweede ronde van het inter- J Brussel was gisteren voorlopig niet meer dan een half punt. Van der Wiel kwam na 52 zetten remise overeen met de sterke Joegoslaaf Ljubomir Ljubojevic, die wit had. Timman brak zijn partij met zwart tegen oud-wereldkampioen Anatoli Karpov af na zestig zetten. De Nederlander heeft weliswaar een loper minder, maar een pion ZZ en bovendien staat de stelling zo "op slot", dat er voor Karpov hoege naamd geen aanknopingspunten zijn op winst te spelen. Het duel wordt op de eerste vrije dag, donderdag, hervat. Karpov gaf zijn 61e zet onder couvert af. De voor Zwitserland uitkomende Viktor Kortsjnoi was de enige, die ook in de tweede ronde een winstpartij boekte. Na Van der Wiel versloeg hij nu de zwakke Belg Winants. Ook de Brit Anthony Miles en de Rus Oleg Romanisjin zegevierden gisteren, respectievelijk over de Colum- biaan Alonso Zapata en de Belg Michel Jadoul. Zij volgen Kortsjnoi op een half punt. Vandaag speelt Timman in de derde ronde met wit tegen de Amerikaan Seirawan; Van der Wiel heeft wit tegen Jadoul. Zwitserland Italië Oostenrijk Japan Nederland DDR Frankrijk Joego-Slavié Andreas Maurcr (WD1) 6-3, 3-6, 6-3, Brian Teacher (VS)-Manan Vajda (Tsj) 6-7, 7-6, 7- 5. Vijay Amritrq} (Ind)-Sergio Casal (Spa) 6-4. 4-6, 7-6. Michiel Schapers (Ncd)-Bill Scanion (VSt) 6-3, 6-3, Wojtek Fibak (Pol)- Miloslav Mecir (Tsj) 6-4 7-6 (7-5), Anders Jarryd (Zwe)-Jonathan Canter (VS) 6-2. 6-2 Goed judowerk ALPHEN AAN DEN RIJN - In Den Haag, tijdens het jaarlijkse Joop Bakker toernooi, zijn de judo ka's van sportschool Kuipers pri ma voor de dag gekomen. In twee groepen kwamen de Alphenaren op het erepodium. In de catagorie tot 60 kg behaal de het team van Kuipers de kruisfi nales. Daarin werd verloren van Velo. Erwin van Lienden, Mare Verberg, Henk Tamerus, Vincent van Niekerk, Guido Griffioen en Robin List behaalde zodoende een vierde plaats. In de catagorie tot 44 kg, met Alex van der Laan, Ton Hoiting, Hubert Kleinkink, Serge van Kuyk, Reinoud Koornstra en Marco Dergent voor Kuipers op de mat, werd in de strijd om de derde en vierde plaats met 4-2 van het sterke Lagerwaard gewonnen. 4 4 0 0 8 33-11 4 3 0 1 6 12- 8 4 2 0 2 4 15-16 4 2 0 2 4 10-11 3 1 0 2 2 12-11, 3 1 0 2 2 11-12 3 1 0 2 2 7-13 3 0 0 3 0 7-15 Verplicht nummer WK in C-groep in Gerona. Uilslagen eerste dag: China-Australie 15-0, Noorwegen- Spanje 18-3, Noord-Korea-Hongarije 4-2, Roemenië-Zuid-Korea 1" Schaaktoernooi in Brussel, tweede ronde: Luc Winants (Bel)-Viktor Kortsjnoi (Zwi) 3-1. Ljubomir Ljubojevic (Joe)-John KATWIJK - Voor de zaalvoetbal teams van Van der Plas en THB Boys valt er dit seizoen niets meer te halen. Het treffen tussen beide ploegen gisteravond in sporthal -Cleijn Duin was dan ook weinig meer dan een verplicht nummer, waarin van beide kanten matig werd geacteerd. Geheel in stijl wer den de punten gedeeld: 3-3. De Katwijkers hebben steeds te gen een achterstand aangekeken. Arnold Vermeulen opende voor THB de score, waarna Ron van der Kolk voor de gelijkmaker zorgde. Dit proces herhaalde zich nog twee keer. Leen Spoor bracht THB weer aan de leiding, Kees Varkevisser neutraliseerde het verschil. Na de rust zette John Jansen de bezoe kers op winst, maar Varkevisser wist andermaal tegen te scoren: 3- 'Moordende concurrentie schaadt iedereen' KOBE (ANP/AP) - President-directeur Dekker van Philips wil door een 'geleide handels politiek' en door samenwerking met Japanse elektronicabedrijven voorkomen dat be dreven en handelsblokken elkaar afslachten. „Een gestructureerd internationaal vertrouwen maakt het mogelijk met Sony. „Ik denk dat er zowel handelssysteem zonder protectio- dat Japanse en Europese elektroni- e enerzijds en wederzijd trouwen tussen handelspartners zitten anderzijds is de basis voor de op- triële lossing van het Japans-Europees Japanse zijde als bij cafabrikanten met elkaar aan tafel bereidheid zou zijn om een ak te spreken over indus- koord te sluiten over standaardisa- werking. „Onze individuele handelspoli- handelsprobleem", aldus Dekker tiek zal zo geformuleerd moeten het Japanse Kobe tij- worden dat voorwaarden ontstaan het gebied aens een forumbijeenkomst die die werken en leven op een aan- over enkele dagen wordt uitgezon- vaardbaar niveau voor iedereen den op de Japanse televisie. De mogelijk maakt. Open financiële __r huidige handelsconflicten die de en industriële markten, joint-ven- zijn volgens hem welkom mits de orde in de wereldeconomie drei- tures, gebalanceerde investeringen Europese toegevoegde waarde in technologie-overdracht beho- het te produceren produkt vol- bij een geleide han- doende groot is. Andersom moet tie, omdat beide partijen er zich van bewust zijn dat dit voordelig is dat de oorlog die is gevoerd op de video-cassettes niet goed is voor de consument en voor de bedrijven,' aldus Dekker. Japanse investeringen in Europa gen te ondermijnen, zijn een duide lijke waarschuwing dat de bestaan de internationale handelspolitiek delsstructuur", aldus Dekker, op de helling moet, aldus Dekker. „Ik ben tegen protectionisme, ViHpn 9000 maar niet tegen een geleide handel. V 1Qeo ZUUU Als zo'n internationaal handelssys teem het voor Europese fabrikanten i gelijk zijn te investeren, produce ren en verkopen in Japan. „Als het bestaande handelsprobleem tus- i Japan en Europa niet wordt Volgens Dekker is 'concurreren- niet komt, dan zullen de de samenwerking' tussen Philips opgelost, dan zal protectionisme het enige resultaat zijn", zo ver- landen de zaak in eigen hand ne- en andere elektronicabedrijven men. Er zal een handelsanarchie dig om in de toekomst een 'eerlij- wacht de Philips-president, ontstaan die veel weg heeft van een ke, ordelijke en economisch werk- protectionistische politiek", aldus bare concurrentie-sfeer'te Dekker. Hij wees erop dat het Eu- Hij noemde als voorbeeld ropese economische klimaat wordt het niet moet dat Philips, „het aangetast door de ongelijke balans ge internatiole bedrijf dat op het AKZO/INDUSTRIEBOND - De IPPRR Industriebond FNV heeft haar on- de handel met Japan, doorwerk- gebied van de consumenten-elec- derhandelaar bij het cao-overleg aarzelende ont- tronica weerstand biedt loosheid, door wikkeling bij Akzo, door een gebrek aan agressiviteit heeft verloren omdat het eigen V- om te komen tot een homogene 2000 systeem onverkooDbaar was Europese markt. „Kruip ik in de huid een homogene 2000 systeem onverkoopbaar geworden door de „moordende concurrentie van Japan in Europa panner dan zou ik me afvragen of en de Verenigde Staten Dekker zei dat Philips bij nieuwe poging zich op deze markt dat de zorg moet zijn van Japan", aldus Dekker. „Het antwoord is ja. Europa kan dit probleem niet al- te begeven dezelfde^taktiek leen oplossen. Japan is daarbij ook toepassen als nu is gekozen b„ betrokken en heeft er net zoveel vervaardiging van de compact- belang bij als Europa". Wederzijds disc, waarbij wordt samengewerkt tor arbeidsvoorwaardenbeleid Schermer. Van der Linden trekt zich terug om 'persoonlijke rede nen', die verband houden met 'de communicatie rond het cao-over leg', aldus een woordvoerder. In verband met haar vervanging is op verzoek van de Industriebond het is gekozen bij de overleg bij Akzo, dat gisteren zou worden voortgezet, uitgesteld tot 1 april. Tijd om te maken dat je weg komt. Een brandweerman uit de Ameri kaanse stad Cleveland blaast de aftocht, nadat plotseling de vlammen der Lin- sloegen uit de bovenste verdieping van een brandend woonhuis. Bij de pan", in de video-sector de slag dén, vervangen door de coördina- brand raakten drie bewoners gewond, maar niet ernstig. (foto api GIFWIJN (ANP) - De twee merken Italiaanse wijn waarin te veel metha nol voorkomt zijn volgens het hoofdproduktschap voor akkerbouwpro- dukten niet in ons land te koop. Het Italiaanse instituut voor buitenland se handel ICE heeft dat vandaag aan het produktschap laten weten. Overigens zijn de bewuste wijnen volgens het ICE tot voor enkele jaren geleden wel in ons land ingevoerd. Het gaat volgens een opgave die het ministerie van WVC via de EG in Brussel heeft gekregen om de wijnen met de volgende naamsaanduiding: Barbera del Piemonte, Odore Vin- cenzo, Incisa Scapaccino, Asti en een niet nader gespecificeerde wijn van Antonio Fusco, Mandoria, Pouilles. ALMELO (ANP) - Uit bloedonder zoek is gebleken dat de in 1984 overleden superhengst Lucky Boy enkele tientallen onechte nakome lingen heeft. Het Engelse volbloed paard was eigendom van een paar denfokker uit uit Denekamp, die is aangehouden wegens valsheid in geschrifte. Vast staat dat hij met dekbewijzen heeft geknoeid. De man vulde hierop in dat Lucky Boy een merrie had gedekt, terwijl dat niet zo was. Het gerechtelijk vooronderzoek in deze fraudezaak is nog niet afge rond en Justitie probeert volgens woordvoerder Bolhaar nog altijd om de precieze omvang te achter halen. Justitie vind het tot op de bodem uitzoeken van deze zaak vooral belangrijk omdat de goede naam van de Nederlandse paar denfokkerij in het geding is. Het onderzoek wordt uitgevoerd door de algemene inspectiedienst (AID) van het ministerie van landbouw. De AID is op het spoor van de frau de gezet door het Warmbloed Paar denstamboek (WPN). Lucky Boy was bij dit stamboek ingeschreven. Onderdeel van het justitiële onder zoek was een huiszoeking bij de hengstenhouder. Hierbij zijn pa pieren in beslag genomen die vol gens Bolhaar wijzen op fraude. Nakomelingen van Lucky Boy zijn bekend over de hele wereld. Vier van deze dieren kwamen uit tijdens Olympische Spelen. In to- 'ZOEN NIET-ROOKSTER' In de nieuwste actie tegen het ro ken biedt de Belgische milieu partij 'Ecolo' een button aan met de spreuk: 'Hebt u het verschil al geproefd bij het zoenen van een ro(o)k(st)er?' Het coördinatieco mité anti-tabak heeft al eerder dc leus gelanceerd 'Zoen een niet- ro(o)k(st)er en proef het verschil'. taal zouden er rond de 780 afstam melingen van de superhengst zijn. Bezitters van deze paarden vragen zich intussen af of ze wel een echte nakomeling van Lucky Boy heb ben. De hengst was goed voor 1500 dekkingen. Voor ieder dekking werden enkele duizenden guldens in rekening gebracht. Boetes voor discriminatie bij disco's TILBURG (ANP) - De Tilburgse rechter heeft gisteren een 34-jarige discotheekeigenaar en een 29-jari- ge portier van een andere dansge legenheid wegens discriminatie veroordeeld tot respectievelijk 3000 en 1000 gulden boete. De twee Tilburgers hadden op 28 septem ber en 5 oktober vorig jaar Marok kanen de toegang tot de Tilburgse discotheken De Meulen en The Talk of the Town geweigerd 'om dat ze geen pasje hadden'. Leden van een Tilburgse 'controlegroep' mochten toen zonder pasje wel naar binnen. De discotheekeigenaar was al eens eerder, in augustus vorig jaar. voor een soortgelijk vergrijp tot 500 gulden boete veroordeeld. De rechter veroordeelde hem daarom tot 3000 gulden boete of 60 dagen hechtenis. Omdat het voor de por tier de eerste keer was, viel voor hem de straf lichter uit. De 1000 gulden boete of 20 dagen hechtenis werd voor de helft voorwaardelijk opgelegd.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 13