Foreholte: het is nu of nooit Gunstig lot voor Schapers Verrassende zege Italië Nel Geerlings aan vooravond handbaltopper met Slotervaart Weinberg snelste Anderlecht loot Steaua Van Basten minstens week uitgeschakeld Krachtsverschillen gering bij vrouwen SSHIHS ZATERDAG 22 MAART 1986 SPORT VOORHOUT - Het handbal bracht ze bijna twintig jaar geleden bijeen en is sindsdien niet meer uit hun leven weg te denken. Die sport nam altijd al een belangrijke plaats in bij het Voorhoutse echtpaar Wim en Nel Geerlings, maar nooit werd er meer over gesproken dan de afgelopen weken. Begrijpelijk, want hun club Foreholte leeft toe naar de wedstrijd tegen Sloter- vaart, die morgen de beslissing gaat brengen over het kampioen schap in de eerste divisie. Beide ploegen voeren met een gelijk aan tal punten de ranglijst aan. door Fred Segaar Verlies tegen de concurrent bete kent waarschijnlijk dat Foreholte opnieuw genoegen zal moeten ne men met een troostprijs. Want aan genomen mag worden dat de win naar van het alles-of-niets-duel na morgen in de drie restererende duels geen punten meer zal laten liggen. Maar van een nederlaag gaan Wim en Nel Geerlings, res pectievelijk trainer en speelster, niet uit. De selectie van de trots van Voorhout is breder dan ooit. Het is nu of nooit voor de handbal- sters uit het bollendorp. Wordt de stap inderdaad gezet, dan beëindigt Nel Geerlings (42) zo goed als zeker haar zo lange carriè re, die haar langs clubs in Zuid- Holland en zelfs Zeeland voerde. "Ik heb er zo'n dertig jaar opzit ten", mijmert de Voorhoutse. "Dit zou een mooie afsluiting zijn. Na de competitie spelen we een toer nooi met de onderste ploegen uit de eredivisie en de bovenste uit de eerste divisie. Dat is een mooie test. Kunnen ze kijken hoe het zon der mij gaat. Lukt het niet, dan wil ik er nog wel een jaar tegen aan. Maar ik weet bijna zeker dat ze het ook zonder mij zullen redden.." De deur blijft derhalve op een kier staan, "maar als het goed is, hebben ze me niet meer nodig. De drie nieuwe meisjes hebben zich prima aangepast. We zijn sterker dan ooit. Komt nog bij dat ik de zelfde trainingsarbeid wil blijven verzetten als de andere meisjes. En dat gaat steeds moeilijker". Tennispark Samen met haar man Wim runt zij het tennispark Oosthout, dat zich in een toenemende belangstel ling mag verheugen en dus steeds meer van haar tijd opslokt. "Op een gegeven moment moet je een keuze maken, al kan ik me niet voorstellen dat ik straks niet meer zal trainen. Het kost me soms moeite om me er toe te zetten, maar als ik er eenmaal ben, vind ik het heerlijk". En dan toont zij zich niet minder fanatiek dan de andere speelsters, die op Hannie Boskamp (39) en El- ly Hoek (37) na, een stuk jonger zijn dan zij. "Juist omdat Nel nog steeds hetzelfde doet als de andere meisjes, pikken ze ook meer van haar", haakt haar 48-jarige trainer en echtgenoot in. "Ik kijk niet naar leeftijd, maar naar prestaties. Na tuurlijk is verjongen belangrijk, maar zolang Nel het nog kan bijbe nen, zie ik geen reden haar te ver vangen", wil hij nog niets weten van haar afscheid. "Eigenlijk zou je elke plek drie keer moeten kunnen bezetten, maar dat is voor geen en kele vereniging mogelijk. Geluk kig heb ik een goede jeugdploeg achter me". 'Oudjes' Anja van der Ploeg en tweede keepster Diana van Dam zijn expo nenten van de jeugdopleiding, waar in Voorhout met veel zorg aan wordt gewerkt. Vooralsnog evenwel kan de club niet buiten de 'oudjes' Boskamp, Geerlings en Hoek omdat het drietal nu eenmaal veel ervaring met zich meebrengt. "Het grote voordeel is dat je snel ziet waar het gevaar bij je tegen stander in schuilt. Ik kan daardoor de verdediging redelijk organise ren. De jongere speelsters vragen me daar ook om. Het verschil met de ouderen is dat de jongeren snel ler hun -koppies laten hangen als iets misgaat. Ze willen hun fout dan goed maken, terwijl ze daar niet altijd de speeltijd voor heb ben. Dan zeg ik: ga er maar in. Dat is net de motivatie die ze nodig hebben". "Ondanks het grote leeftijdsver schil luisteren ze goed naar me. Dat verbaast me eigenlijk. Het is waarschijnlijk één van de redenen dat het zo goed gaat. Van kliekjes vorming is geen sprake en is ook nooit sprake geweest. Daarom ben ik, denk ik, zo lang door gegaan". De gevolgen daarvan hebben hun sporen in lichamelijk opzicht nagelaten. Gedurende een lange periode drie keer per week trainen, het spelen van competitie en oe fenwedstrijden hebben haar een versleten enkel en schouder be zorgd. "Verder zit er ook nog gruis in m'n elleboog. Maar dat is niet de reden dat ik stop. Ik heb het ge woon gezien, heb alles al eens een keer meegemaakt. Verzadiging In de wedstrijden is van verzadi ging geen sprake, al zoekt zij dit seizoen vaker de bank op dan in het verleden. "Dat kan omdat we een hele brede selectie hebben", Nel en Wim Geerlins proosten op de goede afloop. "We zijn nog geen betere tegenstander tegen gekomen". noemt zij ongevraagd al één reden van het succes van Foreholte. Er zijn er meer: "Wij hebben zes meis jes in de ploeg die kunnen scoren en we beheersen meerdere speel stijlen. Komt nog bij dat de menta liteit goed is. We zijn echt een team.. Iedereen is met het handbal bezig". Nel en Wim Geerlings in het bij zonder. "Wij nemen het mee naar huis", weet eerstgenoemde. "Ik denk dat wij er meer mee bezig zijn dan de andere meisjes. Komt na tuurlijk omdat je er samen bij be trokken bent. Direct na de wed strijd zijn we al weer bezig met het volgende duel". Als vrouw van de trainer neemt zij bij Foreholte een bijzondere po sitie in, "maar problemen heeft het nooit opgeleverd omdat Wim con sequent is. Afspraak is afspraak bij hem. Het voordeel is dat je een be paalde situatie heel goed kan aan voelen. Ik hoor het van twee kan ten. Als het woelig wordt, kan ik er voor zorgen dat het weer rustig wordt in de ploeg. Waarschijnlijk is het wel zo dat ze minder over Wim zeggen als ik erbij ben. Maar in principe probeer ik altijd achter de groep te gaan staan. Dat lukt over het algemeen goed". Enkele weken geleden was een 'ingreep' van haar kant noodzake lijk. Doelvrouwe Olga Almekin- ders verscheen te laat op de trai ning en werd door Wim Geerlings naar huis gestuurd. Het bestuur van de Voorhoutse club moest er toen zelfs aan te pas komen om Al- mekinders, die aanvankelijk de handdoek in de ring had gegooid. te bewegen weer bij Foreholte te rug te komen. Een conflict zo vlak voor de belangrijke wedstrijd te gen Slotervaart konden ze daar in Voorhout niet gebruiken. Rust "Het had vervelende gevolgen kunnen hebben, maar gelukkig is alles op z'n pootjes terecht geko men", weet Nel Geerlings. "Ieder een besefte dat het belangrijk was de rust te bewaren. We hebben haar als groep terug gehaald". Nu de rijen weer gesloten zijn, staat Foreholte niets in de weg de titel te pakken. Althans, wat Nel en Wim Geerlings betreft. "We hebben de laatste wedstrijd van Slotervaart tegen Bornerbroek op de video op genomen^', zegt de trainer. "De t Dijkman) druk van het moeten winnen was bij hun duidelijk merkbaar. Meer dan bij ons. Zondagmiddag heb ben we besproken hoe we gaan spelen. Daar hebben we dinsdag nog eens een keer op getraind". "Je zag dingen, waar wij morgen in Amsterdam op kunnen inspe len", vult Nel Geerlings aan. "Ik denk dat we gewoon winnen. We zijn dit seizoen nog geen betere ploeg tegengekomen. En wat nog belangrijker is: iedereen staat er achter. Dat was vroeger nog wel eens anders. Hoefden we niet zo nodig te promoveren omdat we in de hoogste afdeling niets te zoeken hadden. Nu wil iedereen omdat de selectie breed genoeg is om in de eredivisie mee te kunnen draaien". Daarom is het meer dan eens: nu of nooit. ROTTERDAM (GPD) - Niet voor niets sprak Ahoy-perschef Jan Leupe van een „mijlpaal en nieuwe start" tijdens de gisteren verrichtte loting voor het 13e ABN-tennis- de Indiër direct aan het hoofdsche ma toegevoegd. Buitendijk heeft nog geprobeerd een wilde kaart te slijten aan Boris Becker, maar de Westduitser gaf toernooi, dat maandag begint. Die de voorkeur aan een dergelijke i uitlating gold behalve de driejarige vitatie uit Chicago. Becker werd verbintenis met de sponsorende deze week vroegtijdig uitgescha- bankonderneming en de absolute record-kaartvoorverkoop (ruim 35.000) zeker ook het deelnemers veld. Geen afmeldingen van top pers dit keer, zoals vorig jaar John McEnroe en'eerder Jimmy Con nors op het laatste moment deden, en dus louter tevreden gezichten. Waarschijnlijk ook bij Michiel Schapers, die door Nelli Cooman - zij mocht de briefjes uit de koeler halen - werd gekoppeld aan Bill Scanion. De Rotterdammer, in middels 63ste op de wereldrang lijst, trof de Amerikaan onlangs eerder in La Quinta en Metz en ver sloeg hem beide malen. Scanion kreeg net als z'n tegenstander een 'wilde kaart' van de Rotterdamse toernooidirecteur Wim Buitendijk. „Ik had die eigenlijk aan Henrik Sundström willen geven,, maar tóen ik hem in Milaan en Brussel zag verliezen, leek hij me geen aan winst voor ons evenement. Daar om heeft Scanion de voorkeur ge kregen. Hij probeert na een slepen de knieblessure zijn come-back te maken". De derde wilde kaart ging naar Henri Leconte. De Fransman, vo rig jaar kwartfinalist op Wimble don en Roland Garros, speelde nooit eerder in Nederland en kon de uitnodiging aannemen omdat zijn vrouw eerder van een baby is bevallen dan was gepland. Eigen lijk had Vijay Armitraj het toela tingsbewijs van Leconte al toege wezen gekregen, maar omdat de Zuidamerikanen Diego Perez en Francisco Maciel afzegden, werd De Oostenrijkers kwamen gisteravond in Eindhoven i gevolgd door een nederlaag tegen Italië. Het puckbezit v n een koude kermis thuis. De winst tegen de DDR werd i Keivin Greenbank (links) is dan ook maar tijdelijk. keld in Brussel door Broderick Dy ke, de Australiër die voor het eerst in de geschiedenis van het Rotter dam-toernooi als zogeheten 'spe cial exempt' - hij hoeft dus geen kwalificatiewedstrijden te spelen - zijn deelname afdwong. Wie wel in de vandaag te beginnen kwalifica- tiestrijd uitkomen zijn onder meer Huub van Boeckel en Menno Oos- j ting, zodat Michiel Schapers wel licht niet als enige Nederlander in Ahoy verschijnt. Hij is overigens in het gezelschap van maar liefst zes Zweden en evenzoveel Tsjechoslo- waken. Ook Stefan Edberg, als tweede geplaatst na Mats Wilan- der, zal zeker van de partij zijn, nu zijn buikspierblessure voldoende is hersteld. Schapers is als enige Nederlan der zeker van een plaats in het hoofdtoernooi. Van Boeckel, Oos-| ting, Koevermans en Schaap moe-j ten het via het kwalificatie-toer nooi proberen. De loting had het volgende resultaat: Wilander (Zwe-1) - Srjeber (Tsj); Dickson (Vst) - qualifier; Casal (Spa) - Amritraj (India); Qualifier - Smid (Tsj-8); Jarryd (Zwe-4) - Can- EINDHOVEN (ANP) - Het duel mei, toen het met 6-4 van Oost- de bliksemstart van Japan, dat ter (Vst); Gunnarsson (Zwe) - Gün- tussen Oostenrijk en Italië heeft Duitsland had gewonnen. Door de over onuitputtelijke krachten be- thardt (Zwi); Sanchez (Spa) - Dyke gisteren bevestigd, dat geen enkel groot uitgevallen nederlaag tegen schikte. In hoog tempo, met voort- (Aus); Lundgren (Zwe) - Leconte land zich favoriet mag noemen in AkJÉMÉ (Fra-6); Mecir (Tsj-5) - Fibak (Pol); het ijshockeytoernooi om de we- Mauer (Wdl) - Pimek (Tsj); Vajda reldtitel in de B-groep. De Italia- (Tsj) - Teacher (Vst); qualifier - nen, die op de eerste dag met 1-4 Nyström (Zwe-3); Hlasek (Zwi) - van Zwitserland hadden verloren, Zivojinovic (Joe); Forget (Fra) - veegden de Oostenrijkers met 6-1 qualifier; Schapers (Ned) - Scanion (2-0, 3-0, 1-1) van het ijs. Zwitser- (Vst); Aguilera (Spa) - Edberg land won van Japan (6-4) (Zwe-2). ÉÉI WK IJshockey: afloop onvoorspelbaar Yanez winnaar SANTA COLOMA DE GRAMA- NET (AFP) - De Catalaanse Week is gisteren gewonnen door de Spanjaard Felipe Yanez. Hij had in het eindklassement een voor sprong van één seconde op de Fransman Jean-Claude Bagot. De laatste etappe, een rit over 187 kilo meter van Mollerusa naar Santa Coloma de Gramanet leverde een overwinning op voor de Belg Eddy Planckaert uit de formatie van Pe ter Post. DEN BOSCH (ANP) - De West duitser Peter Weinberg won giste ren de kwalificatiewedstrijd voor het nummer om de wereldbeker. Met het in Nederland gefokte paard Gaylord, waar Hendrik Snoek in het verleden successen mee behaalde, was de 32-jarige Weinberg in de goed gevulde Bra banthallen van Den Bosch (onge veer 4500 toeschouwers) het snelst van de elf combinaties. Weinberg legde het 300 meter lange parkoers met zes hindernis sen en zeven sprongen af in 40,58 seconden. Van der Schans was de enige van de vier aan de barrage deelnemende Nederlanders die foutloos bleef, goed voor een derde plaats. Bij dit kwartet waren ver der Ray makers, Nooren en Voorn. GENEVE (RTR) - Anderlecht en Barcelona kunnen elkaar pas tref fen in de finale van het toernooi om de Europese beker voor landskam pioenen. De loting voor de halve fi nales, die gisteren in Geneve plaats vond, paarde Barcelona aan IFK Göteborg en Anderlecht aan Steaua Boekarest. De loting voor de halve eindstrij den, te spelen op 2 en 16 april, had het volgende resultaat: Landskampioenen: IFK Göteborg (Zwe) - Barcelona (Spa), Anderlecht (Bel) - Steaua Boekarest (Roe). Bekerwinnaars: Dinamo Kiev (Sov) - Dukla Praag (Tsj), Atletico de Madrid (Spa) - Bayer Ürdingen (WD1). UEF A-beker: FC Kóln (WD1) - Waregem (Bel). Internazionale (Ita) - Real Madrid. In de finale zal Internazionale of Real Madrid eerst thuis spelen te gen de winnaar van FC Köln - Wa regem. Hughes De transfer van aanvaller Mark Hughes van Manchester United naar Barcelona is rond. Met de overgang van de 22-jarige interna tional van Wales, na het einde van dit seizoen, is een bedrag van ruim 7,5 miljoen gulden gemoeid. De transfer wordt definitief nadat Hughes door de medische staf van Barcelona is goedgekeurd. De overeenkomst tussen Barce lona, waar ook de Schot Steve Ar chibald speelt en Manchester Uni ted was al enkele maanden geleden gesloten, maar leek op detailpun ten niet te kunnen worden uitge voerd. Barcelona zou met Hughes namelijk een prominente buiten- lander (Schuster) te veel hebben en manager Terry Venables, ook een Brit, wilde de club verlaten. Hoe wel de Engelse coach gaat en Schuster nog niet is verkocht, heeft Barcelona Hughes toch het contract laten tekenen T ennistoernooi overschaduwd SASSENHEIM - Het plotselinge overlijden van Leidsche Hout spe ler Rik Hinse overschaduwde gis teren de finaledag van het tennis toernooi in 'De Khnkerberg' in Sassenheim. Ondanks deze tragi sche gebeurtenis besloot de wed strijdleiding het toernooi toch te voltooien. Ook op dit hal-evenement werd niet per twee gewonnen sets, maar per uur gespeeld. Freek van der Capellen wist, evenals vorig jaar. de eerste prijs in het mannenenkel- spel B in de wacht te slepen. Na in de voorrondes Van Dilst en Van Overbeeke te hebben verslagen, ontmoette hij in de finale Joost van Leeuwen. Die de eindstrijd haalde door eerst een verrassende zege op Herman van der Capellen te boe ken en daarna Martijn Krans met minimaal verschil te verslaan 11- 10). Van der Capellen gaf zijn oppo nent weinig kans om in zijn ritme komen en boekte een overtuigende zege (13-5). In de finale van het mannendub- bel B won Freek van der Capellen opnieuw. Samen met partner Bob van Overbeeke werd het duo Her man van der Capellen/Bub van der Zee teruggewezen: 12-7. Voor de grootste verrassing zorgde Joep Timmermans door in het manne- nenkel C in een spannende strijd. Dave Wijnveldt te verslaan (10-7). In het vrouwenenkel C behaalde E. van Reeuwijk een eenvoudige overwinning op A. Leyten. JETSKE GOUDSMIT Titel Thomas GENEVE (SID) - Debbie Thomas heeft gister de Oostduitse Katarina Witt onttroond als wereldkampioe ne bij het kunstrijden. De 18-jarige donkerkleurige studente medicij nen uit Californië veroverde na een uitstekende vrije kür de wereldti tel. De twee jaar oudere Witt moest genoegen nemen met zilver. Het brons ging naar de -Amerikaanse Tiffany Chin. De Oostduitse reed een schitte rende kür, de hoogst gewaardeerde van de avond met twee maal de cij fers 6.0 voor de artisticiteit, maar kon het verloren gegane terrein niet meer compenseren. Oostenrijk waande zich in de he- Italië kreeg het team een reëlere kijk op de krachtverhoudingen. Dat kreeg de Nederlandse selectie, die op de tribune zat en vandaag tegen Frankrijk in actie komt, ook. De Zuideuropeanen bleven ge concentreerd spelen ook toen Oos- coach Simon Schenk, in de tweede durend wisselende linies en aange moedigd door een bescheiden de legatie op de tribune, kwamen de Aziatische ijshockeyers in veertien minuten op 3-0 dooF Takahashi, Kawamura en Tanaka. ZZ?Öfc Penode met een heftig aanvalsspel. pont van Lebier a s gevo£ Zelfs Börtschi, Lüthi, SogSel, r^^'l'VwTelnThêe"! -oorde, K!nittfi Suzukfdeed dat LEIDEN - De krachtverschillen de hoogste afdeling voetbalcompetitie voor vrouwer blijken andermaal zeer gering. Ei genlijk steekt alleen Jipi's twee Steensma. Keepster Margot van de zaal- Heijningen voetbalde mee bij Zwarte Wolf. Haar plaats tussen de palen werd ingenomen door Corrie Hogervorst. De meeste opvallend sprong er bovenuit. Alle andere speelster overigens was Lia Groot ploegen kunnen nog degraderen. van McDonalds, die vooral I Dankzij doelpunten van Egmond en Thea klopte Jipi Lugdunum, dat na een succesvolle start is teruggevallen I de laatste plaats, met 2-0 Ciska dedigend opzicht goed werk afle- Borstele verde. THB Girls verraste met een 4-1 overwinning op het geheel van slag zijnde tweede team van McDo- Zwarte Wolf en McDonalds speel- nalds. In de tweede klasse klopte den tegen elkaar gelijk (2-2). De het eerste team van Bax het twee- beide doelpunten van McDonalds de met 16-0. Transvaal Girls kwam in dezelfde afdeling tot de eerste zege in de voorjaarscompetitie, den Erna de Goede en Hennie Kraan Saloon was het slachtoffer: 2-4. De strijd tussen THB Girls 2 en Stompwijkse Girls, de twee top- ploegen in de derde klasse, bracht niet de spanning die werd ver wacht. Door treffers van Marjan van Rijn (3(, Anja Verdegaal (2) en Sabine de Bruin won de Stomp wijkse équipe simpel met 0-6. De stand in de eeste klasse: Jipi 8-13, McDonalds 7-9. Zwarte Wolf. 8-7. THB Gurls 8-6. McDonalds 2 8-6, Lugdunum 7-5. Tweede klösse: SJZ 5-8, Bax 5-8, Foreholte 4-6, Transvaal Girls 5-3, Bax 2 5-2, Kraan Sallon 4-0. treffer van Topatich in de laatste minuut was daarvan het resultaat. Ook Zwitserland schaatste aan vankelijk met het hoofd in de wol ken. Tegenstander Japan gold im mers als een team zonder kleur en klasse. De Zwitsers, die met 6-4 (0- 3, 6-1. 0-0) wonnen, hadden beter moeten weten. Terwijl zij donder dag na hun overwinning van 4-1 op Italië nagenietend in de kleedka- lijn gehouden. In de derde periode golfde het spel op en neer, doordat de Zwitsers het risico beperkten en de Japanners in hun nervositeit de puck te vaak verloren. AMSTERDAM (GPD) - Johan Cruijff hoopt in het Paasweekein de weer te beschikken over zijn topscorer Marco van Basten, die af gelopen woensdag tijdens het be kerduel van Ajax tegen RCH zijn knie- en enkelbanden verrekte. De kans dat de Utrechter aanstaande zondag in de thuiswedstrijd tegen FC Groningen of dinsdag bij Roda JC al weer van de partij zal zijn wordt door de technisch-directeur van Ajax nihil geacht. „Ik hoop dat hij er op paaszaterdag tegen Go Ahead Eagles en in ieder geval twee dagen daarna tegen Feye- noord weer bij zal zijn", aldus Cruijff. 2. Nederland 3 Italië 4. Japan Derde klasse: Stompwijkse Girls mer zaten, stonden de fanatieke Ja- g panners al Ook fysio-therapeut Pim van Dord verwacht niet dat Van Basten op korte termijn beschikbaar zal zijn: „De knieblessure valt nog wel mee. In dit geval gaat om een kneu zing. De enkel is ernstiger, al zijn we al lang blij dat uit foto's is ge bleken dat niets gescheurd is. Toch zou het wel eens twee drie weken kunnen duren voordat alles weer o o 6 (3-6) in orde is. We zullen er alles aan 2 2 0 0 4 (10-5) 2 10 12 (6-7) 10 0 10 (4-6) doen om Van Basten tegen Feye- noord weer te laten spelen. Lukt dat, dan zijn we zonder meer spek- kopers". Van Basten liep de blessure te gen RCH in de slotfase op. Hij kwam verkeerd neer en moest zich prompt laten vervangen. Spartaan met drie heffers naar Breda BREDA - De Spartaan uit Leiden is met drie gewichtheffers verte genwoordigd op de nationale kam pioenschappen die morgen in Bre da worden gehouden. Op het hoog ste niveau maakt Dio Deegenaars zijn rentree in de klasse tot 82ki logram. Naast hem komen ook Ja cob van Looy (75 kg) en Jim Pas- say uit op de titelstrijd eerste klas-

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 15