Getuige zwakt verklaring af tegen bank top 'Normbesef in krijgsmacht holt achteruit' Vrouwen horen niet achter vuilniswagen 'Het is hier wel vaker rumoerig' STEMMEN IN 1986 OM eist opnieuw 200 gulden tegen vluchtstrookrijders Actiecomité brandweer ontbonden VT éAÉ en? éAI DONDERDAG 20 MAART 1986 BINNENLAND PAGINA 9 In proces Slavenburg's ROTTERDAM (ANP) - Een belangrijke getuige in het Sla- venburg's proces heeft gisteren een belastende verklaring voor oud-topman mr. P.S. sterk afgezwakt. De man, een medewerker van de stond aangegeven. Vervolgens afdeling effecten van de voormali- werd het geld in Rotterdam in de ge Slavenburg's bank in Rotter- lege envelop gestopt en op de reke- dam, verklaarde op de tweede dag ning van de Slavo-Schweiz bij het het proces tegen P.S. dat deze hoofdkantoor hem geen opdracht heeft gegeven boekt, een kwart miljoen gulden aan zwart geld va van de bank te werken Rotterdam ge- Mr. P.S. zelf ontkende ter zitting bekende relatie met de betrokken cliënt over zwart Zwitserland weg geld gesproken te hebben en zei bovendien dat hij de enveloppen- m een verhoor bij de FIOD had truc al enige tijd daarvoor had ver- de man, W.H. den E., dat mr. P.S. boden. Dit ten laste gelegde feit be- hem daartoe opdracht had gege- trof overigens het enige waarbij ven. Na veel heen en weer gepraat mr. P.S. persoonlijk betrokken is voor de rechtbank zei Den E. giste- geweest. Bij de overige hem ten ren uiteindelijk dat de Slaven- laste gelegde feiten zijn weliswaar burg's topman hem gevraagd had anderen betrokken geweest, maar het betreffende geld via Slaven- het openbaar ministerie houdt mr. burg's vanuit Zwitserland te beleg- P.S. vanuit zijn positie als Slaven- per- gen. Volgens de ciatie dat het hier ging niet afkomstig uit zijn korte gesprek met mr. P.S. maar kwam deze pas op in een later stadium burg's topman daarvoor zwart geld soonlijk verantwoordelijk. De getuige-deskundige, die na mens de rechtbank, het openbaar ministerie en de verdediging de ge- gesprek met de betrokken hele rechtszaak aanwezig cliënt, waar de Slavenburg's top- voormalige rijksaccountant Smit, man niet meer bij was. Deze cliënt werd gisteren ondervraagd over de liet weten geen prijs te stellen op kredietovereenkomsten bij Sla- het ontvangen van post Zwitserse belegging. Hoewel Den E. het geld in Rot terdam in de kas liet storten O] zijn venburg's bank waarbij zwarte dekkingsmiddelen zoals contanten en effecten niet vermeld werden. Het openbaar ministerie stelt dat kening van de Zwitserse dochter- door geheel of gedeeltelijk wegla- onderneming, werd het kort daar- ten van de ware taak van dekkings- na door anderen op zijn afdeling af- middelen met name de fiscus mis- gewikkeld via de zogenaamde en- leid en benadeeld is. veloppentruc. Smit moest op vragen van raads- De enveloppentruc bij Slaven- man mr. Wladimiroff echter erken- burg's bank hield in dat een cliënt nen dat uit zijn ervaring was geble- in Rotterdam of bij een bijkantoor ken dat de fiscus bij controles bij geld kon storten, dat dan via de andere banken niet alleen afgaat Zwitserse dochteronderneming in op de overeenkomst zelf maar ook Zürich werd gewit. Daarvoor werd de volledige kredietdossiers op- de Slavenburg's vestiging in Zwit- vraagt. Smit verklaarde overigens seriand opdracht gegeven vanuit dat de belastingdienst in de prak- Zürich een verzendbewijs tijk c r het algemeen de krediet lege envelop te sturen, waarop het dossiers niet durft op te vragen in Rotterdam gestorte bedrag Uit de verklaringen van Smit blijkt volgens mr. Wladimiroff dat Slavenburg's als bank niet de op zet heeft gehad de fiscus te mislei den door de onvolledige krediet overeenkomsten en kan daardoor de valsheid van deze overeenkom sten niet bewezen worden. Zou dat DEN HAAG (ANP) - De Neder- inderdaad het geval zijn dan dreigt Actie voor scharrelei belangrijk deel van het funda ment in de tenlastelegging van het openbaar ministerie weg te vallen. Een beeld van de ravage na de ontploffing nan een Ipg-tank in een garage in Prinsenbeek. Vijfenzeven tig woningen liepen min of meer ernstige schade op. Die schade loopt in de miljoenen guldens. Door het vroege tijdstip van de ontploffing vielen er geen gewonden. De schade aan de woningen is gisteren al zoveel mogelijk hersteld. Volgens brandweermensen leek het erop of er een bom was ontploft in de dichtbe volkte wijk. Tot in de verre omtrek sprongen de ruiten en schoven dakpannen van de daken. Het dak van de garage werd ongeveer 100 meter ver weggeslingerd. Twee woningen naast de garage werden zo ernstig beschadigd, dat ze waarschijnlijk moeten worden gesloopt. (foto anp) Ontploffing in Prinsenbeek richt ravage aan: PRINSENBEEK (GPD) - De Julianalaan in Prinsenbeek met veel oudere arbeiderswo ningen heeft gisteren in alle vroegte niets koninklijks meer. Alsof er razendsnel een ploeg slopers doorheen is getrokken, zo ziet de laan eruit. Overal puin, glas, planken en losgesla gen dakpannen. Mensen in nachthemd en pyama lopen op straat, sommige met de kinde ren aan de hand of de hond op de armen. Oorzaak van de wanorde is een explosie, als gevolg van de lekkende gastank in een perso nenauto van de familie Rib- bens. Van hun wagen, de gara ge en andere huishoudelijke at tributen, is niets meer over. De woning van de familie is een puinhoop. De achtergevel is losgescheurd van de rest van het huis en moet gestut wor den. Wonderlijk genoeg zijn er geen 'gewonden gevallen, op een vrouw na die een wondje aan haar voet heeft opgelopen. Burgemeester mr L. Verwiel heeft daar wel een verklaring voor. "De mensen sliepen nog en de gordijnen waren dicht, landse Vereniging tot Bescher ming van Dieren is anderhalve week voor Pasen een nieuwe actie begonnen voor het scharrelei. Zij richt zich met haar actie voorname lijk op de horeca. Zowel restau ranteigenaars als -bezoekers zullen op verschillende manieren schar releieren aangeboden krijgen. De hoo^n'n1 ng W' wTr acti, AMSTERDAM (GPD) - Het actie- rinS ,Ya" de actievoerende brand- -1 AC-restaurant comité van de Amsterdamse weer heden. Ook gingen de brand- brandweer is ontbonden, omdat de weerlieden akkoord met het beëin- daarom konden de glasscher ven niet de kamers worden in- geslingerd". Hij is trots als een aap op 'zijn' politiemensen, brand weerlieden, glaszetters en an dere hulpverleners die de be woners van de Julianabuurt te hulp zijn gesneld. Zelf heeft de eerste burger de klap niet ge-' hoord. "Het is wel vaker ru moerig in het dorp met de snel weg zo dichtbij". Hij heeft in middels ook het grapje ge hoord dat het CDA de wonin gen heeft opgeblazen. "Als ver kiezingsstunt, om de linkse stemmers uit het stemhokje te houden". Nu de schrik is be daard en er alleen materiële schade is, wordt daar hartelijk om gelachen. Maar of de explo sie inderdaad daadwerkelijk kiezers heeft weggelokt, moet dan nog blijken. Ruiten De hele dag staan er nieuws gierigen op de plek des onheils. Gadegeslagen door de 71-jaar oude L. Christiaens, een buur man van de familie Ribbens. Nee, de klap heeft hij niet ge hoord, hij werd wakker van het plafond dat op hem neerstortte, vertelt hij aan wie het maar ho ren wil. Behalve een aannemer die, in verband met een dreigende re genbui, met zijn personeel de verschoven dakpannen weer op hun plaats legt, zijn ook de glaszetters in de weer. In totaal moeten er 500 ruiten ver nieuwd worden. Ze zijn vooraf gegaan door verzekeringsmen sen die 's morgens vroeg al door de geteisterde wijk zijn getrokken om de schade op te nemen. "Een miljoenenscha- de", mompelt assuradeur Oo- men uit Prinsenbeek. Deson danks probeert hij van de nood een deugd te maken door zijn klanten contant een deel van de schade te vergoeden. Het is nog tot laat in de avond druk in de Julianastraat. Pas als de recherche die een onder zoek instelt naar de oorzaak- van de ramp vertrekt, gaan de meeste mensen hun woningen weer binnen. De beeldscher men flikkeren op, politiek en voetbal eisen de aandacht op. COMMENTAAR Landelijk gezien leveren de gemeen teraadsverkiezingen van 1986 een complex geheel op. De PvdA boekte vanuit de oppositie een fraaie winst, de VVD kreeg een gevoelige neder laag te venwerken, terwijl het CDA zich wist te handhaven, zij het met een gevaarlijke afkalving in het tradi tionele CDA-bolwerk in het zuiden van het Jand. Snelle rekenmeesters hebben in middels al becijferd dat de coalitie van CDA en VVD op dit moment nog over een kleine meerderheid kan be schikken. Maar de verkiezingen op 21 mei moeten nog komen. De doorbraak van de PvdA in het zuiden, die ten koste gaat van het CDA, zal Lubbers en de zijnen de no dige zorgen baren. Gegeven deze ontwikkeling is het de vraag, hoe lang het CDA nog zal kunnen wachten met zijn draai, weg van de de rechter flank, weg van de VVD, en terug naar het politieke centrum. De gemeenteraadsverkiezingen zelf kenden gelukkig weer een op gaande lijn in de opkomst van de kie zers. Het is een goede zaak als ook andere verkiezingen dan die voor de Tweede Kamer niet worden be schouwd als verkiezingen van het tweede plan. De mogelijkheid voor buitenlanders om aan deze verkiezingen deel te ne men, heeft in de campagne enkele genante taferelen opgeleverd van po litici die deze nieuwe kiezers plotse ling ontdekt leken te hebben. Maar de afloop toont gelukkig aan dat de bui tenlanders er nu ook bij beginnen te horen. Zij maken de gang naar het stembureau en in een aantal steden, waaronder Leiden, zijn zij ook geko zen in de raad. De buitenlanders ho ren er bij, ook politiek gezien, en de uitslag van gisteren is een belangrijke stap om hen meer en ook blijvend te betrekken bij het democratisch be stuur van onze veelkleurige samenle ving. Een schaduwzijde vormen de ze tels die de Centrumpartij in enkele steden heeft weten te bemachtigen. De sterke opkomst van vier jaar gele den, zoals in Almere, is intussen af gevlakt in onderling geruzie en dank zij het onderscheidingsvermogen van de kiezers. Maar elke zetel voor deze partij blijft er een teveel. De gemeen teraadsleden die met dergelijke lie den in hun midden worden gecon fronteerd, doen er goed aan zich ge zamenlijk, helder en duidelijk tegen zo'n 'collega' aaneen te scharen. Ondanks het directe en ook grote belang voor de plaatselijke democra tie waren de verkiezingen van giste ren natuurlijk ook een soort eerste ronde voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer op 21 mei. Op basis van de uitslagen van gis teren staat ons tot 21 mei nog een spannende en verscherpte verkie zingsstrijd te wachten. AMSTERDAM (ANP) - Het Open baar Ministerie heeft gisteren in hoger beroep opnieuw 200 gulden boete geëist tegen automobilisten die in juli vorig jaar bij de Coentun- nel in Amsterdam via de vlucht strook een file wilden inhalen. Officier van justitie en verkeers schout mr. Scheffers eiste dit in ja nuari ook al tegen de verkeersover- treders, die toen bij het kantonge recht terecht stonden. De kanton rechter echter veroordeelde de paar honderd verdachten "slechts" tot 100 gulden boete. Dit terwijl de meeste aangehouden automobilis ten - ruim 700 van de 1050 - na hun aanhouding meteen al hadden be taald. Zij moesten echter 200 gul den neerleggen. Omdat het hoogst ongebruikelijk is dat een vonnis van de kantonrechter lager uitvalt dan een schikking, ontstond over de lage boetes een hoop kritiek. Reeuwijk. Volgens de Dierenbescherming Teen0moïehiiSëdën"meëï die™ van de bezetting van de ka gebruikt de horeca jaarlijks hon- ^anier de actie 2erne "Da Eenhoorn", sinds no- bij de brandweej; in de hoofdstad vember het centrum van waaruit 5 gisteren be- derden miljoen eieren afkomstig voort te'zetteru "du dat zij op deze wijze de bio- industrie in stand houdt. sloten op ADVERTENTIE Deze week in HN-magazine. Kardinaal Simonis: Is het juist te pleiten gelijkwaardigheid van mannen en vrouwen i. de acties door de Amsterdamse personeelsvergade- brandweer werden geleid. "We lopen met onze kop tegen de muur", stelde de woordvoerder van het actiecomité Cor Ronner tij dens de bijeenkomst. "Staken mag niet, omdat we steeds voorop ge steld hebben de levens van mens en dier niet in gevaar te willen brengen. Op deze voet doorgaan heeft echter ook geen zin, omdat we de mensen niet meer in toom kunnen houden. Vandaar dat het ons als actiecomité beter leek, af te treden". Ter kennismaking: twee maanden HN voor f 7. Bel: 070-51.21.11 L Weekblad HN (Hervormd Nederland). In de losse vérkoop 2,75. I De brandweerlieden moeten nu zelf gaan uitmaken, op welke wijze zij hun eisen voor een betere func tiewaardering en een verhoging van de onregelmatigheidstoeslag, kunnen ondersteunen. Daarover moet nog worden beslist. De afge treden leden van het actiecomité weigerden overigens een oproep te doen tot een massale ziekmel dingsactie. Aad Regeer, de woordvoerder van de afdeling Amsterdam van de AbvaKabo, verklaarde een derge lijke actie ook niet te steunen. Wel zal zo mogelijk hulp worden gebo den, wanneer leden in problemen komen als gevolg van het ziekmel den. Wanneer de Amsterdamse brandweerlieden, die nu voor de keus worden gesteld om door te gaan met „wilde acties", zich mas saal zullen ziekmelden, dan zal het gemeentebestuur genoodzaakt zijn bijstand aan te vragen, wil de hulp verlening en brandbestrijding in Amsterdarh niet in gevaar worden gebracht. Morgen praten de bonden verder over de onregelmatigheidstoeslag met minister DeKorte (binnen landse zaken) en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. In zet van dat gesprek: het beschik baar stellen van 10 miljoen gulden om de toeslag voor onregelmatige diensten te betalen. Tijdens een emotionele bijeenkomst in de brandweerkazerne De Een hoorn besloten de Amsterdamse brandweerlieden gisteren hun actiecomi té te ontbinden en zich verder per kazerne te bezinnen op verdere acties. Op de achterste rij moest Cor Ronner, voorzitter van het ontbonden actie comité, een en ander even rustig verwerken. (foto anp> Auditeur-militair krijgsraad over 'uit de hand gelopen soldatengrap': ARNHEM (GPD) - Een hoge land-1 machtofficier die bij wijze van krijgstuchtelijke straf dienstplich tige soldaten op hun blote billen slaat, overspelige marinemannen die zich door de op hetzelfde schip varende marva's de kop op hol la ten brengen en soldaten van de luchtmacht die 'bij wijze van grap' hun maten op bed vastbinden, hen de broek afstropen om ze vervol gens met een bezemsteel in of te gen hun anus te 'bewerken'. door Dick Horst Ziedaar een bloemlezing uit de gevallen die meer dan ooit noodza ken tot een rapportage over geweld in de krijgsmacht. Zo'n rapport moet er komen, vindt ook staatsse cretaris Hoekzema (defensie). Maar erg veel haast wordt er niet mee gemaakt. Overheidsinstanties plegen zich voor iets dergelijks te bedienen van rapportagecommis sies. Maar voordat zo'n commissie is geformeerd en de zaken in een rapport op een rijtje heeft staan, zullen er wellicht nog heel wat (seksuele) geweldsdelicten door de krijgsraad behandeld moeten wor den. En dat is iets waarover auditeur militair mr. E. J. van der Boezem zich gisteren voor de krijgsraad te Arnhem bijzonder ontstemd toon de. Voor het hekje stonden vier dienstplichtige militairen van de Koninklijke Luchtmacht, die zich moesten verantwoorden voor een 'uit de hand gelopen soldatengrap', waarvan één van hun collega's het slachtoffer was geworden. Het viertal had in de Limos-kazerne in Nijmegen het slachtoffer beetge pakt, hem de broek van de billen getrokken, op bed vastgebonden en vervolgens met een bezemsteel tegen zijn anus gestompt en gesto ten. Na een eis van zes weken militai re detentie, waarvan drie weken voorwaardelijk, werd ieder van de beklaagden bij monde van krijgs raadpresident mr. J. A. van Ries- sen veroordeeld tot vijfhonderd gulden boete of tien dagen hechte- De vier beklaagden verklaarden allen dat hetgeen zich op 9 septem ber vorig jaar had afgespeeld als grap bedoeld was geweest, dat ze niet hardhandig waren opgetreden en ze het slachtoffer - "een zielige, slappe figuur" - geen pijn hadden willen doen. Het slachtoffer, dat meer dan de andere 'maten' werd geplaagd, had verklaard vernederd en bedreigd te zijn. Zijn belagers zouden hem weten te vinden als hij er werk van zou maken. Geen van de beklaag den had voorzien dat de zaak zo uit de hand zou lopen en zo ernstig zou worden opgevat. "Walgelijke excessen", aldus de auditeur-militair. "De vier beklaag den zijn er zelf danig van geschrok ken dat hun handelingen zo hoog werden opgevat. Tevens waren ze verbaasd. Het is gek, dat ze zoiets eigenlijk niet eens meer raar vin den. Jongelui die in het gewone burgerleven niet waren ontspoord doen zoiets 'voor de lol'. Ze realise ren zich nu pas, dat hun gedrag voor het slachtoffer een hoogst on prettige ervaring is geweest". De auditeur-militair constateer' de een belangrijke normvervaging in de krijgsmacht. "Dergelijke ge vallen komen regelmatig voor. Niet alleen bij de luchtmacht, maar ook bij de landmacht en marine. Het komt in de hele krijgsmacht voor. Daar zijn drankmisbruik, lie derlijke verveling en te weinig con trole de oorzaken van. Na vijf uur gaan in de kazernes de bars en kan tines open. En na vijf uur is er te weinig toezicht. Er is geen geld meer voor overwerk. Na vijf uur is het afgelopen. Vroeger was je 24 uur van de dag in dienst". Volgens mr. Van der Boezem zie je dit soort zaken zelden in tijden van oefening en hard werken. "Jongeren komen er toe uit pure verveling. Een teken des tijds. Drank speelt daarbij vaak een gro te rol. Daarom ben ik benieuwd naar het rapport over geweld in de krijgsmacht van staatsecretaris Hoekzema. Er moet snel klaarheid komen. Er heerst een algehele ver ruwing onder de jongeren zelf. Het slachtoffer van de vier beklaagden was een gesloten jongeman met een andere levensopvatting. Hij was daardoor éénling in de groep. Stond er sociaal buiten; een vreem de eend in de bijt". De auditeur-militair vorderde te gen elk van de vier beklaagden zes weken militaire detentie, waarvan drie weken voorwaardelijk met af trek van voorarrest (1 dag). Hij mo- tiveeerde zijn strafmaat met de op merking dat de nadruk bij het ge beuren had gelegen op een uit de hand gelopen 'grap' en niet op het seksuele. "In dat geval zou ik een veel hogere straf hebben geëist". Volgens de raadsman van het viertal was er meer sprake van trei teren, vrijheidsberoving en verne dering. Wél achtte hij bewezen dat met een stok was "gemanipuleerd ter hoogte van het onderlichaam". Hij wees er in zijn pleidooi op dat twee van de beklaagden onlangs waren bevorderd tot soldaat eerste klasse en, evenals het slachtoffer, KV V-er (Kort Verband Vrijwilli ger) willen worden. In zijn pleidooi beklemtoonde hij dat het hele gebeurde nog geen minuut heeft geduurd en het slachtoffer tevoren smakelijk had gelachen toen een andere soldaat op dezelfde manier was behandeld. Twee van de beklaagden hadden tevoren ook die 'behandeling' on dergaan. Hij vond, dat de krijgs raad het viertal voor de uit de hand gelopen 'grap' geen strafblad moest meegeven, maar de zaak krijgstuchtelijk moest laten af doen. CENTRUMDEMOCRATEN - Het vonnis van de rechtbankpresident mr. P. Offers in Den Haag waarbij de politieke partij Centrumdemo craten werd veroordeeld tot het plaatsen van een advertentie, uiter lijk afgelopen dinsdag, in drie Rot terdamse dagbladen is niet uitge voerd. Het hoeft dus ook niet meer, aldus partijleider J. Janmaat die vindt dat zijn partij niets te verwij ten valt omdat twee "advertenties zijn aangeboden, maar niet ge plaatst. Britten weigeren inzage in dossier King Kong-affaire HAARLEM - Minister De Korte (binnenlandse zaken) heeft de redactie van Haarlems Dagblad de finitief inzage geweigerd in Britse verhoorrapporten van Christiaan Lindemans, beter bekend als King Kong. Volgens de bewindsman verzet het belang van de veiligheid van de staat zich tegen openbaar making van het Britse materiaal. De Britse stukken maken deel uit van het BVD-dossier over King Kong. Intussen is het volgens De Korte duidelijk geworden dat de Britse regering geen toestemming geeft voor inzage in de rapporten. „De Britse regering beroept zich hierbij op iri het Verenigd Konink rijk geldende wetgeving, verband houdend met de veiligheid van de staat," zegt de bewindsman in een gisteren ontvangen brief. "Mede op grond van de gedachte die toen ging leven om by ver keersovertredingen niet meer te betalen, maar de zaak te laten voor komen omdat dit altijd goedkoper zou zijn, ging het Openbaar Minis terie in hoger beroep", aldus Scheffers gisteren. Zes van de ver- keersovertreders moesten daarbij dienen als "proefkonijn". Legt de rechtbank hen volgende week een hogere straf op dan de kantonrech ter, dan zullen ook de andere ver- keersovertreders in hoger beroep worden gedagvaard, aldus de ver keersschout. De 1050 vluchtstrookrijders wer den allemaal in juli 1985 aangehou den bij een speciale politie-actie bij de Coentunnel. Omdat het vlucht strookrijden bij dit verkeersknel punt een normaal verschijnsel aan het worden was, waren de boetes voor die overtreding al verhoogd tot 200 gulden. Alleen dat bedrag heeft, volgens het Openbaar Minis terie, nog een enigszins afschrik wekkende werking. Op de zitting vangisteren had het Openbaar Ministerie enkele deskundigen van politie, CBR en ANWB uitgenodigd om nog eens te vertellen hoe gevaarlijk het is wan neer zonder dringende reden, over vluchtstroken gereden wordt. De rechtbank doet op 26 maart uitspraak. ADMINISTRATIE KRUITFA BRIEK - De anti-militairistische actiegroep 'Kruitje-Roer-Mij-Niet' heeft vandaag meegedeeld dat ze de administratie in beslag heeft ge nomen van de vestiging van de kruitfabriek Muiden-Chemie in Ouderkerk aan de Amstel. Bij het bedrijf was niemand bereikbaar voor het geven van informatie. Aanleiding voor de actie is volgens 'Kruitje-Roer-Mij-Niet' een lezing van staatssecretaris Van Houwe- lingen (defensie) maandag op een studiebijeenkomst in Delft. De be windsman zou daar hebben gepleit voor een verregaande openheid over de wapenindustrie.- Door het in beslag nemen van de admini stratie van de kruitfabriek heeft de anti-militairistische actiegroep de daad bij het woord willen voegen. Directrices basisscholen willen uitspraak over salaris UTRECHT (ANP) - Zestig directri ces van basisscholen willen van de Europese Commissie in Brussel een uitspraak over het verschil tus sen hun salariëring en die van hun mannelijke collega's. De vrouwen waren gisteren in Utrecht bneen op initiatief van de Stichting Lan delijke Ombudsvrouw. De directrices gaan de Europese Commissie in een verzoekschrift vragen hun salarissen te toetsen aan het Europese recht inzake ge lijke behandeling van mannen en vrouwen. De salarissen van de vrouwen zijn gebaseerd op hetgeen zij in hun vorige functie als hoofd kleu terleidster verdienden. Daardoor zijn de hoofdleidsters die directeur of mede-directeur van een basis school zijn geworden veel lager in geschaald dan hun mannelijke col lega's die voordien schoolhoofd waren. De directrices besloten ook een werkgroep te vormen ter begelei ding van verdere acties en het op stellen van een klachtenboek. Het boek zal aan minister Deetman (onderwijs) worden aangeboden.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 9