AKTIE PRIJZEN A.s. vrijdag 21 maart om 9 uur Free Way Fashion 79,-, 99,-, yNksdar blouses 5%5CTNu 19,90 VRIJE DROGIST begint de verkoop van de voorraad van Bevrijdingsplein 30 Leiden 'De pers heeft het kapot gemaakt' Alle broeken, wat voor merk of prijs, dit zijn allemaal broeken met geadviseerde prijzen v. Casual Shirts Dameszomer blouses en honderden andere koopjes. ZS^TSNu oU,/D Geef... ActieSYMMTIA voor wie gezondheidszorg en onderwijs niet vanzelfsprekend zijn O GIRO: 17797 BANK: 60.99.10.498 HorfM K^lonw een nieuwe naam voor stijlvol en sfeervol wonen! Qfühukm Stijlvol is sfeervol. Stijlvol en sfeervol is tijdloos... Goede dingen blijven altijd, overleven elke trend. In onze stijlmeubelen herkent u de mentaliteit van vroeger, ze zijn vriendelijk en betrouwbaar. Vaak kijkt men naar het uiterlijk van een meubel. Da's goed. Het moet moderages kunnen doorstaan en seizoenen overleven. Onze stijlmeubelen zijn gemaakt van de best denkbare materialen. Van poot tot toog. Vap romp Evenals de bekleding van uw keuze of dit nu leer of stof is. Onze stijlmeubelen zijn elegant van tijdloze klasse. Om tijdloos sfeervol te zijn! Vele bekende merken onder één dak... Bij Classic Home Benthuizen vindt u vele bekende merken onder één dak. Bijeengebracht in een sfeervolle ambiance. Gemakkelijk te vergelijken. Kompleet, dat wil zeggen dat u bij ons ook de bij deze stijl passende tapijten en gordijnen, lampen en woonaccessoires vindt. Attente bediening door vakmensen die weten waarover ze praten, en een service die klinkt als een klok. Bij Classic Home Benthuizen begint wonen waar het bij vele anderen eindigt. Maar komt uzelf eens overtuigen in onze nieuwe stijlmeubelzaak in Benthuizen, waar parkeermeters nog onbekend zijn. Een goed idee misschien? mihuiwi Benthuizen Oorpsstraat 70-74 - 079-311200 Gemakkelijk te bereiken vanaf rijksweg A12 Oen Haag - Utrecht (afslag Bleiswijk) s Maandags gesloten J P. de Jong uit Comité Koninklijk Gouden Geschenk DEN HAAG (GPD) - Slechts één dag was de 69- jarige Hagenaar Pierre de Jong voorzitter van het Comité Koninklijk Gouden Geschenk. Toen werd het hem allemaal teveel. Hij kon de negatieve pu bliciteit rond het comité niet meer aan. Hij moest tenslotte ook nog denken aan zijn niet zo sterke hart. De Jong, eerst secretaris van het Nationaal Comi té, had al nachten niet geslapen doordat zijn voor ganger, mr R. C. Sangster, het comité in opspraak had gebracht. Sangster, de eerste voorzitter, bleek kandidaat voor de extreem-rechtse Centrumdemo craten voor de gemeenteraadsverkiezingen in Den Haag. Naar aanleiding van de publiciteit hierover trokken bekende Nederlanders zich uit het aanbe velingscomité terug. "Ben je oranjegezind", had De Jong het afgelo pen weekeinde aan Sangster gevraagd. Het ant woord was een volmondig "Ja". De Jong daarop: "Dan moet je in het belang van het Koningshuis terugtreden". Zo nam de secretaris het roer over. De Jong heeft niet zoveel zin om met journalisten te praten. Het was tenslotte de pers die de hele zaak kapot maakte. En bovendien had de gravin van Limburg Stirum, "die dictator", heel wat vuil mo gen spuien over Sangster en De Jong, die met haar in het bestuur van de oranjevereniging Oranje Hof stad had gezeten, terwijl zijzelf niet aan bod waren gekomen. Om zo'n voorbeeld van "dergelijke godgeklaagde berichtgeving" te tonen, laat hij de verslaggever toch even binnen in zijn vrijgezellenflat. Het huis hangt vol met curiosa rondom het Koninklijk Huis. Hij verzamelt dat, zoals een ander postzegels en sigarenbandjes. Terwijl hij het krantenartikel zoekt, verzoekt hij trots kennis te nemen van de foto waarop hij (en anderen) samen met Prins Bernhard staat afge beeld. Aan de prins, maar nog meer aan diens echt genote, prinses Juliana, is De Jong het meest ge hecht. "Prinses Juliana is het einde", zegt hy, "een echte moeder des vaderlands". De Jong zegt niet te hebben geweten dat Sang ster lid was van de extreem-rechtse Centrumdemo craten. Hoewel hij zijn handtekening zette om de Centrumdemocraten in staat te stellen aan de ge meenteraadsverkiezingen mee te doen, heeft hij naar zijn zeggen niets met die partij te maken. In eerste instantie ontkent hij zelfs dat hy zijn handte kening daarvoor gaf. Maar even later meldt hij de handtekening te hebben gezet uit medelijden met Sangster die het persoonlijk zo moeilijk heeft. "Ik heb getekend voor de persooy. Niet voor de partij. Ik dacht dat hij daarmee in een goed blaadje bij zijn partij zou komen. Ik ben erg boos dat hij me verkeerd heeft geinformeerd". Het krantestukje dat De Jong zocht, doet nu niets meer ter zake. Hij windt zich op, zijn zwakke hart even vergetend. "Ik ben rechts", zegt hij, "maar ik ben een CDA-man, vanwege mijn geloof sovertuiging. Niet dat ik het CDA nu zo'n christelij ke party vind, maar het is van alles de minst slech te". Maar hoe zit het dan met al die ingezonden brie ven die hij "als Nederlander" aan landelijke kran ten stuurde, waarin soortgelijke meningen staan als die Janmaat en zijn Centrumdemocraten venti leren. De Jong zegt geen racist of fascist te zijn. De suggestie alleen al is schandalig, meent hij. "Als christen ben ik niet tegen Marokkanen of Turken. Ik ben er wel tegen als die bij huisvesting voorgetrokken worden. Ook vind ik dat buitenlan ders zonder werk en illegalen over de grens moeten worden gezet. We moeten in die landen zelf met ontwikkelingshulp helpen. Daar hebben die men sen veel meer aan". Het bladeren in de kranten begint weer. Hij ver klaart ondertussen zijn liefde voor het Koninklijk Huis. "Ik ben niet zo voor het Koninklijk Huis. Ik ben monarchist. Ik heb staatsinrichting gestudeerd en ben tot de conclusie gekomen dat de monarchie voor Nederland de beste staatsvorm is". "Wij hebben zo veel verschillen op politiek ge bied", vervolgt hij, en dan is het goed dat er een Koningin is die boven de partijen staat. Dat geeft rust. De Koningin is de moeder van Joop den Uyl, en ook van u". Terug naar het Nationaal Comité. Sangster was voorzitter geworden omdat hij het initiatief had ge nomen en er voor werkte als een paard. De Jong had wel meningsverschillen met Sangster. Een gouden bord vond de secretaris bijvoorbeeld nou niet meteen zo gepast geschenk voor het gouden huwelijksfeest. Zelf dacht hij meer aan een bedrag voor een goed doel: "Die mensen hebben alles toch al". "Maar goed", zegt hij dan plotseling, "het is over. De hele zaak is stopgezet. Ik heb me met de ver keerde mensen ingelaten. Voor berouw daarover is het te laat. Ik heb ook meteen een streep gezet on der "prinses Juliana". Voor De Jong is deze beslissing heel pijnlijk ge weest. "Ik ben ongehuwd, maar ik was getrouwd met mijn organisaties. Maar goed, voor mij is niet alles voorbij. Ik zit nog in allerlei kerkelijke en so ciale organisaties. Ik zeg niet welke, anders komt daar ook nog rotzooi. Ik vind het heel erg dat het in dit land mogelijk is om mensen zo kapot te maken. Dat is niet democratisch. Hier leest u dit nu eens...". performance WIPP VLEKVER- WIJDERAAR VOOR KRAGEN EN VLEKKEN. TUBE NU 220 ML.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 24