'Westwoud is nu echt een eenheid' MAKERIJ Leiderdorpse bruggen in weekeinde nog open STEMMING PAGINA 2 REGIO LEIDEN WOENSDAG 19 MAART 1986 Voorzitter SKS Zoeterwoude optimistisch ZOETERWOUDE - 'De samenwerking op de nieuwe Westwoudschool loopt voortreffe lijk. Het is ons honderd procent meegevallen'. Mevrouw Smit-Meijer, secretaris en sinds kort ook voorzitter van de Stichting Katholieke Scholen Zoeterwoude is tevreden. Ruim een half jaar na het veelbesproken samengaan van de Aloysiusschool en de Sjaloom- school is er alle reden tot optimisme, aldus de kersverse voorzitter van het katholieke schoolbestuur in Zoeterwoude. Mevrouw Smit kijkt terug op een roerige periode. In het begin van de jaren tachtig was al duidelijk dat door de terugloop van het aan tal leerlingen het onmogelijk zou worden drie katholieke scholen in Zoeterwoude te handhaven. Op den duur zou één school moeten verdwijnen. Dat het enkele jaren later al zo ver zou zijn, had nie mand verwacht. De fusieplannen die de stichting Katholieke Scho len eind 1984 lanceerde, kwamen hard aan. Daarbij ging het niet zo zeer om de fusie zelf, maar meer om de plaats waar de nieuwe fusieschool zou moeten komen. Mevrouw Smit: "Het oorspronkelijke plan was om de fusieschool in het oude dorp tc vestigen, in het gebouw van de Aloysiusschool. Dat bleek onmogelijk. Het gebouw was er niet geschikt voor. Te weinig loka len, geen aula, geen speelzaal. Het zou veel te veel geld kosten om al les te verbouwen. In de Sjaloom- school was alles wél aanwezig". Dat de Aloysiusschool - een be grip voor vele Zoeterwoudenaren - zou ophouden te bestaan was tot daaraan toe. Maar dat ook het ge bouw dicht zou gaan, leidde tot fel le discussies. "Vele inwoners heb ben op de Aloysiusschool gezeten. Dan doet zo'n sluiting pijn", aldus mevrouw Smit. Sluiting bleek echter onafwend baar. De Aloysiusschool verhuisde naar het gebouw van de Sjaloom- school en augustus vorig jaar werd de fusieschool onder de naam Westwoud feestelijk geopend. Ook de kleuterschool De Zonnegaarde verhuisde mee, want augustus '85 werd tevens het nieuwe basison derwijs ingevoerd, het samengaan van kleuter- en lagere school. Veel veranderingen, die achteraf alleen maar zijn meegevallen. Me vrouw Smit: "Het was toch wel spannend. Je vraagt je af hoe het zal gaan een dorpsschool samen met een 'importschool'. Maar de aanvankelijke tegenstellingen ble ken in praktijk toch vrij gemakke lijk te overbruggen". Geen gezeur "Toen de fusie onafwendbaar was, hebben ouders en leerkrach ten zich erbij neergelegd en ge zegd: 'de schouders eronder'. En dat hebben ze allemaal voor hon derd procent gedaan. In drie maan den tijd is een schoolwerkplan uit de grond gestampt. De leerkrach ten hebben een keuze gemaakt uit de leermethoden die in beide scho len werden gebruikt Niemand heeft meer lopen zeuren, maar kei hard en efficiënt gewerkt. En dan zie je dat het heel goed kan". Ook de ouders gaven hun ver trouwen aan de nieuwe school, ver telt mevrouw Smit. "We waren eerst bang dat na het bekend wor den van de fusieplannen veel ou ders hun kinderen van school zou den halen. Maar dat is enorm mee gevallen. De fusie heeft ons mis schien tien leerlingen gekost. Hoofdzakelijk ménsen die toch al van plan waren een andere school te zoeken". "Westwoud is nu echt een een heid geworden. Kinderen passen zich altijd wel snel aan. De mees ten kenden elkaar al. En ook het team werkt verbazingwekkend goed samen, dankzij de inspannin gen van directeur Jopie Baars", constateert mevrouw Smit. Mevrouw Baars is het vroegere hoofd van de kleuterschool De Zonnegaarde. Dat zij directeur van Westwoud is geworden is tamelijk uniek. In negen van de tien basis scholen is het vroegere hoofd van de lagere school tot directeur be noemd, terwijl zijn vrouwelijke te genhanger van de kleuterschool het adjunct-directeurschap be kleedt. In Westwoud is het precies andersom. Het oude hoofd van de Sjaloomschool is nu adjunct-direc teur. En waar is de bekende 'meester Vink' gebleven, het hoofd van de Aloysiusschool? "Toen zijn school dicht ging heeft hij een andere baan gezocht. Hij vond het wel letjes na 30 jaar voor de klas te heb ben gestaan", vertelt mevrouw Smit. De heer Vink werkt momen teel part-time als directeur van de afdeling Leiden van het Rode Kruis. Voorzitter Al vijf jaar MevrouwJSmit-Meijer: 'Het voordeel is dat Zoeterwoude klein i WOENSDAG Leiden In den vergulden Turk - dia's over En gelse trams. 20 uur. Rijksherbarium - Schelpenkade, lezing Koninklijke Maatschappij Landbouw en Tuinkunde, 20 uur. Stadsgehoorzaal - uitslagenavond over de gemeenteraadsverkiezingen, 19 uur. Burcht - Burgsteeg, feestelijke avond onder de titel 'verlies en winst', 22.30 Groenoordhallen - Bedrijven Kontakt Dagen, tot 22 uur. Filmhuis LVC - Breestraat. 'The Red Shoes', 20 en 22.15 uur. Kapelzaal K&O - concert Paolo Tuin, zang en Ton Stauttener, 20.15 uur. Leiderdorp Gemeentehuis - Statendaalder, gemeen- teraadsverkiezings-bijeenkomst, 19-23 Oegstgeest Gebouw Taberna - Julianalaan 1, ver kiezingsbijeenkomst, 21 uur. DONDERDAG Leiden Stadhuis - Ouderenberaad, 14 uur. Groenoordhallen - Bedrijven Kontakt Dagen, 14-22 uur. Stadsbouwhuis - Raad van Advies voor Verkeers- 'en Vervoersaangelegenhe- den, 16 uur. Fiom-Leiden - Langegracht, informatie- morgen over vakantiemogelijkheden voor alleenstaande ouders en hun kin deren, 10-12 uur. Abva Kabo kantoor - Driftstraat, bijeen komst voor gepensioneerden over me dicijnen, 14 uur. Warmond Oude Raadhuis - Dorpsstraat, expositie beschilderde eieren, 14-16 uur. Expositie eieren in Warmond WARMOND - Een jaarlijks terug kerende Warmondse traditie: de eierententoonstelling. Ook dit jaar rond Pasen weer te zien in 'het Ou de Raadhuis' aan de Dorpsstraat. Dertien artiesten exposeren hun versierde eieren tot en met 3 april. Ze gebruiken daarvoor 'nepeieren', maar ook echte exemplaren van kippen, eenden en ganzen. Er ko men diverse technieken en mate rialen aan te pas. De_ expositie is op woensdag, donderdag en zondag geopend van twee tot vier uur en op zaterdag tussen elf en vier uur. Overigens kunnen Warmondse kinderen (6 tot en met 12 jaar) zelf ook een ei proberen te versieren in het Oude Raadhuis. Ze moeten dat ei dan wel zelf meenemen. Echt of niet echt: als het maar te bewerken is. Voorbeelden zijn er voldoende in het Oude Raadhuis. Materiaal cretaris van de Stichting Katholie ke Scholen Zoeterwoude, het feite lijke bestuur van het katholieke onderwijs in de gemeente. Sinds februari is zij ook tot voorzitter be noemd. Is dat allemaal wel te com bineren? Mevrouw Smit: "Het is geen dagtaak. Gemiddeld ben ik één dag in de week met de stich ting bezig. Alleen in de tijd dat de fusie speelde was ik elke dag in de weer. Binnenkort stoot ik het se cretarisschap trouwens af'. Openbare scholen hebben een heel ambtenarenapparaat achter zich. De stichting bestaat louter uit vrijwilligers. En het ministerie van onderwijs staat erom bekend de scholen te bestoken met circulai res en regelingen. Is dat allemaal bij te houden? "We moeten alles zelf uitzoeken en lezen, maar het is te doen", stelt mevrouw Smit. "Als We er niet uitkomen zyn er altijd nog adviesorganen die we om raad kunnen vragen. En ook met de ge meente hebben we goede contac ten. In de afgelopen jaren is het be stuur goed op elkaar ingespeeld geraakt, waardoor we heel efficiënt kunnen werken. Je draagt een gro te verantwoording voor veel men- "Het voordeel is dat Zoeterwou- DEN HAAG/REGIO - De Papen- de klein is. Je weet wat er leeft op brug in Ter Aar en de Kattebrug in de scholen, je kunt direct insprin- Nieuwveen zullen voortaan in het gen als er problemen zijn. Het is recreatieseizoen (van 16 april tot 16 overzichtelijk. Je weet bij wijze oktober) ook in het weekeinde jreken welk raampje van wel- worden bediend. De brugwachters ke school kapot i Mevrouw Smit is optimistisch gestemd. "Er zijn voor het nieuwe schooljaar al weer behoorlijk wat kinderen aangemeld. We hebben alle vertrouwen in een gezonde toekomst voor het katholieke on derwijs in Zoeterwoude". Voorschotense ambtenarenbaas naar Alphen ALPHEN/VOORSCHOTEN - De 41-jarige G.A. de Graaff uit Voor schoten is gisteravond tot gemeen tesecretaris van Alphen aan den Rijn gekozen. Hij verwierf twintig stemmen op zich, tien gingen er naar zijn mededinger, de Heem- steedse gemeentesecretaris drs. W.H. van den Hoek. De Graaff volgt IJ/ Minekus op, die per 1 ja nuari griffier is geworden van de nieuwe provincie Flevoland. De Graaff is in zijn woonplaats nu ook al, sedert mei 1978, gemeen tesecretaris. Daarvoor heeft hij elf jaar als beleidsmedewerker de fi- nancieel-economische zaken bij de Vereniging van Nederlandse Ge meenten behartigd. De nieuwe hoogste baas van de Alphense ambtenaren is zijn loopbaan be gonnen op de afdeling financiën van de gemeenten Naaldwijk, zijn geboorteplaats, en Rijswijk. "Ik heb er enorm veel zin in", al dus een eerste reactie van De Graaff, die zich met zijn gezin in Alphen zal vestigen. Met zijn huidi ge en nieuwe gemeentebestuur moet hij nog afspraken maken, wanneer het dienstverband in Al phen kan ingaan. Te vroeg Ook dat komt voor: mensen die vanmorgen te vroeg kwamen. Bij het Leiderdorpse Leythenrode stond, tien minuten voordat dit stempunt zou opengaan, al een handjevol mensen keurig te wachten totdat om klokslag acht uur de deur zou opengaan. En even na achten moesten de stem- lustigen in het forensendorp zelfs in een rij staan te wachten totdat ze aan de beurt waren. Toch is volgens stembureau voorzitter Hein van der Zande er geen sprake geweest van een 'och tendspits'. "Het gaat eqht bij vla gen", meldt hij. Rond half elf heeft hij 145 van de 970 potentiële stemmers gehad. Als het de hele dag zo doorgaatberekent hij snel, komt 'zijn' bureau uit op een opkomstpercentage van 60 tot 70 procent. "Niet veel - maar bij de vorige verkiezingen hadden we hier in Leythenrode 66,8", weet Van der Zande nog. De voorzitter, beter bekend als PPR-raadslid, heeft nog een bere- keningetje gemaakt: hij zal van daag dankzij het stemgebeuren precies veertien uur onder de pannen zijn. De vergoeding die er tegenover staat? "Gut, dat weet ik niet eens precies. Ik dacht 70. 75 gulden of zoiets. Nee, voor het geld hoef je het natuurlijk niet te doen. Doé je het ook niet. Het is gewoon leuk werk". Overigens kregen de Leider dorpers vanmorgen wel een heel opmerkelijk briefje in de bus. "Goedemorgen", stond er op. "mogen we straks op uw stem re kenen?" Afzender: het CDA. Bepaalde das Mannen in goed gesneden regen jassen, aktentassen in de hand. Voor het werk nog even stemmen. Vrouwen als stewardessen, de kleine, pittige auto voor de Ru- dolf Steiner-kleuterschool. Een bureau in de Voorschotense wijk Noord-Hofland. "Een typi sche VVD-buurt", zegt Offringa. fractievoorzitter van CDA en voorzitter van het stembureau. Hij neemt de kaarten in ont vangst en zegt het nummer, aan komend CDA-raadslid Horlings noemt de naam en als dit klopt, turft het derde lid, eveneens CDA. Als een vrouw met haar op roepkaart het stemhokje betreedt, zegt hij vriendelijk: "Eerst uw biljet halen". De vrouw is om tien over acht "nog niet helemaal wakker". En Offringa zegt: "Wel het goede vakje rood maken hoor". En om alle schijn te ver mijden: "Whatever it may be". Offringa: "Bureaus hebben geen politieke samenstelling. Ik zou er ook bezwaar tegen hebben wanneer iemand met een bepaal de das binnenkomt". Horlings: "Ze veranderen de samenstelling in principe niet". Met snelle slap pen komt een jonge vrouw bin nen. Ze was door een leidster ge beld over verdwaalde kleuters, zwervend rond de voor hen geslo ten school. Het bureau houdt een oogje in het zeil, beloven de drie. Buiten, naast de grote zandem- mer en het bordje 'niet roken', vertelt een Noord-Hoflandse dat de landelijke politiek meespeelt ("tegen kruisraketten"). De plaatselijke politiek probeert ze te volgen via de media, "want programma's: ho maar. En in die folders staat niets". Bevochtigen Voor het stemlokaal aan de Jan Steenlaan valt een oude vrouw bijna over de invalide opgang. Ze heeft staar en schrikt van de ijzeren latjes links en rechts. De politiek volgt ze niet. Ze volgt haar man. Een jongen zingt 'Stem CDA niet'. Waarom hij dat doet? De vraag maakt hem aan het schrikken. En onder boe-ge roep kruipt hij in een hokje. Wan neer de bel gaat, rent hij naar de klassen drie tot en met acht. De kleuters zijn vandaag vrij, vertellen twee 'Palet'-leidsters. Hokken en tafel staan in de speel hal en de stemmers zouden sto ren. Bij een kopje koffie ("straks gaan we aan het werk") doen ze het officiële voorspel uit de doe ken: "Vorige week zijn de haken voor de opgang bevestigd, gister morgen kwamen hok en stembus en daarna de opgang. Die was niet te tillen, ze kwamen dan ook weer met zijn vieren". Gistermid dag tenslotte werden de puntjes op de i gezet en werd het stempel- kussen bevochtigd. Gierend: "Dat mag dus wél bevochtigd worden. Het potlood niet". Volgens (CDA) mevrouw Meershoek, van stemburau Moe der Gods, heeft dat te maken met hygiëne. Het lijkt haar wat ach terhaald: "tegenwoordig lik je niet meer aan potloden". Maar je moet het bordje in het hokje han gen. De kieswet is heel stipt". Dan betreden dame en hond het pand. De vrouw verontschuldigt zich ("er was geen knop bij de deur"), maar de drie vinden het "een lief beest. Wat is het?" Klaverjassen Het bureau is twee uur open en 150 van de 800 mensen hebben ge stemd. "De helft komt 's avonds", weet Franken van deze CDA- buurt ("de buitengebieden"). "Ze kunnen het bureau beter allen lussen vier en zeven open doen Het CDA-raadslid heeft tijdens zijn lange raadslidmaatschap overal gezeten en heeft geen be paalde voorkeur voor een be paalde buurt. De lokaliteit speelt bij hem wél een belangrijke rol. "Als je in een noodlokaal zit waar de zon de hele dag op staat...", huivert hij. En - met een schuin oog op heet stembureau in het houten buurthuis - "We zaten daar eens te tellen, toen men be gon te kloppen. Klaverjas- avond". Het liefst zat hij in Zil- verfabriek. Directeur Begeer zorgde daar rond twaalven voor de sherry. Een aardige aanvulling op de koffie, broodjes en 90 gulden ver- Het voormalige WD-raadslid Corijn bindt de strijd aan met de blauwe ballonnen die Pro gressief Warmond in de direct nabijheid van de stembureaus in Warmond heeft opgehangen. (archieffoto! goeding, kortom. "Ze staan dan ook in de rij", weet een kleuterle rares van Het Palet. Gemeentese cretaris De Graaff ontkent dat: "We hebben geen moeite om men sen te krijgen. Maar in de rij staan. Dat zou ik niet willen zeg gen". De ambtenaar vervangt wethouder Van Leeuwen als voorzitter van het bureau in de brandweerkazerne, met 1181 stemmers het grootste van Voor schoten. De regent is in India blijven steken en hoopt vandaag toch nog even voorzitter te wor den. De Graaff doet het zolang met zwier in de kleine seinkamer. Een vriendelijk goedemorgen is stan daard en als hij ziet dat een non in 1899 is geboren, zegt hij: "Die is ook al oud. En toch nog zelf stemmen?". De verzorgster rea geert kribbig. Er zijn nog wel ou dere nonnen. En waarom zou ze niet zelf stemmen? Geheime code "Zes-vijf-vier-één-één". Dat wordt volgens burgemeester mr. S. Scheenstra de uitslag in Oegst geest. Het lijkt een geheime code, maar de burgervader neemt stil zwijgend aan dat iedereen be grijpt dat die zes zetels aan de VVD ten goede komen, vijf aan het CDA, vier voor de PvdA en voor PPR en D66 elk één. Ge meentesecretaris Van Hulsteijn. bijzonder in zijn nopjes met het nieuws dat de gemeente Ridder kerk zijn nieuwe werkgever wordt: "lk voorspel precies de zelfde uitslag". De pers voorziet een groter verlies voor de VVD. Net op dat moment komt VVD- wethouder Blom binnen. "Ik heb hier mensen die vrezen voor twee zetels verlies, mevrouw Blom", zegt Scheenstra haar terwijl ze de drempel van zijn kamer nog moet overschrijden. "Zo lang het bij vrezen blijft, vind ik het best reageert ze. Krijgt Scheenstra gelijk daii valt het verlies voor de liberalen mee: één zeteltje. Het CDA, Scheenstra's eigen partij, blijft even groot als het nu al is en de PvdA komt dan toch eindelijk aan haar kwartet. De kreet 'PvdA, maak het kwartet vol', te zien op de verkiezingsaffiches is dan geen loze gebleken. D66 en PPR blijven net zo klein als ze zijn. Winnaar PvdA zal volgens Scheenstra die winst vooral aan Haaswijk te danken hebben. Een blauwtje Een relletje in Warmond op de dag van de verkiezingen. Het oud-VVD-raadslid Corijn meldt dat hij vanochtend, toen hij ging stemmen, op blauwe ballonnen stuitte. De dingen hangen, ver spreid door het hele dorp, aan lantaarnpalen en bomen. Afzen der: Progressief Warmond. Heel feestelijk vindt Corijn die ballon nen. Wat de liberaal echter stoor de waren de ballonnen die in de directe nabijheid - buiten overi gens - van de drie Warmondse stemlokalen zijn opgehangen. Dat is volgens Corijn in strijd met de Kieswet. Corijns bevindingen kloppen. Bij de lokalen aan het dorps- pleintje en in 't Trefpunt hangen PW-ballonnen. Kiezers moeten er langs en er onder door. Wat Co rijn niet heeft gezien is dat er ook groene hangen. Afzender CDA. De collegepartijen hebben dus we\ een ballonnetje opgelaten, de VVD heeft zich aan de Kieswet gehouden. Corijn is met zijn klacht naar de voorzitter van het Warmondse stembureau, burgemeester Hen- drickx-Vlaar gestapt. "Burge meester, er hangen blauwe bal lonnen bij de ingangen van de stemlokalen", zei hij. De burge meester: "Ik vind blauw een mooie kleur". Corijn: "Ik ga een klacht indie nen, ja. Nee niet namens de VVD, die staat hier helemaal buiten. Gewoon als Warmonds burger, de Warmondse burger Corijn". Gemeentesecretaris Zoetemelk, ook al gebeld vanwege de ballon nen. heeft de Kieswet erbij ge pakt. "De Kieswet verbiedt in derdaad reclame in de stemloka len maar ik waag te betwijfelen of 'buiten-reclame' is verboden. Volgens mij kun je de ballonnen eerder met de algemene politie verordening dan met de Kieswet te lijf gaan. Heel formeel gesteld althans". Over het water In het Warmondse stembureau aan het dorpspleintje in de Dorpsstraat is het gezellig. Het hardop voorlezen van de naam van de kiezer is eigenlijk overbo dig in het dorp waar ongeveer 3800 inwoners (van de 5030) stemgerechtigd zijn. Bij binnen komst van de kiezers is het al di rect "Goedemorgen mijnheer Van Leeuwen". Wethouder Dal- huisen, die samen met raadslid Vreeken en ambtenaar Timmer- mann het bureau bezet, vraagt een van de kiezers of hij over het water is gekomen. Dat zal wel een Lage Lander zijn. Is er dan geen stembureau in de Swëiland- polder geregeld? Gemeentesecre taris: "Nee. alleen maar in het dorp. Gemeenteraadsverkiezin gen vormen voor de Lage Lan ders dan een mooie gelegenheid ook eens in het dorp te komen". zullen op de zon- en feestdagen tien uur 's morgens tot zes uur 's avonds op hun post zijn. Het colle ge van GS, het dagelijks bestuur van de provincie, heeft dit gisteren speciaal met het oog op de recrea tievaart besloten. De proef met weekeindbedie- ning van de Leiderdorpsebrug over de Oude Rijn en de Span- jaardsbrug over de Zijl in Leider dorp zal twee seizoenen worden voortgezet. Gedeputeerde Staten willen tevens op proef de bedie ning uitbreiden van twee bruggen op de route Aarkanaal, Oudé Rijn, Heimanswetering, Braassemer- meer, Oude Wetering en Drecht. Hierdoor worden de rondvaartmo- gelijkheden in dit gebied verbe terd. Het gaat om de Aardammer- brug over het Aarkanaal in Ter Aar en de Zegerbrug bij Alphen aan den Rijn. Op deze route blijft er dan nog een brug over die een hoogtebeperking vormt en dat is de vaste brug over de Drecht in Leimuiden. De doorvaarthoogte hiervan is vier meter. De nu getroffen maatregelen sluiten aan op de eerder bekendge maakte proef met weekeindbedie- ning van de twee hefbruggen over de Gouwe, in Waddinxveen en Boskoop. De Gouwe maakt deel uit van de vaarroute tussen het IJs- selmeer en het Deltagebied, de zo genoemde staande mastroute. Informatie K&O K&O Leiderdorp houdt morgen de jaarlijkse informatie- en in spraakbijeenkomst in het gebouw aan de Splinterlaan 91. Aanvang kwart over acht 's avonds. Het is de bedoeling dat belang stellende Leiderdorpers een en ander wordt verteld over het werk van de volksuniversiteit en de voorlopige plannen voor het volgend seizoen worden bespro ken. Vragen en suggesties zijn welkom. Lente begint De lente begint bij Relax, de jongerenafdeling van SJJO Oegst geest, komende zaterdag met een swingende happening. Gebouw Taberna aan de Julianalaan is vanaf half tien 's avonds open. Cocktails, palmbomen en disco- muziek vormen de ingrediënten van dit lentefeest. Toegang een rijksdaalder. Volksdansinstuif Het folkloristisch dansensem ble Achalay uit Leiden treedt ko mende vrijdag drie keer op bij een volksdansinstuif in de Leider- sen die niet willen dansen maar alleen kijken zijn ook van harte welkom. Swingavond Het Voorschotens jongerencen trum de Lindehoeve houdt ko mende zaterdag een live-swing avond, opgeluisterd met een op treden van de Leidse new-wave band 'After the Silence'. De deu ren gaan om negen uur open, de band begint rond half elf te spe len. Toegang twee gulden. Collecte De beide plaatselijke EHBO- verenigingen St. Lidwina en Meerburg gaan collecteren voor de Nederlandse Brandwonden Stichting. Ze doen dat volgende week, van 24 tot en met 29 maart. De stichting heeft een belangrijke voorlichtende taak als het gaat om het voorkomen van brand wonden. Ontmoetingsdag Streekmuziekschool 'Rijnak- koord' organiseert komende za terdag een ontmoetingsdag voor alle Zuidhollandse muziekscho len. Het muzikaal gebeuren speelt zich af in de Leiderdorpse Muzen- hof, gelegen aan de Gordijnsingel. Zo'n honderd streekmuziek- school-leerlingen spelen daar vanaf twee uur. Alle liefhebbers d«;pre MÜzenhóf. De Tnstuif die lS£ helemaal in het teken van de lente staat, begint om kwart over acht. Toegang drie gulden vijftig. Men- Op het programma staan werken van onder andere Bizet, Purcell, Mozart en Straus. Toe gang gratis. LEIDSCH gfe DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54, 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 Voor inlichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoortijden: C. Juffermans-Duyverman. tel. 071-893256, A. Kluppel, tel. 071-763088, F. Terwijn. tel. 02522-14192, D. Vink, tel 079-412440 C. Spigt, tel. 02523-76823. SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen rr - NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16 30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18 00 uur) REDACTIE 67,45 92,55 134.90 256,90 357,20 ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 22.70 per maand, per post 31,10 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd per post (binnenland) per half jaar, aan huis bezorgd per jaar, aan huis bezorgd per post (binnenland) losse nummers Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 tn.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1, Leiden (071) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11, 2221 JB Katwijk (01718) 12383 Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W F J Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P C. Rosier Geestelijk leven: S J. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg. Tokio. Londen, Parijs, Was hington. Rome, Madrid, Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2