'De gemeente doet abnormaal moeüijl Weteringpark: 350 huizen MAKERIJ Klontjes om overlast verkeer in te dammen STEMMING PAGINA 2 REGIO LEIDEN DINSDAG 18 MAART 1986 Volkstuinders - wanhopig door dreigende afbraak huisjes - naar Raad van State LEIDERDORP Een grauwe, doordeweekse dag. Het volkstuintjescomplex van Leiderdorper W. Bloemendaal achter de Mauritssingel biedt een troosteloze aanblik. Een flinke lap grond, ingeklemd tussen de jachthaven, een ou de stortplaats en andere percelen land. Een groot deel van het complex ligt braak. In het midden is een dertigtal tuintjes afgebakend, waarin verlepte kolen een doordrin gende stank verspreiden. Op de lapjes grond staan een paar gereedschapshokjes, twee schuurtjes, een kas en een be scheiden maar fraai ogend 'weekendhuisje'. door Margot Klompmaker Een man is bezig met het omspit ten van zijn grond. Achterin zijn tuin liggen, een halve meter in de grond, de gemetselde fundamen ten van een schuurtje. Is dat niet erg omslachtig, zo diep in de bo dem? Het kan niet anders, zo blijkt uit zijn verhaal. "Als ik ten minste normaal in mijn schuur wil staan". Want hokjes en schuurtjes mogen niet boven de 1 meter en 60 centi meter uitsteken. En een mens is gemiddeld vele centimeters langer Al meer dan een half jaar voert de gemeente Leiderdorp strijd te gen de optrekjes van de tuinders. Alles moet verdwijnen. Bloemen- daals grond heeft namelijk een 'agrarische bestemming'. Dit bete kent dat op de grond maar heel be scheiden mag worden gebouwd: een schuurtje/schuilhok met een maximale hoogte van 1 meter 60. Aardig voor een dwerg, maar geen afmeting waar een tuinder mee uit de voeten kan. Bovendien heeft een mens op zijn tijd ook wel trek in een kop koffie en een boterham. Vandaar dat een aantal huurders toch enkele bouwwerkjes heeft neergezet, variërend van geïmpro viseerde hutten tot een heus huis je. Het complex ligt immers in een uithoek, zo redeneerden zij. Wie, behalve wellicht booteigenaren in de jachthaven, zou aanstoot nemen aan hun optrekjes? De gemeente Leiderdorp was er echter snel bij. De huurders wer den midden vorig jaar gesom meerd hun illegale bouwsels te verwijderen, omdat ze niet aan de eisen zouden voldoen. De tuinders stapten naar eigenaar Bloemen daal, die daarop de Leidse advo-» caat mr. Linskens inschakelde. Bloemendaal voelt zich gedu peerd door de gemeentelijke bepa lingen. "Ik verhuur veel meer grond als de mensen er iets op mo gen neerzetten. Dat is logisch. De eisen die de gemeente nu stelt zijn onzinnig". Bezwaarschrift De advocaat van Bloemendaal en de betrokken huurders diende midden vorig jaar bij de gemeente een bezwaarschrift in tegen de af braak. De zaak werd voorgelegd aan een speciale commissie. Mr. Linskens verdedigde zijn bezwaar schrift toen onder meer met de vol gende woorden: "Waarom zou je wel een kas van twee en een halve meter hoog mogen bouwen en geen huisje? Bovendien: niemand heeft er last van. Het complex ligt in een uithoek. Het landschap wordt niet ontsierd". De heer Van Dieten, ambtenaar ruimtelijke ordening, voerde na mens de gemeente aan "dat de ge meente de bouw van tuinhuisjes niet toestaat, omdat het bestem mingsplan dit verbiedt". De ge meente wil weekend-recreatie op het volkstuintjescomplex voorko men, aldus Van Dieten. De commissie toonde zich soepel en adviseerde het college van B en W drie optrekjes te laten staan. Al leen het weekendhuisje zou moe- ravans neerzetten. Dat mag wèl, houw en want daar zitten wielen onder. Een Museum fraai gezicht is het natuurlijk niet Raamsteeg, Hugo Raes met die bakbeesten. Maar de ge meente vraagt er zelf om". Hobby DINSDAG Leiden Inloophuis Psychiatrie - Rapenburg 48. videofilm 'I never promised you a rose- garden', 20.30 uur. Gulden Vlies - Breestraat 125, raads- onderwijs, samenlevingsop- emancipatie, 20 uur. natuurlijke historie - - Midas Dek kers praten over 'Natuur...wat betekent dat voor mij?', 20 uur. LVC - Breestraat 66, sportcafé, 20-24 19.30 i; Lak-cinema - Cleveringaplaats, Russi sche films: 'De jeugd van Ivan', 20 uur, 'De eerste leraar', 22 uur. Clubgebouw Zuiderkwartier - Anjelier heer Letteboer, de bezitter fraaie weekendhuisje op Bloemen- daals complex. "Vorig jaar juni heb ik het huisje neergezet", ver- w telt Letteboer, "op verantwoording TtraaCwngo, 20 Bloemendaal trouwens. Die Fraktiekamer WD - Breestraat 125, Een van de.gewraakte huisjes op het volkstuinencomplex achter de Mauritssingel. Dit 'weekend-huisje' tuinder Letteboer moet van de gemeente worden gesloopt. «foto wim Dijk ten verdwijnen. Dat week te veel af van de opgelegde maten. B en veegden dit advies echter van tafel. Alle bouwwerken dienden volgens het college te verdwijnen. schuur als schuilplaats voor de beesten. De Bruins schuur moet weg. ook al is het bouwwerk onder de 1 meter 60. Leiderdorpse oproepkaarten nét op tijd.. LEIDERDORP - Inwoners van Leiderdorp mogen blij zijn dat ze hun oproepkaart voor de ge meenteraadsverkiezingen nog op tijd in de bus hebben gehad. Het was bijna misgegaan ten gemeentehuize. Niet vanwege de atv van de ambtenaren, maar door de nieuwe computerapparatuur die de gemeente had aange schaft om alle kiesgerechtig den een kaart te kunnen sturen. Apparatuur die niet deugde en dat ook na ingrijpen van de le verancier niet deed. Het com puterprogramma was en bleef onvolledig. Dus schakelde de gemeente in allerijl en met het zweet in de handen de aloude leverancier weer in om via het evenoude systeem voor uit- draaikaarten te zorgen. Dat is op het nippertje ge lukt, vertelt gemeentelijk woordvoerder J. van den Berg. "Maar vraag niet wat het heeft gekost: de extra rekening van de oude leverancier én,heel wat overuren van ambtenaren, die 's avonds en gedurende de weekeinden hebben, overge werkt". Leiderdorpers hoeven niet bang te zijn dat die kosten uit eindelijk weer op hun porte monnee worden afgewenteld. De gemeente is van plan om een forse schadeclaim in te die nen bij de leverancier van de computerapparatuur. Hoe groot die claim zal zijn kon Van den Berg vanmorgen nog niet vertellen. Alles staat echter nog steeds overeind. De huurders verkeren in grote onzekerheid over wat er gaat gebeuren. De advocaat van de be trokken huurders is druk bezig te gen het besluit van B en W beroep aan te tekenen bij de Raad van Sta te. Volgens gemeente-ambtenaar Van Dieten wacht het college van B en W eerst dit nieuwe beroep van mr. Linskens af. Pas als zijn schrij ven bij de gemeente binnen het college met sloop van de huisjes wordt ge wacht tot de uitspraak van de Raad van State een feit is. Een rampenzooi Een van de huurders vanaf het eer ste begin is de heer De Bruin. Op het complex van Bloemendaal heeft hij een volkstuin en een stuk land met geiten. Achterin staat een "Ik begrijp er niets meer van", vertelt hij. "Ik heb destijds opge beld naar de gemeente en gevraagd wat toegestaan was. Ik heb toen keurig een schuur onder de 1 me ter 60 gebouwd. De gemeente heeft me ook schriftelijke toestemming voor de bouw gegeven, alleen de vergunning hebben ze vergeten te sturen.". Maanden later, toen die schuur er al lang stond, kreeg ik te horen W besUssl'n of dat ie op de verkeerde Plaa's stond w oesnssen oi „n arnrit ...a- mnnc.t „rQrr<- i te groot was. Hij moest weg". "De gemeente doet echt abnor maal moeilijk. Naast het tuintjes complex van Bloemendaal ligt nog een stuk grond met volkstuinen van gepensioneerde gemeente ambtenaren. Daar staan ook aller lei huisjes en schuurtjes op. Nie mand die daar iets van zegt. Ze ma ken er gewoon een rampenzooi De Bruins schuur had eind fe bruari al gesloopt moeten zijn. maar staat nog steeds overeind. "Ik wacht wel af, ze zullen heus wel ko men met de sloopwagen. Ik heb al gezegd: de verantwoordelijke amb tenaar gaat met zijn kop in de bag ger. 't Is toch te zot dat ze komen afbreken waarvoor ze zelf toestem ming hebben gegeven. Volgens mij worden die ambtenaren er zelf ook geen wijs meer uit. Ik heb een heel dossier met brieven waarin de ge meente zichzelf steeds tegen spreekt". De Bruin oppert een actieplan. "Als alles moet worden gesloopt, kunnen we een stel verrijdbare ca- zei: 'zet dat huisje alles komt best voor mekaar, beta len doe je maar als je een vergun ning krijgt". Het huisje stond nog geen maand, toen Letteboer te horen kreeg dat het moest worden ge sloopt. Letteboer en zijn vrouw zijn er kapot van. "Ik ben afge keurd voor mijn werk en heb van tuinieren mijn hobby gemaakt. Een mens moet toch wat?" Het toestaan van de huisjes zou de mensen ertoe kunnen brengen het weekend of hun vakantie op de vji ullo volkstuin door te brengen. En dat Dagei^R^ is niet de bedoeling, stelt de ge meente. Letteboer noemt dit 'onre delijk', omdat het wèl wordt toege laten dat mensen in de aangrenzen de jachthaven op hun boot blijven slapen. Iets dat ook niet mag. Eigenaar Bloemendaal: "Vol gens mij heeft een hoge ambtenaar van de gemeente die met zijn boot in de haven ligt over de huisjes ge klaagd". Wie de zaak ook aanhangig heeft gemaakt, het doet er niet toe. De volkstuinders kunnen niets anders doen dan afwachten. Letteboer zegt 'droevig' te worden van al het getouwtrek rond zijn huisje. "We weten niet waar we aan toe zijn. Mijn vrouw heeft er een maag- OEGSTGEEST - In de Oegstgees- zweer van gekregen". ter Indische buurt zijn vanmorgen Wat doet hij als straks zijn huis- van drie auto's banden lekgeprikt, jes toch tegen de vlakte gaat? zo werd om acht uur ontdekt in "Ach, ik kan wel met een bijl klaar Borneostraat en Javastraat. staan, maar dan vecht ik tegen de De politie vraagt getuigen con- regels in. Als Bloemendaal met zijn tact op te nemen met het bureau, advocaten aan het kortste eind Van een wagen werden alle ban- trekt, maak ik er verder geen herrie den lekgeprikt, een andere wagen over. Al vind ik net verschrikke- had drie lekke banden en auto lijk". nummer drie telde een lekke band. spreekuur, 19.15-20 i Schouwburg - Adèle Bloemendaal met 'In korte broek', 20.15 uur. Rijksmuseum Geologie en Mineralogie - Hooglandse Kerkgracht, lezing door drs. P. Hoekstra over Riviermondingen, 20 uur. Leiderdorp Muzenhof - Gordijnsingel, concert Trio, 20.15 uur. Voorschoten Lindehoeve - Van der Haarplein, optre den dichter Willem Woelwater, 22 uur. WOENSDAG Volkshuis - Apothekersdijk, filmoch tend voor vrouwen, in teken van ge meenteraadsverkiezingen, 9 uur. K&O - Oude Vest, kinderfilmmiddag, 14.30 uur. Oegstgeest Gemeentecentrum - Lijtweg, kinderkle ding- en speelgoedbeurs, 15-19 uur. Voorschoten Poppentheater - Pr. Marijkelaan, kin dervoorstelling De Tentkarromobiel, 14.30 uur. Autobanden lekgestoken Surfers willen af van contract met 'Zeebad' in Noordwijk NOORDWIJK - De Kustsurfver- eniging Noordwijk (KSN) wil geen zaken meer doen met de exploita- Zuiderbad. Smit: "Een surfer die maar een stap buiten het door de vereniging gehuurde terrein zet, De Oegstgeester gemeentesecreta ris Van Hulsteijn neemt in augus tus afscheid. Hij wordt gemeentese cretaris van Ridderkerk. Gemeentesecre tarïs vertrekt OEGSTGEEST - De Oegstgeester gemeentesecretaris drs. J. van Hul steijn is gisteravond door de ge meenteraad van Ridderkerk una niem benoemd tot gemeentesecre taris van deze 47.000 inwoners tel lende Zuid-Hollandse gemeente. Alle 28 Ridderkerkse raadsleden stemden op de eerste Oegstgeester ambtenaar. Van Hulsteijn stond eerste op de voordracht van B en W van Ridderkerk. Om Van Hulsteijn zo snel moge lijk te kunnen inlichten over de uit slag van de stemming stond zijn benoeming als eerste punt op de raadagenda genoteerd. Direct na het bekend worden van de uitslag is Van Hulsteijn met zijn echtgeno te "in de vierde versnelling", aldus de voorlichter van Ridderkerk, naar Ridderkerk gereden. In mei, als de Ridderkerkse raad weer ver gadert, zal Van Hulsteijn die rit weer moeten maken. Hij wordt dan geinstalleerd. De Oegstgeester ge- meentesecteraris zal in augustus in Ridderkerk aan de slag gaan. Van Hulsteijn (38) is sinds augustus 1980 gemeentesecretaris van Oegstgeest. tiemaatschappij Zuiderbad. De wordt meteen berispend toege- vereniging wil het stuk strand dat sproken door medewerkers van ze tot nu toe van Zuiderbad (een Zuiderbad". Ook zou Zuiderbad onderdeel van het bedrijf Zeebad het desbetrefende stranddeel niet NV) huurt, liever rechtstreeks van goed schoonhouden, de gemeente Noordwijk huren. De secretaris van de surfvereniging, J. Smit, deelde dit gisteravond mee tijdens een vergadering van de ge- Zuiderbad-strand ineentèlijke commissie toerisme. de KSN De staat van onderhoud van de badhokjes en de strandtent op het de leden van doorn i De vereniging huurt de strook oog. "Als wy het stuk strand direct strand achter de badhokjes op het Zuiderbad-strand. Volgens Smit zorgen bestaat er echter geen goede vi standhouding tussen de KSN de gemeente kunnen huren dat de zaak WASSENAAR - De bouw van 350 woningen in het Wassenaarse We teringpark staat voor de deur, nu de Wassenaarse gemeenteraad gis teravond het bestemmingsplan heeft goedgekeurd. Ook de Ameri can School of the Hague is door de goedkeuring een stuk dichterbij gekomen. Al moeten B en W wel stringente voorwaarden stellen en "goed overleg voeren met de buurt" (WD). De politici voelden weinig voor het CDA-voorstel om het terrein langs de Weijermanstraat een een agrarische bestemming te geven en deze later eventueel te wijzigen in onderwijsdoeleinden of sociale woningbouw. Goulooze (PvdA) vindt dat dat "mist zaait" en voer de aan dat sociale woningbouw daar niet nodig is. In de reserve bouwlocaties zou voldoende ruim te aanwezig zijn. D66 vindt dat Wassenaar haar verantwoordelijkheid in regionaal verband niet uit de weg mag gaan. De oppervlakte van de school was hem een doorn in het oog, maar be perking van het bouwplan zou een extra verkeersdruk kunnen ople veren wanneer leerlingen bijvoor beeld elders gaan sporten. Volgens wethouder Cocheret ademen de voorstellen van B en W en CDA dezelfde geest uit. Toch wees hij het christen-democrati sche idee af vanwege de juridische consequenties. De school wil de ze kerheid hebben dat ze daar mag bouwen. Bovendien is het nog maar de vraag of de provincie deze regeling van wijzigingsbevoegdhe den zal goedkeuren. Demagogie Bij de behandeling van het ande re belangrijke punt van het be stemmingsplan, de bouw van 350 woningen, kwam het tot een herha ling van zetten. De WD wil het bij deze 350 woningen laten, de andere fracties wensen ook de reserve- bouwlokaties in de toekomst te be nutten. Pruijs (WD): "Wassenaar is vol en dat is maar goed ook". Goulooze sprak van een "groen plan", gelet op de ongeveer 12 hec tare openbaar groen in het Wete- WASSENAAR - Het leek wel Sin terklaas gisteravond tijdens de ver gadering van de Wassenaarse raad toen de WD-fractie suikerklontjes kreeg voor het paard waarmee ze tijdens de verkiezingscampagne door het dorp reed. De zoetigheden waren afkomstig van de bewoners van de zogeheten Oost-Westroute, bestaande uit de Lange Kerkdam, de Van Oldenbar- neveldtweg en de Van Zuylen van Nijeveltstraat. die volgens hen "zwaaroverbelast" zijn door het ve le verkeer. Volgens de bewoners is er bij het bestemmingsplan Weteringpark onvoldoende rekening gehouden met de verkeersproblemen door dat de noord-oostelijk? randweg definitief is geschrapt. Oplossin gen buiten Wassenaar, bijvoor beeld de SW-4 zullen nauwelijks verlichting geven voor de ver keersoverlast op de Oost-Westrou te. Immers, minister Smit-Kroes maakte onlangs bekend dat de SW- 4 slechts 6% van het Oost-Westver- keer zal opnemen, waarmee deze weg voor Wassenaar "de meest on gunstige variant" is. De bewoners van de Oost-We stroute willen dat de gemeente di rect begint met verkeerstellingen op alle Wassenaarse doorgaande en sluipwegen, waarbij de intensiteit per uur af te lezen is. "Om het hele proces te bespoedigen", zo zeiden de bewoners gisteravond tijdens het spreekrecht, "doen wij dit ver zoek vergezeld gaan van enige sui kerklontjes, in de hoop dat dc paar den die de WD-kar trekken wat sneller zullen gaan lopen dan ze, wat verkeersproblemen oplossen betreft, de laatste 4 jaar, sorry, de laatste 30 jaar, hebben gedaan". Unieke actie "Het is uniek wat ik heb gedaan dit is in Oegstgeest nooit eerder gebeurd bij mijn weten. Het schijnt een Amerikaanse aanpak te zijn. Ik vind dat ik het op een mooie VVD-manier heb gedaan". Aldus liberale Hanneke van Vlo ten over haar eigen voorkeur- stemmenactie. Die actie behelsde de huis-aan-huis-vërspreiding in Oegstgeest van een stencil op A4- formaat waarin de burgers wor den opgeroepen hun stem op Van Vloten uit te brengen. Van Vloten staat op de achtste plaats van de WD-lijst en dat is gezien de ze ven zetels die de liberalen mo menteel bezet houden en gezien de duikeling die de VVD keer op keer maakt in allerhande popu lariteitspolls, een heel riskante stek. Het ex-VVD-raadslid vertelt dat de verspreiding van de fol ders haar zeeën van tijd heeft ge kost, zo vaak werd ze aangespro ken. Meer tijd dan geld. zegt ze er nog bij. Van Vloten was een paar maanden geleden best een beetje boos toen ze tijdens de ledenver gadering waarin de VVD-kies- lijst werd vastgesteld op die acht ste plek terecht kwam. Het be stuur had haar op de advieslijst notabene als vijfde genoteerd. Van Vloten vond ook dat ze daar een soort van recht op had. Ze is nu niet bepaald de onbekendste Oegstgeeslenaor. Zo verliet zij halverwege de nog lopende raad speriode "om principiële" rede nen de fractie. Haar naam bleef Door een voorkeurstemmenac- tie hoopt liberale Hanneke van Vloten haar come-back in de Oegstgeester raad te maken. circuleren na haar vertrek uit de raad. Van Vloten wenst te benadruk ken niet zelf te zijn begonnen aan haar voorkeurstemmenactie maar "een groep mensen die zeer verontrust was" over haar acht ste plaats. "Aanvankelijk zei ik: laat maar. Maar de aandrang bleef Heel veel mensen bleven zeggen: je laat het er toch niet bij zitten. Ik vind ook dat de mensen nog wat te goed hebben van vier jaar geleden". Het VVD-bestuur staat volgens Van Vloten "niet afwijzend" te genover haar actie. De mensen van het bestuur hebben haar ge zegd: "Laat de kiezers maar be slissen". Volgens Van Vloten heb ben zelfs de mensen die boven haar staan op de kieslijst haar aangemoedigd. "Ute zeiden: er is tijdens de ledenvergadering een vergissing gemaakt. Die kan nu worden rechtgezet". Hanneke van Vloten dus, "voor een frisse open aanpak", zoals er onder haar foto op het A4-tje is te lezen. Grand Prix De linkse combinatie PSP/PPR Leiderdorp heeft het stuur wel heel snel omgegooid. Want wat meldt de politieke combinatie die meer van fietsers en voetgangers dan van auto's houdt nu in de verkiezingskrant? Dat de Grand Prix dit jaar niet aan de neus van Nederland voorbij hoeft te gaan. Het circuit van Zandvoort mag niet goed genoeg zijn om het racespektakel af te werken, de Leiderdorpse Engelendaal is dat volgens de PSP/PPR wel dege lijk. In de krant wordt dit net ontdekte parcours omschreven als "een met uitzonderlijke moge lijkheden. Er is immers sprake van lange, rechte stukken weg. met aan het eind heerlijk scherpe bochten". De PSP/PPR wil er dan ook al les aan doen om zo'n belangrijke wedstrijd naar Leiderdorp te ha len. "Amateurs komen hier al tot hoge snelheden, dus mogen we van professionals zeker toppres taties verwachten. Het record staat op 145 kilometer. Daar moet minstens 230 van te maken zijn". Voor alle duidelijkheid: na tuurlijk is het allemaal spot en hoon wat het verkiezingskrantje meldt over de Grand Prix. Dat lijsttrekker Van der Zande na bijna vier jaar innige samenwer king buurman PvdA nu ineens afkat wil nog niet zeggen dat de hele combinatie haar oorspron kelijke ideeën zomaar verloo chent.. Jaloers op CDA?! Het gaat goed met het Voorscho- tense CDA. Tenminste, dat vindt de partij zelf. Volgens de wit groenefolder heeft ze een eensge zinde fractie, die op de bres staat voor het dorp. 'Een team raadsle den met ruime ervaring. Maar ook met jong talent. De CDA- fractie telt geboren en getogen Voorschotenaren. Kortom: een sterke en solide fractie'. En dan: 'Anderen zijn daar terecht ja loers op'. Wie dan? De beoogde fractie voorzitter Bremmer antwoordt beslist. "Ik denk datje dan voor al aan de VVD moet denken Je hoort nogal eens dat de partij verdeeld optreedt, weinig eensge- zind is. Wethouder Van Dalen - die door het bestuur op een onver kiesbare plaats is gezet. Willem- sen - de favoriet van het bestuur. Het maakt geen homogene in druk. Ook in de PvdAIPPR-com- binatie leven nogal eens nuances. Terwijl de CDA fractie eensge zind opereert". Misschien omdat Marselis de wind eronder heeft? "Ik denk het niet. Uiteraard, hij is een sterk bestuurder, een uitzonderlijke kracht. Anderen erkennen het en dat buitje uit. Daar werkje eens gezind voor en ga je zorgvuldig en voorzichtig mee om". "Propagandageklets"rea geert VVD-fractieleider Willem- sen. Hij is helemaal niet jaloers. Ook zijn partij beschikt over rui me ervaring en enig jong talent. Dat er geen geboren Voorschote naren bij zitten "is nou eenmaal zo" en de opmerking over ver deeldheid is flauwekul. En dan: "Bij het CDA maakt de wethou der gewoon de dienst uit en de rest loopt er als slaaf achteraan. Dat lijkt me nou niet zo ideaal. Ach, iedere partij heeft zijn eigen cultuur". ringpark. Het argument van de WD, dat de polder, ook wanneer de reservebouwlokaties zouden worden gebruikt, wordt volge bouwd, noemde de socialist 'dema gogie'. De Vries (D66) was het daar Zilverfabiiek mag gewoon doordraaien VOORSCHOTEN - De nieuwe Voorschotense Zilverfabriek aan de Rouwkooplaan hoeft niet op korte termijn maatregelen te ne men om overlast in te dammen. De Raad van State heeft een verzoek met die strekking afgewezen. De afzuiginstallatie zou, anders dan klager Stoppelaar beweert, geen onaanvaardbare geluidhinder ver oorzaken. De ventilator op het dak, eveneens een bron van ergernis, wordt binnenkort voorzien van een geluiddemper. Ook voert de Raad van State aan dat de verschillende persen en trommelapparaten volgens de voorschriften geen trillingen bui ten het gebouw mogen veroorza ken. Chemische afvalstoffen mo gen niet op het terrein worden op geslagen en voor de verpakking van chemicaliën zijn vergaande be palingen. Met het oog op deze voorschrif ten hoeft geen dusdanig' gevaar, schade of hinder te worden ver wacht, dat de uiteindelijke beslis sing op het beroep niet kan worden afgewacht. Dat de Zilverfabriek enkele voorschriften niet zou nale ven, is bovendien geen aanleiding om te schorsen. Zenuwarts Stoppelaar had tij dens de zitting, half februari, be toogd dat stank, lawaai en trillin gen schade veroorzaken aan zijn woning in de Essenlaan. Boven dien had hij het over gevaar voor brand en explosie door zogenaamd onzorgvuldig omspringen met olie en chemicaliën. De Zilverfabriek is voortgeko men uit een deel van de failliete boedel van het gelijknamige be drijf aan de Leidseweg. Sinds no vember 1984 is het in de hal aan de Rouwkooplaan ondergebracht. LEIDSCH DAGBLAD GEEN KRANT ONTVANGEN? Bel van maandag t/m vrijdag lussen 18 00 - 19.30 uur, telefoon 071-123143, en de krant wordt na 19.30 uur alsnog bij u bezorgd. 's Zaterdags kunt u bellen van 16.30-18.00 uur, telefoon 071-123143, en de krant wordt na 18.00 uur alsnog bij u bezorgd. Kantoor Leiden: 071-144941 maandag t/m vrijdag van 08.00- 18.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2