Bayern ziet zwakke plekken Wolven nog lang niet verzadigd -J@an de yjLijrt— Landstitel volgende doel Dubbele winst Van der Plas Indoorrecord Van Helden Schaatsploeg blijft extra dag op Medeo 'Brazilië is gezakt Bert Oosterbosch snel weer naar achtergrond Lattek optimistisch over wedstrijd tegen Anderlecht DINSDAG 18 MAART 1986 SPORT PAGINA 11 LEIDEN - Ook al betekende het zijn 'zoveelste' kampioenschap, de zaalvoetbaltitel van Zuid-Holland die Zwarte Wolf gisteravond in de Vijf Meihal behaalde (na 5-3 winst op Silva Boys), stemde Cees de Roode bijzonder tevreden. Van een 33-jarige voetballer die in de zaal al zo'n beetje alles heeft meege maakt, mag minder gretigheid worden verwacht. Niet evenwel bij Cees de Roode, alias 'Mister zaal voetbal'. Als 16-jarig jochie incasseerde hij destijds met LDWS de Leidse titel. Hoeveel er daarna volgden in zijn carrière bij diverse zaalforma ties, weet De Roode niet meer. "Een stuk of zeven", schat hij. "Maar net als de eerste titel met LDWS, geeft dit kampioenschap mij vreselijk veel voldoening. Ik doe het nog steeds graag. Bij mij gaan de jaartjes toch ook meetellen en als je zoiets moois als een zaal voetbalkampioenschap kan mee pikken, doet dat mij goed. Ook om dat we het dik verdiend hebben. We waren dit seizoen de beste ploeg". Zwarte Wolf kwam aan het begin van deze succesvolle voetbaljaar gang in bezit van de beste Leidse zaalvoetballers. Eerder had Hennie Koet zich al bij de ploeg aange meld en nadat Jan van der Reyden, doelman John Eradus, Piet Sloos en Ger Nagtegeller van het opgehe ven Inter Ju de rijen kwanten ver sterken, stond er op papier een goede ploeg. "Maar het moet na tuurlijk ook klikken", meent Cees de Roode. "Iedereen dacht dat het zou misgaan omdat werd verwacht dat de spelers onderling ruzie zou den krijgen. Ik weet ook wel we niet de gemakkelijkste ploeg heb ben, maar er is nog geen verkeerd woord gevallen dit seizoen. Dat is een van de winstpunten geweest. De kracht van het team is de inzet. Natuurlijk lopen er een paar bij die aardig kunnep ballen, maar de mentaliteit heeft voor mij de door slag gegeven". Het bleek in de laatste Weken toen de Leidse zaalvoetbalmachine haperingen begon te vertonen. "De jongens werden nerveuzer toen het kampioenschap in zicht kwam", wijst Cees de Roode als oorzaak aan. "Het ging allemaal moeiza mer, maar op karakter hebben we het stuk gered". "Maar", heft De Roode de waar schuwende vinger, "met wat meer discipline hadden we er veel meer uit kunnen halen. Neem de. wed strijd van vanavond. Er waren spe lers die liepen te lanterfanten. Nou vraag ik je, in een kampioenswed strijd". Cees de Roode daarentegen diende zijn ploeg met een vlekke loos gespeelde wedstrijd. De flit sende bewegingen zijn ietwat bele gen geworden, maar nog steeds is hij van onschatbare waarde. De routinier trok met international Hennie Koet (die viermaal scoor de) de Leidse kar. "Een klassespe ler", looft De Roode de Rooden- burger. "Hij kan volgens mij nog veel beter. Hennie is in elk geval niet te beroerd naar me te luiste ren. Hij neemt een hoop van mij aan". Cees de Roode gelooft dat de kampioen van Zuid-Holland hoge ogen gaat gooien in de strijd om het Nederlands kampioenschap. "Prachtig, die wedstrijdjes. Daar zie ik echt naar uit. Als er gedisci plineerd wordt gespeeld, maken me een goede kans". Mocht het met Zwarte Wolf ver keerd aflopen, dan probeert Cees de Roode, bij wie het veldvoetbal vreemd genoeg de voorkeur heeft, het een volgende keer weer. Want: "Aan opgeven denk ik nog lang niet. Zolang dit lijf het conditio neel kan verdragen, blijf ik door gaan". Doelpunten Zwarte Wolf: Hen nie Koet 4 en Piet Sloos. Silva Boys: Joop Ludwig 2 en Amin Haddadi. ROB ONDERWATER Doelman John Eradus op de schouders: de titel is binnen. (foto René Bouw KATWIJK - De hoofdprijs was al vergeven voordat Glasbergen en Datarex, die Zwarte Wolf een sei zoen lang goed hebben gevolgd, maar de laatste weken toch te veel punten moesten inleveren, in Kat wijk het veld betraden. Glasbergen verschalkte Datarex (2-1) en Cever- bo maakte korte metten met De Maas: 7-3. Winst was er ook voor Spartaan, dat FC Grovo met 5-4 de baas bleef. In de hoofdklasse kwam Van der Plas tweemaal in actie en beide keren werd gewon nen. In de resterende zeven minu ten van het gestaakte duel tegen Landwer werd het uiteindelijk 8-2 en tegen Cleijn Duin 5-1. Glasbergen - Datarex 2-1 De Rijnsburgers hebben een do zijn kansen laten liggen tegen het Moordrechtse Datarex. Na twee minuten spelen schoof Jan Höge- woning een strafschop naast het doel, maar enkele minuten later wist de thuisploeg via Peter Hoge- woning toch een voorsprong te ne men. Martin van der Plas vergroot te de marge voor de rust tot 2-0, doch liet de mogelijkheid om er 3 of 4-0 van te maken onbenut. In de tweede helft hield Gijs Guyt zijn doel goed schoon, terwijl zijn ploegmakkers problemen bleven hebben met het afmaken. Datarex kwam toch nog tot 2-1, maar wist verder geen gevaar te stichten. Van der Plas - Landwer 8-2 (4-1) Zeven minuten moesten er nog gespeeld worden in het gestaakte duel tussen beide hoofdklassers. Het spel werd bij een 4-1 stand her vat met drie veldspelers voor Landwer Johan en een invaller keeper, Paul van der Zwaan. Van der Plas liep verder uit naar een 8-2 overwinning door treffers van Haasnoot, Varkevisser, Van de Kolk en Eijsberg. Cleijn Duin - Van der Plas 1-5 Ook het tweede optreden van de avond leverde winst op voor de Katwijkers. Plaatsgenoot Cleijn Duin wist slechts éénmaal te sco ren (Anne Ouwersloot), terwijl VD Plas vijf maal doel trof. Rick Curffs (3) en Kees Varkevisser (2) namen de produktie voor hun rekening. OKLAHOMA CITY (ANP) - Robin van Helden (V&LTC) heeft tijdens de Amerikaanse studenten indoor kampioenschappen in Oklahoma City Rob Druppers onttroond als nationaal indoor recordhouder op de 1000 meter. De 21-jarige Dordte- naar, die twee jaar geleden Neder landsjunioren-kampioen op de 800 meter werd, liep de kilometer in 2 minuten en 20,14 seconden. Het 1000 meter record stond sedert 8 februari i982 (Dortmund) met 2.21,7 op naam van Rob Druppers. In de serie had Van Helden, die voor het tweede jaar aan de Louisiana State University stu deert, met 2.21,95 het record van Druppers al dicht benaderd. Met zijn Nederlandse record eindigde van Helden als vierde. De wed strijd werd in 2.18,74 gewonnen door de in de Verenigde Staten stu derende Zuidafrikaan Freddie Wil-, liams. ALMA ATA (GPD) - De Neder landse allrounders krijgen in Alma Ata alsnog de gelegenheid een der de wedstrijddag aan hun verblijf toe te voegen. Donderdagavond, na de afsluiting van het dames-pro gramma, wordt voor hen een 3000 meter georganiseerd. Die afstand biedt perspectieven voor record verbeteringen, mits uiteraard het wisselvallige weer geen roet in het eten gooit. Een eventueel nieuw wereldre cord kan echter alleen erkenning verkrijgen, wanneer er sprake is van een internationale wedstrijd. Er zal minimaal een naam van een buitenlander op de deelnemerslijst moeten voorkomen. Verder is aan de noodzakelijke voorwaarden vol daan. ALMA ATA (GPD) - Medeo is gril lig. Tot in het bizarre. Binnen een tijdsbestek van zes uur vertoonde het raadselachtige schaatscentrum bij Alma Ata gisteravond herhaal-' delijk van gedaante. Kort na de opening van het 'Vakbondentoer- nooi' ploeterden de schaatsers door natte sneeuw en vooral tegen de wind in. De windrichting veran derde met het kwartier en laat op de avond voltrok zich het wonder, waarmee Medeo haar mysterieuze faam verwierf. Voortgestuwd door een fikse bries lanceerde Dmitry Botsjkar- jov een energieke aanval op het 5000 meter-wereldrecord. In het zicht van de haven ging het een op een haar na mis. Met 6.50,83 zorgde de eigenlijk al uitgerangeerde man uit Leningrad wel voor de op een na snelste vijf kilometer in de ge schiedenis. Alleen Viktor Sjasjerin was nabij zijn woonplaats Alma Ata eens sneller met de recordtijd van 6.49,15. Niet de zotte windcircula- tie liet de 27-jarige Botsjkaijov gis teren tegen het einde van zijn race, nadat hij drie seconden onder het schema van Sjasjerin had gezeten, even in de steek. Hij kwam kracht te kort, waardoor de rondetijden zakten, maar in het bijzonder de bittere kou werd hem op den duur te veel. Het vroor in de komvormi ge arena liefst achttien graden toen Botsjkaijov in de slotrit over het bikkelkarde ijs vloog. De naar het tweede garnituur RIO DE JANEIRO (RTR) - De Braziliaanse media en de voetbal supporters hebben kwaad en teleurgesteld gerageerd op de ver richtingen van het nationale elftal tijdens de Europese toernee. De drievoudige wereldkampioen werd afgelopen weekeinde met 3-0 verslagen door Hongarije en had daarvoor ook al weinig in te brengen gehad tegen West-Duitsland: 0-2. De heersende me ning in Rio de Janeiro is, dat coach Tele Santana nog lang niet het ideale team bij elkaar heeft om Brazilië voor de vierde keer de wereldtitel te bezorgen. De krant Jornal do Brasil liet in in kapitalen weten dat „Bra zilië gezakt is voor het Europese examen". Mario Zagalio, de coach die Brazilië in 1970 in Mexico voor het laatst naar. het wereldkampioenschap leidde, verklaarde voor de televisieca mera's dat Santana, die bij de officials op afgelasting van de trip had aangedrongen, het bij het rechte eind had gehad door te zeggen dat Hongarije al klaar is voor Mexico, terwijl Brazilië net met de aanloop is begonnen. Nabi Abi Chedid, de vice-voorzitter van de Braziliaanse voet balbond die met het team in Europa verblijft, zou tijdens een interview gezegd hebben, dat het maar goed is dat Santana car te blanche heeft en kan doen wat hem goed dunkt. Dat het hem zelfs vrijstaat een compleet nieuwe selectie op te roepen. verwezen Botsjkarjov, voor wie Hilbert van der Duim in Assen het bos in vluchtte toen het WK van 1982 zo'n spannend slot kreeg, kent de wisselvalligheid van Me deo als geen ander. Nadat de wind 180 graden was gedraaid wendde hij zich tot Henk Gemser. „Let op, nu gaat het gebeuren. Nog even en de wind waait precies uit de ideale richting. Zorg er voor dat jouw jon gens aan de ene kant van de baan zo lang mogelijk vlak onder de tri bune rijden, voor de rest blaast de wind hen in de rug", adviseerde Botsjkaijov. Met die raadgeving stuurde de Nederlandse bondscoach Leo Vis ser op pad. Op het middentèrrein stonden de vlaggen strak aan de masten, bovenop de tribune hin gen ze roerloos naar beneden. Geen enkele keer blies de wind de Haastrechter recht in het gezicht. Hij beet zich vast in het spoor van Andrej Jermolin, die de klimatolo gische ommezwaai uiteraard even min was ontgaan. Bijna vijf secon den achter de Rus bleef Visser voor het eerst onder de zeven mi nuten (6.58,26), waarmee hij na Van der Duim en Vergeer als derde Ne derlander voor dit wapenfeit zorg de. „Van de wind had ik niets ge merkt en met mijn lange slag kon ik op dit ijs prima uit de voeten", vatte Visser naderhand zijn erva ring samen. Minder fortuinlijk in de schaatsroulette van Medeo was Gerard Kemkers, die een uur eer der meer hinder dan voordeel van de steenkoude wind had onder vonden. Schalij trof het al iets be ter. Hij bleef tweetiende van zijn persoonlijke toptijd verwijderd. Alle Nederlandse rijders droegen overigens extra onderpakken met stukken zeemleer tegen de venijni ge kou, waar alleen Hein Vergeer geen last van had. Nog steeds met koorts bleef hij gisteren de hele dag onder de wol. Gèmser: „Hij had dat wereldre cord toch niet kunnen pakken. Vis ser presteerde boven verwachting. Hij bleef op karakter by Jermolin. Maar onze preparatie op deze wed strijden is verre van optimaal ge weest en dan kun je niet volledig op scherp staan". Dat niet eens de beste Sovjet-rijders het wereldre cord lieten wankelen zegt voldoen de over het ongrijpbare toeval dat op Medeo de beslissende factor is. Maar tegelijk kwam tot uiting dat de 6.49 van Sjasjerin geen scherpe recordtijd is. „Je gaat nu denken aan tijden van onder de 6 minuten 45", opper de Gemser, „en daartoe moeten wij Leo Visser, op deze archieffoto in het gezelschap van Hein Vergeer en Frits Schalij (r.), kwam in Alma Ata goed voor de dag op de 5000-meter. Visser kwam als derde Nederlander in de schaatsgeschiedenis onder de zeven minuten. ook in staat zijn. De Russen die te gen ons rijden hebben zich goed kunnen voorbereiden, wij niet. An ders was er geen verschil van acht seconden ontstaan tussen Botsj karjov en de beste van onze ploeg". Alles wat aan die onthullende 5000 meter vooraf was gegaan had naderhand nauwelijks nog waarde. De urenlang uit alle hoeken waai ende wind en dunne sneeuwvlok ken veegden recordillusies van de baan. Bij de allrounders stonden de prestaties op de 500 meter in geen enkele verhouding tot de late re toptijden en de sprinters werden op hun beide onderdelen gedu peerd. Des te groter was de bewonde ring voor de Japanner Akira Kuroi- wa. Na zijn 37,61 op een aangetaste baan, verdiende vooral de kilome ter van de bronzen winnaar van het recente WK veel respect. Zijn 1.14,32 werd eerder in het seizoen slechts door twee andere sprinters overtroffen. Jan Ykema en Geert Kuiper bivakkeren in het verre van imponerende veld na de eerste dag onopvallend in de middenmoot. Verontwaardiging De verontwaardiging was za terdag groot in Katwijk. Niet alleen in huize Van der Niet, waar de PTT die ochtend de on heilstijding had bezorgd, maar ook op Nieuw-Zuid waar de be stuursleden en aanhangers van Quick Boys in één woord schan de spraken van de handelswij ze van bondscoach Dick Advo caat. Aanleiding: de verwijdering van het Katwijkse troetelkind Tom van der Niet uit de natio nale selectie voor 16-jarigen. Zonder opgave van redenen nog wel en nauwelijks een week voor het vertrek naar Portugal, waar de oranjejeugd een vriendschappelijk toernooi zal afwerken. Tot zijn stomme ver bazing vond Van der Niet za terdagochtend zijn naam terug op de reservelijst voor de zes daagse trip naar de zon. De omvangrijke doelverdedi- ger van het landelijk jeugdelf- tal van Quick Boys veranderde op slag in een zielige hoop mens. Het bestuur van Quick Boys nam het onmiddellijk op voor het keeperstalent van Nieuw Zuid. Een "nader onder zoek" werd aangekondigd en een herbezinning over de hou ding ten opzichte van de Zeister coaches. "Als ze op deze manier met onze jongens omgaan dan hebben we liever dat ze hier wegblijven", zo ongeveer uitten de verontwaardigde clubbe stuurders hun ongenoegen. Ook trainer Freek Filippo van het Jeugdplan Nederland een soort regionale bondscoach, had geen goed woord over voor de manier waarop de sluitpost van het Leids jeugdelftal was afgeserveerd. Van der Niet zelf heeft inmiddels aangekondigd zich niet meer beschikbaar te stellen voor het Nederlands elf tal: "Want meneer Advocaat ziet het kennelijk toch niet in mij zitten". Dick Advocaat merkte gister ochtend op dat hij de consterna tie bij Quick Boys niet zo goed begrijpt. De bondstrainer: "Die De Niet heeft de laatste twee wedstrijden niet zo geweldig staan keepen en daarom is hij afgevallen". Maar dat wil vol gens Advocaat niet zeggen dat hij de Katwijker heeft afge schreven. "Welnee, misschien is hij er de volgende keer weer ge woon bij. Ton blijft in beeld. Waarom wij hem dat niet heb ben laten weten? Hij wist toch waar hij aan toe was. We zijn indertijd met zestig man begon nen en we hebben iedereen, ook De Niet, gezegd dat ze kunnen afvallen als de prestaties niet goed zijn. Dat is hier dus het ge val". Formeel gesproken zal Advo caat best gelijk hebben, maar feit is dat niet iedere voetballer over dezelfde hardheid beschikt als 'Trickie Dickie' in zijn voet balloopbaan zelf aan de dag heeft gelegd. Tom van der Niet mag dan een lijvig postuur heb ben, hij is een uiterst gevoelige jongen en daar dient een trai ner rekening mee te houden. Niet dat Advocaat zijn gese lecteerden met fluwelen hand schoentjes moet aanpakken, maar wat persoonlijke aan dacht voor de afvallers is een zaak van fatsoen. Inde kwestie- Van der Niet heeft de voormali ge prof van onder meer ADO, Roda JC, Sparta en FC Utrecht in elk geval bewezen dat er in hem geen kinderpsycholoog ver loren is gegaan. Dat Quick Boys zich zorgen maakt over de in Zeist kenne lijk gebruikelijke omgangsvor men, is begrijpelijk. Maar om meteen te gaan dreigen met een boycot van vertegenwoordigen de jeugdelftallen is overdreven. De bezorgdheid van de Kat wijkse clubbestuurders is verte derend, maar men moet de ei gen kweek niet als kasplantjes behandeld willen zien. Tom van der Niet is inmid dels een ervaring rijker. Geen prettige ervaring, maar wel één waar hij zijn voordeel mee kan doen. In plaats van uit te roe pen dat hij geen gehoor meer zal geven aan een nieuwe op roep van 'meneer Advocaat', had de 16-jarige scholier er ver standiger aan gedaan om aan te kondigen dat hij terug zal knokken. Uit de woorden van Adcocaat blijkt dat de deur naar de UE- FA-jeugd voor 'De Niet' nog al tijd op een kier staat. Aan de toekomstige doelman van Quick Boys 1 de taak om met volle kracht tegen die deur te gaan duwen. Hij heeft er in elk geval het lichaam voor. JAAP VISSER RIPOLL (Rtr) - De Nederlandse wielrenner Bert Oosterbosch heeft niet lang plezier gehad van zijn overwinning in de individuele tijd rit over 3,8 kilometer, waarmee gis teren de Catalaanse week begon. In de avonduren werd hij tijdens het tweede gedeelte van de eerste etappe, een koers over 123 kilome ter van Palafrugella naar Ripoll, al weer van de eerste plaats in de al gemene rangschikking verdron gen. Het leed bleef voor de ploeg van Peter Post echter beperkt, doordat de Belg Eddie Planckaert zich in Ripoll de snelste sprinter toonde. Hij versloeg de Spanjaar den Ruiz-Cabestany en Gutierrez op de streep. De Fransman Jean- Claude Bagot nam in het algemeen klassement de leiding over van Oosterbosch. Als de grote favoriet geldt evenwel de Ier Sean Kelly, die zich dit seizoen al onderscheid de met zeges in Parijs-Nice en Mi- laan-San Remo. Als zijn belang rijkste tegenstanders worden ge noemd de Spanjaarden Recio, de in Nederlandse dienst (Schuiten) rijdende Delgado en Munoz. Veel voudig Tourwinnaar Hinault hep tijdens de tijdrit over nog geen vier kilometer al een achterstand op van achttien seconden op Ooster bosch. De uitslag van de proloog is: 1. Bert Oosterbosch (Ned-Post) 3800 m in 4 minuten en 47 seconden; 2. Jean- Claude Bagot (Fra-Bazzo) op 9 seo; 3. Guido Winterberg (Zwi-Koechli) z.t.; 4. Frank Hoste (Bel-Bazzo) op 10 sec; 5. Theo de Rooy (Ned-Post) op 11 sec. Tweede gedeelte eerste etappe: 1. Eddy Planckaert (Bel, Post) 123 ki lometer in 3 uur 18 minuten en 58 secon den, in zelfde tyd onder andere 2. Pello Ruiz-Cabestany (Spa, Perurena); 3. Al fonso Gutierrez (Spa, Gonzales-Linares) en 10. Robert Millar (Sch, Post). Algemeen klassement: 1. Jean Claude Bagot (Fra, Bazzo) 3-23.54; 2. Jan Winterberg (Zwi, Köchh) z.t; 3. Pello-Ruiz Cabestany (Spa, Peru rena) op 0.02; 4. Theo de Rooy (Ned, Post) z.t.; 5. Pedro Delgado (Spa, Schui ten) z.t.; 10. Eddy Planckaert (Bel, Post) op 0.04. BRUSSEL (GPD) - In de veertien dagen tussen de eerste en tweede confrontatie in de halve finale van de Europacup voor landskampioe nen heeft Bayern München zich van z'n zwakste en sterkste kant la ten zien. Zaterdag in de competi tiewedstrijd tegen Waldhof Mann heim toonde de tegenstander van Anderlecht dat de ploeg op z'n best is als vanuit de defensie gecoun terd kan worden. Tien dagen eer der tegen de Belgische kampioen en een week terug tegen Fortuna Düsseldorf in het eigen Olympia- stadion bewees Bayern dat niet zes kwartier en niet iedere wedstrijd opnieuw geconcentreerd gespeeld kan worden. Dat is natuurlijk wel een vereiste als je een Europese topclub wil zijn of worden. Concentratieverlies tegen An derlecht had tot gevolg dat Bayern allerminst gerust naar Brussel ge reisd is. Na de 2-1-nederlaag in München heeft de Brusselse ploeg aan een 1-0-overwinning voldoen de. En daarmee zou de wens van trainer Lattek niet in vervulling gaan. Na z'n terugkeer bij Bayern werd het eerste jaar de Duitse be ker veroverd, het tweede seizoen het landskampioenschap en dit seizoen moet de Europacup ople veren. Lattek was na de eerste par tij boos op het negatieve Ander lecht en op zijn spelers die ver zuimd hadden de genadeklap toe te dienen aan de Belgen, maar ook waarschuwde hij na de door An derlecht bejubelde 2-1-nederlaag voor te groot optimisme. „Ik heb zoveel zwakke plekken in de de fensie van Anderlecht gezien dat we het toch nog redden". De verrichtingen van zijn ploeg op vreemde bodem zijn hoopge vend. Op 30 november (4-2-verlies tegen Borussia Mönchengladbach) verloor Bayern voor het laatst een uitwedstrijd. Onder andere VFB Stuttgart, HSV Hamburg, FC Nürnberg en voor de beker FC Kai- serslautern werden in uitwedstrijd bedwongen. Daarbij kreeg men de laatste zes duels in uitwedstrijden geen doelpunt tegen. En in de Eu ropacup maakte Lattek's aanval twee treffers in Polen tegen Gornik en drie tegen Austria in Wenen. De defensieve taktiek van Arie Haan, debutant op het internatio nale front oogstte veel kritiek. Hy gooit de goede naam van Ander lecht te grabbel, hij minacht de klant, waren de terechte verwijten. „Haan, de doodgraver van het voetbal" werd geschreven. Voor de Nederlander telde alleen het resul taat, een goede uitgangspositie voor de return van morgenavond. Probleemloos leeft Haan naar die tweede confrontatie niet toe. Vormverlies by spelbepalende spelers (Scifo), blessures in de door Lattek als kwetsbaar afgeschilder de defensie. De Greef is zeker niet beschikbaar. De in München uitge vallen George Grun en Luca Peru- zovic hebben de training weer her vat, maar pas de komende dagen in het trainingskamp moet blijken of ze ingezet kunnen worden. De be waker van Dieter Hoeness, Stefan de Mol, raakte gewond in een partij met de Belgische militaire ploeg. Lattek kan niet beschikken over zijn doelman Raimund Aumann, maar daarvoor staat nu een extra gemotiveerde Jean Marie Pfaff in de goal. Hij zal z'n landgenoten wil len tonen dat hij nog Belgisch bes te is. Klaus Augenthaler, tegen Fortuna Dusseldörf van het veld gegaan met een spierscheuring, kan waarschijnlijk wel spelen. Hij is de afgelopen dagen in Rome be handeld door de Amsterdammer Richard Smith, die eerder onder andere de Engelse international Bryan Robson van een slepende blessure bevrijdde en nu werkt voor AS Roma. Naar München reisde Smith mee in het gezelschap van Anderlecht, nu bewees hij Bayern een goede dienst, want Au genthaler traint weer.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 11