zondag 23 maart LEIDSE SCHOUWBURG Edgar Vos kiest voor de minirok Afgewogen collectie van 10.30 tot 17.00uur MODE A Mode Mooie blouses en kuitlange klokrokken bij Rob Kroner ProVeste MANNEN Een modegebeuren voor het gehele gezin ben Jon I FIORELLA van ooy Mini, mode-ontwerper Edgar Vos ziet er wel iets in. Natuurliik niet zomaar een effen minirokje. Hy laat dit dragen met een ruime, gedessineerde blouse die voor kort is (schootjeslengte) en achter zeker vijftien centimeter langer dan de rok. De taille accentueert hij met ceintuurs in dezelfde of een contrasterende kleur. Bij zijn bruid, die hij ook in mini laat lopen,is die blouse een jas van witte katoenen jacquard-piqué geworden en is de toch il brede schouderlijn nog eens extra iangezet. Als hoofdbedekking laat Ddgar Vos daarbij een variant op de fez Iragen, voor deze feestelijk gelegenheid /ersierde met een enormq tulen strik net fluwelen mouches, die afhangt als en sleep. ■laar het is niet allemaal mini wat de :lok slaat, Edgar Vos houdt zich aan ie modespelregels voor dit seizoen. Ook lij komt met rechte rokken, die tot net >p de knie vallen. Daarop laat hij mooie oyaal vallende blazers en wat ruime asjes met een strak schootje dragen naar ook getailleerde jasjes die wat de rugplooiing betreft een beetje aan lockeyjasjes doen denken. De schouderlijn van alle jasjes is breed. De jassen van Edgar Vos zijn heel slank gesneden, ook de mouwen zijn nauw en de lengte is 7/8. Heel mooi is bijvoorbeeld een pied-de-coq pak met rechte rok en afgeronde jaspanden, waarop een glanzende gebreide trui wordt gedragpn. Die 7/8 jassen geven Edgar Vos natuurlijk ook de gelegenheid de spelen met kleuren. Zwart en wit zijn bij hem wel favoriet. In de collectie dan ook veel zwart rokken, die hij vaak combineert met witte jasjes maar ook met kleuren als maisgeel, kobaltblauw, rood en De jurken vormen wat belijning betreft geen uitzondering op het totaalbeeld. r De zomerbruid 1986. Vos maakt prachtige jurken van glanzend heel soepelvallende materiaal, die hij opsiert met brede ceintuurs, waaruit weer een losse flap of sjerp ter voorschijn komt. In de haute coutureshow toont Vos ook altijd wat modellen uit zijn confectiecollectie. Negen modellen dit keer. Ook hier is de combinatie rok/jasje favoriet. Erg leuk zijn de gele pakken met rechte rok en sportieve blouse van ongelijke lengte. Bij het ontwerpen van zijn Tweekleurig linnen pak. De 7/8 jas sluit strak aan op de rechte rok. (foto's pr) avondkleding heeft Egdar Vos kennelijk veel naar Amerikaanse films uit de jaren vijftig gekeken. Wijde rokken met petticoats en strakke lij fes zijn troef. Een prachtig voorbeeld van die filmsterrenkleding is de witte avondjapon met een wijde rok en een gefronst halterlijfje. Maar veel eleganter en draagbaarder is de zwarte paillettenrok met de gebloemde blazer, of de paillettenblazer en blouse in prachtige kleuren met daaronder een rechte rok. Strakke geometrische lijnen v basis van de haute couture-collectie van Frans Molenaar. Een strakke üjn, die wordt verzacht door het spelen met cirkelvormige panelen. Op deze manier krijgen rokken en jasjes op de rug bij de knoopsluiting een terugvallende 'flap', Een pakje met 'pandjesjas' in zwart-wit genopte katoenen piqué. waardoor het strenge beeld toch iets speels krijgt. Die cirkel van stof laat de Amsterdamse couturier ook over sommige mouwen vallen. Het is een verfijnde manier om wat frivoliteit aan te brengen in de strengheid die zo typisch Molenaar is. Opvallend is de belangstelling van de couturiers voor de achterkant. Net als Edgar Vos maakt Molenaar jasje (recht en getailleerd) met ongelijke panden. Met het lange achterpand heeft die jas bij hem wel iets weg van de pandjesjas uit de herenkleding. En bij het zien van deze soms wat uitstaande jassen ga je echt afvragen hoe lang het duurt voor de queu de Paris weer opdoemt De roklengte bij Molenaar is net op de knie. Aan mini-rokken waagt hij zich niet. Hij kiest voor het veel praktischere vrij wijde short, waarin je je toch goed kunt blijven bewegen. Dit short maakt hij vooral in leer. Op een zwart lederen short laat hij een zwart-wit jasje of blouson van het zelfde materiaal of een zwart-wit gebreide trui met vleermuismouwen dragen. Leer is trouwens volop aanwezig in de collectie van Molenaar, hij werkt er dan ook fantastisch mee. Zwart-wit, is de hele collectie van Frans Molenaar. Zijn shortpakken, zijn tailleurs, waarvan de jasjes vaak ook een aangezet schootje hebben, en zijn middag- en avondkleding. De avondkleding van Molenaar is heel eenvoudig. Rechte jurken met een grote loopsplit achter, versierd met pailletten en in de taille ingenomen met een koordje. Heel mooi zijn ook zijn rokken. In de taille werkt hij hier de cirkel tot een afstaande gegolfde volant, waardoor de draagster er een beetje uitziet als een bloem die is opengegaan. Een afgewogen collectie die de hoofdlijnen van de nieuwe mode volgt, maar toch een geheel eigen karakter heeft. Rob Kroner, de jongste van de Amsterdamse couturiers, heeft nog niet helemaal afscheid kunnen nemen van de wijde mode. In zijn collectie doet hij nog een flinke portie kuitlange klokrokken. Maar natuurlijk maakt ook Kroner veel strakke rokken, die de knie net bedekken. Hij combineert deze met heuplange, getailleerde jasjes. Deze hebben een kleine sjaalkraag, afgeronde panden en een brede ceintuur om het accent op de taille te leggen. De schouders blijven breed. Eigenlijk hangt de mode, en niet alleen bij de couturiers, op de schouderlijn. Kroner heeft het gezocht in een 'vliegermouw' en contrastbiezen langs de schoudernad^n. Wie op een echt aparte, blouse uit is moet zeker een bij Kroner, die ook confectie maakt, gaan kijken. Hij komt met een heel sportieve variant op de pandjesjas, die het heel goed doet in de soepelvallende stoffen. De panden van die blouses kunnen op verschillende manieren worden geknoopt zodat het effect steeds weer anders is. Met de mini is Kroner voorzichtig. Hij houdt het liever op shorts. Als een van de weinigen heeft hij deze zomer de pantalon in de collectie gehandhaafd. Werkte Kroner vroeger vooral met effen stoffen, nu waagt hij zich aan (open)ruiten, bloemdessins en voor zijn feestkleding met zwarte, goudbedrukte katoen. Erg mooi is een pak in die stof, dat bestaat uit een gestreept rechte rok en een getailleerd jasje met daaronder een bustier in een pied-de-coq-dessin. Ook de eenvoudige overhemdjurk in een reptielprint doet het heel goed. Voor de echte avondkleding houdt Kroner het op een pailetten bustier, blouse of jase dat wordt gedragen op een wijde satijnen rok. Voor wat de kleuren betreft, veel blauw maar ook wit, zwart, geel groen en rood. T)e Joffers Eindelijkeen lüifi winkel met JON- !S B GE MODE ■.B; VOOR GROTE m MATEN, diverse Bi ra ontwerpen o.a. 1 van Mirjam van *15ll der Veen. Kort Rapenburg 18 Leiden - Tel 071-149930 Haarlemmerstraat 37, Leiden 071-122050 M Til. 071-142330 DOORLOPEND MODESHOWS, DEMONSTRATIES EN VOORLICHTING Op zondag 23 maart staat de Leidse Schouwburg volledig in het teken van de Leidse Modedag '86. Voor het eerst wordt deze unieke lokatie gebruikt voor een dergelijk festival. De schouwburg gelegen aan de Oude Vest gaat open om 10.30 uur. Om 11.00 uur is al meteen de eerste modeshow. Hoewel het publiek de gehele dag welkom is, adviseert de organisatie degenen die zeker een mooie plaats willen hebben om vroeg te komen. De indrukwekkende modeshow wordt tevens opgevoerd om 12.30,14.00,15.15 en 16.15 uur. In de gangen van de schouwburg staan verschillende informatiestands. Zo kan men alles te weten komen over haarverzorging, zonnebanken, fitness-apparatuur, bruidsmode, brilmode, bloemschikken en bruidsboeketten en natuurlijke kleding. Ook ontbreekt een echte bruidstaart niet. Ongetwijfeld zal een ter plekke ingerichte fotostudio veel aandacht trekken. Aankomende modellen (of wie het gewoon leuk vindt) worden daar tegen een geringe vergoeding professioneel op de foto gezet. De Leidse Modedag '86 is een evenement voor het gehele gezin. De toegangsprijs bedraagt slechts 5 gulden (kinderen 3 gulden). De schouwburg is geopend van 10.30 tot 17.00 uur. Parkeren kan gedurende de gehele zondag in de parkeergarage van de Digros aan de Langegracht. Voorverkoop: Kantoor Leidsch Dagblad-Kantoor Leidse Courant- VVV Leiden-Alle deelnemende bedrijven Toegangsprijs 5™ kinderen 3™ Breestraat 167 - Tel. 071-144486 HtBWKNHtWS® ACCESSOIRES MODE Burgsteeg 4 Tel. 071-134314 Breestraat 35 - 37, Leiden Telefoon 071 - 134094 Haarlemmerstraat 133 tel.(071)144293 Haarlemmerstraat 232 tel. 071-124681 Rijnsburgerweg 121 tel. 071-173607 Haarlemmerstraat 40 tel. 071-122428 Waat m niemue. node benid Vijl-meplein Leiden Mantelpakjes uit de collectie van Rob Kroner(foto Bart Nieuwenhuijst HENRIETTE V.D.HOEVEN exdiwe\emocbschocncnen lassen Breestraat 159 - Tel. 071 130165 voor uw vrijetijdskleding •Breestraat 39-41 Tel. 071-120890 Een sportief pakje, met ruim short, in zwart en wit rundemappa.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 9