Sean Kelly koning van Poggio Druiven zuur vóór AZC doet gooi naar titel Vivax wint na rumoerige wedstrijd van Vuursche Imposant optreden in Milaan-Sanremo Swift-koers groot succes Winst voor Arjo van Loon Geen Europa Cup Knappe winst bij HZC-/de Robben Zwemstrijd LZ succes MAANDAG 17 MAART 1986 SPORT PAGINA 19 SANREMO Sean Kelly werd za terdag ook nog de koning van de Poggio. De Ier voegde Milaan-San- remo toe aan zijn reeds imposante erelijst. Hij deed het op een manier zoals het een kampioen betaamt. Hij riep een oud-wereldkampioen (Lemond) tot de orde, droeg het meeste bij tot het slaan van de kloof met de verslagenen en won vervolgens de sprint. Sean Kelly gaf na zijn spelender wijs behaalde vijfde triomf in Pa- rijs-Nice blijk helemaal terug aan de wereldtop van het wielrennen te zijn. De winnaar van de 77ste Mi laan-Sanremo was weer zo groots als in zijn topjaar 1984. Toen won hij 32 wedstrijden, waarbij drie klassiekers. In 1985 viel hij terug. de eindstreep in Sanremo, voor het Als hij nogmaals positief zou zijn, sinds 1950 verplaatst van de Via kon hij zijn fiets wel verkopen. In Roma naar de Corso Cavallotti, wel de achtergronden aan te geven. Het verhaal bëgon op 19 septem ber 1984. Kelly werd derde in Pa rijs-Brussel en daarna postief be- Öndanks zijn 19 overwinningen y?nden in de doping-controle. werd hij in alle grote wedstrijden Maandenlang protesteerde Kelly verslagen. In de Ronde van Lom- hiertegen. Hy verloor uiteindelijk. bardije wist hij op het nippertje Hy had wel gelyk, dat de doping- KUZie de wielersport, die zich midden het openbare leven afspeelt, kan zoiets gauw gebeürd zijn. Pas aan het eind van het vorige seizoen was Kelly bevrijd van die last en reed hij weer goed, zie zijn overwinning in Lombardije. controle een puinhoop was, i hij had na het inleveren van zijn king~Keïiy te~VCTkiaren?~De urinestalen wel voor akkoord gete- zelf: „ik weet het niet. Het Hend- Rumeau: „Sean is daar een - - -boer uit Jaar lanS ondersteboven van ge- ruigste weest". gaat gewoon goed". De Ierlands dunstbevolkte uithoeken heeit nooit uitgeblon ken in gespierde taal. Christian Ru- meau, hulp-ploegleider van Kelly's peetvader Jean Gribaldy, wist aan Kelly kreeg voor zijn doping- zonde een voorwaardelijke schor sing met een proeftijd van een jaar. Wat Kelly noch Rumeau zater dag in Sanremo wilden bevestigen, was een doorlopende ruzie met sponsor Skil gedurende het vo.or- bije seizoen. De renners was naast hun salaris een premiestelsel be loofd. Op de dag dat de uiterst zui nige Kelly er voor het eerst om kwam, werden geen premies uitge keerd. Rumeau: „ik weet wel dat overwinningen Kelly vorig jaar nauwelijks interesseerden". ment, dat vrijwel de gehele dag in beslag nam, mocht zich i belangstelling en een goed deelnemersveld verheugen. Voor dit seizoen werd de Spaan- se co-sponsor hoofdgeldschieter LEIDEN - Na de officiële opening van het Swift-parkoers en clubhuis, van de Gribaldy's wielerbende. zaterdag op recreatiepark Roomburg, was het gisteren de beurt aan de Kelly tekende voor twee jaar. Daar wielrenners zelf om hun parkoers in officieel verband te beproeven. Ter st0nd een vast jaarsalaris van meer omlijsting van het geheel organiseerde Swift een grootschalige interclub- dan een miljoen gulden tegenover, wedstrijd voor de verenigingen uit het district Zuid-Holland 1. Het evene- Rumeau: „Kelly had zich voor dit J~* sjtJ J 1 jfiÈ u* u grote seizoen voorgenomen, de super- prestige-trofee voor de derde keer te winnen, dit keer met een straat lengte voorsprong in punten. Ie- De koers voor amateurs trok uiteraard de meeste aandacht. Jan Hoger- dereen is het er toch over eens dat vorst uit Pijnacker klopte in deze rit zijn twee mede-vluchters Richard hij de regelmatigste renner van de Ippel en Gerrit Pronk. Thuisrijder Ippel liet een goede indruk achter, wereld is? Hij zette zijn zinnen op maar kwam in de spurt toch net iets te kort. De vierde plaats was voor de Omloop Het Volk, die werd af- Lissenaar Dirk-Jan van Reek. De zege bij de liefhebbers ging naar Ton gelast, en Milaan-Sanremo. Om die van Duivenbode uit Noordwijk. Bij de veteranen betoonde Swifter Jan reden begon hij het seizoen twee Zwaan zich de sterkste, terwijl Herman Bakker van het Haagse Sparta de weken eerder dan normaal. Anders junioren-koers op zyn naam schreef. reed hij rond 15 februari de eerste Sean Kelly: glorieuze Hoe serieus het Kelly begin dit seizoen was, bleek eens te meer toen hij vrijwillig uit het buiten land naar de vrieskou van de Ron de van de Achterhoek in Neder land kwam. Na zijn vijfde zege in Parijs-Nice bleef Kelly in het aan gename klimaat aan de Cote d'A- zur. Vorige maandag trainde hij drie uur, dinsdag zes uur, woens dag zeven uur. Donderdag vertrok hij op de fiets vanuit Nice naar het parcours van de „Prima Vera" voor een verkenning van de heuvels in de slotfase van Milaan-Sanremo. Na drie uur trainen op vrijdag was Kelly klaar voor de eerste klassie ker van het seizoen. De suprema tie, die hij ten toon spreidde, gaf aan dat hij het niet bij deze ene gro te triomf zou laten. Fractie Het grote contingent Nederlan ders in het immense peloton van 232 renners kon niets uitrichten op het moment dat Sean Kelly, een fractie van een seconde na de Ame rikaan Greg Lemond, aanzette voor de definitieve beslissing. Een aantal had een zeer opvallende koers achter de rug. Martin Kemp, 29-jarige Brabantse Rotterdammer in Belgische dienst, ontsnapte al na 78 van de 294 kilometer. „Ik wil de op de televisie komen", zei hij later. „Vorig jaar zat mijn maatje i de Knoop in een lange i Milaan-Sanremo. Daar werd nog maanden over gespro ken. Ik heb dat in mijn oren ge knoopt en het is gelukt." Martin Kemp kreeg vier vlucht- gezellen. De Italianen Delle Case en Cavallo, de Zweed Nilsson en de Deen Andersen. Op de hoogste top, de Tuithino, na 144 kilometer, bedroeg de voorsprong negen mi nuten. Op de Capo Berta (260 kilo meter) was daar nog geen minuut meer van over. De uitputting sloeg toe bij Delle Case en Nilsson. Kemp moest ook afhaken, maar zij kregen hulp van achteruit. In het gezelschap van Rooks, Wijnands, Madiot, Bauer en Petito. Op de Ci- pressa, de voorlaatste helling, waar de voornaamste schifting moest plaatsvinden, was hun rol uitge speeld. Aansluiting Rooks zette hard aan achter Bauer. Wijnands, Petito en Madiot sloten aan. Deze aanval, op 20 kilo meter voor de eindstreep, werd misschien wat vroeg ingezet. Achteraf bezien was dat ook zo. In Milaan-Sanremo gebeurden in het verleden echter door de afwach tende houding van de kanshebbers wel meer gekke dingen. „Dit was de enige kans voor renners van ons kaliber", vertelde Ad Wijnands la ter. „Vorig jaar bleef zo'n kop- groepje ook weg." Het Limburgse talent had onder weg al zijn kansjes voör de eind sprint zitten berekenen. „Ik wist dat Petito snel was, de anderen kon ik ook wel hebben." In de kop groep maakte Rooks met zijn ge makkelijke manier van rijden de meeste indruk. Aan de voet van de Poggio, de beroemde laatste heu vel voor Sanremo, zat hij te schake len om zijn metgezellen achter te laten, toen uit de achterhoede het peloton op hem neerstreek. Verantwoordelijk daarvoor was vooral Teun van Vliet. De nummer twee van vorig jaar offerde zich op voor zyn Belgische ploeggenoot Vanderaerden. „Op de Cipressa voelde ik al dat ik niet zo goed zou zijn als vorig jaar. Daarom heb ik me leeggereden voor Vanderaer den." De Belg had zyn koers afge stemd op Moser. „Ik was ervan overtuigd, dat Moser grote plannen had", vertelde de kopman van Pe ter Post. „We hebben ons vergist, de Italiaan heeft zich niet bewogen en het moment dat Kelly wegging, achtte ik iets te vroeg." Zo kregen de afwachters weer eens niets, de initiatiefnemers veel en Kelly het meest. KIJKDUIN - De amateurwielerklassieker "De Ronde van Zuid-Holland" eindigde zaterdag in een zege van Arjo van Loon. De Westbrabander, die aanvankelijk als prof voor de Skil-formatie zou gaan rijden, klopte op de meet John Talen en Eric Danse. Allen maakten deel uit van een kopgroep van 16 renners, die lange tijd de adem van het peloton in de nek voelde, maar toch nooit meer werd teruggepakt. Bij de vrouwen was de Leidse Van Duuren-Lundbeck-Burgy formatie met drie renners naar behoren in de beslisseride kopgroep van 14 verte genwoordigd. Een lekke band van Els Koolloos gooide echter roet in het eten van de Riethoven-brigade. Ontsnappingen van de actieve Conny Timmermans en Gonny van Koert konden daarna te gemakkelijk door de concurrentie teniet worden gedaan. In de door nationaal-kampioenen Thea van Rijnsoever gewonnen spurt, kwam het niet zo al te rappe Van Duuren-tweetal er vervolens niet aan te pas. Via een achtste en negende plaats voor respectievelijk Timmermans en Van Koert eiste de formatie nog wel de eindzege in het ploegenklassement voor zich op. VEENENDAAL De waterpolocompetitie gaat voor De Zijl/LGB een beetje als een nachtkaarsje uit. De toch met goede verwachtingen begonnen play off s hebben de Lei- denaren weinig positiefs opgeleverd. Ook de wedstrijd te gen VZC in Veenendaal bracht geen puntenwinst. Voor uitpuilende tribunes met een blaaskapel hield VZC zijn kampioenskansen vrij gemakkelijk heel door met 14-8 te winnen. De druiven waren voor de Zijl/ LGB dubbel zuur omdat HZC/De Robben door een nederlaag tegen AZC uitgeschakeld werd voor de titel, waardoor de Europa Cup voor bekerwinnaars volgend seizoen niet zal worden opgesierd door Leidse deelname. De wedstrijd te gen VZC die in het verleden borg stond voor veel emotie en span- ning kende dit keer een bloedeloos verloop. De arbiters Esker en Van Vossen stuurde aan de lopende band spe lers voor 45 seconden uit het water. Juist de man meer situatie was za terdagavond bij de Zijl/LGB het zwakke punt. Daar waar VZC be heerst de geboden mogelijkheden benuttè, daar verprutste de Leide- naren op belangrijke momenten de kansen door al snel slordig balver lies te lijden. Frankrijk en Schotland winnaars ragbytoernooi PARIJS (AFP) - De rugby ploe gen van Frankrijk en Schot land hebben beide het vijflan- den-toemooi gewonnen. De teams verzamelden zes punten in vier wedstrijden. Frankrijk won in Parijs met 29-10 van En geland. In Dublin versloeg het Schotse team Ierland; 10-9. Wales en Engeland eindigden op een gedeelde derde plaats. Hekkesluiter Ierland verloor al le wedstrijden. De eindstand: Frankrijk 4-6, Schotland 4-6, Wales 4-4, Engeland 4-4, Ier land 4-0. In de tweede periode toen VZC het beslissende gat sloeg, van 4-2 werd het 7-2, konden de Leidena- ren tot drie maal toe niet van een numerieke meerderheid profite ren. In de eerste periode konden de Leidernaren het allemaal nog goed bijbenen. Edwin Redegeld zorgde zelfs voor het eerste goal (0-1). Tot 2-2 bleven de ploegen in evenwicht. De zoneverdediging die de Zijl/ LGB hanteerde om de sterke VZC midvoor (Schoeman of Buunk) te temmen vertoonde ook in deze be ginfase al wat mankementen waar door VZC middels Schoeman en Van Zeeland met een 4-2 voor sprong de eerste periode kon af sluiten. Hierna ging het voor de Leidena- ren dus mis. Na de catastrofale tweede periode herstelde men zich wel maar een gat van 5 doelpunten is tegen een VZC in vorm natuur lijk niet meer weg te werken. In het begin van de derde periode leek het er nog even op toen Mark van Belkum twee maal achter elkaar het net achter doelman Boegscho- ten wist te vinden (7-4). VZC stelde echter snel orde op zaken. Respectievelijk Roald van Noort, Bart Witters en Ton Buunk zorgde voor een 10-4 stand na drie perioden. In een chaotische laatste periode vielen nog wel veel doel punten, maar van belang was dit allemaal niet meer. Het einde kwam bij 14-8. Volgende week het laatste duel van dit seizoen. Van belang is het niet meer. De beslis sing valt in Alphen. Periodenstan- den: 4-2, 7-2, 10-4 en 14-8. De Leidse produktie werd verzorgd door: Mark van Belkum 3x, Stan van Belkum 2x, Edwin Redegeld lx, Hans Nieuwenburg lx, Alex van Belkum lx en Jack Frauenfel- der lx. DIRK KLOOS John Jansen legt aan voor een schot. Hilversummer Dick Nieuwenhuizen probeert het HILVERSUM - AZC is niet plan om troonsafstand te doen. In een prima wedstrijd maakten de Al- phenaren zaterdagavond aan de nieuwe bekerhouder HZC/De Rob ben kenbaar nog langer in water- pololand te willen regeren. Het ge mis aan ervaring binnen de ploeg wordt daarbij niet als een handicap beschouwd. Sterker: met een nieu we landstitel wil AZC/Intervam be wijzen de ploeg van de toekomst te zijn. Of er nu al zeven titels in de vergaarbak liggen of niet. En om dat doel te bereiken dient AZC za terdag in eigen huis VZC aan ban den te leggen. De Robben telt na de onthutsende 7-13 nederlaag te gen de Goór-formatie niet meer "Als we ons eigen spel kunnen spelen, is geen enkele wedstrijd in de Nederlandse competitie een probleem", kon AZC-trainer Ist- van Goór na afloop tevreden op merken. De Hongaar, die na dit sei zoen naar zijn geboorteland terug keert, heeft weer hoop gekregen op een nieuwe landstitel. Die hoop was twee weken terug juist door De Robben de grond ingeboord. Scores HZC - AZC: 7-13 (2-3, 2-2, 2-3, 1-5). Doelpunten HZC: Dick de Jong 3, Nico Landeweerd 2, Maarten Varkenvisser en Hans Blikslager. Doelpunten AZC: Remco Pielstroom 4, Ewoud van Winsen 2, Eric Noordegraaf 2, Gijsbert van der Leden, Arco Verboom en John Jansen. Toeschouwers: 300 Arbiters: Fred van Dorp en Mart Bras. Op het moment dat AZC-doelman Ruud Misdorp zijn schorsing uit zat, pikten de Hilversummers, zelf geplaagd door het wegzenden van Landeweerd en Hermsen, heel handig een punt uit De Thermen. Een huzarenstukje, want er is ver der geen club in Nederland die dat nadoet. Goór: "Toen dacht ik in derdaad dat we onze kans ver speeld hadden. We stonden drie punten achter op De Robben met nog drie wedstrijden te gaan. Nor maal gesproken is dat niet meer in te halen. Maar het kan raar lopen". Na de overwinning van VZC op De Robben van vorige week wer den' de play-offs weer helemaal open. Met nog drie ploegen als kanshebber doken de clubs het tweede deel van de nacompetitie in. Nu de laatste ronde in aantocht is, wordt de climax bereikt. Of AZC blijft tamelijk onverwacht toch titelhouder, öf het vooraf tot favoriet gebombardeerde VZC gaat met de landseer strijken. Het belooft zaterdag in De Thermen in ieder geval een strijd van gewicht te worden. De Robben kon zich in De Lie- berg slechts twee kwarten de even knie van AZC tonen, terwijl Harry Vriend toch een beroep op zijn vol ledige ploeg kon doen. Lande weerd (waarschuwing) en Herm- sen (wacht op behandeling door de tuchtcommissie) waren ondanks hun diskwalificatie in Alphen 'ge woon' van de party. De Hilversum mers hebben één keer het voor touw kunnen nemen tegen het ge controleerd spelende AZC. Dick de Jong, de talentrijke midvoor, opende de score bij een man-meer: 1-O.Daarna boezemde de Alphense doelman Ruud Misdorp zoveel ont zag in, dat AZC zich voornamelijk diende te richten op de eigen pro ductie. Tot halverwege het duel wist De Robben de AZC-aanval aardig te beteugelen. Toch doken de bezoekers met een 4-5 voor sprong het derde kwart in. De goed spelende Remco Piel stroom zorgde voor het breekpunt. Met een heel mooi doelpunt bracht hij de marge voor het eerst op twee treffers: 4-6. Pal daarop maakte Ewoud van Winsen er zelfs 4-7 van en toen zat De Robben in de pro blemen. Toch bleef de wedstrijd nog even open. Dankzij twee per soonlijke fouten van Arco Ver boom kon de thuisploeg, die voor zijn laatste kans knokte, de marge nog twee keer (5-7 en 6-8) verklei nen. Maar in het slotkwart haalde AZC z'n eeuwige rivaal genadeloos neer. Het basiszevental van Goór, die de hele wedstrijd niet wisselde, had nog lucht genoeg over om Robben-keeper Bibo nog eens vijf keer te passeren. Misdorp moest door een uitsluiting toezien hoe Dick de Jong het laatste wapenfeit (7-11) voor de verslagenen liet note ren. WIM VAN WANROOY ARNHEM - LZ '86 verloor in Arnhem met 11-9 van ESCA. Vivax won in een rumoe rige wedstrijd van de Vuursche. In Baarn kwamen de Oegsgeëstenaren tot een 10- 13 zege. Katwijk behield het punt voor sprong op WVZ, door tegen deze ploeg met 5-5 gelijk te spelen. DKD leed de 11- de nederlaag in successie. Woerden was met 8-5 te sterk. Wik Wassenaar won met 6-7 van DWT. De vrouwen van LZ '86 ver loren ruim van koploopster Brandenburg (15-5) en ook de Zijl/LGB kon tegen Wa terlelie niet tot winst komen (7-3). LZ '86 kan in Arnhem niet wel in de reguliere competitie als nu in de play off s werd van de rode lantaarndrager verloren, beide malen met 11-9. De op gaande lijn van de laatste weken werd dus niet doorgetrokken. Kansen waren er ge noeg, maar zo als zo vaak deze competitie was de verzilvering een groot probleem. Tweemaal werd zelfs een strafworp ge mist. De eerste drie perioden ging de sco re precies gelijk op (7-7). In de laatste pe riode gaven de Leidenaars de wedstrijd uit handen. Doelpunten: Frans v.d. Brink 3, Ruud Muusse 3, Bobby Brebde, Michel v.d. Zeeuw en een eigen goal van Braak- Vivax won in Baarn van de Vuursche ondanks een vrachtwagen vol P's en een keeper (Henk de Mooy) die in de laatste periode met vervanging uit het water werd gestuurd. Hans Treisburg ging het Oegstgeestse goal verdedigen. De veilig lijkende 5-10 voorsprong liep wel terug, maar de winst kwam niet meer in gevaar (13-10). Katwijk speelde een moeilijke wed strijd tegen WVZ uit Zoetermeer. De ploeg uit Zoetermeer had slechts één punt minder dan de Katwijkers en is nog de enige concurrent voor de tweede plaats die recht geeft op rechtstreekse promotie. Vooral in de beginfase misten de Katwij kers nog al wat kansen. Hierdoor kon WVZ op gelijke hoogte blijven (2-2) Het derde part bracht Katwijk op de rand van de afgrond. WVZ verkreeg een 2-4 voorsprong en leek via 3-5 halverwe ge de laatste periode te gaan winnen. Nog net op tijd wist Katwijk'het tij te keren. Kjelt Boonstoppel en Paul v.d. Putte zorg de voor 5-5. 10 seconden voor tijd werd Eddie Hoek nog naar de kant gestuurd maar WVZ verzuimde deze kans te benut ten. Goals: Paul v.d. Putte 3, Eddie Hoek 1 en Kjelt Boonstoppel 1. DKD leed opnieuw een nederlaag. Woerden was met 8-5 te sterk. De Leider dorpers leden dubbel verlies want Frank Dreef werd in de laatste periode zonder vervanging uit het water gestuurd. Goals: Chris Waesdorp 2, Ton Prins, Harry v. Ho ve en Kees v.d. Plas. i LZ '86 leden een ver- wachte/iederlaag. Brandenburg was met 15-5 veel te sterk. Het was voor LZ '86 een slecht weekeind. Behalve de eigen neder laag zagen zij de concurrentie in de degra datiestrijd wel winnen. Door deze resulta ten staan de Leidse vrouwen weer onder de rode streep. Volgende week wacht het sleutelduel tegen Stadskanaal. De vrou wen van de Zijl/LGB leden een terechte nederlaag tegen koploopster Wiekslag. De felle press die Wiekslag de Zijl/LGB voor toverde was een sterk wapen. De 7-3 uit slag was dan ook niet meer dan terecht. Doelpunten de Zijl/LGB: Marion Rijsber- gen 2x en Margreth van Veen lx. DIRK KLOOS. LEIDEN - De jubileum jaargangs wedstrijden van het 100-jarige LZ zijn een groot succes geworden. De wedstrijden werden vrzwommen in het zwembad de Zijl en stonden op een hoog niveau. Een sterk deelnemersveld vertegenwoordig de liefst 75 verenigingen die uit alle delen van het land overkwamen voor deze wedstrijden. Genodig den, die voor de prijsuitreiking zorgden waren allen bekende top pers uit het heden en het verleden: Jolanda de Rover, Enith Brigitha, Hansje Bunschoten en Edward Maasdijk. Dit kwartet kon by een groot aantal Leidse zwemmers me dailles omhangen omdat zy tot uit stekende prestaties wisten te ko- Goed voor tweemaal goud was Karin Stastra die de 200 wissel af legde in 2.49,4 en de 100 vlinder in 1.19,9. Nancy Kijk i.d. Vegte wist ook nu weer uitstekend te preste ren, waarbij zij op de 100 vlinder tot een zeer snelle 1.12,4 kwam, de ze tyd was tevens goed voor goud. Zilver ontving zij voor haar presta tie op de 100 rug waarop zij 1.15,3 scoorde. Het brons trok zij naar zich toe via een regelmatige race op de 200 wissel in 2.42,1. Bianca Hocks, die voor haar leeftijd op de 100 rug landelijk al een toppositie innam, wist deze nog te versterken door een tijd van 1.24,7 te laten af drukken, dit was natuurlijk goed voor goud. Deze prijs was ook weg gelegd voor Danny Dubbeldeman die op de 100 school een zeer goede 1.29,1 wist neer te zetten. De broers Mark en Dennis Schouten gaan zich langzamer hand ook manifesteren bij de top drie van Nederland. Mark deed dit door op voortreffelijke wijze een tijd van 1.22,6 af te laten drukken op de 100 rug, goed voor zilver, broer Dennis veroverde brons dp de 100 vlinder in 1.23,6. Maaike Parrel wist ook twee medailles voor zich op te eisen: zilver op de 100 vs in een keurige 1.04,9 later op de 100 vis realiseerde zij 1.16,6 goed voor brons. Bronzen medail lewinnaressen waren de LZ verte genwoordigers Angelique Hoogen- boom en Bianca Singeling, zij pres teerden dit op resp. de 100 rug en de 100 vis in 1.20,7 en 1.32,3. Deze wedstrijden, waarbij de beste 12 van Nederland waren uitgenodigd, kregen alle lof en zijn zyker goed voor herhaling. Zie verdere uitsla gen Scorebord. Moeizame winst van Nederland DENDERMONDE (ANP) - De Ne derlandse rugbyploeg heeft giste ren in Dendermonde voor onge veer 1200 toeschouwers de inter landwedstrijd tegen België voor de FIRA B-poule met 11-0, een stand die reeds bij rust was bereikt, ge wonnen. Het was een bikkelhard duel dat zich in niets onderscheid de van eerdere confrontaties. Geen hoogstaand rugby dus, maar een ontmoeting waarin men elkaar niet ontzag. Oranje bleek fysiek iets sterker, kwam daardoor bijna steeds beter uit de scrums, maar kon dit over wicht niet voldoende tot uitdruk king brengen. Nederland had daar bij het nadeel dat de blessure van Gale een rol speelde, omdat hij geen strafschoppen kon nemen. Zowel Hengeveld alsé Marcker schoten hierin te kort. In totaal gin gen op deze wijze vijf fraaie kansen verloren.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 19