5 0 T Leidse tafeltemiissers nu weer in mineur Roomburg vlot langs Alecto Philidor veilig in scliaaklioofd klasse NOVO verrast in streekderby Scylla en Docos verliezen Goede generale voor Foreholte PAGINA 18 DO/ST SPORT MAANDAG 17 MAART 1986 LEIDEN - Zonder de gestopte Kantebeen, dus met een invaller, Marco Riethoven en bovendien met een grieperige Peter-Paul de Vrind is Scylla in Zeeland tegen lijstaanvoerder MZ ruim met 6-2 kopje onder gegaan. Ook Docos kon het afgelopen weekeinde niet voor de vrolijke noot in het Leidse ping-pong-gebcuren zorgen. In ei gen zaal nog wel ging de ploeg van Ed Fallaux met 9-1 de bietenbrug op tegen drie wat corpulente SKF- mannetjes. Had deze nederlaag nog een wat onverwacht effect, het 6-1 verlies van de Scylla-vrouwen bij shot, was, gegeven het feit dat Marian Kantebeen het voorbeeld van manlief volgde, en het Scylla- bestuur meedeelde niet meer voor de club uit te willen komen, zo voorspelbaar als het eerste kievit sei één dezer dagen. Was het dan alles doffe ellende? Zeker niet. Sjaardema speelde zich naar een prima middenmootposi- tie door het toch bepaald niet kin derachtige Odion met een 6-4 ne derlaag terug te sturen naar de Achterhoek. Avanti doet het meestal ook wel goed, al moeten we dit keer voor het betere nieuws niet bij de hoofdmacht zijn. Lukov en Vriesekoop traden geblesseerd aan bij de Veluwe, en slikten gela ten een 6-1 verlies. De achterlig gende filosofie was, dat men team twee in tact wilde laten, om Shot te kunnen bedwingen, hetgeen met 6- 3 ook gebeurde. Wie vorige week op deze plek las dat Avanti 2 toch niet mag promo veren omdat het sinds jaar en dag verboden is om met twee teams in de hoogste klasse te spelen, zal ver baasd de wenkbrauwen fronsen bij het Avanti-streven om de reserves te laten winnen. Nadat competitie leider Leyssen vorige week echter had verklaard, dat alles bij het ou de zou blijven, werd medio deze week de zaak toch weer ter discus sie gesteld, met als resultaat dat nu niemand meer weet wat er uitein delijk uit de bus zal rollen. Scylla er alles aan gelegen om by koploper MZ voor een stunt te zor gen. Dat kwam er om tal van rede nen lang niet van. De Leidse ex- titel-grossier heeft al geruime tijd de wind, zeg maar een storm tegen. Ook zaterdag waren de kaarten ei genlijk al weer vooraf geschud, want waar Meyer en De Vrind sa men de kar moeten trekken is het funest als deze laatste door griep geveld nauwelijk op de benen kan staan. Bij een 2-1 voorsprong ging in de derde game tegen Bomhof de kaars dan ook definitief uit. Direct daarna liet Sjoerd Meyer zich door jeugdspeler Roelant het kaas van het brood vreten, waarmee het Leidse verzet gebroken was. En in valler Riethoven dan, kon die niets doen? Riethoven deed het niet slecht, verloor met 27-25 (vier ga- mepoints) en 21-19 van Bomhof, en met 23-21 (na 20-16) en 21-18 van De Vries, en zorgde ervoor dat het humeur van trainer-coach Theo Bakker nog een beetje te pruimen was. In dezelfde zaal waar de Lei- denaar ooit besloot om het actieve spelen abrupt t^eëindigen, was de opstelling vaneen aantal ruim beschonken Zeeuwse supporters zo vqandig dat de Leidse ploeg na de pauze, toen het leed dus al gele den was, gedwongen was om naar een andere plek in zaal te verhui zen. Onmin werd op deze manier voorkomen, maar het 6-2 verlies werd er extra schrijnend door. Achter de tafel hadden de Scylla- nen, door allerlei omstandigheden, de sportieve revanche niet kunnen nemen op alle getreiter, en dat deed zeer. Het heeft er alle schijn van dat Friso Rietsma vorige week bij Shot inderdaad alle schroom van zich afgespeeld heeft. Ook tegen Odion won de supergetalenteerde Reits- ma weer al zijn partijen, en legde daarmee de basis voor de 6-4 triomf. De Sjaardema-oudste glo- reerde ook nog eens in het dubbel, met Herman van der Broek aan zijn zijde, waardoor Van der Broek zich zelfs nog verlies tegen Mirjam Kloppenburg kon veroorloven. Pal na het dubbel gebeurde dat, omdat Van der Broek naar eigen zeggen leeggespeeld was. Door al lerlei tentamenzorgen was Ron Schipaanboord eigenlijk al voor het duel een beetje leeggespeeld, en dat bekoop je dan als debutant, ondanks alle talent, met drie ne derlagen. Sjaardema staat nu vier de en heeft als Avanti 2 als promo vendus inderdaad afvalt, nog steeds alle kans op een promotie- duel tegen Tempo Team. De promotie van Docos uit de derde divisie wordt steeds minder waarschijnlijk. Het kan nog wel, want dqor de nieuwe opzet kan ook de nummer twee nog omhoog, maar de 9-1 optater, die SKF in de Docos-zaal nog wel, uitdeelde, stemt niet hoopvol. De Veenenda- lers vergezelden hun inmiddels wat gezette 'vedetten' met maar liefst veertig man, "en van ons was er slechts een handjevol", stelde Prashad na afloop. "We speelden gewoon een uit wedstrijd", sputterde de Docos- kopman."Wat overigens geen ex cuus is, we speelden slecht". Uit eindelijk kon alleen Walter Engel- bert een keer aan dat 'slecht spe len' ontsnappen. Docos staat nu een punt achter op SKF en gelijk met Noad, dat men echter nog uit moet bestrijden. De ellende is ove rigens helemaal compleet als de partijen van Ronald Rijsdorp ver loren worden verklaard omdat hij niet speelgerechtigd was. Competi tieleider Leyssen heeft weliswaar mondeling zijn fiat gegeven aan het Rijsdorp-optreden, maar de an dere ploegen zullen daar, omdat ie dereen weet dat Rijsdorp vorig jaar voor Avanti speelde, niet' op de transferlijst stond, en niet werd overgeschreven, weinig vrede mee hebben. Scylla twee speelt in dezelfde klasse als Docos, en promoveert niet omdat Irene net te gerouti neerd bleek. Verder doen de Scyl- la-youngsters het goed. Zaterdag werd er met oudere-jongere Rob Regeer weer in de gelederen, met 9-1 gewonnen van swift. Niet al leen deze uitslag zorgde toch nog voor zonneschijn aan Catharij ne straat, ook het feit dat Judith Lepe laar bij Shot de eer redde door voor het eerst Monique van Miert te pakken, werd als 'niet verkeerd' getaxeerd. LEIDEN - De hockeyderby in de tweede klasse A tussen Roomburg en Alecto eindigde gistermiddag, wat geflatteerd door drie strafbal- len, in 6-0 voor de Roomburgse mannenploeg. Forescate moest na een voorsprong Evergreen naast zich dulden (2-2), waardoor koplo per Asvion vier punten uitliep op de Voorschotenaren. De vrouwen- ploeg van Alecto pakte door 0-1 winst op koploper Groen Geel de leiding in de tweede klasse A. Roomburg - Alecto 6-0. De thuisploeg Roomburg kwam wat laat in zijn spel waardoor Alec to aanvankelijk de beste kansen had. Doelman Ronald Cijs behoed de de Leidenaren echter voor een snelle achterstand en Paul Lam ping groëideuit tot beste midden velder. Na tien minuten opende Roomburger Lucas van Schaik de score door over de liggende keeper Arnoud Vink te schieten. Halver wege het eerste deel kwam er een Leiderdorpse voet aan te pas om de inzet af te stoppen. De strafbal van Cees Wendt bracht 2-0, terwijl Cijs die stand tot rust vast hield te gen een bij vlagen hevig aanval lend Alecto. Max Ligtenberg kwam voor Roomburg Bas Koning vervangen in het tweede part, dat de eerste tien minuten van matig gehalte was. Alecto had het moei lijk met de scheidsrechters die na een Leiderdorpse shoot weer een strafbal aanwezen, die door Wendt in 3-0 werd omgezet. Ligtenberg maakte uit een strafcorner 4-0, ter wijl Wendt uit het veld 5-0 scoorde door keihard en hoog Vink te pas seren. Michiel Blans hielp zijn doelman een keer op de lijn, maar de bal schampte zijn been waar door Wendt weer mocht aanleg gen: 6-0. Forescate - Evergreen 2-2. Forescate trad aan zonder de ver trouwde doelman Fred Brouwer en strafcornerspecialist Erik Kruysmulder. Jelmer Siersema be zorgde echter door een velddoel- punt en uit een strafcornervariant de 2-0 leiding in het eerste deel voor de thuisploeg. Persoonlijke fouten in de defensie leidden tot een strafhoekslag en een strafbal die Evergreen aangreep om op 2-2 te komen. De ploeg uit Maassluis incasseerde wat kaarten door zijn harde spel. Noordwijk - Ommoord 4-1. Na 34 seconden scoorde Bing Voorham voor Noordwijk de ope ningstreffer. Ommoord kwam nog op 1-1 uit een strafcorner, maar Ralph Wisbrun greep ook zjjn strafcornerkans en maakte nog voor de doel wisseling 2-1. On danks het feit dat koploper Noord wijk het wat moeilijk had met zijn opponent scoorde Wisbrun nog 3-1 en Willem-Jan van Veen vlak voor tijd 4-1. Vrouwen Tilburg - Leiden 0-1. De goede eerste helft van LMHC werd na dertig minuten beloond met een doelpunt. Ele le Poole brak door in de Tilburgse cirkel en vond de meegekomen Cootje Ba- rendsen naast zich die afrondde tot 0-1. Na de pauze had Leiden het moeilijk en zette coach Els Folmer een verdedigster in ten koste van een aanvalster. Suzan Nivard schoot de kans op 2-0 tegen de paal. De defensie kwam onder gro te Brabantse druk te staan, maar bleef overeind wat vooraal te dan ken was aan de uitblinkende Kiki Tesselaar. Noordwijk - Breda 0-2. Koploper Breda liet zijn sterke spel gepaard gaan met een treffer en een bal uit een strafbal op de paal. Noordwijk verzorgde zijn veldspel na de pauze goed, maar was op enkele strafcorners na niet gevaarlijk. Tien minuten voor tijd rondde Breda een strafcorner af naar 0-2. Kieviten - Te Werve 0-0. Het door schoolzorgen uitvallen van enkele jonge hockeysters van Kieviten hebben verzwakking tot gevolg gehad. Toch veel kansen voor de thuisploeg die echter niets opleverden. Het in de eerste klasse een-na-onderste Te Werve nam verdienstelijk een punt mee naar Rijswijk. Forescate - Roomburg 2-2. De openingstreffer was voor Fo rescate van de stick van Jacqueline Logeman die tevens voor de 1-0 ruststand zorgde. Snel na de her vatting sloeg Inge Oudkerk Pool tweemaal toe uit een strafcorner waardoor Roomburg de leiding overnam met 1-2. Nadat een Roomburgse shoot in de cirkel mocht Danielle Engelen een straf bal nemen die de gelijkmakende 2- 2 opleverde. Groen Geel - Alecto 0-1. Annet Vasbinder was voor Alec to na een kwartier de matchwinner tegen koploper Groen Geel. Zij scoorde na een afschuif uit een strafcorner 0-1 die Alecto de lei ding gaf. Caroline Jost was voorts zeer nuttig door tweemaal op de lijn Wassenaarse inzetten te keren. De verdedigsters Karin Postma en Elna Kranenburg hielden met keepster Marcella Pommé het op dringerige Groen Geel bekwaam van kansen af. Punt LMHC in degradatieduel LEIDEN - Het hockeyduel tussen de staartploegen van de hoofdklas se Hattem en LMHC eindigde gis termiddag in een 2-2 gelijkspel. Hierdoor houdt Hattem een punt voorsprong op Leiden dat er nu vijf heeft, maar een duel minder heeft gespeeld. Schaerweijde staat met slechts twee wedstrijdpunten gedecideerd op de laatste plaats. HGC profiteerde, zelf 2-1 winst op Klein Zwitserland, van de neder laag die Kampong leed (5-4) tegen Bloemendaal en neemt door een beter doelsaldo dan de Bloemen dalers de leiding over van Kam pong. LMHC toonde zich in-Hattem in collectief opzicht sterk, zonder uit blinkers te hebben. Na een kwar tier kwam de Oegstgeester forma tie op voorsprong door een benutte strafbal van Bob-Jan Dietrich. Vijf minuten voor de pauze had Die trich de mogelijkheid uit zo'n zelf de straf de score op te voeren. Via de paal en de doelman bleef de bal echter uit het doel. Inplaats van 0- 2 werd het nog voor de pauze 1-1. De sterke Hattemse verdediger Freek-Jan Rijpkema schoot uit een strafcorner tussen Tom van der Meer en Evert Vixseboxse keihard tegen de plank. Na tien minuten in het tweede deel sloeg Wouter Eikenhout de voorzet van Martijn de Kempenaer over de liggende Hattemse goalie. Een te hoog geheven stick leverde de strafpush en de 1-2 op die op naam kwam van Casper Klijn. LMHC kreeg het daarna nog zwaar te verduren met zo'n vqf Hattemse strafcorners, terwijl het er zelf geen verdiende. Door vooral sterk uitlo pen van Hans-Willem Croll bleef de schade beperkt. Een minuut voor het einde sloeg Fokke-Jan Middendorp uit de rebound van een korte hoekslag de uiteindelijke 2-2 op het bord. LEIDEN - De generale repetitie van Foreholte voor het beslissende treffen in de eerste divisie A van de zaalhandbalcompetitie tegen Slo- tervaart was gisteren heel wat overtuigender dan die van de Am sterdamse concurrent. In Voor hout werd de Utrechtse ex-eredivi- sionist, Attila, met 20-7 volledig overklast. Slotervaart kwam in Bornerbroek tegen Bornerbroek eigenlijk met de hakken over de sloot (12-9). Na 7-4 met de rust, en toen was de Voorhoutse aanhang nog niet zo zeker van zqn zaak, raasde een col lectieve breakout van Marjan Mens, Monique van Deelen en Elly Fijneman dwars door de ongeorga niseerde Attila-defensie. Marjan Mens, die gisteren een sterke wed strijd speelde, legde de bal in de schietgrage handen van Monique van Deelen en die kogelde keihard raak (8-4). Die eerste treffer na de hervatting knakte Attila dat er daarna eigenlijk bitter weinig van terecht bracht. De variaties in de defensie van Foreholte (4-2 en 3-2-1-) ontlok ten de Utrechtse aanval de ene na de andere fout en Foreholte werkte de breakouts puntgaaf af: 20-7. LEIDEN - Door zaterdag het com petitieduel bij het Bussumsse BSG met een 5-5 gelijkspel af te sluiten, mogen de schakers van Philidor zich nu redelijk veilig achten in de landelijke schaakhoofdklasse. De voorsprong van twee matchpunten op degradatiekandidaten BSG en SMB lijkt nu voldoende, terwijl het lot van HSG vrijwel is bezegeld. Koploper Volmac/Rotterdam kende de nodige problemen in het treffen met oud-aartsrivaal Desis- co/Amsterdam. In deze Ajax-Feij- enoord van de schaakcompetitie wenste Desisco zich niet zomaar te laten kennen en liet het op karak ter iets van de vroegere glorie zien. Mede dankzij winstpartijen van Gert-Jan de Boer op niemand min der dan Victor Kortsjnoj en Peter de Roode op Jeroen Piket, brach ten de Amsterdammers Volmac danig in het nauw. Een zege van Jan Timman op Genna Sosonko en winstpartijen van Leidenaren John van der Wiel en Rinie Kuijf tegen respectievelijk Zuidcma en Dieks hielpen Volmac tenslotte nog aan een voorlopige 4-5 voor sprong. Een 4-6 winst ligt daarbij in het verschiet, waarmee de Rot terdammers weer een stapje dich ter bq de titel zijn gekomen. Lex Jongsma beet voor Philidor in een vooruitgespeelde partij te gen Cor van Wijgerden het spits af. Na enige kansjes te hebben laten liggen, bleek een nederlaag voor de tot nu toe weinig succesvolle Jongsma onvermijdelijk. In Bus- sum verging het zqn ploeggenoten aanvankelijk een stuk voorspoedi ger. Marcel Piket en Piet Bakker schoven hun respectievelijke op ponenten Booy en Sibbing soepei tjes van het bord: 1-2. Daarna vond BSG het tijd voor wat tegengas. In korte tijd boog de ploeg de achter stand naar een 4-2 voorsprong om. Henk van Maaren diende zijn meerdere in Van der Poel te erken nen, terwijl Peter Gelpke en RAG de Graaff er tegen Peek en Van der Heqden in het geheel niet aan te pas kwamen. Aanvankelijk kon deze achter stand captain Joop Piket niet verontrusten. De vier resterende partijen leken immers alle in een Leidse zege te zullen eindigen. Zo als zo vaak pakte dat echter anders uit. Aan Coen Stehouwer lag dat in elk geval niet. De arts bouwde te gen Timmer zijn voordcel op regel matige wijze naar winst uit. Ook Wim de Kok deed wat van hem werd verwacht, door in de tijdnood van Bottema vanuit een betere stelling een vol stuk en daarmee de partij te winnen: 4-4. Vervolgens strandde de Leidse zegetrein ech ter. Joop Piket zag namelijk zijn grote voordeel tegen Slisser tot een remiseachtige positie vervliegen. Dat was nog niet rampzalig, maar tijdens de tweede zitting ging de routinier volledig in de fout en kon Slisser dankbaar het voor zijn team zo kostbare punt incasseren. Leo Hofland hield de schade vervol gens voor Philidor beperkt, door Van der Lijn na ruim 70 zetten op de knieën te dwingen: 5-5. LSG 1 miste in 2B een kans voor open doel om weer titelkandidaat nummer één te worden. Philidor 2 zorgde namelijk voor een vrien dendienst door concurrent Paul Keres op 5-5 te houden. Een tever- geefse geste van de plaatsgenoten, want de LSG-ers lieten het volle dig afweten: een voorlopige 4,/2-3'/2 achterstand bij het Delftse DSC, met een vrijwel zekere 5 l/2-4,/a als einduitslag. Daarmee staan de Par- lement-bewoners nu op één match- punt achterstand van Paul Keres. De door Philidor 2 toegestoken helpende hand laat zich overigens gemakkelijk verklaren. De reser ves beginnen immers met een der de plaats ook weer mee te spelen in de titelrace. Een weinig overtuigend spelend LSG 1 kon de schuld ditmaal niet op de schouders van Vrouwe For- tuna afschuiven. Teamleider An ton van de Putte: "In tegenstelling tot tegen Paul Keress hebben we gewoon erg slecht gespeeld". Het leed begon al met een nonchalante verliespartij van Kees de Groot. Een tegenscore van Dirk Sikkel werd vervolgens teniet gedaan door een zich tot tweemaal toe ver slikkende Leon Konings: 2-1. Re gelmatige zeges van debutant Theunis de Haas en Aad van Moor- sel boden even hoop (2-3), maar ne derlagen van Jan Tolenaar en Kees van Zijp hielpen die snel om zeep. Michel Hocks bracht de stand via een magere remise op 4'^-3'/2. Om dat Kuypers en Van Putten in hun afgebroken partijen niet meer dan een muurvaste remise in handen hebben, lijkt een Leidss verlies on vermijdelijk. Philidor 2 deed het in Utrecht heel wat beter. Na een remise van Van de Wijngaard zorgden Van Of- wegen en de 80-jarige Ten Kate voor goede zeges. Verlieë van Vriend en Henriëtte de Greef trok de score weer in evenwicht: 2V2- 2V2. Jaap Herman, Nico Kuijf en Van Loon hadden alle drie aan hun voordeel onvoldoende om dit in winst om te zetten: 4-4. Michiel Vergeer en Ab Smit bepaalden met rustige remises de eindstand op 5- LSG 2 sleepte tegen het gedeci meerde vrouwenteam van Ko ningsclub een belangrijke 4'/2-5l/2 winst in de wacht en maakt nu goe de kans de degradatie te ontlopen. Na een reglementaire winst van kopman Clemens wegens het niet opkomen van zijn tegenstander en vlotte zeges van Duindam en Man- niën tegen een tweetal invallers, kwamen de zeges van de op bord 4 en 5 geplaatste zwaargewichten Van der Weide en Nio Bertholee op Henseler en Mieremet te laat om Koningsclub 2 overeind te houden: 2-3. Hagendijk compenseerde een verliespartij van Bakker tegen Eri ca Belle, waarna Otten, Wiebes en Lind met remises tegen de overige vrouwen de winst veilig stelden. RUUD DOBBELAAR LEIDEN - De meeste aandacht ging het afgelopen weekeinde uit naar de streekderby bij de mannen tussen NOVO en Gemini/K. Het werd strijd met sterk wisselend ka rakter die verrassend met 3-1 in het voordeel van NOVO werd beslist. Leython leed de verwachte neder laag tegen koploper Molenwiek, maar sleepte nog wel een setje uit het vuur (1-3). Bij de vrouwen deed Gemini het voortreffelijk met een 3-1 winst op Brother/M2; NOVO had geen ge loof in eigen kunnen en verloor van nummer voorlaatst VCA met 3-0 en-Leython pakte de laatste kans op promotie niet en moest Sliedrecht de overwinning laten (0- 3). De derby tussen NOVO en Gemi ni gaf bij vlagen sterk spel van bei de zijden te zien, vooral op die mo menten dat het erg spannend werd. Gemini startte met een enorm offensief. Door een sterke opslag kreeg NOVO te weinig gele genheid aan de eigen aanvalsop bouw te doen, hetgeen voor Gemi ni de eerste winst betekende (10- 15). Daarna pakte het uitstekend combinerende NOVO met een uit blinkende Bart Pedersen het initia tief; nam een 14-8 voorsprong, maar zag het prima vechtende Ge- mini nog bijna langszij komen: 15- 13. De derde set bracht vooral in de laatste fase ongekende spanning, waarbij Ron Zwetsloot de handen op elkaar kreeg voor een schitte-, rend verdedigende actie. Via 14-12 en 14-15 kwam de winst uiteinde lijk bij 17-15 aan Noordwijkse zij de, waarna Gemini er niet meer in geloofde en ook de vierde set uitge blust verloor: 15-4. Uiteraard was Molenwiek over de gehele linie te sterk voor Ley thon. De goede pass en het veelvul dig over linksvoor (rechtdoor) sco ren bracht Leython, dat begon met Philip van Vianen en Paul de Win ter op de spelverdelersplaatsen, in te grote problemen (6-15). In de volgende set legde Leython veel meer felheid aan de dag en dit ge paard met een venijnige opslag,' bracht de balans weer in even wicht (15-10). Wie gedacht had dat Leython nu weer in de race lag, kwam bedrogen uit want Molen wiek nam met 6-15 weer een voor sprong. De vierde set ging aanvan kelijk gelijk op. Bij 5-8 werd een Leython-speh'erdeler afgeblokt en op een protest van John Groen werd hem de gele kaart getoond. Zijn namopperen levert meteen een rode kaart op bij 5-9. In de daaropvolgende time-out (5-10) gooit Groen de bal boos op de grond; gevolg een rode en gele kaart en de wedstrijd ging als een nachtkaars uit (5-15). Bij de promotieklassers was Do- nar tegen Zovoc een zeer spannen de strijd die lang duurde (ruim 2 uur). Helaas moest Donar weer met 6 man aantreden, daar tegelijker tijd Donar 2 een belangrijk duel af wikkelde tegen Leython 4. Het be tekende tevens dat Kees de Bock, die een zweepslag opliep, toch door moest spelen. Daardoor kwam Donar te kort om de wed strijd af te maken op de beslissen de momenten, ondanks een hoofd rol van George Hagedoorn (15-11, 7-15, 13-13, 12-15; 1-3). Jammer voor de ploeg, daar het zich arro gant gedragende Zovoc best te pakken was, zeker als de nu op wintersport zijnde Joost v.d. Zwet erbij geweest was. NOVO 2-Radius 2 was een rom melig geheel waarbij beide teams te veel problemen hadden met de scheidsrechterlijke beslissingen. NOVO slaagde er alleen in de twee de set in met voordeel te beslissen (15-4), maar moest de overige sets aan koploper Radius 2 laten (12-15, 9-15 en 10-15). De wedstrijd DOS 2 tegen Gemi ni 2 eindigde in een 3-0 zege voor de thuisploeg. Leython werd bij een 3-10 achterstand tegen Skania pas echt wakker en haalde op tot 7-15. De tweede set ging aanzien lijk beter en Leython vocht zich over het dode punt heen. Met een goed scorende Ruud Lutjenhuis hield Leython 2 Skania 1 bij tot 11- 11. De niet te pakken services van Skania's Wim Bannik brachten de gasten echter de winst: 11-15. In de derde set duurde het weer tot 3-11 voordat Leython weer ging knok ken; de achterstand was echter al te groot: 10-15. Van het veld ge veegd was Leython echter niet. Bij de vrouwen begon Gemini uit tactische overwegingen met Linda Gommans op de bank. Te genstander Brother/M 2 trok zich hier niets van aan en ontregelde met zijn prikballen de defensie van Gemini compleet. Gemini bracht Linda Gommans halverwege nog wel in problemen maar kon de set niet meer binnenhalen (9-15). Daar na overdonderde Gemini met een goed blok, sterke pass en gericht aanvalsspel. Met 15-3 had Gemini de zaken weer snel rechtgetrok ken. In de volgende sets ontspon zich een boeiende strijd met alle fa cetten die volleybal zo aantrekke lijk kunnen maken. Nog steeds had Gemini het vaak erg moeilijk met de rare ballen die Brother te rugbracht, maar het hield het hoofd koel en drukte op de juiste momenten door (15-13, 15-11). Door in Krommenie met 3-0 van Hoewel de streekderby tussen Gem 2-3. het laaggeplaatste VCA te verlie zen, zqn de zonder enig zelfver trouwen spelende NOVO sterk toe genomen. NOVO nam in de eerste set nog wel een 8-12 voorsprong maar zakte daarna zo diep weg dat pas na 16-14,15-7 en 10-1 in de der de set wat teruggedaan kon wor den. NOVO werkte de achterstand weg, kreeg zelfs nog setpoint (13- 14) maar verloor in een rommelige slotfase door een opstellingsfout met opnieuw 16-14. Leython verspeelde zaterdag in Op Dreef haar laatste kans op pro motie. Tegen Sliedrecht werd met 0-3 verloren. Dit lijkt een duidelij ke nederlaag, maar de setstanden (13-15, 15-13, 14-16) wijzen er wel op dat het een spannende affaire was. Toch was Sliedrecht de betere ni en NOVO een wisselend karakter ploeg. Aanvallend, maar zeker ver dedigend. De Leython-vrouwen konden weer de pass niet op de juiste plaats krijgen, waardoor hun sterkste wapen, de aanval, niet uit de verf kwam. Hoewel er door hard werken wel punten gescoord kon den worden, zat er geen setwinst in. Voorlopig kunnen de aspiraties weer voor een jaar de ijskast in. In de promotieklas werd Gemini 2 tegen WW een heel aantrekkelij ke pot met leuk spel en lange ral ly's, waarin beide teams volledig aan elkaar gewaagd waren. Die ral ly's kwamen tot stand doordat bei de teams ontzettend veel van de grond haalden. Alleen in de tweede en vierde set had Gemini 2 een groot overwicht, dat alles te maken ad, won NOVO toch verrassend met (fot Lock Zuyderduln). had met de mentale instelling van WW. In de overige was het ver schil miniem (12-15,15-3,13-15,15- 4, 15-13). Tornado-Leython 2 was een pit tig due), dat na een warming-up op muziek een gemotiveerd Leython 2 aan het werk zag. De eerste set draaide het erg goed en werd ge makkelijk gewonnen met 7-15. Daarna ging het even wat minder - de pass lag niet meer zo zuiver - en prompt ging Leython 2 de boot in (15-8). Vanaf dat ogenblik werd het echt leuk voor het publiek en voor al door het sterke blok van Arine van Vliet en prima verdedigend werk van Thea Gevers won Ley thon 2 uiteindelijk met 2-3 (10-15, 15-10 en 11-15). GERRENES

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 18