'Quick Boys morele winnaar' SDI Jonker 'dolgelukkig' RCL kansloos ten onder 'Nederlands elftal is nu verleden tijd' Rienks zorgt op valreep voor 2-2 tegen Noordwijk NEEM NU EEN ABONNEMENT OP REGIONAAL NIEUWS LEIDSCH DAGBLAD ALPHENS DAGBLAD 071-144941 01720-93961 MAANDAG 17 MAART 1986 SPORT PAGINA 15 LEIDERDORP - Het was niet leuk', verzuchtte Laurens Mou ter na de 0-3 nederlaag van RCL bij lijstaanvoerder IJsselmeervo- gels. De oefenmeester weet" de nederlaag geheel aan eigen kun nen. "We hebben gewoon zwak gespeeld en konden niet tot kan sen komen". Mouter was ondanks de ruim uitgevallen nederlaag niet onder steboven van het potentieel van de opponent. "Ik vind IJssel- meervogels heus geen wereld- ploeg. Zet Henk en Jaan de Graaf bij RCL en de stand op de ranglijst is andersom", tekende hij de belangrijkste pionnen van de koploper. Vooral Jaan de Graaf toonde aan dat hij wel de gelijk een uitzonderingspositie bekleed binnen de ploeg uit Spa kenburg. Zodra de ex-betaald voetballer aan de bal is ontstaat er dreiging en de Spakenburger had zeker bij twee doelpunten een levensgroot aandeel, waarbij hij de derde treffer zelf voor zijn rekening nam. Jaan de Graaf kreeg hierbij redelijk tegenspel van Ab Braat, maar de Leider dorper moest toch lijdzaam toe zien hoe de spits tweemaal aan zijn aandacht ontsnapte waar door evenzovele doelpunten ont stonden. En dat tekent toch de klasse van de Spakenburger. De trainer van IJsselmeervo- gels, Tonnie Pronk, vond dat het duel tegen RCL tamelijk pro bleemloos. "Deze wedstrijd wed strijd was voor IJsselmeervogels niet al te moeilijk", liet hij weten. "Hoewel de aanpassing aan de velden ook voor ons wat proble men opleverde, hebben wij te weinig gebruik gemaakt van de mogelijkheden". De kans op 0-1 werd overigens door RCL-speler Braat zelf aangereikt. Doordat de verdediger niet goed oplette, werd de Leiderdorper verrast door de opgekomen Spaken- burgse vleugelverdediger Henk van der Groep, die daarna geen moeite had om in de 12de mi nuut RCL-doelman Peter van der Heijden te passeren. RCL bleef redelijk geconcentreerd spelen, zonder zelf tot een ge vaarlijke actie te kunnen komen. De concentratie bij de gastheer verslapte echter tegen het einde van de eerste speelhelft waar door op het middenveld balver lies werd geleden. De bal werd opgepikt door Jaan de Graaf die zich op de linkervleugel vrij speelde. Zonder egoïstisch te zijn speelde de gevaarlijke spits Henk de Jong aan, die IJssel meervogels op een 2-0 voor sprong zette. Problemen te over derhalve voor Mouter, die met lede ogen moeét aanzien dat zijn ploeg ook tegen een matig IJsselmeervo gels geen vuist kon maken. In te genstelling tot RCL hebben de Spakenburgers aan een klein kansje genoeg om een duel naar zich toe te trekken. Het pro bleem is echter dat zelfs het creëeren van een piepkleine kans niet tot de mogelijkheden van de machteloze RCL-aanval behoort. Mouter besloot in de tweede helft toch min of meer va banque te gaan spelen en een ex tra aanvaller (Sieto Schalkers) aan de tweemansvoorhoede (Ben Heemskerk en Ron van der Post) toe te voegen. Er ging iets meer dreiging uit, maar het zette alle maal geen echte zoden aan de Leiderdorpse dijk. De meer open strijdwijze gaf Henk de Graaf de mogelijkheid om in de 60ste mi nuut vanaf eigen grondgebied het Leiderdorpse grondgebied binnen te dringen en naamge noot Jaan aan te spelen. De Spa- kenburger, voor de tweede maal aan Braat ontsnapt, legde hierna de eindstand vast (0-3). In dit duel werden Jan Muis (opzettelijk hands) van IJssel meervogels en Braat (overtre ding tegen Jaan de Graaf) van RCL door de Amsterdamse arbi ter Boot verbaliseerd. Tom van der Niet uit selectie KATWIJK - Voor Tom van der Niet hoeft het niet meer. De jeugdkeeper van Quick Boys is zo teleurgesteld in de houding van bondscoach Dick Advocaat dat hij in de toe komst geen gehoor meer zal geven aan oproepen om zich in Zeist te melden. "Het Nederlands elftal is voor mij verle den tijd", stelt de 16-jarige scholier resoluut. Zaterdagochtend ontving het Kat- wijkse keeperstalent de schriftelij ke mededeling dat hij voor de aan staande trip naar Portugal buiten de nationale jeugdselectie (onder 17) was gelaten. Van der Niet: "Ik zag mijn naam op de reservelijst staan en dat terwijl ik vorige week nog een volledige oefenwedstrijd heb gespeeld. Tegen de jeugd van Vitesse. Na afloop heb ik niets ge-, hoord, dus ging ik er van uit dat ik gewoon mee zou gaan naar Portu gal". Als tweede doelman achter Feye- noorder Ricardo de Jong. De leef tijdgenoot van Van der Niet zou te rugkeren in het Nederlands elftal KATWIJK - Het schrikbeeld doemde een kwartier voor het ein de van Quick Boys-Noordwijk (2-2) weer op. Zoals zo vaak in de onder- thuisploeg ook linge ontmoetingen leken de Kat- "dat er veel wijkers met de eer, maar het elftal Ondanks de tevredenheid over de twee 'wederopstandingen' in de spannende slotfase, leefde bij de weer het gevoel in had gezeten". "We hebben te weinig gehad". John Eelman met de volle vond Rob Theuns, de scheidende winst aan de haal te gaan. Zo het eerder dit seizoen in de Noord wijkse uitgave nog gelopen oefenmeester van Quick Boys. "Ik moet het elftal een compliment de streekderby maken. Klasse dat ze die nekslag het had er alle van dat eigen doelpunt te boven schijn van dat het tweede treffen zijn gekomen. De jongens hebben tussen de eersteklassers zich pre- echt karakter getoond. Noordwijk cies hetzelfde zou ontwikkelen. kwam er na de rust bijna niet meer uit. We hadden toen wel acht doel- Want ook in de aflevering op het Punten kunnen maken" met ruim 4000 toeschouwers bezet te Nieuw Zuid kwamen de gasten via Klaas Vink tegen de verhou- team de tegenstander in die perio- l® 'n op e™ K°? E nE de vastzette op eigen helft en voor- ook het einde leek te halen. De kwam dat Noordwljk gebruik kon maken van het gevaarlijke coun terwapen, daar was geen speld tus- te krijgen. 'Normaal' gespro- Daarmee overdreef de Barendrecht. Maar dat zijn aloude stelling 'Quick Boys de eer, Noordwijk de punten', zou weei strijd tussen de beide rivalen dit ste klasse B toen afstand moeten keer anders. En niet beetje ook. klein "Maar Noordwijk had iets meer geluk", stelde Theuns. "Hoe vaak hébben ze achterin niet de bal van de doellijn gehaald? Noord wijk kwam er toen toch bijna niet meer aan te pas?" De thuisploeg toondp direct na die tegenvaller een opmerkelijke veerkracht en kwam (Kees van Rooyen) op gelijke hoogte, maar tegen alle logica in nam Noordwijk m in de 85ste minuut weer de leiding. 1 rekke benen Dat die treffer werd gemaakt door ker, zegt genoeg kracht ment. de aanvals- Content -T middenveld. "Dat miste kracht. Noordwijk op dat mo- John Maryt is ziek geWeest en Geert Jan Bakker (in de eerste helft uitblinker) begon te trekkebe- Logisch dat het daarom moe- lijk werd op het laatst. We hebben Maar aanvoerder Freek Rienks Sïïïï herstelde precies twee minuten i werd het minder. Freek Rienks t"T ikon, toen ballen gaan verzenden. EL Daar kwam hij voor de rust niet alsnog de verhoudingen sfeervolle duinen, waar de beide ploegen zich na afloop content toonden. De Noordwijkers omdat het team afgaande op de verrich tingen in de tweede helft geen i Zeker in de eerste twintig minu- ïn van de streekontmoeting was het woord aan Noordwijk, dat pro- spraak mocht maken op een over- fiteerde van de gebrekkige coördi- winning; Quick Boys omdat het twee tegenslagen van jewelste als nog was teruggekomen en niet, zo als vorig jaar in de andere bad- natie tussen Johan Jonker en Teun van der Plas, respectievelijk ge koppeld aan Geert Jan Bakker en Klaas Vink. In tegenstelling tot de van Theuns onder aanvoering van dientplichtig militair Floor van Duyn (die vanwege zijn dienst plicht traint bij FC Den Bosch), langzaam meer vat op de oppo nent. Achterin stelde het team orde op zaken en ook in de voorhoede richtte Quick Boys toen wat uit, ge tuige een schot van Arie van Duyn in het zijnet (23ste minuut) en een knal van Mart van der Plas (na slecht wegwerken van doelman Dortmundt), die Simon vap Beve- ren de bal met het hoofd uit de doelmond wegwerkte. plaats, met lege handen was ach- thuisclub wierpen de Noordwij- tergebleven. kern alle schróSm van zich af en Het schot van de steeds goed op- .«.ui. ,™i a„„u.u Ac komende Hans van der Plas, die de stichtte"vooral^gevaar' dTn'kzlj dë komende Hans van der Plas, die impulsen van middenvelder Bak- bal tegen de buitenkant ker en linkerspits Vink, die aan vankelijk weinig hinder ondervon den van hun bewakers. Daar kwa men twee kansjes uit voort. Ivan Hermans die evenwel niet op juist waarde. de paal verzond, was een voorbode van wat zich na de rust zou gaan afspelen. "Ik heb de jongens ge vraagd tot de bodem te gaan", her- Klaas Vink""schatten innerde Tkeur!f,na afloop aan pauzepraatje. Ze moesten voluit voor de winst gaan. Aanvallen en kijken hoe ver je komt". Quick Boys was toen nog niet verder gekomen dan een goede voorzet van Arie van Duyn, die tot zijn verbazing Mart van der Plas aan de grond genageld zag blijven staan. Maar daarna kreeg het elftal Spanning, KATWIJK - De komst van René van Hensbergen be- gewoon gebeuren. Het elftal is er in alle opzichten kwam Johan Jonker slecht. Ogenschijnlijk produ- klaar voor". ceerde de Noordwijkse invaller kort voor tijd een slap Waar Quick Boys mentaal een overwinning noteer- rollertje vanaf de rechterzijde van het door vele Kat- de, liet de ploeg de 4000 toeschouwers (die Nieuw- wijkse handen geprepareerde veld. "Ik probeerde de Zuid binnen een ommezien van zijn biervoorraad be- bal daarom ook te stoppen", verklaarde Jonker nader- roofden) zich technisch van zijn mindere kant zien. hand. De verdediger van Quick Boys zette zijn voet "Dat kwam", vond Freek Rienks, "omdat de tegen- inderdaad tegen het speeltuig, maar constateerde tot stander Noordwijk was. Het is er bij ons kennelijk niet zijn ontzetting dat de technische actie slecht afliep, uit te krijgen, maar voor Quick Boys blijft het een Met een keurige boog over de verbouwereerde Theo angstgegner. Heette dezelfde groep voetballers an- Guyt verdween het leder in het Katwijkse doel. ders, dan zouden we veel minder problemen hebben". Het laat zich niet moeilijk raden hoe de kopsterke Uitblinker voorstopper zich op dat moment voelde. "Waardeloos, ,.T. ik kon wel door de grond zakken". Freek Rienks deed ™Niettemi" kwalificeert ook Rienks^ zaterdag met Jonkers droefgeestige stemming even later volledig v?n Duyn uitblinker by Quick Boys, zyn ploeg omslaan. "Wat was ik blij met die gelijkmaker. Stel je kanshebbers voor het kampioenschap. We voor dat er door mijn fout was verloren, daar had ik »t?1i V°°r Z° ?gY verwees hlJ niet aan moeten denken". naar de stand. Ik loop nu alweer een tijdje mee, maar Met dank dus aan Freek Rienks. Lopen kon de 30- §Vlck B<^s heeft nooit zo n sterk elftal gehad als jarige middenvelder eigenlijk nauwelijks meer. Voor Pa4ar' Daarom m?,et dle tltel nu maar eens in Kat" even vergat de Katwijker z'n gekneusde teen, de vele komen schaafwonden en de gekwetste knie. "Ook omdat ik Noordwyk is echter niet van plan zich te onderwer- vreselijk kwaad was", weidde Rienks uit. "Weer dat pen ®an d.e Wl1 va" de Kïitwykers. Klaas Vink maker lucky-Noordwijk dacht ik. Winnen ze weer met geluk. YaP de ®mf® wonderschone treffer van de roodwitten, Maar ik wilde dat koste-wat-kost voorkomen". Uit de by voorbeeld heeft de hoop op een titel nog niet verlo- alles of niets poging plukte hij het volste rendement, 55; j10?,- want. mpt. ppn stiilvnllp HuiVr fpkpnHp Ripnks ,,it ppr ae Stelde de Zl-j; Katwijkers zich in het eerste speel- part voor een belangrijk deel on derdanig hadden getoond, daar legde de ploeg nu zijn wil op aan Noordwijk, dat langzaam maar ze ker achteruit' moest. De wedstrijd voldeed pas toen aan de wens van het publiek, dat daarvoor versto ken was gebleven van spanning, een niet onbelanrijk ingrediënt van een derby. De confrontatie werd toen ook grimmiger. Scheidsrechter Van Beek weigerde echter in te grijpen na aanslagen van Jos Smits en Mark Vink, die de ledematen van Frenk van der Kley aan een test on derwierpen. De geïrriteerde Van der Kley tikte even later Sjaak Sluys van achteren aan, terwijl juist deze Noordwijk-verdediger zich niet aap grove overtredingen bezondigde. Wellicht was dat de reden dat het gevaar van Quick Boys-zijde voof een niet onbelangrijk deel van die kant kwam. Martin van der Plas bediende twee keer Johan Jonker, die zijn gekopte bal in de 61ste mi nuut van de lijn zag worden ge haald en twee minuten later net naast het doel van Dick Dort mundt mikte. Een voorsprong van Quick Boys (dat de onzichtbare Van der Kley naar de kant haalde ten 'faveure van Leen van der Plas) lag in het verschiet, maar de treffer viel aan de andere kant. Op aangeven van Hermans zorgde Klaas Vink er een kwartier voor tijd voor dat het Kat wijkse schrikbeeld weer opdoem de. Eigen doelpunt Doelman Dick Dort Rooyen, na een voorzet worden, de bal uit het doel der Plas, bracht zijn "Conditioneel was de pioeg niet helemaal i stijlvolle duik tekende Rienks uit een stelde de 2Harige_student op de sportacademii Opgegeven vooraet vanMarcovan der Plasdeoverigraw dik ver- "Quick B°ys h?d do°r die oefenwedstrijden een i diende gelijkmaker aan. SP™"S'maar doorslaggevend was dat niet. Qua spel viel het by pns niet tegen. Daarom geloof ik er nog wel in. Eerst kijken hoe we de komende twee uitwedstrij den doorkomen, dan kunnen we de balans opmaken". Vroeger", stipte Rienks aan, "hadden we de strijd Komt Noordwijk de uitbeurten zonder kleerscheu- opgegeven. Het pleit voor deze ploeg dat er na die ren door, dan kunnen de tenten voor de rest van het eigen goal van Johan werd doorgegaan. Die instelling seizoen op de Duinwetering worden gestald. De équi- maakt ons kampioenskandidaat". "We willen zo ont- pe heeft dan het grote voordeel van 7 thuiswedstrijden zettend graag", haakte Jonker in, "die druk voelen we achtereen. "De reinste competitievervalsing", kriti- als spelers ook. Onder de vorige trainer (Van Vianen) seerde Quick Boys-voorzitter Guyt het 'programma- j|u~' feitelijk weinig schelen, maar Theuns pept beleid' van Zeist. ROB ONDERWATER kon het r w. de zaak op. Hij ziet het gewoon beter. Dit jaar moet het Kees va van Mart ploeg echter op gelijke hoogte. Zelfs het eigen doelpunt van Johan Jonker, die de bal na een voorzet van René van Hensbergen (invaller voor Bakker) volledig verkeerd op de schoen kreeg en het leder onbe reikbaar voor Theo Guyt in het ei gen doel 'lobde', kon Quick Boys niet op de knieën krijgen. Uit een voorzet van de voor Hans van der Plas ingevallen Marco van der Plas bepaalde de onvermoeibare Freek Rienks de eindstand drie minuten -voor tijd op 2-2. Tot tevredenheid van Theuns, tot teleurstelling van Eelman. "Hoewel ik het resultaat bevredi gend vind, had dat laatste doelpunt nooit mogen vallen", vond de in woner van Haarlem. "Die bal kwam van veertig meter aan". "Verdiend dat die bal er nog in ging", redeneerde Theuns een kleedkamer verderop. "Elke ande re ploeg had na die twee tegensla gen verloren, maar wij kwamen goed terug. Kenmerkend voor dit Quick Boys. De jongens hebben weer zelfvertrouwen en spelen ook profesioneler. We zijn niet in de counter van Noordwijk getrapt. Het is weer gebleken dat er even wicht in dit team zit. We zijn dan ook moreel winnaar". FRED SEGAAR ndt tikt, voordat Ar Noordwijk. Duyn gevaarlijk kan (foto Loek Zuyderduin) ADVERTENTIE onder 17 zodra de Ajacied Roy Beukenkamp weer hersteld zou zijn van een blessure. De Jong had in het UEFA-elftal opgetreden als plaatsvervanger van Beukenkamp. Van der Niet op zijn beurt ver ving vorig jaar De Jong in de uit wedstrijd tegen de DDR. Het team van bondscoach Dick Advocaat sloot die interland met een 1-3 overwinning af. Een elleboogbles sure speelde de doelverdediger van het landelijke jeugdelftal van Quick Boys, die zo'n twee jaar gele den onder bondscoach Bert van Lingen zijn interlanddebuut maak te, vervolgens parten. Maar zijn uit verkiezing voor de oefenwedstrijd tegen de Vitesse-jeugd wekte bij Van der Niet vervolgens de indruk dat er in Zeist nog steeds rekening met hem werd gehouden. Ten onrechte, zo bleek zaterdag ochtend. Van der Niet: "Toen ik die brief las, leek het wel alsof ik een klap in m'n gezicht kreeg. Dit had ik echt niet verwacht. Ik heb altijd redelijk gepresteerd in het Nederlands elftal. Waarom ik ben afgevallen, weet ik niet, want daar over stond helemaal niets in die brief. Dat is toch geen manier van doen, ze hadden toch op z'n minst een reden kunnen opgeven?" Hoop op een terugkeer in een van de nationale jeugdelftallen geeft Van der Niet al bij voorbaat op. "Advocaat ziet het in mij ken nelijk niet zitten en hij doet samen met Beenhakker ook het elftal voor onder de achttien, dus... Bo vendien is de lol er voor mij toch af. Mocht ik straks nog een uitnodi ging krijgen dan bedank ik". Beraad "Een begrijpelijke reactie", vindt Quick Boys-bestuurder Jaap Sip. "Die jongen voelt zich besodemie terd en daar kan ik heel goed inko men. Toen hij indertijd werd gese lecteerd voor een trip naar Honga rije heeft hij eerlijk gemeld dat hij zijn enkel had verzwikt. Toen is er op het laatste moment iemand an ders opgeroepen. Die eerlijkheid wordt nu beloond met een botte af wijzing. Zo ga je toch niet met ge selecteerde jeugdspelers om?" Het bestuur van Quick Boys zal zich in de komende weken bera den over de houding ten opzichte van de trainersstaf in Zeist. Sip: "We hebben al vaker vervelende - ervaringen gehad met geselecteer de spelers. Gert Aandewiel bij voorbeeld is vorig jaar vier keer op geroepen voor het elftal onder de 16 en evenzovele keren afgevallen. Dat gaat zo'n jongen niet in z'n kouwe kleren zitten". Bestuurslid Sip sluit niet uit dat Quick Boys in de toekomst weigert mee te werken aan de eventuele se lectie van Katwijkse voetbaltalen ten. "Want als het op deze manier moet dan hoeft het wat ons betreft niet. Die interesse vanuit Zeist doet de voetballers eerder slecht dan goed. Uiteraard laten we de be slissing om wel of niet te gaan na tuurlijk aan de voetballers zelf over. Wij willen hen in elk geval niets in de weg leggen". Stijlloos Jeugdplan-trainer Freek Filippo wil net als Jaap Sip het 'geval Van der Niet' gaan uitzoeken. "Want dit ,kan gewoon niet", meent de sa mensteller van de Leidse elftallen. "Natuurlijk kan het gebeuren dat iemand op een gegeven moment wordt gepasseerd, maar leg hem dan uit waarom en stuur niet een lullig briefte". Filippo is ook gebelgd over het feit dat hij pas zaterdagmiddag, vlak voor de derby Quick Boys- Noordwijk, op de hoogte werd ge steld van de afwijzing van Van der Niet. "En dan moest ik het nog van een bestuurslid van Quick Boys horen ook", moppert de regionale 'bondscoach'. "Anders had ik nu nog van niets geweten. Elk jaar weer klagen de jeugdplantrainers er over dat er te weinig informatie vanuit Zeist komt. Dan wordt er trouw beterschap beloofd en na een paar maanden gaat het alweer mis. Dat is niet alleen mijn pro bleem, maar ook dat van mijn col lega trainers. Maar wat ze nu met Tom hebben geflikt is in één woord stijlloos". JAAP VISSER

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 15