'Zo ga ik niet verder' 'Ook nu kunnen we ons winnaar voelen' Uittocht dreigt bij Feyenoordi PSV gesterkt na deling met Ajax Siemerink op 'toernee' na tweede plaats Vanenburg woedend op Cruijff na reservebeurt COBOL- PROGRAMMEUR Striptease in basketbalduel □I MAANDAG 17 MAART 1986 PAGINA 13 BIJLAGE LEIDSCH DAGBLAD DEVENTER (GPD) - Het ziet er naar uit dat de selectie van Feye- noord aan het eind van dit seizoen een Fiks aantal mutaties ondergaat. Met de komst van Rinus Israel als opvolger van de scheidende Ab Fa- fié dreigt er een grote opruiming (Brard, Rep, Ling, Formannoy) en willen andere spelers (Eriksen, Nielsen, Tahamata, Sörensen) de kans aangrijpen om van club te veranderen. Een van de eersten die mogelijk al binnenkort een contract bij een andere club ondertekent is Ivan Nielsen, voor wie Georg Kessler, de tussentijds door FC Köln aange trokken trainer, gistermiddag in Deventer op de tribune zat bij Go Ahead Eagles-Feyenoord. In Keu len moet de Deen de defensie gaan versterken, waarvoor de club aan het begin van dit seizoen ook al Mi chel van de Korput aantrok. De tweede grote aankoop die Kessler wil doen is Frank Vercauteren van Anderlecht, die hij zaterdagavond aan het werk zag tegen Waregem en met wie Kessler al een akkoord zou hebben bereikt. Standard Luik gaat in de komen de weken proberen Simon Taha mata bij Feyenoord los te weken. "Tot nu toe heeft Standard met mij nog geen contact opgenomen", al dus de aanvaller gistermiddag, "maar ik weet dat er belangstelling is". Een terugkeer naar Luik prefe reert Tahamata boven een verblijf in de Kuip. "Mijn vrouw heeft heimwee naar België en ik heb heimwee naar het Belgische voet bal. Maar alles hangt af van wat Feyenoord en Rinus Israel wil, want na dit seizoen sta ik nog een jaar onder contract. Als Feyenoord mij daaraan houdt zal ik dat res pecteren". Willem van Hanegem, die Feye noord gaat verlaten, maakt binnen een week de naam van de (eredivi sieclub bekend waar hij volgend seizoen aan de slag gaat. Meer wil hij vooralsnog niet kwijt, alleen dat het gaat om een "goede club met twee A-trainers. Maar of een van die twee voor mij moet verdwij nen, dat weet ik niet". EINDHOVEN - Zelfs de eerste openlijke knieval voor een tegenstander kon de titelkan- sen van Ajax niet verder overeind helpen. PSV beleefde gistermiddag de seizoenprimeur van een Amsterdamse aanpassing in de opstelling, maar liet zich er nauwelijks door beinvloeden en kon zichzelf na de prestigestrijd bij monde van trainer Jan Reker kronen tot de "morele winnaar". De aandacht van Ajax richt zich op Gullit, waardoor Valke middende hoek maar voor het uitzoeken heeft: 1-0 voor PSV, dus'. (toto am>) GELDROP - Het Rijnsburgse tennistalent Jan Siemerink is gisteren in de finale van het na tionaal indoor-kampioenschap tot zestien-jarigen gesneuveld. De 15-jarige speler, die onlangs van De Rijnkanters overstapte naar Unicum, verloor in de eindstrijd van Europees jeugd kampioen Paul Dogger (6-4, 6- 7,6-3), die hem vorig jaar ook al van de titel afhield. belangrijke momenten ging het mis. Tegen een jongen als Dog ger moet je gewoon je eigen servicegame behouden. Ik kwam moeilijk op gang, maar toen ik de tweede set na tiebra- ke had gewonnen, zag ik het weer zitten. Daarna ging het toch weer fout". Aan zijn tweede plaats hield Siemerink een uitnodiging over voor het Europees jeugd kampioenschap, dat deze zo mer in Portugal wordt gehou den. Volgende week al wordt hij uitgezonden naar het Ita liaanse Florence, waar hij deel neemt aan een internationaal toernooi voor vijftien-jarigen. De manier waarop de enig overge bleven concurrent in Eindhoven werd afgescheept met een 1-1-de ling kende weliswaar schoonheids foutjes de hulp van scheidsrechter Jan Keizer en het plotselinge ge brek aan koelbloedigheid), maar wekte in eigen kring ook vertrou wen. "Gezien het spel en de overtui ging van deze ploeg, mag het nu niet meer misgaan. En dat zal ook niet gebeuren", profeteerde Reker. "Daar is dit PSV te evenwichtig voor". Hoewel met name Johan Cruijff, die openlijk bekende het duel tac tisch foutief te hebben benaderd, daar nog niet aan wil, is de voetbal competitie 1985-'86 dertien wed strijden voor het einde vrijwel ze ker beslist. Dit PSV zal geen vijf punten meer verspelen op weg naar de eerste grote prijs sinds acht jaar. Daar is het te 'zelfbewust en intussen ook te professioneel voor, al miste het gisteren dan een aantal riante kansen. Cruijffs gevoel dat "PSV nog be hoorlijk wat punten zal verspelen" kan dan ook niet geïnjecteerd zijn door de wedstrijdfeiten, want die spraken andere taal. Weliswaar werd de Amsterdammers de zo op het oog glaszuivere openingstref fer van Johnny Bosman onthou den en dicteerden ze het spel na de pauze, daarvoor en daar tussen door had PSV de veel betere kan- Smet "De enige smet is dat we er zo veel gemist hebben en eigenlijk hadden we moeten winnen, maar ook nu kunnen we óns winnaar voelen", stelde Reker na het niet fraaie, maar wel constant boeiende treffen aan de hand van het aantal 'uitgespeelde' mogelijkheden (8 om 2). "We hebben 70 minuten ge dicteerd, weinig echte kansen weg gegeven en we zijn tactisch niet in de problemen geweest. En dat zon der ons aan te passen. Dan heb je dus een goed systeem", triomfeer de hij. Daarmee deelde de oefenmees- ter (die overigens de tijd dat zijn team het spel had gecontroleerd zwaar overdreef) een bedekte sneer uit aan het adres van Johan Cruijff, die het plaagstootje gelaten accepteerde. De technisch direc teur moest dan ook toegeven dat hij een verkeerde weg had bewan deld bij het uitstippelen van zijn tactiek voor de 'topper'. ADVERTENTIE Dit kan belangrijke informatie zijn voor een die zich herkent in onderstaand profiel: - leeftijd tussen 25 en 30 jaar - HAVO/MEAO/AMBI - inventief en flexibel - geoefend in modulair/gestructureerd programmeren - bijvoorkeurbekendmetdelBM-38 - doorbijter - wonend in de randstad of bereid daar te gaan wonen - geboeid door zijn vak En die mede vorm kan geven aan het informatiesysteem van onze organisatie. Ons welvarend bedrijf gaat door een periode van administratieve heroriëntatie. Goed regeren is vooruitzien. Dus aanpassen aan de behoeften van gebruikers. Wij zijn een bijzondere dienstverlenende organi satie. Onze diensten producten genieten inter nationaal reputatie. Het merendeel van onze activiteiten vindt plaats buiten Nederland. Wij hebben 20 gebiedskantoren en meer dan 50 werkmaatschappijen verspreidt over alle conti nenten Voorlopig ligt er voor ons nog een blij vend groeiende wereldmarkt. Sinds een jaar werken wij met een nieuw admini stratief pakket. Onze kleine automatiseringsaf deling is actief met onderhoud en met het elimineren van aanloopproblemen. Daarnaast ligt er nog een omvangrijk gebied braak, waar voor software ontwikkeld moet worden. Hiervoor zoeken wij versterking. Hoewel onze activiteiten sterk internationaal georiënteerd zijn is uw standplaats in de randstad. Slechts af en toe moet er gereisd worden. Wilt u meer weten? Dat kan gemakkelijk en vertrouwelijk via ons ex tern organisatie-adviesbureau. Voorheteerste contact kunt u gerust bellen: 010 - 77 33 69 en vragen naar Kees van Biert, of naar Christel van Oosten. Zij zijn ook 's avonds (vandaag en morgen) bereikbaar tot 21.00 uur. Hun kantooradres is Jeltfma, Van Biert Ran- doe BV, Heemraadssingel 155,3022 CE Rotter dam. Zo kunt u zich met de grootste garantie op discretie oriënteren. EINDHOVEN (GPD) - "De competitie is hele maal niet beslist. PSV verspeelt echt nog wel de nodige punten. Waarom? Ach, dat is gevoelsma tig, dat zie en voel ik nou eenmaal. Anderen niet". Uiteraard hoort het tot de taak van een trainer of coach om zijn spelers moed in te spreken, maar een vleugje realisme hoeft daarbij toch niet te ontbreken. Die nuchterheid was bij Johan Cruijff gistermiddag echter ver te zoeken. Vermoedelijk tegen beter weten in schilderde hij een toekomstbeeld, waarin geen nieuwe misstappen van Ajax pas sen: "Ik denk ook niet dat dit Ajax nog onderuit zal gaan. Daarvoor Aangepast heeft de ploeg te veel geleerd" zo'n belangrijke wedstrijd niet in de basis ben gezet. Woensdag 'speelde ik nog met het Nederlands elftal tegen Oost-Duitsland en dat ging prima en een paar dagen later sta ik er met Ajax naast. Ik kan daar geen enkel begrip voor op brengen. Het is een enorme af knapper voor me". Wat nog niet was opgestoken werd het team door PSV bijge bracht. "In het begin van de wed strijd was er te weinig voetbal en te veel balverlies. Dat kwam omdat eF sprake was van nervositeit. Dat is niet zo vreemd. We spelen helaas te weinig van dit soort belangrijke wedstrijden. Daar kwam dan ook nog eens bij dat we vanmiddag een vrij irritante scheidsrechter (Kei zer, red.) hadden. Ik weet bijvoor beeld niet waarom hij dat doelpunt van Bosman afkeurde". Agressief Dat bleken achteraf Cruijffs eni ge problemen niet, zeker niet met het oog op de toekomst. Ajax be gon met Ronald Spelbos en Gerald Vanenburg op de reservebank en met name Vanenburg voelde zich daardoor zodanig gepasseerd dat hij zich na afloop veel agressiever toonde dan in het half uur dat hij met Spelbos op zoek mocht naar de tenslotte door Marco van Bas ten ontdekte ontsnappingsclausu le. Terwijl Spelbos "verbaasd en te leurgesteld, maar niet kwaad" was toen hij de alternatieve opstelling vernam, liet Vanenburg weten dat hij "zo niet verder kan met Cruijff. Hij is met mij op de verkeerde weg. Ik vind het belachelijk dat ik in Vanenburg en Spelbos kregen gistermorgen reeds te horen dat zij om taktische redenen buitenspel zouden staan. Spelbos moest wij ken voor Edo Ophof en Vanenburg voor John Bosman. De toeschou wers kregen dat echter pas te ho ren toen de wedstrijd al enkele mi nuten oud was. Cruijff: "Ik ben me van geen kwaad bewust. Toen wij de opstelling om half twee aan PSV doorgaven hebben we er dui delijk bij gezegd dat er misschien nog wat wijzigingen zouden ko men. Ik heb de tactiek een beetje aangepast, omdat ik PSV op de vleugels wilde vastzetten. Door de fouten, die ik al eerder heb ge noemd, is dat in het begin niet zo gelukt, maar later pakte die tactiek wèl goed uit". Consequenties Ondanks die interpretatie hield Vanenburg zijn reserves, temeer daar hij zich al lang ondergewaar deerd voelt bij Ajax. "Ik wil spelen, zoals Scifo, Platini en Michel, maar die rol krijg ik maar niet. Ik speel al zes jaar rechtsbuiten bij Ajax. Als ik in die tijd op het middenveld had gestaan dan was ik nu tien jaar verder geweest", zo spuide de Utrechter al vóór het due} zijn gram. Achteraf herhaalde hij zijn wens om zo snel mogelijk uit Am sterdam te willen vertrekken: "Ik sluit zeker niet uit dat de beslissing van Cruijff om mij er naast te zet ten consequenties zal hebben. Mensen zijn voor me bezig om een andere club voor me te zoeken. Ik wil opheldering over deze kwestie. Krijg ik die niet dan ga ik weg en ik kan zeggen dat er voor mij meer buitenlanden zijn dan Italië". Gegoochel Cruijff trekt zich nog altijd wei nig of niets van de kritiek van Van enburg aan. Toen Van 't Schip en Bosman met lichte blessures moesten afhaken belandde Spel bos weer op zijn vertrouwde stek ALPHEN AAN DEN RIJN - In de kakofonie van geluid en de daardoor mede ontstane chaos bij het basketbalduel tussen BVO en AMVJ Rotterdam kwam het in de voorlaatste mi nuut tot een opmerkelijk inci dent. AMVJ-speler Bareld Bruining kreeg zijn vijfde per soonlijke fout en zocht daarom de spelersbank op. Omdat de spelerswissel nogal lang op zich liet wachten vroeg arbiter Niek van Hussen aan Bruining: "Doe je nog mee?". "Ja, ik wil wel", antwoordde de Rotter- dammer en keerde terug in het veld. Bruining vierde zijn (korte) rentree met een theatershow voor het Alphense publiek, dat hem met een luid gescandeerd "douchen, douchen" naar de kleedkamers wenste. Bruining lichtte zijn shirt alvast op en toen daar met veel gejoel op werd gereageerd, draaide hij zich om en ging 'ook de 6port- broek een paar centimeters naar beneden. Van Hussen had inmiddels nog steeds niet in de gaten wat er aan de hand was en liet het spel hervatten, ter wijl AMVJ met zes man in het veld stond. "Je hebt me toch gevraagd om terug te komen", zei Brui ning verwijtend tegen Van Hussen, toen hij AMVJ met een technische fout bestrafte. in het centrum van de verdediging, maar moest Vanenburg tegen zijn wil als rechterspits fungeren. Het gevolg was dat Vanenburg niet verder kwam dan wat gegoochel met de bal in de marge en dat Spel bos in ieder geval nog één keer red ding wist te brengen op de doellijn. Daardoor bleef de "mogelijk be langrijke rol", die Spelbos Voor ogen had gestaan, beperkt. Cruijff: "De noodzaak om hem net als afge lopen zondag tegen Heracles naar voren te sturen was er niet. Ook zonder Spelbos in ae spits hebben we genoeg kansen gecree'erd. Af gaande op wat ik in de tweede helft heb gezien zeg ik dat we op de goe de weg zijn". ADVERTENTIE ZEGMAAR TEGEN 'NN KAMSTEEG OCCASION keus uit 200 occasions Met het opofferen van Vanen burg, die met Spelbos uit de basis werd geweerd, en het dichtspijke ren van de flanken in de defensie, had hij de tegenstander 'vleugel lam' willen maken. "En dat is mis lukt, want juist via de vleugels* kreeg PSV de beste kansen". Met het posteren van Van Basten op het middenveld had hij de partner zelfs alleen maar in de kaart ge speeld. Reker: "Want hoe verder hij van de goal af is, hoe moeilijker hij tot scoren komt". Op het middenveld had Van Bas ten aanvankelijk bovendien de grootste moeite in de wedstrijd te raken, omdat bij Ajax in de eerste helft bij voortduring de verkeerde mensen aan de bal kwamen. Het ging ten koste van de samenhang in de linies en het injecteerde de nervositeit, die vooral zichtbaar werd bij Koeman en Rijkaard. "Irritant" PSV, met Van de Kerkhof en Stevens voor de geblesseerde Brandts en de zieke Van Rooy, leek er op eigen kracht van te profi teren. Het holde ondermeer via Van der Gijp naar een paar riante mogelijkheden, maar had er de hulp van "de irritant leidende aan dachttrekker" Keizer (de kwalifi catie is van Cruijff) voor nodig om op voorsprong te komen. De enige Nederlander die in functie naar Mexico gaat liet veel te veel toe - hij had Van de Kerkhof en Menzo in de slotfase rood moeten geven - en moest eerst op zijn grensrechter afgaan om de openingsgoal van Bosman af te keuren en bestrafte vervolgens een legale verdedigen de actie van die spits als een over treding. Uitgerekend uit die vrije trap kwam de 1-0 voort, een actie die Ajax overigens ook nog wel eens terug mag draaien, omdat drie man uitstapten naar Gullit, waardoor Valke de hoek maar voor het uit zoeken had. Dat Ajax na die "twee moeilijke momenten", uiterst gemotiveerd aan de start verscheen voor de tweede helft, stemde Cruijff nader hand wel tevreden, maar dat kwam mede omdat hij snel overschakel de op het oude systeem. Met Van enburg en Spelbos voor Van 't Schip en Bosman, overigens nog met geel bekeurd, en Van Basten gewoon weer in de spits, domi neerde de Amsterdamse groep vrij wel de gehele tweede helft. Slordig "Maar dat lag ook aan ons. We gingen te ver terug, waren te slor dig en zochten de problemen op", stipte Reker aan namens PSV. "Wij hoefden niet zo nodig meer en konden op de counter mikken", sprak Gullit hem tegen. "En daar mee hebben we ons toch nog een paar goede kansen gecreeerd". "Eigenlijk hadden we de boel dan ook moeten opvreten", ver zuchtte doelman Van B reukelen. "Maar buiten die kansen" (voor Van der Gijp, Lokhoff en Arnesen), "hebben we het in de tweede helft misschien toch niet zo slim ge daan", moest hij als minpunt note ren. "We gingen net iets te vèr te rug en hadden Koeman en Rij kaard eerder moeten storen". Nu dat niet gebeurde kon Ajax alsnog het eerste doelpunt sinds 1981 in Eindhoven laten aanteke nen. Natuurlijk heette de maker Van Basten, die daarmee het onge lijk aantoonde van Cruijff. Zo ge makkelijk als de technisch direc teur zfjn fout had erkend in zijn tactische aanpak zonder Vanen burg en Spelbos, zo moeilijk wilde hij overstag gaan in het geval Van Basten. "Het is goed voor zijn ont wikkeling om op het middenveld te spelen en ik kijk niet alleen naar dit seizoen, maar ook verder", hield hij strak vol. Vertrouwen mbm PSV bepaalt zich voorlopig al leen tot het heden. De ploeg hun kert naar succes en is niet van plan dat nu nog uit handen te geven. De 1-1 mocht dan licht tegenvallen, het feit dat Ajax concessies had moeten doen had het zelfvertrou wen opnieuw geinjecteerd. "Natuurlijk kunnen we niet echt blij zijn nu het nog zo laat gelijk werd, maar het ligt nu alleen nog aan onszelf', realiseerde Ton Lok hoff zich. "Na Pasen is het in het verleden vaker fout gegaan met PSV, dat weten we allemaal. Maar dat zal nu niet meer gebeuren. Er staat nu een groep met meer' erva ring en met meer vertrouwen". Ruud Gullit onderstreept het. "Wij moeten gewoon zelfde punten blij ven pakken. Naar anderen kijken we niet meer". PAUL DE TOMBE

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 13