Sleehak en plateauzool zijn weer terug Make-up voor deze zomer een gewaagd kleurenspel Minder bloot in badmode '86 Grote bikini in opmars MAANDAG 17 MAART 1986 PAGINA 11 Sportief maar toch heel attrac tief was de bad mode die werd getoond op de Igedo Dessous in Düsseldorf Hollywood heeft model ge staan voor de badpakken van dit seizoen. De ontwerpers van Triumph Inter national willen dat weten ook. Een wetlook badpak uit de collectie van Marielle Bolier. Aan de trend om medr stofte gebruiken doet de Amsterdamse ontwerp ster duidelijk niet mee. Een badpak in zilver metallic en zwart uit de collectie van Ma rielle Bolier. ï-A-ir Bij elk badpak is •jmfr een een poncho, jurk of short te koop. Op set van Triumph International. Een tweedeler uit de collectie van Rasurel. Twee model len uit de collec tie van Tweka, ook hier zijn ho ge opsnijdingen troef. Tweedelige badpakken, een broekje tot vrijwel in de taille en een fors bovenstuk, je zag ze nog weieens dragen door oudere vrouwen. Wek te dat enkele jaren geleden nog de lachlust op, nu staat die tweedeler, zeg maar grote bikini, boven aan de lijst van modieuze badkleding. Maar door het raffinement waarmee deze badkleding is gemaakt, valt el ke vergelijking met de sensatie van de jaren vijftig in het niet. Heel vrouwelijk van lijn, met rimpelef fecten draperingen en een strapless of bandeau-halslijn. Gedragen in combina tie met een lange rok of pantalon ziet dit er bijna uit als party-kleding. tot de slanksten behoort moet wel wat uitkijken met die hoge uitsnijdingen, niet elk model is even flatteus. De forse banden die gekruist over de rug lopen zijn zo aangezet dat ze de beweging niet belemmeren en ogen bovendien heel modieus. Surfshort Aan de badkleding voor mannen is ei genlijk weinig te beleven. Surfshorts en tanga s zijner voor mannen die modieu ze dessins en soepele materialen, maar daar houdt het dan wel mee op. Bij de kinderen is de badkleding een en al vrolijkheid. Hele stripverhalen en vakantieherinneringen bedekken hun lijfjes. Net als bij de volwassenen is vrij wel elk kledingstuk te combineren met hemden, shorts, rokken en jurkjes. Mooi en functioneel Maar ook voor degenen die vinden dat je je in een badpak op de eerste plaats lekker moet kunnen zwemmen komen aan hun trekken. Naast die 'paradeer badpakken' brengt elke firma ook heel functionele kleding. De rug van dit soort badpakken is wat hoger opgesneden zo dat er geen water tussen de huid en het badpak kan komen. De beenlijn is hoog uitgesneden, wat meer beweginsgsvrij- heid geeft en sommige draagsters wat langer en slanker doet lijken. Wie niet Graffiti De dessin dit seizoen zijn strepen, graffi ti- en computerpatronen en bloemen- prints. De kleuren sluiten natuurlijk he lemaal aan op de kledingmode. Felle en lichtgevende kleuren voeren de boven toon. Daarnaast werken de fabrikanten ook tinten die het gebruik van denim suggereren. Voor heel stijlvolle badpak ken kiest men ook vaak zachte kleuren zoals perzik, koraal, lila en lichtgrijs. Polyester Een badpak heeft veel te lijden van het agressieve chloorwater. Wie regelmatig zwemt zal dat kunnen beamen. Vandaar dat er nu 100 procent polyester badpak ken op de markt zijn, die veel langer meegaan. Ze sluiten heel nauw op het lichaam en rekken meer dan 100 pro cent. Deze zwemkleding vinden we o.m. in de collectie van Nickey Nobel en Twe ka. HENRIETTE V.D.HOEVEN Het badpak, de eendeler zoals dat in vakkringen wordt genoemd, heeft zich een vaste plaats in het badmodegebeu- ren veroverd. Vooral de Hollywood gla mour heeft de ontwerpers geinspireerd. badpak van Nina Ricci. Supervrouwelijk, sexy, koket, het zijn woorden die de visagisten (make-up-ex- perts) als muziek in de oren moeten heb ben geklonken. Want met al die nadruk op elegance en vrouwelijkheid kan de trucendoos van de visagist wagenwijd open. Het zal voor een doe-het-zelver niet eenvoudig zijn een artiest als Tyen (Dior) te imiteren, maar wie er een uurtje experimenteren voor over heeft komt toch tot een heel bevredigend resultaat. Oranje, van fel tot pastel is een kleur die vrijwel in alle make-ups voorkomt. Deze kleur wordt gecombineerd met vrij hard rose, paars/lila en kobaltblauw en geel. In het verlengde van oranje vinden we dan de koper- en bronstinten die eveneens met paars, rose en blauw kun nen worden gecombineerd. De vloeibare make-up die dit seizoen wordt gebruikt is heel licht. Öm elk on- effenheidje te camoufleren heèben veel make-uphuizen een speciale basis ont worpen. Chanel noemt dit produkt Blanc de Chanel. Na de dagcrème wordt deze witte emulsie opgebracht om alle vlekjes te verdoezelen. De Blanc kan ook worden gemengd met een te donke re vloeibare make-up. Guerlain heeft een crème estompé en Clinique een zero base extra help. Deze kan onder de vloeibare make-up worden aangebracht, maar ook als 'finishing touch, waardoor de make-up een parelmoerglans krijgt. Ook heel mooi is de afwerking met een losse poeder, die de laatste oneffenhe den wegwerkt. Bijvoorbeeld Chanel heeft een hele zachte lossetf)oeder. Bij de ogen begint het spel met kleu ren. Niet alleen de oogschaduw wordt soms wel in vier verschillende kleuren opgebracht (Lancóme en Dior hebben er 4 in een doosje), ook de wimperroller (Dior) is er in kleuren als rose/lila en zee groen. De kleuren van de oogmake-up lopen tot de wenkbrauwen door, de highlighter heeft voor vrijwel iedereen afgedaan. Lancóme komt met een kolh- potlood waarin diverse kleuren, paars/ rose b.v., zijn verwerkt, kleuren die ook weer terug te vinden zijn in de 'gemar- merde'lipstick met parelmoereffect. Rose met nuances van paars en oranje, voor dit De meeste make-uphuizen komen voor elk seizoen met twee lijnen. Stend hal bijvoorbeeld creëerde een koele, ele gante look en een warme geraffineerde. De eerste moet als volgt worden aange bracht: Navyblue in de buitenste ooghoek, irisserend wit op het midden en aan de binnenkant van het ooglid, getemperd geraniumrood op de arcadeboog, waar het naar de wenkbrauw toe vervaagt. De wimpers worden aangezet met een zwar te mascara. Overdag wordt een perzik roze creme blusher gebruikt, 's avonds een vlammend oranje-rode poederblus- her, die in een oplopende beweging tot aan de slapen doorgaat. Op lippen en na gels wordt watermeloenrood aange bracht. De nieuwe make-up van Dior: Co- loninales. Muilen en sleéhakken zien we veel bij de wat Veel kunststof wordt gebruikt voor sportieve Veter- en teensandalen die goed passen bij een elegantere schoenen. sandalen, die meestal een klein plateau hebben. zonnige mode. (tekeningen Modecentrum voor schoenen en lederbranche) hebben de ontwerpers hun kleurenfantasie de vrije loop gelaten. De kleuren die het beeld bepalen zijn verdeeld in drie groepen: 1. fel lichtblauw, turquoise en grasgroen 2. cyclaam, flamegorose en oranjerood 3. oranje, warm geel en koud geel. Naast deze vrolijke kleuren blijven zwart en wit domineren en dienen zij als basis voor een combinatie van accentkleuren. Maar er is ook een groep neutrale koele kleuren: beige, grijs- en groengrijze tinten. Speciaal voor de sportieve sector hebben we dan nog de 'summerdarks': naturel, gr(js, beige, taupe en jagersgroen. De sandalen voor deze zomer zij plat en hebben meestal een plateauzool. De sportieve uitvoering is hoog opgesneden. Verder zien we muilen met elastische sluitingen. De sportieve schoen kan een ballerina-, een college- of een mocassinmodel, een sport- of stadschoen zijn. De sportieve accenten komen van zolen, kleppen en vlechtwerk. (Gegevens: Modecentrum voor schoen- en lederbranche Waalwijk) De sleehak en de plateauzool zijn weer terug in de nog altijd middel* tot laaggehakte schoenenmode. Bovendien is de schoen hoog opgesneden en sterk opengewerkt. Leer is al jaren niet meer het enige materiaal om schoenen van te maken. De zomer leent zich dan ook bij uitstek om zijde, nylon, broderie, tapisserie- en jaquardstoffen te verwerken. Een heel vrolijk schoenenmode met veel bloemmotieven. Naast textiel is gebruik gemaakt van stenen en pailletten in goud, brons, zilver en andere gekleurde irisserende materialen. De ontwerpers hebben verder gewerkt met kurk, hoüt, glas, vinyl en plexiglas. Kleuren Wat bij de nieuwe schoenemode ook opvalt is het uitbundige spel met kleuren. Niet alleen de zomerse sandaaltjes zijn bontgekleurd, ook bij de wat klassiekere modellen in leer Drie heel extreme voorbeelden van kunststofschoen uit de collectie van C&A. De schoenen hebben kantachtige motieven of zijn versierd met kleur rijke noppen en strikken. (foto PR)

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 11