Positie Kohl wordt wankel Bestuur van New York blijkt door en door corrupt Crisis Ecuador is ten einde Moskou boos op Thatcher Weer onderzoek naar meineed CBS-ploeg mag alsnog in Zuid-Afrika blijven WOENSDAG 12 MAART 1986 BUITENLAND PAGINA 7 BONN - De positie van de Westduitse bondskanselier is opnieuw aangetast nu ook de officier van justitie in de Westduitse hoofdstad Bonn een vooronderzoek tegen Helmut Kohl instelt. Kohl wordt er door de Groene parlementariër en advocaat Otto Schily van beschuldigd voor de parlementaire onderzoekscommissie in Bonn te hebben gelogen over twee giften van in totaal 55.000 mark van het Flick-concern. STOCKHOLM (AP) - Onderzoe kers naar de moord op de Zweedse premier Olof Palme hebben giste ren de mogelijkheid geopperd dat de dader zich in een ambassade in Stockholm schuilhoudt. Politie commissaris Hans Holmer zei dat dit een van de vele theorieën was in het onderzoek dat 'met de dag meer oplevert'. Holmer verklaarde in een dage lijkse ontmoeting met de pers dat hij geen verdere ontwikkelingen te melden had, maar dat dit niet bete kent dat er geen vooruitgang is. 'Er is veel informatie die ik op dit mo ment niet vrij kan geven, we hou den alle mogelijkheden open.' Hol mer zei verder dat de politie nog steeds op zoek is naar de brief schrijver die 2 of 3 minuten na de moordaanslag 'interessante waar nemingen' had gedaan op de plaats van het misdrijf. 'Moordenaar Palme schuilt in ambassade' De melding dat de moordenaar van Palme zich in een ambassade zou ophouden werd gedaan door een krant in Malmö, de Sydsvens- ka Dagbladet. Deze haalde een niet nader genoemde medewerker van de Zweedse geheime dienst aan die verder verklaarde dat Palme vermoord was omdat hij een niet nader genoemd 'strategisch be lang' in de weg stond. De verwachting luidt dat de op volger van Palme, de sociaal-de mocratische politicus Ingvar Carls- son, vandaag in het Zweedse parle ment tot nieuwe premier zal wor den gekozen. Men verwacht dat de oppositie zich van stemming zal onthouden als bewijs dat zij het eens is met Carlsson's benoeming, ook als ze het niet eens is met zyn partij-politiek. De voorbereidingen voor de be grafenis van Olof Palme zijn in vol le gang. Er worden zo'n 300 tot 500 afgevaardigden verwacht, die om veiligheidsredenen op vier ver schillende militaire- en burger vliegvelden zullen landen. Onder de aanwezigen zijn de Amerikaan se minister van buitenlandse zaken George Schulz, de Russische pre mier Nikolai Ryzjkov, de Franse president Francois Mitterrand en de Zuidafrikaanse bischop Des- mond Tutu. Ier krijgt tien jaar voor terreur DUBLIN (AFP/DPA) Dominic McGlinchey, de voormalige staf chefvan het Ierse nationale bevrij dingsleger (INLA), is gisteren door een anti-terreurrechtbank in Ier land veroordeeld tot tien jaar ge vangenis. McGlinchey, lange tijd Ierlands meest gezochte terrorist, stond te recht omdat h(j bij zijn arrestatie in 1984 het vuur had geopend op de politie. Kort voor zijn arrestatie be roemde hij zich er in een interview met een krant in Dublin op dat hij deelgenomen had aan 30 politieke moorden en 200 aanslagen. Het INLA is na het Ierse Repu blikeinse leger (IRA) de grootste Ierse guerrillabeweging. Het openbaar ministerie in de deel staat Rijnland-Pfalz stelt ook op verzoek van Schily een vooronder zoek in tegen Kohl wegens moge lijke leugens over de Staatsburger lijke Vereniging die door Kohls CDU werd gebruikt om zwart geld wit te wassen. Kohl zei in een eer ste reactie dat hij er al geruime tijd rekening mee had gehouden dat er vooronderzoeken zouden plaats vinden. De kanselier voegde daar aan toe dat hij de afloop vol ver trouwen tegemoet ziet en dat een en ander niets aan zijn positie ver andert. In de regerende CDU wor den echter wel vraagtekens gezet bij het verder functioneren van Kohl, zeker nu over enkele maan den de verkiezingscampagne be gint. door Hans Hoogendijk Kohls woordvoerder Ost be schuldigde Schily ervan het open baar ministerie te misbruiken voor partijpolitieke doeleinden. Ost zei verder dat Kohl in 1982 toen hij door de officieren van justitie werd gehoord, niet had bestreden in zijn functie als CDU-voorzitter giften te hebben ontvangen. „Een ook in al le andere partijen gebruikelijke en Bomaanslagen in Chileense hoofdstad SANTIAGO (UPI/Rtr) - Een guer rillagroep heeft gisteren in Chili twee elektriciteitsmasten opgebla zen, waardoor de hoofdstad Santia go drie kwartier zonder stroom kwam te zitten. Reden voor de aan slagen was de jaardag van de grondwet van 1980 die president Augusto Pinochet een tweede ambtstermijn tot 1989 en verstrek kende bevoegdheden verschafte. Het linkse Patriottisch Front Ma nuel Rodriguez -dat een einde wil maken aan het 12-jarig bewind van Pinochet- zei voor de aanslagen verantwoordelijk te zijn. Elders in de stad ontploften zeven bommen van kleiner kaliber en veroorzaak ten schade aan overhcidsgebou- Pinochet bleek niet onder de in druk van het geweld te zijn. Hij reed gisteren in een open auto door de stad om diverse .herdenkings plechtigheden bij te wonen. Buitenland kort beslist niet illegale wijze i delen", zei Ost. maanden terecht wegens vermeen de omkoping of corruptie. Het Bonner vooronderzoek gaat Debat om twee Flick-giften van in totaal 55.000 mark. Kohl had voor de par lementaire onderzoekscommissie Von Brauchitsch verklaarde ndag dat Schily in zijn aangifte gezegd dat hij dat geld eind van de heeft gelogen. "Schily heeft mij jaren zeventig niet had ontvangen, kennis ter ondersteuning van zijn De twee bedragen komen ook niet aanklacht toegeschreven die ik in voor op de giftenlijst die de pen- werkelijkheid niet heb". Schily ningmeester van de CDU had sa- heeft zich in zijn aanklacht onder mengesteld. Maar de officieren van justitie hebben nu blijkbaar vol- tities doende aanwijzingen gevonden het overhandigen van geld aan dat het geld toch via de vroegere Kohl. Flick-manager Von Brauchitsch Morgen debatteert de Westduitse bij de CDU beland is. Het zou door Bondsdag over de slotconclusies Kohls intieme medewerkster Ju- die de parlementaire commissie liane Weber bij Von Brauchitsch heeft opgesteld na haar onderzoek zijn opgehaald. Juliana Weber had wel vaker als geldbode voor Kohl de Flick-omkoopaffaire. Het zal voorlopig het laatste parlemen- gewerkt, maar de kanselier had dit taire optreden worden van Otto verzwegen voor de parlementaire onderzoekscommissie. De officieren van justitie hebben Schily. Hij wordt zoals dat bij de Groenen gebruikelijk ist> afgelost. Dat had eigenlijk afgelopen taak uit te zoeken of al moeten gebeuren, maar doordat dat verzwijgen strafbaar is. Een hij zijn partij vertegenwoordigde sleutelrol bij dit verzoek zullen Ju- in deze Flick-commissie mocht hij liane Weber en Von Brauchitsch blijven zitten. Schily staat overi- spelen. Von Brauchitsch staat ove- gens voor de volgende verkiezin- rigens met de liberale oud-minister ëen in 1?87 weer kandidaat voor graaf Lambsdorff en Friderichs al ziJn partij. El Salvador belooft nieuw onderzoek dood Koos Koster WASHINGTON (GPD) - Het hoofd van het Openbaar Minis terie in El Salvador zal het on derzoek naar de moord op vier Nederlandse journalisten (in maart 1982) heropenen. Fami lieleden van de slachtoffers hadden daarom per brief ge vraagd, maar geen antwoord gekregen. Afgevaardigden van het Hu manistisch Overleg mensen rechten onder leiding van het PvdA-Kamerlid Relus Ter Beek hebben van de 'fiscal ge neral' Guerrero de toezegging gekregen dat hij binnenkort zal beginnen met nieuwe verhoren van politieofficieren en ande ren die bij het doodschieten van de Nederlanders betrok ken zijn geweest. Guerrero, die lid is van de rechtse Arena-partij, heeft plechtig verklaard dat het on derzoek 'geen gesloten boek is', maar heeft de HOM-leden ook voorgehouden dat belangrijke betrokkenen zoals een kolonel Fransisco Moran (die niet meer in dienst is) buitengewoon reis lustig zijn en moeilijk te achter halen. "Succes is niet verzekerd", zei Ter Beek, "maar ik geef wel het voordeel van de twijfel". De Britse premier Thatcher en de Afghaanse verzetsleider Abdoel Haq ontmoetten elkaar gisteren in de ambtswoning Downingstreet 10. (foto ap> MEXICO STAD (GPD) - In Ecua dor haalt iedereen weer opgelucht adem. Vannacht is de militaire cri sis beëindigd die vorige week vrij dag ontstond toen generaal Frank Vargas Pazos, de stafchef van de Ecuadoriaanse strijdkrachten, de minister van defensie en de com mandant van de landmacht van corruptie beschuldigde. door Rob Sprenkels General Vargas, behalve stafchef ook de commandant van de Ecua doriaanse luchtmacht, werd na zijn beschuldigingen ontslagen en trok zich met een paar honderd man schappen terug op de luchtmacht basis van Manta, zo'n 250 kilome ter ten westen van de hoofdstad Quito. Leon Febres Cordero, de president van Ecuador, beschul digde de generaal van muiterij en stelde hem verschillende ultima tums, maar Vargas weigerde zich over te geven. Gistermorgen om zes uur werd de basis van Manta door duizenden manschappen en tientallen tanks omsingeld. De spanning steeg ten top. Via radio en televisie verklaar de president Febres Cordero dat de troepen opdracht hadden gekre gen om bloedvergieten te voorko men. Vargas zou moeten worden uitgehongerd. De water- en de elektriciteitstoevoer naar de kazer ne werd afgesneden. Maar 's avond werd plotseling bekendgemaakt dat de door Var gas beschuldigde personen, de mi nister van defensie, generaal Pinei ros, en de commandant van de landmacht, generaal Albuja, ont slag hadden gekregen. Al met al heeft de muitende Var gas uiteindelijk dus toch min of meer zijn zin gekregen. Naar het heet zou hij afgelopen zondag, toen hij werd bezocht door een groep van hoge officieren, een aantal van de documenten hebben overhan digd die de fraude van Pineiros en Albuja zouden bewijzen. Inmid dels heeft Vargas zich ter beschik king gesteld van een raad van ad miraals en generaals, een soort van tribunaal van eer. Wijzigingen in Deens kabinet MOSKOU (AP/AFP) - Het Russi sche persbureau TASS heeft giste ren fel geprotesteerd tegen de offi ciële ontvangst van een Afghaanse verzetsleider door de Britse rege ring. Groot-Brittannië heeft zijn „volledige steun voor contra-revo lutionaire Afghanen" getoond, zo meldde het persbureau. Abdoel Haq, leider van een Af ghaanse verzetsgroep die in de om geving van Kaboel opereert, werd ontvangen door de Britse minister van buitenlandse zaken, Geoffrey JOHANNESBURG (Rtr/UPI) De Zuidafrikaanse regering is gisteren teruggekomen van haar besluit drie leden van een Amerikaanse te levisieploeg uit te wijzen. Na een gesprek tussen de Zuidafrikaanse minister van binnenlandse zaken, Stoffel Botha, en de Amerikaanse televisiemaatschappij CBS ver klaarde de bewindsman dat de ver slaggevers mogen blijven. sale begrafenisplechtigheid in de zwarte woonstad Alexandra waar televisiejournalisten niet mochten filmen. CBS geeft toe dat "de Zuidafri- zij zich zal houden aan de Zuidafri- kaanse regering reden had om dit kaanse wetten. De problemen ont stonden nadat CBS in de VS beel den had uitgezonden van een mas- steed aan de behandeling video-materiaal voor ieder misverstand kant", zo staat verklaring. Volg^t deze verklaring heeft wetsovertreding te be- Botha de geruststellingen aan schouwen. CBS aanvaardt dat vaard en de uitwijzingsbevellen in- meer zorg had kunnen worden be- getrokken. De orders hadden be trekking op producent William Mutschmann, verslaggever Allen Pizzey en cameraman Wim de Vos. Rellen De politie opende gisteren het vuur op een menigte zwarten, die v„. het zich had verzameld bij een ge- hotiTivt «niil rechtsgebouw in de plaats White Loiandvan haar River in het oostelijke deel van de gezamenlijke Tr?"?vaaL Daa'b« ia volgens de politie één zwarte gedood. Oogge tuigen meldden echter dat er drie personen werden doodgeschoten. Dertien personen moesten met verwondingen worden opgenomen in het ziekenhuis. KOPENHAGEN (Rtr.) - De Deense premier Poul Schlüter heeft woensdag zijn kabinet ingrijpend gewijzigd. Schlüter benoemde ne gen nieuwe ministers in de rege ring. De veranderingen betreffen onder meer de ministeries van ar- vervolgens door premier beid, industrie, sociale zaken en binnenlandse zaken. „Het is een ingrijpende verande ring van het kabinet", zo zei Schlü ter. „Deze regering is al drieëneen- half jaar in functie. Dat is een lange tijd en daarom is het redelijk de ploeg te wijzigen." De reeds verwachte kabinetswij- Howe, Margaret Thatcher. Hij staat het hoofd van ongeveer 5000 strij ders van de groep „Hezbi Islami". Volgens het Russische persbu reau is Abdoel Haq de leider van een groep van „5000 moorde naars", die verantwoordelijk is ge weest voor de dood van honderden vredelievende Afghanen. In een verklaring van Thatchers bureau is meegedeeld dat de pre mier de guerrillaleider heeft aange moedigd het verzet tegen het regi me in Kaboel te continueren. Daar naast heeft zij bevestigd dat Groot- Brittannië zal bfijven aandringen op de terugtrekking van Russische troepen uit Afghanistan en een po litieke oplossing van het conflict. De Afghaanse regering heeft bij Groot-Brittannië geprotesteerd te gen het bezoek aan Londen van Abdoel Haq, een protest dat is ge steund door 12 afgevaardigden van de Labourpartij. zijn centrumrechtse coalitieregering te versterken met het oog op de parlementsverkiezin gen die op zijn laatst in januari 1988 gehouden zullen worden. Zes ministers komen niet terug in het nieuwe kabinet, terwijl drie ministers een ander departement kregen. De vroegere minister van energie Knud Enggaard volgt mi nister van binnenlandse zaken Britta Schall Holberg op, die nu landbouw zal beheren. Mimi Stil ling Jakobsen (cultuur) vervangt Elsebeth Koek Petersen als minis ter van sociale zaken. Rijkdom Marcos Een Amerikaanse rechter heeft de verkoop van twee panden, die eigendom zijn van de afgezette Fi lippijnse president Ferdinand Mar cos, voorlopig verboden. Tevens gaf de rechter de Filippijnse rege ring toestemming een inventaris op te maken van de twee panden. Het 5 hectare grote landgoed Lawrence Township zou zijn ge bruikt door Marcos' dochter Imee, toen zij studeerde in Princeton. Het huis in Cherry Hill zou zijn ge kocht voor zoon Ferdinand junior die daar naar de Wharton School ging. Een makelaar in Princeton ver klaarde dat Lawrence Township te koop was geweest, maar op 21 ja nuari van de markt was gehaald in verband met de publiciteit. De vraagprijs bedroeg 825.000 dollar. Verzet Colombia De Colombiaanse linkse verzets beweging FARC, die onder de naam Patriottische Unie aan de verkiezingen deelnam heeft zes ze tels weten te bemachtigen in het Congres. In het Huis van Afgevaardigden kregen twee guerrillero's elk een zetel. Twee andere zetels voor de Patriottische Unie worden bezet door advocaten. In de Senaat kreeg de Unie twee zetels. Ontvoering ETA De Baskische afscheidingsbewe ging ETA heeft gisteren in tele foontjes aan plaatselijke nieuws media gemeld dat zij de Baskische industrieel José Maria Egana heeft ontvoerd. De 61-jarige zakenman verdween maandagochtend toen hij met de auto op weg was naar zijn fabriek in Andoain, 20 kilometer van San Sebastian. De familie gaf zijn ver dwijning maandagavond op aan de politie. Die vond zijn auto terug bij Lasarte, halverwege tussen An doain en San Sebastian. WASHINGTON - In straat van New York werd op 10 januari van dit jaar in een auto een man aangetroffen met deerlijk ver wonde polsen. Hij fluisterde ver plegend personeel en plaatselijke detectives toe, dat hij het slachtof fer was van een aanslag op zijn le- door Henk Kolb De waarheid was anders: het tra gisch slachtoffer bleek Donald R. Manes te zijn, dagelijks bestuurder van de New Yorkse stedelijke be- stuursgemeenschap Queens (met 1,9 miljoen inwoners), die over mand door een rijzend tij van cor ruptie een rafelige zelfmoordpo ging had gedaan. Sedertdien is er vrijwel geen dag voorbij gegaan zonder nieuwe onthullingen om trent schandalen in het stadsbe stuur van New York. Televisiestations en kranten schreeuwen van de daken dat aan het ogenschijnlijk vlekvrije be stuur van burgemeester Edward I. Koch (spreek uit: Kotsj) van alles blijkt te mankeren. De krant New York Newsday houdt een 'City Scandal Rap Sheet' bij en een an der boulevardblad, de Daily News, een 'Scandal Scorecard' - spiek briefjes met de laatste ontwikke lingen voor Vluchtige lezers. Ed Koch, in januari met 78 pro cent van de stemmen voor een der de ambtstermijn gekozen, die ooit trots verklaarde: „Ik heb geen maagzweren, ik deel die uit", pro beert uit alle macht buiten het schandaal te blijven. Nog maar een maand of twee geleden was hij op de toppen van zijn glorie. Niet al leen omdat hij als vrijgezel in een klein Italiaans buurtrestaurant eet en zijn eigen wijn meebrengt in een bruin papieren zak omdat het etablissement geen vergunning heeft, maar ook omdat zijn auto biografie de bestseller-lijsten haal de en uitdijde tot een musical, die terzijde van Broadway een succes werd. Deze man met een tong van het puurste zwaardstaai, die tegen standers onbekommerd opknoopt aan de waarheid-volgens-Koch, ging er prat op dat zijn bestuur geen corruptie van betekenis ken de. De Newyorkers, doorgaans een uitgekiend volk van negen miljoen snelle geldverdieners, heeft Koch geloofd en neemt nu verbaasd en met stijgende woede kennis van af persing, dreiging met afpersing, omkoping, fraude en ontoelaatbare verstrengeling van belangen waar van hoge stedelijke functionaris sen worden beticht. En het is al lang geen kwestie meer van wat Koch noemde 'een paar rotte ap pels' onder zijn 300.000 stedelijke employées. Met de moed der wanhoop deed Koch op 1 maart nog mee aan een jaarlijks diner van journalisten. Hij zong en danste met artiesten van de musical 'Singing in the Rain' en bracht de tekst 'Singing in Arraign' - aangeklaagd maar zingend. Van de regen in de drup dus. Want zei Koch: „The show must go on". New York is van de Democraten en dat leidt in de Amerikaanse par tijpolitiek doorgaans tot grote macht van plaatselijke partijlei ders, zoals Manes. Newyorkers hebben doorgaans weinig moeite met het soort vriendjespolitiek en handjeklap dat daaruit voortvloeit. Maar een achterstand van 1,1 mil jard dollar (zo'n drie miljard gul den) in niet betaalde parkeerbe- keuringen waarvan er in de stad dagelijks zo'n 45.000 worden uitge deeld? (Want hoe gaat dat: je wilt vijf minuten parkeren op een plaats waar dat eigenlijk niet mag maar waar wel al andere auto's staan en je geeft een ronddrentelende agent De glimlach van burgemeester Koch. een paar dollar waarop een andere agent een bon onder je ruitenwis- pen. ser stopt en beiden zich verwijde ren want die bekeuring wordt niet geind en met zo'n bon ben je dus veilig). Een beschermeling van Ma nes, de machtige uit Queens, heeft 410.000 dollar (een miljoentje gul dens) aan steekpenningen aange nomen van een aannemer, die zich profijtelijk bezighoudt met het in nen van onbetaalde bekeuringen. Deze Geoffrey G. Lindenauer was door Manes waarnemend directeur gemaakt van het Bureau voor Par- keerovertredingen. Lindenauer, een psycho-analyst en seksuoloog, was op goede voet geraakt met mevrouw Manes, drong door tot de Democratische Partij van Queens en werd zonder enige bestuurservaring op een voordelige gemeentepost ge plaatst. 'Free-Love Lindenauer' zo als de New York Post hem aan duidt, heeft maandag voor de New- yorkse rechtbank afpersing be kend en het afleggen van valse ver klaringen om een bedrijf dat eigen dom is van de voorzitter van de De mocraten in een andere stadswijk, de Bronx (1,2 miljoen inwoners), voordelig contract te hei- Het bedrijf Citisource (eigenaar: Kochs voormalige waarnemend burgemeester Stanley Friedman) mocht zodoende voor 22,7 miljoen dollar (bijna zestig miljoen gulden) handzame eri draagbare computer tjes gaan maken waarmee snel ler parkeerbonnen konden worden uitgeschreven! De federale Beurs- commissie in Washington onder zoekt momenteel of ingewijden in het bedrijf via voorkennis van het contract op de beurs verboden voordeel hebben getrokken uit handel in naderhand stijgende aan delen. Steekpenningen Het contract is inmiddels opge zegd want het bedrijf had in drie jaar geen kans gezien met een werkend apparaat tevoorschijn te komen, hoewel Lindenauer had verzekerd een goedwerkend proto type te hebben gezien. In ruil voor zijn gedeeltelijke bekentenis (die hem maximaal 25 jaar gevangenis straf kan kosten) en de belofte te zullen meewerken aan het corrup tie-onderzoek tegen andere hoge ambtenaren, heeft de rechtbank 37 van de 39 punten waarop hij was aangeklaagd laten vallen. Twee fe derale aanklagers, vijf district saanklagers, de bewindsman voor justitie van de staat New York, het stedelijk Bureau voor Onderzoek, een onderzoeker van de gemeente raad, een speciale onderzoeker die Koch heeft aangesteld en het ste delijk Bureau voor bestuurlijke Ethiek, zijn ieder voor zich en ru ziemakend over bevoegdheden al lerlei overlappende naspeuringen begonnen. Sedert Kochs herverkiezing zijn niet minder dan 21 hoge stedelijke functionarissen afgetreden en de helft daarvan staat onder verden king van ontoelaatbare daden. Het onderzoek richt zich op Manes en Friedman, maar ook op de voorzit ter van de bestuurseenheid Staten Island, Ralph Lamberti, die aan zijn partner in een makelaarsbe- drijf stadsgrond voor een prikje hielp verkopen. De hoofdbestuur der van de Bronx, Stanley Simon, moet zich verantwoorden voor steekpenningen in verband mét het gunnen van drukwerk aan een bedrijf van de burgemeester van Yonkers, Angelo Martinelli. En dan is er nog niets gezegd over de directeuren van de afdelin gen vervoer, taxibedrijven, open bare diensten, huisvesting en toe zicht op gemeentebedrijven, die al len op de een of andere manier ver dacht worden van zwendel, omko ping, afpersing en aanverwante misdrijven. Cuomo Burgemeester Koch, in niet ge- ringe mate aangevuurd door zijn politieke rivaal Mario Cuomo, gou verneur van New York, stelt intus sen de ene na de andere maatregel voor om aan dit wangedrag een eind te maken. Te laat en met een vertwijfelde glimlach waaraan geen humor meer te pas komt Onder zijn neus, terwijl hij triom fantelijk boeken schreef en de ene na de andere tegenstander met ver bijsterende zwier en trefzekerheid onderuit haalde, was een gigan tisch bedrog aan de gang, waarvan de omvang nog niet valt te becijfe ren. Dat kwam pas uit toen een we gens zwendel eerder veroordeeld persoon in Nashville (ver van New York) werd opgepakt vanwege een overtreding van de wapenwet. Om zich te vrijwaren van vervolging onthulde hij plannen om stadsbe stuurders van Chicago om te ko pen. Met elektronische apparatuur behangen werd hij medewerker van justitie en betrapte een man die een bedrijf maakte van het in nen van onbetaalde parkeerboetes in Chicago op de uitspraak dat hij al jarenlang functionarissen in New York ook had omgekocht. En zodoende zei Koch, wiens persoon lijke onkreukbaarheid nooit in twijfel is getrokken: „Ik heb zin om een raam open te gooien en naar buiten te roepen: dit pik ik niet langer".

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 7