'Cruijff zit op dezelfde lijn' Sterren kopje onder WK-bandstoten is van de baan Hoek keeperstrainer bij Ajax In Tirreno-Adriatico Koemans en Altink in rugbyteam Krook verlaat Duitsland Oranje gered FIFA wil uniforme zaalvoetbalregels PAGINA 14 SPORT WOENSDAG 12 MAART 1986 VOLENDAM (GPD) - Frans Hoek is eindelijk bij de top club terechtgekomen waarmee hij zo'n negen jaar geleden nog niet wilde samenwerken. Op z'n 'twintigste' sloeg hij een aanbod van Ajax af, omdat hij bang was dat hij zijn eigen nazorg op het spel zou zetten wanneer hij het sta dium van de ex-topsporter bereikt zou hebben: „Als ik naar Ajax, Feyenoord, PSV of AZ'67, want die hebben me destijds ook benaderd, was gegaan, dan was ik aan andere zaken nooit meer toegekomen. Dan was ik nu in een groot gat gevallen, omdat ik niets had kunnen leren. Als prof voetballer heb je immers al je tijd nodig voor je vak". Nu voor hem de afkeuringsproce dure op gang is gekomen is de in middels 29-jarige Volendammer blij dat hij als keeper altijd verder heeft gekeken dan het doel grpot is. Aan zijn brede belangstelling heeft hij het te danken dat hij bij Ajax deze week alsnog aan de slag is gegaan als begeleider van alle topkeepers, „dus van de jongste jeugd tot en met Stanley Menzo". Hoek heeft opleidingen gevolgd (en afgerond) aan het CIOS en de Academie voor Lichamelijke Op voeding. Hij is in het bezit van de onderwijsakte J en via de KNVB heeft hij het diploma oefenmeester B gehaald en heeft hij de cursussen management en jeugdvoetbalspel leider doorlopen. Vóór alles heeft Hoek zich echter verdiept in het keepers-métier. Van zijn eerste boek, 'Alles over de doelverdediger', zijn al tiendui zend exemplaren verkocht en het vervolg, dat waarschijnlijk 'Basis plan doelverdedigen' zal gaan he ten, verschijnt in september in de handel. Operatie Voor Frans Hóek restten derhal ve nog genoeg belangen om te ver dedigen toen bleek dat zijn knie niet langer geschikt was om top sport te beoefenen. De 'sluitpost' in zijn carrière vormde een „ver keerde landing" in het afgelopen seizoen tijdens de wedstrijd tegen FC Twente. Nadat hij als keeper van Volendam (de club waarvoor hij als 16-jarige al debuteerde in het eerste elftal), verrekte knieban den had overgehouden aan een duel met Rob McDonald van (toen nog) FC Groningen, zette Hoek zichzelf in april vorig jaar definitief buitenspel. „Ik kwam zo ongeluk kig te vallen dat ik moest worden geopereerd. De buitenmeniscus was helemaal kapot en de kruis band was verdwenen". Hoewel hij bepaald niet invalide is („velen denken dat meteen als ze horen dat ik word afgekeurd") is sporten op topniveau uitgesloten. „Ik kan zonder probleem keeper strainingen geven. Anders zou Ajax me natuurlijk niet gevraagd hebben. Dat houdt in dat ik op de training ook als keeper bepaalde dingen kan voordoen. Wat ik ech ter niet meer mag is die knie ex treem belasten en dat zou het geval zijn als ik bij Volendam weer in de competitie zou meedraaien. Ik mag tot een bepaalde grens. Ga ik daar overheen dan gaat die knie protes teren, met alle risico's vandien". Jojo „Op zich vind ik het uiteraard jammer dat ik niet meer kan mee doen bij Volendam, maar echt te leurgesteld ben ik niet. Ik heb al tijd geweten dat me dit zou kunnen overkomen. Vanaf m'n zestiende heb ik me daarom beziggehouden met andere passies op heel ver schillende niveaus, ook al omdat ik de afwisseling altijd erg belangrijk heb gevonden. Ik vond het steeds heerlijk om het ene moment les te geven aan de brugklassertjes van de Prisma-scholengemeenschap in Hoorn en vervolgens de knop om te draaien en bijvoorbeeld in actie te zijn bij Volendam, en dat geldt nu dus voor Ajax. Daardoor voor kom je automatismen en blijf je ge motiveerd". Naar diezelfde variatie wil Hoek al sluit hij een volledige baan bij Ajax niet uit: „Het zou natuurlijk raar zijn als ik zou zeggen dat ik daar niet in geinteresseerd ben. Ik heb me echter altijd op het stand punt gesteld dat ik m'n eigen me ning moet kunnen geven. Ik wil niet als een jojo behandeld worden en dingen doen, omdat je er afhan kelijk van bent. Ik zie wel hoe de geleiden", zaken zich ontwikkelen. Voorlopig Aan praktische ervaring in het werk ik dit seizoen bij Ajax. Daar- geven van keeperstraining ont- na kijken we verder. Zoals de za- breekt het Frans Hoek (ex-UEFA- ken er nu voorstaan denk ik echter jeugd en ex-Jong Oranje) bepaald wel dat we tenminste no'g een zoen met elkaar verder gaan" niet. Sinds vorig jaar organiseert hij studieweken voor doelmannen in zyn geboorteplaats Hoorn en en kele weken geleden is hij in Heemskerk met een cursus gestart Toen Hoek zijn belangrijkste die oefenmeesters meer inzicht moet geven in het keepersvak. Topclub doel letterlijk en figuurlijk voorbij schoot lag het voor de hand dat hij op de eerste plaats Volendam van zijn grote kennis zou laten profite ren. „Ik zie dat zelf heel anders. Dingen, die voor de hand liggen doe ik meestal niet. Volendam zou voor mij geen uitdaging zijn ge- de lijnkeeper. weest. Ik wil graag leren. Elke dag. Dat kan bij Ajax veel meer dan bij Volendam. Op mijn lij^t ontbrak nog een topclub. En dat is Ajax nog altijd. Niet alleen qua spelers dat het laatste redmiddel voor en trainers, maar ook wat betreft doelman is om op zijn lijn te blij- Daamaast zijn er de 'Frans Hoek- trainingskampen', tot zelfs in de Verenigde Staten aan toe, als lijkt hij met die internationale contac ten te willen accentueren dat hij nooit het prototype is geweest van Allround "Ik ben er altijd vanuit gegaan ven staan. Zo wordt ook bij Ajax geredeneerd. Van een keeper wordt verwacht dat hij op de éigen helft van zijn ploeg meespeelt. Dat houdt in dat hij situaties goed moet inschatten en uit zijn goal moet durven komen. Dat zijn tactische en psychologische aspecten, die ik vooral met de doelverdedigers van de A-selectie doorneem, Menzo en Fred Grim. Bij de jeugd gaat het op de eerste plaats om technische fa cetten. Dat stadium hebben Menzo en Grim gepasseerd. Bij hen komt het in eerste instantie aan op het coachen en het organiseren. Als fa se twee volgt dan het zo snel moge lijk veroveren van de bal". „Zelf ben ik er in de loop der ja ren steeds meer achtergekomen hoe belangrijk het voor een keeper is om te coachen èn zoveel moge lijk het doel uit te komen. Je moet een allrounder zijn. Ik ben dat ge worden dank zij Joop Brand en Frits Korbach, die me als trainers erg geholpen hebben. Ook die er varing zal ik overbrengen op de keepers bij Ajax. Ik ga nu eerst van iedereen analyses maken. Aan de hand daarvan stel ik programma's op. Voor ieder afzonderlijk. Kee pers zijn immers niet met elkaar te vergelijken. Ieder heeft zijn eigen stijl". MONTEGIORGIO (ANP) - Alle sterren van de Tirreno - Adriati- co zijn gisteren kopje onder ge gaan in een regenbui van zond- vloedachtige proporties. Op de hellende wegen van Midden-Ita- lié werd ruim baan gemaakt voor een Grote Onbekende. Roberto Pagnin, 23, reed ruim vijftig kilo meter solo en behaalde zijn eer ste overwinning als beroepsren ner. De achtervolgende groep met Moser, Zoetemelk, Rooks, Da Silva, Prim, Criquielion, Vi- sentini, Van der Velde en Van Vliet kreeg hem ook in eendrach tige samenwerking niet te pak ken. Met Roberto Pagnin op het erepodium naast Luciano Rabot- tini, die zijn leiderstrui met suc ces verdedigde en heel dicht bij de eindzege kwam, tekende zith de nieuwe lichting Italiaanse toprenners af. De duurbetaalde afwachters werden in de 21ste Tirreno - Adriatico afgelost door strijders. Pagnin had al eerder dit seizoen laten zien in slecht weer heel goed te rijden. Hij werd derde in de Trofeo Lai- gueglia, toen Moser en Sarronni het te slecht vonden om zelfs maar te starten. Tijdens de helse tocht tussen Grottamare en Montegiorgio hebben de hoog geklasseerde Nederlanders zich fel verweerd voor slechts veertien seconden winst. Steven Rooks werd vier de, Joop Zoetemelk vijfde, Teun van Vliet en Johan van der Velde eindigden eveneens kort na de winnaar. Bij de start werd al dui delijk dat de voorlaatste etappe een slagveld zou worden. De re gen viel in dikke stromen naar beneden. De weg het binnenland in was zwaar geaccidenteerd. Overal lag vuil met losse steen slag om de tubes lek te prikken. Er waren nog geen vijf kilome ter gereden of het peloton van 170 renners brak al in stukken. Bij de achterblijvers bevond zich Bernard Hinault. De Breton had een lekke band gekregen en wei gerde een wiel van een ploegge noot aan te nemen. Hij wachtte zelf op de ploegleiderswagen voor een wiel met een hard band je en zou niet verder doorrijden dan de bevoorrading halverwe ge. De Italiaan Giuseppe Saronni stapte na 110 kilometer in de warme ploegleiderswagen. De ex-wereldkampioen, die goed in vorm was, toonde daarmee eens temeer een mooi-weer-fietser te zijn. Het noodweer haalde in to taal 47 renners uit de wedstrijd. De Nederlanders voelden zich ook niet in hun element. Maar ze accepteerden de omstandighe den schouderophalend en be gonnen met ambitie aan de wed strijd. Peter Post zag alle acht renners de eindstreep bereiken. Hij houdt niet van opgevers, ze ker niet in de voorbereidingsfase voor Milaan-Sanremo. Jan Raas had in Joop Zoetemelk zijn beste man. De wereldkampioen, die vorig jaar in nog slechter om standigheden Tirreno - Adriatico won, kreeg in de eerste groep steun van Poels, Van der Poel en de Belg Emonds. Tijdens de laat ste omloop over de Montegior gio, deed Joop in samenwerking met Steven Rooks nog een po ging de ontsnapte Pagnin in te lopen. Dat mislukte. Pagnin zag zijn voorsprong van ruim een mi nuut danig slinken, maar hij ken de geen moment van verzwak king. Uitlagen: zie scorebord. BLOEMENDAAL (ANP) - Het toernooi om de wereltitel in het bandstoten, wordt niet van 20 tot en met 23 maart in Bloemendaal gehouden. Het verbod van de Eu ropese biljartbond (CEB) de Bel gen Raymond Ceulemans en Ludo DEN HAAG (ANP) - Rugbycoach Dick Jansma kan zondag niet be schikken over Rob Boske. De spe lers van Hilversum is zich onlangs te buiten gegaan aan ruw spel. Te gen hem loopt nog een strafproce dure. De ontmoeting met België m Dendermonde geldt voor de B- poule van de FIRA-competitie. Ne derland won in die reeks met 16-11 van Zweden, België verloor van Tsjecho-Slowakije met 3-14. De samenstelling van het Nederlands team Kees Koemans (DIOK), Joep Verbraak (REL), George de Vries (AAC), John Dam (Castricum), Michel van der Loos (Den Haag), Dirk-Jan Straathof (REL), Mare Vis ser (Hilversum). Dick Altink (DIOK), Hans Marcker (Castricum). Chris Gale (NFC), Sep van Kampen (Wasps), Joost Takken (Ascrum), Paul Hengeveld (NFC), Edwin Dielis aan het titeltoernooi deel te laten nemen, bracht de wereldfe deratie (UMB) tot het besluit de toernooi in Bloemendaal niet als wereldkampioenschap te erken nen. Deze gang van zaken noopte de organisatie het evenement terug te geven aan de Nederlandse bil jartbond. Pogingen van voorzitter Jan Lage weg van de KNBB en van de wethouder van sportzaken Piet van der Ham van de gemeente Bloemendaal, een oplossing te zoe ken voor de problemen tussen de wereldbond, de Europese bond en de associatie van beroepsspelers (WBA) van de Zwitser Bayer, haal den niets uit. Het toernooi in Bloe mendaal had luister bij moeten zet ten aan het 75-jarig bestaan zowel de KNBB als de biljartvereniging in Bloemendaal. De problemen die de organisatie noopten tot het teruggeven van het wereldkampioenschap aan de Ko ninklijke Nederlandse Biljartbond (KNBB), vinden hun grondslag in het oprichten van de World Biljart Association (WBA). Op initiatief van de Zwitser Bayer, werd een or ganisatie in het leven geroepen voor beroepsspelers. Het oprichten van de WBA zorgde voor grote pro blemen bij de UMB en CEB. Zij voelden weinig voor een organisa tie voor profs buiten de reguliere kanalen om. De problemen tussen de WBA. UMB en CEB escaleer den in de laatste weken. Oorzaak was het besluit van de Europese bond de Belgen Raymond Ceule mans en Ludo Dielis uit te sluiten van het wereldkampioenschap in Bloemendaal wegens hun lidmaat schap van de WBA. HEAVENLY VALLEY (AFP) - Rok Petrovic (midden) heeft gisteren in Heavenly Valley een slalom tellend voor de wereldbeker gewonnen. Voor de Joegoslaaf was het de vijfde overwinning in een slalom in dit seizoen. De Zwitser Primin Zubriggen werd tweede op 931100e van een seconde en de Zweed Ingemar Stenmark derde op bijna twee seconden. Petrovic zege vierde eerder dit seizoen in Sestieres, Kranjska Gora, Wengen en Lille- hammer. De Oostenrijker Gunther Mauer, snelste in de eerste manche, maakte in het midden van de tweede slalom een grove fout. (foto api schaatsbond (DESG), dat na de Winterspelen van Calgary in 1988 afloopt, niet verlengen. "Ik heb het wel naar. mijn zin, maar wil eens ergens anders gaan kijken", vertel de de Nederlander. Onder Krook won Annie Borc- kink in 1980 bij de Spelen van La ke Placid goud op de 1500 meter. Ria Visser werd op die afstand tweede. De 42-jarige Krook, in zijn vijfde jaar in Westduitse dienst, werd on langs bekritiseerd door tweevou dig Olympisch kampioen Erhard Keller, die zei: "De DESG moet eens een echte toptrainer aanstel len". Het DESG-bestuur en de se lectie steunden Krook echter. BOEBLINGEN (SID) - Het Neder landse tafeltennisteam blijft het komend seizoen in de Superliga. Door de nederlaag van West-Duits- land in Böblingen tegen Hongarije (1-4), degraderen de gastheren één klasse. Olga Nemes bracht het eni ge Westduitse winstpunt op haar nam. Het duel van de Nederlandse tafeltennissers woensdag in Val- kenswaard tegen Polen, is door de degradatie slechts interessant voor de statistieken. Ajax-doelman Stanley Menzo oefent met de door Frans Hoek ontworpen 'Tsjoek'. De nieuwe keeperstrainer in de Amsterdammers volgt de verrichtingen van zijn pupil nauwlettend. (foto gpd> principe" blijven streven, ook de accommodatie en de wijze van besturen. Ik heb altijd al belang stelling gehad voor alle facetten van het voetbal. Van pupil tot eer- ste-elftalspeler, van terreinknecht tot bestuurder. Johan Cruijff zit ongeveer op dezelfde lijn. Daarom heb ik ook vrij snel ja gezegd toen hij me persoonlijk benaderde om stuk of tien keepers te gaan be- ZURICH (ANP/Rtr) - Zaalvoetbal, de zeer populaire mini-versie van het veldspel met elftallen, staat voor een beslissend jaar. De inter nationale federatie, de FIFA, doet serieuze pogingen de wereldwijde groei van het 'indoor soccer' onder controle te krijgen. Nadat het spel jaren lang de kans kreeg zich in meest verschillende varianten te ontwikkelen, heeft de FIFA nu een pakket regels geformuleerd, met het doel om de vele vormen en or ganisaties van het zaalvoetbal on der de internationale noemer en controle van de federatie te bren gen. Het nieuwe reglement, opgesteld door een werkgroep van de FIFA onder leiding van hoofdbestuurs lid Pablo Porta Bussons, is sterk verwant met de regels van het veldvoetbal en sluit het gebruik van achterwanden, boardings en de daaraan verbonden rebounds uit. „We hebben ons in het oer woud van verschillende regelingen begeven om orde op zaken te stel len. Dat mocht de voetbalwereld van een organisatie als de onze ver wachten en daarom hebben we het gedaan", aldus de algemeen secre taris van de FIFA, Joseph Blatter. De Zwitser verklaarde, dat de FI FA met stijgende onrust de snelle vermenigvuldiging van de zaaltak en het volledige ontbreken van uniforme regels had gevolgd. Vol gens de FIFA-functionaris bestaan er drie types van zaalvoetbal, het Europese, het Zuidamerikaanse en dat uit de Verenigde Staten. Elke school heeft zijn eigen regels, waardoor de taak van de werk groep een zeer moeilijke was. De werkgroep begoii zijn werk zaamheden met het sturen van een concept-reglement naar alle 150 aangesloten bonden van de FIFA. De opmerkingen van de betrokken partijen werden vervolgens ver werkt in de nieuwe regels. Blatter- :„We zijn niet van plan deze vorm van voetbal te promoten, maar we willen het wel graag onder onze controle brengen. Onzé voornaam ste verantwoordelijkheid blijft lig gen bij het veldvoetbal, gespeeld in de open lucht, op gras en andere natuurlijke ondergronden. Bij het vaststellen van de regels voor zaal voetbal hebben we ons afgekeerd van het show-achtige type van dit spel, met boardings. De velden zien er uit als biljarttafels. Dat heeft niets met onze sport te ma ken." Blatter vindt de naam zaalvoet bal (indoor soccer) verkeerd geko zen. Het spel voor vijftallen wordt lang niet altijd onder dak gespeeld. In Hongkong is een erkende com petitie op kleine velden. In Italië wordt in de warmere streken van het land 'calcetto' gespeeld. „De nieuwe regels zullen daarom niet speciaal op het zaalvoetbal gericht zijn. Wij noemen het in de regle menten voetbal-op-kleine-velden aldus Blatter. De Nederlandse bond, de KNVB, weet nog niets van de FI FA voorstellen Woordvoerder Boll is van mening, dat het niet tot een verbod komt van zaalvoetbalspek takels als NCRV-minivoetbalshow en Veronica's Indoor Soccer. De universele regels van de FIFA zijn echter duidelijk bedoeld als eerste stap tegen dergelijke vormen van het zaalvoetbal. Blatter sprak ook over de proble men van 'wilde' organisaties in het zaalvoetbal. In Noord- en Zuid- Amerika, in Europa en Australië bestaan bonden, die niet zijn aan gesloten bij de officiële, door de FI FA erkende, federaties. De wereld federatie gaat ervan uit, dat er een hereniging zal plaatsvinden. Uit Brazilië wordt met name veel op positie verwacht. Daar zetelt de in ternationale federatie van indoor- voetbal (FIFUSA). Die federatie heeft in Europa één lid, Spanje. Volgens Blatter zijn er tussen FI FA en FIFUSA al gesprekken ge weest hun activiteiten onder de pa raplu van de enige erkende wereld bond te brengen. De FIFA had gehoopt, dat de nieuwe regels die inworpen, hoek schoppen en doeltrappen bevat ten, zouden worden beproefd bij een zeslandentoernooi in april in Nederland. Na de afzegging van Brazilië heeft de KNVB besloten het evenement te verplaatsen naar het najaar. Spanje, België, Honga rije, Nederland en Italië staan al in geschreven. Volgens woordvoer der Boll'bestaat het plan om uit elk werelddeel een landenteam uit te nodigen. Een tweede proef-toernooi is vastgesteld in de Verenigde Sta ten, in september. Een eerste serie van de wereldtitelstrijd nieuwe stijl is voorzien in 1988 in Noord- Amerika of Europa. Het reglement van de FIFA is voor een groot deel gebaseerd op de voorschriften, die momenteel ook in Nederland van kracht zijn. Het veld wordt van handbal-afmeting (20 bij 40 meter); het doel sluit ook aan bij die zaal- sport en bedraagt twee bij drie me ter. Dergelijke voorzieningen zijn in vrijwel alle sporthallen ter we reld beschikbaar. De wedstrijden gaan twee perioden van 25 minu ten duren. De rust zal ten hoogste tien minuten beslaan. De teams tel len vijf spelers, inclusief de doel man. 11 14- 10 18-32 8 15-33 Gouden speld KNGV voor Suus den Ouden LEIDEN - Na 32 jaar deel te heb ben uitgemaakt van het bestuur van de damesgymnastiekvereni ging Nieuw Brunhilde, waarvan de laatste zestien jaar als presidente, heeft Suus den Ouden gisteren haar bestuursfunctie officieel neer gelegd. Zij wordt als presidente op gevolgd door Maaike van der Hey- den. Tijdens een receptie in het C. Joppensz buurthuis kreeg Suus den Ouden voor haar vele werk zaamheden voor de gymnastiek uit handen van bondsafgevaardigde Martin Kuiper de gouden speld van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond uitgereikt. Eerder al had de secretaresse van Nieuw Brunhilde, Nanda Swanen- burg, haar meegedeeld dat de alge mene ledenvergadering had beslo ten haar het erelidmaatschap toe te kennen. Suus den Ouden heeft zich niet alleen ingespannen voor haar ver enging, maar ook voor de gymnas tiek in het algemeen in Leiden. Zo was zij jarenlang voor deze tak van sport lid van de raad van beheer van de Sportstichting, zoals wet houder Tesselaar van sportzaken nog even in herinnering bracht. Ook heeft zij zich ingespannen voor de sport voor gehandicapten. Mevr. M.E. La Rivière van het Leids Comité Nationaal Fonds Ge handicapten Sport bracht haar daarvoor dank. Van Carl Pries (Leidse Sport Federatie) en Mar- nell van Zoelen (namens de leid sters van Nieuw Brunhilde) kreeg Suus den Ouden een plantenhulde. BUITENLANDS VOETBAL WEST-DUITSLAND: Karslruhe SC - Darmstadt 98 4-1, Bochum - Waldhof Mannheim 0-1. ENGELAND: Ipswich Town - Arsenal 1-2, Queens Park - Southampton 0-2, FA-cup, kwartfinale: Liverpool - Watford 0-0. Stand: 1. Everton 31-65; 2. Liverpool 32-60; 3. Manchester United 30-59; 4. Chelsea 28- 57; 5. Arsenal 29-52; 6. West Ham United 26-51; 7. Luton Town 31-51; 8. Sheffield 30- 49; 9. Nottingham 30-46; 10. Newcastle 29- 45; 11. Tottenham 31-41; 12. Manchester Ci ty 32-41; 13. Southampton 31-40; 14. Wat ford 27-39; 15. Coventry 32-35; 16. Queens Park 32-34; 17. Leicester 29-30; 18. Oxford 30-29; 19. Ipswich 30-29; 20. Aston Villa 30- 25; 21. Birmingham 31-25; 22. West Brom- wich 31-16. FRANKRIJK: Bastia - Bordeaux 0-2, Brest - Rennes 2-1. f 197.026,00 ontvangen. Tweede winnaars, die ieder bruto f25.000,00 ont vangen. Derde prijs: 151 winnaars, die ie der bruto f 1.040,60 ontvangen, Vierde pr(js: 6627 keer f23,70. Vijfde prys: 85.762 keer f5,00. Cijferspel 10 Eerste prijs: 1 winnaar. Tweede prijs: geen winnaar. Derde prijs: 18 winnaars. Vierde prijs: 239 winnaars. Vijfde prijs: 2165 keer Eerste prijs: 73 winnaars, die ieder f284,10 ontvangen. Tweede prijs: 963 keer f 14,20, Derde prys: 5685 keer f6.00. Toto-gelijk 10 Eerste prijs: geen winnaar, Tweede prys: 2 EERSTE KOERS, 2000 meter: 1. Zand- voort Signal (L. Dooyeweerd) 2.45,6 -1.22,8, 2. Amor Boshoeve, 3. Another Notice. To to: winnend f. 4,00, plaats f. 1,60, f. 1,50, f. 1,20, koppel f. 10,40, trio f. 81,40. Niet ge start: Aaron Buitenzorg. TWEEDE KOERS, 2000 meter: 1. At Speed Root. DERDE KOERS, 2000 meter: 1. Ydeltuit K (A. Mollema) 2.42,0 -1.21,0,2. Yonina, 3. Yo- chem. Toto: winnend f. 2,40, plaats f. 1,30, f. 1,60, f. 2,40, koppel f. 7,00, trio f. 52,70. Niet gestart: Zorro Helium. VIERDE KOERS, 1609 meter: 1. Ybranda Z (H. W. Langeweg) 2.08,2 - 1.19,7, 2-, Zella Zuidvelde, 3. Zilvermaid. Toto: winnend f. 1,90, plaats f, 1,20, f. 1,70, koppel f. 8,00, trio f. 42,40. VIJFDE KOERS, 2000 meter: 1. Zaluw (C. Imming) 2.40,1 - 1.20,1, 2. Zabina Yvoo, 3. Zorro Ricardo. Toto: winnend f. 3,10, plaats f. 4,70, f. 3,60, f. 2,50, koppel f. 16,50, trio f. 151,60. ZESDE KOERS, 2440 meter: 1. Yonkers (G. Kleyweg) 3.19,1 - 1.21,6, 2. Ziny B, 3. Yijah Hanover. Toto: winnend f. 4,50. plaats f. 1,20, f. 1,20, f 1,10, koppel f. 9,90, trio f. 55,30. ZEVENDE KOERS. 2000 meter: 1. Zodia Pluto (L. Dooper) 2.39,8 - 1.19.9. 2. Woody trio f. 20,50. ACHTSTE KOERS. 2000 meter 1. Winston Jac (F. van Rheenen) 2.41,1-1,20,6,2. Udeo, 3. Zonnestraaltje. Toto: winnend f. 2,10, plaats f. 1,20, f. 1,90, f. 1,80, koppel f. 9,50, trio f. 111,30. Niet gestart: Winchester T. NEGENDE KOERS, 1609 meter: 1. Van- quo Beroona (A. de Wrede) 2.08,5 -1.18,6, 2 nend f 5,80, plaats f. 3,40,1 5,20. i 1261 keer f2.80. koppel f. 194,00, trio f. 2778,60. TIENDE KOERS, 2000 meter: 1. War G (J. de Leeuw jr) 2.37.4 -1.18,8,2. Wina Oo land. 3. Toi Toi. Toto: winnend f. 1 plaats f. 1,40, f. 2,30, koppel f. 4,20, trio i 13,20. Niet gestart: Thor ter Lune. ELFDE KOERS, 2440 meter: 1. Ysidoor Odilia (J. Oorthuijsen) 3.15,5 -1.20,1, 2. Ye men II, 2. Victor L. Toto: winnend f. 19,80. plaats f. 1,60, f. 1,10, f. 1,20, koppel f. 21,00, trio f. 485,80. Omzet van de totalisator bedroeg: De uitslag van de vijfde etappe van de Tirreni-Adriatlco is: 1. Roberto Pagnin (Ita, Zandegu) 184 km m 5 uur, 12 minuten en 36 seconden (germ i delde snelheid 35,432 km/uur); 2. Stel - Mutter (Zwi, Schuiten), op 0.07; 3. Rolf S. rensen (Den, Bini); 4. Steven Rooks (Ned. Schuiten); 5. Joop Zoetemelk (Ned, RaaM. ilidor 5-LSG 4 3-5; Noordwijkerhout 1-Katwyk 2 4-4; Voor- schoten 3-Rjjnsburg 1-Rijnsburg 1 5'/tt- 2'/i. Zesde ronde: Katwijk 2-LSG 4 I sief prognoses: 1. Leithen 1 11-36V:; 2. LSG 4 11-29; 3. D. Noteboom 1 en Noord- wykerhout 1 7-24; 5. Philidor 5 5-21 '4>; 6. Katwijk 2 5-21; 7. Voorschoten 3 2-18; 8. 6. Giuseppe Petito (Ita, Vanucci); 7. Harald Maier (Oos, Stanga); 8. Sergio Santimaru. (Ita, Ferreti); 9. Teun van Vliet (Ned, Post). 10. Jan Oestergaard (Den, Van Vaeren- bergh). Het algemeen klassement luidt: Da Silva op 2.29; 5. Van Vliet cr Pepito op 2.44; 7. Maier op 2.48; 8. Mos or "p 2.49; 9. Mario Becciadta, Zandegu) oi 10. Zoetemelk op 3.01, 22. Veldscholu> 3.51. 26. Emonds op 5.12; 32. Km op 8.22; 40. Poels op 14.45; 62. La r. op 24.58; 64. Van der Poel op 26.34. i.T Lub- berding op 27.08; 92. Lammert* op 38 19. 105. Van Houwelingen op 48.45 In de etappe vielen 47 renners uit, onder wie Jannes Slendebroek. Martin Kemp. Jean-Paul van Poppel. Adri van Houwelin- n, Jan van Wyk. Hennie Kuiper, Jelle Alphen 2 27-28; 5. Leiderdorp 2 4—21 '-6; 6 graaf. ydam. Maarten Ducrot en Jacques Hane-

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 14