NOORDMAN FRÈRESl VAN APOTHEKER TOT COSMETICA FABRIKANT KON. SANDERS FABRIEKEN SINDS 1851 DEFKA Heras-Leiden Geen geheim over CNW Associates Personal Computer dichter bij de mens Ifiüfl Noordman wijnimport, opgericht in 1934 en gevestigd aan de Haagweg 59 te Leiden, wil graag eens voorgoed afrekenen met de waas van geheimzinnigheid en het vaak misplaatst overkomende elitaire imago rond het wijngebruik. Natuurlijk kent de wijnindustrie haar geheimen, maar dan gaat het om de samenstelling en het procédé, wat de ene wijn nu eenmaal beter maakt dan de andere. Ook is het een feit dat men wijn toch anders drinkt dan bijvoorbeeld bier of frisdrank. Dat is vooral bij het consumeren van een wat duurdere wijn ook heel begrijpelijk. Dat de echte vinologen een hele cultus rond de wijn hebben opgebouwd is ook iets dat wel altijd zal blijven bestaan. Dit verschijnsel is zéker niet negatief en zien we ook bij bijvoorbeeld fanatieke whiskydrinkers, pijprokers en ga zo maar door. Alleen moet dit het grote publiek niet afschrikken. In echte wijnlanden als Frankrijk en Italië groeit men op tussen de wijnen, maar in ons land moet men de wijn nog leren kennen, hoewel het wijngebruik hier in de laatste twintig jaar al van 4 liter tot 15 liter per hoofd van de bevolking is toegenomen. Dit is hoofdzakelijk te danken aan de grootwinkelbedrijven en de discount-slijterijen. Drempelvrees De echte vakhandel heeft tot nu toe eigenlijk te weinig gedaan om de mensen over hun "drempelvrees" heen te helpen. De heer Kleys van Noordman Frères zou graag eens de mensen wat meer willen voorlichten over wijnen en het maakt echt niet uit of ze komen voor een goedkoop flesje eerlijke landwijn of voor een prijzige exclusieve fles van twintig jaar oud. De laatste categorie behoeft ook weinig voorlichting meer, deze klanten komen meer om even van gedachten te wisselen op hoog niveau. Het is juist leuk om mensen die er weinig of niets van af weten op weg te helpen in de "wondere wijnwereld". Want het is wel een feit - en daar komt al die geheimzinnigheid ook vandaan - dat het drinken van wijn vaak een gezelligheidsritueel is, wat we bij andere dranken bijna niet kennen. Als men bij de echte wijnhandel komt, wordlhet al gauw duidelijk dat heus niet alleen hele dure wijnen lekker zijn. En zou men toch graag een dure wijn willen hebben, dan Is het zeker een goede zaak om bij een expert te kopen. Dan weet je tenminste dat het een kwalitatief hoogstaand produkt is. Het leuke van wijndrinken is ook dat je er spelenderwijs steeds meer van af leert weten. Er zijn ook zo ontzettend veel verschillende soorten met ieder hun totaal eigen karakter, dat je eigenlijk nooit van te voren kan stellen "ik houd niet van wijn. Dat zou hetzelfde zijn als op voorhand zeggen "ik houd niet van sport". Noordman Behalve de hoofdvestiging van Noordman Frères, bij de molen aan de Haagweg in Leiden, beschikt dit bedrijf ook over een speciaal ondergronds depot voor jonge wijnen in Voorschoten een een groot centraal magazijn te Zoeterwoude. Noordman levert aan de horeca, partikulieren, de wijnhandel en verenigingen. Het is zelfs mogelijk om, in onderling overleg, een eigen etiket te laten ontwerpen. Ook gaan de experts van Noordmanregelmatig naar het land van herkomst om ter plaatse de wijn samen te i De heer Kleys in zijn wijndomein. stellen. Al leest men de laatste tijd wel eens over "wijnschandalen", dit zou bij een dergelijke importeur nooit kunnen voorkomen. Er staat immers een goede naam op het spel. Noordman heeft een eigen landelijke besteldienst, dus is een optimale controle van het produkt bijna niet mogelijk. Vanat het moment van de oogst tot aan het moment dat de wijn bij de klant wordt afgeleverd is hij constant door goede zorgen omringd geweest. Dit geldt zowel voor de goedkope als duurdere wijnsoorten. Noordman Frères is ook het eerste wijnimportbedrïjf in Nederland dat een volautomatische flessen reinigingsmachine in gebruik heeft genomen. Deels uit milieutechnische overwegingen en deels om vooral de klanten in de horecasfeer tegemoet te komen, die op deze wijze van hun toch al zo omvangrijke afvalprobleem worden verlost. Noordman Frères heeft zeker niet te klagen over een gebrek aan klandizie. Het enige wat de heer Kleys een beetje droef kan stemmen is dat er bijvoorbeeld meer klanten uit Brabant en Zeeland komen dan uit de eigen regio. Het zou toch ook leuk zijn om een fijne thuiswedstrijd te spelen, maar wellicht dat daar nu verandering in gaat komen. Als je dan nog bedenkt, dat er zelfs klanten uit Frankrijk komen om de wijnen, die uit hun eigen gebieden stammen, maar door Noordman zijn samengesteld en "grootgebracht" weer terug te kopert, moet er toch wel sprake zijn van kwaliteit en vakmanschap. Ook zou het voor de steeds groter wordende groep van wijndrinkers een goede zaak zijn als de gewone cafés eens iets meer aandacht zouden besteden aan hun wijninkoop. Want het is bekend dal het daarmee nog steeds triest gesteld is. En aan de prijs hoeft het zeker niet te liggen. Zo ligt er voor Noordman Frères nog een grote taak: de mensen duidelijk maken dat "goede wijn geen krans behoeft, maar er wei één zou verdienen"! De Koninklijke Sanders Fabrieken is voor iedere Leidenaar een begrip. De in aanbouw zijnde parkeergarage op de hoek van het Levendaal, herinnert zelfs tot in lengte van dagen aan de plaats waar dit Leidse bedrijf eens stond. Nu is het hoofdkantoor gevestigd aan de Zoeterwoudseweg 3, terwijl de fabriek sinds 1967 in het Brabantse Vlijmen staat. Een complex van 28.000 m2, waar 200 werknemers ruin 2.500 artikeleni maken. Eigen merken Veel parfums en eau de toilettes brengt Koninklijke Sanders onder eigen merken. Zoals René Pascal, Panique, Parvati en Tricolore. Charming Country zeep, -shampoo en -badartikelen zijn van Sanders, evenals de speciale artikelen onder de naamCoyon. Èasyform, Discolight en Pascolor zijn de Sanders haarfantasieprodukten. En dan de overbekende Karnemelkzeep. met het melkmeisje op de verpakking. Nog steeds de beste zeep voor mensen met een gevoelige, tere huid. Deze zeep bestaat al ruim 120 jaar en is nog nooit geévenaard Wél geïmiteerd. En dat is allang niet meer uitsluitend zeep. Men maakt er haarlak, parfum, shampoo, tandpasta, thuispermanent. haarglitter. colourspray, lotions, crèmes, badartikelen, cosmetica zoals make-up en nagellak, vloer en tapijtreinigers, auto-onderhoudsartikelen zoals ruitontdooier, anti-vocht, anti-vries, autoshampoo en kruipolie. Lucht- en toiletvedrissers, verschillende soorten insecticide, schmink, serpentinesprayen Sanders is de grootste leverancier van kerstboomspray of wel namaakspray ter wereld. In het hoofdkantoor te Leiden heeft Koninklijke Sanders een eigen offsetdrukkerij waar het merendeel van de verpakkingen voor de gefabriceerde artikelen zelf wordt gemaakt. ALPHEN A/D RIJN - Met de medewerking van een belangrijke speelkaartfabrikant in Europa is het Gé Dullaart van DEFKA Alphen a/d Rijn gelukt om reclame-kaartspellen in kleine oplages (100 tot 1000 stuks) te leveren aan bedrijven, verenigingen etc. Al geruime tijd houdt DEFKA in gemeenten in Nederland en België acties door middel van het Kaart- en Kwartetspel. Dankzij een feilloos actieplan is in meer dan 200 gemeenten de actie met succes gehouden. Ruim zeventig gemeenten zijn nog in voorbereiding. De inhoud van het spel gaat over bekende onderwerpen in de gemeente en plaatselijke verenigingen gebruiken het spel als middel tot fondsenwerving. Regelmatig werd DEFKA echter door bedrijven en andere organisaties benaderd met de vraag: "Kunnen jullie ons het kaartspel met onze reclame leveren in kleine levert reclame-kaartspellen in kleine oplages oplage?". Vooral de oplage van 100 tot 500 blijkt bij veel bedrijven zeer gewild. Voor de meeste fabrikanten is het echter niet haalbaar het kaartspel mét reclame tegen een acceptabele prijs te leveren. Toch is het DEFKA gelukt een fabrikant te vinden die dit wel kan. DEFKA kan het kaartspel met reclame nu leveren in een betaalbare oplage vanaf 100 spellen. Kaartspelen worden regelmatig ter hand genomen en hebben dus een grote reclamewaarde, zo meent men bij DEFKA. De kaartspellen kunnen bovendien als relatiegeschenk gebruikt worden. DEFKA wil u graag tijdens de Bedrijven Kontakt Dagen (19 en 20 maart in de Groenoordhal) meer informatie geven over de kleine oplage van het kaartspel met uw reclame op de achterzijde. DEFKA, Fondsenwerving/Kommunikatie, Kievitstraat 512400 AL Alphen a/d Rijn, tel. 01720-74296. Karnemelkzeep bestaat nu ook in vloeibare vorm, als crèmebad en als hand- en bodylotion. Nog zo n gouwe ouwe is Sanders ossegalzeep met de rode ster. Voor het eerst in 1874 door Sanders op de markt gebracht en sinds die tijd nog steeds dé vlekkenoplosser. Wel in een moderne en praktische verpakking. Naast het kartonnen doosje is er nu ook de ossegalstift in een plastic kokertje. Handig voor op reis en vakantie. Naast al deze eigen merken levert Sanders ook aan derden voor andere merken, verpakt in glas, karton, kunststof of spuitbussen. Nicolaas Sanders Op de Leidse Breestraat, hoek Steenschuur begon op 29 september 1851 Nicolaas Sanders als apotheker. Zijn klanten vroegen nogal eens om bepaalde soorten zeep en zo besloot hij in de kelder onder zijn winkel sommige zepen zelf te maken. De vindingrijke en ondernemende man ging met een aantal van zijn produkten naar de wereldtentoonstelling in Parijs en won er een paar medailles Grote erkenning kreeg hij in 1873 toen koning Willem III hem en zijn inmiddels opgerichte bedrijf het predikaat "Koninklijk' verleende. In 1963 nam Sanders het Haarlemse bedrijf Klaverblad over. Hiermee kwam men in bezit van de Karnemelkzeep. Het Klaverblad was een zelfde bedrijf als Sanders. Opgericht in 1864 en begonnen door een apotheker. Formule Het inmiddels 135-jarige bedrijf heeft economische recessies opgevangen door hun eeuwenoude formule te handhaven. Kwaliteitsbewaking en een flexibel produktiebeleid. Zoals onder andere 'contract filling': Het vervaardigen van produkten voor opdrachtgevers, ongeacht het soort artikel, in kleine hoeveelheden of in grote buikpartijen. De klant kan hiervoor een tijdelijk contract afsluiten of er continu gebruik van maken. Buiten het produceren van bepaalde artikelen verzorgt Koninklijke Sanders ook het op de binnen- of buitenlandse markt brengen van het produkt. Ongeveer de helft van de omzet wordt geëxporteerd. - «- Het commerciële team etl Ensink. i Heras Hekwerk Leiden v.l.n.r. A. Nugteren, C. Ooms Nog geen drie jaar geleden besloot Heras Hekwerk haar centrale montage- en verkooporganisatie te decentraliseren in een keten van kleinschalige, zelfstandige regio-vestigingen. Heras-Leiden stond model voor die ontwikkeling. Inmiddels zijn zuster-vestigingen operationeel in Dordrecht. Heerhugowaard, Drachten en Roosendaal en staan dit jaar nog vijf nieuwe regio-vestigingen op stapel. In Leiden zijn de montageploegen verdubbeld en is het commerciële team versterkt met een extra adviseur. J. Ensink en A. Nugteren hebben een simpele verklaring voor het Heras-succes. "Wij hebben de mentaliteit en flexibiliteit van een kleinschalig bedrijf. Dat is de basis voor verdere groei vanuit de regio". Heras is het eerste bedrijf in de metaalbranche dat met haar regio-vestigingen een stap dichter bij de klant is gekomen. "Wij "Stap dichter bij de klant" beseften dat wij in een veranderende markt de klant dichtbij huis de diensten en know-how moesten bieden van de grootschalige hekwerkspecialist. Regionale voorraden bieden een grotere service. Security-hekken, geïntegreerd in totaal-beveiligingssystemen, vormen een groeimarkt". De Heras regio-vestigingen werken op security gebied samen met Heras Contracting Engineering in Oirschot, hoofdaannemer van totaal-beveiliging projekten. De afdeling ontwikkelt nieuwe afscheidingsvormen die nauwelijks nog als hek herkenbaar zijn. Bij een serie proefopstellingen wordt doorlopend onderzoek uitgevoerd. Voor nadere inlichtingen: Heras Hekwerk Leiden. Amphoraweg 10 - 2332 EE Leiden. Tel. 071-314418. Gloednieuw en vol positieve energie is het in personal computers gespecialiseerde bedrijf CNW. Zeker geen nieuwkomers in het vak zijn de mensen die er achter staan, Dennis Rosheuvel, Charles Francken en "last but not least" de internationaal befaamde computerexpert dr. Michael Placek. Geen nieuwkomers dus, maar wel nieuwlichters, als het aan hun ligt zal er binnenkort een revolutionaire ontwikkeling op gang komen om de zogenaamde "personal computer" nog persoonlijker te maken. In ons huidige informéticatijdperk is de computer al lang geen helse machine meer voor wereldvreemde wetenschappers. De computer heeft een centrale plaats verworven in ons dagelijks leven. Door de explosieve opkomst is er echter een beetje wildgroei ontstaan. Iedere zichzelf respecterende "winkel van sinkel" verkoopt wel een computerachtig apparaat. De mogelijkheden en serieuze toepassingen van deze apparaten evenals de uitbreidingsmogelijkheden zijn echter vaak vrij beperkt. Vooral het klein- en 'middenbedrijf kan zich over het'algemeen geen peperduur apparaat veroorloven en moet dan terugvallen op een misschien best wel aardig ding, waarmee je weliswaar heel leuk "space invader" kan spelen, maar niet dezelfde software programma's kan verwerken die in de handel zijn voor serieus bedrijfsmatig gebruik. Deze computers zijn niet-zoals dat in computerjargon heet - IBM-Compatible. En daar gaat het nu juist om. Zoals dr. Placek heel treffend weet te typeren: "Wat heb je er aan om een prachtige auto te construeren, die op een andere brandstof rijdt dan benzine, gas of diesel"? De gebruikswaarde wordt dan nul komma nul. Dus ontwikkelde CNW een serie personal computers, te weten de PC, de XT en de AT. waarvan de fabricage en import in eigen hand wordt gehouden. Dit is een absolute must, wil men een goede garantie en vooral waterdichte onderhoudsservice kunnen bieden. De prijzen liggen verbazingwekkend laag, namelijk v.a. 3990,-. Dat is mogelijk doordat er normaal gesproken op computers een flinke marge zit. Door die marge iets kleiner te houden, wat mogelijk is door interne structurele organisatie, komt de consument uiteindelijk veel voordeliger uit. CNW brengt hun computers uitsluitend via een landelijk net van erkende dealers op de markt om een optimale service en voorlichting te kunnen garanderen. De hardware systemen van CNW zijn modulair opgebouwd, hetgeen wil zeggen dat men kan beginnen met een eenvoudige PC en daarna eventueel uit kan breiden tot iedere gewenste grootte zonder dat de basisunit overbodig is geworden. Zo kan men in eigen tempo naar gelang van behoefte en budget een eigen systeem ontwikkelen. CNW kan ook zorg dragen voor specifieke aanpassingen van hun personal computers naar wens van de gebruiker. CNW brengt de personal computer ook letterlijk dichter bij de mensen op de Bedrijven Kontakt Dagen, van 19 eri 20 maart a.s. in de Leidse Groenoordhallen Het bedrijf is gevestigd aan het Adriaan Stoopplein 17,2051 KBOverveen.Tel. 023-271725. Molenaar heeft van alles in huis voor de vakman P C. Molenaar b.v. is een groothandel in verf. wandbekleding. schildersgereedschap en doe-het-zelf artikelen. Een bedrijf, wellicht niet zo bekend bij de consument, want Molenaar levert zijn artikelen uitsluitend aan schilders, doe-het-zelf winkels en professionele gebruikers van verf Het hoofdkantoor is gevestigd in Vlaardingen en naast een groot filiaal in Den Haag is er ook een vestiging aan de Lage Rijndijk 6 te Leiden. Door het bestemmingsbeleid van de gemeente Leiden én de alom bekende parkeerproblemen, bestaan er plannen om te verhuizen. Op de Bedrijven Kontakt Dagen hoopt Molenaar de plannen hierover bekend te kunnen maken Naast het complete verfprogramma van Brink/Molyn (o.a. Pehalin en Supralux) en verf van v. Wijhe (o.a. Wi|Zonol|. levert Molenaar een uitgebreid assortiment van behang, kwasten, verfrollen, kitten, klimmateriaal. spuitapparatuur, Alabastine-, Bison-, Frencken-, en Henkel-produkten Kortom alles wal de vakman nodig heeft Ook geeft Molenaar zijn klanten, op hun verzoek, deskundig verftechnisch advies. Door jarenlange ervaring en nauwe samenwerking met de vele leveranciers, heeft Molenaar voor ieder verftechnisch probleem een passende oplossing

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 37