Van Denzen gaat al 50 jaar grondig te werk Laman-Leiden: van ijzerwinkel tot groothandel /BOB BAS NEON ©MANPOWER nom DE NIE LAAT NIEMAND IN DE KOD ZITTEN— Meer dan alleen lichtreclame EN AFSLUITINGEN 'STELT ALLES IN DE SCHADUW' Laat nu de zon maar schijnen Van Denzen B.V. aannemings- en handelsbedrijf uit Noordwijkerhout heeft onlangs haar vijftigjarig bestaan gevierd. In die tijd heeft Van Denzen naam gemaakt in de aannemingswereld en zich ontwikkeld tot de bloeiende onderneming die het nu is. Reeds in de beginjaren werden er kontakten gelegd met de PTT, hetgeen resulteerde in een aantal opdrachten voor kabel- en montagewerkzaamheden voorde radio-draadomroep. Vandaag de dag is deze zelfde PTT één van de grootste opdrachtgevers voor de aanleg en montage van kabelneten voor telecommunicatiesystemen. Ook het maken van huisaansluitingen en het aanleggen van bedrijfstelefooncentrales behoren tot de werkzaamheden. Binnen de driehoek Rotterdam - Utrecht - Amsterdam, het gebied dat door Van Denzen wordt bestreken, werken alleen al 45 werknemers in deze sector. Het gehele bedrijf telf ruim honderd onderwegen en sloten. Van D,enzen heeft zich de laatste jaren gespecialiseerd in laatstgenoemde techniek, waarbij met behulp van een zogenaamde raket, die wordt aangedreven door perslucht, doorgangen tot en met 500 mm doorsnede onder wegen en gebouwen kunnen worden gemaakt, waarin zowel aan- als afvoerleidingen worden aangebracht. Het overbruggen van een afstand van 50 meter vormt hierbij geen probleem. Een ander specialisme van Van Denzen is de aanleg van persrioleringsystemen. Deze systemen worden tegenwoordig veel toegepast voor woonboten, die niet meer mogen lozen op het open water. Van Denzen is het eerste bedrijf in Nederland dat zich op grote schaal met de aanleg van deze systemen is gaan bezighouden. Grote opdrachtgevers zijn de Grondmij en de Handelsonderneming B.V. opgericht, die zich als groothandel vooral ging richten op de levering van kunststof leidingsystemen (van buis tot afsluiter) voor gas- en waterdistributie, alsmede rioleringen. In 1985 werden aan dit pakket meet- en regeltoestellen voor gassen en vloeistoffen Voorts levert Van Denzen Handelsonderneming B.V. aanboortoestellen, dakgoten, veie soorten drukleidingen, enzovoorts. Het bedrijf is dealer van onder andere Wavin, Kessel, Arnomy en Imbema. Het levert o.m. aan aannemers, installateurs, gemeentewerken en loodgieters. Het werkterrein van Van Denzen is zo veelzijdig, dat ze zelfs met twee aparte stands vertegenwoordigd zullen zijn op de Bedrijven Kontakt Dagen, op 19 en 20 maart in de Leidse Groenoordhallen. Van Denzen B.V. is In Noordwijkerhout gevestigd aan de Kerkstraat 32. Het telefoonnummer Is 02523-75241 werknemers, want behalve de PTT-werkzaamheden verricht Van Denzen kabel- en montagewerken voor elektriciteitsvoorziening en openbare verlichting, onder andere ten behoeve van de elektriciteitsbedrijven. Naast de PTT zijn deze bedrijven de belangrijkste opdrachtgevers van Van Denzen. Veelzijdig Overige aktiviteiten van dit veelzijdige bedrijf zijn onder meer de aanleg van buisleidingen voor gas- en watervoorziening, het aanbrengen van zinkers (buisleidingen onder water), het herbestraten van wegen en "last but not least" de doorpeisingen Of het nu dag, nacht of weekend is, hij staat altijd voor u klaar. De heer P.W.L. Groeneveld, chef service van het Leidse verwarmingsbedrijf "De Nie" is in de loop van de jaren een lichte slaper geworden. Want op ieder tijdstip is hij binnen een mum van tijd paraat om elk soort storing binnen zijn gebied te verhelpen. Van een eenvoudig defect als een thermokoppel, tot de meest geavanceerde volautomatische apparatuur voor klimaatbeheersing. "De Nie" levert en onderhoudt alles. Vandaar dat de heer Groeneveld inmiddels een heel team van specialisten om zich heen heeft weten te verzamelen. Allemaal Ruim zeventig jaar geleden startte W.J. Laman in de Donkersteeg een ijzerhandel. Inmiddels is deze ijzerhandel uitgegroeid tot een groothandel in ijzerwaren. Het kleine pand in de Donkersteeg is al weer lange tijd geleden ingeruild voor een groot bedrijfsgebouw aan de Zijlsingel in Leiden. Dankzij de automatisering binnen het bedrijf kan tegenwoordig zeer snel en efficiënt verkocht worden. De belangrijkste klanten van Laman-Leiden zijn bedrijven. De produkten van Laman worden onder meer verkocht aan bedrijven in de apparaten- en machinebouw, mensen die dezelfde inzet en kennis als hij hebben. Of het centrale verwarming, luchtverwarming, vloerverwarming, airconditioning, gasverwarming, oliestook, ventilatie, zonne-energie of zelfs stoom betreft, "De Nie" heeft het. Bedrijven en particulieren kunnen ervan mee profiteren. Niet zo vreemd dat "De Nie" met haar brede vakkennis en haar nimmer aflatende service het bekendste verwarmingsbedrijf van de Leidse regio is geworden. Het bedrijf heeft door ervaring geleerd in de toekomst te kijken. Vandaar ook dat het werkterrein zich niet alleen beperkt tot nieuw-aanleg en onderhoud. Nee, men is ook al bezig met het thans zo actuele programma van energiebesparende warmleterugwinning, de toekomst. Het in 1894 opgerichte bedrijf is het oudste van de regio Leiden in haar branche. Zo kan het doorgaan met de beste vorm van klimaatbeheersing en service, op maat geleverd, binnen de budgettaire mogelijkheden en aangepast aan de individuele wensen. En mocht iemand in de kou zitten door een defecte installatie die niet bij "De Nie" is gekocht. Geen nood. Bel gerust, want "De Nie" laat niemand in de kou zitten. De Nie Centrale Verwarming BV Herengracht 108-114,2312 LH Leiden, telefoon 071-140647. constructiewerkplaatsen, technische scholen, overheidsinstellingen en ziekenhuizen. Particulieren kunnen echter ook bij Laman terecht. t— Dhr. P.W.L. Groeneveld. UITZENDORGANISATIE Dal Bas Neon veel meer doet dan alleen maar lichtreclame is te lezen opéénvanzijneigen lichtbakken voor zijn hypermoderne bedrijfspand aan de Leiderdorpse Touwbaan nummer 3 (tel. 071-412275). Bas Neon maakt alles aan iedereen duidelijk en op elke manier! Als het in Leiden en omgeving zonnig is, gegarandeerd dat de Firma Ladan dan voor schaduw en koelte zorgt. Dit doen ze inmiddels al meer dan 113 jaar tot volle tevredenheid van vele kliënten. Bij Ladan vindt u een kompleet ingerichte showroom met een groot assortiment aan zonweringsartikelen, welke overzichtelijk zijn opgesteld. Het is best interessant om te zien wat er allemaal voor komt kijken om de juiste keus in een bepaalde situatie te maken. Naast de reeds vanouds bekende houten markiezen, welke tegenwoordig ook in aluminium worden gemaakt, zijn er vele typen aluminium schermen voor elke situatie, alsmede vlakhangende zonweringen en buitenjaloezieën die allen hun specifieke functie hebben. Naast deze buitenzonwering biedt het bedrijf een uitgebreide keur aan binnenzonwering, waarin naast de bekende Luxaflex aluminium jaloezieën in 4 lamelbreedtes, rolgordijnen en gordijnjaloezieën ook de Verosol Plissé gordijnen en alle soorten muggenhorren ruim vertegenwoordigd zijn Naast al deze soorten zonwering is het bedrijf ook gespecialiseerd in afsluitingen zoals rolluiken - rolhekken alsmede verduisteringsinstallaties voor scholen en ziekenhuizen. Al deze artikelen worden onder ROMAZO garantie voorwaarden geleverd en door eigen deskundig personeel geplaatst. Natuurlijk kunt u ook zelf plaatsen wat in de prijs tot uitdrukking komt; in de 'doe-het-zelf showroom met een uitgebreid assortiment binnen en buiten zonwering kan alles kompleet voor zelfmontage geleverd worden, als ook losse onderdelen en zonweringdoek. Bent u van plan binnenkort een zonwering, hor of rqtluik aan te schaffen, breng dan beslist een bezoekje aan Ladan in de Molensteeg (zijstraat Doezastraat) of vraag vrijblijvend advies aan huis, u zult daar beslist geen spijt van hebben. In de week van 24 t/m 29 maart 1986 is er een voorjaarsshow en daarna is de showroom ook op zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur geopend. Bij Laman kunnen klanten kiezen uit een breed assortiment gereedschappen en bevestigingsmiddelen. Ook een aantal machines en bouw- en technische artikelen kunnen bij Laman worden gekocht. Voor 'aanverwante' zoals overalls en werkschoenen kan de klant ten slotte ook bij Laman terecht. Om aan te geven hoe groot het assortiment van Laman is kun je het beste een eenvoudig schroefje als voorbeeld nemen. In een grote hal vanwaar alle artikelen worden verkocht, staan hele rijen stellingen met alleen schroeven. Schroeven in allerlei maten, kwaliteiten en soorten. Zo zijn er natuurlijk ook grote hoeveelheden kogellagers, moeren, bouten etc. in deze opslagruimte te vinden. Laman-Leiden wil uitsluitend gereedschappen van goede merken verkopen. Het merk SKF is hier een voorbeeld van. Automatisering Sinds augustus vorig jaar krijgen klanten van Laman hun bon via de computer. Ook de telefonische verkoop gaat al zo'n twee jaar via de computer. Het voordeel hiervan is dat de klant zo sneller wordt geholpen. Geeft de klant zijn bestelling op dan is met een simpele druk op de knop te zien of zijn bestelling voorradig is. Niemand hoeft meer T in het magazijn te kijken. Het enige wat de telefonische verkoper hoeft te doen is het artikelnummer in te toetsen. Automatisch verschijnt dan in beeld hoeveel exemplaren van het artikel aanwezig zijn en hoe duur het artikel is. Ook aan de balie werkt men met een beeldscherm en een printer. Voor de klanten heeft dit als voordeel dat de bonnen snel en duidelijk gemaakt worden. De verkoper tikt het artikelnummer en de eerste vier letters van de naam van de klant in en uit de printer komt een gespecificeerde bon tevoorschin. Onduidelijke handschriften zijn hiermee dus verleden tijd. Laman besteedt veel aandacht aan een goede scholing van het personeel. Medewerkers krijgen scholing over de produkten en technieken die in het bedrijf belangrijk zijn. Om de automatisering zoveel mogelijk te benutten kregen ook alle personeelsleden (23 in totaal) hiervoor een opleiding. Laman-Leiden kunt u vinden aan de Zijlsingel 2, tel. 071-143741. Manpower Uitzendorganisatie nu ook in Leiden De jongste vestiging van Manpower Uitzendorganisatie is die in de Diefsteeg in Leiden. Meer en meer klanten in Leiden werden door een van de vestigingen in Den Haag geholpen aan uitzendkrachten, zodat Manpower besloot zich in Leiden te vestigen, om die klanten zo goed mogelijk van dienst te zijn. Manpower is 's werelds grootste uitzendorganisatie, met bijna 1200 vestigingen in 33 landen. Het hoofdkantoor is gevestigd in Milwaukee in de Verenigde Staten. Specialist in administratief personeel Manpower zendt uit in alle beroepen, en is gespecialiseerd in administratief personeel. ,D Met behulp van het door Manpower ontwikkelde Skillware Programma worden uitzendkrachten gratis en zonder verplichtingen getraind op diverse tekstverwerkingsapparatuur en Personal Computer. De uitzendkracht is daardoor in staat om, aangeland op de werkplek, direkt op de daar aanwezige apparatuur te werken In juni 1986 verhuist Manpower definitief naar hel modernel nu nog in aabouw zijnde Kantorenhuis, ter hoogte van het Centraal Station in Leiden. Voorlopig zal de vestiging in de Diefsteeg 's middags geopend blijven. DE TOEKOMST IN GOEDE BANEN Manpower verhuist naar het Kantorenhuis

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 36