WAT LEVERT DE LEIDSCH DAGBLAD KOMBINATIE Studio Gallery COMPUTER GRAPHICS HELTONFORM IXOII-LUJ- computerformulieren MICRO-PRECISIE OP ZN ITALIAANS Creatief met de computer I AUDIOVISUELE PRESENTATIES Al meer dan 12 jaar legt Studio Gallery uil Noordwijk voor de meest uiteenlopende klanten alles vast op de gevoelige plaat. Niet als fotografen met de camera, maar als afwerkstudio in de ruimste zin van het woord. Van schoolfoto-presentaties tot gigantische displays voor tentoonstellingen. Eigenaar Jan van Haarlem heeft zijn bedrijf, geheel met eigen middelen, vanaf de grond opgebouwd tot een vaktechnisch hooggekwalificeerd speciaalbedrijf. Zijn nieuwste investering bestaat uit de zogenaamde Graphic Presentatiecomputer, een staaltje van hoogstaande hedendaagse techniek, dat het mogelijk maakt om allerlei ingewikkelde grafische ontwerpen als grafieken, organlgrammen, logo's en vignetten direct computergestuurd, haarscherp en in kleur, op een kleinbeelddia te produceren. Deze dia's worden veelvuldig gebruikt voor presentaties en kunnen desgewenst bij Studio Gallery ook verder afgewerkt worden op papier of display. Jan van Haarlem is één van de eersten die in Nederland met een dergelijk geavanceerd systeem werkt. Het grote voordeel is dat men (ook de klant) direct op het beeldscherm kan zien hoe het ontwerp zijn definitieve vorm krijgt en dus gemakkelijk en snel het geheel kan bijsturen. Daarbij is de afbeelding op de uiteindelijke dia absoluut identiek aan het gemaakte ontwerp. De unieke Gallery Graphic Computer zal te zien Q zijn op de Bedrijven Kontakt Dagen, gestuurd! EI door de vakbekwame hand van Jan van JJ| Haarlem. Want al is de computer nog zo goed, het blijft de vakman die het doet. Studio Gallery is gevestigd aan de Abr. van Royenstraat 104a te Noordwijk. Tel. 01719-17644/10211. helton tl Heltonlorm, een bedrijf in computerformulieren, is sinds november 1984 gevestigd aan de Energieweg 65 te Alphen aan den Rijn. Direkteur is de heer H.M. Patutschnick, die samen met een compagnon ook een offsetdrukkerij in Den Haag heeft. Regelmatig werd hij daar geconfronteerd met de vraag naar computerformulieren in kleinere oplagen. Immers, in deze tijd van voortschrijdende automatisering gaan steeds meer bedrijven werken met een computer. De kleine en middelgrote bedrijven maken hierbij voornamelijk gebruik van een p.c. (personal computer). De meeste leveranciers van computerformulieren zijn echter gespecialiseerd in grote aantallen. De wat kleinere afnemers, die bijvoorbeeld soms maar 2000 fakturen per jaar nodig hebben, kunnen hun kettingformulieren bij die bedrijven niet laten bedrukken. Om in deze behoefte te voorzien, werd Heltonform opgericht, een bedrijf dat zich onder meer gespecialiseerd heeft in computerformulieren in kleinere oplagen, welke bij uitstek geschikt zijn voor bijna alle p.c.-printers. Heltonform kan formulieren leveren in een oplage van bijvoorbeeld 500 stuks, maar ook veel grotere aantallen kunnen efficiënt worden geproduceerd. Het bedrijf heeft inmiddels ingespeeld op die enorme vraag door het aanschaffen van apparatuur, welke geschikt is voor hel vervaardigen van ook de grotere oplagen. Al deze formulieren kunnen in één of meerdere kleuren worden bedrukt en zijn leverbaar in een grote verscheidenheid aan formaten. Uiteraard kunnen de formulieren ook als zelfkopiërende sets worden geleverd Heltonform levert rechtstreeks aan de eindgebruiker, maar ook aan de groothandel. Bij het bedrijf heeft men de nadruk gelegd op korte levertijden, korter dan men over het algemeen in deze seklor gewend is. Bij Heltonform kunnen de bestelde tormulieren meestal binnen drie weken worden afgehaald. Desgewenst kunnen de formulieren thuis worden bezorgd. Ook voor blanco Kettingformulieren, die altijd in ruime mate voorradig zijn, kan men dagelijks, tijdens kantooruren, terecht in het goed bereikbare en van ruime parkeergelegenheid voorziene pand van Heltonform aan de Energieweg 65 te Alphen aan den Rijn. Het telefoonnummer is 01720-30171. CARLO GAVAZZI is een bedrijf dat sedert 1976 in Leiden gevestigd is op het industrieterrein "de Waard". De naam van de onderneming verraadt haar Italiaanse afkomst. De Nederlandse vestiging maakt dan ook deel uit van een groter verband. Praxis instruments De Leidse operatie van Carlo Gavazzi vertegenwoordigt een mix van diverse activiteiten, deels produktie, deels puur handelsgericht. Als eerste en qua omvang en volume de grootste werkeenheid is de PRAXIS INSTRUMENTS aktiviteit een begrip in voornamelijk de petrochemische industrie. Haar produkt bestaat uit een 'klantgerichte' aanpak van industriële automatiseringsoplossingen. De modernste micro elektronica wordt toegepast inde ontwerpen van hardware en software voor complete data-acquisitie systemen. Carlo Gavazzi Systems De tweede produktie activiteit onder de handelsnaam Carlo Gavazzi Systems houdt zich bezig met 'marine automation', besturings- en bewakingssystemen ten behoeve van de scheepvaart. Ook hier vindt een moderne gerichte toepassing van zowel de analoge- als digitale techniek plaats. Pantec Onze handelsonderneming 'PANTEC' verhandelt meet- en testapparatuur van hoofdzakelijk Italiaanse oorsprong. Haar marktbenadering is voornamelijk industrieel gericht en vindt haar afzet in de Benelux, Duitsland en Scandinavië. Toshiba Onze jongste activiteit vertegenwoordigt de instrumentatie divisie van de Japanse gigant 'TOSHIBA'. Onder de naam Carlo Gavazzi Toshiba wordt meet- en regelapparatuur, waar nodig aan specifieke klanten eisen aangepast en exclusief afgezet binnen de Benelux. CARLO GAVAZZI een begrip in de elektronische- en elektro-technische industrie, een klantgerichte benadering met behulp van de modernste technologieën. I# A Uil I B I H T P Hel 'opmaken' van een De juiste mensen op de wijze bereiken, dat is een vak apart! Gelukkig hebben ze bij het Leidsch Dagblad al 125 jaar ervaring én dus "know-how" in huis om de adverteerder, zonder bijkomende kosten, op maat te bedienen. Speciaal dit jaar gaat het Leidsch/Alphens Dagblad extra aandacht besteden aan het regionale bedrijfsleven. Dil komt onder meer tot uiting in het organiseren van speciaal voor de adverteerders opgezette rondleidingen in het eigen dagbladbedrijf, het geven van seminairs, het gratis verstrekken van informatiemateriaal over advertentieproblematiek en hel met raad en daad terzijde staan van ondernemers, zodat de adverteerder zoveel mogelijk waar voor zijn geld krijgt. De vertegenwoordigers van het Leidsch/Alphens Dagblad beschikken over alle nodige en "up to dale" informatie over lezers, aantallen, tijden en doelgroepen. Dil jaar zullen zowel bestaande als nieuwe advertentierubrieken op bepaalde dagen in de krant verschijnen. Dit om het lezen van de krant nog overzichtelijker te maken voor consument en adverteerder. Binnenkort meer hierover. Wat doet het Leidsch Dagblad voor U? Behalve dat de redactie van het Lëidsch Dagblad een goede, objectieve en leesbare krant maakt, werken er binnen deze dagbladuitgeverij ook nog een groot aantal andere professionele commerciële en creatieve'mensen aan de krant. In 1986 wil de directie van het Leidsch Dagblad extra aandacht besteden aan de ondernemer in de ruimste zin van het woord. Na jarenlang kwakkelen staal er nu een tijd voor de deur, waarin de ondernemer weer een kans krijgt, Of men nu diensten aanbiedt of een produkt, zonder adverteren en reclame kom je niet verder dan de hoek van de straat. En op dit punt kan het Leidsch Dagblad net die ondersteuning geven, die de ondernemer zo hard nodig heeft. Vroeger werd een Net als bijna 200.000 andere mensen leest u natuurlijk ook regelmatig het Leidsch/Alphens Dagblad. Niet alleen het meest gelezen dagblad in de regio, maar ook het enige dat hier daadwerkelijk gemaakt en gedrukt wordt. Behalve als gedegen en objectieve informatiebron is het dagblad voor ondernemers ook het belangrijkste advertentiemedium. Het Leidsch/Alphens Dagblad verschijnt in de regio Leiden, de regio Alphen en de Duin- en Bollenstreek (zie kaartje). Voor de ondernemers zegt dit veel over het aantal mensen dat zij als adverteerder in hun afzetgebied kunnen bereiken. Tenminste, over het aantal mensen dat hun boodschap ook daadwerkelijk onder ogen krijgt. Want abonnees EZEN hun krant, daar betalen ze tenslotte voor! m r;»o»sB advertentie bij de krant aangeleverd met alleen het verzoek om deze te plaatsen. Natuurlijk is dat het goede recht van een ondernemer om dit zo te doen. Maar het Leidsch Dagblad kan die ondernemer natuurlijk ook adviseren en daadwerkelijk helpen met het opstellen, ontwerpen en plannen van die advertentie. Een stuk service dat weinig of niets hoeft te kosten en uiteindelijk meer oplevert. Dit is natuurlijk erg aardig van die mensen van het Leidsch Dagblad maar het spreekt vanzelf dat ook de krant gebaat is bij het succes van de adverteerder. Nu wil het Leidsch Dagblad echt niet beweren het enige zaligmakende advertentiemedium te zijn voor ieder bedrijf, maar wel zeker de belangrijkste in de regio. Zoals Nico ter Haak, hoofd van de advertentie-afdeling, zo treffend weet te typeren: 'Een groenteman houdt ook niet op met aardappelen verkopen omdat de doperwten zo lekker verkopen'. Adverteren in het Leidsch Dagblad is geen levenslange garantie voor een algeheel kassucces, maar vormt vaak wel een basis hiervoor. Is het de moeite waard? Of adverteren de moeite waard is, is een het de adverteerder voor de wind gaat zal hij blijven adverteren. Niet alleen de inhoud, opmaak en plaatsingsdatum zijn belangrijk voor het te scoren effect, maar ook het bereiken van de juiste doelgroep. Met bijvoorbeeld een t.v.spot bereik je heel Nederland, voor overigens erg veel geld. Alleen heeft de slager uit Leiden weinig aan het feit dat ze in Maastricht weten hoe lekker en goedkoop zijn zelfgemaakte bitterballen zijn. Hetzelfde geldt voor het adverteren in landelijke bladen. De meeste produkten vinden hun altrek in de regio, dus is adverteren in het grootste regionale dagblad de meest voor de hand liggende en meest economische oplossing. Het dagblad is immers ook een medium dat op zichzelf al meer attentiewaarde heeft dan de meeste "advertentieblaadjes" en komt bovendien niet ongevraagd, maar bewust gekozen, de bus inglijden. Het is haast ondoenlijk om In een beperkt aantal woorden uit de doeken te doen wat adverteren nu eigelijk inhoudt, temeer daar iedere ondernemer een persoonlijke benadering behoeft. Een stuk service die de vertegenwoordigers van het Leidsch én Alphens Dagblad graag voor u over hebben vraag die de betreffende ondernemer het beste zelf kan beantwoorden. Wel staat vast dat zijn bedrijf zonder enige vorm van reclame nauwelijks zal kunnen floreren. De vraag hoe men moet adverteren, wanneer en waar, kan echter alleen beantwoord worden door iemand met ervaring in het vak. Daarom zijn ervaren vertegenwoordigers van het L.D. ook dagelijks op pad om, waar zij gevraagd worden, vrijblijvend advies te geven. Want lang niet ieder bedrijf heeft eer eigen P.R.-afdeling of de mogelijkheid om een professioneel reclamebureau in de arm te nemen. De angst dat een advertentieverkoper alleen maar probeert zoveel mogelijk ruimte te verkopen is volkomen ongegrond. Zijn taak is het ervoor te zorgen dat het betreffende bedrijf een zo groot mogelijk rendement uit de advertentie haalt, want als Informeren kost niets en kan vaak heel veel opleveren! door: Bpleslav Beekman editie I Duin-en Bollenstreek

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 34