SPORT EN RECREATIECENTRUM OVERBOSCH MEAB: VOORSCHOTENSE ZILVERFABRIEK HEEFT GLANZENDE TOEKOMST MEAB: Al meer dan 40 jaar HET bolwerk voor UW bolwerk!! Een nieuw succesvol produkt is de rammelaar, op een bijzondere manier in één stuk gegoten. *>y */j3 I A Een voorbeeld van een uit eerste gehalte zilver ambachtelijk gemakate produkten: een sfeervolle broodmand en twee bonbonschaaltjes. Miljoenen theelep^tjes in de meest uiteenlopende uitvoeringen verlaten jaarlijks de fabriek aan de Voorschotense Rouwkooplaan. Sinds september 1984 is de Zilvedabriek Voorschoten B. V. gevestigd aan de Rouwkooplaan 7. Afgescheiden van de Koninklijke Van Kempen en Begeer, de fabriek voor goud en zilver, die sinds 1855 in het op de monumentenlijst prijkende pand aar. de Leidseweg zat. Die splitsing van het bedrijf is een hele geschiedenis, waarover de heer G. den Boer, directeur van de Zilverfabriek, liever niet meer over uitwijdt. "Dat is geweest, "zegt hij, "wij kijken nu vooruit. De toekomst is belangrijk". En dat toekomstbeeld ziet er rooskleurig uit. De 22 personeelsleden tellende fabriek draait zeer goed. De orderportefeuille is vol. In grote lijnen zijn de artikelen die de Zilverfabriek maakt onder te verdelen in tafelzilver voor thuis, een horeca assortiment, Oud-Hollandse collectie. Belanrijk is ook de produktie van lepeltjes, souvenirartikelen, insignes en speldjes. Tafelzilver, zoals broodmanden, schalen, karaffen en kandelaars worden altijd gemaakt van het eerste gehalte zilver, 925 c-. Een kleine greep uit het Horeca assortiment van de Zilverfabriek. duizendste. Bestek is altijd van het 2e gehalte, 835 duizendste. Dat moet, want eerste gehalte zilver is te zacht voor vorken, messen en lepels. Het assortiment voor de horeca is verzilverd. De ondergrond is messing, dat na een zorgvuldige polijstbewerking.vetvrij wordt gemaakt, voordat de zilverlaag er op kan. De Oud-Hollandse collectie van de Zilverfabriek is iets heel aparts. Ook weer degelijk messing als ondergrond, maar dan wel op een speciale manier verzilverd. De enigszins ruwe afwerking geeft een andere, donkerder kleur. Hierdoor lijkt het op 17e eeuws zilver. Natuurlijk is ook de vormgeving Oud-Hollands. Een heel groot artikel van de Zilverfabriek vormen de lepeltjes: in allerlei soorten en afmetingen, mei scheepjes, bloemen. kerken, stadswapens, in antieke en moderne uitvoering. Miljoenen lepeltjes verlaten jaarlijks de fabriek, in zwaar verzilverde of andere uitvoering. Hetzelfde geldt voor de insignes en de penningen en speldjes van allerlei verenigingen en instellingen. EIGEN ONTWERPAFDELING Buiten het vaste assortiment, dat altijd uit voorraad leverbaar is, maakt de fabriek ook artikelen op bestelling. Voor jubilea bijvoorbeeld worden vaak aandenken besteld. Onlangs wilde een bedrijf een zilveren hark cadeau doen aan een relatie. De ontwerpafdeling van de fabriek ging aan de slag en binnen 14 dagen was er een 'schitterendehark, helemaal met de hand vervaardigd. Een uniek cadeau. Volgens Voor de broodnodige bedrijfsontspanning In een fraaie omgeving tussen Wassenaar en Den Haag ligt het goed geoutilleerde sport en recreatiecentrum Overbosch, met ais koninklijke overburen Prins Claus en Koningin Beatrix in Huis ten Bosch. Dit centrum bestaat uit een gigantische sport en evenementenhal, een ruim overdekt zwembad met attracties, buitenzwembaden met ligweiden en een gezellig horecagebeuren. Tweemaal een kijkje in de gezellige horeca accomodate. Het centrum staat onder beheer van de gemeente Den Haag en de scepter over het gezelligheidsgebeuren wordt gezwaaid door Jaap v.d. Kooy. Deze horeca-exploitant is zeker geen onbekende in de Leidse regio: v.d. Kooy heeft hier een naam opgebouwd met het bekende truckers-koffiehuis "De Rijnstreek" aan de Rijndijk in Hazerswoude, snackbar "Marnix"in Leiden-noord en sinds enige tijd ook de alom bekende snackbar "Hendo" aan de Hoge Rijndijk te Leiden. Kortom een man van weinig woorden, maar eentje die van aanpakken weet. In Overbosch heeft hij in nauwe samenwerking met de gemeente Den Haag al diverse grootse evenementen geregeld en pok dit jaar staat er weer heel wat op het programma, zoals wedstrijden van de Nederlandse Judobond en de volleybaltop, die Overbosch tot hun thuishaven kozen. In 1987 zijn zelfs de Wereldkampioenschappen Handbal hier gepland. Na jaren van versukkeling en een kostbare renovatie zit "Overbosch" weer helemaal in de lift en belooft weer het belangrijkste sport- en evenementencentrum van de regio te worden. Behalve particulieren en verenigingen maken ook steeds meer bedrijven gebruik van dit centrum om er recepties, sportdagen en evenementen te organiseren. Dit kan variëren van het alleen gebruiken van een deel van het restaurant tot het afhuren van het hele complex Volgens Jaap v.d. Kooy "Alles is mogelijk, ook het onmogelijke!' "Voor inlichtingen en reserveringen kan men contact opnemen met Dhr. Jansen (restaurant), tel. 070-474697, Vlaskamp 3 te Den Haag. directeur Den Boer is dat de kracht van de fabriek. Men kan allep maken: gouden, zilveren voorwerpen en verguld en verzilverd. Het meesterteken van de Zilverfabriek is ZFV in strakke letters, leder zilver voorwerp dat de fabriek verlaat heeft dit teken. RONDLEIDINGEN Goud en zilver werd vroeger veel gebruikt bij feestelijkheden of herdenkingen. Afhankelijk van de welstand van een familie werden zilveren geboortelepels, rammelaars of bruidsbekers geschonken. Gewoonten die uit de mode zijn geraakt. Nu heeft een veel breder publiek het zilver ontdekt. Zilveren kandelaars, schalen, suiker- en melkkannetjes zijn in veel gezinnen dagelijkse gebruiksvoorwerpen. Maar zilver is tegenwoordig te betalen. Door serie-fabricage, zoals die bijvoorbeeld bij bestek wordt toegepast, kan de prijs ook laag gehouden worden. Dat er veel belangstelling is voor zilver en goud. bewijzen de vele rondleidingen die de fabriek organiseert. Één dag per week is het bedrijf te bezichtigen. Allerlei verenigingen, clubs en particuliere groepen krijgen die dag veel informatie over goud en zilver in het algemeen, terwijl men al lopend langs de fabricage-lijn een goed inzicht krijgt hoe alles wordt gemaakt. Deze manier van zilver-promotie slaat goed aan, want de excursie-lijst is al tot eind juni volgeboekt. En de rondleidingen eindigen altijd in de smaakvol ingerichte showroom, waar di bezoekers(sters) meestal spontaan in bewonderende "oh's' en "ah's" vervallen. van de "Zilverfabriek Voorschoten" nog dagelijks bedreven. Hel riante overdekte zwembad De gigantische sport en evenementenhal Algehele leiding: M. van der Horst Speciale examenvoorbereiding: MEAB-tentamens vergroten uw kans op succes aanzienlijk! Het MEAB-'Bolwerk'' is gelegen aan de traaie Leidse Herengracht. Vele mensen, die nu in de regio Leiden een leidinggevende positie bekleden, zijn'meer dan bekend met het Onderwijs-lnstituut MEAB. Daar hebben zij immers de basis gelegd voor hun huidige functie in het bedrijfsleven, ledereen die in het leven wat wil bereiken, staat steviger in zijn schoenen met een op de praktijk gerichte opleiding. Juist Onderwijs-lnstituut MEAB is in staat aan de steeds wisselende vraag van het bedrijfsleven te voldoen. Zij, die de MEAB nog niet kennen, krijgen de gelegenheid om kennis te maken met alle facetten van dit instituut op de Bedrijven Kontakt Dagen. De cursusleider, de heer M. van der Horst, staat met zijn stafleden voor u klaar om informatie te verstrekken. WAT DOET DE MEAB? Wie de dagschool voorgoed heeft verlaten, maar in de vrije uren meer kennis wil opdoen op het terrein van het mondelinge economische en administratieve beroepsonderwijs, is bij dit bekende Onderwijs-lnstituut MEAB te Leiden aan het juiste adres. Er zijn administratieve opleidingen, zoals die voor boekhouden, MBA, SPD en Accountant-Administratieconsulent. De MEAB is steeds met haar tijd meegegaan. Zo kan men daar ook computercursussen voor iedereen volgen, nl. hetzij de basiscursus Informatica dan wel die voor computerboekhouden. Vervolgens leidt het instituut op voor diverse vestigingsdiploma's, de ondernemersopleidingen voor de detailhandel in ijzerwaren en die in parfumerie, het aloude, maar nogsteeds praktische middenstandsdiploma en het patroonsdiploma beroepsgoederenvervoer Sinds jaar en dag organiseert men talencursussen Engels, Frans, Duits en Spaans voor beginners, gevorderden, meer- en vergevorderden, evenals cursussen Bedrijfscorrespondentie Nederlands, Engels, Frans en Duits. Het vakkenpakket omvat tenslotte ook cursussen voor steno, markeling en bedrijfseconomie. Vragen staat vrij, dus wie inlichtingen wil hebben, vraagt om gratis toezending van de fraaie studiewijzer. Het adres luidt: Onderwijs-lnstituut MEAB B.V., Herengracht 4,2312 LD Leiden, telefoon 071-130660.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 32