Aannemersbedrijf J0B0 Sauna 5 mei DRUKKERIJ DE KEMPENAER Gijsman lijmt alles aan elkaar IIH en Thuis met Jan la Grand Groeien, niet exploderen Een paar uurtjes vakantie De meeste mensen van wie de culinaire interesse verder gaat dan een biefstuk met patat en sla, hebben wel eens gehoord van het specialiteiten restaurant van Jan la Grand. Chef kok, eigenaar, Jan la Grand timmert de laatste jaren behoorlijk aan de weg en komt steeds weer met nieuwe dingen. Zo leerde hij al velen dat er meer lekkers bestaat dan alleen een tournedos of een varkenshaas. Bij hem op de kaart treffen we naast de meer traditionele gerechten ook exotische schotels voor fijnproevers aan, zoals rendier kalfsbiefstuk in een morielle-saus, Victoria baars of haringhaai. La Grand is het enige restaurant iq Leiden waar je tot 's avonds laat - door de week tot 12 uur en in het weekend tot 1 uur - nog terecht kunt voor een klein hapje of uitgebreide maaltijd. Veel zakenmensen komen hier nog tafelen na een late vergadering en ook mensen die naar de schouwburg geweest zijn of iets dergelijks komen nog langs voor een culinair hoogstandje. Behalve dat er op de kaart van La Grand gerechten voorkomen die gerust uniek mogen worden genoemd voor ons land, is er nog iets bijzonders. Vlees en vis kan per gewicht worden besteld, de trek is immers niet altijd even groot. Dit geldt met name voor kinderen en oudere gasten. Bovendien staat bij iedere hoeveelheid het aantal calorieën vermeld. Aangrenzend aan het sfeervolle restaurant beschikt La Grand over een intieme bar, waar men kan wachten tot er een tafel vrij is, maar ook terecht kan voor alleen een drankje, al of niet gepaard aan een klein hapje. Naast het goed lopende restaurant heeft Jan la Grand ook een cateringservice op hoog niveau opgezet. Hier kan iedereen gebruik van maken, of het nu om een bedrijf gaat, dat een koud buffet wil geven voor 600 mensen of iemand die thuis ook eens één van de heerlijke specialiteiten van La Grand wil eten. Iedere klant kan verzekerd zijn van dezelfde optimale kwaliteit, van een uitgebreide schotel voor tien personen tot een half litertje verse stroganoffsaus. Speciaal voor het bedrijfsleven bestaat er de mogelijkheid om exquise zakenlunches voor groepen te organiseren, dit uiteraard wel op reservering. Jan la Grand ziet het als zijn heilige taak om mensen te verwennen. In zijn keuken en als gastheer is hij hier bijna 24 uur per etmaal mee bezig. Zijn grootste vreugde bestaat uit tevreden klanten, dat proef je en dat voel je. Want wat Jan la Grand doet, kan in prachtige volzinnen worden beschreven (hetgeen ook regelmatig gebeurt) maar eigenlijk kun je het alleen maar zelf ervaren. Op de Bedrijven Kontakt Dagen kan men alvast een voorproefje nemen. Bezoekers zullen hier gratis een heerlijk mosselsathetje en een glaasje wijn aangeboden krijgen, terwijl Jan la Grand en de zijnen enkele technieken zoals "suikertrekken" en 'decoratief werken met groenten" zullen demonstreren Want het oog wil ook wat! Restaurant la Grand is gevestigd aan de Herengracht 100 te Leiden. Tel. 071-140876 bar van La Grand Jobo, een aannemersbedrijf dat in de laatste jaren een sterke positie heeft weten op te bouwen in de Leidse regio, is ondanks haar twaalfjarig bestaan toch een jong bedrijf gebleven, dat wil zeggen jong en vitaal. De Kooij-apotheek in Leiden, door Jobo op traditionele wijze vanaf de grond opgebouwd in slechts negen weken... Het bedrijf wordt geleid door Boy van Dijk en Theo Schrijvers, twee mensen die het klappen van de zweep kennen en zich het hoofd niet op hol laten brengen door de Aandacht voor iedereen, van groot tot klein Het saunagebeuren komt de laatste jaren steeds meer in, veel mensen komen er na advies van hun huisarts of zelf achter dat een paar uurtjes sauna een stuk geestelijke en lichamelijke ontspanning geeft, waar je anders minstens een paar dagen vakantie voor nodig hebt. In de sauna laat je met je kleren tegelijk alle zorgen van je afvallen. Hoewel de sauna's als paddestoelen uit de gro/id schieten, is het relatief nog maar een kleine groep die er regelmatig gebruik van maakt. Het is in de meeste gevallen nog steeds de drempelvrees, die de mensen tegenhoudt. Dat is op zich best wel begrijpelijk en je kunt er pas overheen komen door het gewoon eens te proberen. Daarom heeft eigenaar Vis van Leidens eerste complete sauna-inrichting het volgende bedacht. Nieuwkomers mogen binnenkomen, zich eerst uitkleden en douchen, blijkt dan dat ze het nog steeds eng vinden, dan kunnen ze zich weer rustig aankleden en weer weggaan zonder iets te hoeven betalen. Maar dat ze dit ook echt doen, komt gelukkig weinig voor. In de intieme 5 mei sauna kun je behalve zweten in de saunacabine ook gebruik maken van twee whirlpools, een verwarmd zwembadje met onderwatermassagestraal. zonnebanken, schoonheidssalons, Turks stoombad, sportmassage door gediplomeerde vakmensen, goedkope en effectieve afslankmethodes en een gezellige relaxruimte met bar. Kortom een compleet "verwen-je-zelf-programma". Binnenkort wordt de sauna ook nog uitgebreid met o.a. een open dakterras en andere attracties. Over de sauna kun je nog wel veel meer vertellen, maar een sauna moet je voelen! De 5 mei sauna is lid van de Nederlandse Sauna Vereniging en is gelegen aan de Boshuizerlaan/hoek Telderskade te Leiden. Tel. 071-720520 konstant rinkelende telefoons en een oven/olie orderportefeuille. Natuurlijk zien ze het bedrijf graag nog verder groeien, maar die groei moet wel overzichtelijk zijn en niet explosief. Want het mag niet ten koste van de klantenservice gaan. Eind dit jaar zal het bedrijf zo langzamerhand moeten gaan verkassen naar een grotere bedrijfsruimte. Waarschijnlijk zal dat naar een nieuw te bouwen hal met kantoorruimte zijn op het industrieterrein in wording, Roomburg. Het werk dat de mensen van Jobo verrichten varieert van eenvoudige onderhoudswerkzaamheden tot het nieuw bouwen van een gigantische bedrijfshal of een "woning op maat". Ook restauratiewerkzaamheden zijn de firma Jobo niet vreemd. En daar is echt wel gedegen vakmanschap voor nodig. Kijk maar eens naar het prachtige Samuel de Zee Hofje aan de Leidse Doezastraat De in Leiden bekende bedrijfswagens van Jobo zijn bijna te vergelijken met de auto's van de Wegenwacht, ze hebben bijna alle gereedschap aan boord om iedere klus te klaren. Jobo heeft zich in het gevestigde aannemerswereldje een eigen plaats weten te veroveren en dat is echt niet zo makkelijk. Hoe afgezaagd het ook klinkt, je komt er alleen door snel, goed en goedkoop te werken. Dit blijkt wel uit het feit dat vete klanten hun weg naar dit bedrijf weten te vinden Want het zijn per slot van rekening de klanten die uiteindelijk het succes van een onderneming waarborgen. De firma Jobo is te bereiken op de Hogewoerd 189 te Leiden Tel 071-123594. Het mooi verbouwde pand met volop parkeerruimte Zeker heel wat oudere Leidenaars zullen zich de verffabriek van Gljsman aan het Levendaal herinneren. Wel, die verffabriek bestaat nog steeds onder bezielende leiding van de heer Gijsman zelf. Het bedrijf, dat in 1918 werd opgericht, was een begrip in de wereld van de verfindustrie. Hoewel Gijsman nog steeds speciale verf produceert besloot men in 1965 over te schakelen op de ontwikkeling en produktie van speciaal toegepaste epoxy-kunstharsen. ondersteund door de meest geavanceerde en efficiënte ontwikkelingen op vaktechnisch gebied. De drukkerij, voorzien van een eigen ontwerpstudio, verzorgt al uw drukwerk- van een eenvoudig visitekaartje of briefpapier tot posters en brochures in vierkleurendruk Hoe groot of klein ook, wordt met dezelfde aandacht en accuratesse afgewerkt. Geen wonder dus, dat de manager, de heer van Bunschoten, vele klanten mag verwelkomen, waaronder bedrijfsdirecteuren, afstuderende academici met hun proefschriften, trotse jonge ouders, verliefde paartjes en ga zo maar door. Een ieder die het wil zien staan of het gedrukt staat, vindt zo zijn weg naar de Kempenaer Drukkerij de Kempenaer is gevestigd aan de Terweeweg 3c te Oegstgeest (tel. 071-173233). Ook De Kempenaer zal vertegenwoordigd zijn op de Bedrijven Kontakt Dagen. Dit zegt de gemiddelde leek niet meer dan dat het gebruikt wordt in de jacht- en botenbouw. Verreweg de belangrijkste toepassing van dit materiaal vinden we echter in de bouw van constructies die tegen chemische en mechanische slijtage bestand moeten zijn. In ons land komt dat hoofdzakelijk neer op de bescherming tegen de invloeden van vocht. Het is geen nieuws meer dat beton het eeuwige leven niet heeft, als het tenminste niet goed geprepareerd wordt. Gijsman was de eerste in Nederland die zich specialiseerde in de ontwikkeling van epoxy voor deze doeleinden. Het bedrijf levert hoofdzakelijk de harsen en is soms ook direct bij de verwerking ervan betrokken. Nu gaat er al wat meer mensen een lichtje op als we denken aan het injecteren met epoxy van muren, het gieten van slijtvaste kunststof vloeren e.d. Wat we niet beseffen is dat als we over een willekeurige grote brug in Nederland rijden, deze in negen van de tien gevallen met de epoxyharsen van Gijsman in elkaar zit gelijmd. Dit klinkt vreemd, maar het is de enige wijze om betonnen segmenten op afdoende De bedrijfsvlool van Jobo, klaar voor de slag In Oegstgeest vinden we naast het nieuwe winkelcentrum de Markthof, drukkerij De Kempenaer. De drukkerij bestaat al sinds 1913 en is sinds 1937 gevestigd in haar huidige onderkomen aan de Terweeweg. In 1968 en in 1980 werd de drukkerij grondig verbouwd en gemoderniseerd, zodat dit bedrijf kan bogen op driekwart eeuw gedegen vakmanschap, maar dan wel De goed geoutilleerde drukkerij mmEwmmfrrrr MB CSfTt frr r- i y_ J Gijsman voor één van zijn kleinste werken. Bij de renovatie van de Zeevaartschool aan het Leidse Noordeinde bleken de originele letters niet meer te reddentotdat Gijsman ze behandelde met één van zijn epoxyharsen. De aanleg van het Kleinpolderplein bij Rotterdam. manier aan elkaar te bevestigen. Gijsmans eerste grote opdracht was het leveren van zijn materiaal om het verkeersplein Kleinpolderplein bij Rotterdam "in elkaar te lijmen". Daar ging toen 40 ton "lijm" in zitten, weet hij zich te herinneren. Sindsdien werden de epoxyharsen van Gijsman verwerkt in een indrukwekkende lijst monumentale bouwwerken, zoals onder meer de Oosterschelde werken, de Van Brienenoordbrug en vele grote gebouwen, die er anders nu niet meer gestaan hadden. Het zou mooi zijn als Gijsman b.v. even lang mag blijven bestaan als al deze indrukwekkende constructies. Gijsman Epoxy Produkten is gevestigd aan het Levendaal 126-128 te Leiden. Tel 071-122029. Het gieten van een kunsthars vloer.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 27