NISSAN GROOTS INLEIDEN Dokters zonder patiënten Jilleba glas-in lood Additief b.v.: een administratiekantoor met visie AUTO HEEMSKERK NISSAN Bedrijfsgezondheidsdienst: De behoefte aan administratieve deskundigheid neemt toe. De maatschappij wordt steeds ingewikkelder en de wettelijke rapporteringsvoorschriften worden uitgebreider Additie! b.v. is een organisatie die elk gewenst administratief specialisme biedt. Het administratiekantoor Additief kan zowel grote als kleine ondernemers, verenigingen, stichtingen en vrije beroepsbeoefenaars van dienst zijn bij het voeren van een administratie. Aangezien Additief b.v. in een kantorengemeenschap samenwerkt mef de de Tombe'Melse groep kan, indien nodig, snel en doelmatig worden overlegd met deskundigen op andere vakgebieden. Deze deskundigen zijn met name: accountants, belastingadviseurs en organisatieadviseurs. In praktijk heeft de cliënt van Additief echter alleen contact met een persoonlijk adviseur. Dit heeft als voordeel dat de Additief-adviseur volledig op de hoogte is van de specifieke omstandigheden van de cliënt. Door hun opleiding en ervaring zijn deze adviseurs bij uitstek deskundig in administratieve zaken. Additief biedt bedrijven etc. onder andere de volgende diensten: loon- en salarisadministratie, projectadministratie, opstellen van maand-, kwartaal- en jaaroverzichten, het samen stellen van jaarrekeningen, en het verzorgen van loon- en omzetbelastingen, ben goede administratie moet volgens Additief voldoen aan een aantal basisprincipes. Bedrijfsactiviteiten moeten ten eerste goed en op tijd worden geregistreerd. Mede ten behoeve van de beleidsbepaling in een bedrijl moet informatie duidelijk e. verzichtelijk kunnen worden verstrekt. Verder zijn een deskundige personeelsbezetting en een doelmatige kantoorautomatisering vereisten voor een goede administratie. De mensen van Additief kunnen u tijdens de Bedrijven Kontakt Dagen meer over hun werk vertellen. Additiel b.v., Zoeterwoudsesingel 62. 2312 EL Leiden, tel. 071-144241 (vestigingen door heel Nederland). Kunst om doorheen te kijken Wanneer werknemers gezondheidsbedreigend werk doen, is het zinvol deze mensen geregeld medisch te keuren. Zoals gehooronderzoek bij lawaaiig werk. onderzoek van ademhaljngsfuncties bij brandweerlieden en bloed- en unne- onderzoek voor werknemers in de chemische industrie. Personeel vanal 40 jaar (in de bouw vanaf 35 jaar) kan zich, geheel vrijwillig, jaarlijks door de B.G.D. laten keuren. Verder doet de Dienst onderzoek naar de zogenaamde werkbeleving. Hoe is de werksfeer, het werkmillieu, de bevrediging die men in het werk vindt? Deelname aan dit sood onderzoeken is ook geheel vrijwillig. Veiligheid Nog een belangrijke taak van de B.G.D. is het bezoeken van bedrijven. Gekeken wordt hoe het staat met bijvoorbeeld de hygiëne, de veiligheid in het bedrijf en de werktijden Ook wordt gelet op de temperatuur in de werkruimte, het vochtgehalte en de lichtsterkte De bedrijfsleiding ontvangt dan een rapport, waarin, indien nodig, staat - Aan de Lammenschansweg kan i.v.m. de grotere beschikbare ruimte ook meer aandacht worden geschonken en betere service worden verleend op het gebied van de bedrijfsauto's van Nissan, t.w. de Urvan, de Vanette en de Cap-Star. - Tevens zal een uitgebreide occasion afdeling in Leiden worden gestart; deze occasions worden nu nog op de vestiging Roelofarendsveen geconcentreerd, omdat hiervoor aan de Herengracht geen ruimte is. - Door de grotere werkplaats en de ruime parkeergelegenheid zal de onderhouds- en reparatie-service van Auto Heemskerk ook kunnen worden verbeterd. Dat deze service reeds zeer goed te noemen is, blijkt wel uit het feit dat Auto Heemskerk 2 jaar geleden in een landelijk z.g. "Custom-Return"-onderzoek van Nissan (een onderzoek naar de klantenbinding van de werkplaats) als beste dealerbedrijf naar voren kwam. Kortom: Auto Heemskerk Leiden zal vanat mei zijn cliënten nog beter van dienst kunnen zijn en ziet met het zeer hechte team van medewerkers de toekomst dan ook vol vetrouwen tegemoet. Bijna vijftig jaar geleden werd de firma Jiileba opgericht te Leiden. Inmiddels is het bedrijl overgenomen door de heer Jilleba jr., die van jongst af aan in het bedrijf van zijn vader is opgegroeid en zo het oude vakmanschap als het ware met de paplepel ingegoten heeft gekregen. De firma Jilleba houdt zich hoofdzakelijk bezig met het restaureren van monumentale glas-in-lood ramen. Grote opdrachtgevers zijn Gemeente, Rijk en Monumentenzorg. Het bedrijf werkt landelijk, maar heeft zijn handen al vol in de regio. Zo restaureerde Jilleba o.a. het glas-in-lood van alle Leidse kerken - en dat zijn er heel wat het Leidse Stadhuis en de St. Janskerk te Gouda. Wat weinigen zich realiseren is dat Jilleba ook glas-in-lood verzorgt voor particulieren. Steeds meer mensen krijgen een hang naar ouderwetse sfeer en gezelligheid en daar past glas-in-lood natuurlijk helemaal in. Voor de prijs hoeft men het niet te laten, want als je die vergelijkt met de prijs van gewoon glas, valt het best wel mee. Natuurlijk wordt glas-in-lood bij particulieren hoofdzakelijk binnenshuis toegepast. Mede omdat men niet weet dat het ook prachtig verwerkt kan worden tussen dubbel glas. Dan heeft men er nooit meer enig onderhoud aan, is er een goede isolatie en is het minstens even sterk als een gewone ruit. Bij de restauratie van o.a. kerkramen werkt men met dubbel materiaal. Aan de buitenzijde wordt onverwoestbaar lexan aangebracht, wat tegenwoordig geen overbodige luxe is. Ondanks de moderne toepassingen werkt de firma Jilleba nog op de originele manier. Het glas wordt zelf geblazen en het lood zelf getrokken, ledereen die iets meer wil wetèn over glas-in-lood, of iets wil laten maken (eventueel naar eigen ontwerp), kan altijd even binnenwippen bij Jilleba op de Oude Rijn 104 te Leiden. Tel. 071-124292 'Spanningsarm' "Allerlei bedrijven en instellingen hebben verschillende verfproblemen", weet de heer Keek uit ervaring. Zoals bijvoorbeeld de visafslag in Katwijk. Altijd natte muren waardoor schimmelvormig ontstaat. Hier is een vochtbestendige en schimmelwerende ved nodig. Ook veel scholen en winkels zijn geholpen mei de 'Coatex Spéciaal'. Een coating waarop muurkladders geen vat hebben. Graffiti is nu gemakkelijk te verwijderen, zonder aantasting van coating en onderlaag. Voorbeeld: Sporthal Klaverblad te Zoeterwoude. Heel specifiek is ook het verfprobleem in kerken. Door het plotseling verwarmen van de kerk ontstaat condens op de vaak koude muren. Gewone verf gaat dan bladderen. Wordt echter een De 'bedrijfsgezondheidsdienst' afgekort B.G.D. is een coöperatieve vereniging die 'waakt' over de gezondheid van werknemers in bedrijven en instellingen. De artsen verbonden aan de B.G.D. zijn er dus niet om een zieke te genezen, maar om ziek-worden te voorkomen en de gezondheid te bevorderen. Deze medici zijn gespecialiseerd in de bedrijfsgezondheidszorg, maar net als alle andere artsen hebben zij ook hun beroepsgeheim. Medische gegevens worden nooit zonder toestemming van de bètreffende werknemer aan derden gegeven. Als een werknemer langdurig ziek is, of steeds weer verzuimt met dezelfde klachten, kan dat dé oorzaak zijn van een bepaalde werksituatie. De B.G.D.-arts onderzoekt dan, uiteraard met medewerking van de zieke, of er inderdaad verband bestaat tussen de klachten en het werk. Gezondheid De bedrijfsgezondheidsdienst Leiden, thans gevestigd in de Opaalstraat 3, werd al opgericht in 1954. Meer dan 40 ondernemingen en organisaties zijn erbij aangesloten. Men heeft de zorg voor ongeveer 15.000 personeelsleden. Tot het gebied van de Leidse.B.G.D. behoort behalve Leiden zelf, de Rijnstreek (tot aan Alphen), de Bollenstreek en de Haarlemmermeer. Het bestuur van de B.G.D. is samengesteld uit evenveel vertegenwoordigers van werkgevers als werknemers en wordt gekozen door de ledenvergadering. De aangesloten bedrijven en instellingen dragen gezamenlijk de kosten. Het zijn niet alleen industriële bedrijven die zijn aangesloten. Ook administratieve, commerciële en dienstverlenende organisaties zijn lid. Auto Heemskerk, de Nissan dealer voor Leiden e.o., zal zijn oude vertrouwde stek aan de Leidse Herengracht begin mei verruilen voor een prachtige nieuwe vestiging aan de Lammenschansweg. Het bedrijf was al jarenlang uit zijn jasje gegroeid, maar men heeft gewacht op èen geschikte plaats.. Een ideaal onderkomen werd gevonden in de oude bedrijfspanden van ELMI. Er zijn hier uitstekende parkeer-faciliteiten op eigen terrein, een ideale bereikbaarheid door situering aan één van de belangrijkste uitvalswegen van Leiden, en zelfs een goede aansluiting op het openbaar vervoer, (naast Station Lammenschans). Het pand, waaraan nu druk verbouwd wordt, is straks niet meer te herkennen. NIEUWE VESTIGING LAMMENSCHANSWEG 126 Deze verbouwingsplannen zijn ontworpen door het bouwadviesburo Pact Bouwservice uit Hoogmade, welk buro ook de bemiddeling voor de aankoop van het pand voor Auto Heemskerk heeft verzorgd. Na een aanzienlijke face-lift van in het bijzonder de voorgevel (de toekomstige showroom-gevel), alsmede een herindeling en verbetering van de toegankelijkheid, zal de opening van de nieuwe Nissan vestiging in mei plaatsvinden. Na de verbouwing beschikt Auto Heemskerk Leiden over een van veel daglicht voorziene showroom van ca 800m2 en een werkplaats met magazijnen en kantoorruimte van eveneens ca 800m2. De fraaie binnentuin zal in de toekomst dienst doen als lokatie voor het houden van occasion-shows etc. Service Er zijn bij Auto Heemskerk reeds diverse plannen om in de nieuwe huisvesting de dienstverlening aan de cliënten nog verder uit te bouwen. Gedacht wordt aan de volgende aktiviteiten: - Door de grote showroom kan een grotere voorraad en keuze van nieuwe Nissan modellen worden aangehouden. Derhalve snellere levertijden. Voor alles bestaat er een verfsysteem. Voor natte muren, droge wanden, schuttingen, puien, kerken, scholen en winkels, noem maar op. De Schildersmarkt Leiden BV aan de Zoeterwoudseweg 25a in Leiden, lost alle verfproblemen op. Het is een groothandel en adviescentrum voor heVschildersbedrijf. "Hoe moeilijker de vraag, des te interessanter voor ons", zegt de heer J.A. Keek. Het vier man tellende team van het bedrijf, dat al vanaf 1974 bestaat, eerst inde Leidse binnenstad gevestigd maar wegens groei verhuisd naar de rand, ziet ieder nog niet opgelost verfprobleem als een regelrechte uitdaging. 'spanningsarme' verf gebruikt, dan is daar geen kans op. Een mooi voorbeeld daarvan is de RK Kerk te Rijpwetering. De Schildersmarkt Leiden BV werkt onder andere met 'Caparol' muurverven, 'Veveo' lakverven, 'prochemco' gevelreinigingsproducten en anti-leuzen coating en 'Matthys' waterdichtingsproducten voor daken en dakgoten. Instellingen en verenigingen De Schildersmarkt Leiden BV levert niet alleen advies en materiaal aan het schildersbedrijf, ook particuliere instellingen kunnen er terecht. Verenigingen bijvoorbeeld, die kantine, douche- en kleedruimten onderhouden. Ook voor belijning van tennisbanen geeft de Schildersmarkt advies. Bovendien heeft het bedrijf een kleurenmengcomputer, waarmee een onbeperkt aantal kleuren kan worden samengesteld. Heel belangrijk voor het exact naleveren van een bepaalde kleur. De B.G.D.-Leiden is eén van de 44 diensten die over geheel Nederland zijn verspreid. Bedrijven waar meer dan 500 werknemers in dienst zijn moeten een eigen gezondheidsdienst hebben, of er bij een zijn aangesloten. Kleinere bedrijven of instellingen met minder personeel kunnen zich vrijwillig aansluiten bij een B.G.D. om voor het welzijn van hun mensen te zorgen. Waarom? Waarom een B.G.D. als je ook naar de huisarts kunt? De Dienst heeft, zoals gezegd, geen genezende taak. Wie ergens wil gaan werken, moet vaak medisch worden gekeurd. Dit is nodig om te weten of de toekomstige werknemer zowel lichamelijk als geestelijk geschikt is voor een bepaalde baan. Wie een zwakke rug heeft, kan niet zwaar tillen! Dat onderzoek doel de B.G.D. aangegeven wat verbetering of veranderinq behoeft.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 26