5 QT Plannen voor nieuw stadion 'Lucht' voor DAC 2 Van Poppel: als een raket De Korte moet schade voordeWDbepeiken De Volvo 340 DL Special. Niet alleen z'n prijs maakt hem zo speciaal. Niet voor publiek Gelijkspel THB/Boys Orion zakt verder weg Record op De Uithof Volvo 340 DL Special vanaf f.22.930,- DINSDAG 11 MAART 1986 SPORT PAGINA 13 AMSTERDAM (GPD) - Viervou dig olympisch kampioene Fanny LEIDEN - Landwer Johan heeft gisteren door een 3-10 overwinning op het Katwijkse Cleijn Duin weer aansluiting gekregen met lijstaan voerder Bax in de hoofdklasse van het zaalvoetbal. THB Boys deelde in Lisse de punten met Bahlmann: 2-2. In de interregionale competitie werden drie wedstrijden afge werkt. Ceverbo klopte FC Grovo met 3-2, Datarex bleef bij De Maas net op de been (4-5) en Spartaan verraste tegen De Rozet: 7-2. Cleijn Duin - Landwer Johan 3- 10 De klap was geen daalder waard voor Cleijn Duin, dat na de ope ningstreffer van Kees v/d Niet maar liefst negen treffers van de bezoekende Sassenheimers moest sliken alvorens zelf weer aan sco ren toe te komen. De doelpunten van Wim Guyt I en Peter Boon wa ren uiteraard niet meer van belang (3-9) en Landwer bepaalde de eind stand op 3-10. Loek van Kesteren (4) eiste het leeuwendeel van de goals op, gevolgd door Ton Arroyo (3), Peter van Ryn (2) en Ruud van der Voort. THB Boys - Bahlmann 2-2 Arnold Vermeulen en Gerrit van Beek brachten de Lissenaren al in de eerste helft aan de leiding. De Alphense ploeg wist echter nog voor de pauze de marge te verklei nen door en doelpunt van Hennie van Raay. Na de hervatting hadden beide ploegen diverse scorinings- kansen, maar de toeschouwers moesten tot de slotminuut wach ten alvorens de bal weer in het net belandde. Van Raay tekende voor de gelijkmaker van Bahlmann: 2-2. Blankers-Koen heeft gistermiddag de plannen voor de bouw van een nieuw olympisch stadion in Am sterdam officieel onthuld. De oud- ADA-atlete, die in 1948 in Londen een geslaagde greep naar het goud deed op de 100 meter, 200 m, de 80 m horden en de viermaal 100 m es tafette, verrichtte daarmee gelijk tijdig de opening van een tentoon stelling, die gewijd is aan de plan nen van de Stichting Olympische Spelen Amsterdam 1992. De tentoonstelling, die niet toe gankelijk is voor het publiek, geeft een beeld van alle accommodaties die in 1992 gebruikt gaan worden, wanneer de 93 IOC-leden in okto ber Amsterdam als organiserende stad voor die Spelen van '92 aan wijzen.- Het voor de Olympische Spelen '92 nieuw te bouwen Olympisch Stadion is ontworpen voor 70.000 toeschouwers. Direct daarnaast be vindt zich het perscentrum voor circa 4400 vertegenwoordigers van de schrijvende en fotograferende pers. Dit perscentrum zal na de Olympische Spelen worden omge bouwd tot een arena voor recrea tieve doeleinden, waarbij gebruik wordt gemaakt van de tribune-con structies van het stadion, dat tot circa 40.000 zitplaatsen zal worden verkleind voor na-olympisch ge bruik. Onder het perscentrum be- LEIDEN - In de volleybalcompetitie van het rayon Leiden kan de mannen van DAC 2 weinig meer gebeuren. De Alphenaren klopten subtopper RW met 1-3 en staan nu samen met Gemini/Kangeroes 3 zo ver voor op de achtervolgers dat er van inhalen geen sprake meer kan zijn. Omdat er dit seizoen twee ploegen rechtstreeks naar de promo tieklasse promoveren is het feit wie er kampioen wordt niet meer zo belangrijk. Fanny Blankers-Kóen bij de maquette van het vindt zich een grote parkeerruimte (2000 auto's) alsmede opwarmhal- len en kleedruimten. De totale investering wordt ge raamd op 188 miljoen gulden, waarvan 130 miljoen gulden zal worden afgeschreven gedurende de periode van de Olympische Spelen. Aan de zuidzijde van het Olym pisch Stadion zal het Internatio naal Broadcast Centre (IBC) wor den gebouwd. Dit radio- en televi- .siecentrum zal een oppervlakte be slaan van circa 37.000 m2. Rond de 4300 radio- en televisiejournalisten zullen hier hun werkzaamheden kunnen verrichten. In het schakel centrum zullen tien tv-studio's, 45 radio-studio's en de bijbehorende technische ruimten worden ge- huisvèst. Na de Spelen zal het schakelcentrum als kantoojge- bouw worden gebruikt. RW, altijd een lastige tegenstan der voor DAC 2, slaagde er door hard werken in de defensie in de eerste set voor zich op te eisen (15- 9). De volgende won DAC met 9- 15, maar in het derde bedrijf was het weer RW dat steeds voor- Stond. In de zenuwslopende slotfa se konden de Rijnsburgers echter niet het beslissende punt maken. DAC, dat niet in paniek raakte, trok uiteindelijk aan het langste eind (16-18) en pakte ook de laatste set met 3-15. Aan Alphense kant maakte spelverdeler Menno Zeil- stra een prima indruk. Gemini/ Kangeroes 3 kwam niet binnen de lijnen. LUSV deed dat wel. Het won in Hazerswoude van het al praktisch gedegradeerde Orion 2 met 1-3 (7-15,15-6,10-15 en 9-15). De Leidenaars hadden aanval lend veel meer in huis. Met name Mare de Jongh weerde zich in dat opzicht uitstekend. Het eerste team van Orion leed eveneens een nederlaag. In Warmond toonde het ook al niet imponerende WVC een wat constanter vorm: 3-1 (12-15, 15-9, 15-7 en 15-10). Bij Orion is het dit seizoen vooral een mentale zaak. De jeugdige ploeg, vorig sei zoen nog promotieklasser, speelt zonder een greintje zelfvertrouwen en is daardoor ook op rayonniveau naar de onderste regionen afge- ASCOLI PICENO (ANP) - Ne derland heeft gisteren uit het niets weer een topper gekregen. Jean-Paul van Poppel, 23, ver sloeg in de vijfde etappe van Tir- reno - Adriatico de betere sprin ters ter wereld. De Zwitser Urs Freuler, veelvoudig wereldkam pioen op de baan, werd tweede. De Belg Eric Vanderaerden ein digde als derde voor de snelle Italianen Mantovani, Sarroni, Böntempi, Rossola en Moser. De Tilburger toverde de elite een ra ketsprint voor. De vedetten waren verbijsterd. Hij kwam uit het wiel van Freu ler en won met een fietslengte voorsprong. „Van Poppel, wie is dat?", vroeg Freuler in Ascoli Pi- ceno. De Zwitser toonde zich een sportief verliezer. „Eens was ik ook een onbekende en was ik net zo goed blij met een overwin ning". Wat maakte Jean-Paul van Poppel tot een kampioen-finis- her? Als amateur fietste de Bra bander goed. Hij wekte echter niet de indruk bij de profs te kunnen doorstoten. Dat deed hij vorig jaar, zijn eerste tussen de beroepsrenners, ook niet. Van Poppel won weliswaar zes wed strijden, vier etappes in kleinere wedstrijden en twee criteriums, maar die vonden geen internatio nale weerklank. Als de groten hun sprints trokken, was Van Poppel in 1985 allang achterop geraakt. De zege van Van Poppel werd overigens overschaduwd door een ernstige valpartij. Jelle Nij- dam was één van de vijf gewond geraakte renners. Hij werd voor een opengereten linkerarm in het ziekenhuis van Ascoli Piceno behandeld. Vijftien kilometer voor het ein de, na een massale hergroepe ring was het licht in een tunnel bij Taverna Piccinini plotseling uitgevallen. Het peloton, dat een snelheid van zestig kilometer per uur had ontwikkeld, reed een zwart gat in. Zeker vijftig ren ners tuimelden over elkaar heen. Ludo Peeters, net als Nijdam van de ploeg Raas, had een open wond aan het hoofd. De Italiaan Silvano Contini werd met een vermoedelijk ge broken heup in het ziekenhuis opgenomen. De Deense debu tant Brian Sörensen bleek zijn stuitbeen te hebben gebreken en de Zwitser Jean-Marie Grezet had zijn bovenlip gescheurd, was enkele tanden kwijtgeraakt en had zijn neus gebroken. Het geluk lachte Van Poppel wél toe. De grijze hemel ontlaad de geen regen. Op nat wegdek had hij nooit gewonnen. Zijn aversie tegen regen is even groot als tegen bergen. Ex-bondscoach Piet Liebregts vertelde ooit het fantastische verhaal, dat Van Poppel op een regenachtige dag in de Vredeskoers uit angst voor een valpartij constant 25 meter achter het peloton had gekoerst. Van Poppel is daar nu een beetje overheen. Hij kan nu zijn nog nauwelijks vertoonde sprint- kwaliteiten aan de wereldtop la ten zien. „Ik kijk nu al uit naar de volgende confrontatie", sprak hij zelfverzekerd.De Italiaan Rabot- tini bleef leider in het algemeen klassement. zakt. SKC - Ridderveld eindigde in 1-3 (15-10,10-15,6-15 en 9-15). Bij de Alphense ploeg was Joost van Beekhoven de grote animator. Aanvankelijk kende Ridderveld nog wat aanpassingsproblemen. Later evenwel maakte het als ploeg een stabieler indruk dan het tegen degradatie vechtende SKC. Het ziet er steeds meer naar uit dat ook Aarlanderveen het nog heel moei lijk krijgt. De ploeg haalt de laatste weken geen punt meer. Zonder Jan Boerefijn (voet in gips) en John van de Nagel had Aarlander veen weinig in te brengen bij Ley- thon 3, dat door te experimenteren met de spelverdelers de derde set met 15-9 afstond. De overige sets waren voor de Leidenaren: 13-15, 9-15 en 6-15. Vrouwen De verrassing bij de vrouwen was de 3-1 nederlaag van Orion by Leython 3. De Hazerswoudse equi pe, vorige week ook al onderuit ge gaan tegen NOVO 3, liet zich ver rassen door een zeer vechtlustig Leython, dat in Annet Mulder een uitblinkster had. De eerste set was nog voor de nummer twee van de ranglijst (7-15), maar daarna gin gen de door Ewout Knuisting-Ne- ve gecoachte Leidsen pas echt draaien. Via een spectaculaire in haalrace kwam Orion alleen in het vierde speldeel dicht in de buurt. Setstanden: 15-8, 15-10 en 15-13. Het tweede vrouwenteam van DAC, met invalster Atie Bouwman als een van de betere speelsters, slaagde erin een punt by Blok '77 weg te halen. In Katwijk kwamen scores van 13-15, 7-15, 15-12 en 15-13 op de borden. De Alphense ploeg, die de ranglijst al weken sluit, verspeelde in het laatste bedrijf een voordelige 5-11 score. Koploper LUSV, niet compleet, profiteerde maar half van de misstap van Orion. De stu denten speelden in eigen huis ge lijk tegen S '70 (15-9,12-15,5-15 en 15-11). De puntendeling was een terechte. Geen van beide ploegen kon aanspraak maken op de over winning. Bij LUSV maakte There- se van der Velden een goede in druk. Liusna is dit seizoen duidelijk minder op dreef dan het vorige. NOVO 2, gevaarlijk middels de op slag en beschikkend over de betere aanval, maakte dat in drie sets dui delijk: 15-7, 15-11 en 15-5. De equipe uit Lisse speelde in een laag tempo. Bij NOVO ging het alle maal wat sneller, hetgeen ook on miskenbaar in de score werd uitge drukt. NOVO 3 - Leython 4 ten slotte was een duel met twee ge zichten. In eerste instantie was het de Noordwijkse formatie die de la kens uitdeelde: (15-12 en 15-4). Vervolgens werd er gewisseld en kreeg Leython, met Martha van Dijk als inspirerende kracht, meer greep op het gebeuren (14-16 en 13-15). OEN HAAG - Vier schaatsers uit Delft verbeterden tijdens het toer nooi om de open Nederlandse clubkampioenschappen indoor short-track in Den Haag het we reldrecord koppelkoers over 5000 meter. Menno Boelsma, Ger Boels- ma, Hans Jansen en Jaco Mos no teerden op de binnenbaan van De Uithof een tijd van 7.44,93. Ruim een seconde sneller dan het oude wereldrecord van Canada: 7.46.11. De ploeg van Delft ging in de fi nale een Italiaans team en het team van IHCL uit Leiden voor. Aan vankelijk lag het in team van Lei den in een gewonnen positie, maar. een val van Jan Hoogeveen ver morzelde de winstkansen. On danks die val kwamen Charles Veldhoven, Peter van de velde, Ri chard Suyten en Jan Hoogeveen nog tot een tijd van 7.45.38, even eens nog onder het oude wereldre cord. Nederlandse records waren er tijdens het toernooi voor Peter van de Velde óp de 800 meter in de se ries (1.16.86). Het oude record was met 1.17.67 in handen van de IHCL-ryder Cees Boer uit Wou- brugge. Esmeralda Ossendrijver verbeterde het nationale record van haar zus Manuela van 50.88 tot 49.78. By de mannen won Menno Boelsma de 1000 meter. Charles Veldhoven werd tweede. Op de 500 meter ging de winst naar de Belg Geert Blanchard. Ook hier werd Charles Veldhoven tweede. De ze ge op de 1500 meter ging naar Willy O'Reilly. Peter van de Velde werd tweede (derde op de 800) en Ri chard Suyten vierde. Bij de vrouwen werd de strijd be heerst door Esmeralda Ossendrij ver. Zy won de 500 en 1000 meter DEN HAAG - Waar regisseur Na pels en beoogd hoofdrolspeler Wiegel verstrikt raakten in hun eigen slonzige draaiboek, mag nu de edelfigurant dr. R. W. de Korte proberen de show te red den. Deze tamelijk verrassende ontknoping in het liberale opvol gingsdrama mag dan geen aan leiding geven tot open doekjes, reden tot een afkeurend fluitcon cert is er evenmin. door Peter van Nuijsenburg Hoewel De Korte geen hecht doortimmerde visie over het bin nenlands bestuur, meebrengt naar het ministerie van binnen landse zaken, mag niettemin worden verwacht dat hij een aan zienlijke bijdrage kan leveren aan de operatie 'schadebeper king positie WD'. De ambtena ren zullen in de komende sessies over hun arbeidsvoorwaarden merken dat hij., een harde maar faire onderhandelaar is. In het kabinet zal hij met zijn gedegen financieel-economische achter grond de christen-democratische troika Lubbers-De Koning-Ru- ding goed partij kunnen bieden in de traditionele guerrilla rond de invulling van de begroting. De belangrijkste opgave voor De Korte zal echter vooral be staan uit het heropenen van de door wederzijds onbegrip dicht geslibde kanalen tussen kamer fractie en bewindslieden. Het herstel van deze banden is een absolute voorwaarde om de rust in de partij terug te brengen en de kansen op behoud van rege ringsverantwoordelijkheid le vend te houden. Na een succesvolle loopbaan in het bedrijfsleven heeft De Korte zich in de ruim acht jaar van zijn kamerlidmaatschap doen kennen als een ambitieus politicus. Vooral ten tijde van het kabinet-Van Agt/Wiegel (1977- 1981) timmerde hij zo stevig aan de weg, dat hij zeer laag scoorde in de informele populariteitspoll die fractieleden onderling plegen te houden. Voornaamste be zwaar: hij zou te veel grasduinen in de portefeuilles van zijn colle ga's. De Korte: rijzende ster (foto Onder de huidige politiek lei der van de WD, Nijpels, rees zijn ster zeer snel. De Korte werd de onomstreden woordvoerder van zijn partij in financiële kwes ties en had een belangrijk aan deel in de totstandkoming van het regeerakkoord tussen het CDA en de WD. Dat hij toch geen minister in dat kabinet werd, was een bittere pil die hij en zijn vrouw, die hem door dik en dun steunt, manmoedig weg slikten. Deze teleurstelling werd enigszins gecompenseerd door de vertrouwenspositie die hij zich bij Nijpels wist te verwer ven. Hij werd als vice-fractielei- der diens souffleur in financiële beleidskwesties en ontbrak vrij wel nooit bij het beraad dat Nij pels dienaangaande voerde met de top van het CDA. De loyaliteit aan Nijpels zal een grote rol hebben gespeeld bij zijn benoeming op binnenlandse zaken als opvolger van Rietkerk. Wanneer hij zich met succes varr deze taak kwijt, is hij verzekerd van prolongatie van zijn mir terschap. Maar deze beloning ligt voorlopig nog onder het beslag van de electorale wederopstan ding van de WD. Gezien de voortdurende malaise in de opi niepeilingen mag hij daar niet te vast op rekenen. SPECIAL Als u denkt dat de Volvo 340 DL Special alleen zo heet vanwege z'n lage prijs, dan heeft u het mis. Hij heet Special omdat hij voor een meerwaarde van maar liefst f 1.900,-.aan luxe extra's biedt. Pittige extra's voor een zachte prijs. Extra's die u tijdens de voorjaarsshow van 27 februa ri tot en met 15 maart maar voor een deel zelfheeft te betalen. Deze van huis uit al zo complete Volvo is nu bijvoor- we voorjaarsshow houdenbetaalt genoeg om nog voordat de lente beeld voorzien van een centrale u slechts f 1.045,-. begint bij ons langs te komen, portiervergrendeling, koplamp- Dat is maar liefst f 855avoordeel. We zullen dus maarzeggen: wissers met -sproeiers, decora- Zoals u ziet zijn er redenen tot ziens in onze showroom, tieve striping. Verder: afsluitbare tankdop, sleutel met verlichting en natuurlijk niet te vergeten keuze uit 7 kleuren metallic lak. Dit Special pakket vertegenwoordigt een meerwaarde van f 1.900,-, maar omdat PRIJZEN INCL BTW. PRIJS- EN UITVOERINGSWIJZIGINGEN VOORBEHOUDEN. ?ten keuze 4 VOLVO VOORJAARSSHOW 27 FEBRUARI T/M15 MAART. A. MULDER B.V. Rijnsburgerweg 86b en 103a. Telefoon 01718-29302. RIJNSBURG. VA REYS EN ZN. Hoge Rijndijk 352 Telefoon 071-899307. LEIDEN. VOLVO 340 DL SPECIAL EXTRA'S 1. centrale portiervergrendeling 2. koplampwissers met -sproeiers 3. decoratieve striping 4. afsluitbare tankdop 5. sleutel met verlichting 6. metallic lak Meerwaarde u betaalt uw voordeel f 1.900- f 1.045- f 855,-

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 13