'Anonieme klikbrieven niet meer behandelen' Het gelijk van Boudewijn en het ongelijk van Walenkamp Mogelijk toeslag kamer- en etagebewoners met uitkering Feestmarkt vijftigjarige Petruskerk acliel In vrije tijd PAGINA 4 LEIDEN VRIJDAG 7 MAART 1986 •SGP en Vrouw (1) Wat nou precies links en rechts in de politiek is, is mensen niet altijd duidelijk, maar over één ding kan nooit misverstand zijn: de Staatkundig-Gereformeerde Partij (SGP) staat in elke denk beeldige variant of opstelling rechtsbuiten. Sinds haar ont staan in 1918 heeft zij geen enkele verandering ondergaan. Een roerloos pilaartje. In godsdien stig opzicht is de SGP uiterst or thodox, in politiek opzicht zeer en zeer behoudend en verder bijzon der gezagshandhaverig. Dat weten we al zo'n zeventig jaar. Toch zijn er bij elke verkie zingen weer mensen die zich ont zettend boos maken op de voorlie den van die partij, omdat zij uit spraken doen alsof we nog leven in het begin van onze jaartelling. Die boosheid bewijst telkens weer dat men a) buitengewoon slecht is geïnformeerd en b) niets be grijpt van de geest waaruit die partij is voortgekomen. Want de SGP zou het liefst alles bij het zeer oude willen laten; de sfeer van het Oude Testament is haar richtsnoer. Zij is tegen vrijwel al le vooruitgang. Van dansen tot voetballen op zondag - het leidt tenslotte allemaal naar het helle vuur. Naar de maan? Nou voor uit, als het niet anders kan. Maar niet met een raket, alleen met paard en wagen. De enige sport die ze met hartstocht beoefenen is het luiden van de kerkklokken. SGP en Vrouw (2) Als de lijsttrekker van de geza menlijke lijst SGPIGPV/RPF. J.G. Boudewijn, in verband met de komende gemeenteraadsver kiezingen in Leiden wordt geïn terviewd, dan kun je ongeveer bevroeden wat er komt: de recht- gesneden 'waarheden' zoals ze al tientallen jaren staan gebeiteld in de hoofden van oer-protestan- ten. Over de vrouw heeft Boude wijn in de krant ban vorige week zaterdag gezegd dat zij "onder geschikt is en de slaaf van de man". Niks nieuws. Toch leverde het nogal wat verontwaardigde reacties op. Daaronder was, vreemd genoeg, ook de secretaris van de RPF. waarmee de SGP een lijstverbinding is aange gaan. En die secretaris bleek pot- jandosie-nog-an-toe een vrouw te zijnTerwijl Boudewijn in het interview nog wel zo had gezegd dat "de vrouw haar stem niet dient te verheffen". Hier ligt krachtige arbeid voor hem in de schoot van het eigen gezin, om het ongeveer in SGP-stijl te zeggen. Nogal zwakjes van Boudewijn. in de dagelijkse omgang overi gens bepaald geen onhartelijke man, was dat hij vervolgens is gaan ontkennen dat de uit spraak "de vrouw is de slaaf van de man" van hem afkomstig is. Onzin natuurlijk. Zo'n opmer king valt niet te verzinnen, die kan alleen maar uit de mond van een SGP'er komen. van het stemhokje het rondje voor Boudewijns naam rood zouden hebben gemaakt. 'Met Boudewijn terug naar de dagen van weleer' - dat zou toch zeker drie zetels op leveren, als het er niet vier wa ren, want zoveel in de klem ge raakte kerels zijn er wel. Jammer, jammer, Boudewijn, een kans voor open doel gemist. Maar ja, dat kómt er ook van als je niks van voetballen wilt weten. Wijkbrigades De Leidse politie zou niet in gang van 1 januari wijkgericht gaan werken. Uit een onderzoek was ondubbelzinnig gebleken dat het publiek er grote waarde aan hechtte als de politie herken baar op straat aanwezig zou Leidse kroniek door John Kroon en arbeidsintensieve onderzoe ken. Uit de brief blijkt dat men nauwelijks nog met het wijkge richt werken was begonnen. De commissaris is er wel heel snel bij om de zaak af te gelasten. Een beetje meer geduld zou zijn argumentatie wat overtuigender hebben gemaakt. Ongetwijfeld kampt de politie met personeels problemen, dat doet vrijwel elk politiekorps in steden boven de 100.000 inwoners. Dat is niets nieuws, dat wist men al lang. Waarom is men dan eigenlijk met de proef begonnen De vraag is dan ook of 'onvol doende personeel' de voornaam ste reden is om er mee op te hou den. Al eerder was duidelijk dat het Leidse politiekorps nou niet direct stond te trappelen van en- bijdragen: Ruud Paauw Het blad 'De Zwarte' roept Leidenaars op hun frustraties in mei tegen buitenlandse politieagenten uit te schreeuwen. Deze agent, gesignaleerd op de Apothekersdijk, lijkt daarop het juiste ant- (foto Holvast) Electoraal veel sterker nad Boudewijn gestaan als hij na de kritiek de kop in de wind had ge gooid, zwijgzaam de Burcht was opgeklommen, de duimen onder de oksels had gestoken en daarna met zware stem naar beneden had gedonderd: "Vrouwen, gij overeenkomstig Ge- s 316, waarin slaat geschre ven: 'Uw begeerte zal uitgaan naar de man en hij zal heer schappij over u hebben'." Om er na een korte pauze achteraan te bassen: "Dat er horden watjes en balletjes zijn die thuis de zaken uit de klauw hebben laten lopen, is niet mijn fout. Zó staat het ge schreven en zo is het, voor nu en altoos Dat zou een hele sterke beurt zijn geweest. Ja, een ijzersterke beurt. Reken er op dat er horden kerels (vooral degenen die thuis te kampen hebben met vrouwen die voortdurend hun stem verhef fen) ih de veilige beslotenheid zijn. De betrokkenheid van de burger bij het politiewerk zou ook veel groter worden en van wijkgebonden agenten zou ook een grote preventieve werking uitgaan. Op 16 oktober van het vorig jaar heeft inspecteur J. Nap van de beleidsadviesgroep voor wijkgericht werken uitbun dig de lof gezongen van een der gelijk opzet. Aanvankelijk zou Leiden in ze ven wijken worden opgedeeld, la ter werden dat er op verzoek van de leiding van de Leidse politie drie. Daarmee vervaagde het plan al grotendeels, maar goed, beter iets dan niets. Twee maanden na het begin van de proef schrijft commissaris Van Voorden aan de bur ge meester en de raadscommissie voor algemene zaken dat men maar beter met het wijkgericht werken kan stoppen. Er is onvol doende personeel voor beschik baar, er zijn problemen met ar beidstijdverkorting, vacatures thousiasme voor de nieuwe werk wijze. Lopen en fietsen op straat - de burger kan het wel willen, maar leuk vindt de gemiddelde agent het niet. De raadscommissie moet de commissaris volgende week maar eens goed doorzagen over hetgeen er nu precies de afgelo pen twee maanden is gebeurd. En of op basis daarvan een streep door het plan moet worden gezet. Dat zou wel heel simpel en gemakkelijk zijn. Omdat de Leidse politie niet tot wijkgericht werken kan komen, zijn de grote voordelen ervan immers niet in de prullebak verdwenen. Enquête Volgens doorgaans onbetrouw bare bronnen had Joop Walen kamp al eens aan burgemeester Goekoop gevraagd of hij diens ambtsketting een keer om mocht doen. De CD A-lijsttrekker zou bij die gelegenheid op de enquête van het bureau Inter/view heb- woord al te hebben gevonden. ben gewezen. Daaruit was geble ken dat het CDA een enorme- winst bij de verkiezingen zou boeken, dus zeker in het college zou komen en als toekomstig grootste partij natuurlijk ook de positie van loco-burgemeester zou opeisen. Na twaalf jaar oppositie zou den de christen-democraten ein delijk de sleutels van de stad weer in handen krijgen. Die ver maledijde PvdA stond volgens de enquête op een dramatisch ver lies, net als haar handlangers van de VVD. Tesselaars dagen waren geteld, aan de kim gloorde de ster van Walenkamp en bij de VVD werd al aan een verklaring gedacht dat de partij zich acht jaar lang had opgeofferd door met de PvdA samen te werken om zo het ergste te voorkomen, dat de rode horden nu gelukkig waren neergesabeld en dat de VVD, con structief als altijd, zich verheug de op de samenwerking met het CDA. Links Leiden overwoog een reusachtige order bij een textiel fabriek, want voor de komende jaren zouden er heel wat demon straties met spandoeken tegen het rechtse college nodig zijn. De vele ambtenaren die zich niet langer de positie van hun partij genoten in het dagelijks bestuur van de gemeente zeker wisten, ke ken nerveus de personeelsadver tenties door. Politiek Leiden stond even op zijn kop. Geheel ten onrechte. Joop Wa lenkamp had de vergissing van zijn leven gemaakt. Hij was het die vorige week op een verkie zingsavond van het CDA de en- quêtecijfers presenteerde. Op een toon van zie-je-nou-wel zette de oppositieleider de aanval op het PvdA/VVD-college in. Natuurlijk was zijn officiële reactie beheerst. Termen als "be moedigend voor het CDA", "op vallende cijfers van een goed be kend staand bureau", "maar al leen de stembusuitslag telt", ver lieten zijn lippen. De politicus die wist dat al te triomfantelijk gedrag alsnog averechts zou kun nen werken. Inmiddels staat vast dat de conclusies van Walenkamp van geen kant deugden. De enquête betrof niet de stad Leiden, zoals hij had beweerd maar de hele kieskring. Inclusief CD A-vrien delijke en PvdA-onvriendelijke dorpen als Katwijk, Rijnsburg, Voorhout, ZoeterwoudeHazers- woude en noem maar op. De betekenis die aan de cijfers kan worden gehecht is voor de raadsverkiezingen in Leiden ni hil. Op zijn hoogst kan worden vastgesteld dat de kieskring Lei den globaal de landelijke trend volgt, inclusief de grote winst voor de PvdA. Laat Walenkamp dus van Goekoops ketting afblij- Frustraties 'De Zwarte' heet het blad en het heeft als onderkop 'geschokt, inte ger en sympathiek blad'. Het is een tijdschrift waarvan de sym pathie ergens ter uiterste linker zijde ligt. Zo'n blad dat de docu mentalisten van de Binnenland se Veiligheidsdienst van werkge legenheid voorziet. In een artikel in een der vorige nummers werden zelfs de krakers van Brill als te burgerlijk be schouwd. Zij hadden het ge waagd om met autoriteiten te gaan onderhandelen. Het kraak pand dreigt officiële woonruimte te worden. Dat kan natuurlijk niet de bedoeling zijn, want waar moet je dan nog actie voor In het laatste exemplaar wordt onder de kop 'als de beesten gaan feesten' afgerekend met de festi viteiten die de Leidse politie in mei wil ontplooien. Het nieuwe politiebureau wordt geopend en de Internationale Sterrit zal vele buitenlandse politiemensen naar Leiden trekken. Daartegen zal actie worden gevoerd, wordt al in het blad aangekondigd. Maar het signaleert ook nog een 'posi tieve' kant aan de politiefeesten. "Dit is een uitgelezen kans voor het Leidse publiek om politie agenten ongezouten de waarheid te zeggen. Alle frustraties kunnen heerlijk weggeschreeuwd worden tegen de buitenlandse agenten die - hopelijk - de Nederlandse taal niet machtig zijn". Dat zijn nog eens frustraties. Wat moet je daartegen doen als, pakweg, Engelse bobby? Ach, je bent gewend te salueren en daar bij je helm aan te raken. Het voorhoofd zal daar in mei de geëigende plek voor zijn. Raadsleden over beleid sociale dienst LEIDEN - De fracties van PvdA, D66 en Links Leiden willen dat anonieme klikbrieven door de Gemeentelijke Sociale Dienst niet meer in behandeling worden genomen. Het CDA heeft over deze kwestie nog geen standpunt ingenomen, zo bleek gisteravond tij dens de vergadering van de raadscommissie van maatschappelijke aangelegenhedèn, volksgezondheid en cultuur, waarop overigens de VVD ontbrak. LEIDEN - De Petruskerk aan de Lammenschansweg bestaat deze week vijftig jaar. Reden om, onder het motto 'Thuis is ons huis', het een en ander aan festiviteiten te organiseren, zoals gisteren een presetatieavond door alle werkgroepen en sectoren. Onder het genot van een drankje en op muzikale klanken konden de bezoekers bij de her en der in de kerk opgestelde standjes kennis nemen van het werk van de kerkelijke werkgroepen. Defeest- week wordt afgesloten met een feestavond 'voor allen', morgen in de leao-school 'Nieuwe Vaart' aan het Lam- menschanspark (aanvang zeven uur) en een ontmoeting in de kerk, zondag na afloop van de viering van half elf. Steun voor initiatiefvoorstel Links Leiden Over 1985 zijn 142 klikbrieven bij de GSD binnengekomen met in formatie over cliënten, die een uit kering ontvangen. Hiervan waren er eenendertig afkomstig van over heidsinstellingen zoals politie, be lastingdienst en andere sociale diensten. Van de 111 brieven van particulieren waren 81 anoniem (73%). In veertig gevallen was de klik brief (mede) aanleiding tot het aan vragen van een bijzonder onder zoek door de dienst. Op 1 januari van dit jaar waren er hiervan nog achtentwintig in behandeling. In twaalf zaken is het onderzoek afge rond met het volgende resultaat: in één zaak is geen fraude aan te to nen; in elf zaken is wél fraude aan getoond, waarvan in tien aangifte is gedaan bij de officier van justi tie. Vijf van deze twaalf in behande ling genomen zaken, naar aanlei ding van een klikbrief, waren af komstig van andere overheidsor ganen, vyf van anonieme brieven en twee van niet-anonieme brie ven. Fraude Vorig jaar is in Leiden in totaal voor ruim een miljoen gulden gef raudeerd. In 43 procent van de ge vallen ging het om bedragen van minder dan tienduizend gulden, 16 procent waren bedragen tussen de tien- en de vijfentwintigduizend gulden, een zelfde percentage be trof bedragen tussen de vijfentwin tig- en vijftigduizend gulden, bij tien procent ging het om bedragen tuisen d,e vijftig- en honderddui zend gulden en dertien procent be trof bedragen hoger dan honderd duizend gulden. De PvdA-fractie vindt het nood zakelijk om een andere lijn ten aan zien van de klikbrieven te volgen. Volgens het raadslid Boot zouden anonieme brieven door de GSD di rect tèrzijde moeten worden ge legd. De SP'er Vergeer zei naar aan lei ding hiervan dat zijn partij dit standpunt altijd al heeft ingeno men. Hij zag in de verantwoording van de GSD om anonieme klik brieven te behandelen - namelijk dat de mogelijkheid wordt gebo den aan burgers die geconfron teerd worden met aperte onjuisthe den rond het fenomeen uitkerin gen om gehoord te worden - geen aanleiding om dan maar anoniem een brief te schrijven. Ook zijn col lega Middendorp (Links Leiden) vindt dat het accepteren van ano nieme klikbrieven niets te maken heeft met het geruststellen van burgers die met aperte onjuisthe den worden geconfronteerd. D66'er Snelders is van mening dat de overheid geen brieven mag ac cepteren die om "de meest vreemdsoortige beweegredenen" anoniem zijn geschreven. Boot vul de, aan datje dan in de sfeer van de Stichting voor vrouwenopvang LEIDEN - Op de Internationale Vrouwendag wordt morgen een nieuwe stichting opgericht: het vrouwenopvanghuis/ begeleid wo nen Leiden (VOC/BW). Tot nu toe vielen beide projecten onder de bestuursverantwoorde- lijkheid van de stichting Huize St. Maarten, die tevens een jeugdafde ling heeft. Die verantwoordelijk heid is nu aan de nieuwe stichting VOC/BW overgedragen met toe stemming van de subsidiegever, het ministerie van wvc. Het bestuur van de nieuwe stich ting bestaat uit vrouwen, gekozen door alle betrokkenen. Dat wil zeg gen drie vrouwen als vertegen woordiging van de maatschappij, twee vrouwen gekozen door de medewerksters en twee vrouwen die door de (ex)-bewoonsters zijn gekozen. Medewerksters en be woonsters zien in deze zelfstandige en democratische bestuursvorm haar al langer bestaande feministi sche opvattingen gerealiseerd, al dus de coördinatrice binnen het VOC, Marjolein Smulders. Vechtpartij èn valpartij LEIDEN - Een 29-jarige man uit Oegstgeest heeft gisteren aangifte gedaan bij de politie van mishan deling. De man werd de dag er voor op de Schipholweg gevonden nadat hij van zijn flets was geval len. Hij had verwondingen aan het hoofd. Onbekend is nog of hij de ver wondingen heeft opgelopen door de val of door een vechtpartij in een café aan de Steenstraat waar hij eerder die avond bij was betrok ken. De vechtpartij ontstond na ru zie over een spelletje darts. De man zegt dat hij daarbij klappen heeft gekregen van drie nog onbekende straatruzies terechtkomt, waarin mensen opeens andere mensen anoniem kunnen gaan beschuldi gen. Het CDA wees in deze kwestie op de andere kant van de medaille. Het raadslid Biegstraaten van deze partij zei slechts een beperkte in druk van de klikbrieven te hebben. Hij voegde daaraan toe dat grote fraudezaken dikwijls op gang ko men met een dergelijk 'beginsig- naal'. Het CDA heeft over deze kwestie (danook) nog geen stand punt ingenomen. Enerzijds is Biegstraaten tegen een heksen jacht, maar aan de andere kant vindt hij dat de overheid niet al leen aandacht moet besteden aan het uitvoeren van wetten maar ook aan de excessen die er zijn. Wethouder Kuijers antwoordde dat het vooral belangrijk is hoe en hoe zorgvuldig er met (anonieme) klikbrieven wordt omgegaan. "En wat is de zakelijke informatie in de brief'? Directeur Kleijne van de GSD voegde daaraan toe dat op ba sis van een anonieme brief alléén nooit tot aangifte wordt overge gaan. Kuijers zegde toe de kwestie in het college van b en w ter sprake te zullen brengen. Op basis van het collegebesluit wordt de anonieme klikbrief vervolgens opnieuw in de raadscommissie ter discussie ge bracht. Koffiebar Youth for Christ Leiden en het gereformeerd/hervormd jeugdwerk in De Kooi houden morgen een koffiebaravond in de Petrakerk aan de Curacao- straat. Er is gelegenheid voor sport en spel, zoals tafeltennis en schaken en er worden video's gedraaid. De avond begint om acht uur. Toneel Toneelvereniging Ploep brengt morgenavond in buurt- j huis 'Op eigen wieken' het blij- j spel 'Alles in tweevoud' op (Ie planken. Het stuk is geschreven door Basil Thomas en handelt j over de problemen die een to neel-echtpaar krijgt rond een nieuw toneelstuk dat de echtge noot uit Amerika meebrengt. Aanvang acht uur. LEIDEN - De raadscommissie voor maatschappelijke aangele genheden heeft gisteravond posi tief gereageerd op een initiatief voorstel van Links Leiden om ka mer- en etagebewoners met een bijstandsuitkering een woonkos tentoeslag te geven, als zij als al leenstaande (van 18 tot 23 jaar) meer huur betalen dan 235 gulden per maand en in andere gevallen meer dan 305 gulden. Volgens Links Leiden is deze toeslag nodig omdat Leiden, wat de huisvesting betreft, een bijzon dere situatie kent. "Het aanbod van zelfstandige woonruimte is dermate klein dat veel woningzoe kenden aangewezen zijn op de par ticuliere kamermarkt. De prijzen op deze markt zijn in vergelijking met andere steden erg hoog. Een opbloei van commerciële kamer- bureaus in de laatste jaren, is daar aan niet vreemd", aldus Links Lei den. In Haarlem en Tilburg bestaat al de mogelijkheid om aan kamerbe woners een woonkostentoeslag toe te kennen. Elke aanvraag wordt in dividueel bekeken. Deze toeslag is afhankelijk van het aanbod van zelfstandige woonruimte en de al gemeen geldende prijzen op de particuliere kamermarkt. Links Leiden heeft nu een concept- dienstmededelmg opgesteld, die de Leidse sociale dienst kan hante ren voor de toekenning van de toe slag. Volgens de fractie van Links Lei den zal de toeslag alleen gelden voor mensen die geen individuele huursubsidie ontvangen. Dit geldt voor mensen met kamerhuren bo ven de 235 gulden voor alleen staanden van 18 tot 23 jaar en bo ven de 305 gulden in andere geval len. Maar dan slechts voor mensen die 'niet in staat kunnen worden geacht om hogere woonkosten dan het bedrag dat in de uitkering rede lijkerwijs voor de betaling van de woonlasten kan worden aange wend, te vermijden'. Huursubsidie De woonkostentoeslag bedraagt bij een kale kamerhuur tot 530 gul den per maand even veel als de huursubsidie, die in een vergelijk bare situatie wordt uitgekeerd aan bewoners van zelfstandige woon ruimte. Bij een huur daarboven krijgen de bewoners de huur hoger dan 235 gulden (voor alleenstaan den van 18 tot 23 jaar) vergoed en de overige gevallen boven de 305 gulden. Links Leiden stelt voor aan de verstrekking van de toeslag voor waarden te verbinden. De kamer bewoners moeten uitzien naar een goedkopere huisvesting dan wel een gesubsidieerde vorm van huis vesting (HAT-eenheid). Gezien het karakter van de toeslag kan deze ook slechts tijdelijk worden ver strekt. Gedacht wordt aan één jaar. Indien echter vervangende woon ruimte beneden de huurgrens ont breekt zal verlenging van de woon kostentoeslag niet moeten worden uitgesloten, meent Links Leiden. Overigens waren er in de raads commissie gisteravond naast posi tieve geluiden over het voorstel, ook enige kanttekeningen. "We moeten oppassen dat door een der gelijke regeling kamerverhuurders de prijzen niet nog meer opdrijven, omdat de huren toch wel worden betaald". Naar aanleiding van het voorstel zal de Gemeentelijke Sociale Dienst in de genoemde steden, Haarlem en Tilburg, aanvullende informatie vragen. Ook zal contact worden opgenomen met de Leidse afdeling volkshuisvesting, aldus wethouder Kuijers. "We moeten bekijken of we als gemeente dit soort lasten kunnen dragen", aldus Kuijers. In de volgende vergade ring van de raadscommissie zal het voorstel van Links Leiden op nieuw ter discussie staan. Rechtzaak drugshandel aangehouden DEN HAAG/LEIDEN - De rechts zaak tegen een 24-jarige Leidse vrouw die vorig jaar december he roïne en cocaïne verhandelde in Leiden werd gisterochtend aange houden door de Haagse rechtbank. Er zal worden bekeken of de ver dachte gemotiveerd genoeg is om te worden opgenomen in eén af kickcentrum. De vrouw is - met tussenpozen waarin ze clean was - al tien jaar verslaafd. Vanaf tien december vo rig jaar was ze ook heroïne en co caïne gaan verhandelen vanuit de woning van haar moeder aan de Oost Havenstraat in Leiden. Ze zich deed dit omdat ze geen zin meer had, zoals ze zei, om zich te prostitueren om aan geld voor hard drugs te komen. In totaal ver kocht ze 40 gram heroine en cocai ne. Totale omzet: ongeveer tiendui zend gulden. Volgens haar moeder kwamen er elke dag zo'n vijftien klanten. De president van de rechtbank, mr. koningsveld, wees er tijdens de zitting op dat de verdachte vol gens een rapport niet gemotiveerd genoeg was om af te kicken. De vrouw bestreed dit: ze wilde dol graag in een centrum worden op- genoihen, vertelde ze. Deze wens werd ook nog eens onderstreept door de advocate van de verdachte, mr. Perfors, die ver volgens beweerde dat het rapport waarover de president het had in grote haast was gemaakt. Pas in een laat stadium zou men met rap porteren zijn begonnen. Waarna de rechtbank besloot dat opnieuw on derzocht moet worden of de vrouw in een afkickcentrum kan worden opgenomen. Studentenstop voor Japans en Chinees LEIDEN - Voor de eerste maal is aan de Rijksuniversiteit Leiden voor de studierichtingen Japans en Chinees een studentenstop (nume rus fixus) voorgesteld.. Voor elke richting niet meer dan 90 studen ten. Verwacht wordt dat de aan meldingen voor Chinees boven de 165 zullen uitkomen,'terwijl voor Japans rond de 120 belangstellen den worden verwacht. Vorig jaar zijn er 104 studenten voor Japans ingeschreven en 79 voor Chinees. Het bestuur van de letterenfacul teit meent dat door een te snelle groei van de eerstejaars studenten organisatorische problemen zullen ontstaan. Ook zijn er toelatingsbeperkin gen voorgesteld voor de studie richtingen Engels, Spaans, Infor matica, Rechtsgeleerdheid, Ge neeskunde en Gezondheidsweten schappen.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 4