'De gemeente solt maar wat met me' NAM zoekt olie in Oegstgeest Omstreden Warmonder woont al vijf jaar in onbewoonbaar verklaarde woningen 'Hollandsche Tuyn' blijft nog noodlijdend Toekomst Leiderdorp minder zorgelijk dan is aangegeven Première poppentheater zondag in Voorschoten PAGINA 2 REGIO LEIDEN VRIJDAG 7 MAART 1986 Agenda WARMOND - "Ze dachten: Jan de Vogel is een kruimel die je zo van tafel veegt. Maar Jan is een dik pak brood". Aldus Jan de Vogel, "ex-bajesklant" wegens stropen, veertig jaar oud, geboren in Estland ("Ik kom zo achter het ijzeren gordijn vandaan"), thans zo'n dertig jaar in Nederland woonachtig waarvan de laatste achttien jaar in vier bedrijfs woningen van de uit Warmond vertrokken houthandel Van der Willik. De pandjes liggen aan de Warmondse Straat ter Leede 3, 5, 7 en 9 en zijn alle op 24 maart 1981 onbewoon baar verklaard. Behalve De Vogel is niemand meer geïnteresseerd in de huisjes. De grond waarop De Vogel nu woont echter is als drijfzand. Sinds die onbewoonbaarverkla ring, vertelt De Vogel, speelt de ge meente een spelletje met hem. Be halve daarvan is hij ook het slacht offer van de niet aflatende dorps roddels. Doordat hij stug blijft zit ten waar-ie zit en tegelijkertijd zeer vergaande eisen stelt, maakt hij het de gemeente zo moeilijk om ver vangende woonruimte voor hem te vinden dat hij uiteindelijk wel in een enorme villa, ver van de men sen vandaan, zal kunnen neerstrij ken, is zo'n verhaal. Wat een a-so- ciaal, die De Vogel. Een verhaal dat frequenter de ronde doet dan ooit tevoren nu het nieuwbouwplan- netje Ter Leede klaar is voor de eerste paal en de belangstelling voor de grond onder de huisjes enorm is gegroeid. De Vogel zit nu ook nog de nieuwbouw in de weg, heet het. "Als ik hier een scheet laat, dan klinkt aan de andere kant van de straat een kanonslag", schetst De Vogel zijn positie. Zijn criminele verleden maakt het er al lemaal niet beter op. "Mijn naam klinkt niet best op Warmond, nee". De Vogel maakt dan ook dank baar gebruik van de mogelijkheid het 'echte' verhaal te vertellen. "Waarom ik het zo leuk vind om in onbewoonbaar verklaarde huizen te wonen?", herhaalt hij de vraag door de telefoon. "Ik zou zeggen: kom eens langs, dan kun je het zelf Na de rondleiding is die vraag duidelijk beantwoord: De Vogel mag dan niet in een riante villa wo nen, hij heeft een volière, honden, kippen, zo af en toe een geit, een palingrokerötje en een werkruimte vol gereedschap. Kortom: hij heeft, ondanks zijn werkloosheid, zat te doen. Vooral 's zomers, als De Vo gel vrienden en bekenden laat aan rukken en ware feestmalen aan richt, waant hij zich in een para dijsje op aarde. Het bewijs van zijn geluk ligt in de vorm van een hoge stapel foto-albums op zijn schoot. Kijken is verplicht. Maar het is niet allemaal roze- geur en maneschijn. Uit het hoofd "Toen ze eenmaal met dat Plan ter Leede begonnen, werd het hier van de ene op de andere dag onbe woonbaar verklaard. Ik moest dat door Wim Koevoet uit de krant begrijpen. Van de ge meente zijn ze hier nooit komen kijken. Ja, aan de buitenkant, maar daar woon ik niet. Ik ben naar het gemeentehuis gestapt en heb daar gevraagd: onbewoonbaar? Hoe ko men jullie daarbij? Ze hadden het vastgesteld aan de hand van bouw tekeningen, zeiden ze. Bouwteke ningen, ha, ha, ha. Dat spul is hier zo uit het hoofd neergezet". Onbewoonbaar is onbewoon baar, het woord zegt het al. En ik zit hier nu al weer vijfjaar sinds die onbewoonbaarverklaring". Die verklaring is tot op de dag van van daag een loze gebleken. In die zin dat de ontruimingstermijn op zijn minst drie keer werd verlengd. Voor de toekomst heeft De Vogel echter niets zwart op wit gekregen. Hij moet het doen met de monde linge toezegging van burgemeester Hendrickx-Vlaar dat hij tot onge veer 1990 kan blijven zitten. Ge meentesecretaris Zoetemelk ver telt dat het voor de gemeente in derdaad een groot probleem is om vervangende woonruimte voor De Vogel te vinden. Al was het alleen maar vanwege De Vogels beesten. "De man hecht er ook aan om daar te blijven wonen en B en W hebben het niet onverantwoord gevonden om hem daar voorlopig te laten zit ten". Voor de grond waar De Vogels huisjes op staan zal de gemeente zich niet de benen uit het lijf ren nen, beweert Zoetemelk. De Vo gels huisjes vormen op geen enke le manier een sta-in-de-weg voor het Plan ter Leede, voegt de eerste ambtenaar eraan toe. "Van der Wil lik, de eigenaar, hoeft van de kant van de gemeente niet te rekenen op stappen tot onteigening", aldus Zoetemelk. De Vogels verhaal steekt een tik keltje anders in elkaar. Hij beweert dat de gemeente "er baat bij heeft" dat hij in de onbewoonbaar ver klaarde panden blijft zitten. Ster ker nog: de gemeente heeft De Vo gel tienduizend gulden geboden om de boel nog een beetje op te knappen opdat De Vogel het er nog wat langer kan uitzingen. Hem werd op het hart gedrukt dit gulle gebaar van de gemeente voor zich zelf te houden. "Een gemeente loopt toch niet zo maar met tien ruggen te strooien voor onbewoon baar verklaarde troep, hier zit iets achter!", roept De Vogel uit. Volle mep De Vogel weet ook wat. "Drie maanden geleden belde Van der Willik, mijn huisbaas dus, om een afspraak te maken. Met Van der Willik heb ik zwart-op-wit afge sproken dat ik geen huur meer hoef te betalen maar zelf moet op draaien voor het onderhoud. Hij vond het destijds ook goed dat ik, toen de buren weggingen, de pand jes 3, 5 en 7 erbij nam. Om te voor komen dat ze werden gekraakt. Maar goed, ik dus naar hem toe. De Vogel, zei-ie, jij kunt tienduizend gulden verdienen als je eruit gaat. De gemeente heeft op de grond on der de huisjes, zo'n 240 vierkante meter, een bestemmingsplan gela zerd en wil dus die grond hebben. Maar ze geven maar een kwart van de grondprijs omdat Jan de Vogel nog in die huisjes zit, vertelde ie- me. Hij wil me hier dus uit hebben zoda-ie de volle mep kan krijgen en de gemeente laat me er liever in omdat ze dan minder hoeven te be talen". "Ik ben toen naar Hendrickx- Vlaar gestapt en heb haar gevraagd of het allemaal waar was. Ze ont kende. Ik wilde toen haar verhaal horen. Maar ze zei niets. Ik kan haar natuurlijk moeilijk in de strot knijpen, maar ik wil niet dat ze me belazeren. Ik vroeg haar tot hoe lang ik mocht blijven zitten. Tot 1990 zei ze toen. Maar ik kreeg en krijg niets zwart-op-wit. En dan denken ze zeker dat De Vogel voor tien rooien de hele boel gaat ver spijkeren terwijl De Vogel niet mag weten tot hoe lang-ie hier mag blijven zitten". "De gemeente solt maar wat met me. Op een gegeven moment kreeg ik een papier waarop stond dat ik zo veel punten had en daar en daar stond op de lijst van woningzoe kenden. Dat was toen ze me nog wel heel nadrukkelijk hier weg wil- VRIJDAG Leiden Dr. van Voorthuysenschool - Marnix- straat, ruilavond Ruilclub Koningskerk, 19-22 uur. Le Bambou - Herenstraat, open podium folkclub Horus, 21 uur. Openbare School - Valkenpad, bingo avond Majorettenvereniging The Ko- pergirls. Filmhuis 20 i t de Warmondse Straat ter Leede: 'als z de hebben, toen het rot uitkwam dat ik hier nog zat. Maar ik zocht helemaal geen woning, ik zoek niks, ik heb al vier woningen! Ik weer naar het gemeentehuis. Op de lijst van woningzoekenden worden gezet, daar moet je toch zélf om vragen". "Hoewel ik in principe hier wil blijven, ben ik best genegen om te verhuizen. Nee, ik ben helemaal niet veeleisend - maar ik mag toch wel mijn beesten houden. Hen drickx-Vlaar en wethouder Dalhui- sen schoppen toch ook geen koter de deur uit als ze problemen heb ben. Als ze me in een flatje dou wen, breekt de pleuris uit, ja. Ik weet nu wel hoe het is om tussen vier muren te zitten. Ik heb nu maar zelf gevraagd om me in te schrijven als woningzoekende. Schrijf me maar in als zigeuner, schooier, kamper, maakt me niet uit, als ik maar vrij kom te zitten. Op een gegeven moment kreeg ik een duplowoning aan de Bern- hardstraat aangeboden. Ben niet eens wezen kijken". Leiderdorp moet bijspringen LEIDERDORP - Het jaar 1987 zal voor Leiderdorp financieel minder worden dan nu in de Voorjaarsnota wordt aangegeven. De nota, be doeld om inzicht te geven in de fi nanciële ontwikkelingen in de na bije toekomst, gaat van de meest sombere situatie uit. Aldus oordeelden de leden van de raadscommissie financiën, die gisteravond als eersten hun zegje over de Voorjaarsnota mochten doen. Wethouder Bezemer gaf on middellijk toe dat de nota een groot aantal onzekerheden bevat. En: "We gaan in die nota uit van de onderkant van het verwachtings patroon. Het is een a-politiek, amb telijk stuk". Waarmee Bezemer maar wilde zeggen dat de in de no ta geraamde tekorten voor volgend jaar alleen maar kunnen slinken. Groter zullen ze zeker niet worden. Een voorbeeld: het halfjaarlijkse rapport gaat er vanuit dat manege Liethorp volgend jaar 45.000 gul den tekort komt. Maar het kan net zo goed zijn dat de manege kiet speelt Bezemer signaleerde al wel dat enige "beleidsmatige voorzichtig heid" is geboden. Wordt de meest mogelijke sombere situatie name lijk werkelijkheid, dan kampt de gemeente Leiderdorp volgend jaar met een tekort van ruim 350.000 gulden. Verder is duidelijk dat de i gemeenteraad, die op 19 maart wordt gekozen, straks met een erfenis van haar voorgangers wordt opgescheept. Want de huidi ge raad heeft een 'eindsprint' ge trokken door in korte tijd heel wat geldverslindende zaken in het le ven te roepen: een hulpfonds, geld voor stichting De Werkwijzer en - waarschijnlijk - de komst van een sporthal. Concrete maatregelen om de be groting van 1987 nu al sluitend te krijgen geeft de Voorjaarsnota nog niet aan. Dergelijke maatregelen wórden straks aan de nieuwe raad voorgelegd. Die moet maar aange ven waar prioriteiten aan gesteld dienen te worden. Wereldgebedsdag In de Voorschotense 'Ontmoe ting' (Jan Evertsenlaan) wordt vanavond een zang- en gebeds dienst gehouden in het kader van Wereldgebedsdag 1986. Thema van de dienst, die 's avonds om half acht begint: 'kies dan het le ven'. Medewerking wordt onder andere verleend door het Combo Dawwagiem. Na afloop van de dienst is er gelegenheid elkaar tij dens de koffie te ontmoeten. Swingavonden De groep 'The Covers' treedt vanavond op in de Lindehoeve. Deze Leidse band begint juist in het Voorschotense jongerencen trum met een toernee door de pro vincie. 'The Covers' brengt een veelzijdig repertoire. Aanvang tien uur. Morgen organiseert het jonge rencentrum een live-swingavond, opgeluisterd door de Leidse new- wave band 'After the Silence'. De band begint om half elf te spelen. Vrouwendag Het Leiderdorpse sociaal-cultu reel centrum 'De Sjelter' doet morgen mee aamn de internatio nale vrouwendag met als thema 'vrouw en kunst'. Alle belangstel lende vrouwen kunnen van een uur tot half zes terecht in het cen trum aan de Heemraadlaan 67. De toegang is gratis. Rommelmarkt De Leiderdorpse drumfanfare- en majorettenvereniging 'Tamar- co' houdt morgen een rommel markt in het clubgebouw aan de Splinterlaan. Het rommelen be gint om tien uur. Jazzclub De Jazzclub Voorschoten begint aan een tweede leven. Organiseer de de club lange tijd geen concer ten, morgen begint men weer met frisse moed. Zanger Gé Titulaer en een band met onder andere Bruno Castalucci en Karei Boeh- lee bijten het spits af met een con cert in het Wapen van Voorscho ten. Aanvang acht uur. Als belangrijkste jazzstromin- gen zullen de 'Mainsteam' en 'Bop' vertegenwoordigd zijn, maar men zal ook zoeken naar an dere stijlen in de hoop een zo breed mogelijk publiek te trek ken. LEIDERDORP - Omdat de Leider dorpse stichting 'De Hollandsche Tuyn' niet aan haar verplichtingen kan voldoen, moet de gemeente bijspringen. Uit de gemeentekas zal 7500 gulden worden gehaald voor achterstallig onderhoud. Ook zullen er vanuit het gemeentehuis voortaan huurpenningen worden betaald. Met die maatregelen is er nog geen einde gekomen aan het nood lijdende bestaan van de stichting 'De Hollandsche Tuyn', die het ge lijknamige, gerestaureerde pand aan de Hoofdstraat 24 beheert. Hoe lang kan het allemaal nog zo door gaan, vroegen meerdere leden van de raadscommissie financiën zich gisteravond af. Een vraag waarop niemand op dat moment een ant woord wist te geven. Zeker de door' afwezigheid schitterende bestuurs leden niet. De feiten, tot dusverre: tot twee maal toe heeft de stichting een be roep op de gemeentegarantie moe ten doen 'om aan haar financiële verplichtingen te voldoen. Men is eenvoudigweg niet in staat geble ken het cultureel centrum' kosten- LEIDSCH :@t DAGBLAD GEEN KRANT ONTVANGEN? Bel van maandag t'm vrijdag tussen 18 00 19.30 uur, telefoon 071-123143, en de krant wordt na 19.30 uur alsnog bij u bezdrgd. 's Zaterdags kunt u bellen van 16.30- 18.00 uur, telefoon 071-123143, en de krant wordt na 18.00 uur alsnog biju bezorgd. Kantoor Leiden: 071-144941, maandag t/m vrijdag van 00.00- 18.00 uur. VOORSCHOTEN - Het Voorscho- tens poppentheater 'Wellus-Nie- tus' speelt zondag, 9 maart, de pre mière van het nieuwste verhaal: 'De tentkarromobiel'. Een verhaal voor kinderen van 4 tot 11 jaar. Thema: prestatie en macht. De baas spelen, de beste van de klas zijn: dingen waar kinderen mee te maken krijgen op school en op straat. 'De tentkarromobiel' is de afge lopen maanden in het theater van 'Wellus-Nietus' al diverse malen uitgeprobeerd via de zogeheten try-outs. Maar aanstaande zondag is voor het eerst de definitieve ver sie te zien in het nieuwe theater de Marijkelaan 4 in Voorscho ten. der Speelsters zijn José Steen en Connie de la Mar. De gie is in handen van Wim Trom pert. Aanvang half drie. Voor reser veren: telefoon 01717-8361. dekkend te exploiteren. Daarom heeft de stichting alle aktiviteiten, behalve de verhuur en beheer het pand, beeïndigd en de kennen gegeven een en ander aan een nieuw bestuur over te dragen. Een interim-bestuur stelde daar op de gemeente voor de lening van 24.000 gulden kwijt te schelden, de kosten van groot onderhoud door de gemeente te laten dragen en de exploitatieverliezen vanaf dit jaar te subsidiëren. Maar burgemeester en wethou ders hebben inmiddels laten weten geen reden te zien de schuld kwijt te schelden. Wel kan terugbetaling worden opgeschort. Groot onder houd wil Leiderdorp evenmin op zich nemen. "Dat versluiert de werkelijke exploitatiekosten en kan precedentwerking tot gevolg hebben", aldus burgemeester en wethouders. Van subsidie kan evenmin spra ke zijn. Wel wil Leidérdorp de overgebleven ruimten in 'de Hol landsche Tuyn' huren voor diverse culturele- en welzynsdoeleinden. Eventueel om evenementen die nu nog in het Dorpshuis worden ge houden zich in het pandje aan de Hoofdstraat te laten afspelen. Genoemde mogelijkheden wer den gisteravond door een meerder heid van de raadscommissie finan ciën overgenomen. Maar bevredi gend vonden de leden het allemaal nog steeds niet. Daarop kwam de pachter van het horecagebeuren in 'de Holland sche Tuyn' met de suggestie om het pand ift.z'n geheel over te ne men. Een suggestie die wethouder Bezemer als 'aardig' betitelde, maar waarover (nog) niet verder werd gesproken. Twee inbraken in Voorschoten VOORSCHOTEN - Dieven heb ben gisteravond voor enkele dui zenden guldens aan goederen en geld gestolen uit een woning aan het Govert Flinckplantsoen in Voorschoten. De dievenhanden wisten een kleurentelevisie, videorecorder, stereoinstallatie, een aantal video banden, alsmede geld en sieraden te bemachtigen. De inbrekers ver schaften zich toegang tot de wo ning door het ruitje van de voor deur in te slaan. Eerder deze week werd ingebro ken bij een woning aan de Puccini- dreef in Voorschoten. Omdat de bewoners met vakantie zijn, is by de politie nog niet bekend wat wordt vermist. OEGSTGEEST - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) gaat in de loop van het volgend jaar aan de Abtspoelweg in Oegstgeest naar gas en olie boren. Seismisch onder zoek - het in kaart brengen van de bodem - heeft aangetoond, dat er op een diepte van ongeveer vijf tienhonderd meter wellicht olie en gas zou kunnen worden aangetrof fen. De kosten van de boring be dragen rond de drie miljoen gul den. Zekerheid heeft de NAM niet. Om die te krijgen moet er een proefboring worden gedaan. Pla nologisch zijn er geen bezwaren te gen dit karwei. Hoewel de gemeen te Oegstgeest positief tegenover de boring staat, heeft zij nog geen ver gunning afgegeven. Die bouwver- Ook gasboringen op komst aan Abtspoelweg gunning heeft de NAM nodig om haar installatie aan de Abtspoel weg te mogen optrekken. NAM-woordvoerder Duut over de proefboring in Oegstgeest: "Het seismisch onderzoek vertelt ons niets over de eventuele aanwezig heid van gas en olie. Pas als we met de beitel in een bepaalde laag ko men weten we of er iets zit. Dat moment is het spannendste van het hele onderzoek. Kortom, we moeten boren om achter de waar heid te komen. Je kunt het inder daad een beetje vergelijken met koffiedikkijken. Vinden we een veld, dan hebben we zeker een jaar of vijf nodig om dat in ontwikke ling te nemen". Het seismisch onderzoek geeft de geologen van de NAM inzicht in de onderlagen van de bodem. Aan de hand van de lijnen op de kaart kunnen zij zien of er sprake is van en interessant gebied. Zo'n interes sant gebied bestaat uit onderaard se koepels die - wat boven de grond betreft - met duinen kunnen worden vergeleken. Wassenaar De aardoliemaatschappij struint op dit moment met haar zoge naamde 'trilwagens' Den Haag af. Hoogstwaarschijnlijk zal het on derzoek hier nog voor de zomer maanden worden afgerond. Ver volgens zal de NAM haar blik dan richten op Wassenaar. In het villa dorp - waar de maatschappij overi gens al enkele kleinere olieveldjes exploiteert - hoopt zij nieuwe bron nen te kunnen aanboren. Dat seismisch onderzoek gaat niet helemaal geruisloos. Hoewel er vaak in de avonduren en 's nachts wordt gewerkt (om storen de invloeden op de meetappara tuur door bijvoorbeeld passerend vrachtverkeer te voorkomen), zal het trilonderzoek aan een aantal bewoners niet ongemerkt voorbij gaan. De NAM geeft dat ook toe. Duut: "Mensen die langs de rou te wonen die de wagens aandoen kunnen er wat overlast van onder vinden. Maar die trillingen duren kort. In elk geval nooit langer dan een minuut of twintig". Alvorens de maatschappij een bepaalde buurt aandoet brengt zij de bewoners van haar komst op de hoogte. De ervaringen, stelt Duut, zijn, dat de betrokkenen de infor matie niet of nauwelijks lezen. huis LVC - Breestraat 66, 'De Illu sionist', 21.15 uur. Microtheater Imperium - 'Hedda Ga- bler', 20.30 uur. Schouwburg - Nikos speelt 'Les Bon nes', 20.15 uur. Laktheater - 'Het Atelier' door Discor- dia, 20.30 uur. De Waag - Zak en As speelt 'Hij is Jus tus, wy zijn Erik', 20.30 uur. Stadsgehoorzaal - Marinierskapel t.g.v. 10 jaar Taptade met bal na, 20.15 uur. Kapelzaal K&O - Meinard Kraak, piano en Eelco Moolenaar, piano, 20.15 uur. Groenoordhallen - beroepenmanifesta- tie Rijnland, tot 22 uur. Zoeterwoude SJZ-kantine - sportpark Haasbroek, klaverjassen, 20.15 uur. Eendenkooi - Kooikerspad, WD-bij- eenkomst, 20 uur. Leiderdorp Sjelter - Heemraadlaan 67, verkiezings informatieavond voor Marokkaanse kie zers. 19.30 uur. Kantine RCL - De Bloemerd, klaverjas sen voor iedereen, 20 uur. Warmond Trefpunt - Herenweg, discussie-avond i.v.m. verkiezingen, 20 uur. ZATERDAG Leiden Groenoordhallen - Beroepenmanistatie Rijnland, 10-15 uur. Het Spoortje - Bernhardkade 40, Vrou wendag: viering onder het motto 'vrou wen willen veilig zijn, thuis en op straat', met o.a. film en modeshow, 10.30 Het Leidse Volkshuis - Apothekersdijk, Vrouwendag: twee films; situatiespel, demonstratie zelfverdediging, 14.30-17 Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - an tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Leiderdorp Sjelter - Heemraadlaan, internationale vrouwendag met thema 'Vrouw en Kunst', 13-17.30 uur. Muzenhof - Gordijnsingel, kinderfilm, 14.30 uur. Tamarco-gebouw - Splinterlaan, rom melmarkt, 10.30 uur. Voorschoten Gebouw PV De Zwaluw - Fr. Halsplant soen, rommelmarkt, 10-17 uur. Medische Diensten ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12 tot 12.30 uur, (alleen voor spoedeisen medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meyer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groeneveld, De Ruiter, B. Janssen: za 8 uur tot zo 8 uur: W. Vrylandt, tel. 897577. zo 8 uur tot 24 uur: P.L. Tan, tel. 210890; spreekuur Schoenerwal 13. Groep 2 - Bergmeyer, Pieterse, v. Gent. Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, De Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: A. v. Luyk, Was- straat 2a, tel. 122522. zo 8 uur tot 24 uur: J. van Gent, Zoeter- woudsesingel 28, tel. 122538. Groep 3 - Pleiter, J. van Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg, Muijsenberg: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Jurgens, Heren gracht 116, tel. 125820; spreekuur Burg- gravenlaan 102. zo 8 uur tot 24 uur: W. de Bruyne, de Laat de Kanterstraat 32, tel. 134345. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waard, Arnou, J.G. en R.E. Zaayer: za 8 uur tot zo 8 uur: F. Lahr, Zoeter- woudsesingel 11, tel. 120347. zo 8 uur tot 24 uur: P.G. Arnou, tel. 311414; spreekuur P.Moensweg 5. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, de Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein, A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Prince, Vondel laan 58, tel. 761754. zo 8 uur tot 24 uur: D.Hammerstein, tel. 720936; spreekuur Saffierstraat 3. Leiderdorp S.P. Ouwerkerk, Loevestein 40, tel. 891037; za en zo spreekuur van 12.30 tot 13 uur op Florijn 10, tel. 891000. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: E.W.F. van Walchren, Oranjelaan 29, tel. 174830. Voor de praktijk Haaswijk: J.J. Voor- zaat/G.A. van der Steenhoven, Querido- laan 2, tel. 176867; dag en nacht bereik baar ook in het weekend. Voorschoten za, A. Tromp, Leidseweg 328, tel. 762159; zo, C. Meyer, J.W. Frisolaan 13. tel. 2493. Warmond L. Lempers, Churchilllaan 13, Voor hout. tel. 02522-10140. Wassenaar za, M.H. van Tolingen sr., tel. 78303; spreekuuradres: Weteringlaan 4; zo, E.J.J. Op 't Landt, tel. 13056; spreekuu radres: Middelweg 21. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisartsen, tel. 01715- 1219 of 1614, verneemt u eventueel wel ke huisarts de weekenddienst waar neemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 7 tot vr 14 maart door: Haven Apotheek, Haven 18, Leiden, tel. 120085. Apotheek Hofland, Thorbeckeweg 3, Voorschoten, tel. 762877. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: A.W. Helder, Hermelynvlinder 36, Lei den, tel. 220513. Voor de praktyk van Vestjens, v.d. Wouw: H. Vestjens, tel. 144323. Voor de praktijk van Duyn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt, Homanstraat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Voorschoten J. Frencken, J. Röntgenlaan 14, Leid- schendam, tel. 070-271110. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno men door: F.C. Orth, Aert van Neslaan 17, Oegst geest, tel. 175090; za en zo spreekuur om 13 uur. Voorschoten, Wassenaar: P. Bredero, v. Z. v. Nijeveltstraat 112, Wassenaar, tel. 13116.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2