'Oegstgeest waarschuwt de wereld' Verpleeghuis laat nog jaren op zich wachten MAKERIJ 'We kennen onze klantjes' Rollenspel lijsttrekkers voornamelijk over bestuurlijke kwesties STEMMING Steeds minder weidevogels 'Coopertest' loopt hard terug WOENSDAG 5 MAART 1986 OEGSTGEEST - Nieuwkomer M. Poelmans (D66), de opvolger van de scheidende Wuis- man, voldoet uitstekend als verdeeldheidszaaier. Wethouder T.L. Blom-de Koek van Leeuwen (VVD) bijt fel van zich af zodra de WD-afschuw voor getuigenispolitiek ter discussie wordt gesteld. Collega-wethouder T. Kohlbeck (PvdA) poogt veelvuldig de scherpe kantjes van de betogen van de radicale dwarsligger G. van Eisen (PPR) en 'intri gant Poelmans af te vijlen en De Vroomen-den Boer, de nummer twee op de CDA- kieslijst die de verhinderde P. van Veen vervangt, toont zich de bedaardste van het stel. Belangrijkste scenes: de redetwis ten over het functioneren van het bestuurlijk apparaat zelf. Zie daar het scenario voor het rollenspel van de vijf Öegstgeester lijsttrek kers. De stelling: de microfoons in de Öegstgeester raadszaal moeten worden uitgeschakeld wanneer een raadslid zich schuldig maakt aan getuigenispolitiek over landelijke aangelegenheden. Democraat Poelmans deelt de eerste plaag stoot uit: "Alleen dan?" Vervol gens geeft hij deze draai aan de stelling: "Er moeten méér micro foons komen, voor ieder raadslid één, zodat dat gegraai naar micro foons is afgelopen. Voor een spon tane discussie moet ieder raadslid in zijn eigen microfoon kunnen praten. En de voorzitter (de burge meester) moet maar uitmaken wie buiten de orde is". Christèn-demo- crate De Vroomen: "Alsjeblieft niet voor iedereen microfoons, de interrupties zullen de pan uit rij zen, het publiek kan dan de raads vergadering helemaal niet meer volgen". Radicaal Van Eisen: "Die stel ling is afkomstig van de WD hè? Ik vind 'm belachelijk. Als ik merk dat er bij mijn achterban bepaalde zaken leven dan moet ik daarop kunnen inspelen. De WD zegt ook: strijden tegen apartheid is geen gemeentelijk belang, terwijl onze eigen dorpsgenoten zich daar mee bezighouden". Liberale Blom voelt zich aangesproken: "Als indi vidueel raadslid kun je best gesig naleerde onrust naar Den Haag ka naliseren, maar als gemeenteraad nemen we besluiten op lokaal ni veau. Als gemeenteraad doen we niet aan buitenlandse zaken, dat zijn rijkskwesties. De Öegstgeester raad kan toch nooit een beleid dat hij daarvoor uitstippelt, uitvoe- Sociaal-democraat Kohlbeck: "Getuigenispolitiek is heel zinvol als burgers zich herkennen in ge luiden die opklinken vanuit de raad. Landelijk beleid dat je raakt, daarop moet je reageren". Met de blik op Van Eisen gericht: "Je moet wel zuinig zijn met getuige- Voorschotense jongen geschept VOORSCHOTEN - Een 12-jarige jongen uit Voorschoten is gister middag buiten bewustzijn geraakt bij een aanrijding op de Leidseweg in Voorschoten. De jongen is met een zware hersenschudding en in wendig letsel naar het Diacones- senhuis gebracht. Een vrouwelijke autobestuurder uit Voorschoten stopte voor het jongetje, dat op de vluchtheuvel ter hoogte van de Bachlaan stond te wachten om over te steken. Zij stond daarbij links voorgesorteerd. Een 22-jarige autobestuurder uit Oegstgeest die de wachtende be stuurster van achteren naderde, haalde de links voorgesorteerde auto rechts in. Daarbij schepte de Oegstgeestenaar het jongetje dat via het zebrapad naar de andere kant van de straat liep. De buiten bewustzijn geraakte jongen is in het ziekenhuis weer bij gekomen en wordt behandeld aan zijn in wendige verwondingen. nispolitiek, anders" devalueert het". Van Eisen, naar Blom kijkend: "Je mag toch stemming geven aan het geluid van Oegstgeestenaren?". Blom: "De raad hoeft dat niet te doen". Vroomen: "Je kunt je ogen- niet sluiten voor dingen buiten de gemeentegrenzen". Blom, gek scherend: "Oegstgeest waar schuwt de wereld voor de laatste maal". Morsebelpolder De bel voor de - korte - tweede ronde: de bestemming van de Mor sebelpolder - nu nog van een bedrij- venbestemming voorzien - moet zo danig worden gewijzigd dat daar woningbouw kan worden ge pleegd. Poelmans is de enige dwarsligger. "Daaraan moeten we niet beginnen. Ik heb so wie so al grote bedenkingen tegen de haast waarmee gronden, ook in Haas- wijk, worden volgeplempt. Ik ben voor een recreatie- of natuurbe- stemming. Blom: "Maar dat bete kent dus datje voor dit moment de bestemming nu - bedrijven - niet wil wijzigen. Daar moeten we voor al mee wachten. Er hoeft daar maar één vette fabriek te gaan zitten en het is gebeurd". Poelmans: "Waar om er woningen bouwen als je de behoefte niet eens kent. Toon die eerst aan, waar en voor wie". Een mix van twee uitspraken, de afgelopen bestuursperiode gedaan door een PvdA- en een D66-raads- lid, levert de volgende stelling op: B en W maken het beleid in Oegst geest. De raad, een besluitenmachi- ne die alleen pro forma nog wel eens tegensputtertstaat langs de zijlijn wat mee te murmelen en mag dat zelfs niet eens in de open baarheid doen. De Vroomen: "Die uitspraken zijn geloochenstraft door de fe- bruarivergadering waar veel en in de openbaarheid is gepraat over het multi-functioneel centrum en de scholen". Van Eisen: "Bij ons werkt het zo dat de besluiten ei genlijk al in de raadscommissies worden genomen. Formeel is de raad inderdaad een besluitenma- chine". Poelmans kiest andermaal voor de aanval: "Het monisme heeft in Oegstgeest extreme vor men aangenomen. Naar buiten toe treedt de raad bitter weinig contro lerend op. De raadsvergadering is hier niet meer dan een ritueel. De dingen die informeel al in de wan delgangen zijn afgehandeld wor den in de raad gefiatteerd en afge stempeld. Een heel slechte zaak. Het breed samengestelde college werkt dit in de hand. Er is best wel wat te zeggen voor een college waarin nu eens niet alle drie de grote partijen zijn vertegenwoor digd". Blom: "Ik weet niet of me neer Poelmans het weet, maar de taak van een raad is om de gemeen te te besturen. De raad is er niet om standjès te maken ter amusement voor het publiek. Monisme is juist heel belangrijk. En dat alle grote partijen in het college zitten en de kleintjes hebben bijgedragen aan de totstandkoming van het college programma geeft inderdaad min der vuurwerk maar meer bestuur lijke kwaliteit. Vuurwerk is toch geen uitgangspunt?" Poelmans: "Een saaie raad is dus een goede raad?". Kohlbeck: "Ik ervaar de opmerking van Poelmans over de brede samenstelling van het colle- 'Stemmingmakerij' is de titel van een zesdelige rubriek die in deze weken voor de gemeenteraadsverkiezingen, 19 maart, op deze pagina verschijnt. Een rubriek waarin de lijsttrekkers van alle partijen die in deze regio aan de verkiezingen deelnemen in de gelegenheid worden gesteld met en tegen elkaar 'stemming te maken'. Ze geven hun visie over diverse plaatselijke hete hangijzers aan de hand van een aantal hen voorgelegde stellingen. Vandaag deel drie: de Öegstgeester lijsttrekkers. WOENSDAG Leiden Gulden Vlies - Breestraat 125. sie voor volkshuisvesting, 211 Schouwburg - Nooy's Volkstheater 'In Hollands staat een huis', 20.15 Laktheater - Toneelgroep Baal speelt 'Danton's dood', 20.30 uur. Kapelzaal K&Ó - kapelconcert doo: Quirijn van Rechteren, John Macfarlan» en Henk Briër, 20.15 uur. Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Waa: de ratten koning zyn', 20 en 22.15 uur. Voorschoten Ambachtshuis - Voorstraat, vergadering raadscommissie welzijn, 20 Leiderdorp Sjelter - Heemraadlaan 67, gaan met elkaar', vot 22.30 uur. DONDERDAG Leiden Dienstencentrum De Kooi - Driftstraat 49, open huis, 10-15 uur. Groenoordhallen - beroepenmanifesta- tie Rijnland, 10-21 uur. Leiderdorp Muzenhof - Gordijnsingel, belastings- preeKuur, 9-12 uur. Oegstgeest Dienstencentrum - Lijtweg, belastings preekuur voor ouderen, 9-12 uur. ge als prikkelend. Ik verdedig de stelling dat als D66 en PPR de af gelopen periode voor een opposi tierol hadden gekozen hun inbreng in het college lang niet zo groot zou zijn geweest als die nu is. Voor dé komende periode, waarin we moe ten beslissen tien miljoen gulden te investeren in ondergrondse voorzieningen (riool etc.), is juist een breed draagvlak nodig. Ik hoop dat de kleintjes de grote weei willen helpen met het college-pro gramma en niet de oppositie in gaan. Anders vliegen de kippen voortdurend het hok uit". Poel mans: "Je kunt niet alles regelen in zo'n collegeprogramma. Tijdens de rit zelf dienen er zich allerlei zaken aan. Neem voor wat de afgelopen periode betreft de Digros maar. Raadsleden in Oegstgeest moeten zelfstandiger leren optreden". Kleintjes De twee 'kleintjes' Van Eisen en Poelmans vinden eikaars schouder zodra de stelling op tafel komt dat er een speciale raadscommissie Haaswijk voor de gelijknamige wijk in wording, waar 5.000 men sen komen te wonenin het leven moet worden geroepen. Kohlbeck zoekt ook een beetje toenadering maar blijft toch meer aan de kant van Blom en De Vroomen.-De laat ste zegt: "Geen commissie Haas- wijk. Haaswijk hoort gewoon bij Oegstgeest. Er is toch ook geen Buitenlustcommissie? Van Eisen: "Haaswijk is vanzelfsprekend een deel van Oegstgeest maar je ont wikkelt het nu. Er moet een over legstructuur komen. Hoe? dat wil ik nog even in het midden laten maar het liefst wil ik een structuur met een wijkgroep daarin. Poel mans: "Omdat Haaswijk van Oegstgeest is, geen commissie in het leven roepen. Dat is een foute benadering. Er wordt hier gedaan of het een - die commissie - aan het ander - de integratie van Haaswijk met de rest van Oegstgeest - tegen gesteld is. Zo'n commissie daaren tegen helpt die integratie juist te bevorderen". Blom: "Ik ben het De Öegstgeester lijsttrekkers (vlnr) onder de portretten i M. Poelmans (D66), De Vroomen (vervangster van de CDA-lijsttrekker P. (VVD) en T. Kohlbeck (PvdA). niet met Poelmans eens. Om te be- ginnen praat ik liever over Oegst geest noord dan over Haaswijk. Van heel Oegstgeest zitten verte genwoordigers in de raad. En we hebben die structuur al waar van Eisen het over had, namelijk met de stuurgroep Haaswijk". Van Ei sen en Poelmans pleiten, vervol gens andermaal in koor voor een geformaliseerde betrokkenheid van Haaswijkers bij de besluitvor ming over hun eigen wijk. Van Ei sen: "De kwaliteit van de Haas- wijk-besluiten worden verhoogd vandalen die kinderen lastig z Eisen (PPR), i de wethouders T.L. Blom (foto Holvast) AANRIJDING - Een 43-jarige au-1 tobestuurder uit Wassenaar heeft' vanochtend een 31-jarige autobe stuurster uit Voorschoten aangere den op de kruising Raadhuislaan en Prof. Assenlaan in Voorschoten. De Wassenaarder verleende de vrouw geen voorrang en raakte haar auto aan de zijkant. Zelf kwam hij na de botsing tot stil stand tegen een lantaarnpaal. Een mede-inzittende liep lichte ver wondingen aan de kin op. Vandalen baren politie Wassenaar niet echt zorgen WASSENAAR - De jeugdige als Haaswijkers aan die besluiten hebben bijgedragen". Blom, "Ja, ja, dat kennen we. Toen i vallen en mishandelen op don kere plekken in Wassenaar ba ren de politie geen echte zor- Haaswijk eep studentenflat moest gen. Incidenteel schelden de 'terroristjes' kinderen uit, of trekken ze van hun fiets. Com missaris van politie J. van der Wolk kent zijn 'klantjes' goed en voert geregeld gesprekken met hen. Een boel van de ver halen over de groep wordt vol komen, riepen de Haaswijkers nee! Moeten we daar dan gehoor aan geven? Haaswijk is niet alleen voor de Haaswijkers maar ook voor andere Oegstgeestenaren. Niet voor niets bouwen we het multi-functioneel centrum in Haaswijk De sociaal rechercheur wordt als gens hem sterk overdreven. laatste op het stel losgelaten. Moet de ambtenaar die naar Vlissingen is vertrokken, worden opgevolgd, ja of nee? De Vroomén: "Ja, de pre ventieve werking die van zo'n ambtenaar uitgaat, is aangetoond". Van Eisen: "Dat is die niet. Dat zeggen is gewoon de bewijslast omdraaien. Zo van: uitkeringstrek kers, jullie zijn fraudeurs, bewijs maar dat je het niet bent. Zo'n stempel wil ik niet drukken". Blom: "Wat een onzin. Je mag dus ook geen politie aanstellen omdat anders dieven de smet krijgen dat ze stelen". Kohlbeck: "De nood zaak is nog niet aangetoond. Alleen op grond van preventiviteit zeggen dat-ie nodig is, vind ik onvoldoen de. Van de PvdA hoeft de sociaal rechercheur zijn geld niet op te brengen want het gaat om de be strijding van een maatschappelijk verschijnsel, fraude genaamd". Poelmans: "Ik vind niet dat je de controle op uitkeringstrekkers door mensen van sociale zaken zelf moet laten doen, zoals van Eisen wil. Er moet een scheiding zijn tus sen degenen die de uitkering geeft en degenen die in de gaten houdt of het allemaal klopt. Je laat de be lastinginspecteur toch ook niet je belastingbiljet invullen?". Aan de andere kant worden mogelijk ernstige mishandelin gen niet altijd bij de politie ge meld. Van der Wolk: "Mondjes maat, maar wel regelmatig komen hier berichten binnen, overigens nooit nader gespecificeerd, dat kinderen lastig gevallen worden door een groep jongelui van rond de 19 jaar". De favoriete plekken van de baldadige jongeren zijn de slecht Zakerinieuws WASSENAAR - Het zal nog vele jaren gaan duren voordat de eerste paal voor een verpleeghuis aan de Wassenaarse Deijlerweg de grond in kan gaan. Hoewel "er schot in de zaak komt" zitten er nog teveel fi nanciële en bestuurlijke haken en ogen aan het plan. "We moeten op passen voor een verkiezingskoorts waarbij we de kiezers een worst voorhouden dat er over een half jaar een verpleeghuis staat, hoe graag we dat ook allemaal willen. Er is een periode van stilte nodig", aldus wethouder C. Barning (WD) gisteravond tijdens een politiek fo rum van alle lijsttrekkers, in Huize Willibrord, dat was georganiseerd door een aantal Wassenaarse oude- renorganisaties. De ongeveer 300 ouderen die op de bijeenkomst in de schitterende recreatiezaal van het bejaarden huis verschenen zorgden voor wat wethouder J. Greep (PvdA) om schreef als de "ongetwijfeld best bezochte verkiezingsavond". De bijeenkomst werd integraal op vi deo en geluidsband vastgelegd voor de niet-aanwezige ouderen, waarbij de cameravrouw vrijwel de hele avond bezig was met het scherpstellen van het beeld en het inzoomen op de aanwezige politie ke kopstukken, zodat een wat lan gere blik op de monitor al snel voor hoofdpijn zorgde. Alle lijsttrekkers kregen aller- leerst precies 5 minuten spreektijd vah de directeur van Huize Willi brord, F. Walta, die als voorzitter optrad. De man had keukenklok bij zich welke als scherprechter fungeerde, want dreigde iemand z'n srpeektijd te overschrijden dan werd ogenblik kelijk de microfoon onder z'n neus weggerukt. Een maatregel die het tempo er overigens aardig inhield. Uiteraard veel aandacht voor de aantallen nog te bouwen bejaarden woningen en de mogelijke locaties daarvoor. PvdA, D'66, CDA en Par tij Wassenaar denken aan zo'n 200 bejaardenoningen maar de WD vindt dat "veel te optimistisch". Grote vraag is natuurlijk waar die woningen moeten komen. "Op loopafstand van voorzieningen" riepen alle fracties in koor, waarbij men in eerste instantie denkt aan kleinere bouwplaatsen, de zogehe ten snipperiocaties, in het cen trum. Illusie Een aantal woningen die ook voor bejaarden geschikt zijn, ko men in het Weteringpark en dus midden in een polder zonder voor zieningen, zo vroeg iemand zich af. Inderdaad, zo gaven de lijsttrek kers toe, en dat zal ook zo blijven want "er zijn al genoeg winkels in Wassenaar", aldus Barning. CDA- lijstaanvoerder V. Wensveen noemde nieuwe winkels in het We teringpark "een illusie". "Een bak ker kan daar niet leven als men één broodje bij hem koopt en de rest bij Albert Heijn gaat halen". Als er echter bij de geplande 350 wonin gen in het gebied geen enkele be jaardenwoning zou komen "zou u ook opstaan", aldus Wensveen. Over de bouw van aanleunwo ningen die bejaarden een be schermd gevoel zouden kunnen geven zei Greep dat zoiets staat of valt met de medewerking van het desbetreffende bejaardentehuis. Het Sophiekehuis bijvoorbeeld wil zulke woningen per se niet, de ge meente wel. Ook de LHNO-school aan de Spinbaan die per 1 augustus dicht gaat, werd besproken. Verschillen de ouderenbonden pleiten voor een educatief centrum in die school, maar dat gaat ook niet zo maar. De school is namelijk geen eigendom van de gemeente en bo vendien "zijn er meer kapers op de kust". Daarnaast spelen de kosten een grote rol alsmede het feit dat het Van Heeckerenhuis al een edu catieve functie vervult. Echt leuk werd het pas later op de avond toen iemand uit de zaal een opmerking maakte over de slechte onderhoudsstaat van be paalde wegen in het dorp. Wethou der Barning weet dat aan financië le problemen doordat Wassenaar zoveel bomen heeft die met hun wortels het wegdek vernielen. Een "excuus" dat met een luid boe-ge- roep werd ontvangen gezien het feit dat er in het Oostdorp en de Schoolstraat "waar je je nek breekt", geen boom is te vinden. Wethouder Barning: boe-geroep.... (archieffoto) Makelaardij Aan de Öegstgeester Louis Couperuslaan heeft zich een nieuwe makelaardij gevestigd: Rijnveste. Achter die naam ze telt J.C.V. de Weijer, lid van de sectie agrarisch onroerend goed van de Nederlandse Ver eniging voor Makelaars. Frérik^hof Het Leiderdorps winkelcen trum 'Winkelhof is binnenkort een nieuw café/petit-restaurant rijker. 'Frérikshofzo luidt de naam van het horecagebeuren dat in het pand op het plein van 'Winkelho.f trekt. De eigena ren, Freek en Wil de Bruijn, ho pen komende donderdag de deuren voor het publiek te kun nen openen. Favié Mode Wethouder Van Leeuwen heeft vorige week het totaal ge renoveerde pand van Favié Mo de aan de Schoolstraat 87 in Voorschoten geopend. Het pand is aan de buitenkant zo veel mogelijk in de oorspronke lijke staat teruggerenoveerd. Ook het interieur is aangepast. Ruudolf Ruud van Berne en Dolf van der Zijl openen komende don derdag een mannenmode-zaak in Voorschoten: 'Ruudolf Mo de', gevestigd in het pand Schoolstraat 81. Verlichte omgeving van de sport hal en het parkeerterrein van de sportverenigingen Blauw/Zwart en de Kievieten. Onlangs heeft de ge meente besloten de verlichting hier drastisch uit te breiden. De groep jongeren die naar de mening van de commissaris klier- derig en baldadig bezig is, gaat bij de voetbalverenigingen wel eens over de tong. Van der Wolk heeft de indruk dat de verhalen hier sterk aangedikt worden. "Natuur lijk is de groep uitermate verve lend bezig, maar hun activiteiten zijn niet structureel ernstig", aldus de niet zo verontruste man van po litie. Hij signaleert ook geen toena me van de baldadigheden in Was- Tijdens een vechtpartij afgelo pen weekeinde bij jongerensocië- teit Tent zijn twee groepen slaags geraakt. Een deel van de beruchte groep jongeren is hier volgens de commissaris bij betrokken ge weest. De beroepskracht van Tent is van mening dat de baldadighe den in Wassenaar los moeten wor den gezien van de vechtpartij. Een ordinaire dronkemansruzie liep za terdagavond rond sluitingstijd uit op een vechtpartij. Een Leidenaar die Tent nooit eerder heeft be zocht, gaf zaterdag de aanzet voor de ruzie. "De club die in Wassenaar Voorschotense rijders van 'de tocht' gehuldigd VOORSCHOTEN - In navolging van de Wassenaarse, Zoeterwoud- se en Leiderdorpse worden nu ook de Voorschotense Elfstedentoch trijders gehuldigd. Morgen om pre cies te zijn, in het Cultureel Cen trum aan de Marijkelaan. Wethou der Marselis van sportzaken zal de sportievelingen daar 's avonds om half acht toespreken. De gemeente verzoekt alle deel nemers zich van tevoren even te melden bij de afdeling sportzaken, telefoon 01717-2141. moeilijk doet op donkere plaatsen, bezoekt Tent nauwelijks", aldus de beroepskracht. ALKEMADE - Ondanks alle maatregelen van boeren en de vrijwillige vogelwachters is het aantal weidevogels in het ge bied de Ade sterker teruggelo pen dan in andere weidegebie den. Alleen de slobeend bleef in aantal stabiel, alle andere weidevogels namen in aantal af. De zwarte stern verdween zelfs helemaal, zo blijkt uit cij fers van provinciale waterstaat. In alle onderzochte regio's is het weidevogelbestand sterk teruggelopen, constateert pro vinciale waterstaat. Vooral de vermindering van weidevogels die veel eisen aan hun leefom geving stellen, zoals de kem phaan en watersnip, is duide lijk merkbaar. De weidevogels zijn geïnventariseerd in de ja ren 1977 tot '85. Deze' periode wordt vergeleken met de jaren 1968 tot 1977. De kemphaan en zwarte stern kwamen vroeger al in kleine aantallen voor, 'maar zijn nu vaak helemaal ver dwenen. Hetzelfde geldt overi gens voor de slobeend, de grut to en de tureluur. Daarentegen steeg het aantal scholeksters en kieyitten in enkele regio's. De inventarisaties zijn behal ve in het gebied de Ade ook el ders in de Ryn- en Veenstreek gehouden, zoals in de polders rond Nieuwkoop, de polder Vierambacht bij Ter Aar, bij Boskoop en Hazerswoude/Zoe- terwoude (de Rijnstreek-zuid). Overal is een ongunstig beeld te zien. Vooral in de Ade, de Rijnstreek-zuid en de polders ten zuiden van Nieuwkoop is de afname van de weidevogels fors. Verminderingen van vijf tig procent en meer zijn daar normaal. VOORSCHOTEN - De belangstel ling voor de Voorschotense Coo pertest loopt zo hard terug dat in de werkgroep sportieve recreatie overweegt de wekelijkse loop om te zetten in een maandelijkse. Liepen bij het begin, in '80/'81, nog zo'n 120 mensen de twaalf mi nuten-test op het kunstgrasveld in sportpark Adegeest, nu is het aan tal gedaald tot rond de 50. Een ver klaring hiervoor ontbreekt. De werkgroep, die deze maand nog bij elkaar komt wil in mei de Cooper test evalueren en een strategie uit stippelen voor het nieuwe seizoen. Normaliter loopt dit van oktober tot mei. De gemeente is met de loop be gonnen in een tijd dat het lopen aan populairiteit won wilden kijken of zij de conditie kunnen opvijzelen. Bij de test, die 's maandags om acht uur en kwart over acht start, wordt bekeken hoeveel meter mensen in twaalf minuten lopen. Vrijwilligers roe pen regelmatig om hoeveel tijd er nog is en fanatiekelingen, die bij de test veld lijken te winnen, kunnen hun rondetijden te horen krijgen. De meeste deelnemers doen een bijdrage in de bus. Deze van een kwartje tot een gulden pe keer. Anderen schenken meerdere tientjes per Winstgevend is het niet, maand moet de gemeente 60 gul den opzij leggen voor veldhuur er energiekosten. LEIDSCH Êk DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54, 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) van 8.30-17.00 uur (071)144941 Voor inlichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoortijden: C. Juffermans-Duyverman, tel. 071-893256, A, Kluppel, tel. 071-763088, F. Terwijn. tel, 02522-14192, D. Vink. tel. 079-412440. C. Spigt, tel. 02523-76823. SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) REDACTIE 67,45 92,55 134,90 ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 22,70 per maand, per post 31,10 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd per post (binnenland) per half jaar, aan huis bezorgd per jaar, aan huis bezorgd 256,90 per post (binnenland) 357,20 losse nummers 1,10 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1. Leiden (071) 144941 Bij geen gehoör buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11. 2221 JB Katwijk (01718)12383 Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport; P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaft Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg, Tokio. Londen, Parijs, Was hington, Rome, Madrid, Mexico-City. Tel

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2