'Maar als er betaald moet worden dan houdt het op' Handballers DDR overklassen 'buur' Weer volleybalster naar Italië Publiek wil Van Benthem aanraken Joegoslavië en Hongarije kansrijk Borghi nieuwe hoop Argentijnse voetbal WOENSDAG 5 MAART 1986 SPORT PAGINA 15 (GPD) - Uit de boekhouding van Evert van Benthem: 150.000 ver diend met commerciële activitei ten na de overwinning in de Elfste dentocht van 1985. Dat viel tegen. Hoewel tevreden, had hij op grotere winst gerekend. Niet op het miljoen waar grote op timisten al snel van spraken, dat zeker niet, maar toch wel wat meer dan die anderhalve ton. Op het ver langlijstje stond uitbreiding van zijn woongedeelte met een flinke zijvleugel. Of een bungalowjte bouwen. Dat is er niet van geko men. Wel kon Evert van Benthem, dank zij de opbrengsten van die eerste plaats in de Elfstedentocht, met bankhulp zijn boerderij - ei gendom van zijn ouders - kopen en grote kapschuur laten r r zet ten. Nu hij voor de tweede keer de Tocht der Tochten heeft gewon nen, staat vast dat de droomwens alsnog in vervulling zal gaan. Als zaakwaarnemer van Evert van Benthem, schat Frank van den Wall Bake (directeur van "Bureau Trefpunt" te Hilversum) zijn in komsten komend jaar op 250.000 gulden. Nog steeds niet dat miljoen dus. Frank van den Wall Bake: "Dat komt omdat schaatsen te beperkt is, zeker als het zich zoals in het geval van Evert, richt op één speci fieke wedstrijd. Het grote geld zit in de internationale sporten. Bui ten Nederland is de naam Van Benthem te onbekend om er inte ressante zaken mee te kunnen doen. Daar moet je nuchter in zijn, maar ik weet het wel: tegenwoor dig denkt iedere sporter die een grote uitslag maakt dat er een Bo ris Becker-effect in het kwadraat uitkomt. Nou, dan moet je in elk geval een andere sport beoefenen dan schaatsen en zeker niet in Ne derland wonen. Men wil Van Ben them aanraken, men wil knokken voor een handtekening, maar als er betaald moet worden houdt het op. Sport en commercie, daar kijken ze in Amerika heel anders tegen aan. Het is er volledig geaccep teerd. Hier niet. Als een Nederlan der te maken krijgt met een sporter die geld vraagt, zegt-ie: die kon ze ker niet leren". Sperma De inkomsten van Evert van Benthem uit commerciële activi teiten zijn onder te verdelen in vijf groepen: langlopende contracten, radio- en televisiespots, adverten tiecampagnes, het openen van win kels en de overeenkomst met een sponsor van een marathonploeg. De financiële groei door de tweede Elfstedentocht-overwinning, wordt vooral voorzien in de langlo pende contracten. Daarvan zijn de prijzen op te schroeven. Van die winkelopeningen niet. Evert van Benthem ontving in '85 per opening tweeduizend gul den; daar zit weinig rek in. Frank van den Wall Bake: "Op dit punt hebben we te maken met de mid denstand. Die rekent anders dan grote bedrijven. Als we er een paar duizend gulden bovenop gooien komt er uit die hoek niemand meer. Dat staat vast". Aan langlopende contracten heeft Van Benthem vier grote over eenkomsten die hem geld en goe deren opleveren. In vakbladen van het boerenbedrijf prijst hij ver schillende waar aan. Dat doet hij via advertenties ook voor een auto merk ("Evert rijdt het hele jaar goed") waarvan hem een wagen in bruikleen is gegeven. Daarnaast voert hij reclame voor een kleding bedrijf en voor een tractoren-firma. In zijn deze zomer gebouwde kap schuur staat de ruilhandel: een trekker met opraapwagen, een kuilsnijder en een frontmaaier. Ook in zijn bezit, zo maar gekre gen, een container sperma om zijn veestapel mee te veredelen. Het wordt voor hem diepgevroren (min 190 graden) bewaard in een KI-sta- tion. Gekkenhuis In de sector radio en televisie heeft alleen eerstgenoemde catego rie gewerkt. Etherreclame voor een dierenmedicijn en veevoeder. Niet één televisiespot. Men zou dit kun nen toeschrijven aan het gegeven dat Evert van Benthem weinig of geen "uitstraling" heeft, hoe aar dig, vriendelijk, beminnelijk en in nemend hij ook is. Frank van den Wall Bake: "Inderdaad, hij mist uitstraling. Van de andere kant heeft hij de charme van de nuchte re boer. Dat zullen we commercieel moeten gaan vertalen". Op advertentiegebied voert Frank van den Wall Bake een zorg vuldig beleid. "Je kunt twee din gen doen. Of zeggen-: pakken wat er te pakken valt, of selectief te werk gaan. Ik doe het laatste om de belangstelling van grote bedrijven gaande te houden. Wanneer Van Benthem dagelijks in de krant staat, met in het ochtenblad pro- dukt zus en in hat avondblad pro- dukt zo, dan zal een zich respecte rende grote onderneming zeggen: na al die worsten en frisdranken hoeven wij niet meer". De aanbie dingen - en dat geldt vooral ook voor de winkelopeningen - zijn na de tweede overwinning sterk toe genomen. De vraag naar Evert van Benthem was de afgelopen dagen zó groot, dat Van den Wall Bake spreekt van "een gekkenhuis". Het sponsorcontract (voor shir treclame) nu. Financieel leuk mee genomen, maar geen vetpot. Frank van den Wall Bake: "Het zit ergens tussen tien- en twintigduizend gul den". Een schyntje in vergelijking tot bijvoorbeeld het wielrennen. Een coureur met de publiciteits- waarde van Evert van Benthem, haalt al gauw een ton. Opvallend voorts: toen het seizoen begon had Evert van Benthem als winnaar van de Elfstedentocht '85, nog geen ploeg. Zijn vertrouwensman Jaap Nassette, schrijft dat toe aan een té zorgvuldig beleid van Frank van den Wall Bake. Nassetta: "Hij wachtte te lang. Misschien door te weinig ervaring met deze sport. Schaatsen is een wezenlijk ander wereldje dan hockey of tennis". Van den Wall Bake denkt daar anders over. "Kennis van ,een tak van sport vind ik geen eerste ver eiste. Zakelijkheid, dat moet voor op staan. Te veel sporters gaan op hun smoel omdat er vanuit hob byisme gehandeld wordt. Dat het met Van Benthem wat lang duurde voor hij onder dak was, kwam voor een deel ook door hemzelf. Hij zei: ik ga me niet onderverkopen. En daar had-ie gelijk in". Circuit De samenwerking tussen Frank van den Wall Bake en Evert van Benthem gebeurt op basis van 15 procent provisie. "U zult het niet geloven", zegt de directeur van Bu reau Trefpunt, maar we houden aan Van Benthem niets over. Ik denk zelfs, dat hij ons geld kost. Reken maar uit: 15 procent van tweeduizend gulden voor het ope nen van een winkel, levert ons driehonderd gulden op. Daar spring ik met bureaukosten amper uit. Het is zeker niet zo, dat wij met Van Bënthem onze zakken vullen. Daarvoor is het werk dat we met hem hebben, te arbeidsintensief. Ik doe het als goodwill voor mijn bureau. Om door de bekendheid die we met Van Benthem krijgen, grote bedrijven te trekken. Zó zit dat". De overeenkomst tussen fcvert van Benthem en Frank van den Wall Bake kwam vorig jaar tot stand nadat de zich als manager opdringende Wiemer Veenstra was ontmaskerd. Diens onbetrouw baarheid is onlangs bevestigd met een gevangenisstraf wegens op lichting en aanverwante manipula ties. Hoewel Wiemer Veenstra de Elfstedenwinnaar voor geen cent benadeelde, was de ervaring een flinke schok. Vertrouwensman Jaap Nassette: "De vrouw van Evert was er zó door geraakt, dat ze bij me thuis heeft zitten huilen. Het was voor ons allemaal om te jan ken. We werden ineens geconfron teerd met de gevaren van het suc ces. We waren er niet op voorbe reid; niemand kende dat circuit. Maar we hebben onze les goed ge leerd". Dat bleek afgelopen woensdag in -de Frieslandhal duidelijk toen een lid van het promotie-team voor de Olympische Spelen Evert van Ben them een shirt met wervende tekst wilde laten aantrekken. Jaap Na ssette verhinderde die poging. "Dat ben ik wijzer geworden van vorig jaar: niets zomaar doen. Daarom greep ik in. Voor je het weet heeft-ie een trui om met 'Ban de Bom', of'Sipkema is een kloot zak'. Dat geouwehoer kunnen we niet hebben. Ik zei tegen die juf frouw: wegwezen, d'r wordt niks aangetrokken". Professioneel Na de 1-2-3 Show donderdag, heeft Evert van Benthem in een ge sprek met Frank van den Wall Ba ke besloten om door te gaan met hetzelfde bemiddelingsbureau. Een contract overigens, dat vrij blijvend is. Van Benthem kan op elk gewenst moment weg. Van den Wall Bake: "We hebben natuurlijk wel een overeenkomst, maar als hij wil kan hij daar zonder moeilijkhe den vanaf. Ik stel me op het stand punt dat het geen zin heeft om ie mand aan zijn afspraak te houden wanneer de relatie verstoord is". In dat onderhoud, donderdag, heeft Frank van den Wall Bake aan Evert van Benthem duidelijk ge maakt dat die zijn verwachtingen over de verdiensten niet al te hoog moet stellen. "Er zal heus wel een leuk bedrag binnenkomen, maar nogmaals: geen Boris Becker-kwa- draat. Ik heb hem voorgehouden dat hij met beide benen op de grond moet blijven. Die begelei ding reken ik ook tot mijn taak". Wie zich tot Evert van Benthem wendt, wordt door hem doorver wezen naar Frank van den Wall Ba ke, die dan op zijn beurt weer in overleg treedt met Van Benthem over het voorstel. Heel professio neel dus. Hoe anders dan vorig jaar na de Elfstedenoverwinning, toen journalisten zo maar bij hem kon den binnenlopen. Vanwege de drukte weliswaar met enige tijds beperking, maar toch... Nu moet eerst ontact opgenomen worden met Frank van den Wall Bake. Vanwege een vergoeding? De zaakwaarnemer: Neen. Een inter view met Van Benthem kost nog steeds geen geld". Waarom dan die omweg? "Om de publiciteit te spreiden. Laat ik het oneerbiedig zeggen: Van Benthem is een pro- dukt. Dat heeft publicitaire onder steuning nodig. Daarom vragen we ook geen geld aan journalisten; dat zou dom zijn. Maar: als je een pro- dukt goed op de markt wilt bren gen, moet je de publiciteit selecte ren en doceren. Dat is de reden". Couveuse-kind Van Benthems buurman. Hans Moritz, zegt: "Evert heeft het nu beter in de hand, Hij kan nee zeg gen als het moet. Vorig jaar niet Wie tevergeefs bij de Elfsteden- winnaar aanklopt komt bij Hans Moritz terecht. Zijn tuinhekje grenst aan het erf van Evert van Benthem; een plakkaat op de stal deur verwijst naar Moritz, een goe de vriend. Hij heeft zich beschik baar gesteld als stootblok voor de drukte. Dus ook voor de pers. Wat tot de situatie kan leiden dat de journalist met Moritz in gesprek is. terwijl in diens keuken de Elfste dentochtwinnaar koffiedrinkend de krant leest. Vanachter glas zichtbaar als een couveuse-kind en even onbereikbaar. "Echt", zegt Moritz, "het kan niet anders. Je hebt er geen idee van hoe hij in beslag genomen wordt als er geen regels zyn. Afgelopen zomer werd het zó dol, dat volsla gen onbekenden brutaalweg zijn stal inwandelden. Of aanbelden voor trainings- en voedingsadvie zen. Kijk. als het er een. of twee zijn dan is dat geen probleem. Maar het werden er honderden. Er zijn hier deze zomer bussen vol toeristen langsgereden. We hebben in het seizoen duizenden mensen voor de deur gehad". Museum Wie dat niet betreurt, is burge meester Tuik van Brederwiede, waaronder St. Jansklooster valt. Tuik voert actie voor het toerisme in zijn gemeente, waartoe ook Giet hoorn behoort. Een betere ambas sadeur voor de naamsbekendheid dan Evert van Benthem kan Tuik zich niet wensen. "Ik denk dat elke burgemeester de Elfstedenwin- naar wel zou willen hebben". Tuik gaat met Evert van Benthem in contact treden over een publici teitscampagne voor de gemeente, die watersportliefhebbers nogal wat te bieden heeft. "Via Van Ben them kunnen we daar natuurlijk mooi op attenderen", zegt de bur gemeester. Hij is nog meer van plan. In de hal van het gemeente huis komt een Van Benthem-mu- seumpje. Het wordt een vitrine vol Elfstedenspul. Evert van Benthem heeft al toegezegd kleding en mate riaal die hij gebruikte, ter beschik king te zullen stellen. De burge meester: "Zo willen wij voor de ge schiedenis vastleggen, wat een van onze inwoners betekend heeft in de historie van de Elfstedentocht". ZURICH (SID) - Joegoslavië en Hongarije hebben gisteren hun ongeslagen status tijdens de wereldtitelstrijd handbal behouden. Joegoslavië nam ruim afstand van het organise rende Zwitserland (27-19), Hongarije had iets meer moeite met Roemenië (19-17). De Olympische kampioen heeft morgen tegen West-Duitsland aan een gelijkspel voldoende om zich evenals in 1982 voor de finale te plaatsen. Destijds verloren de Joegoslaven in de verlenging van de Sowjet-Unie. Uitslagen 2e ronde beker 1. Waterloo 3 - 't Veen 1 6-0,2. Zomerzorg 1 - Napoleon 7 8-1,3. Twee Wezen 1 - Zomer zorg 2 7-2, 4. Setstream - Bananateam 6 3. 5. Hibs - Britvic 7-2, 6. WW 3 - Harbour Generaal 5-4, 7. 't Buytersbeentje - Vier kant 4 6-0. 8. Op Eigen Wieken 2 - Gouden Leeuw 5-4, 9. Napoleon 1 - 't Veen 6-0, 10. Vierkant 2 - Harbourgirls 5-4, 11 Jolly Ro ger - Altijd Raak 5-4. 12. 't Reddertje 2 - Buytenpootje 6-3, 13. Buurman - Vierkant Dames 8-1, 14. Saloon 1 - Twee Wezen 3 7-2,15. B.K. Rood Rummers - Tee Cees 7-2, 16. Down Stairs Eagles - Red Arrows 7-2, 17. Vierkant 1 - Eigen Wieken 6-0,18. Clea ners T-set - Malla Babbe 6-0,19. Smederij 2 - Bonte Koe 6-3, 20. Groot Risico - Twee Wezen 2 6-3, 21. Bulldogs - Zijltrotters 6-3, 22. Tivoli Invincibles - Smederij 1 6-0, 23. Zijl Crusaders - Nomads Ladies 7-2, 24. Bullshit 2 - Spons 2 7-2, 25. Vierkant 5 - Dynamisch Arrows 6-3, 26. Spons/Harin gen - Eigen Risico 6-0, 27. Topless - Doof pot 6-3,28. Decima 2 - Yankees 6-3,29. B B. Leno's - D.T. Knudde 7-2, 30. Tivoli Exter- nunotors - Terminius 2 6-0. 31. Denimo 3 - Saloon 3 6-3, 32. Flower Power - Youth H'ijkl 9-0. 33 B K Protectors - Plantage 9-0, 34. WW 1 - Downstairs 5-4, 35. Down stairs 1 - Entre Nous 5-4,36. Napoleon Ka libcr - Jeans Angels 6-0,37. Jolly Roger 2 - Baracuda's 7-2, 38. Zijl Delta's - Missers 6 0, 39. Denimo 4 - Smijters 5-4, 40. Baracu da's 2 - Flyers 8-1, 41. Botte Speer - Deci mo 1 7-2.42. Webster - Puntje.d'r in 6-3,43 Tivoli Longuerors - Lowlifters 5-4, 44 Flying Birols - Westside 6-0, 45. Entrt Nous 2 - Spons 6 5-4. Parijs - Nice Klassement na de tweede etappe Het algemeen klassement na de tweede etappe is: 1. Sean Kelly (De Gribaldy-Ier) 10 uur 42 i 48 seconden; 2. Bruno Wojti- mond (Koechli-VSt) op 0.17; 5. Gilbert Du- clos-Lassalle (Legeay-Fra) op 0.19; 6. Char- ly Berard (Koechli-Fra) op 0.23; 7. Jean- Francois Bernard (Koechli-Fra) op 0.23; 8. Dominique Lecrocq (Quilfen-Fra) op 0.27; de Rooy (De Wever-Ned) op 1 seconden; 54. Peter Winnen (De Wever- Ned) op 1.10; 59. Jan Bogaert (Elen-Bel) op 1.22; 61. Jan Jonkers (Elen-Ned) op 1.45; 66. Eddy, Planckaert (De Wever-Bel) op 3.39; 69. Roger de Cnyf (Elen-Bel) op 6.00; 71. Bert Oosterbosch (De Wever-Ned) op 8.59; 75. Eric van Lancker (De Wever-Bel) op 13.43; 81. Etienne de Beule (Elen-Bel) op VrAllWPn 18.18; 82. Bert Wekema (Elen-Ned) op ViUUWCIl 18.24; 83. Dany Rossel (Elen-Bel) op 18.37; 84. Theo Appeldoorn (Elen-Ned) op 18.40; 87. Phil Anderson (De Wever-Aus) op 27.37; 91. Peter Harings (De Wever-Ned) z.t.; 92. Frank Verleyen (Elen-Bel) z.t.; 93 en laat ste: Erik Breukink (De Wever-Ned) z.t. I 24-15. Door de nederlaag is hét twijfelachtig of de Westduitsers zich rechtstreeks zullen plaatsen voor het Olympische handbaltoer- nooi van 1988 in Seoel. Zweden bleef de verrassende Zuidkorea- nen drie treffers voor: 29-26. ZAALHANDBAL Oost-Duitsland - West-Duitsland 24-15 Stand: 1. Joegoslavië 3-6, 2. Oost-Duitsland 4-6, 3. West-Duitsland 4-4, 4. Sovjetunie 3-2, 5. Spapje 3-1, 6. Zwitserland 3-1. Finalegroep 2: IJsland - Denemarken 25-16 Troostronde: Tsjechoslowakije - Polen 23-22 Cuba - Algerije 25-24 Stand: 1. Tsjechoslowakije 2-4,2. Polen 2-2, 3. Cu ba 2-2, 4. Algerije 2-0. Toernooi Princeton Vrouwenenkel, eerste ronde: Pam Shriver (VST) - MarceUa Mesker (Ned) 6-2, 6-1; He lena Sukova (Tsj) - Eva Pfaff (Wdl) 6-1, 6-1; Baumann evenaart eigen zwemrecord MONTREAL (AFP) - Bij de Cana dese zwemkampioenschappen in Montreal heeft Alex Baumann gis teren zijn eigen wereldrecord op de 200 meter wisselslag geëvenaard. In de eindstrijd kwam de 21-jarige tweevoudige Olympisch kampioen van de Spelen van Los Angeles, an dermaal tot 2 minuten en 1,42 se conde. Baumann is met 4.17,41 ook houder van de beste tijd op de 400 meter wisselslag. De Nederlandse handbalsters begonnen het toernooi in Neubran- denburg met een ruime een neder laag. Oranje verloor tegen de DDR met 13-23. By rust keek de ploeg van interim-trainer Jan Tuik tegen een achterstand van 6-13 aan. In het vervolg van het sterk bezette toernooi treft Nederland Japan en Hongarije. Verder behoren de Olympisch kampioen Joegoslavië en de Sowjet-unie tot het deelne mersveld. In het Nederlandse kamp was sprake van tevredenheid omdat het verschil met de B-wereldkam pioen tot tien treffers beperkt was gebleven. Anderszijds kwam een aantal DDR-doelpunten tot stand na individuele fouten aan Neder landse zijde. De Oostduitse hand balsters straften elke misgreep via razendsnelle break onmiddel lijk af. In de tweede helft werden door de Nederlandse speelsters ze ker vier opgelegde kansen gemist. Nederland was niet in staat met de offensieve verdediging met twee vooruitgeschoven speelsters de fy sieke sterkere tegenstandsters op afstand te houden. Voor rust had Karina Bruin een goede bijdrage aan een draaglijk resultaat gele verd door twee strafworpen te ke ren. Productiefste speelster van Nederland was Ursula Dekeling met zes treffers. Oost-Duitsland - Nederland 23- 13 (13-6). Doelpunten Nederland: Ursula Dekeling 6, Monique Geitz, Carla Kleintjens en Cecile Leenen, ieder 2, Hanneke van Eijl 1. Uitslagen: Groep 1: DDR - Ne derland 23-13, Hongarije - Japan 37-21. Groep 2: DDR-jeugd - Sowjet- Unie 20-28. De Oostduitse handballer Krüger probeert Manfred Freiswler i bondsrepubliek af te stoppen. <fo BUENOS AIRES (Rtr) - De vete raan Daniël Passarella, superster Diego Maradona en de nieuwko mer Claudio Borghi zullen voor een groot deel verantwoordelijk zijn voor de prestaties van het Ar gentijnse team tijdens de eindron de van de wereldtitelstrijd voetbal, deze zomer in Mexico. Verdediger Passarella, aanvoer der van het kampioensteam van 1978, is voor tegenstanders een harde noot om te kraken. Hij is bo vendien vermaard om zyn aanval lende impulsen en zijn trefzekere vrije trappen en strafschoppen. Met zijn club Fiorentina is hij slechts twee doelpunten verwij derd van het record van de legen darische Giacinto Facchetti; tien treffers door een verdediger in de Italiaanse competitie. Aanvoerder Maradona zal in Me xico moeten bewijzen, dat hij 's werelds beste voetbalspeler is. Vier jaar geleden, by het toernooi in Spanje, stelde hy teleur met zyn elftal, dat toen de wereldtitel ver dedigde. Maradona ziet een Argen tijnse overwinning als zyn grootste ambitie. Borghi is wellicht de ideale speelpartner van Maradona. Nadat deze 21-jarige Argentijn in decem ber met Argentinos Juniors tegen Juventus had gespeeld om de we reldbeker, kreeg hij een compli ment van Michel Platini, drie jaar achtereen gekozen tot Europa's beste. „Hij is steeds aan het jagen, klaar om toe te slaan en briljant in combinaties. Hij zal geen moeite hebben zich aan het Europese voetbal aan te passen", zei de Fran se sterspeler. Coach Carlos Bilardo stelde Borghi eind vorig jaar voor het eerst op in het nationale team, in de hoop dat hij samen met Marado na en de 31-jarige Ricardo Bochini een gevaarlijk aanvalstrio zou kun nen vormen. Maar de twee test- wedstrijden tegen Mexico in Los Angeles en Puebla hebben duide lijk gemaakt, dat de drie elkaar niet begrijpen. Het waren ook de slechtste wedstrijden van Argenti nië onder leiding van coach Bilar do. De 31-jarige Bochini heeft nog niet gespeeld in een finaleronde om de wereldbeker voetbal. Hy presteerde goed tijdens de Europe se tournee van het Argentijnse elf tal in 1984. De veteraan schokte vervolgens spelers en publiek toen hij bekend maakte om privé-rede- nen niet beschikbaar te zijn voor de WK-kwalificatiewedstrijden. Bilardo zag dit ddor de vingers en hij selecteerde hem weer in de aan loop naar de finale. Everton bij laatste acht LONDEN (Reuter) - Everton heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van het toernooi om de FA-Cup, de Engelse voetbalbeker. De Engelse kampioen zegevierde dinsdag met 2-1 over Tottenham Hotspur. By rust was het 0-0. Heath en Lineker scoorden voor de ploeg uit Liver pool. De tegentreffer kwam op naam van Falco. Vorig jaar miste Everton de 'dubbel' door in de be kerfinale te verliezen van Man chester United. HENGELO (ANP) - Volleybal-international Agnes Brunninkhuis heeft een contract voor één seizoen getekend bij Bologna. Ze wordt bij de Italiaanse eredivisionist de tweede Nederlandse aanvalster. Carolien Keulen trad vorig jaar na de Europese titelstrijd in dienst van de club. Brunninkhuis, bijna 24, zal aan het einde van dit seizoen haar club Set Up '65 verlaten. De datum van vertrek naar Italië is afhankelijk van de prestaties van het Nederlandse en Italiaanse damesteam tijdens het toer nooi om het wereldkampioenschap in de B-groep, begin mei in Rome. By plaatsing voor het A-titelstrijd wordt dat oktober, bij uitblijven van kwa lificatie augustus. De belangstelling van Bologna voor de international dateert van de Europese titelstrijd, die in het najaar van 1985 in ons land werd gehou den. Tijdens dat toernooi werden de eerste contacten gelegd. Omdat Bo logna met Keulen en een Canadese international al het maximum van twee buitenlandse speelsters in dienst had, werden de besprekingen des tijds niet afgerond. Begin dit jaar werd het contact weer aangehaald. De Canadese voldeed niet aan de verwachtingen en op voorspraak van Keu len kwam Brunninkhuis in februari een week trainen by de club. „Dat liep gesmeerd", zegt de speelster. „De club is professioneel bezig en ambitieus. Dat sfeertje trekt mij. Ik wil de sprong maken naar echt top volleybal. Die kans krijg ik in Bologna. Bovendien was het aanbod finan cieel ook heel aanlokkelijk". Brunninkhuis blyft beschikbaar voor de nationale ploeg. Afgelopen weekeinde trainde ze weer voor het eerst mee met de nationale selectie, nadat ze om principiële redenen geweigerd had in de traditionele toernooi rond Kerst en Oud en Nieuw te spelen. In de voorbereiding van de ploeg op het B-wereldkampioenschap ontbreken vooralsnog Petra van de Linde en Carolien Keulen. Spelverdeelster Van de Linde, in dienst van tweede divisieclub Milaan, keert 23 maart uit Italië terug, aanvoerster Keulen later. Zy heeft met Bologna de play-offs bereikt en zal zich pas enkele weken voor het begin van het wereldkam pioenschap by de nationale ploeg, die op 1 april in trainingskamp gaat, voegen. Van het basis-zestal van de ploeg, die op de Europese titelstrijd de bronzen medaille veroverde, zijn vijf speelsters overgebleven. Alleen Martje de Vries en Irene Klunder, die om en ofri in de basis stonden, haakten definitief af. Het glorieuze moment van Van Benthem. (fotoANPi

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 15