Schuster lonkt naar WK-ploeg Wielerkaravaan moet zware prijs betalen Bilj artfederatie niet overstag voor eisen wereldbond Nog geen beslissing over inkorting bekerprogramma Rode lantaarndrager liep in Los Angeles voor zijn leven Schaatsster A af tink snel in Savalen Ware slachting aangericht in Parijs-Nice Bruno Wojtinek weer de snelste sprinter Voetballers van Bastia willen staken WOENSDAG 5 MAART 1986 SPORT PAGINA 13 DEN HAAG (ANP) - De UMB, de wereldbiljart-unie, erkent de we reldtitelstrijd bandstoten, van 20 tot 23 maart in Bloemendaal, niet als het veertiende toernooi om het veertiende wereldkampioenschap in die spelsoort. Dat dreigement heeft de UMB verbonden aan de SAVALEN (ANP) - Christine Aaf- tink heeft gisteren tijdens wedstrij den in Savalen de 500 meter ge wonnen in 42,42 seconden. Daar mee noteerde de negentienjarige Utrechtse op Marieke Stam (42,07) en Ingrid Haringa (42,36) na de bes te Nederlandse seizoentijd. Tjerk Terpstra reed de sprint voor het eerst in zijn loopbaan onder de 39- secondengrens. De Nederlandse korte-baankampioen werd achter de Amerikaan Pat Seltsam tweede in 38,92. Terpstra (21) was het sei zoen begonnen met 40,02 achter zijn naam. De Nederlandse deelnemers in het Noorse schaatsdorp waagden zich nog niet aan de lange afstan den. Frits Schalij, Leo Visser, Yvonne van Gennip en Marieke Stam, die maandagavond in Sava len arriveerden, beperkten zich tot trainen. Het ligt in de bedoeling dat de vier in Savalen, waar giste ren de omstandigheden ideaal wa ren, experimenteren met de zoge heten klapschaats. Op tenminste een van de langere afstanden zul len de kernploegschaatsers deze schaats testen. De voornaamste uitslagen van de wedstrij den van gisteren zijn: 500 meter mannen: 1. Christine Aaflink 42,42, 2. Annette Hammarin (Zwe) 42,51*3- Ina Steenbruggen 43,09. 500 meter man nen: 1. Pat Seltsam (VSt) 38,70, 2. Terk Terpstra 38,92, 3. Bo König (Zwe) 38,98, 4. Bouke Jonkman 39,06,18. Fred Oosterlaan Thomas Bos 40,68. Trond Dahl Hansen (Noo) 1.20,18, 2. Jonk man 1.20,54, 3. Terpstra 1.20.92, 5. Fred Oosterlaan 1.21,52. 1000 meter jongens: 1. Bos 1.21,14. 3000 meter heren: 1. Geir Karl stad (Noo) 4.12,08, 2. Jens Magnusson (Zwe) 4.13,19, 3. Bo König (Zwe) 4.13,70. 1. FC Köln fortuinlijk eis de Belgen Raymond Ceule- mans en Ludo Dielis toe te laten tot de wereldtitelstrijd. De Europe se federatie, de CEB, weigert het tweetal deel te laten nemen. Het duo is .wegens hun lidmaatschap van de nieuwe prof-organisatie (WBA) uitgesloten van de officiële toernooien van de CEB. De Oos tenrijker Stenzei en de Westduitser Wildförster zijn ondertussen al als vervangers aangewezen. Jean Graus, de voorzitter van de Europese bond, wil op korte ter mijn, in ieder geval nog dit jaar, een buitengewoon congres van de UMB bijeenroepen. „Dit wereld kampioenschap zal geen erken ning krijgen tot het eerstvolgende congres. Dat is officieel pas vol gend jaar aan de orde. Wij hebben al protestbrieven naar de UMB ge stuurd en bovendien aangedron gen op die extra bijeenkomst van de vijf confederaties in de wereld. Aan de wereldtitelstrijd in Bloe mendaal doen ook Egyptenaren en Zuidamerikanen deel. Ik neem aan, dat die organisaties ook snel zekerheid willen hebben." De UMB gaat ervan uit, dat de Europese bond buiten zijn be voegdheden is getreden door spe lers van een wereldkampioen schap uit te sluiten. Het toernooi Vedette vredelievend BARCELONA (GPD) - Niet Europees voetballer van het jaar Michel Platini maar Bernd Schuster, de wispelturige vedette met een Duits paspoort, oogstte aan de vooravond van Barcelona-Juventus de meeste publiciteit. Met de on verwachte mededeling dat hij weer beschikbaar is voor het Duitse nationale elftal en dat Franz Beckenbauer een beroep op hem kan doen bij de komende WK in Mexico, plaveit Schuster zorgvuldig de weg naar een terugkeer in de Bundesliga. Een typisch Beiers onthaal voor de ploeg van Anderlecht die vanavond in het kader van het Europa Cup 1-toernooi de strijdt aanbindt met Bayem München. Doelman Munaron (links) en middenvelder Scifo lijken het muzikale welkom op prijs te stellen. (foto api ZEIST (ANP)-De KNVB heeft gis- Tn ToncPn teren tijdens de vergadering van J0 Jansen het sectiebestuur betaald voetbal geen beslissing genomen over een versnelde afwerking van het be- Noord-Holland verliest daardoor kerprogramma. Jan Huybregts, zijn rechtsgeldigheid. De CEB gaat ervan uit, dat zij de autoriteit beli chaamt voor dergelijke toernooien in Europa. Bij de organisatie in Bloemendaal was nog niets be kend van de problemen. Voorlopig heeft de wereldbond de garantie- som voor de organisatie-rechten, Oefenmeester Jo Jansen verruilt aan het einde van dit seizoen W Eindhoven voor Helmond Sport. Gisteren werd bekend gemaakt dat cretaris betaald voetbal, had deze hij eea contract met Helmond week het plan geopperd de replays Sport heeft getekend voor één van het bekerprogramma te zoen. schrappen. Door de veelvuldige afgelastin gen dreigt het toernooi Jo Jansen is bezig aan het eerste seizoen bij Eindhoven. „Het Zico De kans is groot dat de Brazi liaanse voetballer Zico moet afzien van de trip die het nationale team deze maand door Europa maakt. De aanvaller raakte gisteren tij dens de training geblesseerd. Zico verdraaide de linkerknie. Xn verlengd r dan niet de bedoeling Eindhoven al r n jaar te verlaten", aldus Jansen. groot enkele duizenden guldens, Momenteel zijn nog niet alle wed- „Maar de opbouw gaat minder snel dig te hebben om de ernst van de nog niet teruggestort op de reke ning van de Billiard Club Haarlem, de organiserend vereniging. CEB voorzitter Graus ziet dat als eer van erkenning. strijden voor de tweede ronde ge- dan ik had verwacht. Helmond speeld. De meeste betaaldvoetbal- Sport is meer prestatiegericht. De organisaties reageerden in eerste opbouw is er ook korter. Binnen instantie afwijzend op Huybregts' enkele dagen waren Helmond plan. Het sectiebestuur wil e Volgens de Limburger zal de quete onder de clubs afwachten. Sport en ik rond". CEB absoluut niet overstag gaan voor de eisen van de UMB. „De uit sluiting van de groep van profs blijft gehandhaafd." Dat besluit viel bij de Europese titelstrijd drie banden, eind januari in Luxem burg. Het resultaat van dat onderzoekje Jansen die, voordat hij bij Eind- wordt eind deze week verwacht, hoven kwam, enige tijd zonder Komend weekeinde staat er een werk zat, zegt dat hij Eindhoven volledig competitieprogramma op niet als tussenstation beschouwde. de agenda. De KNVB heeft er nog geen zicht op of er gespeeld kan worden. „Ik wilde hier echt op langere t€ mijn werken, maar na de voor- en nadelen op een rijtje te hebben ge- blessure te kunnen beoordelen. Vorig jaar werd Zico aan de lin- kerkne geopereerd. De wedstrij den in Europa gelden als voorbe reiding op de eindronde om het werelkampioenschap, deze zomer in Mexico. Brazilië speelt op 12 maart in Frankfort tegen West- Duitsland, vier dagen later is in Boedapest Hongarije tegenstan der. Vervolgens staan wedstrijden tegen onder andere Israël op het programma. Officieel staat de evenknie van Pla tini, die Barcelona vorig seizoen na tien jaar eindelijk weer eens de weg wees naar een Spaanse titel, nog tot de zomer van 1988 onder contract bij de Catalaanse club. Maar na een hoog oplopende ruzie met voorzitter Nunez over het pre miestelsel en na wekenlang gekis sebis over en weer, neigt de schat rijke leidsman van Barcelona naar een voortijdig vertrek van de hoog blonde Duitser en werd op advies van Terry Venables, de trainer- coach, Mark Hughes inmiddels voor volgend seizoen vastgelegd. Met die transfer (van Manchester United naar Barcelona) is een be drag gemoeid van om en nabij de negen miljoen gulden, de op een na (Maradona) grootste transactie die Barcelona ooit heeft gepleegd. De Catalaanse club, die weliswaar niet op een miljoen meer of minder hoeft te kijken, wil die spelerswis sel financieren met de verkoop van Schuster. Het probleem is echter dat FC Köln, de voornaamste gega- digde in de Bundesliga om Schus ter in te lijven, bij lange na niet over de financiën beschikt om die transfer te kunnen bekostigen. De nu gevraagde transfersom ligt ruim zes miljoen gulden boven het bedrag waarvoor FC Köln de mid denvelder aan het begin van de ja ren '80 en enkele weken voor de komst van 'Rinus Michels noodge dwongen van de hand deed. Knieblessure Hoewel meer Duitse clubs, met Bayem München voorop, al jaren LISSABON (SID) - 1. FC Köln heeft een aardige kans om de halve finale van het toernooi om de UE- FA-beker te bereiken. De ploeg van trainer George Kessler kwam gisteravond in de laatste minuut naast tegenstander Sporting. Voor 60.000 aanhangers van Sporting benutte Allofs een strafschop. Tien minuten na rust had het beter spe lend Sporting via een treffer van Meade de leiding genomen. Het ge luk lachte de Westduitse voetbal lers weer eens toe. FC Köln was vrijwel kansloos totdat invaller Janssen een minuut voor tijd in het strafschopgebied op onreglemena- taire wijze werd gestuit. Duilio was de zondaar. Allofs mocht het van de Engelse arbiter Couttney vrij van elf meter twee keer proberen. Nadat de Westduitse international de eerste kans verprutst had, maakte hij in de herhaling geen fout. ST. ETIENNE (ANP) - Als het eerste startschot gelost is, kent het peloton geen rust meer. De troep jaagt voor de sponsors op successen bij oefenwedstrijden in warmere landen tot de cyclus van het seizoen in West-Europa begint te draaien. Dan telt geen verontschuldiging bergen flinke heuvels waren en de' De prof mag ziek zijn, niet barre koude van de eerste dagen nietr r meespeelde, spréékt dui- fit, geblesseerd, hij moet vertrek ken, tenzij het geluk even met hem delijke taal. Bert Oosterbosch is en de omstandigheden, zoals het Eric van Lancker leverden bij; afgelopen weekeinde, geen wieier- negen minuten wedstrijd toestaan. Parijs - Nice, waar Sean Kelly, de voorjaars prijsrijder zijn reputatie onderbouwde, begon onder barre omstandigheden. Gisteren, ruim 500 kilometer zuidelijk van Parijs, handhaafde de Ier zijn toppositie. De omstandigheden waren voor een voorjaarskoers meer dan dra gelijk, maar een belangrijk deel Alain Bondue solovlucht van 180 kilome ter meer dan zestien minuten in de laatste anderhalf uur, Theo Appel doorn, en Bert Wekema verloren nog iets meer.. Phil Anderson, Pe ter Harings en Eric Breukink ver loren moesten ruim 27 minuten prijsgevenr Eric Heiden, nog steeds de enige professional wielrenner die vijf Olympische medailles veroverde, i de karavaan betaalde de prijs als schaatser dan, stapte af. Heiden de vorige dagen uit het nog prillere De uitslag, na ee de koersen moest, uit publiciteitsoverwegin- gen mee met zijn Amerikaanse ploeg. Maar in de laatste vier we- PORT-AU-PRINCE (Rtr) - De'laatst aankomende in de Olympische marathon van Los Angeles, dé Haitiaan Dieudonne - door God gegeven Lamp- the, blijkt op geleende schoenen voor zijn leven te hebben gelopen. Na de verdrijving van dictator 'Baby' Doe Duvallier van het Caraibische eiland heeft Lamothe verteld, dat hij er destijds van over tuigd was, dat hij ten dode was opgeschreven, als hij de marathon niet uitliep. De nacht voor de wed strijd waren Haitiaan se officials naar hem toegeko men met de mededeling, dat hij niet thuis behoefde te komen, als hij niet erg hard liep. "Ze zefdèn het glimlachend, maar ik wist dat zij relaties hadden met de Tontons Macoutes (Duvalliers geheime po litie) en dat ik voor mij leven moest vreten. Vdor een buitenstaander is dat moeilijk te begrijpen, maar zo ging het nu eenmaal in Haiti". 'Bij Lamothe thuis waren gas en elektriciteit afge-; sneden. Vrouw en kind zaten zqnder eten, zoals Dieudonne zelf herhaaldelijk ook overkwam. Aan de 150 dollar, die hy in de maand verdiende voor een administratief baantje bij de douane, moest hij 90 dollar opzij leggen voor de huur van een één- kamerhuisje in de sloppenwijken van Port-au- Prince. Er was geen stromend water. Het kotje, dat voor wc doorging, moest met acht gezinnen wol den gedeeld. In een tijd, dat Amerikaanse en Europese atle- tiek-bladen de nieuwste voedingspreparatën aan prezen, leefde Lamothe op rijst en bonen met zo nu en dan» een beetje vis of vlees. Lamothe had vier jaar eerder in Montreal de lO.OÖÖ meter gelopen en kwam derhalve opnieuw voor uitzending itt aan merking. Hij werd echter pas twee weken voor ver trek aangewezen. De drie andere leden van het Olympisch.team van Haiti - twee schermsters en een tennisser - allen afkomstig uit de betere stand, kregen elk 2000 dollar. Lamothe moest het doen met 250 dollar, waarvan hij de helft aan zijn vrouw gaf- Een Amerikaanse ingénieur leende hem een paar loopschoenén, een ander gaf hem een broekje om in té lopen en een tas om zijn spullen in op te ber gen. De tas zag Lamothe nooit terug. Hij werd ge stolen door een Haitiaanse coach. Vechtend tegen de neiging voortdurend te moeten overgeven en mpt rubberen benen sleepte Lamothe zich over dc finishlijn. Als 78ste en laatste in 2 uur 52 minuten en 18 secpnden; drie minuten na. Leonardo IRut van dé jPhilippijnen, een apderë loper, die de lach lust van deduizenden toeschouwers opwekte. De Haitiaanse officials lieten zich in' geen velden of wegen zien. jLamofhe dacht, dat hij op een paar nieuwe schoenen zou-kunnen rekenen voor zijn in spanningen. Maar niets daarvan. Bij terugkeer in Port-au-Prmce werd hij dooreen plaatselijke radio verslaggever met hoon overladen. De'revolutie in Haiti en de dood van zijn vader hebben Lamothe's voorbereiding op het nieuwe seizoen doorkruist. Toch lóópt de inmiddels 31-jarige atleet in training weer zon 230 tot 265 km per week. Hij blijft'in Port- au-Prince. "Hier ben ik karhpioen en kan ik iets doen voor mijn volk". ken voor Parijs - Nice had hij nau welijks een zadel gevoeld. Zijn werk als schaatscommentator voor CBS hield hem ver van de trai ningskilometers. Heiden was giste ren een van de drie afstappers, Gert-Jan Theunisse en Sean Yates waren de anderen. Ziekte Een grote naam uit een onbete kenende ploeg verdween. Sportief iets minder grote namen uit een topgroep deden gisteren niet mee in de wedstrijd. Peter Post mag dan bij zijn selectie voor Parijs - Ni ce zijn tweede pakket hebben inge zet, Phil Anderson, Eric Breukink en Peter Harings maakten de val naar de staart van het klassement, Bert Oosterbosch en Eric van Lancker zakten naar het laatste kwart. Ploegleider Jules de Wever, die alleen Peter Winnen en Theo de Rooy voorin had, in de directe om geving overigens van Jan Bogaert en Jan Jonkers uit Elens kleine ploegje, constateerde slechts dat de vorm er niet is. Zijn verklaring wees in de richting van ziekte. „Wij hebben in Spanje al veel moeilijk heden gehad. Hier is ook weer een aantal renners ziek geworden. Maar je kunt niet zeggen, wij doen niet mee. Je moet. In Parijs - Nice zullen de mannen weer moeten proberen in vorm te komen om sterker te zijn in Milaan - San Re- mo. Voor de meesten van ons is de rit naar de zon een oefenwed strijd." Overbelasting In die „trainingsrit" handhaaft Theo de Rooy zich het best. Vol gens hem kan het beperkt preste- ST.ETIENNE (ANP) - Bruno Woj- tinek en Alain Bondue zijn allebei Noord-Fransen. Beiden zorgen voor reclame voor de sponsor. Daarmee houdt de overeenkomst op De 22-jarige Wojtinek is een winnaar, de vier jaar oudere Bon due een verliezer, die alleen in tijd ritten en als achtervolger redelijke uitslagen maakt. Bondue, aan het eind van het sei zoen zonder baan, omdat zijn werkgever stopte, vond opnieuw ren niet verhaald worden op de onderdak omdat hij zich ook, zon- voorbereiding of op overbelasting der tot grote uitslagen te komen, van de renners. „De omstandighe- van tijd tot tijd in beeld fietst, den zijn voor ons niet gelukkig ge weest. Vier van ons, die het hier Hij deed het gisteren weer. On- niet goed doen (Harings, Breukink, middellijk na de start in Buxy van Van Lancker en Theunisse, die de tweede etappe van Parijs - Nice gistren al weer naar huis ging) zijn ging hij in de aanval. Naar St. pas in Parijs ziek geworden. Dan Etiennc, onder omstandigheden kun je er niets meer aan verande- die de komst van de lente deden ren. De oorzaak weten wij niet. vermoeden, moesten toen nog 223 Misschien hebben zij iets gegeten kilometer worden gereden. Michel waardoor die buikloop ontstaan is. Bibelot probeerde even aan te ha Maar wanneer het een keer zo ver is, dat het startschot valt, kun je niet terug. Het is onmogelijk met ging alleen verder. 180 kilometer, vier man minder van start te gaan. Je moet gewoon verder in de hoop Frans Derks adviseur RKC WAALWIJK (GPD) - Frans Derks maakte gisteravond in het RKC- stadion zijn rentree in het betaald voetbal. Derks werd door RKC ge polst om de post van de voorzitter te bekleden, maar in verband met drukke werkzaamheden bedankte hij voor die eer. De functie van ad viseur zag hij wel zitten en daarom werd de oud-scheidsrechter giste ren door de nieuwe voorzitter En ne Harder aan de selectiegroejl voorgesteld. „RKC is een gezonde club zon der schulden", hield de zakenman zijn gehoor voor, „wanneer wij de vorderingen van onder andere de KNVB ontvangen blijft er nog een positief saldo over. Het is dus niet zo dat we spelers moeten gaan ver kopen. Als er echt interesse is voor een speler en het prijskaartje is goed, dan mag hij'vertrekken". Frans Derks liet weten de functie bij RKC niet te hebben aanvaard uit rancune ten opzichte van NAC, de club waar de vorige week als voorzitter van RKC opgestapte Han van Dinther inmiddels is op gedoken als vice-voorzitter... Bredanaar Derks: „Met mijn erva ring en relaties in het betaald voet bal kan ik RKC van dienst zijn. Het spelersmateriaal is goed, er moet maar niet te veel gepraat worden. Voetballen moeten we!". dat het beter wordt. Het schien ook door de sterk verande rende weersomstandigheden nog niet beter geworden." 'ïjf en een half uur. Zijn grootste voorsprong bedroeg 19 minuten en 44 seconden, zijn concrete winst, twee eerste passages op colletjes van de tweode categorie, die hem de eerste plaats in het bergklasse- ment bracht. Zijn verlies was ten slotte vijftien minuten, want in de slotfase, toen er echt werd gekoerst kon hij niet meer mee. Het veld reageerde niet op de aanval. De man zou zich zelf wel tegen komen. Dat gebeurde ook. Wat in rust was opgebouwd, ver dween in de haast, toen Kelly en zijn ploeggenoten, op het moeilij ker deel van de rit, iets feller op de pedalen gingen staan. Die tempoverhoging in de laatste honderd kilometer van de etappe scheidde de bokken van de scha pen. Voorin bleef tenslotte een groep van iets meer dan zestig man over, die opnieuw in een massa sprint de dagprijzen mocht verde len. Net als in Limeil-Brevannes was Bruno Wojtinek de snelste sprin ter. Winnaar voor Sean Kelly. De Ier zag twee man uit de top van het klassement verdwijnen (Ooster bosch en Bondue) en Wojtinek op negen seconden komen. Hij ver loor bovendien weer een eind sprint. Geen reden om teleurge steld te zijn. "Vandaag was er één ploeg die heeft gewerkt, de onze. Dan kun je niet verwachten dat je ook nog alle macht over hebt voor de eindsprint." dingen naar de gunsten van de ver wende topvoetballen is de kans niettemin groot dat Schuster het volgend seizoen in Keulen onder Georg Kessler speelt. In de voet balwereld heet het dat er een mon sterverbond is gesloten tussen In- ter Milaan en FC Köln, dat het vol gend seizoen kan beschikken over Schuster maar dat de 21-voudige international onmiddellijk aan de club van Rummenigge zal moeten afstaan zodra de grenzen in Italië weer open gaan. De club uit Milaan is daarom bereid als bank van le ning te fungeren voor het niet arm lastige maar nou ook weer niet Zo kapitaalkrachtige FC Köln. Maar hoe vredelievend de tek sten van Schuster ineens ook mo gen zijn aan het adres van Karl- Heinz Rummenigge, zijn aartsri vaal sinds jaren, de supporters van Barcelona doorzien de manoeuvre van Schuster perfect. Hondstrouw aan de club als ze zijn. tonen ze ook weinig begrip voor de "nieuwe uit daging" die-Schuster-zoekt-en. ver langen ze van de Duitser dat hij Barcelona voorgaat in de strijd met Juventus. Daarvan zal echter geen sprake zijn, zoals hij afgelopen za terdag eveneens ontbrak in het met 4-0 gewonnen competitieduel met Valladolid. De spandoeken spraken daarbij voor zichzelf en gaven eens te meer aan dat de so- cio's zijn uitgekeken op de nukken en grollen van Schuster, die in Bar celona jaarlijks meer dan een mil joen gulden incasseert, maar die nu een knieblessure voorwendt om buiten de krijtlijnen te blijven. Onvolwassen Echter niet alleen de supporters, ook Venables heeft inmiddels zijn buik meer dan vol van de eigenge reide en "eeuwig onvolwassen" voetbalvedette, die zijn aanvoer dersband ook al heeft verspeeld, en die ook binnen de spelersgroep nog maar bitter weinig krediet heeft. Zoals dat al tijden gold voor de Spaanse sportpers, met wie hij al een halfjaar niet meer communi ceert, en die hij via de zij-uitgang ontvlucht. Maar ook zonder Schuster denkt Barcelona een gooi te kunnen doen naar de Europa-Cup voor lands kampioenen, de enige bokaal die in de prijzenkast in het Nou Camp- stadion nog ontbreekt. Met een re cordrecette van drie miljoen gul den, aangevuld met één miljoen uit tv-rechten, slaat Barcelona van avond in elk geval de slag van het jaar. Of dat ook voor de politie geldt is afhankelijk van de discipli ne van de supportersgroepen. Met 1500 agenten (tegenover normaal 300 a 400) was er bij een wedstrijd van Barcelona nooit zoveel politie op de been als vanavond. Het Hei- zel-drama is daaraan niét vreemd. BASTIA (Reuter) - De spelers van de hekkesluiter in de Franse eerste divisie Bastia overwegen voor de competitiewedstrijd van vrijdag te gen Le Havre in staking te gaan. De spelers hebben de laatste drie maanden geen centime salaris ont vangen ondanks een vijf weken ge leden gesloten akkoord tussen de club en de Franse bond over de kwestie. De Corsicaanse club, waar ooit Johnny Rep speelde, verkeert in grote financiële zorgen. De schuld bedroeg in juni 1984 rond de 23 miljoen francs, tegen de negen mil joen gulden. Een saneringsopera tie van club en bond plus verkoop van de Poolse doelman Mlynarc- zyk naar Porto en international So- ler reduceerde de schuld tot twee miljoen gulden. Een bedrag dat door de lokale autoriteiten in vijf jaar afgelost moet worden. De transacties voorkwémen voorlopig het faillissement, maar de spelers werden er niets wijzer van. Geld om de achterstallige sa larissen uit te betalen was er niet. Gisteren gaven de spelers er una niem de brui aan. Aanvoerder Moi- zan, een voormalig international, gaf het bestuur te verstaan dat er vrijdag niet gevoetbald zal worden als er voor die dag geen francs over de tafel geschoven worden. Voorzitter Jean Sadoul van de Franse bond greep direct in. Hy gaf vanuit Milaan, waar hij is voor de UEFA-bekerwedstrijd tussen Inter en Nantes, opdracht 90.000 gulden ter beschikking te stellen aan de Corsicaanse club. Een leuke fooi. Het bedrag dekt slechts twee derde van alle maandsalarissen. De reactie van Moizan loog er niet om. Hij verklaarde dat de staking nog steeds op de rol staat. „We laten ons niet zoet houden met een schijntje".

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 13