5D T 'Rit levensgevaarlijk' 'Klunen? Nee, ik loop wel' Vrouwenploeg gewapend -£an de yjLijn— Gat in begroting marathon Machtsgreep Oosterbosch mislukt in Franse sneeuw Ook Engelsen denken aan winterstop voetbal Nieuw conflict KNVB DINSDAG 4 MAART 1986 SPORT PAGINA 13 'Belgische Elfstedentocht' SLUIS (GPD) - Het was voor die Belgen toch wel even wennen. Natuurlijk hadden ze in België op televisie ook die fantastische beelden van de Elfstedentocht ook gezien en bezeten als ze zijn van zulke monstertochten, wilden ze het zelf ook eens proberen. Dicht bij huis graag. De Zwinstedentocht bood c gelezen mogelijkheid hoeke, verdringen „madammen i 'n bontjas" zich om een glimp schaatswedstrijd, waarbij de af- de snelle jongens op te vangen, stand tussen het Zeeuwse grens- Nonchalant met de handen dorp Sluis en het fraaie stadje zakken, staat een eindje verderop •wielrenner Roger de Vlaeminck fan- ,Die weten wat afzien is. ook Belgen in de Brugge zes keer moest worden af gelegd. Enthousiast strompelden langs de kant. „ïkvind het de Belgen, veelal op ijshockey- tastische sport", zegt hij. schaatsen, gisteren over de ijs- manr vloer. Verbijsterd opzij kijkend als Maar.... zitten ze voorbij werden gestoken door kopgroep die 'verdomde Ollanders' op hun Noren. Zoals gezegd, het nen. Ook voor die ei chend temidden var tellende menigte meende als eerste komt. Met Rein Jonker' net als in Sluis te arriveren. Tot de contro- rige week woensdag op de Bonke- lekaart werd nagekeken en hij eén vaart, als tweede. Net echt. Hoe stempeltje of wat miste. „U heeft wel, dat taalgebruik was voor me- ronde te weinig gereden", nig Belg moeilijk. Beteuterd stond Het antwoord is ontkennend. Op de Damsevaart eindigt de „Belgi- vas even wen- sche elfstedentocht" in een eind- e Belg die jui- sprint waaruit Andries Kasper uit de 20.000 man Driel als winnaar tevoorschijn Ook dit seizoen komt Joop Riethoven voor de dag met een sterke vrouwenwielrenploeg. Gisteravond presenteer de het gezelschap zich in het Leids sportcafé (Foto Holvast» Cornelisse hoopt op sterk collectief moest de wedstrijdleiding hem toerrijder bij Damme in een meedelen. Ontmoedigd droop hij rietkraag. Daar moest 338 meter over het land afgelegd worden. De organisatoren, die overigens „Hoe moet ge hier verder", wil hij jarenlange ervaring hebben i omstanders weten. „Je moet met de voornamelijk door Zeeu- klunen", helpt een Nederlander bezochte toertocht Sluis- hem. „Nee bedankt", zegt de Belg. Brugge-Sluis, hadden er hun best voor gedaan om het allemaal zo professioneel mogelijk over te la ten komen. De mededeling „dat Belgen ook hun Elfstedentocht gingen houden" had heel wat volk op de been gebracht en het ves tingstadje werd overspoeld door belangstellenden uit alle windstre ken. De Zeeuwse Jan Sipkema, Giel van Westen uit Sluis, belegde zelfs een persconferentie om tekst en uitleg te geven. Nieuws viel er niet te melden, maar de sfeer tijdens de bijeenkomst leefde op toen een Belgische reporter aarzelend zijn vingertje opstak: „Awel meneer, heeft u ook in een fanfare vqpr- zien...?" Van Westen kan hem ge ruststellen. Net als in Leeuwarden zal de laatste toertochtrijder met muziek worden ingehaald. Door de plaatselijke harmonie Apollo. De sfeer begint er aardig in te ko men als het Zeeuwsvlaamse dorpje rond de klok van elf uur begint vol te stromen. Straatventers leuren met stickers, souvenirs, hot-dogs en bekertjes glühwein. Frieten en bier passen niet in deze sfeer al valt niet weg te poetsen dat het ment zich op de rand land en op de scheidslijn „Ik ga wel lopen". LEIDEN - Tot de tanden toe gewa pend betreedt de vrouwenploeg van Joop Riethoven dit sei; wielerarena. Waar sponsors dere ploegen het onder het beleid van de KNWU al snel voor gezien hielden, slaagde Riethoven er juist in om er nog een co-spon sor voor zijn équipe bij te vinden. Gisteravond presenteerde de ploeg zich in het Leidse Sportcafé. De ze venkoppige Van Duurën-Burgy- Lundbeck formatie mag zich in middels de sterkste van het uitge dunde peloton noemen. Niemand minder dan het Nieuw- koopse duo Gonny van Koert-Pe- tra de Bruin kwam immers de Leidse ploeg versterken, terwijl ook nog eens het 18-jarige Haagse talent Sandy Lutke Schipholt tot de Van Duuren-gelederen toetrad. Oud-wereldkampioene Petra de Bruin liet enkele jaren weinig van zich horen, maar bewees vorig jaar met ondermeer een overwinning in de ronde van Nederland toch weer hard op de weg terug te zijn. De de Nieuwkoopse daarover: "Ik kreeg het de jaren na het behalen van de wereldtitel veel te druk met mijn werk. Het fietsen geraakte toen te veel op de achtergrond. Vorig jaar heb ik echter mijn werktijden tot drie dagen in de week terugge bracht, dat heeft duidelijk zijn vruchten afgeworpen". Ook De Bruins jongere plaats- en clubgenote (bij de wielerclub Uit hoorn) Gonny van Koert gaf vorig jaar met ondermeer acht criterium- zeges nadrukkelijk haar visitekaar tje af. Sandy Lutke Schipholt reed vorig jaar opmerkelijk sterk in de categorie der nieuwelingen-dames. Gebleven in de ploeg van manager Riethoven zijn Els van Leeuwen uit Lisse, Monique Bouter uit Groot Ammers, Monique Kauff- man uit Den Haag en Corrie Tim- uit 's Hertogenbosch. Timmermans, het zusje van Nico Verhoeven, won vorig jaar op knappe wijze e< hooggenoteerde Coors Classic-race weieens definitief n nen doorbreken. etappe Amerikaanse ;n zou dit jaar lar de top kun- Op Henny Cornelisse, vroeger ondermeer begeleider van Peter Zijerveld, rust de taak om als ploegleider uit het kwaliteitsrijke geheel een sterk collectief te sme den. De Uithoorner heeft cfaar alle vertrouwen in: "Ik werk liever met de altijd als lastig omschreven vrouwen dan met mannen. Het vereist alleen een andere aanpak. We zijn dit weekeinde op trainings kamp geweest, waar ik heb kun nen constateren dat er al iets groeit. De sfeer was in elk geval uitstekend". Volgende week zater dag wacht de Van Duuren-ploeg de vuurdoop tijdens de ronde van Zuid-Holland. LIMEIL-BREVANNES (ANP) - Het wit van de sneeuw Neder- langs de route heeft Bert Oosterbosch gestimuleerd tot a" een poging de witte leiderstrui van Sean Kelly over te ne- mschrijvfng vindt Pplaats'"in een men- De ëreeP naar de macht, door een solovlucht in de voormalige sex-shop, ooit de toe- laatste vijftien kilometer uit de eerste etappe van Parijs - ristische trekpleister voor onze Nice, mislukte. Oosterbosch kreeg te weinig rugdekking zuiderburen. uit zijn zieke ploeg, die in de laatste meters naar de streep te laLn ziji ™Ne™erlan°dse top te weinig mankracht voorin kon brengen om sprinter Henry Ruiten- Eddy Planckaert naar het dagsucces te begeleiden. J waai Dolle ®ru"° Wojtinek toonde zich voor Dries verhalen uit de oude doos £as'ai"S- Hoste, Kelly en Planc- ophaalt. Van toen hij nog wielren- kaf,rt,de sn,elfe sPnnter u,t „Ik heb in deze streek nog volledige peloton n- --- - - - ke rit, die daarom i i zijn pers. De ploeg berg en Dries van Wijhe heeft restaurant opgezocht wel eens in het wiel van Eddy T, Merckx gezeten", pocht hij. „Heel even maar, hoor. Toen Merckx het eten was". En Ruitenberg, de fietsenmaker die ook de rangschikking. „Zo'n etappe had nooit gereden wielrem m°6en worden", stelde Ooster- de Vlaamse gewesten heeft bosch Het was werkelijk levens- gehoord, wil weten of hij in de gevaarlijk. Je kon op hele stukken Zwinstedentocht nog kasseien kan alleen verwachten. De Belgische televisie is onge- "J""- mmpr kleine honderd die snerende opmer- fietsen op sporen die door de auto's waren schoongere- den. Het betekende dat je met een je weg moest doordat een aantal rijders zich niet fit wist. Oosterbosch hield zich staande en ook gisteren was hij de gevaarlij- enige die voldoende macht in huis rust werd af- had om wat te ondernemen. Hij wachtte ermee tot vijftien kilome ter voor het einde. Het was in feite de eerste serieuze aanval in de wedstrijd. De gezellen van Kelly hadden de koers onder controle ge houden en de andere ploegen had den er, gezien de omstandigheden, alle vrede mee. kingen. Bloedserieus, als gold het zoeken over drie smalle schone hier de alsnog verreden ope- faltpaadjes ak ganzen achter el- ningsklassieker Omloop Het Volk, worden de 65 wedstrijdrijders, die nieJ. net voor de 1100 toerrijders ver trokken, gevolgd. Het volkswagen- busje bereikt hoge snelheden op omdat je geen idee hebt wat De lange tijdrijder doorbrak de ban, maakte een klein gaatje, maar kwam nimmer echt los van de kaar reed. Dat prikkelt natuurlijk groep, die in de slotfase uitstekend wat te ondernemen." „Die smalle gangetjes door de maken je ook de smalle dijken langs de vaart. Bij de eerste stempelpost, na 15 kilo meter in Brugge, ontstaat de volgende bocht komt. Dat weet je ook niet als je op een goed stuk rijdt, want het kan vrijwel per me- warring onder de'koplopers. ..Wel- veranderen "Oosterbosch, ke kant moeten we op", vragen rig jaar wel Witte Rijder na de bruikbare weg onder de wielen had. Daar vloog het tempo dan ook met meer dan vijftig procent om hoog, want in de eerste drie uur van de wedstrijd was het een fiets tochtje met hindernissen geweest bij lage temperatuur. De lichte wind kwam namelijk aangeblazen over sneeuwvelden en temperde „Omkeren en terug", luidt het ant- tweede rit' hield zich. daarom, net de pogingen van de zon wat Voor woord. En als een speer rijden terug, onderweg attent blijvend op als alle anderen, rustig Fontainebleau waar de situatie de vreemde'ka^oYepdie^ommige bet slechtst was. „Een keer", toerrijders uithalen. Er ontstaan talrijke bijna-onge- lukken, maar de verwachte chaos blijft uit. De Belgische toeschou- De c wers vinden het prachtig. Op de tijdrit bruggetjes bij Hoeke, voor deze ge- was vi legenheid omgedoopt tot Bartle- klaarde hij, „werd trokken. Toen had je onmiddellijk valpartij." nloop van Parijs - Nice, de an zondagmiddag in Parijs, )r de machtigste ploeg van geen succes geweest, het bos jaarsstemming te scheppen Een kilometer of vijf bleef Oos terbosch los van de groep, maar vlak voor het topje van de heuvel van Camaldules, overgewaardeerd met opneming in de strijd om het bergklassement, kreeg de eenzame fietser de hele groep op zijn nek. Er waren daarna nog maar zeven kilo meter te fietsen. „Wij waren niet sterk genoeg om de deur dicht te Met een ijsmuts tot over de oren rijdt Bruno Wojtinek juichend over de streep. De Fransman bleek de rapste op het besneeuwde asfalt in de eerste etappe van Parijs-Nice. (foto anp» Amsterdam Als je uitsluitend zou afgaan op de foto in het LD/AD van afge lopen vrijdag ben je geneigd te concluderen dat burgemeester Van Thijn en NOC-voorzitter Vonhoff er nu al in zijn geslaagd de Olympische Spelen van 1992 voor Amsterdam veilig te stellen. Op Schiphol slaat het breed la chende tweetal elkaar zó uitbun dig op de schouders dat een ver gissing welhaast uitgesloten lijkt. Het gouden kalf is binnen, dat kan gewoon niet anders. Wie het bijschrift verder laat voor wat het is en een dag later het grote landelijke ochtendblad openslaat weet zich verder ge sterkt in de mening dat de hoofd stad straks het decor zal vormen voor de meest compacte Spelen sinds 1928, toen die dus ook in Amsterdam werden gehouden. Een hele pagina Olympische koorts gooit De Telegraaf er te genaan, met koppen waarin vreugde en blijheid de boventoon voeren. Net als burgemeester Van Thijn weet ook redacteur Taylor het zeker: nu New Delhi heeft af gehaakt gaan de stemmen van de landen uit de Derde Wereld auto matisch naar Amsterdam. Dat zit dus wel snor. De vraag is, als intussen toch wel is doorgedrongen dat de be slissing over uiteindelijke toewij zing pas op 17 oktober in Lau sanne wordt genomen, of dat op timisme is gerechtvaardigd. Zijn de heren misschien niet wat voor barig met het trekken van hun conclusies Hoe veel stemmen hebben die ontwikkelingslanden eigenlijk, als je ze al krijgt Heeft Amsterdam, nu de officiële offerte's (bidbook) van de zes overgebleven kandidaten - Bar celona, Parijs, Birmingham, Brisbane, Belgrado nog maar net in handen zijn van IOC-voor- zitter Juan Antonio Samaranch, wel een voorsprong op de ande ren Het toonaangevende Fran se sportblad L'Equipe meent ty pisch van niet. Kansloos Sterker nog: L'Equipe dicht Amsterdam in de jacht op brood en spelen nauwelijks enige kans toe. Dat althans blijkt uit een soort van vergelijkend warenon derzoek dat de in Frankrijk da gelijks verschijnende sportkrant een tijdje terug publiceerde. Ge makshalve liet men op de voorlo pige balans New Delhi en Belgra do alvast maar buiten beschou wing. Kansloos op de voorhand. En het moet gezegd worden: in het geval van de Indiase hoofd stad beschikte de samensteller over een voorspellende geest. Voor Amsterdam is het nu maar te hopen dat hij er verder compleet naast zit. In het rijtje kanshebbers komt Mokum bij L'Equipe pas op de vierde en voorlaatste plaats. Alleen Bir mingham achten de Fransen een nog zwakker kandidaat. Het Au stralische Brisbane komt in de test als numjner drie naar voren. L'Equipe schaalt Barcelona en Parijs veruit als besten in. De krant, waar 'Tour-operator' Jacques Goddet nog altijd de scepter zwaait, gaf punten (één tot vijf) op tien verschillende on derdelen, die bij nadere beschou wing niet allemaal even relevant waren te noemen. Een Fransman mag zoiets als het culturele pres tige van een stad zeer gewichtig vinden, bij een Amerikaan hoef je daar echt niet om te komen. En in hoeverre de omgeving een woordje meespreekt in de uitein delijke beoordeling lijkt me nu ook niet bepaald van doorslagge vende aard voor een IOC-lid uit Zweden. Het zijn, maar dit ge heel terzijde, uiteraard wel pun ten waarmee Parijs flink in de bus blaast. Wél belangrijke criteria voor de eindkeuze zijn vanzelfspre kend de huisvesting van deelne mers en toeschouwers, de accom modaties, de veiligheid en de po litieke stabiliteit, om er een paai te noemen. In deze treden er bij een onderzoek van L'Equipe een paar merkwaardige zaken aan het licht. Birmingham bijvoor beeld scoort heel laag in de cate gorie veiligheid. Men gaat er vast vanuit dat de hooligans, de meest fanatieke voetbalsupporters, in navolging van Heizei ook hun handen zullen vuilmaken aan andere sporten. De rassenonlus- ten van vorig jaar worden er ook nog even bijgehaald. Barcelona daarentegen komt er ondanks de bijvoorbaat geuite dreigementen van de Baskische bevrijdingsbe weging ETA dat er harde actie zal worden ondernomen een stuk beter vanaf. In Parijs is het uiter aard onbezorgd toeven. Verbouwing Zo niet in Amsterdam. Daar zijn allerlei actiegroepen. Kost punten. En dat, terwijl allang duidelijk is dat Saar Boerlage, op een kennis na, compleet alleen staat in haar poging de Spelen uit ons land te weren. Daarnaast heeft L'Equipe weinig op met de verbouwing van het oude Olym pische Stadion van Amsterdam. Een drie. Verbouwing Vreemd. Want in de plannen van Amster dam is namelijk wel degelijk voorzien in een compleet nieuw te bouwen hypermodern stadion. Wist L'Equipe dat soms niet Hoe objectief is die oude chauvi nistische vos van een Goddet ei genlijk Maakt dat uit Maakt het wat uit dat een soortgelijke opsom ming in een Spaans blad zelfs ronduit stinkt naar sinaasappe len Als het goed is niet. Als het goed is doen die 92 wijze mannen uit 60 landen (bij IOC zijn 160 landen aangesloten, maar niet elk land heeft een afgevaardigde: Afrika bijvoorbeeld is zeer slecht vertegenwoordigd) het door de zes steden aangereikte huiswerk voor 17 oktober zelf. Zijn ze niet gemakzuchtig en laten ze zich niet leiden door mooie tekenin getjes, leuke sterretjes en fraaie tierelantijntjes waarmee het in de internationale sportwereld veel gelezen L'Equipe de aan dacht op Parijs wil vestigen. Noch laten ze zich verleiden door de geur van citrusvruchten waarmee dat ongetwijfeld we reldwijd verspreide Spaanse ma gazine is omhangen. Het moge duidelijk zijn; behal ve de griep waart nu ook het vi rus van chauvinisme en patriot tisme door Europa. Fransen en Spanjaarden zijn van origine gevoeliger voor besmetting dan wij nuchtere Hollanders, al gaat het met Van Thijn, Vonhoff en De Telegraaf zichtbaar de goede kant op. Nu nog een onderzoek (van Elsevier of zo) en dan staan we quitte. Of zijn prompt hele maal kansloos. Dat, in geval we naar goed Hollands gebruik (zie ook onder Saar) onze eigen zon den als eerste belijden. AD VAN KAAM HILVERSUM (ANP) - De KNVB is in conflict geraakt met Euro pa TV. Nadat Filmnet de voetbalbond een kort geding heeft aan gespannen (dat donderdag dient), lopen de Zeister autoriteiten het risico zich een rechtszaak van Europa tv op de hals te halen. De programmaleiding van Europa tv beschuldigt de KNVB van willekeur waar het gaat om toestemming tot uitzending van Europese bekerwedstrijden morgen. Carel Enkelaar, als bemiddelaar in voetbalzaken verbonden aan Europa tv, zei gisteravond juridische stappen niet uit te sluiten. „Wij hebben de KNVB formeel meegedeeld alle rechten te zullen voorbehouden". In eerste instantie wil £uropa tv ech ter een reactie op het bij de KNVB ingediende protest afwach ten. Europa tv, vooralsnog alleen te ontvangen door Nederlandse kabelbezitters, wil 's middags graag Dukla Praag - Benfica en 's avonds Barcelona - Juventus op het scherm brengen. Maandag ochtend liet secretaris betaald voetbal, Huybregts, namens de KNVB weten geen bezwaar tegen een uitzending van het duel uit Barcelona te hebben. Later kreeg de tv-organisatie te horen dat algemeen directeur drs Van Eijk anders had beslist. De voetbalbond verklaarde die ommezwaai met de medede ling dat „wildgroei" moet worden voorkomen. De KNVB be roept zich bij de weigering op de regels van de UEFA en de FIFA, die vastgelegd zijn in het verdrag van Marbella. Europa tv, een consortium dat is opgezet door de algemene omroepen van vijf Europese landen, verwijt de KNVB echter in strijd te handelen met de afspraken die tussen de UEFA en de EBU zijn gemaakt, aangezien op woensdag in Nederland niet wordt ge voetbald. houden verklaarde Tl^o de tachement. dat de koers begeleidt Theo Appeldoorn en Ene Heiden, Rooy Wij hadden ook niet genoeg tussen finish en station nog wel hielden de vaart erin. De laatste wat minuten wist te^winnen, had renner, Sean Yates, uit een etappe zonder hoogtepunt, verspeelde vooral na de aankomst resultaat. slechts een en een kwart minuut Zelfs de achterblijvers, onder wie op winnaar Bruno Wojtinek. Plane- kaert te werken in de eindsprint." hethaast-je-rep-jeuit de.slotfaae De rappe Belg meende dat het wei- nig zou hebben geholpen. „Dit soort sprints zijn voor mij ge maakt, maar nu was ik, na mijn ziekte, er gewoon niet sterk genoeg De renners hebben in de eerste etappe overigens bijna een half uur ingeleverd op het tijdschema van veertig kilometer per uur. Het ver lies dreigde tijdens de rit zelfs gro ter te worden. Dat echter zou ver velende gevolgen gehad hebben. Om van Limeil-Brévannes, twintig LONDEN (Rtr) - Het toernooi om de Engelse FA-beker wil maar niet echt vlotten. Van de voor gister avond vastgestelde zes wedstrij den voor de vijfde ronde vonden slechts twee replays doorgang. Al leen tweede divisieclub Brighton bereikte de kwartfinales. De ploeg won op eigen veld met 1-0 van het twee divisies lager spelende Peter borough. Het duel tussen Arsenal en Luton Town eindigde ander maal onbeslist. Na verlenging was het in Londen nog altijd ft-0. In het Engelse voetbal gaan steeds meer stemmen op een win terstop in te voeren. Door de stren- ge winter zijn bij de 92 clubs in de landelijke divisies tot nu toe in to taal 150 competitiewedstrijden af gelast. In de bekerstrijd staan nog zeven achtste-finales op het pro gramma. Komende zaterdag zou eigenlijk de kwartfinale-ronde ge speeld moeten worden. Experts wijzen erop dat in meer dere Europese landen serieus over een aanpassing van de competitie aan het kalenderjaar - dus van maart tot november - gesproken wordt. Als deze voorstellen aange nomen worden, moet ook Enge land zich hieraan aanpassen. De zaakwaarnemer van Arsenal, Ken Friar, bevestigde maandag dat ver enigingen in de eerste divisie de mogelijkheid de competitie naar de zomer te verschuiven, binnen kort zullen bespreken. ROTTERDAM (ANP) - Voor de zesde editie van de Rotterdamse marathon zit de organisatie nog w met een gat van anderhalf miijoen kilometer zuidelijk van Parijs, naar gulden op de begroting van twee Chalon-sur-Saone te komen had de organisatie plaatsen gereserveerd in de super-sneltrein die om tien Voor vijf uit Parijs zou vertrekken. De wedstrijdleiding maakte na bijna drie uur koers bekend dat het twijfelachtig was of die trein nog kon worden gehaald, mede reke ning houdend met het gegeven dat de renners ook nog met bussen naar Parijs moesten worden ver voerd. Dat bericht bereikte vid-via het peloton en het verhoogde de snel heid op slag. Omdat het politiede- miljoen. Gistermorgen tekenden de organisatoren in Rotterdam een contract met een nieuwe hoofd sponsor. Multinational Philips zal de marathon gedurende drie jaar met in totaal 500.000 gulden steu nen. Daarnaast zal de sponsor, zo als ook al in de afgelopen vijf jaar het geval was, de uitslagenvoorzie ning voor zijn rekenig nemen. Het is mogelijk, dat Carlos Lopes 19 april voor de derde maal aan de Rotterdamse marathon zal deel neemt. De Portugees zorgde vorig jaar met 2 uur, 7 minuten en 12 se conden voor een nieuw, officieus, wereldrecord. Jos Hermens, die voor de organisatie het deelne mersveld verzorgt, is nog met hem in onderhandeling. Zijn vraagprijs, gezegd wordt drie ton, is voorlopig te hoog. Onder de atleten die al wel toege zegd hebben in Rotterdam te star ten zijn de Schot John Graham, die in 1981 zegevierde en de winnaar van 1982, de Mexicaan Rodolfo Go mez. Diens naamgenoot José gaat ook van start. Verder hebben inge schreven de Italiaan Gianni Poli, de Deen Allan Zachariassen, de Belg Jean-Pierre Paumen, Justin Gloden (Luxemburg) en Alfonso Abellan (Spanje). Van Nederlandse zijde staat de deelneming vast van Cor Lambregts, vorig jaar derde achter Lopes en Graham, en Rudi Verriet. Beiden zullen trachten de limiet voor de Europese titelstrijd in Stuttgart, eind augustus, te ha len. De KNAU heeft als eis 2 uur en 12 minuten gesteld. Onder de ruim 4000 deelnemers zijn over de 150 dames. Meer dan ooit, maar echte toppers ontbre ken. De mogelijkheid is echter niet uitgesloten dat Carla Beurskens in Rotterdam zal starten nu zij van de KNAU voorlopig een startverbod heeft gekregen voor de marathon van Londen, die een dag na Rotter dam plaats vindt. Zoals de laatste jaren gebruikelijk zal de wedstrijd direct op de televisie worden uitge zonden. Geen ruimte 'ElfSteden' LEEUWARDEN (ANP) - De Vereeniging De Friesche Elf Steden wordt overspoeld door brieven en telefoontjes van schaatsers die zich willen opge ven als lid. De vereniging kan voorlopig echter geen nieuwe leden gebruiken. Volgens be stuurslid Auke Nauta zal het le dental eerst moeten dalen tot onder 16.000. Wie zich dan op geeft, heeft kans door loting lid te worden. De vereniging legt geen wachtlijst aan. De Frie sche Elf Steden telt momenteel 18.500 leden.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 13