Mediawet en een inzakkend kaartenhuis Kabinet houdt nuloptie vast Politie rolt grote heroïne-bende op Gijzelaars gebaat bij snelle hulpverlening Jeugd steekt weinig op van krant, radio Ziektekosten verzekeren met gezond verstand. 01718*29881 PAGINA 5 DEN HAAG (GPD) - Gijzelaars die direct na de gijzeling zijn opgevan gen door hulpverleners of familie leden, hebben achteraf veel min der problemen dan degenen die die hulp niet hebben gehad. Dat blijkt uit een onderzoek van de Rijksuniversiteit Leiden naar slachtoffers van gijzelingen in de periode 1974-1977. Een aantal aandoeningen blijken De leider van het onderzoek, dr. iets vaker voor te komen: migrai- H.M. DEN HAAG (GPD) - De Nederlandse regering blijft van mening dat alle middellange-afstandsraketten zo snel mo gelijk uit Europa verwijderd moeten worden. Op zijn we- ereUnsVan tL kelijkse persconferentie sprak premier Lubbers medede- zondheid) verving, lingen uit Amerikaanse en Navo-bronnen tegen dat het in het totaal zijn 262 kabinet deze zgn. 'nuloptie' verlaten zou hebben. dervraagd, zowel ex-gegijzelden als hun ouders en partners. De Kamer heelt gezegd. meesten blijken de gijzelingen re- Lubbers zei vooral twijfels te delijk te boven gekomen te zijn. hebben over de voorwaarden die Huisartsbezoek, ziekteverzuim en betrekking hebben op het wegha- medicijnengebruik liggen niet ho len van de Britse en Franse kern- ger dan bij andere Nederlanders, wapens en het vernietigen van de korte-afstandswapens. Dit zou tot gevolg kunnen hebben dat het weghalen van alle middellange-af- standwapens uit Europa onhaal baar zou worden. "Wij hebben toen gezegd: als het niet in één stap kan, dan moeten we maar een tussen stap maken", aldus Lubbers. der Ploeg, bood het giste- ne, darmstoornissen, reumatische De minister-president benadrukte dat het Nederlandse standpunt nog steeds neerkomt op het weg halen van de kruisraketten. Het ka binet steunt daarom ook de ontwa peningsvoorstellen van de Ameri kaanse president Reagan, maar vreest dat deze plannen niet' gerea liseerd kunnen worden omdat er te veel voorwaarden aan verbonden zijn. de directeur-generaal gewrichtspijnen, huidziekten het ministerie van volksge- maagklachten. Een derde van de ex-gegijzelden en een vijfde van hun familieleden zegt dat ze nog steeds negatieve ge volgen van de gijzelingen ervaart. Het gaat daarbij vooral om psychi sche klachten, zoals slaapproble men, zenuwachtigheid en angsten. Opmerkelijk is dat een groter laars en een kwart van de familiele den noemt onder meer dat ze be wuster zijn gaan leven, meer relati veren of dat hun relatie is verbe terd. De gijzeling blijkt het best ver werkt te zijn door mensen met een hogere opleiding en veel contac ten. Mensen die direct na de ge beurtenissen veel met anderen er over hebben gepraat, hebben nu de minste problemen. Klachten ko- vooral nog voor bij mensen percentage zegt, dat de gijzeling die teruggetrokken leven, bij wen en bij mensen opleiding. Degenen die hun pro- Vandaar dat het kabinet in zijn meest recente brief aan de regering van de Verenigde Staten voorstelt de raketten in ieder geval in drie fasen weg te halen. Volgens Lub In de briefwisseling met de Ame rikaanse regering heeft het kabinet bers laat dit echter onverlet dat het ook voorstellen gedaan i kabinet blijft streven naar de loptie, zoals ook minister Van den Broek (buitenlandse zaken) don derdag tijdens het debat over het plaatsingsverdrag in de Tweede tallen weg te halen kruisraketten. Lubbers wilde daar verder geen uitspraken over doen, gezien de vertrouwelijkheid van de corres pondentie. ARNHEM (GPD) - De politiekorp- ga's hebben gehad. Gedurende de sen van Arnhem, Ede, Renkum en naspeuringen zijn er telefoonge- Zwolle hebben een gigantische in- sprekken die mogelijke verdach- ternationale heroinelijn opgerold, ten met elkaar voerden, door de Na een voor Nederlandse begrip- politie afgeluisterd. De meeste pen uniek onderzoek, dat veertien Turkse verdachten staan in een fa- maanden heeft geduurd, zijn bin- milierelatie tot elkaar en zijn af- nen vier weken niet minder dan 41 komstig uit Koerdistan. verdachten gearresteerd. Sinds het De heroine werd vanuit Iran via najaar van '84 is bijna 90 kilo heroi- Irak naar het uitgestrekte oostelij- ne onderschept, met een verkoop- ke deel van Turkije gesmokkeld. Julia Knott, dochter van een Es- waard e van ruim 27 miljoen gul- Vandaar werd het verdovende tec-medewerker overhandigt vrin den. middel naar Istanboel op het vaste- ses Margriet bloemen, (foto Holvast» De heroine werd onderschept land van Europa vervoerd, waar aan de grensovergangen tussen koeriers het verdere transport r Oostenrijk en Joegoslavië, Oosten- Nederland voor hun rekening rijk en West-Duitsland, Turkije De aanpassing van de opium- Bulgarije, Oost- en West-Duits- wet hier te lande waarin sinds ok tober vorig jaar niet alleen het bezit van drugs maar ook het aanzetten tot en regelen van drugstranspor ten strafbaar is gesteld, heeft vol- Fotoprijs voor land, Berg-autoweg bij Arnhem i op de vlieghavens van Brussel en» Frankfurt. Van de verdachten, die eind vorig jaar werden gearres teerd, hebben 36 de Turkse, twee geiis commissaris De Vries het de Duitse en drie de Nederlandse derzoek gunstig beïnvlÓed. nationaliteit. Het speciale onderzoeksteam van de politie werd Spielfeld ge doopt naar de naam van de grens passage tussen Oostenrijk en Joe goslavië, via welke bijna alle heroi- ;en vanuit Turkije met als eindbestemming Nederland lie pen. Teamleider A. P. de Vries, poli- f tiecommissaris in Arnhem, prijst Pil? menwerking die r a ,P de vijftien Nederlandse recher cheurs tijdens het langdurig onder- l?.ei n hnitPnlanrisP ppIIp. geldprijs Prinses bezoekt Noordwijk NOORDWIJK - Prinses Margriet en mr. P. van Vollenhoven hebben gistermiddag een bezoek gebracht aan het ruimtevaartcentrum Estec in Noordwijk. Na de officiële begroting door de Estec, M. Le Fèvre, DEN HAAG (QPD) De jeugd volgens de onderzoekers niet tot ziet de krant vooral als een popu- ontlasting van het takenpakket op u v.d. Klooster netransporten vanuit Turkye met TrTRFrHTn„directeur ak pinrihpstpmminCT N.riprianrt li». OTRECHTCMJP)- De Nederland- het een omr ten heeft de Zilveren Camera 1985 werk van de European Space Re- toegekend aan de Zeeuwse foto- searc^ Technology Centje (Estec) Mwu.ui.ijM.uia ia miuKiii, pixjst °f p. Kipnctpr v»n van LeFevre. Na de inleiding volg de uitstekende samenwerking die l de een presentatie de viiftien Nederlands* rerher- der Klooster (51) krijgt de bekro- eeJl lair gezinsblad. Smeuige, kleine school, berichten over misdaden, ver keersongelukken en nieuws uit de eigen woonplaats hebben de groot- Bovendien i de media ongelijk de ning (een zilveren trofee 2500 gulden) de satelliet Giotto en de komeet Halley. Daarna werd een bezoek ge- zoek met hun buitenlandse colle- |-„7X'.HeLS te^nZ'^fllmZstrcJde 'de*chaos n"mteuaarder Wubbo Ockels het 1 ruimtes- Passtoors voor de rechtbank JOHANNESBURG (GPD) - De 44- jarige Helene Passtoors verscheen gisteren voor de Johannesburgse rechtbank op beschuldiging van hoogverraad, terrorisme en over treding van de Zuidafrikaanse vei ligheidswetten wegens het in bezit hebben van explosieven en wa pens. Op deze misdaden kan in Zuid-Afrika de doodstraf staan. De akte van beschuldiging telt 44 pa gina's. Sinds juni 1985 zit de Ne derlands-Belgische Passtoors in eenzame opsluiting, slechts onder broken door een korte opname in het ziekenhuis vanwege 'depressi viteit'. Kathy Satchwell, de advocate van Passtoors, zei tijdens de zitting van de rechtbank te zullen vragen om vrijlating op borgtocht, waarop de openbare aanklager verklaarde dat het aan de advocaat-generaal is om over borgtocht te beslissen. De ze moet beoordelen of vrijlating van Passtoors de nationale veilig heid niet in gevaar brengt. De rech ter stelde een beslissing over de aanvraag uit tot 14 maart. Het pro ces tegen Passtoors begint officieel op 14 april. Klaas de Jonge, een Nederlandse antropoloog en ex-echtgenoot van Passtoors, wordt eveneens be schuldigd van terroristische aktivi- teiten. Hij verbergt zich sinds juli van het afgelopen jaar in het Ne derlandse ambassadegebouw in Pretoria. Omdat hij niet voor de rechtbank wilde verschijnen, is hij niet officieel beschuldigd. De Zuidafrikaanse wet eist dat een verdachte persoonlijk aanwezig is om de akte van beschuldiging aan te horen. ADVERTENTIE DE VERPLEGING; Ziektekosten verzekeringsmij. zonder winstoogmerk. Na kantoortijd 0171815534 bezoek de werking i laapzak. Juventus", waarop te zien een groep supporters op de tribune wordt doodgedrukt. Tot "fotojournalist van het jaar een titel die dit jaar voor het eerst VAN DEN BERGH - De terugkeer wordt verleend en wel voor het ge- van het PvdA-kamerlid Harry van hele oeuvre, is uitgeroepen de den Bergh na de komende verkie- ANP-fotograaf Paul Stolk. Aan de zingen is enigszins onzeker gewor- titel is een geldbedrag van 2500 den. Op de ontwerp-verkiezings- gulden verbonden. Stolk (39) lijst van het PvdA-gewest Noord- sleepte daarnaast een eerste prijs Holland-Zuid staat Van den Bergh in de wacht in de categorie "featu- op de vierde plaats. Alleen als de res" (operatie tand olifant), en een PvdA 53 zetels of meer haalt (wat tweede in de sector foto-series (met volgens de opiniepeilingen haal- een fotoreportage van de bijna 100- baar is) keert hij zeker terug in de jarige Willem Drees). Tweede Kamer. ste belangstelling. Voor buiten- ieu6d verdeeld. De kenniskloof tussen kinderen uit lagere en hoge re sociale milieus wordt bijvoor beeld door de krant eerder ver groot dan verkleind. Aan de andere kant is er geen grond voor de vrees dat kinderen door de massamedia minder gaan lezen of op school minder presteren. De school moet een bijdrage leveren aan de vor ming van de jeugd tot kritische consumenten van de informatie die de media aandragen. lands en politiek i welijks oog. Dit blijkt uit een on derzoek van de Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid (WRR). De WRR-studie, „Massamedia en basisvorming", is geschreven door T.H.A. van der Voort en M. Beis huizen, beiden verbonden aan de Leidse universiteit. Geanalyseerd is de buitenschoolse bijdrage van krant, radio en televisie aan de ba sisvorming van jongeren. Het is de onderzoekers gebleken dat die bijdrage zeer beperkt is. Ook radio en televisie zijn van wei nig betekenis voor de algemene ontwikkeling van kinderen. Het luisteren naar de radio beperkt zich goeddeels tot popmuziek. Op tv gaat de aandacht vooral uit naar films, series, videoclips en amuse ment. Televisie Verwijdt de hori zon van kinderen wel. maar leidt Educatieve cursussen via radio en televisie worden bijna alleen ge volgd door volwassenen die al een gedegen basisopleiding achter de rug hebben. Ook binnen de school spelen de media een beperkte rol. De krant wordt incidenteel ge bruikt om met knipsels de leerstof te actualiseren. Naar de schoolra dio wordt zelden geluisterd. Aan schooltelevisie wordt door een ge middelde klas niet meer dan één procent van de schooltijd besteed. blemen zelf het hoofd hebben ge boden, zijn er beter aan toe dan de genen die veel steun zoeken. Een groot deel van de ex-gijze laars en een nog groter deel van hun familieleden spreekt nog re gelmatig over de gebeurtenissen. Vooral bij degenen die direct na af loop geen hulp hebben gekregen is de zaak nog regelmatig onderwerp van gesprek. Een op de tien men sen heeft op dit moment nog steeds behoefte aan hulp. De hulp moet wel worden afge stemd op de behoeften en de situa tie van het slachtoffer en zijn fami lie, aldus de onderzoekers. Zo moet er bijvoorbeeld ook aandacht zijn voor de materiële situatie. Sommige slachtoffers zijn nu nog bezig met het afwikkelen van de fi nanciële gevolgen en zijn alleen daarom al nog steeds met de gijze ling bezig. 'Informatica als apart vak onnodig' DEN HAAG (GPD) De zes ad viesraden voor het basis- en voort gezet onderwijs vinden het niet no dig dat er op de middelbare scho len een apart vak 'informatica' komt. Het is veel belangrijker dat Computers worden ingezet bij an dere vakken: Nederlands, Engels, wiskunde en natuurkunde. De leerlingen hebben aan een korte cursus over de werking van de ap paraten voldoende: „De magische klank van de computer moet ver anderen in een realistische kijk op de mogelijkheden en onmogelijk heden ervan in het onderwijs". Dat schrijven de raden in een ge zamenlijk advies aan de bewinds lieden van Onderwijs. Tot nu toe is, volgens het advies, het onderwijs teveel geconcentreerd geweest op de computers zelf. „Maar de toe passing van computers als didac tisch hulpmiddel staat nog in de kinderschoenen". De energie die nu wordt besteed aan de ontwikke ling van soft-ware moet gebundeld worden. Het onderwijs over de werking van de apparaten (informatiekun de) hoort volgens de adviesraden thuis in de eerste jaren van het voortgezet onderwijs. Een cursus van tien tot veertien uur lijkt vol doende, niet als zelfstandig vak, maar als onderdeel van een van de schoolvakken, bijvoorbeeld het vak techniek, dat binnenkort op al le scholen zal worden ingevoerd. In het beroepsonderwijs doet zich het probleem voor dat inven tarissen vaak erg duur zijn en snel verouderen. De raden bepleiten de inrichting van regionale centra, waar meerdere scholen en het be drijfsleven gebruik van kunnen maken. CDA/WD raken meerderheid kwijt HILVERSUM (ANP) Blijkens het wekelijkse Tros-verkiezingson- derzoek zou de WD-fractie in de Tweede Kamer een zetelverlies in casseren van elf zetels, van 36 naar 25 zetels. Het onderzoek, verricht door de Nederlandse stichting voor statis tiek (NSS), wijst verder uit dat de regeringscombinatie van CDA en WD samen zou kunnen rekenen op 74 zetels. Het CDA zou vier ze tels winnen (van 45 naar 49 zetels). De PvdA zou stijgen van 47 ze tels nu naar 54 zetels. In het onder zoek gaat D66 van 6 naar 7 zetels en verliezen CPN en PSP beide één zetel. DEN HAAG - Het omroepbestel begint steeds duidelijker tekenen van verzakking te vertonen. De il lusie dat het bestel gevrijwaard kan blijven van de revolutie door de opmars van nieuwe media, maakt ook in de politiek langzaam maar zeker plaats voor het besef dat de storm niet zal gaan liggen bij de gemeentegrenzen van Bussum en Hilversum. door Peter vari Nuijsenburg Jarenlang hebben de zuilen, met in hun kielzog PvdA en CDA, man moedig geprobeerd dit feit te ont kennen. Het bestel in zijn huidige vorm werd gepresenteerd als ware het een onvergankelijk cultuur goed, dat krachtige bescherming verdiende. De socialist Joop Voogd wilde destijds niet volstaan met halve maatregelen. Gecon fronteerd met de dreiging uit de ruimte stelde deze, inmiddels overleden, pacifist ooit voor des noods de luchtmacht in te schake len om de tv-satelietten letterlijk uit de ether te schieten. Dit verbond lijkt nu onderhevig aan slijtage. Het wetenschappelijk bureau van de PvdA, de Wiardi Beekman Stichting, publiceerde onlangs een rapport, waarin onom wonden werd geconstateerd dat al leen de invoering van een commer cieel net de 'gekleurde' omroepen nog enige overlevingskans biedt. Het rapport, 'Een wijs bestel' gehe ten, zorgde voor grote deining in de sociaal-democratische gelede ren. Niet alleen de consequente stormloop op allerhande omroep- taboes werd in schrille tonen ver oordeeld. Het tijdstip van publika- tie, een paar dagen vóór het PvdA- verkiezingscongres, werd door de partijtop als een regelrechte dolk stoot in de rug ervaren. Lijsttrekker Den Uyl en partij voorzitter Van den Berg gaven een geharnaste verklaring uit waarin nadrukkelijk stelling werd geno men tegen de conclusies van de ei gen 'denktank'. Het 'veld' repte van een uitlevering van het bestel aan het 'groot kapitaal' en van een omhelzing van de WD-standpun- ten. VARA-voorzitter Van Dam dreigde zelfs steun aan de PvdA- campagne te onthouden, als het congres tot invoering van een com mercieel net zou besluiten. Deze stap wilde het congres nog niet zet ten, maar tot een ondubbelzinnige afwijzing van een commercieel net kwam het Reclamegelden De discussie in de partij is niet verstomd, ook al zal de fractie zich voorlopig tegen de invoering van een commercieel net blijven ver zetten. Dat de de PvdA openstaat voor nieuwe inzichten, moge ver der blijken uit de vrijwel geruislo ze aanvaarding van een tekst in het verkiezingsprogramma die finan ciering van de lokale en regionale omroep deels uit reclamegelden mogelijk maakt. Van de grote partijen lijkt alleen het CDA nog geporteerd vóór een renovatie van het Hilversumse kaartenhuis. De fractie staat onder grote druk Van verwante omroe pen, KRO en NCRV, die elke we zenlijke verandering in het Gooise reservaat als een aanslag op hun positie beschouwen. Het is echter de vraag of de Mediawet van minis ter Brinkman (WVC) het juiste be stek is voor die renovatie. Het hoofd van de directie Radio, Televisie en Pers van het ministe rie van WVC, drs. Van de Steenho pen, heeft onlangs een vernieti gend oordeel uitgesproken over het werkstuk van zijn politieke chef. De wet is 'oppervlakkig' en houdt volstrekt onvoldoende reke ning met de nieuwe technologie. Uitsluitend het feit dat de wet als 'breekijzer kan dienen in de opinie vorming in Hilversum en in de ge lieerde fracties in Den Haag', noemde hij een verdienste. De VVD zal de kritiek van Van de Steenhoven - pikant detail: hij is van CDA-huize - wel dankbaar hebben begroet. Mediaspecialist Keja betoogt sinds jaar en dag dat het bestel in de huidige vorm ten dode is opgeschreven. Hij ziet wei nig in een geforceerde reanimatie poging door middel van deze Me diawet. De kleinste regeringspartij heeft de invoering van een derde niet- commercieel net, dat vooral op aandringen van het CDA als hoek steen in de wet is gemetseld, te recht als onzin bestempeld. Behal ve het CDA zelf loopt geen enkele partij, ook de PvdA niet, echt warm voor deze noodgreep. De summiere uitbreiding van de STER als belangrijkste financie ringsbron zal het wegvloeien van reclamegelden naar het buitenland (Sky Channel!) niet kunnen voor komen. Alleen een commercieel net kan soelaas bieden aan die om roepen die zich dan niet langer in de slag om de vermaledijde kijkcij fers hoeven te storten. Pragmaticus "In het kabinet lijkt premier Lub bers niet ongevoelig voor deze ar gumentatie. Ideologische overwe gingen plegen weinig indruk te maken op deze pragmaticus, die voornamelijk geïnteresseerd is in handzame oplossingen voor poli tieke problemen. Brinkman zelf ziet ook in dat een commercieel net niet voortdurend op de wachtlijst kan worden geplaatst, maar wil nu nog geen kleur bekennen. De CDA-fractie wil echter geen duimbreed wijken. De WD heeft zich tijdens het geregelde overleg achter de schermen bereid ver klaard de door haar en de PvdA ge wenste, maar door het CDA verfoeide regionale STER in te rui len voor de in de wet vastgelegde toezegging dat het derde net be stemd wordt voor commerciële uit zendingen. Maar ook deze conces sie heeft het CDA niet kunnen ver murwen. Het tegenbod van de christen democraten gaat niet ver der dan een loze motie, waarin om CIDI tegen subsidie aan moslims (van een c r verslaggevers) DEN HAAG - Het Centrum voor Informatie en Documentatie Israël (CIDI) verdenkt de regering ervan Nederlandse moslims via een ach terdeur geld te willen geven voor onderhoud van hun gebedsruim ten. Volgende maand wordt er een commissie geïnstalleerd die onder meer daarover moet adviseren. Nederlandse moslims zouden voor het instandhouden van hun 200 gebedsruimten steeds vaker fi nanciële steun ontvangen van Li bië en Saoedi-Arabië. Het CIDI ziet daarin een mogelijke verklaring voor 'de' toeneming van antisemi tische uitlatingen onder Neder landse moslims. Vanwege die ont wikkeling zou de Nederlandse re gering financiële steun willen ver lenen om de invloed van Arabische landen terug te dringen. Het CIDI verzet zich in zijn van daag verschenen Nieuwsbrief te gen overheidssteun. Directeur Naf- taniël wijst erop dat de toenmalige minister Van der Stee (financiën) in de vorige kabinetsperiode met een afkoopsom van 250 mihoen een einde heeft gemaakt aan de fi nanciële band die er in Nederland tussen kerk en Staat bestond. In 1984 werd er bovendien een einde gemaakt aan de zogenaamde 'tijde lijke regeling inzake de subsidië ring van gebedsruimten'. in zijn Nieuwsbrief geeft het CI DI een opsomming van een aantal recente antisemitische uitlatingen van moslims. Tegen secretaris Lachman van de stichting Welzijn Moslims Amsterdam bijvoorbeeld is onlangs een strafklacht inge diend, omdat hij in een interview met Elseviers Magazine had ge zegd dat "Amsterdam binnen een paar jaar helemaal door joden gere geerd zal worden" en dat verschil lende Islamitische organisaties zich daar met bomaanslagen tegen zullen verzetten. Om tot een beter wederzijds be grip te komen pleit het CIDI voor landelijk overleg tussen joden en moslims, zoals dat ook tussen jo den en christenen (OJEC) bestaat. Felle kritiek op herziening ww-regeling DEN HAAG (ANP) - "Het ontwerp nieuwe Werkloosheidswet (nWW) rammelt op een groot aantal pun ten. De vraag of na invoering van de nieuwe wetgeving van meer hel derheid en duidelijkheid sprake is. moet negatief worden beantwoord. Zorgwekkend is dat de ontwikke ling van nieuw beleid zozeer voor bijgaat aan de werkelijkheid van de uitvoeringspraktijk en,dat zo weinig wordt onderzocht wat pre cies de gevolgen zijn van een nieu we maatregel". Dit zfjn conclusies van een aantal deskundigen die in het februari nummer van het 'Sociaal Maand blad Arbeid' de herziening van het sociale zekerheidsstelsel onder de loep nemen. Het nummer is gewijd aan die herziening en wil bijdragen aan de meningsvorming van de Kamerleden. Het kroonlid van de Sociale ver zekeringsraad (SVR), mr. F. Noordam, vindt dat het ontwerp ontwerp-nWW door de wetgever niet voldoende is doordacht. Het bevat onvolledige en inadequate formuleringen, de motiveringen ontbreken of zijn onvoldoende en het heeft zwakke of onhoudbare dogmatische uitgangspunten. Dr.Mr. J. Riphagen, die vorig jaar aan de Universiteit van Leidon promoveerde op een oilderdecl van het ontslagrecht, vindt het ont werp van de nieuwe wetgeving on duidelijk. Dat geldt bijvoorbeeld voor de definities van begrippen als 'werkloos' en 'verwijtbaar werkloos worden'. De nieuwe om schrijving van het begrip 'passen de arbeid' roept volgens Riphagen meer vragen op dan deze beant woordt. ADVERTENTIE een onderzoek naar een commer cieel net wordt gevraagd. Beide regeringspartijen hebben hun stellingen betrokken en daar mee de manoevreerruimte voor een compromis drastisch ver kleind. Omdat in de wet nog ge noeg conflictstof op andere punten (onder meer over het facilitair be drijf van de NOS) ligt opgetast, zou het niet onverstandig zijn de wet voorlopig, bijvoorbeeld na de eer ste schermutselingen in de Kamer, aan verdere krijgshandelingen te onttrekken. Daarmee kan een confrontatie tussen beide coalitiepartners wor den uitgesteld tot de kabinetsfor matie. Het CDA kan zich vervol gens beraden op een realistischer benadering van de revolutie in de mediawereld. De WD kan ge noegdoening putten uit de consta tering dat de tijd in haar voordeel werkt: de sloop van het kaarten huis gaat onverminderd voort. Met uw gift steunt de Vastenaktie Initiatieven van groepen mensen in de Derde Wéreld die zich willen bevrijden van armoede, uitbuiting en onrecht. Help de Vastenaktie helpen! VASTENAKTIE Giro 5850 Zeist Banknummer 70.70.70.147

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 5