kn Volgend jaar vier miljard extra lasten Raketverdrag door Kamer Euthanasie: de dood van mijn vader Ruding in 'kaderbrief: Onduidelijldieid rond euthanasie VERDRAG Reclameldeding prins op Elfsteder^stoort EVP Mist rondom Amerikaans voorstel blijft hangen Dubbele moord: eis tbr °d I Venijn en incidenten VRIJDAG 28 FEBRUARI 1986 BINNENLAND PAGINA 5 DEN HAAG (GPD) - Minister Ruding (financiën) heeft het kabinet voorgesteld om volgend jaar 13 miljard gulden te bezuinigen. Hij denkt daarbij aan ombuigingen van totaal 9 miljard gulden en lastenverzwaringen van nog eens 4 miljard. Ruding doet deze voorstellen in de zogenoemde kaderbrief. Daarin komt de minister van financiën met een eerste aanzet voor de ko mende begroting. Naar verwach ting zal het kabinet de discussies Overheidstekort in 1985 lager dan verwacht DEN HAAG (GPD) - Het tekort van de overheid was in 1985 lager dan werd verwacht. De voorspel lingen van vorig jaar september gingen nog uit van een tekort 29,5 miljard gulden, maar uit de nu ge publiceerde 'februari-nota' van mi nister Ruding blijkt dat het tekort 26,8 miljard gulden bedraagt. In procenten van het nationaal inko men uitgedrukt is het tekort over 1985 7,3 procent; er was gerekend op rond 8 procent. Ruding wil dat het tekort volgend jaar nog verder omlaag gaat; hij denkt aan een ver kleining met een half tot één pro cent van het nationaal inkomen (zie bericht hiernaast). Als de gemeenten en provincies buiten beschouwing worden gela ten komt het tekort van het rijk in 1985 op 24,2 miljard.gulden, ofte wel 6,6 procent van het nationaal inkomen. Dat is ongeveer 3,5 mil jard gulden lager dan verwacht. Een groot deel over de brief pas eind maart afron den. De minister van financiën denkt aan een beperking van de wir-sub- sidies (wet investeringsrekening) en een eventuele afschaffing van de vermogens- en voorraadaftrek voor ondernemingen. Eerder was al bekend geworden dat het kabi net overweegt flink te bezuinigen op de studiefinanciering en de huursubsidies. De voorstellen van Ruding staan los van de plannen van het kabinet om nog in de loop van dit jaar de accijns op benzine té verhogen. Deze lastenverzwaring voor de au tomobilist is bedoeld om een deel van de meevaller voor burgers en bedrijven door de daling van de olieprijs af te romen. Tegenvallers De ingrepen die Ruding in zijn brief voorstelt, zijn bedoeld om te genvallers in de aardgasbaten te compenseren. Volgens de meest recente schatting van Ruding zul len deze in 1987 bijna 10,5 miljard gulden lager uitkomen dan was verwacht. Dat is 4 miljard meer dan de schattingen van september aangaven. Daarbij is nog geen re kening gehouden met de meest re cente daling van de olieprijzen tot onder de 15 dollar en het kelderen van de waarde van de Amerikaan- COMMENTAAR WASSENAAR (ANP) - De Franse ambassadeur Caultier de la Ferrière (rechts) en g ener aal-majoor der mari niers Rudolphie (naast hem) hebben gisterochtend bij het monument aan de Wassenaarse Slag kransen gelegd ter nagedachtenis aan de zes Franse commando's die in 1942 sneuvelden voor de kust van Wassenaar (foto anpi (Vervolg van pagina 1) DEN HAAG/LEIDEN - premier Lubbers liet gisteren weten blij te zijn met de nieuwe lijn die de WD nu volgt. "We moeten pogen er met elkaar uit te komen. Wetgeving is een zaak van regering en parle ment". Hij liet er overigens geen misverstand over bestaan, dat het allerminst een automatisme is dat het kabinet zijn handtekening on der een door het parlement aan-, vaard wetsontwerp zet. "Ieder be houdt zijn eigen verantwoordelijk heid. Pas als regering en parlement het eens zijn, heb je een wet", aldus Lubbers. Het CDA blijft, in tegenstelling tot de WD, van mening dat de na delen van wetgeving op dit mo ment nog steeds groter zijn dan de voordelen. De 'proeve' van het ka binet staat dichter bij de CDA-op- se dollar gisteren tot onder de f vattingen dan het wetsvoorstel 2,50. Dat gebeurde voor het eerst meer dan vier jaar. Volgens het Centraal Plan Bu reau kost elke koersdaling van de dïe meevailer dollar met een dubbeltje de schat- N ij pels: geen blokkades, (foto het kabinet zou dat inhouden dat het kabinet zich verplicht tot het afgeven van een 'contraseign' (me de-ondertekening) voor het dan aanvaarde wetsontwerp. En daar is premier Lubbers nog lang niet aan toe, zo werd gezegd. Leiden Minister Brinkman (WVC), die gisteravond sprak op een CDA-ver- kiezingsbijeenkomst in de Leidse Stadsgehoorzaal, zei na afloop te verwachten dat de euthanasie-wet- geving nu definitief in de kabinets formatie wordt geregeld. "Ik zou ongelukkig zijn als er in de forma tie weer een struikelblok zou op duiken. Ik vind dat de partijen se rieus moeten proberen er uit te ko men", zei hij. Brinkman, die het nu voorliggende akkoord een belang rijke politieke doorbraak noemde, verwacht dat er afhankelijk van de adviezen van de Raad van State in de kabinetsformatie zal worden ge- Het debat over de plaatsing van 48 (of minder) kruisraketten op Neer- lands dierbare grond begint steeds meer te lijken op een soort uitput tingsslag, zij het een slag met een overwinnaar die elke ronde sterker uit het strijdperk naar voren treedt, en met een verliezer die zich steeds krampachtiger vastklampt aan het ei gen gelijk. Het kabinet heeft afgelopen nacht, na het zoveelste debat, een meerder heid in de Tweede Kamer achter zich gekregen inzake het verdrag met de Verenigde Staten over de mogelijke plaatsing van kruisraketten in Woens- drecht. Er kleefde wel een schoon heidsfoutje aan die meerderheid, om dat de coalitie van CDA en VVD uit eindelijk de steun nodig had van klein rechts, terwijl zes leden van het CDA uit de boot vielen. De oppositie had nog eens alle ar gumenten in de sinds lang bekende redeneringen vervat, maar dat mocht allemaal niet meer baten. Dat is voor deze critici bijzonder spijtig, te meer omdat de afronding van dit debat sa menvalt met interessante ontwikke lingen in de relatie tussen twee groot machten, de Verenigde Staten en de Sowjet-Unie. Terwijl in de media een ware propagandaslag woedt over voorstellen waarvan alleen de grote lijnen een beetje bekend zijn, lijkt er desalniettemin nu iets mogelijk wat eerder onmogelijk, ja zelfs ondenk baar leek. De Sowjet-leider Gorbats- jov lanceerde vergaande plannen om de wereld in het jaar 2000 te bevrij den van alle kernwapens, en presi dent Reagan pakte die uitdaging op, zonder dat overigens de bezorgde wereldburgers kunnen doorgronden in hoeverre hier van beide zijden sprake is van pure bluf, van ordinaire propaganda of van serieuze bedoe lingen. In dat klimaat heeft de Nederlandse regering zich verbonden aan het At lantisch bondgenootschap op een manier zoals de laatste jaren niet meer is vertoond. In die hechte sa menwerking, in dat gezamenlijk op trekken, zien het kabinet en de beide regeringspartijen CDA en WD het beste en het overtuigende bewijs dat alleen op die manier met de Sowjet- Unie zaken gedaan kunnen worden. De oppositie daarentegen schrijft het huidige, zo gunstig lijkende kli maat liever toe aan de kracht van de vredesbeweging en aan de eigen in spanningen die ten lange leste het verharde denken over die verfoeilijke kernbewapening ten goede zouden hebben gekeerd. Het resultaat is im mers duidelijk: de beide grootmach ten streven thans duidelijk en serieus naar wapenvermindering. Het probleem met beide benaderin gen is echter, dat het bewijs er niet bi| kan worden geleverd. Stel dat er in derdaad sprake is van een zekere ontspanning, dan is ook de stelling verdedigbaar dat juist die wonderlijke alchemie van een vastberaden bond genootschap én een krachtige vre desbeweging samen tot dit resultaat hebben geleid. Maar de oppositie, en met name de PvdA, is dezer dagen desondanks de grote verliezer. Want zelfs na voor deze partij gunstig verlopende Twee de Kamer verkiezingen zou het wel eens kunnen gebeuren, dat CDA en WD worden beloond voor hun poli tieke moed, zodat deze partijen sa men opnieuw een regering kunnen vormen. Een nieuwe regering, die wellicht aantreedt in een tijd van meer ontspannen internationale verhoudin gen, en met de daarbij behorende wapenvermindering. Een nieuwe re gering die helemaal niet meer te ma ken zou krijgen met de inrichting van Woensrecht als basis voor kruisraket ten. Voor zover de oppositie en de vredesbeweging voor dat resultaat mede gezorgd hebben, alvast harte lijk dank! De PvdA, dan nog steeds in de op positie en zich troostende met het ei gen gelijk, zou dan wel een zeer wreed lot beschoren zijn. Die totale nederlaag, dat complete fiasco, was deze week en vannacht nog niet aan de orde. Maar de lange aanloop daar- naartoe is langzamerhand wel bijna volbracht. is toe te schrijven aan het ver- WsJ ongeveer 400 miljoen gulden, vroegd aflossen van leningen voor P„eL"?"kureauw® woningwetwoningen. Deze mee- J)oetsval nog met ten einde is. „Wy - - - ----- valler (16 miliard eulden) leidt denken dat misschien nog dit jaar, grond van de harde opstelling van echter inkomende jaren weer tot "e£ fSSfKïnl&ÏS d* V^racfie tot mTtoe. nmHat Hi* i*nina*n komst, de koers van de dollar wel eens zou kunnen uitkomen in de buurt van f 2,25", aldus directeur P. de Ridder van het CPB. Hij ver wacht een negatief effect van de la ge dollarstand op de economische eike^verdiende groei in Neder'and- »Met als gevolg D66, maar ook de proeve zal niet zonder meer door de christen-de mocraten worden geaccepteerd. Volgens CDA-fractievoorzitter niet bij tot het bereiken a De Vries is de opstelling van de eenstemming. "De WD-f WD-fractie een 'constructieve po- pituleert voor de druk van kabinet Verbond en de JOVD, de nauw ging om samen te zoeken naar een oplossing', zeker tegen de achter- ANP) schipperd tussen het D66-voorstel en de dan tot wetsvoorstel verhe- >ver- ven proeve van het kabinet. Klein links, het Humanistisch tegenvallers, omdat die leningen dan niet meer worden afgelost. In 1985 is ook de zogeheten col lectieve lastendruk (datgene dat we met z'n allen aan belastingen en premies betalen) omlaag gegaan. Gemiddeld is gulden 53,6 cent aan belastingen en premies betaald. In 1984 was dat nog 54,4 cent. daarvan een extra belasting voor het financieringstekort, dat nog eens wordt verscherpt, omdat onze aardgasinkomsten door de dollar- val verder zullen verminderen". Weer 3V2 jaar cel voor grote vleeszwendel ARNHEM (ANP) - Het gerechtshof in Arnhem heeft gisteren een 47- jarige man uit Etten wegens frau de, valsheid in geschrifte en flesse- trekkerij, overeenkomstig de eis van procureur-generaal mr. F. Boerwinkel .veroordeeld tot een gevangenisstraf van 3,5 jaar. Het hof acht bewezen, dat de man een van de hoofddaders is geweest in een internationale miljoenenzwen- del met vlees. Leveranciers in bin nen- en buitenland, fiscus en be drijfsvereniging zijn door de zwen del in de afgelopen jaren voor ze ker 15 miljoen gulden benadeeld. Mevrouw Wessel-Tuinstra (D66) zei gisteren dat er duidelijke over eenstemming leek bestaan over haar initiatief-wetsontwerp. "Nu komt er iemand doorheen fietsen, die denkt dat het zo sneller zal gaan. Dat kan natuurlijk niet. Het komt mij voor dat dit voorstel op wonderlijke staatsrechtelijke gron den is gebaseerd". Volgens oppositieleider Den Uyl draagt de handelwijze van de WD i CDA op een moment dat de Ka mer op het punt staat tot besluit vorming te komen. Ik kan me geen perfectere methode bedenken om de zaak in de verkiezingsstrijd te trekken, dan een onderling com promis tussen de lijsttrekkers van CDA en WD", aldus Den Uyl. De WD-fractie liet gisteren we ten het D66-voorstel te zullen blij ven steunen, waardoor aanvaar ding van de kabinetsproeve op voorhand een onbegonnen zaak is geworden. De fractie verwijst daar bij naar het voorstel van hun voor zitter Nijpels om straks geen blok kades meer op te werpen en de ka merleden in volle vrijheid hun oor deel te laten geven. Over die laatste clausule ontstond gisteren in Den Haag echter grote verwarring. De WD beschouwt het euthanasie vraagstuk als een soort 'vrije kwes tie', maar volgens bronnen rond met de WD gelieerde jongeren- partij, toonden zich gisteren verbij sterd over de gang van zaken. Lange start HILVERSUM (ANP) - De Hil- versumse politie heeft in de nacht van woensdag op don derdag een vrouw uit haar slaap gehaald om haar te vra gen de motor van haar auto af te zetten. Buren hadden om vier uur in de nacht bij de poli tie geklaagd dat er in de straat al negen uur lang een dieselmo tor van een auto stond te draai en en dat de herrie hun te veel werd. De vrouw verklaarde steeds startproblemen te heb ben gehad; daarom had zij de motor nu maar laten draaien. DEN HAAG (ANP) - Het EVP-kamerlid mevrouw Ubels is niet te spreken over de uitdossing waarin kroonprins Willem-Alexander woensdag op de gladde ijzers de tocht langs de Friese elf steden volbracht. Het feit dat de Oranje-telg kleding aanhad die aan alle kanten was voorzien van reclame, zit mevrouw Ubels zo hoog dat zij premier Lubbers er schriftelijke vragen over heeft gesteld. Zij wil weten of de minister-president met haar van mening is dat de op de prinselijke uitdossing aangebrachte reclame „voor veel mensen een reden tot aanstoot was". Het kamerlid vraagt van Lubbers de garantie dat het uitdragen van reclame door leden van het koninklijk huis voortaan wordt vermeden. De aankomend vorst Willem-Alexander reed de Elfstedentocht onder de schuilnaam W.A. van Buuren. Hij schaatste door het Friese land met onder meer een jack van het sigarettenmerk Marl boro en een sjaal van de maatschappij Aegon. Schoon schip De kroonprins staat inmiddels ook op een geheel ander terrein in de belangstelling. Hij wordt aanstaande maandag geplaatst op het standaardfregat 'Abraham Crijnssen' als toegevoegd officier van de wacht. Hij is dan aspirant reserve officier en hij wordt op 1 april bevorderd tot luitenant ter zee derde klasse. Dat heeft een marinevoorlichter gisterochtend bevestigd. Volgens collega's van bemanningsleden van de Abraham Crijnssen heerst er op het fre gat onvrede, omdat met het oog op de komst van de prins pikante foto's uit de manschappenverblijven zouden moeten worden ver wijderd. Ook zouden de soft-pornofilms (zogenaamde Tiroler films) van het programma zijn geschrapt. Volgens de marinevoor lichter heeft de commandant van elk marineschip het recht ver wijdering van aanstootgevende foto's te gelasten zonder opgaaf van reden. Ook de marineleiding kan dat opdragen. „Voor zover wij weten is het filmprogramma niet gewijzigd". DOUARNENEZ (ANP) - De bemanning van het schip de Angela Smits, een Nederlands schip dat in de Golf van Biskaje in moeilijkheden raakte, bedankt op deze foto de kapitein van de Sylvanna in het Franse Douarne- nez voor het aan boord nemen van de dertien bemanningsleden. Het Ne derlandse schip bleek niet meer te redden. Op het Vlissingse vissersschip Arnemuiden-16 brak gisteravond brand uit in de machinekamer, op bij na veertig kilometer uit de kust van Oostende. Het schip raakte daardoor audi vcci te ii u vin ii uc stuurloos, maar na enkele uren was de brand bedwongen en ging het strjjdthet verwij^dath^'de grote vaartui9 met zeven opvarenden aan boord voor anker. (foto anp» De Arnhemse rechtbank veroor deelde de man vorig jaar eveneens tot 3,5 jaar cel. Zijn 37-jarige mede dader uit Arnhem kreeg toen 3 jaar. De hoofdverdachte ging in be roep tegen het vonnis, omdat hij de straf veel te hoog vindt. Hij be- De politie kwam de jarenlange vleeszwendel, waarbij gebruik GRONINGEN (AftPj - Officier van justitie mr. P. Dorhout heeft giste- bv's, op het spoor door aangiften onvoorwaardelijke werd gemaakt van speciaal criminele doeleinden opgerichte re„ v00r de rechtbank in Gronin. ^vkeshLdXen.Xn^geW §an een'^lnvoor^rder'ke'Hh® van die bv's tegoed hadden. Een ,nw.,n hoiwaardelyke tbr speciaal rechercheteam, dat ope- l'I6ev" f™ 34.Jarlga man mt reerde onder de naam'Black Meat- dle.stad'. V?lgens de °mc'er van team', heeft maanden werk justitie is de man schuldig fraudeonderzoek eestoken en in m00rd °P z«n en tweejarig iraucieonaerzoek gestoken en in z00ntJe De man heeft erkend bei. den vorig jaar op 25 augustus door middel van een aantal messteken om het leven te hebben gebracht. De man, die volgens een rapport van het Pieter Baancentrum in Utrecht als ernstig gestoord en daardoor volledig ontoerekenings vatbaar wordt beschouwd, zegt zich weinig meer van de tragische gebeurtenis te kunnen herinneren totaal 30 verdachten gearresteerd. DEN HAAG (GPD) - CDA, WD en klein rechts hebben vannacht ingestemd met het Amerikaans- Nederlandse verdrag dat plaatsing kruisraketten op de basis Woensdrecht mogelijk maakt. Zes CDA'ers stemden tegen, waardoor de regeringscoalitie de steun van de kleine confessionele partijen en Janmaat (Centrum Partij) nodig had om aan een meerderheid te ko men: 79 tegen 69 stemmen. Twee kamerleden waren afwezig. In hefvoorafgaande debat bleef een waas van geheimzinnigheid hangen rond de betekenis voor Ne derland van recente Amerikaanse voorstellen voor een apart akkoord over deze wapens met de Sowjet- Unie. Ook de laatste poging van PvdA'er Klaas de Vries om rege ring'en kabinet ervan te overtuigen dat de plaatsing strijdig is met de grondwet en dat het goedkeuren van het verdrag daarom alleen kan met tweederde meerderheid, strandde. Minister Van den Broek: „Ik heb niet de indruk dat genvoorstellen die president Rea gan heeft gedaan naar aanleiding van het jongste ontwapeningsplan van Sowjet-leider Gorbatsjov. Van den Broek beriep zich daarbij her haaldelijk op de binnen de NAVO afgesproken 'vertrouwelijkheid' die de Geneefse onderhandelingen tussen de supermachten zou moe ten beschermen. Stapsgewijs Van den Broek lichtte wel een tipje van de sluier op: hij vertelde dat Nederland met andere Europe se bondgenoten in het NAVO-over- leg had gepleit voor het stapsge wijs verwijderen van INF-wapens voor de middellange afstand (Pers- hing 2- en kruisraketten versus Sowjet SS-20). Ook zei hij, dat de Sowjet-raket- ten met een kortere dracht (SS-22 en 23, opgesteld in DDR en Tsje- cho-Slowakije) bij de onderhande lingen moeten worden betrokken. Hij pakte in de vroege ochtendu- Raar kunnen overtuigen en had dat Verwijdering van de INF-raketten ren van die bewuste zondag een 0ok niet verwacht" ADVERTENTIE Deze week in HN-magazine: paar messen uit de keukenla, De oppositie slaagde er evenmin 'Het wordt nu te erg, nu moet ik het doen'. Een openhartig verhaal over een vrijwillige dood Ter kennismaking: twee maanden HN voor f 7. Bei: 070-51.21.11 Weekblad HN (Hervormd Nederland). In de losse verkoop 2,75. -■ Een een bijbel ter hand en ging daar- jn bewindslieden te verlokken mee naar de slaapkamer waar zijn tot een nadere toelichting op de te- vrouw lag te slapen. Toen zijn vrouw hem bevestigend antwoord de op de vraag of zij nog van hem hield, stak hij plotseling op haar betekent dat de dreiging van deze wapens toeneemt, aldus Van den Broek. Het uiteindelijke Amerikaanse voorstel, afgelopen weekeinde aan Moskou overhandigd, beoogt vol ledige verwijdering in drie jaar tijd van alle INF-wapens in Europa, in clusief de in Sowjet-Azië opgestel de SS-20's. Nederland zou volgens het NAVO-schema in 1988 tot plaatsing van 48 kruisraketten moeten overgaan. In een eerste fase zouden beide supermachten het aantal lanceer- inrichtingen voor deze raketten moeten terugbrengen tot 140, waarbij het aantal 'Aziatische SS- 20's' evenredig wordt verminderd. Deze door Nederland voorgestane benadering, betekent, dat er ook bij een akkoord naar Amerikaans model in 1988 in Woensdrecht kruisraketten komen, zij het moge lijk minder dan 48 kruisraketten. Voorwaarden CDA en WD stemden in met de ze 'stapsgewijze' benadering. Vol gens Van den Broek zou het. stre ven naar een 'nul-nuloptie' in één keer, moeilijk worden, omdat bei de kampen voorwaarden hebben verbonden aan een apart INF-ak- koord. De Russische voorwaarde, dat Britten en Fransen hun kernmach ten niet mogen moderniseren, wees hij af. Volgens van den Broek behoren deze in hoofdzaak op on derzeeboten gestationeerde raket ten tot de categorie strategische wapens. Ter Beek: „Dat kan bete kenen, dat Nederland kruisraket ten gaat plaatsen omdat Britten en Fransen hun kernmachten toch moderniseren". Van den Broek noemde dit, tot grote ergernis in de PvdA-rijen. een ondersteuning van het Sowjet- standpunt. Hij legde de nadruk op het bewaren van de eenheid in het bondgenootschap om maximale resultaten bij het Geneefse overleg te kunnen bereiken. Als de Eerste Kamer binnenkort ook akkoord gaat met de goedkeu ringswet, is - nog vóór de verkie zingen - het laatste formele obsta kel voor plaatsing verdwenen. Dan zal ook worden begonnen met de bouw van de basis Woensdrecht, met voorrang voor de bunkers waarin de raketten worden opge slagen. Een motie van PPR-fractieleid- ster Beckers om deze bouw op te schorten haalde het niet, evenmin als alle andere tijdens dit debat door de oppositie ingediende voor stellen. DEN HAAG (GPD) - Het debat - over het kruisraketverdrag lever- De vrouw wist nog beneden te de gisteren geen nieuwe gezichts- komen, maar stortte daar punten op en het resultaat - goed- Vervolgens bracht haar man - keuring - stond ook al lang vast. schreeuwend dat hij van zijn Het meest opmerkelijk waren de vrouw en zoontje hield - op dezelf de manier het kind om het leven. Het lichaam van het kind depo neerde hij naast zijn intussen overleden echtgenote en legde de bijbel tussen hen in. Vervolgens herhaalde venijnige woordenwis selingen en incidenten, waarin het CDA-kamerlid De Boer een groot en luidruchtig aandeel had. De oppositie verweet De Boer binetsbeleid richting statione ring. De Boer werd dit verwijt te gor tig. Hij gaf mede namens Frinking interrumperend toe wel eens an ders over de kruisraketkwestie te hebben gedacht. Met stemverhef- bracht hij zichzelf enkele steken sinds 1979 hun afwijzende stand- toe en stortte hij zich op de overle- punt over plaatsing te hebben ttu"' io verwisseld voor een volgzame Uitspraak 13 maart. houding ten opzichte van het ka- en diens fractiegenoot Frinking fing voegde hij de oppositie toe: „Wij hebben in het verleden met voorstellen onze nek uitgestoken. Die haalden het soms niet. Als we daar littekens door hebben opge lopen, dan was dat in dienst van mijn land en mijn partij". Hoon gelach van de oppositie was zijn deel. De PvdA'er Klaas de Vries kreeg te horen, dat zijn opvattin gen over de soevereiniteit van Ne derland niet deugden. „Op 10 mei 1940 waren we nog een soeverein land. Vijf dagen later niet meer. Ik en velen met mij hier in deze Kamer wensen zo'n situatie niet meer mee te maken. Daarom is na de oorlog besloten een deel van onze soevereiniteit in te leveren bij een bondgenootschap", aldus De Boer. De Vries: „Voorzitter, ik acht me ontslagen van de plicht op deze onzin te reageren". De Boers reactie werd vervol gens gesmoord in een incident op de publieke tribune, waar twee jeugdige bezoekers een Ameri kaanse vlag en een spandoek de zaal inwierpen. Zij werden ver volgens onder luid geschreeuw af gevoerd.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 5