Onbegonnen Werk Bureau voor Toerisme komt naar mensen toe 'PvdA en WD de Japanners van de Leidse politiek' Elfstedentocht als geheim wapen bij de verkiezingen Zes kinderen bij ouders weggehaald 'Quintet' kan er in april zijn PAGINA 4 LEIDEN VRIJDAG 28 FEBRUARI 1986 Leidse kroniek door John Kroon Burgerlijke Stand Schaats Partij (1) "Sport en politiek hebben niets met elkaar te maken". Wel eens van die kreet gehoord? Vast wel. Als er een waarheid als een koe beslaat, dan zal er ook wel een leugen als een stier zijn. Welnu, voornoemde kreet is zo n bul. Dat blijkt keer op keer. Politici mogen graag met enige nadruk aanwezig zijn bij sportevene menten van enig formaat. Als daarbij het oog van de (tv) came ra op hen gericht kan worden: prachtig. Hoe nu moeten de schaatsacti- viteiten van het Leidse raadslid Cor Vergeer worden bezien? Deze week voltooide hij net als vorig jaar de Elfstedentocht. De Socia- listiese Partij heeft dus een spor tief raadslid (en lijsttrekker) in Leiden. Opvallend trouwens dat het Alpheuse SP-raadslid (en lijsttrekker) Gerard Harmes, een oud-Leidenaar, woensdag ook een succesvol toertocht-deelnemer aan de Elfstedentocht was. Prachtig, die schaatsende politi ci. Mocht het socialisme in deze partij nog eens verbleken, dan kan de partij met dezelfde initia len moeiteloos door als de Schaats Partij. Of Sport Partij. Want het was Vergeer die zich de afgelopen periode behoorlijk druk maakte om het voort be staan van de ijshal in Leiden en die bij de laatste begrotingsbe handeling in de gemeenteraad nog (met succes) een voorstel in diende tot het aanschaffen van een gemeentelijke ijsveegwagen. De SP maakt handig gebruik van de aandacht trekkende spor- taclivteiten van haar kopman. Politieke partijen mochten deze week in een huis-aan-huis blajf naar eigen keuze hun belangrijk ste programma-punten bena drukken. De SP bleek te hebben gekozen voor het vrijwel inte graal afdrukken van het hoofd stuk sport en uitsluitend dat. Schaats Partij (2) Hoeveel stemmen gaat de schaatser Vergeer straks bij de verkiezingen trekken? In de ge meenteraadsvergadering van af gelopen maandag kokketteerde hij al zichtbaar met zijn toen nog aanstaande ijs-activiteiten. Hij verscheen gekleed in een sweater met het opdruk 'Friese Elfsteden tocht 1985' in de raadzaal en wachtte het einde van de verga dering niet af, uitgerust als hij in Leeuwarden aan de start wenste te verschijnen. Het ontbreekt er nog aan of hij verandert zijn voornaam in Hein. Je zag andere raadsleden met jaloerse ogen naar Vergeer en zijn truitje loeren. Toegegeven: de PvdA levert al jaren de wet houder voor sportzaken. En het hoofd van de gemeente afdeling sport en recreatie. Geen klagen daar dus, hoewel ze bij die partij lieden hebben rondlopen die nog geen biljartkeu van een honk balknuppel kunnen onderschei den. Maar het CDA? Toegegeven: de echtgenoot van een CDA-kan- didate bij de komende verkiezin gen is betrokken bij de organisa tie van de Elfstegentocht. En de laatste voorzitter van de voorma lige Sportstichting heeft zijn po sitie als raadslid voor deze partij waarschijnlijk vooral aan die ommetjes om de controles te kun nen omzeilen". Het mocht echter niet baten. "Toen ik voor de der de keer van het ijs was gehaald, dreigde de organisatie mijn schaatsen in beslag te nemen, wanneer ik opnieuw werd be trapt. Zou ik ze op het politiebu reau weer kunnen ophalen", al dus Elzenga in geuren en kleu- Een VVD'er die een ve ver op de hoogte brengt van ille gaal gedrag en daar nog trots op is ook. Trouwens: kennen wij die Elzenga niet als een actief roeier van Die Ley the? Jazeker. Zo'n man heeft dus helemaal geen be lang bij een Elfstedentocht. Die wil dat ijs gebroken zien. Kiezers, laat u dus niet in de war brengen. Want na de verkie zingen komen diezelfde politici met ideeën om opcenten te heffen per vierkante meter ijs in de Leidse grachten om daarvan het Vorige week is er op deze plaats al op gewezen dat hun ac ties ter handhaving van al die bevoorrechting waar het speciale (goedkope) voorzieningen betreft op sport- en ander gebied onte recht zijn. Waarom voor studen ten op rijkskosten sportaccommo daties neergezet en voor andere jongeren (werkloos of werkend dan wel verbonden aan andere vormen van onderwijs) niet? Daar hoor je hen nu nooit eens over. Het creatieve gedachteleven houdt weer eens halt bij het hek van de eigen instelling. Afgelopen woensdag bezocht minister Deetman de Leidse uni versiteit, een Uitstekende aanlei ding om te demonstreren tegen bijvoorbeeld het nieuwe studiefi nancieringsstelsel. Niets op te gen. Maar hoe doen ze dat dan? Met het argument dat ze zich door de minister in de kou gezet voelde, smeerde de actiegroep 'Wij Studenten IJzen" de sloten kwaliteit te danken. Maar dat is toch wat mager. Aan die lui van Links Leiden kun je zo al zien dat ze vroeger op school met gymnas tiek niet konden meekomen. De gemiddelde D66-er komt ook niet verder dan te verklaren dat hoc key echt geen elitaire sport is. Namens de VVD bracht raads lid Cor Elzenga zichzelf maan dagavond in stelling. Wat broeie rig nam hij een verslaggever van deze krant apart. Uit zijn porte feuille diepte hij een Elfsteden- kruisje op uit 1956. Zou Elzenga dat al jaren in zijn portefeuille meetorsen of wist hij dat Vergeer die rare sweater zou aantrekken, waarin de VVD'er zondagavond nog zijn partijgenoot Wiegel op tv moet hebben gezien? In 1963, vertelde het VVD- raadslid, heeft hij vergeefs gepro beerd nog eens de Elfstedentocht mee te rijden. Illegaal! "Ik woon de daar dus ik kende alle achter een of andere voorrangsbeleid te kunnen betalen. Zolang de vraag wie er straks wethouder mogen worden niet in een boksring wordt beslist, is het gemiddelde raadslid op zijn hoogst een niet onverdienstelijk kluner. Lopen op eieren, dat zijn ze gewend. En dat is in de poli tiek mooi genoeg. Denkwerk Van studenten mag je toch op z'n minst verwachten dat ze goed nadenken bij wat ze doen, maar bij het actievoeren merk je daar weinig van. Al enige tijd zijn ze in de weer tegen de bezuinigin gen van minister Deetman en op enkele punten kan men daar ze ker begrip voor opbrengen. Maar op bepaalde gebieden kunnen ze maar beter hun mond houden of naar heel wat anders streven als het hun werkelijk om rechtvaar digheid te doen is. dicht van de deuren die toegang geven tot universitaire gebouwen (Witte Singel/Doelencomplex). Mooi, hoor. Maar wie hebben ze daar nou eigenlijk mee? Niet Deetman na tuurlijk, evenmin de hoge univer- siteitsadel. Nee, het gewone per soneel dat vroeg moet beginnen. Dat kwam voor een gesloten deur en stond dus in de kou. "Portiers zijn geruime tijd bezig geweest met het ontlijmen van de sloten", zo meldde de krant. "Wij Studenten IJzen" had na tuurlijk kunnen weten wie voor hun aardigheid zou moeten op draaien, maar ja, dan moetje ui teraard je hersens gebruiken. Voor dat laatste lijkt zo langza merhand een aparte leerstoel broodnodig te zijn. Toen Deetman rond twaalven bij de universiteit arriveerde, werd hem geen strobreed in de weg gelegd. Een actiegroep dus met hele vreemde prioriteiten. Enfin, laten we de moed nou maar niet opgeven. Ze zullen op zo'n universiteit op den duur toch wel wat wijzer worden. Inspraak Inspraak - gemeentebesturen hebben ermee leren leven. Wet houders en collegepartijen hoor je er vaak bewogen verhalen over afsteken, want zoiets doet het goed, het staat reuze vooruitstre vend, maar diep in hun hart heb ben ze er niets mee op. Het is hin derlijk en het kost tijd. Burgers moeten niet denken dat ze, al is het maar heel even, kunnen meepraten. Daarvoor zijn deskundigen nodig met wie weer heel andere spelletjes ge speeld worden. Vrijwel altijd blijft de afkeer tegen inspraak bij de bestuurder onzichtbaar, op z'n hoogst mop pert hij er over binnen de veilige beslotenheid van zijn wethou derskamer. Een heel enkele keer, als er procedurele fouten zijn ge maakt en er financiële gevolgen dreigen, moet hij echt even laten blijken wat hij ervan vindt. En dan zie je pas wat een aardige facade die inspraak eigenlijk is. Neem nu de inspraakronde over de woningbouw bij de Schu- bertlaan. Al eerder is op deze plek opgemerkt dat een deel van die buurt er rare, elitaire opvat tingen op na houdt, maar dit even terzijde. De inspraakproce dure voor de Schubertlaan deug de niet, zoals de gemeentelijke in spraakcommissie nadrukkelijk heeft vastgesteld. Wie inspraak dan werkelijk zo hoog heeft staan, zorgt ervoor dat de hele zaak als de gesmeerde bliksem op correcte manier wordt overge daan. Maar nee, B. en W. zien daar niets in. Dit zou de subsidie voor de aan de Schubertlaan ge plande woningen maar in ge vaar brengen. "Bovendien zullen de bewoners daar materieel niet beter van worden", aldus B. en W. Lees de laatste twee zinnen nog eens over, proef ze even goed op de tong. Zoiets maak je maar eens in de zoveel tijd mee. Het is een soort Komeet van Halley. Want zelden laten bestuurders zó openhartig blijken hoezeer in spraak hun in feite gestolen kan worden. Coördinator De strijd, vooral de laatste ja ren, tegen allerlei vormen van seksueel geweld, verdient in alle opzichten te worden toegejuicht. Laat daar geenlwijfel over be staan. Maar men kan zich toch afvragen of alle goede bedoelin gen straks weer niet verzanden in een bestuurlijke en organisa torische woestenij. In Leiden en omgeving zijn vijftien hulpverlenende instellin gen die zich bekommeren om slachtoffers van seksueel geweld. Zij hebben zich verbonden in een regionale stichting waarin vrij willigers en beroepskrachten sa menwerken. Goed, niets op aan te merken. Zo is het overzichtelijk. Helaas blijft het daar in Hol land nooit bij. Het samenwer kingsverband wenste een coördi nator (van een samenwerkings orgaan moet toch al een coördi nerende werking uitgaan denk je dan, maar dit zal wel voortko men uit een heel simpel den kraam) en vroeg daarvoor aan de provincie 75.000 gulden. Die kwam met 50.000 gulden over de brug, dus de stichting kan begin nen met 213 coördinator. Daar zal het niet blij blijven, in de twee volgende jaren zijn de coördi- naatskosten berekend op 200.000 gulden. Er zullen dus meer coör dinatoren komen. En je zult zien, op zeker moment zijn er zoveel coördinatoren dat er een stuur groep boven moet komen die de coördinatoren coördineert. Het zal wel triviaal klinken, maar wat zich hier voordoet is de eerste, bekende stap naar de ge bruikelijke bureaucratie. En die staat, we weten het, per definitie vijandig tegen doelmatig en snel optreden. Strijd tegen seksueel geweld - hopelijk is dat over een paar jaar nog goed zichtbaar. Vakantietent 12 maart in Leiden LEIDEN - Het Nederlands Bureau voor Toerisme (NBT) zal op woensdag 12 maart met haar Vakantietent op het Stadhuisplein in Leiden neerstrijken. In die tent', bestaande uit twee zogenaamde expobielen, zullen alle provinciale VW's en diverse toeristische be drijven informatie verstrekken over de vakantiemogelijkheden in eigen land. Het laatste deel van de maand zal het NBT door België trekken. Het gaat om een omvangrijk pro ject, vertelt NBT-voorlichter Brou wer, waarvoor 800.000 gulden is uitgetrokken. Over de achtergrond te geluid - met als hoofdprijs eer auto. De Leidse VW is niet zelfstan dig vertegenwoordigd in dit pro- het circusachtige spektakel, ject, aldus VW-directeur Hugens. zegt NBT-woordvoerder Ron Toole: "De toeristische beurzen vinden altijd plaats in Utrecht Amsterdam. De mensen die niet VW's juich ik zeer toe", r deze beurzen gaan wilden wij Waarna hij vertelt dat "We zijn overigens zeer blij met de ze nieuwe aanpak. Die hechtere sa menwerking tussen het NBT en de trektocht langs Dor drecht, Delft, Gouda en niet te ver geten Leiden. Ook van die tocht verwacht ik veel. Mensen van de BBC-radio hebben 'm al gemaakt en ze waren er zeer over te spre ken". Uit cijfers, afkomstig uit het zo genaamde Continu Vakantie-On- dit jaar derzoek van het NBT, is overigens Overleden: P. Chaudron. geb. 11-11- 1904, man, A. Tuurenhout, geb. 20-8- 1921, vrl., echtgen. van J.A. Koster, J.M. Benning, geb. 28-5-1913, vrl., geh. gew. met L. Verhoeven, N. Boersma, geb. 8- 11-1894, vrl., geh. gew. met R.L. Hou we ling, D. Emanuelson, geb. 18-7-1975, man, A. Peeman, geb. 23-11-1914, vrl.. geh. gew. met L. Guijt, P. Slappendel, geb. 23-7-1923, vrl., L.H.J. Wegman, geb. 25-1-1935, man, A.H.L. Neumann, geb. 10-1-1986, vrl., C.A. Alkemade, geb. 13-5- 1926, vrl., echtgen. van A. Kunnen, J. Veldman, geb. 9-11-1913, man, L.A. Jo- hansen, geb. 8-4-1961, man, F.V. Weber, geb. 18-4-1915, man, J.A. Zimmermann, geb. 1-3-1918, man, R.J. Roder, geb. 24- 7-1935, man, R. de Leeuw, geb. 5-5-1903, man, A.C. Hassing, geb. 5-8-1939, man, A. Zandbergen, geb. 13-11-1901, man, W. Swaak, geb. 21-1-1902, man, J.E. Holver- da, geb. 29-12-1906, vrl., echtgen. van D. van Sandijk, S. de Korte, geb. 28-9-1908, vrl., echgen. van J. Karduks, A. Ober, geb. 29-4-1915, man, A.G. Nulkes, geb. 6-3-1919, vrl., echtgen. van W.J.C. van den Berg, C.G. Verhagen, geb. 1-7-1904, man, H. Pander, geb. 23-7-1906, man, P.J. van Staden, geb. 14-6-1914, man, J. de Koning, geb. 11-4-1894, vrl.. geh. gew. met A.F. van der Heijde, E.N. Koren- hoff, geb. 19-10-1892, vrl., geh. gew. met W. van Ingen Schenau, J.E. Bronsgeest, geb. 2-10-1901, vrl., geh. gew. met L.J. van der Kroft, C.C. Kuster, geb. 17-3- 1908, vrl., echtgen. van A.J.A. Snels. M.C.A. Koster, geb. 30-10-1895, vrl., geh. gew. met G.J. van der Ploeg, M. Nijssen, geb. 28-12-1903. man, R.R. Scheffers, geb. 29-12-1985, man, M.W. Onderwater, geb. 27-8-1901, man, M.A. Cannoo, geb. 18-12-1892, vrl., geh. gew. met D.H. de Bruijn, H. Kraaü, geb. 4-2-1894, man, H. Hoek. geb. 18-8-1938, man, A.A. van der Maas, geb. 23-1-1909, man, F. Barn-! hoorn, geb. 23-2-1910, vrl., echtgen. van; G. Smit, I. Onderwater, geb. 28-10-1896, man, F. Slegtkamp, geb. 27-5-1894, vrl., geh. gew. met S. Elzevier Stokmans, J.M.H. Streng, geb. 16-8-1893, vrl., geh. gew. met A.J. van Noort, K. Frik, geb. 25-7-1919, vrl., geh. gew. met J. Hooger- vorst, E. Spans, geb. 6-3-1916, vrl., echt gen. van P. Vianen, F.H. van Gorkum, geb. 25-1-1909, man, J.J.C. Loozen, geb. 14-11-1888, vrl., J.A. Helmus, geb. 26-3- 1921, man, G. van Brouwershaven, geb. 18-5-1922, man, A.C.S. van Rhijn, geb. 12-4-1901, vrl., geh. gew. met L.J. van der Holst, M.T. Jelierse, geb. 25-7-1894J man, A.M. van der Voorn, geb. 17-64 1903, vrl., echtgen. van P.J. van Nobe-| len, G. Smit. geb. 20-10-1903, vrl., C.NJ Apeldoorn, geb. 8-11-1900, man, L.j Rovers, geb. 25-11-1912, man, P.G. La- terveer, geb. 22-2-1912, vrl, echtgen. vanl S. Monteba, T. Pattikawa, geb. 23-12-| 1901, man, J. Ladenius, geb. 20-9-1922J vrl., geh. gew. met H. van de GiessenJ J.M. van der Heiden, geb. 6-1-1902, man, W. Duijverman, geb. 2-11-1920, man B.L. Müller, geb. 9-4-1901, vrl., geh. gewJ met H.W. Siemens, W.F. Rockmannj geb. 10-10-1905, man, P. Esmeijer, gebJ 24-2-1890, man, M.J. Stoltenhoff, geb.' 22-12-1960. vrl., M. van Beelen, geb. 22-1- 1939, man, G.A. Jansen, geb. 15-2-1919. vrl., geh. gew. met A. Joosse, H Schaafsma, geb. 29-4-1917, man, Cj Stouten, geb. 19-12-1894, vrl., geh. gew met G. Zitman, D.C. Barendse, geb. 15 j 5-1899, vrl., geh. gew. met P.J. IJper-1 laan, H. de Vos, geb. 3-11-1896, man. Beschikking kinderrechter: Binnenlandse vakanties zijn vorig jaar afgenomen. nu ook wel eens bereiken; vandaar voor het eerst een vakantiereisgids gebleken dat Zuidhollanders veel dat we voor deze formule hebben gekozen. We gaan naar de mensen ook een arrangement over Leiden, onder het kopje: Leiden, Holland- r kan het niet. Ik heb het toe". Nee, zegt hij, het feit dat de bin nenlandse vakanties vorig jaar zijn afgenomen heeft niets te maken met deze campagne. Er zal in elk geval alles aan worden gedaan om de mensen de tent in te lokken. Zo is er een prijsvraag - raadt het juis- r Zuid-Holland op de markt zal geld uitgeven aan vakanties. Het worden gebracht. "Daarin staat onderzoek vond plaats i i de uitkomsten is dat de Zuidhollandse toerist gemiddeld 1100 gulden per jaar aan vakanties den dat we veel respons zullen kry- uitgeeft. En dat is tweehonderd gen, dat veel mensen zullen boe ken". "In die reisgids staat ook nog Oud-Hollandse stedentoer, een gulden meer dan het landelijke ge middelde. Een andere uitkomst: "Jaarlijks gaat ongeveer zeventig procent van de Zuidhollanders op vakantie en zij die gaan beperken zich niet tot één vakantie per jaar: gemid deld gaan ze 2,3 keer. Dat is inclu sief de korte vakanties van mini maal twee dagen (een nacht) in bin nen- en buitenland. Samen geven de Zuidhollandse vakantiegangers in totaal 2,4 miljard gulden uit tij dens 4,9 miljoen vakanties". Ruim zestig procent van de vakanties wordt in Nederland doorgebracht. "Dat betekent dat de Zuidhollanders relatief vaak naar het buitenland gaan". In z'n algemeenheid kan gesteld worden dat de inwoners van Zuid- Holland per honderd inwoners in vergelijking met de doorsnee-Ne derlander veertien keer vaker op vakantie in eigen land gaan en zes keer meer naar het buitenland. Bo vendien geven zij meer uit: vijf procent meer in het binnenland en zeventien procent meer in het bui tenland. LEIDEN Op beschikking van de kinderrechter heeft de Leidse poli tie dinsdag zes kinderen bij een Leids echtpaar weggehaald en on der de hoede van de Raad van Kin derbescherming in Den Haag ge steld. De kinderen, variërend in leeftijd van acht maanden tot zes tien jaar, zijn aan de ouderlijke macht onttrokken op grond van rapporten van de kinderbescher ming. Over de redenen waarom het echtpaar Jehovah's Getuigen uit de ouderlijke macht is ontzet wil len noch de Haagse rechtbank, noch de kinderbescherming, van wege privacy-overwegingen mede delingen doen. Het zou gaan om ontduiking van de leerplicht in het geval van de oudste kinderen, meisjes van zestien en veertien en een jongen van zes jaar. De vader gaf de kinderen zelf onderwijs. Twee meisjes van respectievelijk vier en twee jaar en een jongetje van acht maanden zijn eveneens meegenomen om de kinderen niet van elkaar te scheiden. Bovendien zouden de ouders de kinderen al tijd binnen houden. Een woord- CDA-woordvoerder opent aanval op Leids college: LEIDEN - "Waarom noemen PvdA i WD zich niet gewoon regen- niet langer links of rechts", meent Walenkamp. "De koers wijst i tenpartij 1 en 2? Hoe valt anders te de macht van het college van bur- rijmen dat een socialistische en een liberale levensvisie zelfde zijn dat je in Leiden, sedert len 1978, met een variant op de be- baarheid. Politiek roemde uitspraak van Wiegel kunt worden. Overtuigen spreken van "Een stem op de WD is een stem op de PvdA"? Het is duidelijk: De verkiezings strijd is begonnen. Joop Walen kamp, lijsttrekker voor het CDA- Leiden, opende gisteravond, in een niet zo druk bezette Stadsgehoor- zaal, de aanval op de Leidse PvdA/ strekker de socialistisch-liberale WD samenwerking. "De koers is coalitie in Leiden. "Een coalitie die past in een poli tiek rariteitenkabinet", meent Wa lenkamp. "Laat de WD eens uit leggen waarom ze in 1978 en 1982 de kiezer heeft gelokt met de belof te dat ze voor brede politieke sa menwerking is, als ze daar keer op kèer geen vinger voor heeft uitge- i blij is zonder ophef gemeester en wethouders. Politiek niet langer een kwestie van idea- maatschappelijke dienst ien vak ge- argumente zijn vervangen door daad kracht en compromis. Wethouders gedragen zich als superambtena ren. Het normale proces van demo cratische besluitvorming en -con trole hebben WD en PvdA tot een formaliteit weten terug te bren gen", aldus hekelde de CDA-lij- "En de PvdA?", ging Walen kamp verder. "Laat die eens uitleg gen hoe het zover is gekomen dat Walenkamp besloten te liggen, ze tegenwoordig precies hetzelfde Maar, wierp de CDA-lijsttrekker politieke gedrag verdedigt dat tien jaar geleden nog van anderen zo fel veroordeelde. Hoe denkt ze eigenlijk dat we haar minderhe denbeleid serieus kunnen nemen als ze niet eens in staat is de politie ke minderheid in de gemeenteraad behoorlijk te behandelen", aldus gingen verworpen zijn opeens op: "Of we nu willen of niet: het beleid van dit college heeft op een aantal belangrijke terreinen drin gend bijsturing nodig". Walen kamp somde een aantal CDA-voor- stellen op die "maanden, soms ja nadat ze uit prestige-i Walenkamp. Wil het CDA in Leiden eigenlijk nog wel in een college een jasje van de coalitie weer op duiken. Soms imiteert het college onze voortstellen zo perfect, zoals het schuldsaneringsfonds, datje ze de 'Japanners van de Leidse poli tiek' kunt noemen". Volgens Wa lenkamp zijn het de zwaksten in de Leidse samenleving die daaronder te lijden hebben. Hij noemde met name de langdurig werklozen. Walenkamp, alleen gehinderd door een groepje luidruchtige jon geren dat zich onder het verder matte CDA-publiek had gemengd, besloot zijn speech door te herha len dat het CDA zich opnieuw en onverminderd zal inspannen voor brede samenwerking in het college van B en W. "Een college dat zich met meer succes inspant voor vooral de werkgelegenheid en werkloosheidsproblematiek. De PvdA heeft al laten weten dat ze nog steeds niet voelt voor zo'n bre de samenwerking. Zij schaden daarmee het belang van het werk gelegenheidsbeleid. Daar zullen zij zich voor moeten verantwoorden", sprak Walenkamp ferm. En tot de WD: "Ik zal hen er aan helpen herinneren dat ze, net als in '78 en '82, beweren voor een breed colle ge te zjjn, net zoals zij ons daaraan mogen herinneren. Drie keer is te veel", aldus de CDA-lijsttrekker. Inbraak in vier voet bal kantines LEIDEN De vier voetbalkanti nes, van de verenigingen VTL, De stoken Sleutels, LDWS en VN-L, in het het college naast de PvdA sportpark De Vliet aan de Voor- schuiven, zonder het CDA. Waar- schoterweg zijn vannacht n ven het doelwit geweest va kers. Volgens de politie buit echter gering: een paar ge- legevorming wat ze wel bij hun af- stel van Ons Doel, is de verwach- luidsboxen, een mengpaneel, een scheid zeggen: aan de samenwer- ting dat de ledenvergaderingen radiocassettedeck t Leden beslissen over fusie woningbouwverenigingen LEIDEN - De fusie van Ons Doel, Ons Belang, De Tuinstadwijk, De të Goede Woning en PCW tot de wo- _ar- ningbouwvereniging'Quintet'kan zeggen vertrekkende WD- in april rond zijn. Als de besturen de verschillende clubs ak- raadsleden als Gijs de Vries, de Europarlementariër, niet bij de col- koord gaan met het nieuwe 1 de fusievoorstellen te stemmen. raad willen instellen. De fusiecommissie, waarin ver- Tot dusver waren deze ideeën tegenwoordigers van 'De Vijf zit- niet opgenomen in de fusievoor- ting hebben, is gisteravond bijeen- stellen, tot ongenoegen van de le den van Ons Doel.' In de vergade- komen om te praten stel van Ons Doel. Dit heeft betrek king op de instelling van een Raad van Toezicht en Advies bij Quintet. Voorts biedt het de bewoners van de fusieclub de mogelijkheid om zelf te beslissen of zij een leden- ring van de fusiecommissie is gis teravond geen beslissing genomen over de nieuwe voorstellen. De be sturen van de verschillende vereni gingen zullen zich er eerst over buigen. Filmavond. De Pink Puppies, de jongeren van de Leidse Werkgroep Homo seksualiteit, houden zondag een filmavond. Verder organiseren de Pink Puppies op 4 april 'het krijg de Rambam-festival', een nationaal homojongerenfestival dat op de avond van 4 april zal worden gehouden. Voor meer in formatie hierover kunt u zich in contact stellen met de algemene coördinator van de Pink Pup pies, Steven Westerop, tel: 071- 221220. voerder van de Raad van Kinder bescherming wil wel kwijt dat men van plan is de kinderen gezamen lijk elders onder te brengen. On| derzocht wordt nog wat de beste oplossing is. De ouders van de kinderen stelj len in een Schrijven aan de officieJ van justitie in Den Haag de Staat der Nederlanden verantwoordelijk voor 'alle smart en schade' die zijn ontstaan uit het feit dat, naar hurl idee, er geen rechtspraak is ge weest. Zij eisen voorts dat de 'ge roofde kinderen overeenkomstig Gods wil zullen worden onder. richt'. Van Dongen boos op het Volles huis LEIDEN Wethouder Van DorJ gen van onderwijs (PvdA) vindt dj manier waarop het Leidse Volks huis verzet voert tegen de zoge noemde arbeidsplaatsenovereen komst in het sociaal-culturee werk, een 'onverkwikkelijke zaak' Het zit haar vooral dwars dat tegej deze overeenkomst pas nu be zwaar wordt gemaakt, terwijl er a een jaar over is onderhandeld. "II heb tijdens het overleg hierove die bezwaren niet gehoord", zei zj gisteren tijdens de vergadering vai de raadscommissie onderwijs. De wethouder stelde gisteravond dat het niet héar idee was om eei arbeidsplaatsenovereenkomst oj te stellen. Dit is door de werkge vers en werknemers in het sociaal- cultureel werk voorgesteld, alduj Van Dongen. Het Leidse Volkshuis maakte de ze maand ernstig bezwaar tegen d- voorgenomen overeenkomst. Dez zou op 'gespannen voet' staan me de collectieve arbeidsovereen komst die voor het sociaal-culti| 1 reel werk geldt. Dieven opgepakt i LEIDEN De Leidse politie heef gisteravond twee Leidenaren vai respectievelijk 26 en 29 jaar aange houden omdat zij uit café Odessi aan de Hogewoerd een aantal lerei jacks en portemonnees van klan ten hadden gestolen. Op het mq ment dat benadeelden hiervan aan gifte deden op het politiebureau kwam daar ook de melding binnel van een vechtpartij op het Leven daal. Daar bleek een andere groep be nadeelden in een knokpartij ge wikkeld met de dieven, die dod een cafébezoeker waren gesign^ leerd. De politie heeft het tweeta ingerekend en trof in hun auto' onder meer de gestolen jacks ei portemonnees aan. Alleen de iil houd van de portemonnees blee spoorloos te zijn verdwenen.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 4