'Inruilen woningwet aan Rijndijk is truc' Kritiek cijfers volkshuisvesting Honk- en softbalclub krijgt 5000 gulden Subsidie voor golfclub, kritiek D'66 ten spijt Startsein ingrijpende renovatie in Vlietwijk Bibliotheek definitief naar Aloysiuscomplex PAGINA 2 REGIO LEIDEN VRIJDAG 28 FEBRUARI 198e WASSENAAR - De Wassenaarse D66-fractie voelt er niets voor om 15.000 gulden aan de golfclub Ro- zenstein ter beschikking te stellen voor de aanleg van een lichtinstal latie bij de oefenbaan van het nieu we golfcomplex aan de dr. Mans- veltkade. Volgens D66-fractievoor- zitter De Vries kan de golfclub het bedrag gemakkelijk zelf opbren gen, gezien de overweldigende be langstelling voor het nieuwe golf terrein. Deze week werd bekend dat er zelfs een ledenstop is inge steld, ondanks het bepaald niet kinderachtige inschrijfgeld. WD-fractievoorzitter Aptroot was het "absoluut 200% oneens" met de Democraat. Volgens de WD-er zou het "hoogst ongeluk kig zijn als er alleen subsidie aan slecht lopende clubs zou worden gegeven". Hij sprak zelfs van "het belonen van degenen die er een puinhoop van maken". Geven we geld aan de één, dan ook aan de ander, aldus Aptroot. Wethouder Barning kwam zijn partijgenoot min of meer te hulp met de opmerking dat er "een kans is dat je slecht management gaal subsidiëren" wanneer men alleen geld aan verlieslijdende clubs zou gaan geven. Overigens ging de vlotjes unaniem akkoord met het verstrekken van 80.000 gulden ge meenschapsgeld aan de golfclub voor de bouw van een clubgebouw aan de dr. Mansveltkade. Volgens een woordvoerder van de golfclub gaat de eerste hole, van de in totaal negen holes tellende golfbaan, ijs en weder dienende op 1 april aan staande open. VOORSCHOTEN - De Voor- schotense PvdA/PPR-wethou- der Van Leeuwen heeft gister middag het startsein gegeven voor een omvangrijke en ingrij pende renovatie-operatie in het dorp aan de Vliet. Met de opera tie is ongeveer vier miljoen gul den gemoeid. Doelwit van de operatie zijn 116 ongeveer 25 jaar oude flatwo ningen van de Prof. Lorentzlaan, het Kamerlingh Onnesplantsoen en het Prof. Eykmanhof. Naar verwachting is dé klus over ruim een jaar geklaard. De operatie omvat onder meer de vervanging van daken en ge velkozijnen, de vernieuwing van portieken. Ook worden de flats geisoleerd. De grootscheepse opknap beurt zal in nauw overleg met de bewonerscommissie worden uit gevoerd. Met de bewonerscom missie is gekozen voor groot on derhoud opdat als het werk klaar is geen huurverhoging zal wor den doorberekend. In een aantal gevallen zal dat toch het geval zijn. In die geval len namelijk treft de gemeente extra voorzieningen zoals isole rende beglazing, deurtelefoon en elektrische deurbediening. De bewoners die hiervoor hebben gekozen weten dat zij meer huur zullen moeten gaan betalen. Na het groot onderhoud zal de gemeente zich sterk maken voor verbetering van de woonomge ving. Gedacht wordt hierbij aan parkeerplaatsen en speel- er groenvoorzieningen. Bewoners krijgen volop de gelegenheid hun wensen hieromtrent ken baar te maken. ZOETERWOUDE - Niets staat de verhuizing van de Zoeterwoudse bibliotheek naar de voormalige Aloysiusschool aan de Schenkel- weg nog in de weg. Alle Zoeter woudse partijen toonden zich er gisteravond tijdens de raadsverga dering blij mee. Zo zei raadslid Hogenelst (CDA) verheugd te zijn dat "het culturele hart van de gemeente eindelijk rond is". Progressief Zoeterwoude- raadslid Kolff was "blij dat er nu eindelijk kan worden begonnen met de herbouwing" en Kremer (WD) zei dat "nu eindelijk de veel te krappe huidige locatie kan wor den verlaten". Naast alle lof verklaarden de drie partijen er wel voor te willen wa ken dat de bezuinigingen, daar waar mogelijk, te allen tijde moe ten worden uitgevoerd. Want lange tijd vormde de hoge verbouwingskosten (ruim vijf ton) een heet hangijzer in de zaak van Transactie wekt woede Progressief Zoeterwoude Duinrell en Hellendoorn in Winkelhof LEIDERDORP - Twee attrac tieparken staan morgen cen traal bij een evenement in het Leiderdorps Winkelhof: Duin rell uit Wassenaar en Hellen doorn. Aanleiding om naar het winkelcentrum te komen is voor beide parken het vijftigja rig jubileum. Duinrell is in Winkelhof aan wezig met een stukje van de reuze-waterglijbaan, die nog al tijd de langste ter wereld heet te zijn (130 meter), een deel van de zomerrodelbaan en diverse pretpark-figuren. Vanuit Hel lendoorn is er een wildwater- boot, een auto en een 'black ho le' naar Leiderdorp getrokken. De hele dag wordt er een con- sumentenspel gespeeld, waar aan ook de NS meewerkt. De presentatie is in handen van Olaf Hoenson. ZOETERWOUDE - De transactie waarbij 26 woningwet- kavels in het toekomstige nieuwe Zoeterwoudse woon- wijkje Hoge Rijndijk West worden omgeruild voor 21 vrije sectorwoningen moet als een "bestuurlijk dieptepunt" worden gezien. Aldus een verontwaardigd Progressief Zoeterwoude gisteravond tijdens de raadsvergadering, waarin het voorstel aan de orde kwam. Deelnemers Elfstedentocht voor voetlicht ZOETERWOUDE/LEIDERDORP/ OEGSTGEEST - Deelnemers aan de 'tocht der tochten' worden mor gen in Leiderdorp en in Zoeter woude in het zonnetje gezet. Van middag al gebeurde dat in Oegst- geest. Om half vijf zouden de spor- tievelingen op het gemeentehuis van Oegstgeest door burgemeester Scheenstra worden toegesproken plus een fles 'Sierra Leone-wijn' krijgen overhandigd. Men ver wachtte 22 (mannelijke!) deelne mers: zoveel waren er opgespoord. In Zoeterwoude worden de Elf- stedenrijders op het ijs van de Noord-Aa gehuldigd door burge meester en wethouders. De schaat sers moeten zichzelf melden. Zeker is wel dat bekende Zoeter woudse namen als Jan van der Geest, Theo en Lidia van Leeuwen en André Hilgerson tot de deelne mers behoren. Zij reden de tocht uit, evenals Gerard van der Hoeven die om twee minuten voor twaalf de finish op de Bonkervaart in Leeuwarden passeerde. Na de huldiging van de 'stoere mannen' om half drie staan er nog twee andere aktiviteiten op het programma. Vanaf drie uur kun nen teams van vijf man zich uitle ven via een ijshockey-toernooi, ter wijl daarnaast de Zoeterwoudse priksleekampioenschappen wor den gehouden. De elfstedenrijders van Leider dorp zullen morgen een marathon rijden op de ijsbaan achter de Mau- ritssingel. Burgemeester Brugge- man luidt het startschot voor dit ijsgebeuren, waarvoor nadrukke lijk alle Leiderdorpse ingezetenen worden uitgenodigd. Aanvang drie uur. Een uur eerder worden er voorwedstrijden voor de jeugd ge houden. LEIDSCH DAGBLAD GEEN KRANT ONTVANGEN? Bel van maandag t/m vrijdag tussen 18.00 19.30 uur, telefoon 071-123143, en de krant wordt na 19.30 uur alsnog bij u bezorgd. 's Zaterdags kunt u bellen van 16.30- 18.00 uur, telefoon 071-123143, en de krant wordt na 18.00 uur alsnog bij u bezorgd. Kantoor Lelden: 071-144941. maandag t/m vrijdag van 08.00- 18.00 uur. Burgemeester en wethouders den ken door die transactie het plan fi nancieel gemakkelijker rond te krijgen. Immers, grond die voor vrije sectorwoningen wordt ge bruikt levert meer op dan wanneer op diezelfde grond woningwetwo ningen zouden verrijzen. En Zoe terwoude zit te springen om geld, nu de gemeente de eerder toege zegde locatiesubsidie van twee miljoen is misgelopen. De plotselinge transactie deed gisteravond tijdens de raadsverga dering echter heel wat stof opwaai en. Het voorstel kwam met name voor Progressief Zoeterwoude to taal onverwacht. PZ-raadslid Ooij- endijk betichtte burgemeester Houdijk ervan uiterst belangrijke informatie achter de hand te heb ben gehouden. Want: in de raads vergadering van augustus had men het erover 20 woningwetkavels te ruilen voor 15 vrije sectorhuizen. "Daar waren we al niet voor. En dit slaat alles", aldus een woedende Ooijendijk. Volgens een 'verbijsterde' burge meester Houdijk waren de nieuwe cijfers al lang en breed in commis sievergaderingen aan de orde ge komen. Hetgeen Ooijendijk ont kende. Een en ander mag volgens hem ooit tijdens een besloten ver gadering zijn aangekaart, "die cij fers staan nergens genoteerd". Te gen Houdijk: "Ik daag u uit alle be treffende stukken na te kijken of we ergens dat getal '26' kunnen vinden" aldus het raadslid, dat de handelwijze van burgemeester en wethouders betitelde als "een be stuurlijk dieptepunt" en "het nu. teren van trucs". Zijn partijgenoot Straver dreigde vervolgens met een motie van wan trouwen. Niet duidelijk Twee schorsingen waren ervoor Voorschoten stopt geld in compostvat VOORSCHOTEN Zo'n 250 Voor schotenaren willen met gemeente subsidie een compostvat kopen. Burgemeester en wethouders vin den die score groot genoeg om de compost-actie te starten in het dorp. Bovendien gaan ze er van uit dat in de toekomst nieuwe gega digden zich zullen melden. Vandaar dat de dagelijks be stuurders hebben besloten om 400 stuks aan te schaffen. De gemeente geeft op de vaten vijftig gulden subsidie, zodat ze voor 69 gulden kunnen worden verkocht. Samen met administratie- en distributie- kosten gaan de vaten de gemeente 22.500 gulden kosten. In het vat, dat de omvang heeft van een groot uitgevallen vuilnis bak, kunnen groente-, tuin- en frui tafval worden gedaan, samen met eierdoppen, gebruikte koffiefilters, theezakjes en keukenrolpapier. Door vocht, luchtcirculatie en mi cro-organismen als bacteriën en schimmels verandert dat afval bin nen drie, vier maanden in compost Van de 500 kilo huisvuil dat een gezin gemiddeld per jaar 'op brengt' is 300 kilo goed te compos- teren, aldus deskundigen. Wan neer 400 gezinnen goed hun best doen zou de gemeente 120.000 kilo minder huisvuil hoeven op te ha len. Na één seizoen zal de gemeente onder de gebruikers een enquête houden om na te gaan of het doel van de actie is bereikt. nodig om de gemoederen weer wat te sussen (Houdijk: "Er zijn grote woorden gebruikt, maar wij heb ben geen informatie achtergehou den"). En konden burgemeester en wethouders het voorstel erdoor krijgen. Het CDA ging meteen ak koord. Voor de WD was de zaak aanvankelijk ook niet geheel dui OEGSTGEEST - De 61-jarige Oegstgeestenaar E. de Ruiter, chef postkamer van het zendingshuis aan de - Leidsestraatweg, heeft gisteren van burgemeester mr. S. Scheenstra een eremedaille in zilver opgespeld gékre- delijk. Toch- besloten de liberalen gen. De Ruiter is 45 jaar werkzaam geweest bij het zendingshuis. Per 1 maart 1986 maakt hij gebruik van de voor de verkoop te stemmen. Al- Vut-regeling. Behalve met de postkamer hield De Ruiter zich ook bezig met de interne en externe betrekkingen leen PZ was en bleef tegen. van het zendingshuis. VOORSCHOTEN - De Voorscho- tense gemeenteraad heeft gister avond besloten de onlangs opge richte honk- en softbalvereniging 'Adegeest' een startsubsidie van 5000 gulden te verstrekken. Wat zijn echter de criteria voor het ver strekken van dergelijke subsidies, en wat kan de honk- en softbalver eniging verder nog van.de gemeen te verwachten, vroegen enkele raadsleden zich af. G.P. Both (PvdA/PPR) vroeg aan het college van B en W volgens welk criterium een bepaalde sport mag worden gesubsidieerd. "Een sport als roeien wordt niet gesubsi dieerd, eenvoudig weg omdat niet om een subsidie gevraagd wordt", zo stelde Both. "In welke mate en volgens welke systematiek wordt een subsidieaanvraag nu eigenlijk beoordeeld?". Ook H.J. Willemsen meende dat de normen voor subsi diëring van een sportvereniging nogal vaag zijn. Both vroeg zich verder af waar om is gekozen voor een bedrag van 5000 gulden en wat bedoeld wordt met de opmerking dat de vereni ging geen rechten mag ontlenen aan de ingebruikgeving van het voetbalveld. Wethouder L.L. Marselis (CDA) zei dat na afloop van dit jaar de ba lans zal worden opgemaakt en ver der zal worden bekeken in hoever re de vereniging nog moet worden gesteund. Marselis gaf toe dat de vereniging nogal onder druk is ge zet om het subsidiebedrag terug te brengen op 5000 gulden, maar hij zei het resultaat van de onderhan delingen positief te vinden. Partij genoot Ten Have prees de wethou der voor het 'terugbrengen van het subsidiebedrag tot deze propor ties'. Volgens hem moet de vereni ging na een bepaalde proefperiode dezelfde rechten krijgen als élke andere sportvereniging, en ook baanhuur gaan betalen. Oegstgeester 'ambtenarenbaas' naar Ridderkerk OEGSTGEEST - De gemeentese- cetaris van Oegstgeest, drs. J. van Hulsteijn, is zo goed als zeker in dezelfde functie benoemd in het 47.000 inwoners tellende Ridder kerk. Van Hulsteijn staat nummer één op de voordracht van burge meester en wethouders van Rid derkerk. De voordracht is opge steld na een uitvoerige selectie waarbij onder andere alle fractie voorzitters van de politieke partij en waren betrokken. Alleen de ge meenteraad van die plaats moet nog officieel akkoord gaan met de benoeming van de Oegstgeester 'baas der ambtenaren'. Dat gebeurt tijdens de raadsvergadering op 17 maart. Van Hulsteijn (38) is sinds augus tus 1980 gemeentesecretaris van Oegstgeest. dracht... i Hulsteijn: eerste op 1 Gigantjes De bekende band 'De Gigantjes' komt vanavond naar Zoeterwou de. Het optreden vindt plaats in de 'Herberg' van Swetterhage. De zaal gaat om half negen open, toe gang 7,50. Pentekeningen Dick Bakhuizen van de Brink exposeert momenteel zijn pente keningen in de expositieruimte van de Voorschotensc bibliotheek aan de Wijngaardenlaan. In het werk van Bakhuizen komt zijn grote interesse in het paranorma le tot uiting. Veel symbolische voorstellingen zijn er verwerkt in zijn tekeningen. Doorgaans speelt de vrouw daar een centrale rol bij. De tentoonstelling is te be zichtigen tijdens de openingsuren van de bibliotheek, tot en met 21 maart. Halfvasten De Zoeterwoudse Sint Jans Fanfare organiseert onder de noe mer 'Halfvasten/vriendenbal' morgen een avond met vier orkes ten die uiteenlopende muziekstij len brengen. De Egerlanderkapel 'Süsterwald Musikanten' opent het festijn morgenavond om half negen in het Muziekcentrum aan de Schenkelweg. Daarna komen achtereenvolgens aan bod 'Peter en Peter', het plaatselijk befaam de dixielandorkest 'De Sweet- wood Dixiestompers' en, als uit smijter, de boerenkapel 'De Ram- meljetsers'. De opbrengst van de avond is bestemd voor de aan koop van drie nieuwe baritons en een trombone. Jazzconcert De Leiderdorpse jazzclub 'De Wagenschuur' heeft voor komen de zondag weer een concert in pet to. Het Francine Blok Quintet speelt die avond vanaf negen uur in de Hollandsche Tuyn aan de Hoofdstraat 24 in Leiderdorp. Antiekbeurs In het voormalige entreege bouw van Dierenpark Wassenaar wordt komend weekeinde een an tiekbeurs gehouden. Drie dagen lang, van vandaag tot en met zon dag, zijn er meubels, goud, zilver, porselein, klokken, poppen, siera den en lampen te zien en te koop. De openingstijden: vanavond nog tot negen uur, zaterdag en zondag van elf tot zes uur. Entree vijf gul den; kinderen tot 12 jaar gratis. VOORSCHOTEN - De Voorscho- tense fracties hebben gisteravond hun visie op de Volkshuisvestings nota 1985-1990 gegeven. In de nota wordt uitvoerig ingegaan op de huidige situatie met betrekking tot woningzoekenden, woningbouw, etc. Met behulp van deze cijfers wordt een prognose gemaakt van de in de toekomst te verwachten ontwikkelingen op het gebied van de volkshuisvesting. Een aantal raadsleden vroeg zich echter af of de cijfers in de nota wel echt 'hard te maken' zijn. Bijvoor beeld het aantal woningzoeken den. H.J. Willemse (WD): "Een flink aantal woningzoekenden krijgt nooit een woning toegewe zen. Ongeveer tweederde- ver dwijnt na een tijd van de lijst en maar eenderde krijgt een woning toegewezen". Ook W.J. Valken burg (CDA) vroeg zich af welke waarde aan de cijfers van woning zoekenden moet worden gehecht. "Hoe zit het met de jaarlijkse op schoning van de cijfers", vroeg hij zich af. Verder vroeg hij zich af wat nu precies wordt bedoeld met het woord 'urgent'. G.P. Both (PvdA,PPR) vond de ze kritiek van de andere partijen niet echt relevant. "In ieder geval zijn er te veel woningzoekenden Both zei bang te zijn voor een grote woningleegstand in de toekomst. "Voorschoten is een markant v beeld van een gemeente die de keerde woningen heeft." Hij doel de hier mee op het feit dat de ningnood de laatste jaren niet r kwantitatief is maar kwalitatief. "In elke straat staat wel een wo ning leeg", zei Both. Hij pleitte dan ook voor een beperking van de wo ningbouw tot uitsluitend sociale woningbouw. De woningen die nu leeg staan zijn vaak te duur, zo meende Both. H.J. Willemse (WD) was het hier niet mee eens. "Mensen willen niet te veel betalen Gelegenheid maakt de dief WARMOND - Dieven hebben grif gebruik gemaakt van het ijs dat rond de woonboten aan de Spriet in Warmond ligt. In vier arken is ingebrokén. De rijkspolitie te water vermoedt dat de inbraken op maandag avond zijn gepleegd. De buit die de dieven wisten te bemachtigen is veelzijdig. Videoapparatuur, een televisie, antiek, 30 flessen wijn en een koffiezet- en scheerapparaat werden waarschijnlijk met een slee naar de wal gesleept. De totale vangst is bij de poli tie nog niet bekend omdat een aantal eigenaren van de woon boten nog niet op de ark is ge weest. De inbrekers verschaf ten zich toegang tot de boten door de ramen te forceren. Alle politiekorpsen rond de Kager- plassen houden in het meren gebied een extra oogje in het zeil. de huisvesting van de bibliotheek in het Aloysiuscomplex. Pas toen de kosten werden teruggeschroefd tot de huidige 402.000 gulden ga ven de raadsleden groen licht. Daarnaast stond de raad geen post toe in de begroting. Het gymlokaaltje en het gebouw aan de Jan van Banningstraat zul len of worden gesloopt ten behoe ve van woningbouw, of gebruikt als ruimte van het gemeentehuis. Een onderzoek moet nog uitwijzen in hoeverre er parkeerplaatsen no dig zijn. Deze kunnen dan eventu eel op de plaats van de huidige voortuin worden gemaakt. Wanneer met de verbouwing kan worden begonnen staat nog niet vast. Maar burgemeester Houdijk zei de raad gisteravond toe dat "niets meer in de weg staat om de ze zaak snel door te zetten". Meer dere aannemers zal om een offerte worden gevraagd. ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om sj uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12 tot 12.30 uur. (alleeri voor spoedeisen medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meijer, R Leeuwen, Verhage, Groeneveld, De Ruiter, B. Ja 3 24 i iLeeu 'Tweederde krijgt nooit woning' voor een huis maar rijden wel in een auto". Wethouder J.D. van Dalen (WD) zei dat de situatie in Voor schoten vergelijkbaar is met ande re gemeenten. Volgens hem is het aantal woningzoekenden normaal als je het vergelijkt met bijvoor beeld de gemeente Den Haag. Het voorstel van G.P. Both om alvast bouwplannen te maken om zo doende eerder in aanmerking te komen om extra woningen te mo gen bouwen vond hij niet juist. "Plannen op voorhand maken lijkt mij niet verstandig in verband met renteverlies". Hij achtte de kans op een mogelijkheid om extra wonin gen te bouwen vrij klein. Fagelstraat 31, tel. 218661; spreekuui Rosmolen 2. Groep 2 - Bergmeijer. Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk. Klaassen, Rus Kruis, De Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: M.Th. Bergmeye tel. 121701; spreekuur Oude Singel 76. zo 8 uur tot 24 uur: E. de Lange, Bronk horststraat 43-45, tel. 212025. Groep 3 - Pleiter, J. van Leeuwen, Smit W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, J gens, Fogelberg, Muijsenberg: za 8 uur tot zo 8 uur: S. Smit, Cobet straat 43, tel. 130177. zo 8 uur tot 24 uur: J. van Leeuwen, Brandelerkade 28. tel. 120412. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.<' Waard, Arnou, J.G. en R.E. Zaaijer: za 8 uur tot zo 8 uur: B. Roos, Zoche: straat 1. tel. 766123. zo 8 uur tot 24 uur: A. Boer, v.d. Helm laan 5, tel. 310420; spreekuur Haagw 60. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crull Kooyman. de Jong, Prince. Reinders. D Hammerstein, A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: Dr. Huybens, tel 897577. zo 8 uur tot 24 uur: S. Kooyman, Noordl eindsplein 2a, tel. 122268. Leiderdorp za, O. Du Ry van Beest Holle, Vlaskamjj 16, tel. 891100; zo. R. v. Velzen, Drakei stein 3, tel. 891100; za en zo spreekuul van 12.30-13 uur op Vlaskamp 16, tel van za 10 uur tot ma 7.30 uur: J.B. Hu. genholtz, Prins Hendriklaan 4, tel 155666. Voor de praktijk Haaswijk: J.J. Voor zaat/G.A. van der Steenhoven, Querido laan 2, tel. 176867; dag en nacht bereik baar ook in het weekend. Voorschoten za, F. Koopmans, Churchillweg 19. teL 6352; zo, A. Meiman, J.W. Fnsolaan 13, tel. 2493. Warmond J. Hoornweg/E. Sleeboom, Prof. Aalber selaan 2, Voorhout, tel. 02522-11393. Wassenaar za, G. Schaepman, tel. 14561; spreekuu radres: van Z. van Nijeveltstraat 42; zo J. Vonk, tel. 79676; spreekuuradres: Wid tenburgerweg 106. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisartsen, tel. 01715] 1219 of 1614, verneemt u eventueel wel, ke huisarts de weekenddienst waan APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst vaij de apotheken in de regio Leiden, woreü waargenomen van vr 28 februari tot vr 1 maart door: Apotheek Centraal, Breestraat 74, Lei den, tel. 120552. Apotheek Boehmer, Florijn 21, Leiden dorp, tel. 894400. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder Roest: G. Roest, Haaghuishof 5, Leiderdorp tel. 890405. Voor de praktijk van Vestjens, v.d Wouw: R. Koster; Narcisstraat 47, Voorschoterj tel. 01717-3836. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: i R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260 Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brand( Homanstraat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Voorschoten J. Frencken, J. Röntgenlaan 14, Leid schendam, tel. 070-271110. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargenq men door: G.J. van Hof, Plantage 10, Leiden, te 141838; spreekuur za en zo om 13 uur. Voorschoten, Wassenaar: J. Ancion, Lange Kerkdam 63. Wassa naar, tel. 14207. WIJKVERPLEGING Leiden Kruisvereniging, Middelweg 33, te 121753 en 134604, na 17 uur en in hè weekend te bereiken via dokterstele foon: 122222. Oegstgeest Kruisvereniging, Lijtweg 7, tel. 17744-4 spreekuur en uitleentijden op werkdë gen van 13-14 uur, za van 12-13 uur, bui ten kantoortijden en in het weekend tl bereiken via dokters telefoon: 071 122222. VRIJDAG Leiden Schouwburg - Adèle BloemendaaJ 20.15 uur. Laktheater - Independance met 'He4 ter', 20.30 uur. I Imperium - 'Hedda Gabler', 20.30 uur. 4 Lésbiese Vrouwen Leiden - Lang^ gracht 65, disco, 21-2 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmei J straat 73c, swingavond voor 16 jaar e| dansant, 20 i Basisschool De Zwaluw - Toneelgroei Ploef brengt 'Alles in tweevoud', 20 uuj Leiderdorp Muzenhof - Gordijnsingel, volksdansir stuif, 20.15 uur. Sjelter - Heemraadlaan, informatie 1 avond voor buitenlandse kiesgerechtig r den, 19.30 uur. x Zoeterwoude Herberg van Swetterhage - optredei 'De Gigantjes', zaal open om 20.30 uuij Wassenaar ie Entreegebouw dierenpark - Rijksstraai r weg, antiekbeurs, tot 21 uur. c ZATERDAG - Leiden Clubhuis Matilo - Zaanstraat, rommel markt, 10.30 uur. Groenoordhallen - Vlooienmarkt, IÉ 16.30 uur. IJshal - Vondellaan, start Sleutelstal wandeltochten, 9-14 uur. Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - aii tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Leiderdorp Muzenhof - Gordynsingel, lachspekt^ keishow Bassie Adriaan, 13.30 en 1 Ijsbaan - Mauritssingel, marathon voq Leiderdorpse elfstedenrijders, 15 uuj voorwedstrijden jeugd 14 uur. Wassenaar Entreegebouw Dierenpark - Rijksstraa weg, antiekbeurs, 11-18 uur. Zoeterwoude Noord Aa - huldiging Zoeterwoudse elj stedenrijders, 14.30 uur; ijshockey-toe| nooi vanaf 15 uur, opgeven om 14 uurj

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2