Fiks al kampioen SD T Ie wegenbelasting Moore mag nu meer Het sprookje is bijna uit FORD RIJNLAND BV Leiderdorp temt MSY BS Leiden in problemen Eerste iiit-zege van Blitz Danaïden kansrijk Promotieduel Leidse jeugd MAANDAG 24 FEBRUARI 198b SPORT PAGINA lfc AMSTERDAM - Met het einde van de reguliere basketbalcompetitie in zicht stijgt zoals gebruikelijk ook de spanning. Wie gaan er door naar de finale, wie vallen er af, wie vliegen er straks uit Die kwesties zijn momenteel weer aan de orde, waarbij het in het geval van BS Leiden nog alle kanten op kan. Wat inhoudt dat eventueel ook die derde mogelijkheid van toepassing is, namelijk als de club er niet in slaagt om tijdig een sponsor te vin den. Dat zou onherroepelijk het einde betekenen van de Leidse as piraties, ongeacht of het team nu landskampioen wordt of niet. Nog een jaar op deze basis verder gaan achten de betrokkenen namelijk niet langer verantwoord. Maar hoewel de tijd ook in deze dringt is dat 'overlevingspunt' nog niet direct aan de orde en voorlo pig concentreert de formatie van Ruud Harrewijn zich daarom op kwalificatie voor de play-offs. Waarbij de nummer twee van de ranglijst zich zelf zaterdagavond een slechte dienst bewees door in een povere partij onnodig met 77- 71 te verliezen van concurrent Am sterdam. Dat zijn dus dure punten die met name aan het eind van de rit wel eens letterlijk dubbel kunnen tel len. Bij gelijk eindigen namelijk beslist het onderlinge resultaat en dat is nu met 3-1 in het voordeel van Jimmy Moore en de zijnen. Ten opzichte van Haaksbergen is het omgekeerde het geval, maar ten ten aanzien van Den Helder en Weert staat Leiden met 2-1 achter. Met het vallen van de naam Moore is meteen degene genoemd die Leiden in de Apollohal de das Amsterdam - Leiden 77-71 (26-35) Scores Leiden - Hagens 19, Kales 15, Van Helfte ren 13 (9), Van Egmond 10 (3), Heijdeman 9 (7), Emanuels 5. Schotpercentage 44, re bounds 27, balverlies 4. Amsterdam - Moore 24 (71%), Thomas 17 (70%), Van Poelgeest 16 (59%), Halewijn 9, Te Velde 7 (30%), Kramer 4. Schotpercen tage 56, rebounds 43, balverlies 15. Toeschouwers: 500. om deed. Tot vorig jaar zag de man, die al sinds jaar en dag patent heeft op het mooiste schotje in de eredi visie, meestal geen kans zich aan de strenge bewaking van Randy Wiel te onworstelen. Maar met het afzwaaien van Leidens' beste ver dediger aller tijden greep de Ame rikaan nu dan toch eindelijk zijn kans om Leiden een hak te zetten. Hoewel Hans Heijdeman, de stand-in voor Wiel zeg maar, in de drie eerdere ontmoetingen in staat bleek om Moore nog redelijk te be teugelen was er voor de Dortenaar in Leidse dienst ditmaal geen hou den meer aan. Nu het echt even moest - dat was dan na de slappe eerste helft waarin Leiden onder leiding van Hagens was weggelo pen naar een voorsprong die maxi maal 11 punten en bij rust 9 punten bedroeg - en Moore de ruimte kreeg sloeg de immer correcte schutter bikkelhard toe. Met een welgemikte serie van 8 uit 8 haalde hij zo'n beetje op z'n eentje een fik se streep door de Leidse rekening. Dat gebeurde dan met name in de slotfase toen Leiden eerst nog was opgeklommen uit een hele donkere kelder. Binnen een tijds bestek van vijf minuten gaf de ploeg van Harrewijn een 37-45 voorsprong geheel op om na flink wat gehannes en geklooi opeens te gen een 57-47 achterstand aan te kijken. Er werd, door Leidens lan ge mannen, in die fase niet meer gerebound (welgeteld vier misera bele afpakkertjes na rust..), er werd niet meer uitgeblokt, kortom Tho mas, Van Poelgeest en Moore kre gen opeens vrij baan en profiteer den graag en gretig van de vrije ruimte. Toch vond Leiden bijtijds nog het lampje, al lukte dat uitsluitend nog dankzij de bereidwillige mede werking van Okke te Velde. Een maal op voorsprong meende de weer herstelde Amsterdammer - die evenwel nog lang niet de oude .is - zich geheel ten onrechte nu al enkele frivoliteiten te kunnen ver oorloven, hetgeen het sterk spelen de duo Hagens/Kales onmiddellijk keihard afstraften. Op de break en vanachter de driepuntslijn van daan klom Leiden tree voor tree omhoog om bij 61-61 de deur weer Jimmy Moore op een kier te zetten. Met minder dan twee minuten te gaan kreeg Sander Kales bij 71-71 zelfs de kans om die wijd open te gooien. Vanaf zijn favoriete afstand liet de jeugdige Hoofddorper dit keer evenwel dé mogelijkheid liggen om Amsterdam onder zware druk te zetten. En het was natuurlijk de geroutineerde Jimmy Moore die vervolgens aantoonde hoe een der gelijke situatie optimaal uit te bui ten. Hij pafte raak, de spanning werd Heijdeman teveel en op nieuw Moore maakte het karwei af. Het brengt Leiden in een moeilijk parket. AD VAN KAAM LEIDERDORP - MSV, vong sei zoen nog finalist, heeft dit keer de kwartfinale van de strijd om de Ne derlandse basketbalbeker niet overleefd. Na het gelijkspel enkele weken geleden in Noordwijk (75- 75), was zaterdagavond in sporthal 'Op Dreef streekrivaal Leiderdorp te sterk: 92-84. In de eerste divisie noteerde Blitz zijn eerste uitover- winning, hetgeen tevens het lot be zegelde van tegenstander Argus: 78-96. Leiderdorp ontmoet over twee weken in de halve finale het Rijs- wijkse Lokomotief, terwijl BVO Alphen zondag al uitkomt tegen bekerhouder AMVJ Rotterdam. Het tekent de kracht van het rayon West, dat er andermaal vier ploe gen het laatste kwartet van de be kerstrijd vormen. Het zou hele maal geen vreemde gedachte zijn om ook in de promotie-regeling van het rayon naar de eerste divisie die sterkte te honoreren met een extra promotieplaats. Leiderdorp is met BVO één van de ploegen in het rayon die makke lijk mee zou kunnen draaien in de eerste divisie, maar die door -aller lei omstandigheden al enkele jaren net de boot naar de landelijke afde ling heeft gemist. In het treffen met MSV werd het hoge spelni- veau in 'West' nog eens duidelijk gedemonstreerd. 'Kameleon' MSV, dat zijn eigen speelwijze aanpast aan dat van de tegenstander en in tegenstelling tot vorige week tegen Grasshoppers nu wel sterk voor de dag kwam, wist tot in de eindfase zicht te houden op de volgende ronde. Toen echter Rick Driessen ziin hoofd verloor en na een scheidsrechterlijke beslissing an dermaal zijn ongenoegen duidelijk liet blijken kon Leiderdorp na de technische fout van de Noordwij- ker de wedstrijd op slot draaien Driessen kan op zijn minst geka rakteriseerd worden als een tempe ramentvolle speler, met als aante kening dat de spelmaker en voor malige jeugdinternational veel moeite heeft in een wedstrijd zijn kaken op elkaar te houden. Een deel van het vocaal 'geweld' geldt zijn medespelers, die Driessen tot betere prestaties weet aan te spo ren, maar veel vaker moeten arbi ters en tegenstanders het ontgel den. Rick Driessen wist MSV in Leiderdorp met name na de rust (56-45) in goede banen te leiden. Broer Bart Driessen was toen al uit de wedstrijd gespeeld door het sterke verdedigende werk van Marcel Huybens, die met 25 pun ten en 14 rebounds een belangrijk aandeel had in de winst van Lei derdorp. Leiderdorp leidde halverwege de tweede helft met 72-61, maar Dries sen bracht samen met Johan Steenvoorde (21) MSV terug tot 77- 72 en 78-74. Ton Paulides (12) en Henk Jan Piket (16) hadden Lei derdorp steeds op de beslissende momenten met drie punters (6 keer) op afstand weten te houden, doch ditmaal leek de aanval van MSV beloond te zullen worden. Driessen maakte echter zelf aan de eigen kansen een einde en ver dween vlak voor tijd met vijf fou ten naar de kant. Leiderdorp kwam niet meer in de problemen en zegevierde uiteindelijk vrij een voudig met 92-84. „Verdiend", al dus MSV-coach Samson. ,.L»t<I r dorp is individueel beter. Vod: is het seizoen nu voorbij, w ons nu richten op volgend i Grasshoppers leek tegen I a Trotters af te stevenen op eci rassing, maar de verzwakt» wijkse ploeg wist de voor marge (32-29 bij rust) niet n houden. Onder leiding van B Monkhorst (26) greep Trotters winst: 58-64. Op vreemde bodem had Bli' seizoen nog niet kunnen wim terwijl er in Voorschoten sic- éénmaal werd verloren. Tegen kesluiter Argus leek het er lii tijd op dat het trieste record lengd zou worden, maar na r" 7 39 ruststand wist Blitz uiteind, ook de zege te pakken Vil i werd het uiteindelijk 78-t'(> Kallenberg (19), Peter Verke en Erik Paul van Weeren (17 ren de produktiefste spelers Vrouwen Lisse boekte een belangri i overwinning op Green Eag 70. Lisse was vooral pru.i vanaf de vrije worplijn. 31 t Annelies van der Hulst Ier 6 scores met 16 punten. MS\ van Olympia de rekening senteerd voor het slechte w gingswerk en werd met een nederlaag uit Groningen paai 1 gestuurd. Bij 64-63 waren er ncèt kansen voor de Noord wij k.>'.m maar de kracht om door te zetten ontbrak. Grasshoppers zette de ze gereeks voort met een een afgete kende 81-56 overwinning op Can geroes. Petra van der Oever vil'. l|T de tweede helft geblesseerd uit HANS JACOBS LEIDEN - Door een 12-12 gelijk spel tegen Deto verspeelde Pernix ook haar theoretische kansen op het kampioenschap. Titelkansen zijn er zeker voor De Danaïden, dat na een 14-11 zege op Kwiek de kop positie deelt met de Haagse ploeg. Met twee verliespunten meer mag ook Zuiderkwartier nog niet ge heel uitgeschakeld worden geacht. Over het kampioenschap van Fiks hoeft niet meer gespeculeerd te worden. De Oegstgeester twee deklasser bleef ook DES de baas (15-10) en pakte ongeslagen de ti tel. In principe stond er niets op het spel, werd in het programmaboek je van Pernix realistisch opge merkt over het duel tegen Deto. Daarbij moest Pernix echter niet uit het oog verliezen dat de compe titie theoretisch nog niet beslist is. Stel je voor dat Rapiditas toch Niet de Zutphense koploper maakte echter een fout, maar ach tervolger Pernix. Plaatsfouten haalden de snelheid uit de wed strijd en ook het warrig optreden van de scheidsrechter deed ernstig afbreuk aan het spel. Na rust (5-6) kwam Pernix aanmerkelijk beter uit de verf. De Leidse ploeg nam voortdurend de leiding, maar het verschil bleef tot een treffer be perkt. Routinier Henk Snel scoor de tien minuten voor tijd Deto's laatste goal. Voor Pernix scoorde Kees Bro- kaar viermaal, terwijl Carla Kui pers, Lian Tieleman, Janneke Mul der en Kees Hortensius allen twee maal doelpuntten. tijd had de ploeg van coach Hans van Huis het uiterst onzuiver schietende Kwiek op een 4-0 ach terstand gezet. Het verschil liep op tot maximaal acht punten kort na de rust (10-3), waarbij Eric Krom hout (4), Eric Peters (3) en Leon Brouwers (3) hoofdrollen speelden. Bijna ging ook De Danaïden te- nonder toen de Hagenaars geïrri teerd trachten het tij te keren. Leon Brouwers reageerde met een slaande beweging richting een Kwiek-dame, maar had het geluk dat arbiter Kievit de kaarten nog in de tas had. Toen de man in het zwart het geel en rood had gevon den, had hij zich al weer bedacht. De Danaïden trachtte het duel op slot te gooien, maar slaagde er nau welijks in. "Da's De Danaïden", al dus een lakonieke Van Huis, die in valster Annemarie van Dijk prees voor haar solide verdedigen. "Zelfs als je met zulke cijfers voorstaat, weet je het nooit". Het wanhoop soffensief van Kwiek reikte even wel niet verder dan 14-11. Ook Zuiderkwartier behoort tot de kanshebbers, zij het dat De Da naïden en Kwiek(Hg) dan wel pun ten moeten verspelen. Bovenal tel de voor coach Wim Niesing echter het feit, dat Zuiderkwartier zich door de 10-12 overwinning op OSCR definitief verzekerde van tenminste nog een jaar eerste klas- De 'overwinning op de Rotter dammers kwam pas in de slotfase Open De strijd in de eerste klasse A is weer geheel open na de overwin ning van De Danaïden op Kwiek(Hg). Een duel dat geken merkt werd door een wel heel vreemd scoreverloop. In mum van tot stand. Na een gelijk opgaande strijd scoorden Aldo Spadon en Theo van Leeuwen, vervanger van de door griep geveld Dirk Jan de Kreek, de beslissende treffers: 10- 12. Aldo Spadon werd samen met Erik van Lunteren topscorer met vier goals. Kity van der Mark, Carla Akse en Wil de Wit kwamen elk tot een treffer. Generale TOP maakte tegen Vrienden schaar een prima generale repetitie voor het beslissende duel tegen Swift(M). Slaagde de thuisploeg er voor rust nog in bij te blijven, Ger- co Langelaan zorgde pas in de slot fase voor 5-7, in de tweede helft liep het verschil sterk op. Goals van Frank Nijenhui^ Wil van der Bent, invaller voor Karin Westerbeek, en topscorer Anne van der Zaag (5) braken in de eer ste vier minuten na de hervatting het verzet. Het duel kreeg een 10-18 eindstand me.de door treffers van Ron van der Willik (4), Frank Nij- enhuis (3), Wil van der Bent (2) en Stella van der Zaag. Crescendo bracht zich door een 6-13 zege op ODO(D) in veiligheid. De Leidse tweedeklasser speelde tactisch sterk en profiteerde be kwaam van de zich aandienende kansen. Topscorer Alphons Corne- lisse (4) was verantwoordelijk voor 2-4 en had na rust (3-6) ook een aan deel in de beslissende eindsprint. De Algemene raakte snel achter in het duel tegen koploper Ten Donck en had zich halverwege (2- 6) al bij de nederlaag neergelgd. Enrico Mud tekende voor vijf van de totaal zeven Leidse tegentref fers: 7-14. Ons Eiland behaalde eveneens een belangrijke zege op IJsselvo- gels. Na 0-2 werd het duel volledig beheerst door de Leidse ploeg, die via 4-2 halverwege, met 11-7 zege vierde. Patrick Verra nam drie tref fers voor zijn rekening. Fluks, dat zelf met 7-9 van Oranje Nassau verloor, is hierdoor alleen op de voolaatste plaats beland. De in het eerste kwartier opgelopen 2- 6 achterstand kon mede dankzij vier treffers van Ada van der Meu- len worden weggewerkt (7-7), na 7- 9 restte er echter te weinig tijd. Titel Na driejaar op een tweede plaats LEIDEN - Het sprookje is bijna uit. Na een 14-16 ncd tegen BEP is de positie van Fides Pacta vrijwel ui loos. Maar ook de winnaar heeft maar bitter weinig i »ij' de overwinning, want voor de tweede debutant i de kansen op lijfsbehoud eveneens nog louter theoretic KJ Een nacompetitie is het maximaal haalbare, maar li rt- voor beide ploegen te hoog gegrepen. De ploeg van Fiks, die zaterdag het kampioenschap in IID in de wacht sleepte. Staand v.l.n.r. verzorger Wim van Tuyl. Nico van Weizen, Diederik van Veen. Theo Vreeken, Robert van der Kraan. Geknield v.l.n.r.: Gwenny de Best. Sandra van Gelderen, Reinetta de Mooy, Jacquèlien Anholts en Tanja Reitsma. Coach Nico Steelink ontbreekt op de foto van Van Boven. te zijn geëindigd, greep Fijcs nu zelf het kampioenschap in de twee de klasse. Ook DES was volstrekt niet bij machte de heel makkelijke scorende Oegstgeester acht te stoppen. Kort voor rust liep het verschil van 4-1 op tot 8-3 en na de pauze kon Fiks, zonder coach Nico Steelink langs de lijn (blijde fami lieomstandigheden), ontspannen de tijd volspelen, de gedachte al bij bloemen en champagne: 15-10. Theo Vreeken scoorde vijf- en Sandra van Gelderen viermaal voor de nieuwe eersteklasser. Onderin IID versterkte Velocitas haar positie door een 11-12 zege op NIO. Martine de Water maakte in de laatste minuut haar hattrick compleet en hielp haar ploeg, die het volgend jaar in elk geval zal moeten stellen zonder coach Piet l'Ami, aan de kostbare punten. KNS bood koploper Zwijn- drecht uitstekend tegenspel, maar een herhaling van de eerst ontmoe ting, toen de ploeg van coach Rob van Geenhuizen met 7-10 won, zat er niet in. Na rust (3-6) kwam KNS even dichtbij (6-7), maar het ver schil was na een uur toch ruim: 8- 13. Louis Kok scoorde driemaal voor KNS. Zaterdagavond nog vierde Frank Berendes het kampioenschap van zijn oude club Fiks. De weten schap de dag erop zonder Wilma Neuteboom en ook Patricia Gott- mer te moeten spelen spelen stem de hem somber. Wilma Neute boom blesseerde zich woensdag avond in een oefenduel tegen Per nix, dat overigens desastreus ein digde (13-7) voor de Leidse hoofd klasser, terwijl Gottmer eerder die zaterdagavond in het tweede team door een enkelblessure werd uitge schakeld. Een debuut derhalve van Mieke Selier in het eerste team, dat dien tengevolge in een gewijzigde op stelling speelde. Een kwartier in de wedstrijd volgde opnieuw een klap toen Jeanet Smits geblesseerd raakte en zich moest laten vervan gen door Karin van der Zeeuw. Niet dat het dameskwartet van Fi des veel aan kracht inboette na bei de gedwongen ingrepen. De debu tantes pasten zich zeer snel aan en scoorden bovendien, Selier zelfs tweemaal. Nee, het probleem lag elders. In eerste instantie nog niet zo zicht baar, omdat Dick Onderwater(3) en Nico Pikaar driftig scoorden en evenzo snel (3-5) werden gepas seerd. Maar allengs werd het ont breken van enig overleg in het tweede aanvalsvak duidelijker, ook in verdedigend opzicht. Uit vrije ballen kwam Robin Somme- ling nog tot scoren, combinaties waren echter zeldzaam en in de verdediging ging met name Henny Piket veelvuldig in de fout. Fides raakte twee goals achterop (4-6), haalde nog voor rust (7-7) nog wel op, maar kon na de hervatting BEP alleen nog maar volgen. Op de nominatie staand gewisseld te worden, scoorde Henny Piket 10- 10, maar een minuut later kon hij bij 11-11 wel het trainingsjack aan trekken. Invaller Ronald van der Velden bracht wel meer rust in het vak, Robin Sommeling liet zelfs 12- 11 aantekenen, maar in de ii-" ging werd hij op pure snelhi w klopt. Het gat leek acht minut»- ':r tijd te vallen toen Hoorn na i miste strafworp van On 12-14 scoorde. Eenmaal nog kwam. Fides door twee goals vi Sommeling terug in de strijd maart direkt na de gelijkmaker volgde 14-| 15. Twee kansen nog kreeu Fides. Pacta van het direct op spe!bevrie zen overgeschakelde BEP In de' slotfase viel het doek definitief: 14 16. BRAM VAN GENT: LEIDEN - Opnieuw zullen twee Leidse juniorenploegcn strijden om promotie naar de districtscompetitie. Zowel Per nix, vorig jaar geklopt door Fi des Pacta, als De Algemene grepen het afgelopen weel de in hun afdeling de titel Dankzij een 7-3 zeg» op Avanti werd Pernix ongt lagen kampioen. De ploeg uit P;mac ker gold als grootste concur- rent voor de door oud-eerste teamspeler Janko Breedveld gecoachte juniorenploeg, maar kwam er nauwelijks aan te pas. International Eric de Rooy scoorde driemaal en Mai CO van der Lugt tweemaal. De junioren van De Algeme ne hadden aanmerk» 1 meer problemen met KNS eerste wedstrijd dc ploeg een gelijkspel li i dwongen. Pas in de twee minuten beslisten R« Molloy en Wim Bavclaar 1 duel: 5-7. Marcel Duivenbod scoorde driemaal. nschoots het bedrag dat u in 3 jaar aan de wegenbelasting kwijt bent. moeten aanbetalen, omdat de aanbieding op basis van huurkoop op de inruil. Zin in een nieuwe Fiesta? Dc Ford Dealer staat al op u te wachten Deze aanbieding geldt alléén voor de Ford Fiesta en loopt van gebruikelijke voorwaarden is. Dat is wettelijk verplicht. Maar als u dat en uw financiële voor- n-. bruarit/ml5maartl986.Natuurlijkzultuwèlaltijd'nbepaaldbedrag wilt kan die aanbetaling geheel of gedeeltelijk verrekend worden met uw deel is nu al geregeld v.d. Valk Bouwmanweg 71, Leiderdorp. Tel. 071-899301 Lammenschanspleln 6, Lelden. Tel. 071-769358. 5 Meilaan 7, Lelden. Tel. 071-310031. Beeklaan 5 Noordwijk Tel. 01719-19478

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 15