Mechelen met twaalf naar 0-0 Vijf keer rode kaart in België Verdienstelijk resultaat RB Vanenburg weer in genade aangenomen Hinault winnaar Ronde van Valencia Aad de Mos bij debuut: We mogen nog blij zijn Van der Gijp alweer weg bij DS'79 JEUGDTRAINERS VUC verliest van Fortua Noord wil nog steeds samenwerken met Zuid MAANDAG 24 FEBRUARI 1986 SPORT PAGINA 13 ANTWERPEN (GPD) - De voor zitter en geldschieter van de Bel gische eerste klasser KV Meche- len, John Cordier, vertelde na het ontslag van de Westduitse oe- fenmeester Ernst Künnecke dat de spelers meer schuld hadden aan de verstoorde relatie dan de trainer, maar dat het voor een voetbalclub halfweg de competi tie praktischer is de trainer aan de dijk te zetten dan elf spelers. De gehandhaafde werknemers van Cordier bewezen zaterdag in Antwerpen bij het debuut van Aad de Mos in de Belgische voet balcompetitie het gelijk van Cor dier. Ruim dertig minuten speel de KV Mechelen tegen het door Aad Koudijzer getrainde Beer schot met twaalf tegen negen en slaagde er desondanks niet in tot een uitgespeelde kans te komen. De mannen van De Mos mochten na negentig minuten met de pun tenverdeling (0-0) nog blij zijn. Rutjens kopte in de slotfase te gen de eigen doellat, de terug springende bal werd van enkele meters afstand ingeknald en met een reflex door doelman Theo Custers gekeerd. Twaalf tegen negen, dat vraagt om enige uitleg. De elf van KV Mechelen hadden de steun van de man in het zwarte pak, referee Van Volcem. De elf van Beer schot werden door twee rode kaarten tot negen gereduceerd. De Nederlander Graeme Rutjens maakte een overtreding tegen Dirk Goossens, die hakte achter uit en raakte de voormalige Ex- celsior-speler daarbij in het ge zicht. De Braziliaan Claudio de Oliviera kreeg geel voor een overdreven val in het strafschop gebied en dat werd rood omdat hij vervolgens zijn ongenoegen duidelijk maakte. Geen oplossing Hoeveel werk de vorig jaar bij Ajax vertrokken Aad de Mos bij KV Mechelen te doen heeft werd op slag duidelijk. Beerschot trok zich met de resterende man kracht terug voor het eigen doel en tot zijn grote verdriet moest De Mos constateren dat geen van zijn spelers wist hoe de Antwerp se muur opzij geschoven moest worden. „Niemand droeg de op lossing aan, de ruimte die we kregen werd gebruikt om met de bal te gaan lopen, niemand kwam op de idee om het via de zijkanten te proberen. We mogen nog blij zijn met het gelijke spel". Hoop dat de vervanging van Künnecke voor direct resultaat zou zorgen had De Mos vooraf nauwelijks. „Afleren is veel moeilijker dan bijleren", is zijn ervaring van een week arbeid bij Mechelen. „De kwaliteit is niet zodanig dat je direct succes kunt verwachten. Mechelen heeft de naam een miljoenenploeg te be zitten. Beerschot heeft nauwe lijks geld, maar heeft wel de be tere spelers, Hofkens, Claudio, Goossens, Vervoort. Hofkens en nog een paar van die mannen willen volgend seizoen naar Me' chelen, ik heb de indruk dat ze de wedstrijd van hun leven ge speeld hebben". Invetariseren Beerschot mag vrezen dat de belangrijkste pionnen in de nieu we competitie een twintigtal ki lometers verderop spelen. Finan cieel heeft Mechelen volgens Aad de Mos meer armslag dan Ajax. Hij beschouwt het als zijn taak een ploeg neer te zetten die voorzitter Cordier zich wenst. „Ik ben blij met de drie maanden extra, ik kan nu ontdekken wat er allemaal mis is. Ja, dat is veel. Er staan alleen namen, iedereen is met zichzelf bezig, taken wor den niet uitgevoerd, een ploeg zonder zelfvertrouwen. Eerst maar eens zorgen dat we veilig staan en dan inventariseren. Die weg, die erbij". De aankopen van dit seizoen blijven daarbij niet buiten be schouwing. Walter Meeuws ont brak gisteren door een liesbles sure, de topscorer in de Belgi sche competitie Ronnie Martens (vorig jaar bij Gent) kwam nau welijks aan de bal tegen de Ne derlander Peter Eikelboom, Ro nald Koeman speelde verstop pertje, alleen Graeme Rutjes deed zijn werk verdienstelijk. Maar hij was dan al door De Mos tot de orde geroepen. Rutjes was buiten zijn schoenen getreden. De trainer: „Speelt hij geconcen treerd, dan kan hij als verdedi gende middenvelder een man uitschakelen. De ploeg leiden, passes versturen, dat kan hij niet. De Nederlanders werden niet goed gebruikt. Ook Koeman niet, die na zijn zware blessure uit een diep dal moet terugko men. Hij heeft stil gestaan, geen versnelling, geen wedstrijdcon ditie. Voor hem is de weg terug heel lang". Ploeg kopen Dat laatste geldt ook voor De Mos, hij zal zich de komende maanden nog wel eens achter het oor krabben, of juist niet. Mis schien is hij wel op het meest ideale moment bij de ploeg van de succesvolle zakenman Cor dier aan de slag gegaan, slechter kan het immers niet. De Mos: „PSV en Juventus hebben bewe zen dat ie een ploeg kunt konen. Maar je zult dan ook de organisa tie aan je ambities moeten aan passen, dat is een voorwaarde om een topploeg te worden. Ik train 's ochtends met acht full-" profs, de rest traint om half vier als ze van hun werk komen. Stapsgewijs moet dat verande ren, via de Belgische gemoede lijkheid. Je kunt wel namen ko pen, maar als die ook nog een functie hebben binnen een be drijf dan kunnen ze als voetbal ler niet renderen". Ajax kende die strakke organi satie. De overgang, ook kwalitia- tief, moet voor Aad de Mos groot zijn. „Het niveau in de Belgische competitie ligt lager dan in Ne derland. Dat wordt gecompen seerd door de verdedigende speelwijze. Speel je met drie spit sen, dan word je als trainer voor gek verklaard. Geloof me, tegen dit Beerschot was Ajax ook in de problemen gekomen. Ze trekken zich massaal terug op eigen helft, er is geen ploeg die de poorten openzet", zegt Aad de Mos, die meer aanbiedingen had maar voor KV Mechelen koos. Meer dan bij Ajax denkt hij iets van zichzelf te kunnen toe voegen. Een week Mechelen en dertig minuten met twaalf tegen negen hebben Aad de Mos dui delijk gemaakt dat „iets" heel veel zal moeten zijn. Ook Schumacher weggezonden BRUGGE (ANP) - Een regen van rode en gele kaarten kenmerkte in het weekeinde de competitieronde in de Bel gische eerste voetbalklasse. Vijf spelers werden van het veld gestuurd. De reeks gele kaarten vond een dieptepunt bij Standard Luik, \tfhar vier voetballers een waarschu wing kregen. Ook de Nederlanders Erwin Koe man en Graeme Rutjes ontliepen die straf niet. Het duo van KV Me chelen, waar trainer Aad de Mos op de bank zat, kreeg geel in de strijd met Beerschot, die overigens ein digde zonder dat er werd gescoord. In de Bundesliga liep Toni Schu macher tegen een rode kaart aan in de (verloren) strijd tegen Bayern München. Temidden van het geweld hield Anderlecht zich staande. Het elftal van trainer Arie Haan nam door de zege van 3-2 op Lokeren de koppo sitie over van Club Brugge, dat op eigen terrein met 2-3 verloor van Standard. De zeventienduizend toeschouwers in het Brugse Olym- piastadion waren woedend op het team van trainer Henk Houwaart. Mamadou kreeg al na een half uur zijn tweede gele kaart. Met tien man moest Club Standard in toom houden. Papin, opgenomen in de voorlopige Franse selectie, had in de zevende minuut de score ge opend. De buitenspel staande Dar- denne maakte twintig minuten la ter 1-1. Na' de pauze was Club Brugge niet meer bestand tegen de aanhoudende Luikse aanvallen, die gepaard gingen met grof ge weld van beide partijen. Hellers, die geel kreeg, zette Standard op de voorsprong, die door Repcic werd vergroot. Papin was de .enige bij Club, die zich niet liet intimide- DORDRECHT (ANP) - Cor van der Gijp is alweer weg bij DS '79. Van de Gijp is twee weken coördinator bij de eerste divi sieclub uit Dordrecht geweest. Na een gesprek met het bestuur van DS 79 is het Van der Gijp zaterdag duidelijk geworden dat hij niet de gevraagde blanco zeggenschapkrijgt. Het lag in de bedoeling dat Van der Gijp met ingang van het ko mende seizoen technisch leider van de Dordtse club zou wor den. ren. Hij maakte vlak voor tijd 2-3. Bij Standard werden international Vandersmissen, Poel en Wintacq ook nog bestraft met geel. Anderlecht, zonder de geschor ste Lozano, dankte de zege weer eens aan Vandenbergh. Hoewel de spits nauwelijks bij het spel werd betrokken, scoorde hij twee keer, waarmee hij zijn totaal op 22 bracht. Demol, op aangeven van routinier Morten Ólsen, maakte de derde treffer. M'Buyu en De Vriese scoorden voor Lokeren, dat de ge blesseerde Nederlander Nijskens en de zieke De Schrijver miste. Beerschot speelde van de zestigste minuut met negen man tegen Me chelen. Goossens, die Rutjes lelijk raakte, en de Braziliaan Claudio, die arbiter Van Volcen beledigde, maakten het einde niet mee. Bij het degradatieduel Kortrijk - RWDM (2-3) waren de rode kaarten verdeeld: Quain van de gastheren en Edelbloedt, voormalig speler van Helmond Sport, kregen de zwaarste sanctie. Bundesliga De Bundesliga verloor zaterdag opnieuw van de winter. Slechts vief van de negen wedstrijden gin gen door, het gemiddelde aantal toeschouwers bedroeg 12.000 in een weekeinde dat de drie top clubs Werder Bremen, Bayern München en Borussia Mönchen- Gladbach een thuiswedstrijd had den. De top-drie behaalden overigens ruime overwinningen, waarbij in Bremen sportieve en in München onsportieve hoogstandjes plaats vonden. Werder versloeg Fortuna Düsseldorf met 7-3 dank zij vier doelpunten van Neubarth en drie van Burgsmüller, die de afwezige spits Rudi Voller bijna doen verge ten. Neubarth werd topscorer in de Bundesliga. Koploper Werder Bremen, toch al vier punten voor op Bayern München, werkte verder aan het doelsaldo. Het werd 7-3 tegen For tuna Düsseldorf, dat onder protest speelde omdat Bruno Pezzey, vori ge week weggestuurd, van de DFB toestemming had gekregen te spe len. Het veld in Bremen leek onbe speelbaar, maar Werder kon er best uit de voeten en besliste de wed strijd in achttien minuten door twee treffers van Brugsmüller en een van Neubarth. Fortuna kreeg daarna wat meer speelruimte en Met een machteloze WBA-keeper Naylor op de grond, mist Kevin Moran van Manchester United daardoor werd het duel niet alleen minder eenzijdig, maar ook leuker voor bijna 15.000 toeschouwers. Burgsmüller scoorde na rust nog een keer en Neubarth drie maal, dat deed Fortuna ook door Boc- kenfeld, Dusend en Demandt. Toni Schumacher speelde de hoofdrol in de wedstrijd Bayern - FC Köln. Twee keer bracht hij in het strafschopgebied een doorge broken tegenstander ten val, scheidsrechter Föckler gaf hem eerst geel en vervolgens rood. Bayern kreeg uit beide situaties bovendien een strafschop. Mat- thaus scoorde beide malen van elf meter. De sterkere Beierse forma tie maakte door Wohlfahrt ook een „gewoon" doelpunt. Köln. sinds kort in handen van Georg Kessler, scoorde op de stand 2-0 tegen door Lehnhoff, speelde als een degrada tiekandidaat en staat ook in de ro de zone na slechts twee punten uit de laatste zeven wedstrijden te hebben behaald. De kans is denk beeldig dat Schumacher evenals Bruno Pezzey van Bremen in be roep gaat tegen de straf, omdat de televisiecamera's niets onregle mentairs van de Keulse keeper re gistreerden. Engeland Liverpool heeft een stap terug moeten doen in de strijd om de En gelse titel. Op eigen veld ging de derby tegen kampioen Everton met 0-2 verloren, de eerste neder laag dit seizoen voor Liverpool aan Anfield Road. Door de winst van Everton bleef de marge met Man chester United, dat geen moeite had (3-0) met staartploeg West Bromwich Albion, op drie punten. Everton besliste de strijd in Li verpool, waar beide ploegen vrij wel uitsluitend internationals in de strijd brachten, in vijf minuten.' Ruim een kwartier voor tijd schoot aanvoerder Kevin Ratcliffe van af stand de bal achter Grobbelaar. Het voorbeeld van de international van Wales werd gevolgd door Gary Lineker. Het was de dertigste tref fer dit seizoen van de spits van En geland en betekende revanche voor Everton, dat zijn thuiswed strijd tegen Liverpool had verlo- De overwinning van Manchester United op West Bromwich Albion kwam tot stand door een een- mansshow van Jesper Olsen. De ADVERTENTIE de v.v. S.J.C. zoekt voor he) seizoen 1986-'87 In het kader van het nieuwe jeugdplan van de v.v. S.J.C. hebben wij de volgende vacatures voor Jeugdtrainers, t.w. E-jun. selektie verzorging van twee trainingsavonden en begelei ding op zaterdag. C-jun. selektie verzorging van twee trainingsavonden en begelei ding op zaterdag. De gehele F-klasse training van twee groepen op de woensdagmid dag en begeleiding op de zaterdagmorgen. In het kader van het nieuwe jeugdplan stellen wij ons voor dat elke groep door één trainer begeleid wordt. Geïnteresseerden kunnen tot uiterlijk 7 maart schriftelijk sollicite ren bij de v.v. S.J.C. Seer. J. M. v.d. Berg - Boerenburgerweg 34 - 2201 PR Noordwijk. ZEIST (ANP) - Na een afwezigheid van twee jaar maakt Gerald Vanen burg zijn rentree in de selectie voor het Nederlands elftal. De Ajacied behoort tot de groep van zeventien spelers, die zijn gekozen voor de wedstrijd die op 12 maart in Leizpig tegen de DDR wordt gespeeld. Ook Jan Wouters van FC Utrecht maakt deel uit van de selectie. De 21-jarige Vanenburg is twee jaar niet voor het A-elftal uitgekomen. Tijdens het bewind van Beenhakker werd de Ajacied nog niet eerder geselecteerd. Voor Wouters was tot op heden slechts een rol als invaller weggelegd. Beenhakker koos in zijn groep zeven spelers van de lands kampioen. PSV is met vijf spelers in de groep vertegenwoordigd. Feye- noord met drie. Op 6 maart wordt de selectie tot zestien spelers teruggebracht. Voor de vriendschappelijke ontmoeting zal geen speciale voorbereiding worden getroffen. Een trainingskamp is niet voorzien. Het is de eerste keer dat de geselecteerden elkaar treffen sedert de in het water gevallen oefenwed strijd in Genua. De ploeg reist maandag 10 maart naar Leipzig, onmiddel lijk na de ontmoeting keert het gezelschap naar Nederland terug. De selectie bestaal uit: Marco van Basten, Peter Boeve, Ronald Koeman, Frank Rijkaard, Sonny Silooy, Gerald Vanenburg en Rob de Wit (allen Ajax), Joop Hie- le, Simon Tahamata en Ben Wijnstekers (allen Feyenoord), Adrie Van Tiggelen (FC Groningen), Hans van Breukelen, René van der Gijp, Ruud Gullit, Ton Lokhoff en Michel Valke (allen PSV), Jan Wouters (FC Utrecht). Een dag voor de A-interland werkt Jong Oranje een vriendschappelijk treffen af met de Oostduitse jeugd. Met drie spelers is FC Utrecht het best vertegenwoordigde clubteam in deze groep. Jos van Herpen (FC Den Bosch), Danny Blind (Sparta) en René Hofman (Roda JC) zijn dispensa tiespelers in de negentien voetballers tellende selectie. Ook deze door Beenhakker en zijn assisterende collega Dick Advocaat samengestelde groep wordt op 6 maart tot zestien gereduceerd. De selectie voor Jong Oranje bestaat uit: Stanley Menzo en John van 't Schip (beiden Ajax), Arnold Scholten, Jos van Herpen (beiden FC Den Bosch), Nico Jalink (Excelsior), Henk Duut (Feyenoord) Willy Boessen en#Wilbert Suvrijn (beiden Fortuna Sittard), Raymond van der Gouw (Go Ahead Eagles), Mark Verkuyl (FC Groningen), Henny Kruzen (Heracles), Erik-Jan van den Boogaard (MVV), Frans van Rooy (PSV), Edwin Gorter en René Hofman (beiden Roda JC), Danny Blind (Sparta), Edwin Godee, John van Loen en Gerrit Plomp (allen FC Utrecht). LONDEN (ANP/SID) Glenn Hunter* trainer van koploper Reading uit de Engelse derde divisie, heeft zijn speler Andy Rovers waarschijnlijk het le ven gered. Tijdens de wed strijd tegen Swansea City kwam Rovers in botsing met een tegenstander. Het hart van de voetballer stond stil, maar na mond-op-mond bea deming van Hunter krabbelde Rovers weer op. LEIDEN - Ondanks de slechte vel den werd er op grote schaal geoe fend. De karakteristieken: RWH (zaterdag eersteklasser) - Sparta 0-4 (0-1). Doelpunten: Van Gaal, Lengkeek, Blind (strafschop) cn Van der Weel. Toeschouwers: 600. SW - Nieuw Lekkerland (za terdag eerste klasser) 5-0 (4-0). Doelpunten: Sonneville 3, Köne- mann 2. Toeschouwers: 100. Excel sior - NAC 1-1 (1-1). Beukers 1-0, Small 1-1. Toeschowers: 100. VUC - Fortuna Sittard 0-6 (0-2). Doelpun ten: Holverda, Eleveld, Linford, Hoyer, Koevermans en Suvrijn. Toeschouwers: 200. Eindhoven - PSV 1-4 (0-1). Van der Gijp 0-1, Van der Gijp 0-2. Arnesen 0-3, Alkema de 1-3, Koot 1-4. Toeschouwers: 750. FC Den Haag - Fortuna Sittard 3-0(2-0). Doelpunten: Groenendijk, De Roode en Danen. Scheidsrech ter: Van der Leek, toeschouwers: 800. ZEIST (ANP) - Het bekervoetbal- programma dat voor woensdag 26 februari op de agenda stond gaat niet door. De velden zijn onbe speelbaar. Ook de competitieronde van de tweede elftalllen, die op dinsdag zou worden gehouden, is afgelast. Deense international maakte de drie doelpunten van Manchester, twee van de strafschopstip. Spanje Real Madrid heeft afgelopen weekeinde voorsprong van zes punten in de hoogste afdeling van het Spaanse voetbal behouden. Twee doelpunten van dribbelaar Emilio Butragueno waren zondag in het Bernabeustadion voldoende om FC Sevilla op afstand te hou den. Burtragueno scoorde in de vierde minuut en vier minuten voor tijd. De voornaamste belager van de Madrilenen - voor zover daar bij die marge van kan worden gespro ken - FC Barcelona, pakte beide punten in de uitwedstrijd tegen FC Cadiz. Voor de Catalanen scoorden Alonso, Alberto en Pedrazo. De ti telverdediger speelt al weken zon der de geblesseerde Westduitser Bernd Schuster. LEIDEN - Ogenschijnlijk leverde Rijnsburgse Boys bij Feyenoord een goede prestatie. De zaterda geersteklasser verloor 'slechts' met 4-1 zaterdagochtend in de koude Kuip. Toch was trainer Arie Lagen dijk niet tevreden. "In de eerste helft hebben we ongedisciplineerd gespeeld", aldus de toekomstige oefenmeester van UVS. "De eerste drie goals van Feyenoord hebben we zomaar weggegeven". Na een 'verhelderend' gesprekje tijdens de rust waren de Rijnsburg se zaken in de tweede helft beter verzorgd. Weliswaar liep Feye noord uit naar 4-0, daarna deed Rijnsburg de poort dicht. De geel zwarten hadden hun zaakjes der mate goed verzorgd, dat zelf aan aanvallen kon worden gedacht. Uit één van de uitvallen scoorde Mar tin de Louw de enige treffer. Ling, Tahamata, Barendse en Eriksen doelpuntten voor Feyenoord. Quick Boys-Haarlem was een partij die onder slechte omstandig heden werd afgewerkt. De Katwij- kers verloren met 2-6 van de volle dig aantredende eredivisieploeg. Piet Keur was voor Haarlem met vijf treffers topscorer. Voor Quick Boys schoten Freek Rienks en Floor van Duyn raak. Noordwijk ging op bezoek bij Katwijk. De zaterdageersteklasser kon tegen de ploeg van Ciere niet echt imponeren. Klaas Vink was met twee treffers topscorer: 1-4. UVS speelde tegen derdeklasser Emma. Cock van Weerlee zorgde ervoor dat de eersteklasser met 0-1 zegevierde. Roodenburg versloeg Blauw Zwart met 3-1. Koet, Klein en Jansen vonden het net. Rob Gras scoorde voor de Wassenaar- ders. Lugdunum ging op bezoek bij RVC. De Rijswijkers verloegen de Leidse ploeg met 3-1. Jan van der Reyden was de Leidse doel puntenmaker. Connors loopt van tennisbaan BOCA RATON (DPA/AFP) De dames konden bij het tennistoer nooi van Boca Raton hun plicht doen, de heren tenslotte ook. Favo riete Chris Evert-Lloyd won als 31- jarige de eindstrijd door de 15 jaar jongere, als tweede geplaatste Westduitse Steffi Graf te verslaan: 6-4,6-2. Ivan Lendl klopte Mats Wi- lander in de finale. Nadat de eind strijd was afgebroken wegens hevi ge regenval, won de Tsjech met 3-6, 6-1, 7-6, 6-4. In de halve finales zag Wilander zijn landgenoot Stefan Ed berg met een onwillige buikspier in de twee de set opgeven. Jimmy Connors liep in de vijfde en beslissende set tegen Lendl van de baan. Hij was de arbitrale beslissingen beu. PJONG JANG (SID) - Noord-Ko- rea heeft er opnieuw voor gepleit de Olympische Spelen van 1988 sa men met Zuid-Korea te organise ren. Het partijblad Nodong Sin- mun en de regeringszender Radio Pjong Jang hebben zaterdag de veiligheidsplannen van de Zuidko- reaanse regering voor de Aziati sche Spelen veroordeeld. De Zuidkoreanen zouden voor nemens zijn „destructieve activi teiten tegen het Noorden" te tref fen. De Aziatische Spelen worden in septmber van dit jaar in Seoel gehouden. Het evenement geldt als voorbereiding op de Spelen in de Zuidkoreaanse hoofdstad. „De Olympische Spelen moeten niet voor onfrisse politieke doel einden worden misbruikt", luidt het commentaar van Noordkore- aanse zijde. Met name de maatre gelen, die door leger en politie wor den getroffen, moeten het ontgel den. De Noordkoreanen citeren met instemming een vertegen woordiger van de Zuidkoreaanse oppositie die onlangs verklaarde, dat de Olympische Spelen niet moeten worden gebruikt om een loopje te nemen met de grondwet telijke rechten van zijn medebur gers. VALENCIA (EFE) - De Ronde van Valencia is gisteren geëindigd met een triomf van Bernard Hinault. De winnaar van de Ronde van Frankrijk passeerde de Spanjaard Jesus Blanco-Villar zondag op een wel heel bijzondere wijze. Na het afsluitende criterium, dat gewon nen werd door de Zwitser Jörg Müller, legden de wedstrijdcom missarissen Blanco vijf strafsecon- den op. Zaterdag won Greg Lemon de voorlaatste etappe. Toen Hinault in de laatste ronde een poging deed zijn twee secon den achterstand goed te maken, hield Blanco hem tegen, waarna de twee bakkeleiend over de eind streep kwamen. Hinaults ploeglei der Koechli tekende protest aan en won. Blanco kreeg vijf strafsecon- den, waardoor Hinault triomfator werd. De uitslag van de vijfde etappe is: 1. Jörg Müller (Zwi) 60 km in 1.27.31; 2. Jörgen Pedersen (Den) op 1 sec.; 3. Scan Kelly (Ier) op 6 sec.; 4. Frank Hoste (Bel) z.t. Hét eindklassement is: 1. Ber nard Hinault (Fra) 23.17.10; 2. Je sus Blanco Villar (Spa) op 3 sec. 3. Jörg Müller (Zwi) op 5 sec. 4. Sean Kelly (Ier) op 13 sec. 5. Inaki Gas ton (Spa) z.t. 6. Greg LeMond (Vst) op 16 sec. 7. Guillermo Arenas (Spa) op 21 sec. 8. Peter Hilse (Brd) op 23 sec. 9. Gerrie Knetemann (Ned) op 25 sec. 10. Jörgen Peder sen (Den) op 28 sec. Fignon Laurent Fignon, vorig jaar win naar van de Siciliaanse Week, heeft zaterdag slechts een paar uur mee gefietst in de uitgave van 1986. In de eerste etappe, 160 kilometer van Capo d'Orlando naar Biancavilla, stapte Fignon af bij de beklimming van de Floresta. De Fransman had toen een achterstand van bijna vijf minuten op.het peloton. Fignon, die vrijdagavond pas op Siclié was aangekomen, had in de rit van zaterdag grote moeilijkhe den met de klimatologische om standigheden. De renners werden in de eerste vijftig kilometer ge confronteerd met een ijzige kou, een harde wind en kletterende re genbuien. Fignon voelde zich daar in niet thuis en staakte de strijd na overleg met ploegleider Cyrille Guimard., Uitslag: 1. Federico Ghiotto (Ita), 160 km in 4 uur 38 minuten en 45 seconden, 2. Sergio Santimaria (Ita), 3. Sören Lilolt (Den), 4. Giu seppe Calcaterra (Ita). 5. Daniele Asti (Ita), 6. Flavio Chesini (Ita), 7 Giuseppe Saronni (Ita), 8 Dante Morandi (Ita), 9. Giovanni Renosto (Ita), 10. Enrico Galleschi (Ita) allen dezelfde tijd als Ghiotto.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 13